Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 102

Tema: Spermiogram

  1. #51
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ja sam uzimala ginko od Kal-a i matičnu mlječ (beta bila 20)...nije uspjelo ali sam se dobro osjećala...ovaj puta ne uzimam ništa osim prenatala i žao mi je što nisam nastavila s ginkom i mlječi (ponestalo mi i nikako da odem do ljekarne) a u postupku sam!

  2. #52
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Gdje si postupku?

  3. #53
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    na Svetom Duhu, a ti?

  4. #54
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja ovaj put idem u Split u Cito, ovo mi je prvi IVF, do sada sam išla na AIH, 3 puta u Petrovu i 1 put u Cito. Počinje me lovati panika, strah me vađenja jajnih stanica. Inače u postupak idem sa Femarom. A ti?

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    Moram vas nesto pitati. U aprilu ove godine sma imala neuspjesan ivf, prije toga sam imala redovne cikluse od 28 dana, a sada su mi 30 dana. da li ima potrebe da idem na pregled jer sam neposredno poslije ivf postupka bila i sve je bilo u redu. Sta sad?

  6. #56
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj mummy_s prvotno napisa
    Kad već spominjete Proxeed, navodno su muškarci koji su uzimali Proxeed bez nekih poboljšanja uzimali i famozni eliksir sa puno boljim rezultatima! Pa kad je bal nek je maskenbal!
    mami, jel znaš možda što je ono u spermiogramu A,B,C i D?
    vjerojatno pokretljivost ili tako nešto... od najbržeg pa do onog koji ide unatraške, ili...?
    jel se u ukupnom zbroju računaju ili se gledaju samo najbrž, najbolji, najzdraviji i to? meni su bili A=34miliona, ukupno 90 milijuna, a sad mi je A=! milijun, ukupno 8 milijuna.
    jel ih sada imam milijun ili 8?
    nisam odgovor na ovako tupavo pitanje našao još...

  7. #57
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Ja ovaj put idem u Split u Cito, ovo mi je prvi IVF, do sada sam išla na AIH, 3 puta u Petrovu i 1 put u Cito. Počinje me lovati panika, strah me vađenja jajnih stanica. Inače u postupak idem sa Femarom. A ti?
    Ja sam u prirodnom postupku bez ikakve stimulacije jer ne reagiram dobro (tj. uopće ne reagiram na stimulaciju). Što se tiće punkcije...prva me je boljela strašno (hvala Bogu bol traje samo par sekundi pa se da izdržati), dok drugu punkciju jedva da sam i osjetila.
    Nemoj se plašiti, ako će te i boljeti brzo je gotovo tako da nema razloga za paniku!
    Držim fige!
    Kad krećeš?

  8. #58
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Ja ovaj put idem u Split u Cito, ovo mi je prvi IVF, do sada sam išla na AIH, 3 puta u Petrovu i 1 put u Cito. Počinje me lovati panika, strah me vađenja jajnih stanica. Inače u postupak idem sa Femarom. A ti?
    Ja sam u prirodnom postupku bez ikakve stimulacije jer ne reagiram dobro (tj. uopće ne reagiram na stimulaciju). Što se tiće punkcije...prva me je boljela strašno (hvala Bogu bol traje samo par sekundi pa se da izdržati), dok drugu punkciju jedva da sam i osjetila.
    Nemoj se plašiti, ako će te i boljeti brzo je gotovo tako da nema razloga za paniku!
    Držim fige!
    Kad krećeš?
    Oko 20.08, bi trebala biti već na stimulaciji. Kako idem sa Femarom, neću dobiti puno JS, 2-3, pa se i ja nadam da će kratko trajati. Valjda će dati i nekakvu lokalnu anezteziju, tipa injekcije :? A ti si već u postupku ili se spremaš za par dana?

  9. #59
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    U četvrtak ili petak se nadam punkciji ako će sve biti OK!

  10. #60
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    U četvrtak ili petak se nadam punkciji ako će sve biti OK!
    Držim ti fige, pa se javi

  11. #61
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Rebeka,držim fige za postupak s Femarom!Znaš da je punkcija u Cito-u skroz bezbolna,pogotovo kad se svodi na 2,3 JS!

  12. #62
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    ia30, hvala

  13. #63
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    mami, jel znaš možda što je ono u spermiogramu A,B,C i D?
    progresivno pokretni(A)
    pokretni u smjeru (B)
    pokretni u mjestu (C)
    nepokretni (D)

    inace, Andro-gen, imas na Prije zaceca odlicnu temu o spermiogramima, ima dosta stranica, al isplati se!

  14. #64
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa
    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    mami, jel znaš možda što je ono u spermiogramu A,B,C i D?
    progresivno pokretni(A)
    pokretni u smjeru (B)
    pokretni u mjestu (C)
    nepokretni (D)

    inace, Andro-gen, imas na Prije zaceca odlicnu temu o spermiogramima, ima dosta stranica, al isplati se!

    thx, imam što raditi večeras!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    297

    Početno Bok svima!

    Ma katastrofa. Još jedan spermiogram i opet same nule. Ne moram vam reći kako mi je. Jedva dišem. MM to nekako drukčije prolazi, zapravo pokušava sve to ignorirati. Sutra idemo na more pa vas neću čitati nekih desetak dana. Po povratku doma imamo dogovoren pregled kod urologa, pa redom. Nešto sam malo čitala o svemu ovome i užasnula me je činjenica da se na sve postupke užasno dugo čeka. Možete li mi u kratkim crtama napisati koliko se dugo čeka na sve pretrage, zapravo koliko mjeseci oduzmu. Ako dođemo do umjetne oplodnje, koliko se na to čeka? Čak sam razmišljala i o donatorskoj spermi, ali za sada još ne bih išla tako daleko. Čitala sam da u RH toga nema????? Da se (najčešće) ide u Češku i sl.??
    Hvala svima!

  16. #66
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Re: Bok svima!

    Citiraj v&v prvotno napisa
    Ma katastrofa. Još jedan spermiogram i opet same nule. Ne moram vam reći kako mi je. Jedva dišem. MM to nekako drukčije prolazi, zapravo pokušava sve to ignorirati. Sutra idemo na more pa vas neću čitati nekih desetak dana. Po povratku doma imamo dogovoren pregled kod urologa, pa redom. Nešto sam malo čitala o svemu ovome i užasnula me je činjenica da se na sve postupke užasno dugo čeka. Možete li mi u kratkim crtama napisati koliko se dugo čeka na sve pretrage, zapravo koliko mjeseci oduzmu. Ako dođemo do umjetne oplodnje, koliko se na to čeka? Čak sam razmišljala i o donatorskoj spermi, ali za sada još ne bih išla tako daleko. Čitala sam da u RH toga nema????? Da se (najčešće) ide u Češku i sl.??
    Hvala svima!
    ej, nemoj očajavat. kao prvo, reci koliko ima(te) godina. drugo, koliko ima kila muž, koliko je od apstinencije prošlo prije testa. imaš nekih babljih napravaka, no mislim da je l-karnitin i arginin najdjelotvorniji.
    koliki je volumen sperme i da li su i a,b,c i d nula? baš nula ili je nezadovoljavajuće?
    daj pliz malo konkretnije.
    za benku sperme ne treba ti toliko angažmana, to je krajnja stanica.
    hajd javi!

  17. #67
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Pogledaj i u topicu losi nalazi biopsije- tamo ces naci sve cure ciji muzevi imaju slicnu ili istu dijagnozu kao i TM...
    Nema mjesta depresiji, dugo se ceka ali su nam pozitivna iskustva pokazala da se cuda ipak desavaju (cak i u beznadeznim slucajevima)...

  18. #68
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj mummy_s prvotno napisa
    Karnitin i arginin su aminokis. koje imaju važnu ulogu u spermatogenezi a koje navodno manjkaju u našoj modernoj prehrani (dok nam je krv curila niz bradu nije bilo beda - navodno!)
    Obzirom na 90 mil :shock: (posudiš!?) mislim da je ovih 8 trenutno stanje ali uzimati cink, vit E (pazi s njim jer ako se konzumiraš namirnice koje su bogate vit E onda dodatno uzimanje može biti toksično), oligoelemente, astaxantin kao moćni antioksidans ima pozitivno djelovanje na spermatogenezu, neće biti na odmet..i malo bremze na urnebesno vježbanje osobito u tijesnim gaćama ! Radije umjesto teretane fiskultura s TC i eto ga!
    Molim te napiši mi u kojim količinama je najbolje uzimati E vitamin, cink, selen...?

  19. #69
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Citiraj mummy_s prvotno napisa
    Karnitin i arginin su aminokis. koje imaju važnu ulogu u spermatogenezi a koje navodno manjkaju u našoj modernoj prehrani (dok nam je krv curila niz bradu nije bilo beda - navodno!)
    Obzirom na 90 mil :shock: (posudiš!?) mislim da je ovih 8 trenutno stanje ali uzimati cink, vit E (pazi s njim jer ako se konzumiraš namirnice koje su bogate vit E onda dodatno uzimanje može biti toksično), oligoelemente, astaxantin kao moćni antioksidans ima pozitivno djelovanje na spermatogenezu, neće biti na odmet..i malo bremze na urnebesno vježbanje osobito u tijesnim gaćama ! Radije umjesto teretane fiskultura s TC i eto ga!
    Molim te napiši mi u kojim količinama je najbolje uzimati E vitamin, cink, selen...?
    l karnitin do 2 grama dnevno. u slučaju da ti je muž pretio (mrvetinicu odeblji), jako bi dobro bilo da vježba anaerobno uz to. l-karnitin ti se taloži u jetri i nakon recimo 2mjesečne terapije od 2 g/dan potrebno je uzeti odmor.
    selen - ako je baš deficitaran selenom, onda npr 120 mikrograma dnevno period od recimo mjesec dana. najbolji su ti češnjak, smeđa riža, naranča i losos (bez zeke). to su jako male količine i teško je utvrditi granicu puno/malo.
    e vitamin ti je jako važan za keksualnost u svim segmentima.
    uzmi (mislim) kalov e-vitamin (1 daily), izbjegavaj natural wealth!!!!!
    kalcija imaš svuda. znaš i sama... mlijeko i te priče.
    arginin imaš za kupiti od (mislim) weidera. zgodno za kombinaciju sa l-karnitinom dok se vježba (riječ je o aerobnim vježbama).
    l-karnitin možeš uzeti od enciana (oko 80-90 kn 60 kom), tablete od 500 mg ili uzmi neke vanjske. to su skupe stvari i nije stvar tipa otrov-protuotrov. treba to duže rabiti da bi se vidjelo poboljšanje, a i to poboljšanje tim stvarima mi je upitno. možda su to promilska poboljšanja. da će sad baš spermiogram ojačati toliko... e, to ne znam.
    ovo što sam napisao nije iz vlastitog iskustva nego teorija. o spermiogramu nemam blage veze i nisam se tim bavio sve dok me muka nije pričepila.
    sretno!

  20. #70
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Citiraj mummy_s prvotno napisa
    Karnitin i arginin su aminokis. koje imaju važnu ulogu u spermatogenezi a koje navodno manjkaju u našoj modernoj prehrani (dok nam je krv curila niz bradu nije bilo beda - navodno!)
    Obzirom na 90 mil :shock: (posudiš!?) mislim da je ovih 8 trenutno stanje ali uzimati cink, vit E (pazi s njim jer ako se konzumiraš namirnice koje su bogate vit E onda dodatno uzimanje može biti toksično), oligoelemente, astaxantin kao moćni antioksidans ima pozitivno djelovanje na spermatogenezu, neće biti na odmet..i malo bremze na urnebesno vježbanje osobito u tijesnim gaćama ! Radije umjesto teretane fiskultura s TC i eto ga!
    Molim te napiši mi u kojim količinama je najbolje uzimati E vitamin, cink, selen...?
    l karnitin do 2 grama dnevno. u slučaju da ti je muž pretio (mrvetinicu odeblji), jako bi dobro bilo da vježba anaerobno uz to. l-karnitin ti se taloži u jetri i nakon recimo 2mjesečne terapije od 2 g/dan potrebno je uzeti odmor.
    selen - ako je baš deficitaran selenom, onda npr 120 mikrograma dnevno period od recimo mjesec dana. najbolji su ti češnjak, smeđa riža, naranča i losos (bez zeke). to su jako male količine i teško je utvrditi granicu puno/malo.
    e vitamin ti je jako važan za keksualnost u svim segmentima.
    uzmi (mislim) kalov e-vitamin (1 daily), izbjegavaj natural wealth!!!!!
    kalcija imaš svuda. znaš i sama... mlijeko i te priče.
    arginin imaš za kupiti od (mislim) weidera. zgodno za kombinaciju sa l-karnitinom dok se vježba (riječ je o aerobnim vježbama).
    l-karnitin možeš uzeti od enciana (oko 80-90 kn 60 kom), tablete od 500 mg ili uzmi neke vanjske. to su skupe stvari i nije stvar tipa otrov-protuotrov. treba to duže rabiti da bi se vidjelo poboljšanje, a i to poboljšanje tim stvarima mi je upitno. možda su to promilska poboljšanja. da će sad baš spermiogram ojačati toliko... e, to ne znam.
    ovo što sam napisao nije iz vlastitog iskustva nego teorija. o spermiogramu nemam blage veze i nisam se tim bavio sve dok me muka nije pričepila.
    sretno!

    sori, sad sam vidio glupost koju sam napisao u 2. rečenici. dakle, AEROBNA vježba uz l-karnitin (znojenje - trčanje i sl), ne ANAEROBNA!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    297

    Početno Re: Bok svima!

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    ej, nemoj očajavat. kao prvo, reci koliko ima(te) godina. drugo, koliko ima kila muž, koliko je od apstinencije prošlo prije testa. imaš nekih babljih napravaka, no mislim da je l-karnitin i arginin najdjelotvorniji.
    koliki je volumen sperme i da li su i a,b,c i d nula? baš nula ili je nezadovoljavajuće?
    daj pliz malo konkretnije.
    za benku sperme ne treba ti toliko angažmana, to je krajnja stanica.
    hajd javi!
    Pozdrav!
    Ovako, ja upravo napunila 32, mm 31. Suprug je "malčice" deblji 115kg na 196cm visine. Apstinencija prije testa 1. put 1 dan, 2. put 6 dana. Nalazi isti - u ejakulatu nema spermija - azospermija. Vol. sperme 1. put 0,4, 2. put 1,0.
    Nadam se da je dovoljno konkretno. Sve mi je ovo još novo pa imajte strpljenja sa mnom i pokušajte me razumjeti. Hvala!

  22. #72
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno Re: Bok svima!

    Citiraj v&v prvotno napisa

    Vol. sperme 1. put 0,4, 2. put 1,0.
    Malo mi je čudno da je tako mali volumen..inače bi moralo biti najmanje 2 ml..kod MM je bilo nešto malo ispod 2 i nisu bili zadovoljni u labu. Ja sam to pripisala i neobičnoj situaciji i mjestu za ejakulaciju pa se možda i nije "olakšao" baš..jel!
    Ipak sada kad uzima eliksir volumen je odokativno onako podosta obilniji.
    Jese li vi prošli sve pretrage..možda TM ima problema s prostatom obzirom na tako mali volumen..možda je i neka opstrukcija na stvari. To bi bilo možda i najsretniji nalaz kad je azoo u pitanju..za to bar ima realnog liječenja!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    297

    Početno Re: Bok svima!

    Citiraj mummy_s prvotno napisa
    Citiraj v&v prvotno napisa

    Vol. sperme 1. put 0,4, 2. put 1,0.
    Malo mi je čudno da je tako mali volumen..inače bi moralo biti najmanje 2 ml..kod MM je bilo nešto malo ispod 2 i nisu bili zadovoljni u labu. Ja sam to pripisala i neobičnoj situaciji i mjestu za ejakulaciju pa se možda i nije "olakšao" baš..jel!
    Ipak sada kad uzima eliksir volumen je odokativno onako podosta obilniji.
    Jese li vi prošli sve pretrage..možda TM ima problema s prostatom obzirom na tako mali volumen..možda je i neka opstrukcija na stvari. To bi bilo možda i najsretniji nalaz kad je azoo u pitanju..za to bar ima realnog liječenja!
    Problemi s prostatom eliminirani. Nedavno smo bili na sistematskom i opće zdravstveno stanje je u redu. MM bi ipak morao na laganu dijetu, kojih 10-ak kg u minus
    Već mi je prije bila "sumnjiva" manja količina ejakulata pa me je bilo strah da je (samo) to uzrok neuspjehu začeća. Sada znamo da to nije sve.
    U ponedjeljak počinjemo s pretragama pa ćemo nakon toga znati više. Držite nam palčeve!
    p.s. O kojem je eliksiru riječ?

  24. #74
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Talia, spomenuo mi je dok. da je imao slucaj para s azoospermijom koja se popravila nakon terapije kod kiroprakticara, pa mozda da probate!

    :? Da li možda znaš kod kojeg kiropraktičara?
    Mi smo probali s medom i ćajevima ali bez uspijeha

    Nalaz MM je još lošiji. Vitaminima smo poboljšali količinu za 3 mil. a čajevima samo 1mil. i potom smanjili pokretljivost ( A-0%, B-8%,C-10%,D-82%) istina da je spermiogram radio u 6 mj kad je dosta toplo ali već smo oćajni

  25. #75
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    v&v...držite se, držim palce...mislim da bi možda (uz dijetu) trebali probati neke eliksire? osobno znam jednu kolegicu koja je imala isto loš nalaz a sada, uz pomoć VV-a tj. doktora tamo, ima kćer od 4 i kreću u novi avanturu u 9 mjesecu, zato glavu gore i idete dalje!!

  26. #76
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj dorica prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    Talia, spomenuo mi je dok. da je imao slucaj para s azoospermijom koja se popravila nakon terapije kod kiroprakticara, pa mozda da probate!

    :? Da li možda znaš kod kojeg kiropraktičara?
    Mi smo probali s medom i ćajevima ali bez uspijeha

    Nalaz MM je još lošiji. Vitaminima smo poboljšali količinu za 3 mil. a čajevima samo 1mil. i potom smanjili pokretljivost ( A-0%, B-8%,C-10%,D-82%) istina da je spermiogram radio u 6 mj kad je dosta toplo ali već smo oćajni
    navodno prblemi s kralježnicom imaju svoj odraz na zbivanja u Jajcu..ipak nemojte kiropraktičare posjećivati bez prethodne obrade fizijatra ili ortopeda..neka tj. baš takva stanja koja utječu na spermiće ne bi se smjela tretirati na način na koji kiropraktičari rade. Pričam iz iskustva struke a i MM koji je zbog neznanja gotovo ostao bez 2 intervertebralna diska!

  27. #77
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Cure može netko pogledati i prokomentirati. Mene brine ova vitalnost i kiselina.


    Volumen 2.2 ml
    Ph 8.0
    Koncentracija spermija 185 x10* /ml
    Broj spermija u sjemenu 407 x10*/v
    Likvefakcija 1

    Vitalnost 58 L %
    Motilitet 52 %
    a) Motilitet - brzo progresivni 45 %
    b) Motilitet – sporo progresivni 5 %
    c) Motilitet – stacionarni 2 %
    d) Motilitet – nepokretni 48 %
    Leukociti 0-1
    Morfologija
    a) Morfologija – normalni oblici 56 %
    b) Morfologija – patol.oblik glave 33 %
    c) Morfologija – patol. oblik sred. tijela 11 %
    d) Morfologija – patol. oblik repa - %
    Cink 1.7 mmol/1
    Kisela fosfataza 1992 H kU/1
    Fruktoza 21.4 mmol/1
    Citrati 27.3 mmol/1

  28. #78
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj luni prvotno napisa
    Cure može netko pogledati i prokomentirati. Mene brine ova vitalnost i kiselina.


    Volumen 2.2 ml
    Ph 8.0
    Koncentracija spermija 185 x10* /ml
    Broj spermija u sjemenu 407 x10*/v
    Likvefakcija 1

    Vitalnost 58 L %
    Motilitet 52 %
    a) Motilitet - brzo progresivni 45 %
    b) Motilitet – sporo progresivni 5 %
    c) Motilitet – stacionarni 2 %
    d) Motilitet – nepokretni 48 %
    Leukociti 0-1
    Morfologija
    a) Morfologija – normalni oblici 56 %
    b) Morfologija – patol.oblik glave 33 %
    c) Morfologija – patol. oblik sred. tijela 11 %
    d) Morfologija – patol. oblik repa - %
    Cink 1.7 mmol/1
    Kisela fosfataza 1992 H kU/1
    Fruktoza 21.4 mmol/1
    Citrati 27.3 mmol/1
    Nemoj da te brine - kiselost moze imati veze s prehranom, a vitalnost je sasvim dovoljna kod ovakve koncentracije i pokretljivost Spermiogram je mrak mrakova!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Danas sam dobio spermiogram.. Malo sam zastao.. rezultati nisu baš sjajni..
    Molim komentare..

    Volumen ejakulata: 12 ml (≥ 2ml )
    Viskoznost: normalna
    Broj spermija: 4.7 x 10¨6
    Broj spermija u ejakulatu: 56.4 x 10¨6
    Pokretljivost:

    progresivni: 1.0 x 10¨6

    neprogresivni: 0.2 x 10¨6

    nepokretni: 3.5 x 10¨6
    Kinetika: 2 (sporo neusmjereno gibanje) (> 2)
    (MacLeodova skala od 0 do 4 )
    Morfologija: 8.5 (% spermija normalnog oblika ) ≥ 30% (≥ 15 %)
    Okrugle stanice: 0.1 x 106
    Dijagnoza: OLIGOASTHENOTERATOZOOSPERMIA

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Postotci su losi, ali na tako ogromaaaan volumen, nije to jaaako los nalaz.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sto kazu doktori?
    Mislim da bi trebalo pregled prostate mozda napraviti...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Dali neko od vas ima iskustvo sa spermotrend doktor lazarevski koj ce mi radi icsi dao je na mm da pie spermotrend

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Ma ja mislim da ih ima dovoljno.. jedino me muči ova morfologija..čitao sam negdje kao da po novom nekom standardu, da je dovoljno 3,5%.. normalnog oblika..

  34. #84
    perlica55 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    124

    Početno

    Vinko mislim da nalaz nije dobar. Odličan volumen,al ukupno samo12 milijona progresivno pokretnih nije baš nešto.. Morfologija je jako loša, bezobzira kaj neki labosi imaju referentne vrijednosti morfologije 4%, ovdje gdje si radio s-gram treba biti više od 30% morfološki ispravnih, a ti imaš 8,5%...
    Svakako odi kod urologa/androloga i uzmi si nekakve vitaminčeke tipa Bioastin, Profertil, Proxeed, pa ponovi nalaz za 3 mjeseca...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav cure...nova sam ovdje.Molim Vas pomoc ako koja zna analizirati spermiogram(znam da je los);konc.spermija 19.5?živih 33,neživih 67..koliko je to lose?Hvala

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima....molim vas pomoć...imam 41god,obavio sam spermiogram evo rezultat:
    Volumen 8.9ml
    Ph 7.6
    Konc.spermija 85
    Br.spermija u sjemenu 756
    Likvefakcija 2
    Vitalnost 49L
    Motilitet 42%
    Motilitet brzo pr. 30%
    Sporo pr. 9%
    Stacionirani 3%
    Nepokretni 58%
    Leukociti 0-1
    Morfologija normalni 52%
    Patol.oblik glave 42%
    Patol.oblik sred tijela 6%
    Patol oblik repa 0%
    Cink 1.3
    Fruktoza 7.8
    Citrati 29.8
    Apstinencija:5 dana
    Molim Vas komentar nalaza da li ima nade za ženu i mebe....unaprijed zahvalni....pozdrav

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Molim vas da li netko zna dobrog privatnog ginekoloskog doktora u osijeku??

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ako bi netko tko se više razumije bio ljubazan da nam pojasni nalaz spermiograma.
    Inače smo u prikupljanju nalaza, ja sam dobila uputnicu za humanu reprodukciju od svoje ginekologice.
    Također smo sada u potragama i razmišljanjima gde se dalje obratiti, pa je svaki savjet dobrodošao. Iz Požege smo.

    SPERMIOGRAM

    Volumen 1,8 L
    Boja: blijedo žuta
    Viskoznost 1
    pH 8,4
    koncentracija spermija 86
    živih spermija 34 L
    Neživih spermija 66 H
    pokretljivost spermija 2-pokretni, sa sporom ili vijugavom pokretljivošću
    leukociti: nešto
    sluz. nešto
    makrofagi: rijedak

  39. #89
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dobrodošla pinky27!
    Morat ćeš staviti i jedinice i referentne vrijednosti - trebale bi biti napisane u nalazu. Ovako ti samo mogu reći da ovo L znači low (dakle, ispod ref.vrijednosti), a H high. Jeste li na spermiogramu odmah dobili napisanu i dijagnozu Normozoospermia, oligozoospermia...ili nešto slično? Gdje ste radili spermiogram, koliko dugo pokušavate?

  40. #90
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Pinki smanjen je broj živih spermija i slaba je pokretljivost, uopće nema progresivno pokretnih.
    Visok ph + leukociti moze ukazivati na upalu.
    Savjet napravite spermokultutu i ponovite nalaz nek apstinencija bude 2/3 dana. Jedan loš nalaz ne znači konačnu dijagnozu.
    Posljednje uređivanje od 1latica : 19.07.2020. at 13:42

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    3

    Početno Spermiogram

    Bog cure,nova sam na forumu i jako mi se sviđa sto ima mjesto gdje pomažemo jedne drugima.
    Da ne duljim nadam se da netko ima iskustva u onom što me muči,a to je od MM spermiogram.Dali je moguće da je njemu već 6 godina spermiogram nepromjenjen? Znači ustanovljena mu je Necrozoospermia,ima ureaplazmu,te ima cisticne promjene u sjemenovodu.Promjenio je 8 urologa,sto privatnih sto drzavnih,pio je na kutije i kutije antibiotika(doksiciklin,summamed)ali izgleda da je razvio otpornost na antibiotike.Zatim smo krenuli na cajeve(Casna u Posusju),ali to je smiri se neko vrijeme pa pri padom imuniteta opet pogorsa. Već godinu dana su mu te ciste pocele pucati pri ejakulaciji,jako cudno osjećaj,moram priznati.Odmah smo isli u privatnu polikliniku kod urologa,dobili summamed i naravno receno nam je da ce to biti tako duuugi proces
    Bilo kakav savjet je dobrodosao .

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Bok,nova sam na forumu,pa se nadam da cete mi pomoci.Naime MM je radio spermiogram i dijagnoza je Necrozoospermia,zanima me imali tko iskustva sa tom dijagnozom.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    217

    Početno

    Anezi,moj muz je imao takvu prognozu,tj.u jednom labu kombinacija dijagnozi,necrozoospermia,astheno.U drugoj oligoasthenonecro..
    Neznam ni samo vise kak se zvala,al uglavnom.htjela sam te ohrabriti da je doslo do oplodnje jajne stanice medutim,nije se primilo nazalost.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala na odgovoru Airad

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima

    Moja prva objava na forumu općenito. Dragi (46) i ja (32) pokušavamo. Nakon otprilike dvije godine bez zaštite još nema sreće. U te dvije godine ima jako puno stresa (nametnutog. mi se slažemo savršeno ) i ja imam nekakvu povijest sa štitnjačom. Vrlo kratko sam pila lijekove za njuu, ne uzimam ništa 3-4 godine i sve je pod kontrolom. U početku nismo obraćali pažnju na plodne dane, ali sad smo već lagano zabrinuti. Ginekolog tvrdi da sam ja ok, ali je savjetovao spermiogram ako se ništa ne dogodi za plodnih dana.

    I tako evo naš nalaz:

    Apstinencija: 3 dana
    Volumen ejakulata 2,2 ml
    pH vrijednost 7,8 (7,2-8,0)
    Likvefakacija normalna
    Konc. spermatozoida -- 53,0 ----- x10e9/L-------- >15
    Broj spermatozoida -- 116,6 ----- x 10e6 --------- >39
    Konc. okruglih stan. -- 1 ----- x 10e9/L ----------- (0-1)
    Pokretljivost - ukupno pokretni % --36 ----- % -------- >40 L
    Pokretljivost - ukupno pokretni # -- 42,0 ----- x10e6
    Pokretljivost - progresivno pokretni % -- 26 ----- % ------- >32 L
    Pokretljivost - progresivno pokretni # -- 30,3 ----- x10e6
    Pokretljivost - neprogresivno pokretni % -- 9 ----- %
    Pokretljivost - neprogresivno pokretni # -- 10,5 ----- x10e6
    Pokretljivost - nepokretni % -- 64 ------%
    Pokretljivost - nepokretni # -- 74,6 ------ 10e6
    Morfologija -- 12 --- % ----- >4
    Vitalnost -- 37 ----- % ------ >58 L
    Dijagnoza -- Asthenozoospermia


    Smanjena pokretljivost. Razumijem. Što još trebamo iščitati iz ovoga i trebamo li se previše brinuti? Paničarim iznutra, na vani sam se sva u smješak pretvorila :D

  46. #96
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Nalaz nije jako loš, mislim da nema razloga za paniku.
    Vrijeme je da vi krenete na obradu, jer 2 god pokušavate.
    Cervikalni brisevi, papa, spolni i hormoni štitnjače i HSG. Sretno

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Nalaz nije jako loš, mislim da nema razloga za paniku.
    Vrijeme je da vi krenete na obradu, jer 2 god pokušavate.
    Cervikalni brisevi, papa, spolni i hormoni štitnjače i HSG. Sretno
    Hvala na odgovoru! Da, ovaj mjesec ionako imam redovni pregled i kod ginekologa i kod endokrinologa pa ću redom posjetiti oba, ali sad bar znam što trebam tražiti. Sve mi je to potpuna nepoznanica
    Ne znam trebam li se čuditi što mi dr. već sam nije napravio cervikalni bris iako sam mu rekla što me brine. Napravio je samo folikulometriju, rekao da sve izgleda super i ako se ništa ne dogodi u te dane da dragi napravi spermiogram. Dok od raznih prijateljica čujem da su im doktori sami predlagali razna testiranja na spomen planiranja trudnoće i na spomen godina žene (čim je prijateljica navršila 30-u, doktorica je odmah poslala na vađenje spolnih hormona i ostalog). Sve smo kod privatnika, a neke valjda sama moraš tjerati da ti naprave neke pretrage.

  48. #98
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Ja bi ma vašem mjestu napravila pretrage sa popisa, jer 2 god niste ostvarili trudnoću. Ako saznate gdje je problem prije ga riješite.
    Na uzv vas ginekolog ne vidi npr. da su vam jajovodi začepljeni, a ometa zatrudnjivanje.
    Vidite li da soc gin odugovlači sa uputnicama, tražite mu uputnicu za humanu reprodukciju, tada će vam specijalist dati vjerojatno sve ovo gore napisano, pa će vam socijalac morati pisati sve navedeno. Sretno

  49. #99
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Sad sam pročitala da idete kod privatnika, ne znam imate li soc gin, al ove pretrage vas budu dosle par tisuća kuna privatno, šteta bacati novce ukoliko imate osnovno zdravstveno osiguranje.

  50. #100
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    2 godine spolnih odnosa bez trudnoće više je nego dovoljno da biste krenuli prema subspecijalisti za humanu reprodukciju.

    Spermiogram je prva pretraga za napraviti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •