Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: KAKO SE PRAVILNO RADI ŠIROKO POVIJANJE...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    36

    Početno KAKO SE PRAVILNO RADI ŠIROKO POVIJANJE...

    Bok svima....
    Nigdje ne mogu pronaci kako se pravilno radi široko povijanje???
    Kupika sam tanke pamucne švedske pelene....
    Koji je redosljed i kako to ide....
    Prvo jednokratna pelena...sto dalje..sto se sve stavlja poslije i kako....
    POMOZITE.....Hvala puno.....

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako želiš široko povijati, švedska pelena ti nije dosta, treba ti i tetra pelena.

    redoslijed je jednokratna pelena, 1-2 tetra pelene, pa švedska pelena.

    ali prvo razmisli i raspitaj se da li vam uopće treba široko povijanje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    36

    Početno

    Hvala ti...puno si mi pomogla...

  4. #4
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

  5. #5
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Mislim da bi se sve bebice trebale široko povijati, barem do prvog kontrolnog utz kukića. Najvjerovatnije si do sada dobila informaciju ali svejedno evo kako ti ide: od tetra pelene napraviš veliki trokut, zatim na njega staviš uzdužno savijenu drugu tetra pelenu, pa bebača ha,ha, zatim vrh "trokuta" bebi između nogu a krajeve preko pupice.
    Sretno!

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne trebaju se sve bebe široko povijati

  7. #7
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ne trebaju ako je urađen (i uredan) ultrazvuk kukova odmah po porodu
    svi ostali koji nemaju taj luksuz čekaju široko povijeni do mjesec ipo starosti, pa se pregledaju, ako nakon pregleda ortoped veli da je OK, onda ne treba dalje

    postoje oprečna mišljenja o koristi od širokog povijanja
    neki misle da je prijeko potrebno za svu djecu do 6 mj. nezavisno od UZ nalaza
    a oni u suprotnom taboru da je potpuno neefikasno kao prevencija, a pogotovo kao terapija

    ja sam do tri mjeseca povijala poširoko u dvije tetre+švedska+zaštitne, bez jednokratne
    sa 2,5 mj. ortoped rekao da može bez širokog povijanja, što je za nas značilo samo da na malo uže smotamo tetre
    a kasnije su došle platnene pelene (ostalo je istorija )

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Našoj I. je već u rodilištu pedijatrica preporučila široko povijanje zbog sumnje na "labave kukiće" i uputila nas na UZV i pregled ortopeda. Beba je rođena na zadak, što je inače jedan od rizičnih faktora za kojekakve probleme s bebljim kukićima. Do prvog pregleda ortopeda (s mjesec dana) smo povijali široko, ali smo koristili onu švedsku pelenu na čičak (koja izgleda kao pufasta platnena pelena ), nije nam se dalo zezati s tetrom+švedskom; naravno, jednokratna dođe ispod te na čičak.

    Ortoped je našao laganu displaziju kukića i preporučio 6 tjedana dvostrukog širokog povijanja. E tu smo već prešli na dvije tetre + obična švedska na vezanje. Koma. Kad je I. ležala na leđima, od silne količine materijala među nogama joj je guza bila viša od glave. Pregrmili smo nekako tih 6 tjedana (lakše ona nego mi ), na kontroli je bilo sve OK :D .

    Znam da se mišljenja vezana uz široko povijanje jaaako razlikuju. Mi uopće ne bismo široko povijali da od početka nije postojala sumnja u probleme s kukićima.

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    navodno se kod nas povija a u evropi ne jer mediteranski tip ima vecu predispoziciju za probleme s kukovima. znaci mediteranski tip, djeca rodena carskim rezom ili na zadak, zenska djeca.. imaju vecu predispoziciju za probleme.

    ja osobno mislim da, ako stvarno postoji problem s kukovima, sirki povoj ne moze nista posebno pomoci, i da je nosenje bebe u marami trbuh na trbuh puno bolja opcija od sirokog povijanja.

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam svoje široko povijala do mjesec dana starosti, prvog pregleda kod ortopeda. Problem je što svaki ortoped ima svoje mišljenje pa se nama tako desilo da su nam kod prvo dvoje djece dr rekli da je sve ok i nek skinu široko, uz napomenu da ga nisu trebali ni nositi jer je to čista glupost a kod trećeg nam je bio drugi doktor koji je rekao da je sve super ali nek svejedno nosi široko do godinu dana. Ma moš misliti, skinula sam mu odmah.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Prvo ide obicna pelena, zatim zakopcas body i na kraju pelenu za siroko povijanje.
    Ko zna mozda nisam skuzio pitanje

  12. #12
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Kod nas bilo ovako:
    jedna tetra u trokut i druga u sredinu presavijena u uložak i na to zaštitne gaće. Prematamo se u tretra pelene. Motalu smo u široko povijanje do 2-og mjeseca.
    Ako prematate u jednokratne: na jednokratnu tetra presavijena u uložak i na to švedska tanka koja ima one koopčiće akoimate švadsku na čičak može i ta.

  13. #13
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    mi smo široko previjali makar su nam u bolnici rekli da netreba..previjali smo do 3mj i naravno puno vježbali... :D

    isto čemo tako i drugi put bez obzira ako nam kažu da netreba...

  14. #14
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Vecer...

    Beba ce za dva dana 6tj...bili smo danas na ultrazvuku kukica i preporuceno nam siroko povijanje...

    E sada vazno sto nisam pitala...povija li se stalno kroz dan i noc ili?...preporuceno nam 1mj....tj.do sljedeceg pregleda...

    Jesmo li mozda ipak uranili s tim prvim pregledom?...jer kazu nije se "okoscalo"...

    a sto se tice povijanja...znaci jedna tetra na trokut druga presavinuta izmedu nogica?

  15. #15
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    zaboravila sam napomenut da je dijagnoza Iia (iako nisam sigurna sto to znaci)...

    Doktorica je tak neka cudna bila...ono u stilu "daj da vas se rijesim"...

    kada sam ju pitala kako umatat?...dvije pelene trokut i omotat...srecom umatali su bebe u bolnici pa mislim da znam kako...

  16. #16
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Nitko?

    jutros sam ju umotala i koliko god pokusavala uredno umotati nejde onak kako bi htjela...

    a sada joj guza stoji u zraku ...i to mi izgleda tako neprirodno zbog kicmice...
    kako ju drzim jos u jastucicu tj.podlogi od jastucica mislila sam joj staviti malo povisenje pod glavicu jer sada glavica "visi" za razliku od guze koja je u zraku...

    Nama doktorica rekla da vjezbice netrebamo.raditi pa mi nije bas najjasnije preporuci siroko povijanje,spomene remencice a vjezbe netreba...

    Iskreno mislim da je samo htjela da dodemo jos jednom jer pregled je privatan...a mi malo uranili s pregledom...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 18.11.2015. at 08:59

  17. #17
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    http://www.centarsm.co.rs/SavetiBebeSirokoPovijanje.htm

    Mi smo radili ovako, na linku imaš i slike koje prikazuju slaganje pelena i povijanje bebe na ovaj način.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •