Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Poklon za prvi rođendan

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Poklon za prvi rođendan

    Ako ovakva tema postoji, ispričavam se, nek moderatori brišu.

    Za koji dan Lucija puni godinu dana i ja blage veze nemam što bih joj kupila :? Voljela bih da je to nešto čemu će se vraćati a ne igračka tipa plišanac - pregleda ima li etiketu, poslini i ode dalje.
    Što ste uzimali svojim klincima i gdje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    107

    Početno

    moje dijete još nema godinu dana ali kada kupujem nećacima i djeci od prijatelja uglavnom idem u one to play ili turbo limač
    misli da je najbolja odabrati neku didaktičku igračku ili ono malo vozilo ne kojem se može gurati.nećakinji sam kupila njihalicu konjića i obožavala se ljuljati na njemu a malom kumčetu onaj kao šator mali sa didaktičkim igračkama i guralicu jer nije bio prohodao

  3. #3
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    našem Davidu je 1 rođendan bio u 11mj.,a mi mu još nismo našli ništa što bi mu bila lijepa uspomena ....a isto nam je bezveze kupovati nekakve igračke koje će ga proći za 10-15 min i završiti u kutiji sa drugim igračkama......
    od kumova je dobio tricikl,dobio je guralicu,mnogo lijepih stvarčica za obući..itd...
    a pošto već imamo zlatnine,nećemo mu to kupiti...namjeravamo mu otvoriti štednju pa svaki mj uplačivati novce pa kad odraste da ima nešto što će mu dobro doći....
    još razmišljamo....

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kad su moji dečki bili mali, stariji je za 1. rođendan od pradjeda dobio sat (pravi ručni, za odrasle - čuva to i danas kao uspomenu) a od dede neku fotelju na napuhavanje...

    Fotelja na napuhavanje je bila zanimljiva odmah (i još koju godinu) a ručni sat je ostao za uspomenu na pradjeda (sad već pokojnog).

    Sve ima svoju svrhu. Malo je godinu dana, ne vidim ništa loše u tome da se djetetu kupi igračka. Ne možeš unaprijed znati kako će dijete reagirati na poklon niti ono može reagirati na način kako to čine odrasli. Moji su obožavali neke stvari koje sam ja sama napravila (krpeni snjegović i druge šivane lutke) jer smo bili u totalnoj besparici.

    Jedan moj sin dobio je posteljinu (s nekim lavom) koju je godinama kasnije obožavao, sve dok nismo maknuli krevetić.

    U toj dobi moji su obožavali plišane i drvene igračke, te kazete/cd-e s dječjim pjesmicama i to im je bilo super. A za rođendane su od generacije baka i djedova dobili osim satova još i zlatninu koju čuvaju i povremeno pregledavaju... Iako im TADA nije značilo puno, SADA su se stvari promijenile!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Vidiš, ipak je to prvi rođendan pa bi i poklon morao biti za pamćenje.... Ovo sa satom je divno. A zlatnina mi nije nešto, toga se nadobivala za krštenje.

    Danas se u jaslicama oduševljavala jednom Educinom igračkom. Izgleda ovako - u drveno postolje su stavljene raznobojne svijene žice na kojima su nanizane drvene perle i onda se perle vozaju po žicama. Zna li tko o čemu pričam i gdje to mogu naći?

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi smo bili prizemni pa smo djetetu kupili igračku.
    Kupili smo mu veliki drveni vlak na koji se slažu drvene kocke, a za 2. rođendan smo mu kupili like a bike, a za 3. sam več isplanirala bicikl.

  7. #7
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Danas se u jaslicama oduševljavala jednom Educinom igračkom. Izgleda ovako - u drveno postolje su stavljene raznobojne svijene žice na kojima su nanizane drvene perle i onda se perle vozaju po žicama. Zna li tko o čemu pričam i gdje to mogu naći?
    Ima u Škrinjici (Domjanićeva, kod Kvatrića), košta nekih 70 kn.

    Meni se kao dar za prvi rođendan sviđa lančić s nekim posebnim privjeskom (npr. anđeo čuvar) ili medaljonom u koji staviš njenu slikicu s godinu dana ili možda sliku tebe i TM.a. Jest da je zlatnina, ali je i super uspomena, koju će možda voljeti nositi kad bude velika.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    laumi, jesi ziher? :/ Na njihovim stranicama nisam uspjela pronaći a 70 kn mi se čini premalo. Ja očekujem da ispod 200 neću proći, a i to sam malo rekla.

  9. #9

  10. #10
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Mi nedugo bili na ročkasu i u dogovoru s roditeljima nosili pelene i didaktičku igračku. Po meni je najbolje kupiti nešto u dogovoru, da se ne bi dogodilo ko kod nas tri baby gima;(((

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Eh, da roditelj (odnosno moja malenkost ) zna što kupiti, ne bi bilo ove teme

  12. #12
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mrvna, da to je otprilike to.

  13. #13
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    laumi, to imas kupiti u babajejo trgovini, i dosta kosta cini mi se.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Babajejo je u Splitu, malko mi je to izvan ruke a za cijenu ni dalje nisam ziher, da tako nešto može biti toliko jeftino...

  15. #15
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne samo jeftino, nego je i kvalitetno.

  16. #16
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    bas san isla pogledat di ga ima u zg, pa nije moguce da ima u st a nema u zg?

  17. #17
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Lijepu knjigu prica koju cete moci dugo citati a moci ce ostati i njoj za uspomenu ...pa i njenoj djeci...mi kupili veliku knjigu bajki njoj super da gleda slike jos joj ne citamo...ali mislim da ce dugoo dugoo biti u oticaju

  18. #18
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Moj mali je od prvog dana volio sve igračke koje su svirale ili proizvodile bilo kakve zvukove. Što više gumbića sa različitim zvukovima - od malih "klavijatura", bubnja na baterije koji se uključi pa ne lupa nego svira ili izgovara slova i brojeve kada ga se lupne (ovisno kako se namjesti), lopte od tvrde plastike sa nekakvim velikim gumbima-životinjama (svaki gumb proizvodi glasanje te životinje, a sunce je imalo nekakvu melodiju) i sličnih igrački. To je sve dobivao na poklon, pa ne znam gdje su točno te igračke nabavljali, ali čini mi se da sam većinu vidjela u Turbo limachu. Kasnije su postale sve popularnije slikovnice koje i danas jako voli, ali i dalje mu je najdraže one koje imaju gumbiće pa dodatno proizvode zvukove kao što su "Pikova zvučna šetnja", "Winnie the pooh"...

  19. #19
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    a te zice sa perlama ( u svim oblicima) je jedina igracka koja joj ima prodju od 10 mjeseca do danas - meni se to jako svidja i trudim se to poklanjati djeci za rodjendane isl jer je drvo, jer je dukativno i jer im je beskrajno zabavno.

  20. #20
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mrvna, pogledaj na zubic vila

  21. #21
    BubikaM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    mrvna imas u TL. Vidjela jucer, nisam pogledala koliko kosta. Imas cak i razne velicine. Bili u TL u City Centru.

    Nasa malena ce uskoro slaviti prvi rodjendan, planiramo joj kupiti didakticki sator za igru. Ima ga u TL. Raspitala sam se i sa njime se djecica jako dugo igraju.

    Za zlatnine i neke poklone koji ce im ostati za uspomenu nisam.

  22. #22
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    mi imamo 2 iz TL ali ih vise ne vidim makar kod nas. Jedan je kao trokut koji sa svake strane ima neku aktivnost a drugi je zica i slozi se zirafica u sredni fora je skroz a nije bilo ni skupo.

    Zubic vila ima super igracaka a i u woody ima divnih nekima si i cijene prihvatljive sad nece da mi otvori stranicu da stavim link

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Zubić vilu sam našla (prvo sam otvorila stranicu istog imena koja se bavi stomatologijom pa sam bila malo zbunj ) a znam i za woody ali su mi njihove stvari za bebe prejednostavne (drveni zečić sa zvončićem, taj ne bi dugo bio aktualan ), a za ostale je premala.

    Hvala svima na linkovima i informacijama, poslala sam mail Škrinjici, ići ću u City Center da provjerim TL i Muller.

    Vi slobodno sipajte dalje ideje, netko možda traži nešto drugo.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Izgleda ovako - u drveno postolje su stavljene raznobojne svijene žice na kojima su nanizane drvene perle i onda se perle vozaju po žicama. Zna li tko o čemu pričam i gdje to mogu naći?
    Baš sam htela ovo da ti predložim. I moja N to obožava i igra se sa tim još uvek. Mi to zovemo "ona Švedska igračka" jer smo je prvi put videli pre mnogo godina kad je frendica donela iz Švedske nekom detetu

    A što se tiče poklona za uspomenu, MM i ja imamo dogovor da Nađi za svaki rođkas kupimo po komad nakita, pa da joj damo kad bude imala 18.

  25. #25
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Vidiš, ipak je to prvi rođendan pa bi i poklon morao biti za pamćenje.... Ovo sa satom je divno. A zlatnina mi nije nešto, toga se nadobivala za krštenje.

    Danas se u jaslicama oduševljavala jednom Educinom igračkom. Izgleda ovako - u drveno postolje su stavljene raznobojne svijene žice na kojima su nanizane drvene perle i onda se perle vozaju po žicama. Zna li tko o čemu pričam i gdje to mogu naći?
    Vidjela jučer takvu veliku u Intersparu i kupila jednu manju za poklon dečkiću od 1,5 godine prije par mjeseci u Mulleru zajedno sa jednim drvenim puzzlom u stilu waldorfskih puzzlića Ovaj puzzle je isto kupljen u Mulleru.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Na kraju kupila u mulleru ove kocke i u Intersparu slikovnicu Winnie Pooh koja ima klavijaturu koja svira (kao što bi klavijaturei trebale ) i svijetli.
    Tl i One2play su me malo razočarali. A Habu nigdje nisam uspjela pronaći

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kocke su super!

    A i ovo s iteraktivnom slikovnicom je pun pogodak. I moji su to obožavali (doduše, mi smo imali Pikove priče, ali nije to bitno).

    Sasvim sigurno je da će ovi pokloni djetetu nešto značiti i dugo će ih koristiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •