Stranica 9 od 15 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 734

Tema: Uzgajanje kvasca

  1. #401
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja sam i dalje odusevljena s ovim kruhom. A ja sam inace imala pola kruha cijeli tjedan (onaj svedski iz mlinara, samo sam ja taj jela, decki su ipak malo vise jeli).
    Pravim ga u prosjeku svaki drugi dan, sve se sprasi.
    Povecala sam jucer hidraciju na 76-77% i dobro je proslo. Radila sam jedan veliki kruh (od 700g brasna), super je ispao, jedino su mu snite ogromne
    Probat cu jos tu kolicinu podijeliti na 2 manja kruha pa cu vidjeti koja od 3 opcije nam je najbolja...
    Posljednje uređivanje od zhang : 04.05.2020. at 19:28

  2. #402
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Bravo.

    Ja i dalje radim sa 600 g brašna.
    Zadnja hidratacija je bila 73%. Dodala sam prženih suncokretovih koštica.
    Mislim da ću u sljedeći staviti sjemenke koromača, kak su nekad radili u Dalmaciji. Čini mi se da bi pasalo.
    Stvarno je to tijesto živa napast. A kruh je prefin

  3. #403
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja jos nisam sjemenke stavljala, decki vole ovako, i inace ne vole bas kruhove sa sjemenkama.
    Jednom cu napraviti s maslinama, mozda nekad kad budem rostilj pravila i imala goste...

    Ja sada moram smisliti s cime sve mogu jeste kruh
    Kako mi inace nije bio napet, nemam bas sirok dijapazon. Trenutno ga volim sa putrom, susenom sunkom i tvrdim sirom. Radila sam pastetu od tune i hummus. I s jajima ga jedem. E, i nutelom

  4. #404
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni je kruh prefin prvi dan dok je topal, a kad se ohladi mi je ok, ali nisam luda za njim
    Malo mi ga je i dosadilo doručkovat, pa ću pričekat par dana prije nego ispečem novi. Moji ga ne ljube baš, tako da meni traje dosta dugo, mogla bih ustvari onda i manje štruce radit kad je samo za mene, dosad sam nisam varirala od sasinih omjera

  5. #405
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    zhang, sa avokadom

  6. #406
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moji toplog maznu pola štruce s maslacem, kasnije kao i svaki drugi. Nekidan su nakon slušanja hihoperske pjesme "kruva masti paprike", jeli kruh s masti i paprikom.
    Kaže u pjesmi :"nema margarina vraćamo se korijenima"

  7. #407
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni je svaki kruh najbolji s maslacem

  8. #408
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Moji toplog maznu pola štruce s maslacem, kasnije kao i svaki drugi. Nekidan su nakon slušanja hihoperske pjesme "kruva masti paprike", jeli kruh s masti i paprikom.
    Kaže u pjesmi :"nema margarina vraćamo se korijenima"
    Ovako je i kod nas, ali ne radim to prečesto, jer bi inače svi imali puuuuno previše kila.

    Offt. Fakat se vraćamo korijenima otkad je korona izolacija - pogledajte ovaj topic i onaj "Što danas kuhate?" - meni se čini da gluten free prehrana nije više toliko zastupljena, vraćamo se kruhu, masti i paprici , a ne treba zaboraviti ni vrhnje, kajmak i slično...

  9. #409
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    mislim da je gluten free samo jedna u nizu teorija koje se nakon nekog vremena zaborave, poput onog sa svinjskom masti - nikako, da bi postalo superzdravo

    zhang, ne znam voliš li kikiriki maslac, meni je fin s pekmezom
    slažem se s tang, da mi je nešto ne znam kako fino, ne možemo svaki dan jesti isto pa vrtimo - jaja, kruh s namazom, naresci, zobena kaša ili griz, nekad samo voće

  10. #410
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako je i kod nas, ali ne radim to prečesto, jer bi inače svi imali puuuuno previše kila.

    Offt. Fakat se vraćamo korijenima otkad je korona izolacija - pogledajte ovaj topic i onaj "Što danas kuhate?" - meni se čini da gluten free prehrana nije više toliko zastupljena, vraćamo se kruhu, masti i paprici , a ne treba zaboraviti ni vrhnje, kajmak i slično...
    Hm da, ali ja kada sam jela kruva masti i paprike sam po cijele dane lasala okolo i bila tanka ko šiba.
    Osobno, mom organizmu i mom životnom ritmu više odgovara prehrana bez UH, ne samo gluten free. MM bi po preporukama liječnika isto trebao na prehranu bez glutena da bi smanjio rizik od nekih nuspojava nakon trasplatacije. On je imao i problem prije par godina s intolerancijom na pšenicu, zob, mlijeko...
    nekako mislim da nije to baš samo izmišljotina novog doba, da masi ljudi uistinu smetaju određene namirnice. Ne mislim samo na alergije.
    No sigurno da je bolji i zdraviji ovaj kruh ili domaći kruh s kvascem nego proizvodi iz pekare, no tu nije samo gluten problem nego i sve drugo što dodaju.
    A da je fino fino je, pa čak i topal bez ičega

  11. #411
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Lubert je postao vrlo suradljiv i divan.
    Jucer sam radila palacinke s njim i bile su pahuljaste. Kad je kruh pri kraju, radim slanutak s pestom i kruhom. Evo recepta https://ottolenghi.co.uk/recipes/chi...and-bread-soup. Kad nemam svjezeg komoraca, ubacim suhog za okus.

    Inace ga treci dan tostiramo, pokapamo maslinovim i premazemo s pinkom cesnjaka pa jedemo uz parmezan i cherry rajcice s bosiljkom.

  12. #412
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Tang, avokado sam jedno vrijeme non stop jela za dorucak, zgnjecen i pokapan s malo limuna na tostu, i jedno jaje na oko, onako mekse da se zumanjak razljeva. I to je bila ta kriskasvedskog kruha dnevno, jedna tanja tostirana.

    Dijelom je kod mene za nemanje dovoljno ideja za dorucak razlog to sto trazim da je taj drugi dio uglavnom poteinski. Znate one šale kako bodybuilderi vide svoj tanjur? Ne vide hranu, nego proteine, ugljikohidrate i masti. E pa nisam bas bb, ali imam malo tako iskrivljen pogled
    Dam si ja oduska i jedem sve, ali generalno sam svjesna unosa makronutrijenata...

    Zato i imam ovo jaja, sunka, sir, namaz od tune, hummus... Sad trazim jos takvih ideja (i shvacam da u startu, kad sam bila pitala za ideje, nisam bila dovoljno precizna).

  13. #413
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Kosjenka, a kruh, mast i paprika (i paradajz iz basce, kao jabuka) mi je jedna od drazih uspomena na ljeta kod bake na selu
    Ona napravi one velike kruhove iz krusne peci, narezes ga, drzis snitu s dvije ruke, do vrta pola pojedes, onda uberes paradajz kad oslobodis jednu ruku...
    Nakon toga kajsije sa drveta..

    Probala sam prije 10ak godina kruh s masti i paradajz. Ali nije to taj okus..
    Posljednje uređivanje od zhang : 05.05.2020. at 14:27

  14. #414
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Koliki je postotak vlage u vasim brasnima?

    Sad sam pogledala svoje pakiranje i pise max 15% vlage pa mi je sinulo da je to vjerojatno razlika u odnosu na proslo pakiranje jer s ovim dobijem tijesto za palacinke ako radim hidraciju od 78%.

  15. #415
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja imam bijeli brašno iz mlina i nemam pojma koliak mu je vlažnost.

    Starter radim s nekakvom mješavinom brašna od raznig žitarica - kupljeno u Žapcu o od njega je starter baš brzo aktivan.

    Povećala sam hidrataciju na 75 % i manje više uspjela oblikovat. I da, dodala sam koromač. Baš je fino. Odmah me podsjetilo na more. Ok, ja baš volim taj okus za razliku od kima koji mi je valjda najgori začin koji postoji

  16. #416
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja sam sada išla gledati, ne piše postotak vlage...
    inače, super su i ova dva manja kruščića.. sad bih mogla neko vrijeme takve praviti.
    jedan ostavim da se vani diže i taj dan ga pečem, a drugi stavim da se u frižideru diže i taman je za sutradan spreman.
    tako oba dana imamo topli kruh.

  17. #417
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    od koliko grama su ti onda ti manji kruščići? ja isto mislim, s obzirom da ja jedem kiseli, a ostali jedu nekiseli, da radim manje, pa češće, danas sam radila od 400g brašna i sve ostalo po postotku smanjila

  18. #418
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    svaki je cca 700g. stavim 700g brašna, 535g vode, cca 175g levaina.

  19. #419
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja stalno radim sa 600 g brašna i 150 g startera. I stalno pivećavam vodu. Zadnje je bilo 450 g.
    Taj kruh nam traje 2-4 dana. S tim da se prvi, kad je friški najviše pojede

  20. #420
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja sam u ovaj kruh stavila 35% intergalnog, malo mi je tekućije nego inače.
    bit će show danas

  21. #421
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Od prvog koji sam ispekla, razvila se ljubav
    Nisam redovita ovako kao Zhang, ali budu makar 2 u 7 dana.
    Volim proces izrade, i ono uzbuđenje kad ga rasijeces nakon pečenja. Jučerašnji mi je najljepši ispao, eto kad ga je mama branila od nametljivaca da ga ne diraju jer je znala da ću ga slikat
    Ovaj sam pravila od 350 gr bijelog psenicnog brašna, koje ima 11.8 gr proteina, i 150 gr pšeničnog integralnog koje ima 13 gr proteina. Na to sam dodala 340 gr vode i oko 130 gr levaina.
    Vodu sam smanjila jer mi je prošli sa 370 gr vode na istu količinu brašna ovakav kao kod Zhang, jedva sam ga sabrala po radnoj plohi.
    Do sada što sam mogla zaključiti, jako je bitno preoblikovanje i oblikovanje, ono daje onu prozracnost.

  22. #422
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A zato je moj srednje prozračan, jer ga minimalno preoblikujem.
    Moji su zadovoljni ovom najjednostavnijom verzijom.
    Uglavnom, misija ispunjena, naučila ga raditi do mm-ovog povratka. Jučer nutricionistica kaže ipak smije gluten, baš se radujem jer je on veliki kruholjubac.
    Još samo mora dokučiti dali da svaki dan pečem svježi ili dva dana star je ok. Davno je Davor pisao da se u kruhu krenu razvijati plijesan puno ranije nego što ju mi vidimo.

  23. #423
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Kosjenka, ne znam za lijepsan, ali neki dan sam pročitala da kiseli kruh, kako jako dugo fermentira, ima ustvari jako malo glutena i da ne smeta onima kojima inače gluten smeta (a nemaju celijakiju)

  24. #424
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    lol, ok lijepsan je najljepši nadimak koji je plijesan ikad dobila

  25. #425
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    lijepsan bome dobar tipfeler

    bome koliko mene sjecanje sluzi ta se nakoti za cas. nije bas sramezljiva.
    davor je zanimljiva osoba, iako moram priznati da ipak sa svojim stavovima nije upotpunosti zadobio moje povjerenje.

  26. #426
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Kosjenka, ne znam za lijepsan, ali neki dan sam pročitala da kiseli kruh, kako jako dugo fermentira, ima ustvari jako malo glutena i da ne smeta onima kojima inače gluten smeta (a nemaju celijakiju)
    ja sam se jako veselila domacem kruhu koji mi konacno nije izazivao gastritis, pa sam nadobudno napravila i domaci kvas, spekla prvi kruh, prekrasan je bio, ali me gastritis satrao isti dan. onda se smirio kako sam prestala jesti kruh, pa sam isla probat jos jednom. opet isto. tako da... kod mene tugica cak mi domaci no knead sporije trigerira gastritis od ovog sa kvasom, ali i on.
    a domaci kruh je prefin i zove me, ali umirem od bolova

  27. #427
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    A zato je moj srednje prozračan, jer ga minimalno preoblikujem.
    Moji su zadovoljni ovom najjednostavnijom verzijom.
    Uglavnom, misija ispunjena, naučila ga raditi do mm-ovog povratka. Jučer nutricionistica kaže ipak smije gluten, baš se radujem jer je on veliki kruholjubac.
    Još samo mora dokučiti dali da svaki dan pečem svježi ili dva dana star je ok. Davno je Davor pisao da se u kruhu krenu razvijati plijesan puno ranije nego što ju mi vidimo.
    kako je TM ? Gotova izolacija (transpklataciaj) : nadam se da je koliko toliko to dobro podnio

  28. #428
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    A zato je moj srednje prozračan, jer ga minimalno preoblikujem.
    Moji su zadovoljni ovom najjednostavnijom verzijom.
    Uglavnom, misija ispunjena, naučila ga raditi do mm-ovog povratka. Jučer nutricionistica kaže ipak smije gluten, baš se radujem jer je on veliki kruholjubac.
    Još samo mora dokučiti dali da svaki dan pečem svježi ili dva dana star je ok. Davno je Davor pisao da se u kruhu krenu razvijati plijesan puno ranije nego što ju mi vidimo.
    ja jedan kruh dižem vani i pečem ga taj dan, a drugi se diće u frižideru i pečem ga sutradan. tako svaki dan imamo friški kruh. i skužila sam da mi je ova mjera od 700g brašna podijeljeno na dva dijela taman za ovu dinamiku.

    oni jučeranji su bili interesantni, kad sam ih izvadila iz zdjela, razljepili su se po radnoj poršini, ali supjela sma ih nekako oblikovati.
    jedan se dizao jučer vani, njega skoro više nema, a za drugog se sada grije pećnica...

    i sinoć sam umijesila 500g brašna da taj ispečem sa maslinama. kako ćemo ti samo muž i ja vjerojatno jesti, nisam htjela veću količinu.

    inače, imate u dućanima manitoba brašno od farine pa potražite. ja sam danas uzela i jedva čekam probati peć s njim...

  29. #429
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Jel netko probao peći duguljasti kruh? už se buni da mu je od okruglog teško raditi sendič.

    Kaj je najgore, relativno nedavno sam bacila jednu duguljastu koaru i stvarno doma nemam nikakav kalup

  30. #430
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Da Davor, osebujan. No imala sam dojam da zna sta priča kada je hrana u pitanju.
    Mm ide danas kući, zasad je sve ok.

  31. #431
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Jel netko probao peći duguljasti kruh? už se buni da mu je od okruglog teško raditi sendič.

    Kaj je najgore, relativno nedavno sam bacila jednu duguljastu koaru i stvarno doma nemam nikakav kalup
    Ja imam ovalnu vatrostalnu zdjelu u kojoj pecem (to kad ove vece pecem).
    Dize se u okrugloj. Ne bude problema kod prebacivanja, ako te to brine, tijesto se nekao rasporedi.

    Kosjenka, pa to je super vijest.
    Posljednje uređivanje od zhang : 08.05.2020. at 22:41

  32. #432
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nemam baš ništa duguljasto a da ima poklopac. Morat ću nekaj kupit

  33. #433
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Prije sam stalno radila ciabatte, ali s obicnim kvascem. Oblikujes ih tako da tijesto stavis u pobrasnjenu krpu, primis za rubove i ljuljas dok ne poprimi duguljasti oblik pa istreses na pek papir. Tijesto je isto dosta ljepljivo.
    U pecnici bi trebalo odrzavati visoku vlagu ako ih nemas s cime poklopiti. Ja sam bacala destiliranu vodu (da ne ostavi fleke kamenca) direktno na dno pecnice i brzo zatvorila. I bez vode su bile ok samo je kora bila zilavija.
    Odvoji komadic tijesta pa probaj

  34. #434
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

  35. #435
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Inace, jutros sam ispekla ovaj s maslinama. Fakat je fin.
    I za sutra pripremam od manitobe, zivo me zanima kakav ce biti.

    Inace, cini mi se da su mi kruhovi bili ljepsi u pocetku nego sada. A mozda sam si samo nabila ocekivanja

  36. #436
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da ne izgleda loše. Ma kad stane rad od kuće, peći ću kruh max jednom tjedno.

  37. #437
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja sam vec racunala koje dane pecem kruh, koje dane restam od treninga i tako... kako da kruh uklopim u taj ritam.

  38. #438
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Kupila sam u konzumu sad 00 brasno, to nam je dobro jel tako?
    Nikako nac tip 700

  39. #439
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    To vam je dobro. Pogotovo za pizzu.

    Opet nije bilo za kupiti brasna koje sam do sada koristila. Novo brasno ne podrzava veliku hidraciju. Lijepi se ko zvaka i nije podatno. Muko moja...

  40. #440
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sam u konzumu sad 00 brasno, to nam je dobro jel tako?
    Nikako nac tip 700
    Koji je postotak proteina Tang?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #441
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ovaj tjedan pečem kruh za poklone. U ponedjeljak zatvaram butigu.

  42. #442
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sam u konzumu sad 00 brasno, to nam je dobro jel tako?
    Nikako nac tip 700
    u mom konzumu ima tog tip 700, iako je konzum generalno loše opskrbljen vrstama brašna
    vidiš, u konzumu nikad nisam našla 00 brašno, po to bih uvijek u interspar morala ići
    baš čudno kako im se razlikuje ponuda

  43. #443
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam zaboravila prijavak mojih kruhova.
    dakle radila sam prvi put s cakoveckim mlinovima T500 za dizana tijesta. stavila sam 780 ml vode na 1 kg brasna. Kruh nije bilo savrsen al je bio dobar. bilo mu je previse vode, bas se lijepio. Kod ukucana jak se svidio mojoj kceri, a drugi sam dala sestri. Sogor i necak su ga pojeli u dahu.

    prosli vikend sam se odlucila narpaviti novu turu za ove kojima se svidio. koristila sam cakovecke mlinove, za tanka i razvucena tijesta T700. stavila sam 750 ml vode. dakle tijesto je bilo super. hidracija mu je bila pogodjena. bio je s dosta mjehurica.
    Opet raspodjela kruha ista, jedan nama jedan sestri.
    I dalje onim kojim se svidio je dobar, ovim drugim je bio kisel.

    kvas nisam uzgajala od pocetka, znala sam koja dobra dusa ima vec dobar kvas pa sam zicala i tako je Kreso Jr. stigao u moj frizider.

  44. #444
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    u mom konzumu ima tog tip 700, iako je konzum generalno loše opskrbljen vrstama brašna
    vidiš, u konzumu nikad nisam našla 00 brašno, po to bih uvijek u interspar morala ići
    baš čudno kako im se razlikuje ponuda
    meni spar nekako nije s ruke pa bih morala baš radi toga ići, a rekla mi je frendica da ga tamo sigurno ima. Sad smo bili u superkonzumu, imali su i manitoba. I svih raznih heljdi, pireva i ostalih.
    Smiješno mi je bilo kako sam odjednom postala osoba koja kraj police s brašnom poskoči: oooo da vidimo kakvih vrsta imaju

    sasa, piše 11,95g proteina

  45. #445
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Danas san u Žapcu kupila Semola talijansko brašno od durum pšenice. 12 g proteina. To bi bilo ok za kruh ili ne?
    Piše da je za tjesteninu.
    1/2 kg je 8 kn, mislim

  46. #446
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    To je po meni rubno- tj biti ce ok, ali bi bilo bolje da je vise. Meni najbolji ikad kruhovi u zivotu su bili kad sam iz NyC donijela pun kofer njihovog brasna- e to je fakat bilo vrh- ali oni uzgajaju psenicu s visim postotkom glutena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #447
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mene bi muz ostavio u NYC da mu kazem da u kufer zelim spremiti brasno

  48. #448
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    He he. sasa, ja ionako pečem s brašnom koji sigurno ima manhe proteina. Nit me piše koliko. Obično glatko iz mlina.

    Kako ja kupujem po malim dućanima usput tako uopće ni ne vidim ta brašna tipa 00 ili manitoba.
    A i moram potrošiti te silne zalihe koje imam doma

  49. #449
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Mene bi muz ostavio u NYC da mu kazem da u kufer zelim spremiti brasno
    Aaaaahahahahahhahahaha

    Ja sam jednom vozila ribu iz St za Zg. To je isto bilo interesantno iskustvo, srecom je bila zima

    Danas sam pravila focacciu, tj. jucer sam picela jutros sam pekla, po ovom receptu
    https://www.theperfectloaf.com/a-simple-focaccia/
    Jako je fina.

  50. #450
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    otkrila sam novu foru sa ostatkom startera.

    naime, nakon treninga sam ušla u dućan po pileća prsa (education is important, but big biceps are importanter ), a izašla van sa 4 vrećice među kojima su bile prekrasne bukovače koje sam jednostavno morala kupiti.
    onda sam se dosjetila da ću 'pariški' raditi sa starterom. u starter sam dodala jaje, sol, papar, malo praška za pecivo, vlasac, peršin i korijandar (tih začina fakat malo, samo da zamirišu), u to sam uvalja bukovače i ispekla na malo masti. ostatak smjese sam ispekla kao palačinku i u nju dodala prefine paške sute (u već gotovu palačinku sam zarolal, ne u samu smjesu).

    e sve je bilo fino. ne znam jel zato što sam gladna bila nakon teretane ili je fakat fino

Stranica 9 od 15 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •