Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 525

Tema: Prijava poreza na dohodak za 2009. godinu

  1. #1
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno Prijava poreza na dohodak za 2009. godinu

    Ne mogu naći odgovore na starim postovima , pa ću eto pitati ovdje.

    1) Da li imam pravo na povrat poreza za ono zdravstveno dopunsko osiguranje od HZZO-a ?Ako da,kakva potvrda mi je potrebna da se priloži?
    2)Suprug će tražiti povrat p. za bebača jer ga nismo htjeli prijavljivati na poreznoj,pa kakav se dokument mora priložiti ?


    Unaprijed hvala

    __________________________________________________ ______
    mamma san editirala post i ubacujem:

    Obrazac za prijavu poreza na dohodak za 2009. godinu izašao je na:
    http://www.erstebank.hr/RBfiles/ErsteDOH2009.xls

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    1. Ako si bilo što radila u ovoj godini dobit ćeš R1 kojega možeš rastegnuti na cijelu godinu ( bez obzira kaj si od svibnja na službenom porodiljskom) , ako ti još nešto preostane na računu , onda možeš staviti i papir od dopunskog
    2. Za muža R1 iz firme ( firma) , rodni list od klinca ( u mjesece od kad je on tu znači 6, 7 .... 12 piše si olakšici dodatnu 0.5 )

    Ako ima kredit ili zdrastveno ( popravak zubi, bilo kakav račun od doktora) sve skupa olakšica može biti do 12000 kn


    U povrat poreza ne ide posebni porez ( onaj za budale ) koji e plača od kolovoza

  3. #3
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    1. Ako si bilo što radila u ovoj godini dobit ćeš R1 kojega možeš rastegnuti na cijelu godinu ( bez obzira kaj si od svibnja na službenom porodiljskom) , ako ti još nešto preostane na računu , onda možeš staviti i papir od dopunskog
    2. Za muža R1 iz firme ( firma) , rodni list od klinca ( u mjesece od kad je on tu znači 6, 7 .... 12 piše si olakšici dodatnu 0.5 )

    Ako ima kredit ili zdrastveno ( popravak zubi, bilo kakav račun od doktora) sve skupa olakšica može biti do 12000 kn


    U povrat poreza ne ide posebni porez ( onaj za budale ) koji e plača od kolovoza
    hvala

  4. #4
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj migoh prvotno napisa
    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    1. Ako si bilo što radila u ovoj godini dobit ćeš R1 kojega možeš rastegnuti na cijelu godinu ( bez obzira kaj si od svibnja na službenom porodiljskom) , ako ti još nešto preostane na računu , onda možeš staviti i papir od dopunskog
    2. Za muža R1 iz firme ( firma) , rodni list od klinca ( u mjesece od kad je on tu znači 6, 7 .... 12 piše si olakšici dodatnu 0.5 )

    Ako ima kredit ili zdrastveno ( popravak zubi, bilo kakav račun od doktora) sve skupa olakšica može biti do 12000 kn


    U povrat poreza ne ide posebni porez ( onaj za budale ) koji e plača od kolovoza
    hvala
    e da,a jel potvrdu od dopunskog šalju doma ili je moram ići tražiti ?

  5. #5
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Poslati će ti na kućnu adresu.

  6. #6
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    mene zanima s obzirom da sam prošlu godinu bila na njezi djetea, ali sam nešto sitno novaca primila na ugovor o djelu na žiro račun, da li ja mogu za to tražit povrat poreza i da li onda mogu predat i dopunsko i 3. mirovinski stup?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa
    mene zanima s obzirom da sam prošlu godinu bila na njezi djetea, ali sam nešto sitno novaca primila na ugovor o djelu na žiro račun, da li ja mogu za to tražit povrat poreza i da li onda mogu predat i dopunsko i 3. mirovinski stup?
    naravno da možeš dat papire za isplatu istog poreza, a mislim da ti ne bu trebalo i dopeusnko i mirovinsko.

    Trebaš rastegnuti sve u 12 mjeseci.

  8. #8
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    ne kužim ovo rastegnut u 12.mjeseci?

    pitanje:
    da li kod povrata poreza dobivaš nazad sav porez koji si uplatio do max 12000?
    dakle ako sam ja teoretski platila poreza 300 kn, ne mogu dobit povrat veći od tih 300 kn?

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa
    ne kužim ovo rastegnut u 12.mjeseci?

    pitanje:
    da li kod povrata poreza dobivaš nazad sav porez koji si uplatio do max 12000?
    dakle ako sam ja teoretski platila poreza 300 kn, ne mogu dobit povrat veći od tih 300 kn?
    ak si platila porez 300 kn, i bila na njezi , znači da nisi imala primanja, ali si sa strane ipak dobila nekaj na žiro račun i platila cca to kaj jesi.

    pišeš u poreznoj kartici samo dohodak koji ti je na žiroračun ( znači bez njege) i koliko si platila poreza, ispuniš tablicu i svaki si mjesec staviš odbitak 1800 kn , pa ti to ispada 21600 ( tolika bi ti trebala biti minimalna olakšivca za cijelu godinu, znači bez dopunskog, i mirovinskog). ALI pošto si ti dala max. 300 kn, toliko maximalno možeš i dobiti van .

    Da si slučajno platila poreza prek tih 21600 kn , onda ti se isplati dati papire od dobrovoljnog ( naravno to možeš i sad predati, ali ništa ne dobivaš), i mirovisnkog ( koji ti se za tu godinu kad si koristila smanjuje za cca 15% ).

    Krediti ( kamate), dobrovoljno, životno, mirovinsko i potvrde od liječnika moraju BITI manje ili jednake od 12000 kn ( znači ne više).

    Nadam se da samn ti super zagulila život, jer znam da ti nisi toliko poreza i prireza platila, pa buš dobila upravo toliko koliko si pisala.

  10. #10
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    ma to sam tako i mislila, jer nema logike da dobijem više nego sam dala.
    ali eto da sam sigurna , rekoh idem pitat.

    idem sad u drugom radit pa ću imat barem nešto dogodine, jer se nadam do 6 mjeseca jednom +.

  11. #11
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mene zanima što mi od papira treba za povrat poreza, mm je nezaposlen cijelu godinu, a N. je prijavljena na njega..mogu li ja sad njih oboje staviti u olakšicu na prijavi za povrat, kako i što mi od papira treba?

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Od male ti treba rodni list, a za njega bi trebala isto neka potvrda da je nezaposlen, na malu imaš 0.5 olakšice, i za njega isto.

    Vidi koliko tvoja plača ispada po glavi, pa vidi dal imate pravo i na dječji.

  13. #13
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mali se rodio u 2 mjesecu, ali tek u 10 sam ga prijavila na sebe. Kako najbolje iskoristiti ono razdoblje izmedju?

  14. #14
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    jelena hvala na odgovoru za papirologiju.vezano za dječji d nemamo pravo, još prošle god kada smo bili i ja i mm nezaposleni smo se raspitivali i rečeno nam je da nemamo pravo na doplatak jer je mm-ova plaća do otkaza bila iznadprosječna (to je bilo prije dvije god), a moramo biti godinu dana u min. primanjima ili nikakvim da bi ostvarili doplatak (tako nam je objašnjeno).Sad je moja plaća iznadprosječna tako da ništa od toga...no, nema veze,naći će valjda i on neki posao...

  15. #15
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    jelena hvala na odgovoru za papirologiju.vezano za dječji d nemamo pravo, još prošle god kada smo bili i ja i mm nezaposleni smo se raspitivali i rečeno nam je da nemamo pravo na doplatak jer je mm-ova plaća do otkaza bila iznadprosječna (to je bilo prije dvije god), a moramo biti godinu dana u min. primanjima ili nikakvim da bi ostvarili doplatak (tako nam je objašnjeno).Sad je moja plaća iznadprosječna tako da ništa od toga...no, nema veze,naći će valjda i on neki posao...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Imam 2 kredita nenamjenska u 2 banke ,djeca su na mene bila lani zbog povrata poreza pa tako će i ove godine, nemam dopunsko os. pa sam imala par pregleda koja sam platila,i imam jedan pregled kod privatnika za malog ,kaj mogu sad tu iskoristiti za povrat poreza. :?

    __________

    D 1998.
    I 2007.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    34

    Početno

    Totalno sam zbunjena pa molim pomoć.
    Od 25.12.2008.-4.8.2009. bila sam na porodiljnom dopustu, a 5.8.2009. sam se vratila raditi i sad me zanima imam li pravo na povrat poreza za ovu godinu?
    Zbunjuje me to što mi za vrijeme porodiljnog nije uplaćivano onih 1800 kn pa kad ovakvu situaciju (bez doprinosa za vrijeme porodiljnog) upišem u DOH obrazaca ispada da nemam pravo na povrat. Je li to točno? Imam još i životno i dopunsko zdravstveno osiguranje.
    I još jedno pitanje: suprug radi i preko njega je osigurana beba od 2.2009. ima li on na temelju toga ikakvo pravo na porez? Prema DOH obrascu nema pa pitam za svaki slučaj.

    Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  18. #18
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Je li izašao ovogodišnji obrazac?

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    34

    Početno

    Ovogodišnji obrazac izašao je na:
    http://www.erstebank.hr/RBfiles/ErsteDOH2009.xls

  20. #20
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    hvala!

  21. #21
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    hvala!

  22. #22
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    zanima me u obrascu za povrat tamo gdje se upisuju osobni odbici za porez.obveznika i članove (ja imam kćer i mm-a kao uzdržavane, dakle 0,5 % + 0,5 %) da li za svaki mj upisujem cifru 2 -za mene 1 + njih dvoje po 0,5 % ili?

  23. #23
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    imam jedno pitanje....2009 godine sam se vratila s porodiljnog u 2mj, radila 3 mj u staroj firmi i prešla u novu....nemam prekid radnog staža (samo prelazak iz jedne u drugu).

    Da li kod prijave poreza ispunjavam dva formulara ili samo jedan?

    Tj. dal ispunjavam jednu prijavu za firmu xxx od 01.01.2009-31.05.2009 a drugi za firmu yyyyy od 01.06.2009-31.12.2009?

  24. #24
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    vezano za kredit.......da li se vraća porez za bilo koji drugi kredi osim za ''stambeni'' ?

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj marijana07 prvotno napisa Vidi poruku
    Totalno sam zbunjena pa molim pomoć.
    Od 25.12.2008.-4.8.2009. bila sam na porodiljnom dopustu, a 5.8.2009. sam se vratila raditi i sad me zanima imam li pravo na povrat poreza za ovu godinu?
    Zbunjuje me to što mi za vrijeme porodiljnog nije uplaćivano onih 1800 kn pa kad ovakvu situaciju (bez doprinosa za vrijeme porodiljnog) upišem u DOH obrazaca ispada da nemam pravo na povrat. Je li to točno? Imam još i životno i dopunsko zdravstveno osiguranje.
    I još jedno pitanje: suprug radi i preko njega je osigurana beba od 2.2009. ima li on na temelju toga ikakvo pravo na porez? Prema DOH obrascu nema pa pitam za svaki slučaj.

    Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ti pišeš prinose od 9 mjeseca ( jer si tek tad dobila prvu plaču) u rubrike od 1-12 si pišeš olakšicu onu od 1800 kn.

    Dijete je samo prijavljeno na njega, ili i porezno. Ak je porezno iskoristio je svoja prava u toku godine, ako ne onda si piše olakšicu 1.5*1800 kn, stavi papire od male, i dobi hrpUUU love od države!

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me u obrascu za povrat tamo gdje se upisuju osobni odbici za porez.obveznika i članove (ja imam kćer i mm-a kao uzdržavane, dakle 0,5 % + 0,5 %) da li za svaki mj upisujem cifru 2 -za mene 1 + njih dvoje po 0,5 % ili?
    Da s time da momaš proližiti papire, za malu rodni list, a za njega neku potvrdu o nezapolsenosti

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    :wink:
    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje....2009 godine sam se vratila s porodiljnog u 2mj, radila 3 mj u staroj firmi i prešla u novu....nemam prekid radnog staža (samo prelazak iz jedne u drugu).

    Da li kod prijave poreza ispunjavam dva formulara ili samo jedan ?
    Jedan obrazac, s time da i 1 i 2 mjesec pišeš olakšicu 1800 kn, trebaš priložiti R1 od prve i druge firme !

    Tj. dal ispunjavam jednu prijavu za firmu xxx od 01.01.2009-31.05.2009 a drugi za firmu yyyyy od 01.06.2009-31.12.2009?

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    LEeeaaaa samo je jedan obrazac priložiš R1 iz obadvije firme, u olakšice pišeš olakšice kroz cijelu godinu 1800 kn

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    migoh, vraća se porez samo na KAMATE za stambeni kredit

  30. #30
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    hvala savjetnice naša

  31. #31
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje....2009 godine sam se vratila s porodiljnog u 2mj, radila 3 mj u staroj firmi i prešla u novu....nemam prekid radnog staža (samo prelazak iz jedne u drugu).

    Da li kod prijave poreza ispunjavam dva formulara ili samo jedan?

    Tj. dal ispunjavam jednu prijavu za firmu xxx od 01.01.2009-31.05.2009 a drugi za firmu yyyyy od 01.06.2009-31.12.2009?
    Tamo gdje upisuješ dohodak imat ćeš dva retka, po jedan za svaku firmu, tako sam ja lani.

  32. #32
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    i još jedno pitanje mimam, mm ima kredit za stan na sebi, dobili smo iz banke papir koji treba priložiti za povrat poreza, no on je nezaposlen, ja sam ga stavila sebi na poreznu prijavu kao uzdržavanog člana..što sad?ima li on pravo napraviti svoju prijavu i tražiti povrat ili ne?ako ima kolika je olakšica?

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    mala provjera: zbrajamo li harač s porezom i prirezom ili ne? odnosno jel ga unosimo u obrazac ili ne.

    unosimo li porodiljnu naknadu ili ne?pretpostavljam da ne jer je neoporeziva.

  34. #34
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    i još jedno pitanje mimam, mm ima kredit za stan na sebi, dobili smo iz banke papir koji treba priložiti za povrat poreza, no on je nezaposlen, ja sam ga stavila sebi na poreznu prijavu kao uzdržavanog člana..što sad?ima li on pravo napraviti svoju prijavu i tražiti povrat ili ne?ako ima kolika je olakšica?

    ako je TM bio nezaposlen cijelu godinu i nije ostvario nikakav priliv s osnove rada ili nekog drugog izvora prihoda, onda vjerovatno nije uplatio niti ikakav porez. Ako nema uplate poreza (i prireza), nema niti povrata. Naime, nema se što vratiti.

  35. #35
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    hvala mamma san, dakle bez obzira što smo uredno plaćali kredit s njegovog tekućeg računa nema pravo na povrat zato što je bio nezaposlen cijelu godinu.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    52

    Početno

    Imam pitanje.. Prošle sam godine radila dva mjeseca i dohodak mi j bio manji od 9000 kn. Ako ja podnesem poreznu prijava, može li me muž za ostale mjesece u prošloj godini staviti za uzdržavanog člana? Unaprijed hvala na odgovoru.
    Posljednje uređivanje od sandrolina : 01.02.2010. at 18:06

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    hvala mamma san, dakle bez obzira što smo uredno plaćali kredit s njegovog tekućeg računa nema pravo na povrat zato što je bio nezaposlen cijelu godinu.
    Postoji i fora da supružnici mogu koristiti to pravo u slučaju nezaposlenosti, hajde pitaj točno na 0800/669933 ( ali samo sa fiksnog telefona, i to ne onog s zajedničkih centrala, kakav mi imamo na poslu) koji još papir trebaš uz to!

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    mala provjera: zbrajamo li harač s porezom i prirezom ili ne? odnosno jel ga unosimo u obrazac ili ne.

    unosimo li porodiljnu naknadu ili ne?pretpostavljam da ne jer je neoporeziva.
    Harač ne ide u ništa, to je danak.

    Komplikacije, Porodiljsku i njjegu ne upisuješ u poreznu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    imam i ja jedno pitanjce
    mm je bio zaposlen do 5.07.2009.
    do tada su mu ja se nadam plačali porez, prirez itd.... ( još nije dobio IP obrazac od firme ), ima stambeni kredit na sebe i dop. zdravstveno osiguranje
    da li uopće može prijaviti povrat poreza, mislim zato jer je radio samo do 7 mj?!
    i još nešto, bio je MM u poreznoj po potvrdu o isplačenim primanjima u 2009. god. i molim vas sve mu je 00000 - porez, prirez, dohodak, sve !¨!!!!!!!
    a kako to, nije mi jasno, niti najmanje, a plaću je dobivao do 7 mj. tj. i nešto u 8 za 5 dana rada u 7 mjesecu!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj migoh prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu naći odgovore na starim postovima , pa ću eto pitati ovdje.

    1) Da li imam pravo na povrat poreza za ono zdravstveno dopunsko osiguranje od HZZO-a ?Ako da,kakva potvrda mi je potrebna da se priloži?
    2)Suprug će tražiti povrat p. za bebača jer ga nismo htjeli prijavljivati na poreznoj,pa kakav se dokument mora priložiti ?


    Unaprijed hvala

    __________________________________________________ ______
    mamma san editirala post i ubacujem:

    Obrazac za prijavu poreza na dohodak za 2009. godinu izašao je na:
    http://www.erstebank.hr/RBfiles/ErsteDOH2009.xls
    ove godine hzzo NEĆE slati potvrde o uplaćenom zdravstvenom osiguranju, već ćete sami u obrazac doh upisati iznos koji ste uplatili za dopunsko zdravstveno. upisuje se u tabelu 4.1.1. stupac 5 (ako ste primali plaću kod poslodavca), te u tabelu 6, redak 4.
    porezna uprava je povezana sa hzzo i provjeravat će uplate, tako da potvrde NE TREBAJU!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji i fora da supružnici mogu koristiti to pravo u slučaju nezaposlenosti, hajde pitaj točno na 0800/669933 ( ali samo sa fiksnog telefona, i to ne onog s zajedničkih centrala, kakav mi imamo na poslu) koji još papir trebaš uz to!
    ne postoji fora. korištenje kamata po namjenskom stambenom kreditu može koristiti isključivo bračni drug na kojeg glase uplaćene kamate i koji je ujedno i nositelj stambenog kredita. naravno, uz uvjet da je ostvario oporezivi dohodak u prošloj godini.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj sandrolina prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje.. Prošle sam godine radila dva mjeseca i dohodak mi j bio manji od 9000 kn. Ako ja podnesem poreznu prijava, može li me muž za ostale mjesece u prošloj godini staviti za uzdržavanog člana? Unaprijed hvala na odgovoru.
    možeš ako je ukupni bruto primitak bio manji od 10800 (uključujući i porez i doprinos). uz godišnju prijavu suprug mora dostaviti vjenčani list novijeg datuma i potvrdu s burze.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    LEeeaaaa samo je jedan obrazac priložiš R1 iz obadvije firme, u olakšice pišeš olakšice kroz cijelu godinu 1800 kn
    ne postoji obrazac r1 za prijavu poreza. radi se o ip obrascu (izvješće o plaći za 2009.) koju dostavlja poslodavac svakom radniku do kraja siječnja.

  44. #44
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj mallena prvotno napisa Vidi poruku
    ove godine hzzo NEĆE slati potvrde o uplaćenom zdravstvenom osiguranju, već ćete sami u obrazac doh upisati iznos koji ste uplatili za dopunsko zdravstveno. upisuje se u tabelu 4.1.1. stupac 5 (ako ste primali plaću kod poslodavca), te u tabelu 6, redak 4.
    porezna uprava je povezana sa hzzo i provjeravat će uplate, tako da potvrde NE TREBAJU!

    baš sam došla isto to napisati jer sam zvala hzzo pa su mi isto to rekli ......preduhitrila si me

  45. #45
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    Imam jedno pitanjce..naime MM je dobio IP od firme i u njemu je vidljivo da za 4 mj nisu uplačeni ni doprinosi ni plača . E sad u 12 mj oni uplačuju te zaostatke i naveden je osobni odbitak od 3600,00 ...e sad da li je to o.k znam da se prije nije mogao koristit dupli odbitak nego samo jedan bez obzira koliko plača isplatili taj mjesec. Zna li itko išta o ovom

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    mala provjera: zbrajamo li harač s porezom i prirezom ili ne? odnosno jel ga unosimo u obrazac ili ne.

    unosimo li porodiljnu naknadu ili ne?pretpostavljam da ne jer je neoporeziva.
    može odgovor na gore postavljeno pitanje,označeno crvenim.
    Hvala.

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj mallena prvotno napisa Vidi poruku
    ove godine hzzo NEĆE slati potvrde o uplaćenom zdravstvenom osiguranju, već ćete sami u obrazac doh upisati iznos koji ste uplatili za dopunsko zdravstveno. upisuje se u tabelu 4.1.1. stupac 5 (ako ste primali plaću kod poslodavca), te u tabelu 6, redak 4.
    porezna uprava je povezana sa hzzo i provjeravat će uplate, tako da potvrde NE TREBAJU!
    znaci upisujem i u tabelu 4.1.1. i u tabelu 6
    Posljednje uređivanje od spajalica : 02.02.2010. at 12:54

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    porodiljne naknade se ne smatraju dohotkom i ne evidentiraju se u godišnjoj prijavi.

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    mallena, thanx.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    52

    Početno

    Znaći, gleda se bruto, a ne dohodak. Ako je tako, onda
    me, budući da mi je bruto 11.230,00 kn ,ne može prijaviti za uzdržavanog člana. Ajoj, jel sigurno tako? Danas mi je jedna knjigovođa rekla da misli da se radi o dohotku (neto+porez,prirez)
    Posljednje uređivanje od sandrolina : 02.02.2010. at 15:35

Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •