Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 90 od 90

Tema: Vinkovačko rodilište??

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Vinkovačko rodilište će postati PRIJATELJ DJECE!!!! :D A sad je neprijatelj?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Lovorka, otkud ti to?

  3. #53
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    da, otkud to i kako ce se to na kraju pokazati...mislim, sta ce se promijeniti???
    a prijatelj rodilja???hmm.....

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Ma da? I šta bebe i mi dobivamo sa time?Mislim šta se mijenja?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    http://www.index.hr/clanak.aspx?id=340539

    Isti članak je bio i u Vinkovačkim novostima.

  6. #56
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    lovorka, hvala za link!

    pa, ja sam misla to je "nesto" a ono samo malo reklame za DM. nista protiv DM-a, ali sam mislila da se napokon nesto bitno pokrenulo...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    Vinkovačko rodilište će postati PRIJATELJ DJECE!!!! :D A sad je neprijatelj?
    Ovo uopće nije dobra vijest! Samo dodatni udar na promidžbu dojenja

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    Vinkovačko rodilište će postati PRIJATELJ DJECE!!!! :D A sad je neprijatelj?
    Ovo uopće nije dobra vijest! Samo dodatni udar na promidžbu dojenja

  9. #59
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    evo ja sam ove godine rodila u vk rodilištu...... rađaona je ok, malo mi je bilo tvrdo ležati na onom stolu-krevetu u rađaoni jer su me tresli jaaaki trudovi pomoću dripa....ali ok sve bilo, čak sam dobila 2guta vode.

    rodilište, bila sam u prvoj sobi i bilo je zbilja prometno, preko noći su sestre znale našiljiti tv i kunolovca da je sve odzvanjalo.
    meni nije odgovaralo što je beba bila samnom, jer sam bila rezana, sve me rasturalo dolje, on plače, gladan, neće da sisa, ja njega na sisu on vrišti i tako.... sreća pa nisam dugo bila....
    ali ostalo ok, sestre-kako koja...

    ali u 6h mi mjere temperaturu i pitaju jesam imala stolicu, od 7-8 je sređivanje za vizitu, 8h viztia, poslije doručak, oko 10-11h ide vizita za bebe, pa onda uleti čistačica koji put (još uvijek nudi grudnjake) pa onda sestre svrate pa onda u 13h ručak pa opet koja sestra svrati i tako stalno nekog, nema se baš puno mira

    jeeeedva sam dočekala da dođem kući, da sam morala ostati još koji dan dobila bih slom živaca, a zbilja više nisam mogla ustajati, rana je tako bolila da je to bilo strašno, kod kuće sam nadošla tek nakon 10dana....

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Ta buka, cjelodnevno uznemiravanje i potpuna bezobzirnost u VK rodilištu jednostavnim riječima rečeno NISU NORMALNI. Žena poslije poroda treba miri nadam se da će se to rodilište uskoro civilizirati.

  11. #61
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    DA NE zaboravim da su neke sestre tako "ugodno" lupkale klompama, ima jedna u smjeni, za poluditi, ali tamo je ko na pijaci.... strašno......

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima! Ima li kakvih novih iskustava iz našeg rodilišta?

  13. #63
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Podižem malo. I mene zanima šta mogu uskoro očekivati.

  14. #64
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    evo samo ukratko:
    jedina promjena je da forsiraju jako dojenje ali i dohranu ako bebac malo posisa ili cesto place
    ali ako kazes da nezelisdohranu poslusaju

    e da ja sam trazila bebu odmah na prsa i dali su mi ga(ali imala sam "vezu") ali nisu dali da sisa objasnjenje: u radjaoni je hladno(21C) pa se beba moze podhladiti :/
    i bila sam cudo jer sam cim su me smjestili u sobi trazila da mi donesu bebu a bilo je vrijeme posjeta

    i tesko cete izbjec brijanje, klistiranje i drip jer to se sve MORA

  15. #65
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    pa krasno nam se pise!

    djuli, naknadno cestitke na trecem bebacu!

  16. #66
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    hvala Ivana B-G

    i jos jedna novost bebe su u odjelcima i smijete ih same presvlacit cak je i pozeljno :D

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Joj, bar nešto, ono zamotavanje je bilo strašno.

    čini mi li se, ili je jedan dio postova na ovo temi izbrisan?

  18. #68
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    nije nista brisano, nego ima jos jedan topic o vk rodilistu...gdje sam ja postavila pitanje na koje nitko dosad nije odgovorio, hehe. pa bih evo samu sebe citirala:
    imam jedno pitanje u vezi stola za radanje. dakle dok jos nije stigao pravi trenutak, lezis na ledima i sve po propisima...ali mene zanima sam izgon. cula sam da oni podignu taj stol, pa skoro da ne sjedis, pa ti tako opet sila teze pomaze - jel' to tako, il sam ja pogresno cula?! bas me zanima. hvala!
    dakle, bebice su s nama i mi brinemo o njima!? :D jel' onda mogu nosit platnene pelene i svoju odjecu? ili kako to ide? uh, bas si me razveselila djuli, hvala ti. sa Simom sam imala osjecaj da prva tri dana nije bio moje dijete i da za sve moram prvo pitat sestre.

    ma, i ja cu pokusat dobit svoje maleno odmah na prsa i u zagrljaj, pa neka pjevaju. za to ce se pobrinuti nadam se i MM - koliko sam cula i on sada smije u radaonu, ili?
    a kako je bilo u sobama? kao da su samo jos dva kreveta u jednoj sobi i svaka soba ima svoju kupaonu? zvuci mi prebajno da bi bilo istinito, ali tako sam cula - najozbiljnije!

  19. #69
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    da stol podignu ali iz lezeceg u kao sjedeci polozaj
    a za pelene bi trebala pitat njih
    a sad trac: nesto sam nacula iz jednog razgovora dviju cistacica da bi sestre htjele bebe povijat u tetre (mozda sam krivo cula) naravno one su to komentirale negativno kao koliko je onda to pelena za pranje
    a u sobama jesu dva kreveta i svaka soba ima svoju kupaonu :D

  20. #70
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    sad si mi stvarno uljepsala dan!
    ipak cu nasem rodilistu pruziti priliku...

  21. #71
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    ispravak netocnog navoda: jedna kupaona na dvije sobe malo sam pobrkala jer su wc-i odvojeni
    u svoju obranu mogu rec da nije bilo guzve pa smo ja i cima imali jednu kupaonu

  22. #72
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    i opet je bolje nego u OS kad sam rodila Simu: cijeli kat na jednu kupaonu!!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    rodila prije 2 i po mj. sve ispričala pod temom priče s poroda.. ak ima pitanja navalite

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    ps. ak nije problem na privatne poruke šaljete ...

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    i opet je bolje nego u OS kad sam rodila Simu: cijeli kat na jednu kupaonu!!
    ma gdje je to cijeli kad na jednu kupaonu? u oba moja poroda u OS kupatilo ide na dvije sobe

    i tako je uvijek bilo

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    samo ispravljam netočan navod o dripu, nije neobilazan, ja ga nisam niti dobila niti mi ga je tko spominjao.

    ovo za dojenje je za očekivati obzirom da rodilište svim silama nastoji dobiti titulu baby friendy rodilišta, a dojenje je jedan od uvjeta.

    za robicu svaka čast, baš se radujem.

  27. #77
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    hm ne znam kako izbjec drip jer su ga meni bez pitanja dali i kad sam pitala sta mi to dajete odgovor je bio "pa to je nesto da vam ubrzam porod"
    a kad sam rekla pa ja ne bi drip i ne bi da mi ubrzavate porod rekli su mi "ma dajte pa to svi dobiju to vam je tako"
    tako je bilo i na prvom porodu i sad
    a na drugom nisu stigli nista tako da se nista ne mora ako dodjete 10min. pred porod :/

  28. #78
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    jenz, to u OS je bila iznimka u mom slucaju, nesto s kupaonom nije bilo u redu, ali inace ide jedna kupaona na dvije sobe - to je tocno. doduse, u te dvije sobe leze vise zena nego u vk,,,

    joj, ja ne bih drip,...kad se samo sjetim, jeza me hvata, kako me to bolilo. ja cu pokusat doci totalno na knap, pa makar rodila u autu.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Cure, ima li kakvih novih iskustava?
    Kada pocinje novi tecaj za trudnice?
    Kojeg doktora biste preporucile?

  30. #80
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    evo mene iz rodilista prije nepuna dva mjeseca
    nazalost u radjaoni se nista nije promjenilo drip i epi su rutina i dobijes ih cini mi se bez pitanja (ja sam ih izbjegla dosla u zadnji cas i babici prodala pricu da zahvaljujuci njoj prosli porod me nisu rezali a bas me ona recnula na prvom porodu uz objasnjenje da se to mora
    a rodiliste je prijatelj djece tako da dojenje forsiraju i nadohranu daju samo u krajnjoj nuzdi i to na casice - bocice i dude su strogo zabranjene
    ali jos uvijek se slabo trude pokazati zeni kako da doji i izdaja se pa ako ti treba pomoc moras preko nekoliko puta traziti da ti pomognu i biti svojski dosadna i naravno ne primjetiti da sestra okrece ocima kad neznas sta da radis s bebom
    a bebe su u odjelcima i smijes ih presvlaciti kad god hoces
    to je bilo od mene ukratko

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1

    Početno

    ja sam rodila 02.6.2010 u vinkovcima i ne mogu opisati kako su mi ranu nanijeli trebala sam ici na carski a oni su me mucili dok nisam pala u ne svjest onda su me tek stavili na carski i mali mi odma prebacen za osjek jedva ostao ziv..preporucujem svima koji mogu nek idu za osjek porodit se u bolnuicu u vinkovce ne.losi doktori jako.

  32. #82
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ..ima li kakvih novih iskustava iz rodilišta???

    ..mene to sad tek čeka...

  33. #83
    sandrich21 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    9

    Početno

    ja sam rodila prije dva mjeseca u vinkovačkom rodilištu i zadovoljna sam svime,osim što mi je jedna sestra stalno dizala tlak svojim ponašanjem (mrzovoljna i bezobrazna)... ostale sve ok i sestre i primalje i babica,posebno jedan doktor ( neznam kako se zove) ali puno mi je pomogao na porodu,nisu me rezali ni ništa,već sutradan sam bila odlično,kao da nisam rodila :D dobro je što su bebe cijelo vrijeme s nama,s dojenjem nisam imala problema jer je moj mališan čim je izašao znao šta treba :D

    ugl.jedno ajmo reći lijepo iskustvo :D

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    podižem temu....imali kakvih friških iskustava...jel se što promjenilo?? ja sam rodila prije 4 godine..zpravo biti će i 5 kad budem rađala drugo...pa me zanima....jel postoje možda sad tamo mogučnost uzimanja apartmana? tipa da i tata može biti cijeli dan???

  35. #85
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Ja kad sam bila prije dvije godine u rodilištu bio je jedan apartman, kad uđeš prva vrata slijeva. Viđala sam jednog tatu I stariju kćer da dolaze u posjet mami I bebi. Ali neznam kakvi su uvjeti da se dobije apartman, dali se plaća I koliko...
    Baš bi me to zanimalo. Pa ako što saznaš, napiši I ovdje!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    probat ću saznati!! )

  37. #87
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ja rodila 06/2012 i bio tata stalno s mamom i bebom....

    al pošto znamo da u našim rodilištima neki imaju "privilegije" ipak bi to trebalo provjeriti...nazovi rodilište pa pitaj...ili odi tamo...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    1

    Početno

    nisam mogla izdržati ,a da se ne uključim. moja priča iz vinkovačkog rodilišta je mučna i čini mi se da bih bolje prošla da sam rodila u pekari. dakle,počinje divnom i potpuno zdravom trudnoćom(odlična ginekologinja), dok se nije dogodio porod,koji je po svemu trebao biti rutinski. nakon 15 sati blagih trudova dolazim, doktorici koja je kao cijenjena,ona totalno uzjebana kao da joj je prvi put. odlazim u rađaonu.pjevam uživam,jer danas ću dobiti bebu! bez imalo histerije.trudovi idu, ja se brzo otvaram. i onda bušenje vodenjaka sa 6 cm. priključivanje na drip,iako se trudovi sami pojačavaju.i ležanje na stolu, nelagodno mi je želim ustati,ne smijem jer sam na dripu.sama, babice se dovikuju o ćevapima,smrdi ccijela rađaona. ne smijem ništa piti.a žedna kao nikad.i dalje ne histeriziram,slušam upute i radujem se bebi.pjevam između trudova. potpuno sam otvorena, mogu napipati tjeme svoje bebe samo što nije. zatim počinje nalijeganje na stomak. jedno 8 puta,ne ide.imala sam osjećaj da ću se raspuknuti od nalijeganja. i dalje ležim a nelagoda je sve veća.sama. govore mi da ne znam tiskati.puštaju me da se ustanem,osjećam se kao nova.mama je došla(radi u bolnici,pa kao imam vezu).kažu vadit će je na vakuum. ne mogu,jer mala ima hematom na glavi,već 5 sati je na istom mjestu i ne miče.pojačavaju drip.trudovi slabe,opet pojačavaju trudovi slabe. žedna sam. idem na carski. što se dogodilo? mala je zbog bušenja vodenjaka bila u nemogućnosti rotirati se te je ostala okrenuta čelom prema gore. zločesti dorzić,kažu.dakle, mogli su uvidjeti da malu treba samo zakrenuti i izašla bi van.ali ne skakali su mi po trbuhu i dodatno ju zabijali u moje kosti.živa i zdrava ne bi prošla kroz mene jer nije mogla kroz moje kosti.a s vakuumom bi ju gadno ozlijedili. ovo je samo porod. a iskustvo u bolnici sljedećih 8 dana je mučna priča za sebe.dakle od zdravih ljudi prave bolesnike.

  39. #89
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Podižem temu povodom nemilog događaja gubitka djeteta očiglednim nemarom liječnika:
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...an/875313.aspx

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Iskrena sucut suborki iz IVF-a....nema dana kad ne pomislim na njenog malog andjela...
    Nadam se da ce smoci snage ponovno krenuti u borbu za dijete, neka ih Ivano njihov cuva s neba...
    O dr. koji je poradjao nemam prave rijeci koje nece biti blokirane...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •