Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 187

Tema: Anti-Mullerov hormon

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno Anti-Mullerov hormon

    Drage moje, zanima me dali je koja od vas radila anti-mullerov hormon i Inhibin-B?
    Ja sam radila i vrijednosti su mi za antimullerov 0.532ng/ml a referentne vrijednosti su od 0.000 do 5.290ng/ml tako da mi je taj hormon prilicno nizak.
    A Inhibin B mi je 75.48ng/ml a referentne su od 10.0 do 262.0 ng/ml.
    Znam da ovi hormoni pokazuju zalihu JS i po ovome moje zalihe su prilicno male. U velikoj sam panici pa vas molim da mi se jave cure koje imaju bilo kakva iskustva sa ovim.

  2. #2

  3. #3
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Koliko se meni čini, tako nizak AMH je netipičan s PCO, moj prijedlog je da postaviš pitanje dr Rad. na forumu Zdravlje i život.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    mare 41 i meni je to cudno ali tako mi pise na nalazu.
    Sad mi tek nista nije jasno.
    Bas sam uplasena i zbunjena.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ljubica, AMH je, ako sam dobro shvatila, sofisticirana pretraga, i bitno je da ju radi lab koji ima u tome iskustva. Na kavi sam srela slučaj cure kojoj je AMH vađen u jednom labu i u drugom labu bio totalno suprotan - em je u jednom labu bio predobar za njenu reakciju, em je u drugom labu bio preloš za njenu reakciju. Bitno je i ko te je na to i zašto slao (da budem otvorena - jesi li "slala samu sebe" kao puno nas ovdje) ili je li te poslao neki MPO-ovac koji eventualno na nešto sumnja.... Di si ga radila - negdje kod vas (pls nemoj se ljutiti, ali je bitno), u Breyeru, u Vinogradskoj, u Jevremovoj tj. ono u BG di se radi itd.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I da... koliko sam ja čitala to laički što pacijenti sastavljaju, za PCO bi AMH baš trebao bit visok... Sad, ili je zeznuo AMH ili je dg. zeznuta, ili postoji nešto što mi tu ne kužimo, sve je otvoreno.

    Kako si reagirala u terapijama, jel' bilo puno folikula? Ako je bilo puno folikula onda bi to bilo eventualan znak PCO-a...

    Meni se čini čudno da je MPO-ovac na tako kratku anamnezu (samo ciljani i AIH, tj. bez IVF-a di bi se eventualno vidjelo nešto što bi upućivalo na problem s jajnim stanicama) i mlade godine slao na AMH, osim ako jajnici na UZV-u ne daju nekakvu sliku koja bi na to upućivala - loš volumen, premali broj antralnih folikula, obiteljska anamneza ili tako nešto.

    Sretno !

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Draga ina, ja sam po preporuci dr. Svetlane Vujovic endokrinologinje iz BG radila pored ova dva hormona jos 11 hormona i kompletnu krvnu sliku.
    Nalaze sam radila u Konzilijumu u BG i ona je insistirala da tamo uradim nalaze. Na UZV se vidi policisticna struktura jajnika. Inace u prirodnim ciklusima koji traju 39-40 dana folikuli mi narastui maksimalno 9-10mm.
    Iskreno ja sam samoinicijativno otisla da se konsultujem sa dr. Vujovic bez upute moje MPO doktorice. Inace u svim stimulacijama sam imala 2-3 folikula vodeca i par manjih koji su beznacajni. Jedino u zadnjoj stimulaciji sam imala samo jedan vodeci folikul.

    Malo sam zbunjena i poinjem pomalo da se gubim u svemu ovome.
    Pitala sam moju MPO dr kad mozemo ici na prvi IVF i rekla mi je tek nakon 3 neuspjesne inseminacije. Mi smo od druge morali odustati zbog lose reakcije na stimulaciju.

    Ako ste voljne da mi izanalizirate sve hormone mogu vam poslati da vidite dali vam sta govori moja hormonska slika?

  8. #8
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Nadam se da ćeš uspješno postat pitanje dr R, i mene zanima odgovor, ako ti se da kopiraj i tu (iako postoji posebna tema za hormone pa možda bolje tamo).

  9. #9
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Nadam se da ćeš uspješno postat pitanje dr R, i mene zanima odgovor, ako ti se da kopiraj i tu (iako postoji posebna tema za hormone pa možda bolje tamo).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Cim dobijem odgovor objavicu sta mi je rekao

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Hm, kužim sad sasvim hodogram. Međutim, i dalje mi je čudno, čini mi se da si hormone radila na referentnom mjestu, ali se ne poklapa s PCO dg., kako se to meni čini.

    Nadam se da si u pitanju dr. R-u sve to detaljno navela, da ima više štofa za dat odgovor.

    Mislim da će ti ipak, i nakon svih analiza, ostat to da probate zavrtit IVF pa da vidite reakciju, ipak se u IVF-u bitno točnije vidi kakva je jajna stanica i kako to sve ide, kad ju se pikne i promatra u labu, nego ovako, posredno - pratit reakciju putem UZV-a u inseminacijama. Inače, tako i na VV-u računaju, barem su prije ovog zakona računali - 3 inseminacije, nakon toga se kreće na IVF.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Sve sam mu detaljno opisala i poslala sve nalaze koje sam radila pa sad cekam odgovor.
    I ja sam malo zbunjena ali valjda oni imaju obrazlozenje za ovakve nalaze i dijagnosticirani PCO.
    Javicu sta mi je odgovorio.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Ljubica prvotno napisa
    Sve sam mu detaljno opisala i poslala sve nalaze koje sam radila pa sad cekam odgovor.
    I ja sam malo zbunjena ali valjda oni imaju obrazlozenje za ovakve nalaze i dijagnosticirani PCO.
    Javicu sta mi je odgovorio.
    Ljubice, prije odgovora, evo nešto što sam čula od jedne naše cure koja je vadila AMH kod nas i u Beogradu, i na oba mjesta joj je ispalo dijametralno suprotno - u Beogradu koma rezultat, kod nas dobro, ali ni jedno ni drugo ne mečira s njenim odgovorom na stimulaciju, koji nije bajan, ali ni očajan. Tako da - AMH valjda ipak nije ono čemu bismo težili mi pacijenti - definitivan odgovor "kako tu stoji stvar s rezervom js". To je pepavija stvar, to može bit eventualno smjernica, ali jedini je pravi odgovor - zavrti par stimulacija, pa vidi što i kako. Na kraju ću se vratit na rezon svog prvog MPO-vca, dr. Lučija s VV-a, koji na kraju nije baš puno hormona niti gledao, više bi to šacnuo na UZV-u i gledao rekaciju pacijentice.... To je sve ipak onako... nije 1+1=2....

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    To jest, u kakvom-takvom ciljanom vrćenju postupaka leži odgovor, ne baš na slijepo, bez ičega, nego ovako, uz pretrage ove i one, koji put i one možda mogu bit misleading, predobre, preloše itd.... U zbiru svega onda nastaju obrisi neke slike za većinu pacijenata... Valjda, tako ja to nekako gledam. Znači, nakon ovih nalaza i tumačenja, prva stvar je ipak, za tebe, po meni, zavrtit kakav-takav IVF - prirodni, ciljani itd. - da piknu taj folikul i da tu stanicu vide kakva će im ispast.

    Izazov PCO-a je nabost dobar protokol, jer često bude premalo zrelih stanica, puno cistica ili nezrelih, ali sve je to ipak, čini mi se, pokušaj-pogreška, i neko, i s istom dg., će reagirat ovako, neko onako.

    Sretno, iako ti se sad čini "znam da ništa ne znam", ja sam pak uvjerenja da je dobro istraživat lijevo i desno, ali ne čekat, nego istovremeno bubat u sridu po problemu - znači, vrit postupke, pokušavat ono pa ovo. Baš čitam neku njigu o IVF-u što mi je dala pino, eto, i ICSI slučajno otkriše, tako da je uspjeh u ovako mladoj grani kao što je MPO i IVF, valjda, probaš lijevo, probaš desno, vidiš ovo, vidiš ono, ali stalno neki postupak vrtiš, ciljano. Vjerujem da će ti se skoro malo razbistriti, s prvim sljedećim IVF-om, ma kakav on bio - bez stimulacije, s blagom, s punom....

  15. #15
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    draga ljubice
    samo bez panike
    kao sto su ti gore rekli, AMH je uglavnom povecan kod PCOS, i cak se cesto koristi kao dijagnosticki marker za PCOS situaciju. grubo receno, sto je vise granuloza celija aktivirano, i veci dio primordijalnog pool-a ubacen u akciju u toku ciklusa, i AMH ce biti visi.
    ali kod tebe je u pitanju anovulatorni PCOS, sto potpuno mijenja situaciju.
    dakle, tvoja ukupna AMH slika mi je OK.

    inhibin B ti je takodje OK, daleko je veci od sanjanih 45 (pg/ml se uglavnom koriste kao referentne vrijednosti).
    idealno bi bilo, ako ti se zuri sa trudnocom i imas priliku za to, da pocnes da vrtis IVF-ove, kako stignes i koliko stignes, isprobavas razlicite protokole, u svakom slucaju kao sto ti ina rece, nesto da se desava.
    pa dok te u neko doba ne posluzi sreca, a drzim ti palceve da ti to bude uskoro!

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    ali kod tebe je u pitanju anovulatorni PCOS, sto potpuno mijenja situaciju.
    dakle, tvoja ukupna AMH slika mi je OK.
    Vidiš, vidiš, to nisam znala, super, onda se poklapa .

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Ljubice, amh ti je OK.

    Do sada nisam "videla" ni jednu koja je imala amh preko 1 u Konzilijumu (na analizatoru sa tim ref. rasponom).
    Dve devojke koje imaju normalnu rezervu jc su imale amh od 0,5 odn. 0,8.
    Konkretno, devojka koja je imala amh 0,8- na UZV su takodje tvrdili da ima policistican izgled jajnika, a sada je trudna vec po drugi put. I ova druga je trudna!

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Evo i kužerice nable . Eto vidiš, Ljubice, nema razloga za brigu !

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Evo i kužerice nable .

    ja to vise onako prakticno, a hanumica strucno

    samo da dodam, Nesalela sa Kutka je ta koja je imala amh od 0,5 i imala super reakciju na stimulaciju.

    Evo ti link sa tabelom nasih vrednosti amh-a i reakcijom na stimulaciju- rec je o Konzilijumskim vrednostima i vecina nas sa smanjenom rezervom je amh radila po nalogu Vujovicke.

    http://kutak.forumotion.com/povisen-...a-t608-135.htm

  20. #20
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ljubice, odgovor dr R je u skladu s odgovorom cura i sretno ,
    s mojim lošim AMH išli smo probati jaku stimulaciju, ne volim spominjati svoju lošu rekaciju zbog drugih, al kod mene je to sve u skladu s godinama,
    nabla, tek sad vidim da se kod vas više pažnje predaje AMH, ovdje je poprilično na ignore (kao ne zna se puno o njemu itd), ako trebaš novih podataka (ili ste odustali) pa da spajamo?

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ako ćete spajati, obavezno naznačite u tabeli di je ko vadio - koji lab.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Drage cure hvala vam na ohrabrenju, ovo mi puno znaci.
    A evo sta mi je odgovorio dr.R

    Pitanje je bilo sledece:
    "Postovani dr. R, molim Vas da mi kazete svoje misljenje za nalaze koje cu Vam poslati u daljnjem tekstu?
    Inace od moje 20-te godine mi je dijagnosticiran PCO. Vec neke 3,5g pokusavamo ostvariti trudnocu medjutim nista se ne desava. U prirodnom ciklusu , koji kod mene traje u pravilu 39 dana, folikuli narastu u prosjeku 9-10mm maximalno 13mm. Ciklusi su mi anovulatorni.
    u zadnje dvije godine sam stimulirana blazom stimulacijom. 3 puta kombinacijom klomifen +gonal i ciljani odnosi. 2 puta kombinacijom klomifen+menopur od cega smo prvi put isli na inseminaciju a drugi put smo odustali jer sam dobila samo 1 vodeci folikul. Inace u ovakvoj stimulaciji dobijem 2 folikula vodeca i vise manjih.
    Imam 31 godinu.
    Spermiogram suprugov je 90%pokretljivosti.
    U ovom ciklusu nakon zadnje neuspjesne stimulacije sam radila sledece nalaze na 2dc:
    Hormoni:
    Insulin 4,22 (refer. 6.0-27.0 ulU/ml)
    FT4 13,64 (refer. 12,00-22,0 pmol/l)
    TSH 1,97 (refer. 0,400-4,000 ulU/ml)
    FSH 5,02 mlU/ml
    LH 5,27 mlU/ml
    Prolaktin 254 (refer. 40,0-530,0 mlU/L)
    Estradiol 29,1 pg/ml
    Free testosteron 0,9 pg/ml
    17-OH progesteron 0,7 ng/ml
    DHEA-SO4 98.0(refer.35-430ug/dl)
    Androstendin 1,7 (refer. 0,3-3,5ng/ml)
    Inhibin B 75,48 pg/ml
    AMH 0,532 ng/ml

    Kompletna krvna slika
    Leukociti 4,4 (refer. 4,0-10,0 x 10^9/1)
    Eritrociti 4,52 (refer. 3,50-4,80 x 10612/
    Hemoglobin 130 (refer. 120-160g/l)
    Hematokrit 0,381 (refer. 0,350-0,470 L/l)
    MCV 84.3 ( refer. 80-100 fl)
    MCH 28.8 (refer. 27-31 pg)
    MCHC 341 (refer. 280-370g/l)
    Trombociti 200 (refer. 140-450 x 1069/1

    Biohemijski parametri
    Sedimentacija eritrocita 16 ref. 0.00-10.0)
    Gvozdje 24,5 (refer. 6,6-26,0 umol/l)
    Urea-serum 4,1 (refer.2,8-7,2 mmol/L)
    Kreatinin-serum 79 (refer. 58-96 umol/L)
    Holesterol 10,17 mmol/L
    HDL holesterol 1,89 mmol/L
    LDL holesterol 7,92 mmol/L
    Trigliceridi 0,80 mmol/L
    ALT(SGPT) 17 (refer. 8.0-41.0 U/L)
    AST (SGOT) 23 (refer. 4,0-36.0 U/l)
    HbA1C 4,7 (refer.4,0-6,2 %)
    Glukoza 4,35 (refer. 3,33-6,10 mmol/L)
    Kalijum-serum 4,12 (refer. 3,5-5,3 mmol/L)
    Natrijum-serum 137,9 (refer.135-148 mmol/L)
    Kalcijum-serum 2,51(refer.2,13-2,63 mmol/l)
    Neorganski fosfat 0,92(refer. 0,81-1,45mmol/L)

    Progesteron na 21dc mi je 2,91ng/ml (refer.fol.f 0.2-1.5,ovul.f 0.8-3.0,lut.f 1.7-27)

    Molim Vas da mi na osnovu ovoga date svoje misljenje i savjet?
    Unaprijed zahvalana"

    a njegov odgovor je sledeci:

    "Koliko vidim, oni najvažniji nalazi su uredni...ako je PCO onda on nije povezan s povećanim androgenima (pod uvjetom da nema lab. greške).
    Mislimd a trebate dalje nastaviti liječenje i indukciju ovulacije; ako ne ide s kombinacijom klomifen i gonadotriopini, nekada bolje ide s čistim preparatima (Gonal/Menopur) samo je i potreban veći oprez da ne dodje do višeplodne trudnoće "

    Voljela bih da mi neka od Vas kaze kako ste zadovoljne sa dr. Radoncicem u postupcima i odnosu prema vama kao pacijentu?

    Nije mi bas jasno dali progesteron na 21 dc u vrijednosti od 2,91ng/ml (refer.fol.f 0.2-1.5,ovul.f 0.8-3.0,lut.f 1.7-27) znaci da je bila ovulacija ili ne?

  23. #23
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ljubica, ja bi rekla po progesteronu da ti je taj ciklus nakon stimulacije bio anovulatorni, znači kako je dr R rekao-samo indukcija, a svi će za njega imati samo riječi hvale pa i ja (pozdravljam ga ako naiđe tu)
    ina, naravno da se tako mora raditi, a kod nas to zasad radi samo jedan lab (privatni ne računam), a i prije sam htjela otvoriti ovu temu, ali baš zbog nezainteresiranosti tog laba (što me čudi) nisam.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    I pretpostavila sam da je anovulativan ciklus.
    Bas cu vidjeti na 35dc , ako do tad ne dobijem , koliki ce mi tad biti progesteron a treba da ga radim 21.01.2010.

  25. #25
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Citiraj Ljubica prvotno napisa
    Voljela bih da mi neka od Vas kaze kako ste zadovoljne sa dr. Radoncicem u postupcima i odnosu prema vama kao pacijentu?
    Evo samo da se ubacim i nahvalim dr. Radončića
    Izvrstan doktor i prije svega čovjek. Ima jako puno strpljenja i razumijevanja i sve lijepo objasni.
    Slijedeću trudnoću ću definitivno voditi kod njega!

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    [quote="Tibi"]
    Citiraj Ljubica prvotno napisa
    Voljela bih da mi neka od Vas kaze kako ste zadovoljne sa dr. Radoncicem u postupcima i odnosu prema vama kao pacijentu?
    Imam samo riječi hvale!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    pa da spajamo?
    spajamo, spajamo :D

    Ovako, koliko smo do sad skapirale, bez obzira na merne jedinice, postoje i znatne varijacije u odnosu ref. raspon. Pa je uvek najbolje se porediti sa zenama koje su radile amh u istom labu.
    Riki je negde na pocetku linkane teme vec postirala vrednosti neke njene prijateljice, a radjeno je u Breyeru (ili kako se vec lab zove )- al prvi put smo se susreli s tim vrednostima, pa nismo uspele da odgonetnemo znacenje.

    Kod nas je pocelo da se radi u Novom Sadu (zaboravih koji je lab u pitanju- merne jedinice su u ng/ml ali se ref. raspon razlikuje od Konzilijuma), u Bg-u se radi u Konzilijumu i u Beomedici. Amh je takodje poceo da radi jos jedan lab u Nisu.

    I kod nas je on prilicna nepoznanica- ali poceli su sad da ga masovno traze pred IVF, pogotovo za one zene koje idu o trosku RZZO-a. Iako se malo o njemu zna, pocinju da ga uzimaju (zajedno s inhibinom B) kao kriterijum za selekciju parova- ko je podoban za besplatni IVF. :/

    Videcete na linkanoj temi- i on bas nije potpuno jednoznacan.

    Npr. BlackMagicWoman je vec godinama u menopauzi, a njen amh iznosi 0,004. Luna jos uvek ima prirodan ciklus i prirodne ovulacije, a njen amh iznosi 0,001.
    Ili, Kristina33 sa amh od 0,055 i oko 50 ampula menopura/fostimona pravi oko 6 jc, a Masa (ili Rikikiki) sa amh od 0,066 i 70 ampula fostimona- 2 jc.

    Iako se kaze da je amh prediktor reakcije na stimulaciju- nije to bas uvek tako- bar kod nas poor respondera i sa povisenim fsh.

    Ljubice, dr R je najcovecniji doktor koga sam upoznala. Ako si iz BL, ja se ne bih dvoumila kod koga bih isla- batali Vujovicku- OK je ona, ali je tesko dostupna i skupa, nema svog ginekologa, nego moras da nadjes ginekologa koji zeli da te prati po njenim instrukcijama- a znas kako se kaze- "mnogo babica, kilava deca".
    Ona ti je dobra za nas koje smo "otpisane"- dodje nam kao poslednja stanica

  28. #28
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ljubica, vjerujem da ponekad prebrzo se ovdje nešto natipka (kao ja maloprije), moram reći da ovdje svi pišemo na osnovu vlastitih iskustava, a ne medicinskog znanja (skupljamo ga usput, neko ko je duže u ovim vodama naravno da više zna), uglavnom, sigurno nije jednako vaditi progesteron 21. dan u ciklusu od 28 dana, kao od 35 ili više, po meni progesteron ima svrhe 7 dana tek nakon što se UZV-om utvrdi da je bio i pukao, ovako u neredovnim i dužim ciklusima rekla bi da je teže odrediti kad je njemu taj uobičajeno 21. dan.
    nabla, upisuj me u vašu tablicu: AMH 5,8; FSH 5; 56 menopura +decapeptyli= 18. dan punkcija 2 folikula bez aspiracije jajnih stanica, hvala

  29. #29
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Zaboravih napisati da je AMH u pmol/L, ima negdje kako se pretvara.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    moze moze da spajamo.

    Cure moje bas vam hvala na vasim iskustvima i misljenjima.
    Recite mi jednu stvar koliko dugo se ceka na pregled kod dr. R kad se prvi put zakazuje?
    Izgleda da je meni najbolje da se narucim kod njega i cujem i njegovo misljenje.

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Ljubica prvotno napisa
    moze moze da spajamo.

    Cure moje bas vam hvala na vasim iskustvima i misljenjima.
    Recite mi jednu stvar koliko dugo se ceka na pregled kod dr. R kad se prvi put zakazuje?
    Izgleda da je meni najbolje da se narucim kod njega i cujem i njegovo misljenje.
    Čini mi se da su cure rekle oko 2 tjedna. Sretno, u postupcima i mišljenjima, vidiš da ne izgleda nikakav veliki bed !

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    draga ina33 jos samo da dodjem do svoje mrvice.
    Izgleda da ce meni kljucno biti da potrefimo pravu stimulaciju i da dodjemo do zeljenog djetesceta.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    nablice, evo i mene ovde posle duzeg vremena.
    slazem se za spajanje liste!
    vrlo ce nam koristiti!
    gledacu da uskoro ponovim moj amh, da vidimo koliki je posle godinu dana i jedne stimulacije...
    inace evo da napomenem: bio je 0,28 pre godinu dana, a na stimulaciji klomifen+13 menopura dobili smo 6+ odlicnih folikula.
    nazalost pukli su pre vremena...

  34. #34
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Nabla svaka čast na tvojim postovima čitala sam neke u vezi amh i fsh i baš mi je drago da si se priključila i ovdje i bilo super napraviti neku tabelu sa tim vrijednostima i reakcijam na stimul.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    nablice, i ostale devojke, evo i mene ovde posle duzeg vremena.
    slazem se za spajanje liste!
    vrlo ce nam koristiti!
    gledacu da uskoro ponovim moj amh, da vidimo koliki je posle godinu dana i jedne stimulacije...
    inace evo da napomenem: bio je 0,28 pre godinu dana, a na stimulaciji klomifen+13 menopura dobili smo 6+ odlicnih folikula.
    nazalost pukli su pre vremena...

  36. #36
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    samo da dodam da moji doktori misle da smanjen AMH samo u kombinaciji sa povisenim FSH i UZ slikom jajnika predstavlja marker smanjene ovarijalne rezerve.
    grubo receno, AMH od oko 0,5-0,7 je cest kod zena sa FSH >10. ALI, sve to zajedno nije i jednoznacna prognoza odgovora na stimulaciju!
    kao sto se gore pisalo, poneka cura sa niskim AMH odgovorice sa 6 JC, dok neka druga sa normalna oba parametra ne uspijeva da napravi vise od 2-3 JC sa mega-dozama hormona...
    dakle, ovarijalna rezerva je kao yeti, vide joj se tragovi (kao AMH produkcija), ali direktna mjera primordijalnog pool-a jos uvijek nije moguca...sto ja mislim ima i svoje dobre strane, jer ostavlja mjesto za nadu

  37. #37
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Ja sam baš danas radila AMH na VV, a rezultate ću znati za dva tjedna, pa javim.

  38. #38
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ajoj, to sad i VV radi AMH, pa to je odlična vijest )

  39. #39
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    svakako odlična vijest za VV, nadam se da će tamo serioznije pristupiti AMH, a Reni, koja je tamo cijena?

  40. #40
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    samo da dodam da moji doktori misle da smanjen AMH samo u kombinaciji sa povisenim FSH i UZ slikom jajnika predstavlja marker smanjene ovarijalne rezerve.
    :
    Izgleda da ipak FSH ne mora biti loš sa niskim AMH, znam da postoje studije o njemu, ali očito ih treba još, al svejedno, lijepe su i istinite tvoje zadnje riječi

  41. #41
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    svakako odlična vijest za VV, nadam se da će tamo serioznije pristupiti AMH, a Reni, koja je tamo cijena?
    nisam ništa platila, dr. Alebić me je posalo da to napravim, s obzirom na moje rezultate IVF-a

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    Zaboravih napisati da je AMH u pmol/L, ima negdje kako se pretvara.
    Mare, a koji je ref. raspon i koji lab je u pitanju- Breyer?
    I koja si godina proizvodnje?

    Mimi, jesi radila amh?

    Procitala sam sta si pisala na "hormonima" ...elem, tvoj slucaj podseca na slucaj Mase sa Kutka- imala je nekoliko laparaskopija i odstranjivanja cisti s jajnika- time su joj mehanicki ostetili pool i naprasno joj skocio fsh- isao je i do 30 i kusur. Ali na prvom IVF-u (doduse s jakom stimulacijom) izvukli su dve jc i dobili 2 embriona odlicnog kvaliteta, a rezultat toga je Lena rodjena 10.01.2010.

  43. #43
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    nabla, kopiram ti ref. vrijednosti iz vinogradske: http://www.endolabor.kbsm.hr/o_analizama.htm#INH, od kolovoza se AMH radi tamo, a godina proizvodnje je "herojska" 1967.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    profi uradjeno!
    Znaci Vinogradska ima isti ref. raspon kao i britanske klinike- to znaci da se "vinogradske" cure mogu porediti sa curama sa Fertilityfriendsa i sa Minom i Mashom UK sa Kutka (btw i MashaUK nam je trudna sa amh od oko 1 po tim ref. vrednostima i to je trudna sa blizancima- postupak radjen u Reprofitu u Ceskoj kod dr. Stepana)

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    a godina proizvodnje je "herojska" 1967.
    Mašala!

  45. #45
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Nabla nisam ga još vadila sutra ću probati izvaditi AMH i INhibin B te poslati za Vinogradsku (sad me uputio i dr. Vlaisavljević) pa ako sve prođe po planu nalazi bi trebali biti za 1 tjedan gotovi, samo što se ovdje plaća oko 560 kn (nisu baš jeftini)

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Mimi, nema zurbe- slazite ovde podatke, pa kad se nakupi od vas par, ja cu abdejtovati tabelu.


  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    samo da dodam da moji doktori misle da smanjen AMH samo u kombinaciji sa povisenim FSH i UZ slikom jajnika predstavlja marker smanjene ovarijalne rezerve.
    grubo receno, AMH od oko 0,5-0,7 je cest kod zena sa FSH >10. ALI, sve to zajedno nije i jednoznacna prognoza odgovora na stimulaciju!
    kao sto se gore pisalo, poneka cura sa niskim AMH odgovorice sa 6 JC, dok neka druga sa normalna oba parametra ne uspijeva da napravi vise od 2-3 JC sa mega-dozama hormona...
    dakle, ovarijalna rezerva je kao yeti, vide joj se tragovi (kao AMH produkcija), ali direktna mjera primordijalnog pool-a jos uvijek nije moguca...sto ja mislim ima i svoje dobre strane, jer ostavlja mjesto za nadu
    Pozdrav svima.

    Samo da potvrdim teoriju hanumice fate. AMH nije direktna mjera primordijalnog pool-a..!! To mi je potvrdio moj Endokrinolog a i DR.Check iz New Jersey. A ja sam zivi dokaz..

    Dijagnoza POF mi je postavljena deset dana prije 27og rodjendana (decembar 2008), jer kada sam prestala piti kontracepcijske pilule nisam dobijala menstruaciju. Radila sam sve moguce pretrage, ali razlog mojoj dijagnozi nije pronadjen. FSH-94.5 IU/L, e2-26.5 pg/mL, AMH-undetectable!!!!

    U novembru 2009 sam pocela piti DHEA, i samo nakon 2 mjeseca sam dobila menstruaciju. Odmah je uradjen ultrazvuk na kojem sam imala jedan folikul od 13mm, i tri manja folikula.

    Uz DHEA pijem Baby Aspirin 81mg, u Svicarkoj ga nema, ali sam ga narucila iz Amerike, pijem Co Enzym Q10, L-Carnitin i Multivitamin CELA (ova tri su od Burgerstein).

    Pozdrav

    POFica iz Svicarske
    Pozdrav

  48. #48
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ovo je super vijest

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Ovo je super vijest
    Ja se nimalo nisam nadala ovome, jer : FSH mi je katastrofalan, AMH nije bilo ni u tragovima, Estradiol uvijek nizak. I to poslije 2 mjeseca DHEA.

    Muzu sam vec bila rekla da cu nakon 3mj prestati, jer sam izgubila i zivce i strpljenje. Najgore mi je sto nisu pronasli razlog za moj POF.

    Mengu dobila sa 14 i pol godina, uvijek imala redovno do 20god, kada sam pocela piti kontracepcijske pilule. I onda ova dijagnoza.

    DHEA sam pocela piti 11.novembra 09, a dobila sam 15.januara 09.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Da, to sam i ja primetila da neke zene sa smesno niskom amh-om jos uvek imaju ciklus i prirodnu ovulaciju, a neke s nesto visim amh-om su vec godinama u menopauzi.

    Nego Purpur, ti si kod dr. Checka? :D

    Citala sam njegove radove i ima uspeha kod POF-ovki

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •