Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: djecak s posebnim potrebma i djevocica koja je napredna

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    1

    Početno djecak s posebnim potrebma i djevocica koja je napredna

    Pozdrav!
    Nas djecak je svrstan u kategoriju posebnih potreba s razlogom, razvod mame i tate, seldba u novu zemlju, nerazumijevanje i frustracija neizrazavanja i nerazumijevanja novog jezika, srdzba oca prema majci... mnogo stvari je pridonijelo losoj slici i losijoj buducnosti za mog djecaka... Danas, nakon 1,5 godine u specijalnoj skoli i svoj ljubavi koju prima, suocavamo se s novim prblemima.
    Njegova starija sestra, koja je 10,5 godina, a on je 9 godina, je vrlo dominantna. On je postao dominantan s vremenom u svojim zahtjevima, sto smatram da je jako pozitivna stvar, promjena.
    Ali imam situaciju da je konstantno suprotno misljenje, suprotna htijenja, suprotne ideje i suprotne zelje.
    Ludim.
    Zelim otici iz stana koliko vriste jedno na drugoga.
    Dijelim ih sa svojim bivsim muzem ravnopravno, 7/7.
    On ne zeli komunicirati.
    Tako da se nalazim u situaciji da sam u mraku kako stvari izgledaju kad su djeca kod njega, a isto tako da me mogu pojesti zivu dok sam sama s njima.
    Trudim se dati im svu ljubav svijeta. Slusati lh. Rzgovarati. Pitati.
    Nista ne pomaze.
    Danas sam demonski vikala, Ne budete li prestali vilkati, izlazim iz stana i ne vracam se do nacever...
    Ocajna sam,,,
    Oni su tako ucidajni, ali tako egoisticni.
    Dode mi da dignem ruke i kazem, sami ste si krivi.
    Jedno hoce jedno, drugo hoce nsto sasvim drukcije.
    A ja sam jedna.
    I ne mogu udovoljiti obojima.
    Osjecam se rastrgano i iako bih voljela da im obojima ugodim, to je nemoguce.

    U zemlji u kojoj nismo rodeni ni ja ni oni, nemoguce je ostvariti puno drustvenih kontakta, i sta covjek da napravi onda kako bi ozivio aktivni vikend ili samo akrtivni zivot svoje djece, koja su u dilsbalansu i kontrastu???

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ti i bivski suprug ste u disbalansu, obiteljeljski zivot je u disbalansu ( djeca koja se svakih 7 dana sele sa adrese na adresu da zadovolje formu koja je odgovarala rpditeljima, bez roditeljske komunikacije u meduvremenu, bez dogovora , bez komunikacije sa djecom kad su na drugoj adresi).
    Djeca su jos super obzirom kako su odrasli oko njih zbunjeni, ljuti, nesigurni i osvetoljubivi.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Cinjenica je da uvijek treba saslusat obje strane, ali ako je istina sto tu pise da otac ne zeli komunicirati, ne razumijem sirius sto bi trebala majka? Odreci se svog skrbnistva svaki drugi tjedan?

    Iva2650 mislim da trebas potraziti strucnu psiholosku pomoc za sebe i djecu (ako on ne bi i to sprecavao), ako ne mozes za djecu (iako je to uvijek dobrodoslo kod rastave) onda barem za sebe, da iznadjes nacin kako se nositi s cijelom situacijom.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Majka bi trebala biti roditelj stalno, a pogotovo ono vrijeme kad su djeca s njom.
    To je dvoje djece od 10 i 9 godina, nisu mali zmajevi. Nego djeca koja trebaju sigurnost i osjecaj da znaju tko je odrastao u tom odnosu.
    Nije vreme koje djeca privode kod majke godisnji odmor i medeni mjesec, to je zivot.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.01.2024. at 20:16

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    I uopce ne znam sto znaci aktivan vikend i aktivan zivot?
    Pa zivot je zivot. Ne moraju se njihove zelje ispunjavati svaku sekundu.
    Neka imaju normalan obiteljski vikend uz pospremanje kuce, setnju , kuhanje rucka , gledanje filma na tv-u...

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    To se sve slažem s tobom.

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj iva2650 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    I ne mogu udovoljiti obojima.
    Osjecam se rastrgano i iako bih voljela da im obojima ugodim, to je nemoguce.

    U zemlji u kojoj nismo rodeni ni ja ni oni, nemoguce je ostvariti puno drustvenih kontakta, i sta covjek da napravi onda kako bi ozivio aktivni vikend ili samo akrtivni zivot svoje djece, koja su u dilsbalansu i kontrastu???
    Mislim da si sama dala odgovor da ne možeš udovoljiti svima. Udovoljiš ono što se mora, a za ostalo koliko imaš snage. Za komunikaciju s ocem, ja bih potražila stručnu pomoć. Ne znam gdje živite, raspitaj se ima li kakva služba za obiteljsku pomoć.

    Što se tiče integracije, ona neće doći sama od sebe. Uči intenzivno jezik zemlje (tečaj + puno rada kod kuće, čitanja, izaberi neki program na TV-u kojeg možeš pratiti, a informativan je vezano uz kulturu zemlje, kviz Milijunaš imaju skoro svi, pa probaj s tim) u kojoj živiš i uključi se te tjedne kad djeca nisu kod tebe u neke aktivnosti, što ti već odgovara - sport, tečajevi glazbe, negdje gdje ne moraš puno govoriti, ako je jezik problem. Tečaj jezika zemlje u kojoj živiš ti neće bitno pomoći u integraciji, u smislu kontakata koje tamo stekneš. Trebaš se orijentirati na domaće stanovništvo, na tim tečajevima su stranci.

  8. #8
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja smatram da sam se odlično integrirala u zemlju u kojoj sam živjela. Prvenstveno preko timskog sporta i posla. Nisam očekivala da će mi netko crveni tepih rasprostrti, nego sam povremeno ja pozivala k sebi one koji su mi bili simpatični. U nekom trenutku i oni tebe počnu pozivati.
    Ne znam koliko su djeca uključena u vanškolske aktivnosti, ali i njima bi kakav timski sport vjerojatno pomogao u stvaranju kontakata.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Prihvati da na tebi nije da djeci udovoljiš, nego da ih odgojiš.
    Imam sinove 13 mjeseci razlike i 15 godina i 5,6,7. Imam 4 djece, i definitivno iz mog iskustva je u skladu s dobi da se braća manje razlike intenzivnije postavljaju jedno prema drugome . Nakon selidbe opet iz iskustva izuzetno je važno djeci pružiti primjer kako i s onima koji nam dosad nisu bili bliski se može lijepo podružiti. Primjerom prije svega daješ im knowhow da isto i sami ostvare.
    A iz iskustva rastave, podjelu 7/7 sudskim putem zatraži da se promijeni. Obično kad se alarmiraju institucije bivši koji ne želi razgovarati dobije dar govora, a onda ta 7/7 podjela i nije toliko loša.
    i drži se, sve je to ljudski, pa i to da s vlastitom djecom zna biti teeeško.

  10. #10
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Prihvati da na tebi nije da djeci udovoljiš, nego da ih odgojiš.
    .
    x
    nisu u lakoj situaciji i ako možeš potražiti neku psihlošku pomoć ili neki drugi suport ne bi bilo loše. Ja sam kroz djetetovu terapiju dobila jako puno alata koje koristim što u obiteljskim što nekim drugim situacijama.
    Danas nije problem,ako možeš platiti i online poražiti pomoć u RH.
    Nažalost mi mame nemamo pravo reći ja ne mogu, ja ne znam, trebamo pronaći naćina kako i biti ustrajne u tome.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj iva2650 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    ...
    Trudim se dati im svu ljubav svijeta. Slusati lh. Rzgovarati. Pitati.
    Nista ne pomaze.
    Danas sam demonski vikala, Ne budete li prestali vilkati, izlazim iz stana i ne vracam se do nacever...
    Ocajna sam,,,
    Oni su tako ucidajni, ali tako egoisticni.
    Dode mi da dignem ruke i kazem, sami ste si krivi.
    Jedno hoce jedno, drugo hoce nsto sasvim drukcije.
    ...
    Ja isto imam djecu s malom dobnom razlikom. Ono što mi je najvise pomagalo dok su bili mali, ali i kasnije, bilo je individualno vrijeme za svakoga od njih. To su cijenili i davalo je dobre rezultate. Nije to uvijek lako rjesivo, ali je moguce. S tim jedan dobije mamu samo za sebe, a drugi slobodno vrijeme koje im mozda vrijedi i vise. Probajte to unaprijed isplanirati, da se zna i ocekuje unaprijed.

    Daklem, osiguraj im vrijeme da budu razdvojeni, ponekad s tobom, ponekad bez tebe. Sretno i nadaj se najboljem.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.01.2024. at 13:17

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •