Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 454

Tema: Sisavci stariji od 3 godine

  1. #101
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Neznam bas odgovore na tvoja pitanja, ali evo odgovorit cu na par stvari.

    A ako je briga za dijete, onda mi se logikom stvari postavljaju pitanja kao npr. Zele li mame zaista dojiti dijete do 7-8 godine? Ako zele, jesu li u potpunosti predane cilju "dojiti sto dulje" unatoc realno gledajuci, pretpostavci da ce npr. mamin i tatin sin dojen do sedme godine ipak biti prilicno mamin sin.
    Ti ocigledno dugo dojenje povezujes s tim da dijete "stalno" doji, sto ne stoji. U cemu je problem ako dijete od 7-8 god sisa jednom tjedno ili jednom u par tjedana. Kako je to on onda vise mamin sin nego tatin? Vjerujem da je tih par minuta stvarno zanemarivo u toj "borbi" "mamin sin" i "tatin sin" i da je on od onoga tko vise investira u njega tj. tko realno vise vremena posvecuje djetetu (ovo fakat glupo zvuci, al neznam kak bih drugacije to rekla)


    Jasno je da tate imaju veci problem s ovom temom nego mame.
    Zasto to mislis? Vjerujem da je cesto tako, ali sam isto sigurna da ima slucajeva i da tata podrzava mamu da nastavi dojenje a mami je dost i ne bi vise.

    No morate razumjeti da i tate imaju pravo glasa. Cak stovise, realno je ocekivati ravnotezu. Ne misle li i mame tako?
    Naravno da imaju pravo glasa, i naravno da mame misle tako (barem one koje ja poznam ), no eto, ja se samo nadam da su oboje dovoljno educirani da znaju prednosti i da tata ne vrsi pritisak na prestanak dojenja ukoliko i dijete i majka uzivaju u tome.

    I na kraju, kad smo vec kod psiholoskih i socioloskih ujecaja na dijete, imaju li renomirani (napredni, privaceni, dokazani, uspjesni, prosirenih vidika...) psiholozi svoj komentar na dojenje do takve dobi djeteta. Kladim se da nisu svi slozni oko toga... No, ne baratam cinjenicama, priznajem. Zato pitam vas i svesrdno zahvaljujem na odgovorima, komentarima, salama...
    Bilo je razgovora o tome pa si procitaj

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=19020

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Aleksandra, tako sam i ja reagirala na Zlog Vuka, samo u malo šaljivijem tonu, bilo mi je ukazano da to baš i nije bilo lijepo i na kraju sam i sama skužila da sam pretjerala.

    Zapravo, mi svi ovdje imamo slično mišljenje i onda se osjećamo napadnuti i provocirani kad dođe netko, pogotovo muškarac kojima je sve to puno dalje i nerazumljivije i osjećamo se napadnutima.

    Pogotovo što je, kaka VedranaV kaže, u zadnje vrijeme stvarno i bilo svakakavih provokacija.

    Ali i meni je ovo dosad stvarno najkorektniji slučaj

  3. #103
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Vedrane,
    kao prvo, samo ti pitaj . Pretpostavljam da ćeš se složiti da u HR danas nema puno mama koje doje dugo (a ako ne, potkrijepit ću statističkim podacima :namig. Ovakve liste koje cirkuliraju meni imaju jednu jedinu svrhu, a to je podrška. Naime, mislim da su sve mame koje ne prekidaju dojenje na to odlučile zato što vide da dijete želi i dalje dojiti, kao i one same. U toj odluci zbog okolnosti u kakvima živimo vrlo rijetko imamo podršku pa nam je puno lakše kad vidimo da nas ipak ima i to dosta, da nismo nekakve luđakinje nego da nas ima dosta koje imamo sličnu životnu filozofiju kada se radi o našoj djeci.

    U odluci da ne prekidam dojenje meni je ogromnu težinu imala činjenica da ne postoji nijedno istraživanje koje bi pokazalo da time štetim djetetu. Moja odluka nije „dojiti što dulje“, to bi mi bilo forsiranje, nego je moja odluka dojiti sve dok mom djetetu i meni paše.

    A je li neko dijete mamin ili tatin sin, vjeruj mi da na to puno više sve ono drugo što se radi. Starija djeca doje po par minuta na dan ili rjeđe, izračunaj koliki je to otprilike postotak vremena u danu. Sigurno u onom svom ostatku vremena ima puno mjesta za druženje tate i djeteta, kao i mjesta za druženje mame i tate.

  4. #104
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Mogu samo potpisati VedranuV.

    Inače je onaj citat urednice jednog britanskog, alternativnog časopisa za roditeljstvo, dakle sve samo ne mainstream.

    I istina je, ovakve liste nam služe da se ne osjećamo usamljene i nenormalne, svakome treba podrška.
    I vrlo je indikativno da većina mama koja doji duže od godinu-dvije često skriva od svoje okoline.
    Zar nije pretužno da se dugo dojenje stavlja pod povećalo a često i osuđuje, sisanje majčinog mlijeka koje je jedinstveno i neusporedivo s bilo kojom formulom koja će se ikad proizvesti, s bilo kojim kozjim, kravljim mlijekom, a dok se istovremeno ne smatra nenormalnim (nego čak i potrebnim) da dijete pije neko drugo mlijeko, ili pak ima bočicu do škole, ili dudicu (što očito pokazuje da djeca imaju puno dužu potrebu za sisanje od onoga što mi smatramo podobnim).

  5. #105

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Evo i na koooooooooonačno k vama. Ipak smo dogurale. Nismo ni sumnjale

    Jutro je počelo u 5,30 sa - mama, ja bi titu! Pa nek se zna! I još malo prije popodnevnog spavanja

  6. #106
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    samo da se javimo, nismo dugo
    jos uvijek dojimo, znaci od 08/2002. dogodi se da prodje i tjedan dana bez dojenja, ali onda se samo mazi i govori kako joj cica nedostaje, pa mama popusti .
    do kada....? tko zna

  7. #107
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nisam bas puno cackao po ovoj temi do sada, no kako vidim da su se tate vec prije raspitivali pa ajd da i ja dam svoje misljenje.

    Nemam bas nista protiv duzeg dojenja sto se odnosa majka/dijete, prehrane, imuniteta itd itd tice. Ono sto me kod produzenog dijenja smeta je slijedece:

    - cesta nocna budjenja - Zrinka ima 20 mjeseci i dosad nije NI JEDNOM prespavala noc u komadu. Dva budjenja su jos OK, ali bude ih nekad i 4,5, 6 ... Ja ju nekad uspijevam uspavati nosenjem na ramenu i slicnim metodama uspavljivanja, no nekad pomaze samo cica ... a kad zareda takvih nekoliko budjenja onda MZ izgleda kao avet slijedeci dan. A ako pak uspijeva moje uspavljivanje onda ja izgledam kao avet - MZ spava kao top kad ima sansu pa onda ja imam cast buditi se svaka 2-3 sata i uspavljivati malu ... nekad traje 15 minuta, nekad i sat i pol.
    No, da budem ipak pravedan, tendencija je poboljsanja, ali svejedno ... hocemo se malo naspavati!
    (mislim da ipak djeca koja vise ne cuclaju duze spavaju u komadu)

    - iako u kcunim i djecjim aktivnostima sudjelujem vise-manje pola-pola (koliko je to moguce), cesto samo cica pomaze kod smirivanja ... na zalost, ja tu ne mogu pomoci ... pa se osjecam malko uskracenim.

    - posljednje iako mozda i najvaznije - ljubomora. Zrinka voli rastezati cuclanje i to ponekad traje li traje, pretvara se u igru malo-da-malo-ne ... a za to vrijeme bi i Vedran malo mamine paznje. Jasno, mama se moze igrati i sa dvoje djece istodobno, no ne moze bas jedno hraniti, a sa drugim se igrati ravnopravno. Dosta Vedranovih izljeva agresije je pocelo bas za ZRinkina dojenja kad je i on zelio maminu paznju tipa recimo sudjelovanja u nekoj igri, a ona se nije mogla ukljuciti. Naravno, tu onda ja utrcavam u igru da ga necim zabavim dok ne pretsane hranjenje, no obzirom da je Vedran silom prilika (i zbog dojenja) vise orijentiran na mene tad se taj osjecaj zakinutosti za mamu jos pojacava.

    Pretpostavljam da je vec bilo govora o ovome na nekoj od tema, no ja ih nisam uspio pronaci, a na zalost nemam vremena za detaljno citanje ... cekaju me klinci u vrticu.

  8. #108
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Jel vam puno curica piški po noći?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Jel vam puno curica piški po noći?
    ne kuzim, kakve ovo ima veze?

    tatek totalno te kuzim ovo sto govoris o nocnim budjenjima, to je stvarno istina. nama je m. pocela spavati cijelu noc u komadu samo nekoliko tjedana nakon sto je prestala dojiti. ali s druge strane uspavljivanja su bila nocna mora...sati nosanja...mm-u otpala ledja, cica je tu stvarno zakon, zaista pojednostavi stvari.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    jakov je poceo spavati cijelu noc, pa tek onda prestao dojiti.

    a filipa sam dojila samo 15 mjeseci. cijelu je noc prespavao tek negdje s 3 godine. do tada se budio vise nego jednom svake svakcate noci.

    u nasem slucaju to nema veze s nocnim spavanjem, definitivno.

  11. #111
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ne, Zrinka, uglavnom ne piski puno po noci.

    Da, jos jedna stvar, isto nije direktno vezana uz dojenje, ali ... uspavljivanje navecer je prakticno 100% uz cicanje ... a to znaci da MZ uvijek uspavljuje Zrinku, a ja za to vrijeme pricam pricu Vedranu, a bilo bi nam draze da se mozemo mijenjati pa da i MKZ moze koji put ispricati pricu Vedranu, a ja uspavati Zrinku. Znam, moze ona i prvo uspavati Zrinku pa onda pricati pricu Vedranu, aki nemam srca to traziti od nje, a cesto i Zrinkino uspavkljivanje traje duze od moje price (koja obicno isto nije kratka). Daklem, zakljucak: produzeno dojenje na zalost udaljuje Vedrana od mame i potice ljubomoru ... pokusavamo to poravnati, ali tesko je, kad je Zrinka u vrticu cuclanje ponekad uzme i po 20-25% budnog vremena doma.

    Da ne bude zabune, nismo mi (ja) protiv duzeg dojenja (da jesmo ne bi ga prakticirali), ali uz sve pozitivne strane nosi i neke druge ... pa evo, nek se cuje i o tome.

    Kak je sa ljubomorom kod vas drugih koji imate vise djece, a da je jedno jos na sisi?

  12. #112
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja se u takvim teškim dilemama pokušavam sjetiti da je "dojenje krivo za sve", odnosno, da se čak i meni, dojećoj "faci" zna dogoditi da mislim da bi se prestankom dojenja riješili gotovo svi moji problemi roditeljstva. Vraga bi! Da nema dojenja, fiksirali bi se na nešto drugo. I to mi pomogne da stavim stvari u perspektivu. tatek, meni se ova dob oko 20 mjeseci čini jedna od kritičnih, Nola i Zrinka su, vidim, rođene sličnog datuma, ja sam prošlo ljeto baš u ovo vrijeme bila na rubu živaca od podoja za koje mi se činilo da su neprestani. STALNO je žicala, a odbiti podoj je bilo nemoguće. No, taman kad sam bila na rubu pucanja, spontano je smanjila, mislim da je to bilo negdje do jeseni.
    Ljubomoru za vrijeme podoja sam riješila tandemom Zezam se (samo donekle) - ali kako je Nola dojila ćešće nego Jan, nije ni to neko rješenje.
    Napomenuti ću samo o spavanju po noći - Jana sam prestala dojiti po noći kad je imao 13 mjeseci, ali budio se jako dugo i poslije toga, mislim barem do 3 godine, ali i kasnije. Ja stvarno iskreno ne mslim da to ima veze, odnosno da bi prestanak dojenja tu pomogao. I nolu sada već neko vrijeme ne dojim po noći, ali još se budi.
    Ja skroz razumijem i TŽ - meni je, pogotovo sada kad smo sami, užasno nekad teško kada se Jan igra sam a nolin podoj traje i traje... srećom pa je to sada dva tri puta dnevno. Ali, ona me treba, treba me na takav način, prejak je njen protest ako to ne dobija i preozbiljan da ga ja ne bih ozbiljno uzela - dakle, ako ne doji, ona bi tu potrebu ispoljila na neki drugi način, koji bi me možda isto tako udaljio od Jana. Onda biram da to ipak bude dojenje za koje znam da joj i na druge, fizičke načine još koristi. Ali, gledam i ovako - Jan me imao dvije godine samo za sebe, dobio je nešto što Nola nikada neće. Njegov (kao i Vedranov) život sa i bez sestrice - to su dvije potpuno različite priče - s dojenjem ili bez njega. Ja ne mislim da će dojenje zrinke oštetiti trajno vedranov odnos s mamom.
    Filozofiram, ali ono što pokušavam je maknuti fokus s dojenja - jer ja nikako ne vjerujem da je prestanak dojenja ona "magična pilula".
    Ali, ja vas skroz razumijem, razumijem tvoju frustraciju i onu TŽ, no život s dvoje ili više klinaca je, s dojenjem ili bez, često trijaža i prioriteti se u sekundi mijenjaju. Ja im recimo čitam istu priču za spavanje - malo više pomaknutu prema janovoj dobi, onda se Nola ponekad zakači za cicu dok čitamo, ponekad ne. Jasno mi je da su tu možda i oboje zakinuti, a možda nije nitko, ali ja bolje ne mogu. no, meni je tu možda lakše jer su oni ipak manja razlika u godinama nego vaši. Moji, sada već, kada vidim kako su bliski, kako se igraju, nemam više puno takvih dilema koje su me mučile prije godinu dana.

  13. #113
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    maja

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    158

    Početno

    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje

  15. #115

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    i mi smo tu i ne mislimo jos prestati
    "Kad ces prestati sisati?"
    "Sa 5 godinaaaa".
    Dobro.
    mamina cujica, dojimo vec 37 mjeseci

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje
    19. Zara - 3 godine i ...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Sad tek vidim da me nema na popisu, a davno smo se prijavili

    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje
    19. Zara - 3 godine i ...
    20. Lea (branka1) - 3 god. i 2 mj.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje
    19. Zara - 3 godine i ...
    20. Lea (branka1) - 3 god. i 2 mj.
    21.cujica-37 mj i....

  19. #119
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam neopisivo ponosna da smo od sutra i mi u ovoj maloj, ali moćnoj skupini :D

    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena 36 mjeseci...polako se odvikavamo
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Zara 36 mjeseci i ne izgleda kao da će u skorije vrijeme prestati

  20. #120
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hm, kak sam ovo fulala??
    ipak nije tako mala skupina :D


    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje
    19. Zara - 3 godine i ...
    20. Lea (branka1) - 3 god. i 2 mj.
    21.cujica-37 mj i....
    22. Zara 36 mjeseci i dojimo dalje

  21. #121

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Lutonjice, kaj nisi uranila sat vremena?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Btw. :D za ovo - dojimo dalje, a ne još uvijek

  23. #123
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa napisala sam od sutra (u prvom postu)

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Sorry, nisam vidjela.
    A na kraju mog prvog posta fali ovaj smajlić

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    . Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje
    19. Zara - 3 godine i ...
    20. Lea (branka1) - 3 god. i 2 mj.
    21.cujica-37 mj i....
    22. Zara 36 mjeseci i dojimo dalje
    23. Shantana 36 mjeseci i nadalje do potpunosti

  26. #126
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jao, citam vas i dok vam se divim zamisljam Leu i mene kako dojimo sto dulje. i spomenem MM koliko zena doji i preko 3 god. i on na to veli "fuuuj". sokirala sam se! prvo sam ofenzivno skocila zasto je to fuj i koja je razlika pila ona moje mlijeko ili pasterizirano kravlje, osim sto je moje zdravije. onda sam naisla na pitanja koja je postavio vedranf i sve vase odgovore, a pogotovo od anchi ( ) te ih procitala MM. reko je na kraju "ma, doji". hvala bogu, imam jos vremena da ga educiram

  27. #127
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    leonisa, ne brini se i tvoj muž prolazi edukaciju hoće neće.

  28. #128
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    eto nam napretka,
    moju prabaku nitko nije provocira ili ružno gleda što je svojih devetero dojila do 5 godine, dapače to je bilo normalno i uobičajeno.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Leonisa, ne brini. Iako je MM uvijek podržavao dojenje, ovo s edukacijom je stvarno točno. Sad ON svima govori da dojim još uvijek dojim Leu i zašto je to zdravo, da dojimo u tandemu, zašto su platnene pelene bolje i zašto elektivni carski rez, indukcija i sl nisu dobri. Znao je napamet cijeli plan poroda i objasniti zašto je nešto dobro ili loše :D

    S vremenom će se i TM pod tvojim utjecajem educirati

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Samo da dodam svoju podršku za dojenje :D I koliko sam čitala da produženo dojenje utječe općenito na zdravlje čovjeka u kasnijim godinama... E pa mog starog je njegova mater dojila još sa 3 god. on bi iša za njom sa malom stoličicom da mu da sise
    Danas je sa 56 godina zdraviji i pokretljiviji od većine svojih trbušastih vršnjaka Radi po 12 sati kad radi i to bez stanki, kao robot... Nije mršav, dapače krupan je ,ali je ono što bi se reklo ka od stjene. U sebe može strpati i kamenje da mu ništa ne bude...Nevjerovatan imunitet ima! Zadnjih 15 godina čini mi se da je imao jednu laganu prehladu onako šmrljukanje ništa posebno...Stvarno nevjerovatno! Ima tu gena svega... ali mislim da je i dojenje to što je utjecalo na općenito stanje njegovog organizma u današnjim danima.

    GO for dojenje

  31. #131
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Astralis super primjer TM.

    Sutra je cure Anin rodendan i ujedino sedmogodisnjica mog dojenja bez prestanka.

    Znaci laktiram sedam godina i nis mi ne fali u 42. godini zivota.

    Drago mi je da vas ima sve vise...koje ne odvikavate od dojenja...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    sretna ti sedmogodisnjica, a i Anni sretan rodjendan!
    sada bi mogla otvoriti topik Sisavci stariji od sedam godina...

  33. #133
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    samaritanka

  34. #134
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Hvala cure to mi od Vas puno znaci.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno


  36. #136
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno


  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    zara vise ne siki. tu i tamo se jos pomazi uz siku, poljubi je, nocu ih potrazi rukicom, ali vec mjesec dana nije sikila. nije bilo nikakvih trauma, odvikavanja i slicnog. jednostavno se desilo. za nas jedno predivno iskustvo.

    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje
    19. Zara (Angel) - 38 mjeseci
    20. Lea (branka1) - 3 god. i 2 mj.
    21.cujica-37 mj i....
    22. Zara 36 mjeseci i dojimo dalje
    23. Shantana 36 mjeseci i nadalje do potpunosti

  38. #138
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Imam jedan problem, moja Vanja, 41mj, je u zadnje vrijeme totalno podivljala za sisom. Prije je znao proći cijeli dan da ne traži (istina rijetko), a sada čim ja sjednem (za kompjutor) ona se zavuče pod majicu, kad razgovaram telefonom odmah me zaskoči, zna da se neću buniti, (rijeko kad razgovaram s nekim tko se ne bi križao lijevom i desnom kad bi znao što radim dok s njim razgovaram) i sisa.
    Cijelu noć traži (imala je virozu pa sam joj 3 noći dala sisati, inače pokušavam nedati noću), kad ne dam onda mi mora zavući ruku u majicu i bar je držati.
    Znam da su joj sad bile promjene, krenula je u vrtić, a ja sam neplanirno doma i na raspolaganju joj, ali ovo me već umara.
    Kako da reduciram napade na sise?

  39. #139
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to ti je vrtić
    i kod nas ista stvar.
    znaš da joj to sada stvarno treba, nemoj reducirati, nego izdrži dok se potpuno ne adaptira na svoj novi život, pa neće to tako dugo trajati

  40. #140
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    I ja mislim da joj samo treba dodatna utjehica zbog vrtića, proći će


    A ja listi dodajem svoju Leonu ...
    Cikimo pred spavanje, iako joj sve važnija postaje priča i to ona koju ona meni ispriča...hehe...
    Eventualno se zbudi jednom po noći i povuče par puta, no sve rjeđe...

    Ako se probudi ujutro i ulovi me prije nego odem na posao, onda isto zna potegnuti, onak dobro, pravi doručak
    Vikendom, kako kad, ak je malo cendravija onda češće cica...

    Uglavnom, kad je Leonček bila mala beba, silno me zanimalo kako je to dojiti starije dijete, sad mogu reći da je to s jedne strane puno ljepše nego malu bebu...kajaznam, malu bebu dojiš po defaultu, kao najnormalniju stvar na svijetu uzimaš zdravo za gotovo da joj to paše...

    Ali tek s veći djetetom koje zna artikuliranim rečenicama opisati svoju sreću što cica, uvidiš koliko zapravo to klincima puno znači
    Kad meni Leona kaže sa svjetlucavim okicama: Mama, molim te daj mi moju slaaaaaaaaaaaaaatku, slaaaaaaaaaaaaaaaatku titi!
    - ja sam po podu

    I ljudi oko mene s kojima se često družim, a znali su prije malo sumnjičavo vrtjeti glavom na dugo dojenje, sad mi vele da nema slađeg prizora nego kad mi se Leona uvali u krilo pa malo cici i da ne mogu vjerovati kako su ikad mogli misliti da je to bilo što osim prelijepo, preslatko i savršeno prirodno



    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje
    19. Zara (Angel) - 38 mjeseci
    20. Lea (branka1) - 3 god. i 2 mj.
    21.cujica-37 mj i....
    22. Zara 36 mjeseci i dojimo dalje
    23. Shantana 36 mjeseci i nadalje do potpunosti
    24. Leona (3 godine beskrajno zaljubljena u titi)

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Kako da reduciram napade na sise?
    budi strpljiva, smanjit ce se vremenom.
    okruzi se tebi ugodnim drustvom (makar preko telefona) pa ce ti mozda biti lakse.

  42. #142
    bubimirko

    Početno

    sam sebi sam rekel da više ne bum na ovu temu niš napisal.......ali.....molim vas budite tako ljubazne i na neki miran i racionalan način pokušajte mi objasniti stavku pod rednim brojem 10....može i 9.
    :?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    sam sebi sam rekel da više ne bum na ovu temu niš napisal.......ali.....molim vas budite tako ljubazne i na neki miran i racionalan način pokušajte mi objasniti stavku pod rednim brojem 10....može i 9.
    :?
    Jeeeeeee, napredak! bubimirku više nisu čudne mame koje doje trogodišnju ili četverogodišnju djecu, samo ove 5+!

    Što ti je senzibilizacija, eh...

  44. #144
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Lijepo me klo sjetila, nisam Nolu upisala
    1. Ivar 47 mjeseci
    2. Jan 51,5 mjeseci - i to je bilo to!
    3. mislav 39 mjeseci
    4. Jan 36 mjeseci
    5. Ema Helena ... trajalo prekrasne 3 godine i 3 mjeseca
    6. Leda 39 mjeseci
    7. Nina 41 mjesec (i idemo dalje...)
    8. Darla Elen 38 mjeseci...nema odvikavanja
    9. VedranaV (od 11/2001)
    10. Anna 6 godina i 4 mjeseca ( proba povuć kad se vratim iz Zagreba, veli da onda ima najviše mlijeka, ma to nije više dojenje nego zafrkancija, ali tehniku je zapamtila)
    11. Karlo 3 godine i 1 mjesec
    12. Dora Lea, 38 mj. u tandemu s Vedranom 6,5 mj. i sviđa joj se kad "mogu biti dvije cure"...
    13. Ben - 3 godine ...
    14. anchie76 - mala buba 36 mj
    15. Fran- 3 godine...
    16. Fiona - 3 g. i tjeramo intenzivno dalje
    17. Vanja, 3 godine, sisoovisnik
    18. Hana - 40 mj i dalje
    19. Zara (Angel) - 38 mjeseci
    20. Lea (branka1) - 3 god. i 2 mj.
    21.cujica-37 mj i....
    22. Zara 36 mjeseci i dojimo dalje
    23. Shantana 36 mjeseci i nadalje do potpunosti
    24. Leona (3 godine beskrajno zaljubljena u titi)
    25. Nola - 36 mjeseci i nema naznaka brzom kraju

  45. #145
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    sam sebi sam rekel da više ne bum na ovu temu niš napisal.......ali.....molim vas budite tako ljubazne i na neki miran i racionalan način pokušajte mi objasniti stavku pod rednim brojem 10....može i 9.
    :?
    Mirno i racionalno ću ti odgovoriti - dojenje je prirodno. I dojenje veće djece je prirodno. Za detaljnije objašnjenje pročitaj tekstove u rubrici Koliko dugo dojiti i kako prestati na portalu. Ako želiš o tome (opet) diskutirati, otvori novu temu, molim te, jer ova ima drugu svrhu.

  46. #146
    bubimirko

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    sam sebi sam rekel da više ne bum na ovu temu niš napisal.......ali.....molim vas budite tako ljubazne i na neki miran i racionalan način pokušajte mi objasniti stavku pod rednim brojem 10....može i 9.
    :?
    Jeeeeeee, napredak! bubimirku više nisu čudne mame koje doje trogodišnju ili četverogodišnju djecu, samo ove 5+!

    Što ti je senzibilizacija, eh...
    nemoguće da savršenstvo napreduje, samo gledam kojima je potrebna stručna pomoć....nedavno sam gledal onu emisiju sudnica....pa je tak nekaj sličnoga bio povod da se djete oduzme sa skrbi majci i dodijeli ocu

  47. #147
    bubimirko

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Koliko dugo dojiti i kako prestati[/url] na portalu. Ako želiš o tome (opet) diskutirati, otvori novu temu, molim te, jer ova ima drugu svrhu.
    vidiš upravo je to apsurd koji ne shvaćam....pričate toliko o tome kako treba dugo dojiti i kak je u majčinom mlijeku sve što djetetu treba(iako je tu riječ dijete kod vas teško definirati jer su u vašem slučaju to homo sapiensi od 0-999 g).....zašto ikada prestati ako je to toliko korisno i zdravo?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Ako želiš o tome (opet) diskutirati, otvori novu temu, molim te, jer ova ima drugu svrhu.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    I mi smo tu i šaljemo veliki svima

  50. #150
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    • ).....zašto ikada prestati ako je to toliko korisno i zdravo?
      • Zato sto dijete prestane samo od sebe bez da mu ja to sugeriram...ono jednostavno prestane i nije vise zainteresirano, makar je mlijeko i dalje korisno i zdravo...
    [/code]

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •