Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 102

Tema: Spermiogram

  1. #1
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno Spermiogram

    Evo samo da vam javim da smo dobili nalaz spermiograma
    i da se stanje popravlja kao što smo i očekivali, znači nakon operacije varikokele i prestanka pušenja,
    MM je postao "kapitalac" sa čak 4,95 mill/mL, od toga imamo 1 mill/mL pokretnih ( jeeeeeeeee ... :smajlić koji skače od sreće: )
    (mada ih treba biti 20 mill/mL, ali s obzirom da smo u prijašnjem spermiogramu imali čistu 0, ovo je sada odlično ... ).

    Evo, usporedbe radi rezultati starog i novog nalaza spermiograma (ponosna sam na mužića ... ):

    PRIJE
    Concentracion (mill/ml) 0.9
    GRADE (a) motility (%) 0 (0.0 mill/ml)
    GRADE (b) motility (%) 0 (0.0 mill/ml)
    GRADE ( c) motility (%) 10 (0.1 mill/ml)
    GRADE (d) motility (%) 90 (0.8 mill/ml)

    POSLIJE
    Concentracion (mill/ml): 4,95 mill/mL
    Spermcount: 18,79 mill Volume: 3,8 mL
    GRADE (A) motility (%) 20 % --- 1,0 mill/mL
    GRADE (B) motility (%) 8 % ---- 0,4 mill/mL
    GRADE ( C) motility (%) 22 % --- 1,1 mill/mL
    GRADE (D) motility (%) 50 % --- 2,5 mill/mL

    Dijagnoza je nažalost još uvijek ista Oligoasthenoteratozoospermia ...
    ali ipak su vidljivi pomaci na bolje i mi smo happy, pa sam to htjela podjeliti sa vama i čuti vaše mišljenje ... !!!
    No, i dalje nam preporučuju IVF/ICSI mada ja i dalje vjerujem u čuda, he-he !!!

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ja bi to rekla ovako; prije bi to bilo cudo, sada je samo mala vjerojatnost... dajte jos malo vremena prirodi i moze postati stvarnost

    sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Tigy svjedoci smo ovdje i čuda i uspjeha iz malih vjerojatnosti (kako kaže ege), bravo za mužića i nalaze i ja sad očekujem željno to vaše malo čudo....

  4. #4
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Tigy, bravo za nalaze. Još malo pa će biti odlični i eto vama vašeg

  5. #5
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Tigy samo naprijed u velike pobjede!!! Bravo za nalaz!

  6. #6
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Tigy, super za nalaz :D
    Jako mi je drago.
    Uostalom uskoro be se trebao čuti plač jednog malog čuda, a tata je, ako me sjećanje dobro služi imao lošiji nalaza od TM.
    Nisam 100% sigurna ali javit će mum to be

  7. #7
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Super Tigy, najbolje od svega je da možete očekivati još bolje nalaze. :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Bravo za nalaze! Želim vam puno sreće!

  9. #9
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Tnx curke ...

    Sada me još samo muči koje vitamine bi mu bilo najbolje piti jer nije baš redovit u tome,
    trenutno ga "šopam" cinkom i Algom spirulinom, ali ako netko ima neko jednostavnije rješenje bilo bi super !!!

    Što se tiče čajeva, to kod njega ne prolazi, muka mu je vidjeti na hrpi puno tableta koje mora progutati,
    zapravo, za njega bi trebala postojati neka "magična" tableta koja sadrži "sve u jedan" , no takvu do sad još nisam pronašla.

  10. #10
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    tigyca, super vijesti. zrno po zrno...............

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    L-karnitin rano ujutro i Centrum poslije doručka (u njemu ipak ima svega pomalo ako već neće pojedinačne obročiće)
    Tigy, muškima to dođe malo kasnije (oko četrdesete piju svašta... )

  12. #12
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Bravo Tigić, a sad može malo igre u plodne dane pa uspijete i bez Lučija!!

  13. #13
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Draga Tigi, to je super. Ali, htjela bih samo reći jednu poslovicu koju sam nedavno čula:
    "Dobre stvari dolaze onima koji čekaju, a bolje onima koji pokušavaju."
    Dakle, mozda malo "prirodne akcije", ali i sve ostalo...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    nema nikakve dvojbe da je nalaz puno bolji.tko kaže da je nemoguće? Bogu je sve moguće.

  15. #15
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    He-he, slažem se, ništa bolje od prirodnjaka,
    no imam ja još par pitanja (ne zvala se ja badava Tigy ... )

    1. Da li je moguće uz ovakav nalaz ići na AIH ?!
    2. Da li će se nalaz i dalje popravljati ili je to sve što se može očekivati od operacije varikokele ?!
    3. Koliku sad ulogu u svemu tome igraju vitamini i stres i koliko % još mogu očekivati ako nastavi sa terapijom ?!
    4. Ima li netko sa ovakvim slučajem kao što smo mi ?!
    5. Kako da očekujem da će mi prirodnjak uspijeti, ako nije uspijevao IVF sa odličnim embrijima ?!
    6. Koje preparate trebam ja uzimati (trenutno pijem Folic plus i ponekad mrknem koju Algu) ?!

    Svi odgovori, razmišljanja i komentari su dobrodošli, hvala vam cure moje ... (((pusa velika)))

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    Tigy
    bravo za poboljsanje spermiograma...
    i ja se pitam oko par stvari kao i ti...
    npr.moze li se sa 5%pokretnih ili vise ici na inseminaciju(obavila je prije 14 dana)? (dijagnoza astenospremija,nakon uredne normospermije- istinabog u sijecnju ove godine)
    ima li nade u brzi popravak,za mjesec dana ( s l-karnitinom, vitaminima)ili se na to mora malo strpljivije gledati?
    Kako se bas ne razumijem u problematiku muskih 'sanjivaca' i 'sporica',mozes li mi pojasniti zbog cega kod tebe i tvog M ICSI/ivf?
    hvala na info i sretno

  17. #17
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Sanjana, IVF/ICSI ide upravo zbog malo i/ili sporih plivaca. Rezon je cisto teoretski - tj. statisticki. Za normalan nalaz (te dobar oplodni potencijal) smatra se minimum 20 mil/ml, uz 50% pokretnih, min. 15% morfoloski urednih, mada se u praksi pokazalo da je neki realni minimum 60 mil/ml, pa se ocekuje da ce WHO promijeniti referentne vrijednosti.

    Do klinike je koji par procijeni dobrim kandidatom za inseminaciju. Znam, recimo, da u Holandiji na inseminaciju primaju parove kod kojih uspiju probrati 1 mil. progresivno pokretnih spermija.

    Spermatogeneza traje nekih 70-tak dana, u prosjeku, pa se i nalazi rade tom dinamikom. To je otprilike i nakrajci period u kojem se ocekuje poboljsanje, bilo nakon operacije varikokele ili kakve terapije.

  18. #18
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Sanjana, 5% pokretnih je premalo za inseminaciju.

    Tigy, ako se sjećaš ja sam prošlu godinu i zadnje u veljači ove godine, imala sve skupa 4 inseminacije. Sve četiri je dr. J. napravio po sistemu "ako prođe prođe" jer sam bila na nekakvim polustimulacijama, ovo zadnje na opakoj stimulaciji, i trebala sam ići na IVF/ICSI.
    Činjenica je da oni ejakulat očiste i da šanse postoje ali jako, jako mizerne.
    Ja sam te inseminacije podnijela prilično teško jer sam u dubini duše realno bila svjesna da nam je spermiogram previše loš da bi uspjelo, a s druge strane sam se nadala. Bilo mi je to psihički dosta teško podnijeti.

    Što se tiče preparata - MM uredno pije Dual tabse od Twin laba, prestao je pušiti prije 13 mjeseci, a svakih 2-3 mjeseca popije i kutiju/dvije
    L-arginina (isto od Twin laba), nosi bokserice, više- manje se uredno hranimo (a tko si s vremena na vrijeme ne priušti sendvič iz Subwaya ili Pingvina). Kada ja pijem vrkutu onda on pije Subanov čaj za dečke.
    I sada, obzirom da smo prošle godine bili stalno na VV-u pa sam više manje redovno pratila stanje spermiograma, znali smo imati i 10 mil/ml sa mislim cca 30% pokretnih i samo oligo..., a znali su biti katastrofa nalazi sa cca 1 mil/ml i mane od 10% pokretnih i dijagnozom oligoasthenoteratonecro...
    Pa ti sada znaj :/

  19. #19
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Radim 100 stvari u isto vrijeme pa naravno da stvari ostaju nedorečene.
    Dakle, kod mene su inseminacije bilo umjesto punkcije folikula kako bi se napravio ICSI jer u folikuli prsnuli ranije. Znala sam imati od 2-5 super folikula, izvrstan trolinijski endo i rezultat je uvijek bio 0.
    Znam da vas ovo ne tješi i ne daje baš neku preveliku nadu ali situacija je na žalost takva. A i statistike ne idu baš previše u korist AIH-a.

  20. #20
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Cure, puno vam hvala na odgovorima ...

    Mi ćemo svakako kontaktirati našeg doktora Lučingera, pa ćemo vidjeti kakve su nam šanse,
    da li ići na AIH ili IVF ili pričekati još jedno vrijeme i pokušavati prirodno, pa možda se fakat desi čudo ...

    Javim se čim nešto više saznam, a do tada svim curama želim puno, puno sreće ... ((((hug)))).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Samo da ti na ovo pitanje broj 5 odgovorim: svaki moj postupak bio je savršeno školski, super blastice... i ništa. I onda se dogodilo prirodno! 8)

  22. #22
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Cure su ti sve rekle.
    Ja samo šaljem dobre vibre i navijam za veliku betu što prije :D
    Go,go Tigy!!!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    31

    Početno

    Tigy amo naprijed bice sigurmo jos boljih rezultata!!!

  24. #24
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Super sto se nalaz tako poboljsao!!!! Bas se radujem.
    MM je također bio na operaciji u početkom srpnja i ovih dana planiramo otići na spermiogram. Kako se kod njega radi o azospermiji, bili bismo presretni da se makar malo malo poboljša.
    Držim fige za čudo!!!

  25. #25
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Talia, spomenuo mi je dok. da je imao slucaj para s azoospermijom koja se popravila nakon terapije kod kiroprakticara, pa mozda da probate!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    26

    Početno

    Da li mi netko može reći gdje se može nabaviti spirulina. Vidim da svatko ima svoje recepte za poboljšanje spermiograma. Ali šta bi bilo ipak najbolje?
    Upravo smo saznali da mužić ima loš nalaz, samo 3mil/ml, zato pomagajte. Znam da trebamo krenuti na pretrage i da ćemo teško prirodno ali ne odustajemo.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno spermiogram

    algu spirulinu možeš kupiti u trgovinama zdrave prehrane.

  28. #28
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Ja sam Algu spirulinu nabavila u Biljnoj ljekarni ... 8)

  29. #29
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Citiraj talia7 prvotno napisa
    Super sto se nalaz tako poboljsao!!!! Bas se radujem.
    MM je također bio na operaciji u početkom srpnja i ovih dana planiramo otići na spermiogram. Kako se kod njega radi o azospermiji, bili bismo presretni da se makar malo malo poboljša.
    Držim fige za čudo!!!
    Talia, viiiiiiiiiiiiiiibrrrraaaam !!!

  30. #30
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Tigy, to su dobre vijesti! Svako poboljšanje se računa! Sretnoooooo!!!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    297

    Početno Pozdrav svima!

    Javljam se prvi put. Ovako. Suprug i ja smo zajedno 4 godine, u braku 2, a godinu dana intenzivno pokušavamo dobiti bebu - i ništa. Naravno, ginekolog je rekao da godinu dana pokušavanja ne igra ulogu, tek ako se tada ništa ne dogodi treba obaviti pretrage. Nadala sam se da neće biti potrebno i "krivnju svaljivala" na ogromni stres uzrokovan poslom, što svojim to suprugovim, pa onda na tešku bolest bližnjih, pa ovo, pa ono. I prošla godina. Ginekološki, sa mnom je sve ok. Jučer je suprug išao na testiranje. Spermiogram je pokazao 0, dijagnoza azospermija. Svijet mi se srušio. Ponovit ćemo test, naravno, ali...
    Dragi moji, molim bilo kakav savjet i pozitivna iskustva.
    p.s. imam 32 godine

  32. #32
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Žao mi je zbog nalaza TM-a. Jeste posjetili androloga, čula sam da svi s takvim problemima idu kod Dr. Čolaka.
    Ukucaj u pretražnik azoospermija i sigurna sam da već postoji dosta pisano na tu temu.
    Sretno!

  33. #33
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=42171
    na ovom topicu smo razmjenile dosta iskustava.
    Znam kakav je to šok ali jedna lasta ne čini proljeće .... vidjet ćete nakon pretraga, možda je stanje trenutno, možda ima spermića ali nemaju put vani... ma ima dosta uzorka.
    Ono što je dobro, kad malo prosurfaš vidjet ćeš da ima puno mama i tata koji su se osjećali jednom isto kao i vi sada, a sad uživaju u roditeljstvu i svojim klincima.

  34. #34
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Tigy to je stvarno super, ma presuper! Ako ja mogu gajiti nadu u čudo onda mislim da mu se ti možeš s pravom i veseliti. I nadam se da ćeš ga dočekati prije ICSI-a! :D

    V&V, žao mi je zbog vašeg nalaza i znam kroz šta prolaziš, ali na pravom si mjestu..ja sam uspjela obristai suze kad sam pronašla ovaj forum.
    Ima načina i nemoj posustati..samo malčice sreće i bit će bebić!

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    draga Tigy drago mi je zbog vaseg nalaza, a u isto vrijeme si nam probudila jos vecu nadu. MM je prije mjesec i pol operisao varicocelu pa cemo u septembru raditi spermiogram.....nadamo s epoboljsanju, a nek TM nastravi s asvim mogucim vitaminima jer MM je prosli mjesec popravio spermiogram sa vitaminima (proxed, klomifen, C, E, B, L-karnitin i cink). Sretno

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Cure obratite pažnju da je Tigy postala 2005, topic je samo podignut.
    Ipak...mi i dalje vibramo za Tigy-kada ona objavi plus bit će to forumski party

  37. #37
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    I MM je pio sve te moguće vitamine, spermiogram se je poboljšao i to kao dobro sa medicinskog stajališta, ali je i dalje ostala oligoasthenozospermia kao i prije. Tu se ipak radi o milijunčekima, ali svejedno ja opet nešto razmišljam da ubacimo koju vitaminsku terapiju ne može naškoditi, kao što je i doc. rekao ovo vam je kao loto kad vas pogodi pogodi, bitno je biti u igri. :? Ako netko zna nešto dobro neka javi. Ja sam zadnje radila, neki prorodni pripravak od kojeg se navodno sastoje tablete za poboljšanje sperm. To sam našla negdje na int. Ako vas zanima pisat ću?

  38. #38
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    I MM je pio sve te moguće vitamine, spermiogram se je poboljšao i to kao dobro sa medicinskog stajališta, ali je i dalje ostala oligoasthenozospermia kao i prije. Tu se ipak radi o milijunčekima, ali svejedno ja opet nešto razmišljam da ubacimo koju vitaminsku terapiju ne može naškoditi, kao što je i doc. rekao ovo vam je kao loto kad vas pogodi pogodi, bitno je biti u igri. :? Ako netko zna nešto dobro neka javi. Ja sam zadnje radila, neki prorodni pripravak od kojeg se navodno sastoje tablete za poboljšanje sperm. To sam našla negdje na int. Ako vas zanima pisat ću?
    ma krasno bi bilo da napišeš štogod. i ja sam mrvicu u nekoj polupanici.
    naime, prije 5 mjeseci sam išao vaditi spermiće i nabrojali su ih 90milijuna, što je (kako su mi rekle tete i doktori) dosta dobar rezultat.
    prije kojih mjesec dana sam opet bio na brojanju i sad ih je (pazi sad)
    8 (osam!) milijuna. ako ovako nastavim, bit ću nuletina za kojih par tjedana.
    u čemu je problem? kokteli? kakvi kokteli?
    što mi je činiti?
    rebeka, curke, imate li kakav savjet?

  39. #39
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Vjerojatno je to nekakvo trenutno stanje. Jesi li imao temperaturu u zadnje vrijeme ili nekakvu virozu, jer uslijed toga se može spermiog. poremetiti. Pij vitamin E i prošvrljaj malo po forumu, ima korisnih savjeta što piti

  40. #40
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ama kakva nuletina , to ti je sigurno trenutno stanje, može biti zbog bilo čega...
    Najgore je kad se dovedeš u situaciju, da ne radiš ništa, e onda se ništa i ne može dogoditi.
    Ja sam pročitala negdje na inter. da sve terapije koje se uzimaju za poboljšanje sperm. se sastoje od prirodni sastojaka (žitarica...). Npr. proxeed, L-karnitin...Znala sam i stučno kako se šta zove, no međutim zaboravila sam. Uglavnom ovako ide recept:
    Isjeckati po 100g: oraha, badema, kikirikija(neslanog), lješnjaka, kokosa, sezama, koštica, suncokreta, suhih smokava, šljiva, marelica. To sve zajedno pomiješati sa 1 kg. meda. Uzimati po jednu žlicu ujutru i navečer. Ne uzimati previše jer je dosta kalorično, tako tamo piše. Mislim da je dobro sve probati , možda nešto i uspije
    Kako se ja spremam sad na IVF, zanima me kakve vitamine da uzmem za sebe da malo pripremim organizam, kako bi se mrvica što bolje primila

  41. #41
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Ama kakva nuletina , to ti je sigurno trenutno stanje, može biti zbog bilo čega...
    Najgore je kad se dovedeš u situaciju, da ne radiš ništa, e onda se ništa i ne može dogoditi.
    Ja sam pročitala negdje na inter. da sve terapije koje se uzimaju za poboljšanje sperm. se sastoje od prirodni sastojaka (žitarica...). Npr. proxeed, L-karnitin...Znala sam i stučno kako se šta zove, no međutim zaboravila sam. Uglavnom ovako ide recept:
    Isjeckati po 100g: oraha, badema, kikirikija(neslanog), lješnjaka, kokosa, sezama, koštica, suncokreta, suhih smokava, šljiva, marelica. To sve zajedno pomiješati sa 1 kg. meda. Uzimati po jednu žlicu ujutru i navečer. Ne uzimati previše jer je dosta kalorično, tako tamo piše. Mislim da je dobro sve probati , možda nešto i uspije
    Kako se ja spremam sad na IVF, zanima me kakve vitamine da uzmem za sebe da malo pripremim organizam, kako bi se mrvica što bolje primila
    kakav je ivf? stimulirani ili ne? sori, nisam pratio, na brzaka pišem.
    mislim da ti je rikikiki u tome. probaj joj poslati privatnu poruku.
    što se tiče ovog pripravka, to je atomska bomba a i ne vjerujem baš u to. l-karnitin?
    pobogu, čemu to? pa on pretvara masnoću u energiju i to je najbolja stvar za mršavljenje. uzimam l-carnitine iz drugog razloga - idem u teretanu nekoliko puta tjedno i šopam se njime radi skidanja suvišnih grama.

    gud lak!

  42. #42
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Karnitin i arginin su aminokis. koje imaju važnu ulogu u spermatogenezi a koje navodno manjkaju u našoj modernoj prehrani (dok nam je krv curila niz bradu nije bilo beda - navodno!)
    Obzirom na 90 mil :shock: (posudiš!?) mislim da je ovih 8 trenutno stanje ali uzimati cink, vit E (pazi s njim jer ako se konzumiraš namirnice koje su bogate vit E onda dodatno uzimanje može biti toksično), oligoelemente, astaxantin kao moćni antioksidans ima pozitivno djelovanje na spermatogenezu, neće biti na odmet..i malo bremze na urnebesno vježbanje osobito u tijesnim gaćama ! Radije umjesto teretane fiskultura s TC i eto ga!

  43. #43
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja idem u ciklus sa femarom.
    1. Što se tiče L-carnitina, to je točno da je omiljeno sredstvo mršavljenja. Njegova biokemijska uloga je prijenos masnih kiselina iz citosola stanice na mjesto gdje se masna kiselina razrađuje.
    2. L-carnitin je supstanca koja se proizvodi u organizmu, a može se naći i u dodacima ishrani i mesu. Ova aminokiselina je neophodna za normalno funkcioniranje ćelija spermatozoida. Studije su pokazale da 3-4 grama carnitina dnevno pomaže normalizaciji pokretljivosti spermatozoida kod muškaraca sa lošom kvalitetom sperme.
    3. I sam proxeed sadrži L-carnitin i Acetil carnitin.

    http://www.vasaapoteka.com/member/Clanak1.aspx?q=135

    Mislim da ovdje možeš nešto pročitati i baci se malo na pretraživač, pojam po pojam i doboješ informacija dosta.
    MM je koristio Proxeed kao što sam već navela, tad se malo povećao sperm.
    Nadam se da sam bar malo pomogla

  44. #44
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Kad već spominjete Proxeed, navodno su muškarci koji su uzimali Proxeed bez nekih poboljšanja uzimali i famozni eliksir sa puno boljim rezultatima! Pa kad je bal nek je maskenbal!

  45. #45
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj mummy_s prvotno napisa
    Kad već spominjete Proxeed, navodno su muškarci koji su uzimali Proxeed bez nekih poboljšanja uzimali i famozni eliksir sa puno boljim rezultatima! Pa kad je bal nek je maskenbal!
    hvala tebi i rebeki, no samo da se osvrnem:
    3-4 g l-cranitin/dan je strašno puno. inače, bilderi od cca 100 kg unose dnevno do 2 grama pred natjecanje. 3-4 g/dan je jako gadna i ful straight terapija i ne smije se primjenjivati dulje od 20 dana jer se taloži u jetri. neophodno je nakon toga napraviti mjesečnu pauzu.
    inače, kad sam dao ovih posudljivih 90 milijuna, ciculjio sam svoju cici 4 dana prije, a kad sam dao ovih 8 milijunčića, ciculjio sam je 1 dan prije i to nakon o-ho-ho pauze. jel to ima kakve veze curke?
    dajte me prosvijetlite, pliz!

  46. #46
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj mummy_s prvotno napisa
    Kad već spominjete Proxeed, navodno su muškarci koji su uzimali Proxeed bez nekih poboljšanja uzimali i famozni eliksir sa puno boljim rezultatima! Pa kad je bal nek je maskenbal!
    Molim te, što je taj famozni eliksir?

  47. #47
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    I još nešto: L-carnitin i Acetyl carnitin, vitamin c, cink, L-arginin, koenzim Q10, vitamin E, B12, selen. Što je od ovoga najbolje uzimati, ili se možda nešto pije s nečim u kombinaciji. U dosta slučajeva sam čula da dobar dio ovoga pije se zajedno :?

  48. #48
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    I još nešto: L-carnitin i Acetyl carnitin, vitamin c, cink, L-arginin, koenzim Q10, vitamin E, B12, selen. Što je od ovoga najbolje uzimati, ili se možda nešto pije s nečim u kombinaciji. U dosta slučajeva sam čula da dobar dio ovoga pije se zajedno :?
    l-carnitine i arginin se moze uzimati odvojeno potpuno i ima ih za kupiti u slobodnoj prodaji. ja rabim weider. selen u kombinaciji sa ostalim vitaminima imas za kupiti u sloveniji u DM (ne u hr!), a one su sa beta karotenom u kombinaciji (dobro za tamnjenje),
    u formi onih topivih vitamina su i daju se rastopiti kad u kafiću piješ kavu i tražiš čašu vode, samo što tako gadno ofarbaju čašu da je konobar mora baciti, no pssssst!
    za ostale koktele ne znam, mislim da je bitna ciculjkultura, fiskultura, ili kako se to kod drugih cura zove, ne znam...

    gud lak

  49. #49
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Citiraj rebeca prvotno napisa
    I još nešto: L-carnitin i Acetyl carnitin, vitamin c, cink, L-arginin, koenzim Q10, vitamin E, B12, selen. Što je od ovoga najbolje uzimati, ili se možda nešto pije s nečim u kombinaciji. U dosta slučajeva sam čula da dobar dio ovoga pije se zajedno :?
    l-carnitine i arginin se moze uzimati odvojeno potpuno i ima ih za kupiti u slobodnoj prodaji. ja rabim weider. selen u kombinaciji sa ostalim vitaminima imas za kupiti u sloveniji u DM (ne u hr!), a one su sa beta karotenom u kombinaciji (dobro za tamnjenje),
    u formi onih topivih vitamina su i daju se rastopiti kad u kafiću piješ kavu i tražiš čašu vode, samo što tako gadno ofarbaju čašu da je konobar mora baciti, no pssssst!
    za ostale koktele ne znam, mislim da je bitna ciculjkultura, fiskultura, ili kako se to kod drugih cura zove, ne znam...

    gud lak
    mislim, ne rabim ja nego mm!

  50. #50
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    mislim, ne rabim ja nego mm![/quote]

    Ok, hvala. Kako se ja spremam na Ivf u 8 mj.što bi bilo dobro za mene, da pripremim malo organizam, neki vitamini...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •