Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 54 od 54

Tema: 10 mjeseci, cime ju hraniti da dobije na tezini?

  1. #51
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Lu Lu prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    i ja mislim da ne treba "nasilno" debljati dijete, imam dojam da bi se to kasnije samo moglo okrenuti na gore (pretilost u kasnijoj dobi).
    ne mislim nasilno nista raditi.
    samo ne kuzim kako ni jedna od vas ne zeli shvatiti da se brinem.
    ni ja ne mogu zivjeti na vocu i povrcu. zdravo je, ali hranjivo nije.
    a mesa koliko smije dobiti je po meni nista.
    zato sam i stavila nasilno u navodnike, nisam mislila da joj guras hranu u usta, nego da joj dajes kaloricnu hranu samo zato da bi zadovoljila neke tamo tablice.

    a sto se tablica tice, one su neki prosjek. kao npr. zenska noga--najvise ih je brojeva od 38-40, ali postoje i 35 i 45. znaci uvijek postoji netko tko ne spada u prosjek, i zato se tablicama ne treba opterecivati.

    shvacam da se brines, naravno. i ja sam imala mrsavca, imam ga jos uvijek. kaj je najbolje on dosta jede, a i dalje je mrsav. a mala pak ne jede skoro nista, samo sisa, a ima 11 kila.

  2. #52
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno kaloricne vrijednosti...

    Evo, nakon brda mama koje muku muce s mrsavim bebama da se javi jedna s buckom - moja je od kad je pocela dohrana u razdoblju 6-9 mjeseci dobila 2,5 kg. Isto je pred kraj imala 3 obroka, a meni jako slican tvome osim sto nisam davala kekse vec iskljucivo kuhane zitarice - znaci, za rucak u kuhano povrce (tipa tikvice i sl) sam cesto stavljala kuhani krumpir, a dorucak/vecera voce sa zitaricama ili samo, i jos je non-stop zicala kruh dok bi mi jeli i tako to... I dosta je sisala (ali vise nego tvoja jer je po noci malo "aktivnija" ) Tako da mislim da je ispravno hranis, jer ako istim nacinom prehrane jedna beba dobiva puno a druga malo onda je valjda ipak do genetike... A mozda je vise dobivala prvih sest mjeseci? Moja bas i nije puno dobivala na pocetku, ali kad ju je krenulo...

    Medjutim, ponukalo me javiti se jer vidim da se tu npr. sugerira da je krumpir "prazna kaloricna" namirnica, a kao puno su bolje neke druge. Dakle, krumpir NIJE prazna kaloricna namirnica, kao uostalom niti jedno povrce. Ne razumijem zasto svi "skacu" na taj krumpir, narocito kad je manje kalorican od ovdje nekih drugih preporucenih zamjena (grah, grasak...) Pa evo tablice (kcal u 100g):

    krumpir: 85

    grah: 110
    grasak: 93
    banane: 90

    zobene pahuljice: 402
    griz: 370
    kukuruzne pahuljice: 388
    riža ljuštena: 368

    žutanjak: 377
    cijelo jaje: 167

    plazma: 440

    Eh, i ono da bebe ne "dizu utege" - moja bogme je. Ono, imala je 8 mjeseci, kad zgrabi kanticu milerama od 1kg i dize/spusta i igra se 15-ak min. S preko 10% svoje tezine. S 9 mjeseci dodje do paketa mineralne (onih 6 boca - dakle 9 kg!) i pocne to gurati/navlaciti po podu i tako opet 15 min... Za mene je to dizanje utega... I normalno da pri tome potrosi puuuno vise kalorija na ukupnu tezinu nego npr. ja koja evo sjedim za kompom i sam nes tipkam...

  3. #53
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    htjela bih Ria pitat tebe koliko je bila teška tvoja beba sa godinu dana da si dobila produžetak do 3 godine?

  4. #54
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    mi smo sa godinu imali manje od 8000g ali nam nitko nije savjetovao da možda imamo kakvo pravo na njegu

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •