Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 127

Tema: SRCANE GRESKE - OPERACIJA U HRVATSKOJ.

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Sirius?? Evo ja se javljam nakon kontrole, koja me opet uznemirila ...naime defekt se prosirio, dr. Kaze nista znacajno ,ali ipak jeste. Sad je 6mm. Kaze sto se tice srca ima pomoci, iduci puta ce mi dati preporuku kod koga da se javimo u Petrovoj. Spominjao je neku doktoricu s kojom surađuje u takvim slucajevima, u panici sam zaboravila prezime...mislim da je nesto na Š. Zanima me tko je tebi bio na porodu? Jesu doktori stalno s tobom?jel bude organiziran tim? Sto se zapravo dogada nakon poroda? Jel dijete dise,oplavi zbog tog plucnog tlaka, jel ga stavljaju na tebe? Ili fa odmah transportiraju. Oprosti na opsirnom pitanju, ali toliko sam u panici da nisam pametna sto vise uciniti... doktor je rekao da ce zbog mijesanja krvi u nasem slucju trebati sto prije intervenirati

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj tihanna prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius?? Evo ja se javljam nakon kontrole, koja me opet uznemirila ...naime defekt se prosirio, dr. Kaze nista znacajno ,ali ipak jeste. Sad je 6mm. Kaze sto se tice srca ima pomoci, iduci puta ce mi dati preporuku kod koga da se javimo u Petrovoj. Spominjao je neku doktoricu s kojom surađuje u takvim slucajevima, u panici sam zaboravila prezime...mislim da je nesto na Š. Zanima me tko je tebi bio na porodu? Jesu doktori stalno s tobom?jel bude organiziran tim? Sto se zapravo dogada nakon poroda? Jel dijete dise,oplavi zbog tog plucnog tlaka, jel ga stavljaju na tebe? Ili fa odmah transportiraju. Oprosti na opsirnom pitanju, ali toliko sam u panici da nisam pametna sto vise uciniti... doktor je rekao da ce zbog mijesanja krvi u nasem slucju trebati sto prije intervenirati
    Ja nisam rodila u Petrovoj nego u Merkuru (svojim izborom). Porod je poceo spontano u nedjelju i kad sam stigla samo sam im pruzila papire i rekla da organiziraju transport nakon poroda. Nisu bili sretni, bili su prilicno uspaniceni (najvise zbog toga sto u transport MORA ici neonatolog, a tada odjel ostaje na cc pola sata bez lijecnika).
    Transport je bio odmah nakon poroda , ali na moje (izuzetno jako i nepopustljivo) inzistiranje dali su mi dijte odmah nakon poroda cc15 minuta u kontakt koza na kozu, ugasli svjetlo i povukli se iz prostorije. Nakon toga su pregledali dijete i otisli na Rebro. Prije ulaska u hitnu su pricekali minutu dvije da moje starije dijte vidi sestru, takoder na moje (izrazitio jako) inzistiranje.
    Znaci, transport "odmah" znaci - odmah u roku nekih sat vremena nakon poroda. to se tice poroda , on je tekao kao i svaki drugi vaginalni porod u rodilistu, neonatolog je pojavio u radaoni na izgonu (prije toga ga je ginekolog obavijestio da se rada dijete koje treba transport).

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Na koji nacin lijece taj plucni tlak?I koliko ti je curica imala kila ? Svi mi stalno govore da je i to jako bitno zbog operacije, jer ako je beba preslaba nemogu operirati. Mi trenutno imamo 1300 gr. Tako da se nadam da kilaza nece biti problem, jer je termin krajem 4 mj. Nadam se da ce se i u Petrovoj tako organizirati, morat cu biti jasna i zestoka u zahtjevima ocito. Nak9n koliko ste vi imali operaciju?

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    E.je rodena u terminu ( tj.porod je poceo spontano u 38tj.) , sa 3980g. Operirana je prvi put sa 4 tj. starosti. Plucni tlak je imala zbog anatomije, nakon operacije ga vise nije imala.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.02.2015. at 15:57

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Ohoooo, super, pa ona se rodila ko prava zenska hvala ti na odgovorim, i sorry sto gnjavim, ali puno mi je lakse kad cujem iskustvo nekoga tko je to sve prosao.

  6. #56
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nema frke. Samo pitaj.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Zaboravila sam pitati, jel malena gubila naglo na tezini?vidim da si ju uspjela dojiti , s nadohranom

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj tihanna prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam pitati, jel malena gubila naglo na tezini?vidim da si ju uspjela dojiti , s nadohranom
    Pokusavala sam uspostaviti dojenje, i u pravilu sam dojila cijelo vrijeme dok sam bila uz nju ( uz formulu).Pokusavala sam izdajati u meduvremenu ( nocu , i kad nisam bila u bolnici) , ali nazalost ja nisam imala refleks otpustanja mlijeka na izdajalicu ( to sam vec znala od prije, jer je prvo dijete bilo iskljucivo dojeno). Njoj se oko desetog dana zivota pogorsalo , i od tada je jela sve manje i manje, na sondi je zavrsila u trecem tjednu zivota.
    Operirana je u cetvrtom tjednu, nakon operacije je bila na sondi jos tri tjedna , i nakon toga je opet pocela jesti na bocicu.
    Kuci smo dosli kad je imala 2 mj. Ja sam i dalje pokusavala redovito izdajati, uz pokusaj da ona doji.
    Ali bez uspjeha sto se dojenja i izdajanja tice. Ipak , to je individualno, neke majke su uspjele postici laktaciju i cak iskljucivo dojiti nakon operacije.
    Nakon operacije i dva mjeseca bolnice dosla je kuci sa porodajnom tezinom, ali dobro je jela i dobro napredovala na bocici i nikada do sada nismo imali problema sa njezinim apetitom i dobivanjem na tezini.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Hrabrica mala, zelim joj sretno i veselo djetinjstvo s puno smijeha, i tebi naravno uzivanje sa svojim obitelji. Jos jednom ti se zahvaljujem na odgovorima, koji stvarno puno znace ( iako ti to vec znas)

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    31

    Početno

    Čitam sva iskustva već danima, koliko se mogu snaći, ugl. mom su Andreju u 9 mj. prošle godine otkrili srčanu grešku kad se pripremao za op.tumora na oku, sad ima 6 godina, za sutra smo naručeni na kateterizaciju srca kod dr. Šarića, ima rupu od 6 mm, kompenzirano srce, operacija nije hitna ali nam je dr. rekao da bi je trebali obaviti prije škole...
    Ostala u šoku kad su mi rekli da ne mogu dobiti bolovanje kad je dijete u bolnici kažu tamo ima svu potrebnu njegu pa mu ja ne trebam...hvala Bogu na svim mojim bolestima pa mi je dr. otvorila bolovanje...Iskreno umirem od straha od ove pretrage, mislim si, možda sam prenaglila, mogla sam još čekati, odgoditi školu, zanimaju me vaša iskustva s obzirom da je već prošao 6 godina, pluća su mu opterećena pa bi mogao imati problema, itd...kakav je oporavak nakon svega, koliko mogu biti na bolovanju, kakva imam prava...unaprijed hvala

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    imaš li pravo na njegu ili skraćeno radno vrijeme ako da onda imaš pravo i na bolovanje za njega,

    jel sanirano oko?

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj ineska.a prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam sva iskustva već danima, koliko se mogu snaći, ugl. mom su Andreju u 9 mj. prošle godine otkrili srčanu grešku kad se pripremao za op.tumora na oku, sad ima 6 godina, za sutra smo naručeni na kateterizaciju srca kod dr. Šarića, ima rupu od 6 mm, kompenzirano srce, operacija nije hitna ali nam je dr. rekao da bi je trebali obaviti prije škole...
    Ostala u šoku kad su mi rekli da ne mogu dobiti bolovanje kad je dijete u bolnici kažu tamo ima svu potrebnu njegu pa mu ja ne trebam...hvala Bogu na svim mojim bolestima pa mi je dr. otvorila bolovanje...Iskreno umirem od straha od ove pretrage, mislim si, možda sam prenaglila, mogla sam još čekati, odgoditi školu, zanimaju me vaša iskustva s obzirom da je već prošao 6 godina, pluća su mu opterećena pa bi mogao imati problema, itd...kakav je oporavak nakon svega, koliko mogu biti na bolovanju, kakva imam prava...unaprijed hvala
    Ja nikako ne bih cekala. Pretrage su manje rizicne od odgadanja .
    nazalost, normalnim jednostavnim putem ne mozes dobiti bolovanje jer kardioloske bolesti ne spadaju u dijagnoze na koje se moze dobiti bolovanje za hospitalizirano dijete starije od 5 godina.
    Ali ono sto jelena pise, mozes na hzzo-u traziti dopust za njegu na osnovu njegovih dijagnoza ( ako ste ti i suprug zaposleni u punom radnom vremenu), te ako odobre biti kod kuce dulje vrijeme s njim dok ne obavi sve zahvate.

  13. #63
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj tihanna prvotno napisa Vidi poruku
    Drage zene, molim vas za pomoc, iskustvo i savjete...naime u 21 tj.trudnoce ustanovljeno je da moja beba ima nekoliko srcanih mana.dijagnoza je defectus septi ventriculorum inlet tip.defekt je sirok sada 4 mm, s izjednacenim tlakovima...naziv mu je VSD AV kanala.Cijeli interventrikulski septum je promjenjen, ocituje se pojacanim odjecima i ima 2 manja muskulaturna defekta, jedan apikano jedan na razini trabeculae septomarginalis. Receno mi je da sve ovisi o tome kako ce se trudnoca i beba razvijati, i kakav ce malebi biti kad se rodi. Ja danima i nocima nespavam, pokusav se smiriti ali neide. Jel imao netko slicnu , ovako slozeniju dijagnozu s uspjesnim rezultatima? Bojim se i tog plucnog tlaka, Malcic kaze da ce se s tim roditi, ali ne i jeli izljecivo i kako... vidim da je opasno po zivot
    Pozdrav,
    Moje dijete je operiralo VSD - vertikularni septalni defekt i mali ASD ( korekcija ) u dobi od nepuna 4 mjeseca. Kod njega je isto bio problem tlak, zato mislim da se radi o sličnoj mani, ako ne i istoj. U trudnoći nije ustanovljena mana već 3. dan nakon poroda...šok, nevjerica, trebalo je to sve preživjeti...
    Prvih mjesec i pol smo dojili bez problema, zatim ne nastupilo zamaranje pri dojenju. Izdajalica, koja mi je u 1. trudnoći bola niškoristi, me spasila!
    I sam doktor Š. se čudio kako je dobivao na težini obzirom na manu...
    Kontrole su bile svakih mjesec dana, dok nije imao kilažu za operaciju... Operacija, intenzivna, izdajanje na Rebru u sobi za izdajanje. Ništa mi nije bilo teško. Nakon toga relativno brz oporavak, dobivanje na kilaži...Sad ima 5,5 godina. Ide u vrtić od 3,5 godine.
    Napomena - do operacije smo ga morali paziti, od svih viroza...iako je bio ljetni period.
    Nadam se da sam pomogla iskustvom...Bit će to sve dobro!

  14. #64
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    I da, veličina defekta procijenjena kateterizacijom bila je 8mm, a stvarni defekt je bio 1,1 cm. Operacija je bila nužna, s vremenom bi mu prevelik tlak oštetio pluća...nije bilo za odgađanje...

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ineska.a kak je prošlo kaj su skužili?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.02.2015. at 19:39

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    31

    Početno

    evo, napokon da se javim...prije dva dana izašli iz bolnice...
    kateterizaciju su napravili u četvrtak- ASD sa parcijalnim anomalnim utokom plućnih vena
    operiran u petak, operirao ga je dr. Belina, divan čovjek
    operacija je dobro prošla, sve su rijesili, 5 dana je bio na intezivnoj njezi, i još dva tjedna na odjelu, sad smo doma, oporavljamo se, iskreno nismo bili spremni, ali nikad ni nebi bili, što se tiče bolovanja, kažu mi da sad kad je izašao iz bolnice imam pravo na 2 tjedna, strašno, zatim šalju na komisiju, njima je to sve rutina, kazu da se ponasamo kao da nista nije bilo, pitam se kako bi svi oni zastupnici, ministri i ostali koji donose zakone o bolovanjima odradili dan na poslu dok se djetetu zaustavlja rad srca da bi se napravila operacija, kako bi odradili dan kad bi ga vidjeli kako dise pomocu aparata, i dok je prikopcan na sve one aparate, jer ja o tome nisam znala nista, dovela sam dijete na pretragu, drugi dan je operiran, 5 dana nije izgledao kao ono dijete s kojim sam dosla u bolnicu....
    nemam pravo na bolovanje dok je u bolnici, sramota, pa tko ga je vodio piskiti na wc kad je ustao prvi put, tko mu je objasnio zasto su ga prerezali kad su mu skinuli zavoj, tko mu je mazao oderanu kozu od svih onih naljepnica po tijelu, zasto mama iz mene vire žice?
    ispricavam se svima na ovakvom pisanju, ali ja sam ogorcena na ovakvo zdravstvo, svi su oni bili ok, ali kad je covjek najjadniji na svijetu jos se mora boriti sa birokracijom..
    znam da ima puno gorih slucajeva, ali svaka operacija je operacija, mnogi ovo prolaze i po nekoliko puta, divim vam se

    inace sam dijabetičar od 12.godine, kad sam dobila šećernu bolest, cijela moja obitelj je morala ići psihologu kako bi prihvatili moju bolest, žao mi je da ovim roditeljima tamo nitko ne pomaže, sve su sestre bile ok, uz neke iznimke, ali samo neka topla rijec puno znaci, zato mi puno znaci sto je ovdje netko pitao za nas...
    puno vam hvala

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj ti je savjet da tražiš ilinjegu ili skračeno radno vrijeme, vidi si na pravu sve kaj treba
    Oko je sanirano, to se ne širi dalje?

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    31

    Početno

    puno ti hvala, oko je ok, to smo operirali u 9 mj., za sada je u redu, uskoro ce nam kontrola, ali to je bilo nista naspram ovoga, znaci moram traziti bolovanje za njegu djeteta poslije operacije srca? ako idem na 4 sata, mislim da to u mojoj firmi neće proći, inače sam poslovođa prodavaonice cipela, ne vjerujem da ce mi to proći, vjerovatno bi dobila otkaz.pricali su neki roditelji o nekakvom dj. doplatku na temelju dijagnoze, mene zanima, tko na to ima pravo, a tko ne, jer nama na otpusnom pismu pise da je dijete otpušteno kući u odličnom stanju, ja bi samo voljela da se on skroz oporavi, ispisala sam ga iz vrtića i odgodila mu skolu za iduću godinu, naravno da ne očekujem da ću biti na bolovanju godinu dana, ali ovo me sa dva tjedna šokoralo, pa tko nakon operacije srca može u vrtić za 2 tjedna, prvo opasno je zbog raznih bolesti, a zamisli da padne ili ga netko gurne...

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zaista mu nisi skolu trebala odgadati ako je inace spreman, i ako se dobro oporavlja.
    trebas traziti dopust za njegu na hzzo-u , i ako ti to odobre imas pravo i na DD od 830 kn dok god koristis dopust za njegu ( ako ti odobre , jasno).
    zakon o bolovanju za dijete starije od 5 godina zaista je rigorozan , pa onda operacije tonzila i srca updnu u isti kos. Nazalost.
    Ali bez obzira na to , ako je zahvat dobro izveden i prosao bez komplikacija vecina djece vrlo brzo ulaze u staru rutinu i ne treba im nikakva posebna posteda od aktivnosti , skole i vrtica nakon sto se oporave od zahvata ( zapravo su prije zahvata bili puno vise u opasnosti nego nakon).

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sto se tice udaraca i padova? Da li je imao operaciju na otvorenom srcu i da li su mu sternum rezali?
    Nama to nikad nisu naglasavi kao neki poseban problem nakon operacije ( curka ih je imala 3), nego su samo naglasavali da nema bazena zbog mogucnosti infekcije rane ( dok jos skroz ne zaraste). Sve ostalo normalno.
    Ali ona je iza zadnje operacije jos bila mala , tek 2,5 godine, pa nije niti bila u kolektivu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.03.2015. at 13:56

  22. #72
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Joj mene je strah udaraca i padova.moj sin 20kg a bratov 12kg.ako ga moj zvekne odledit ce tako lagan.a strah me da moj ne udari u prsa bratovog sina.stalno strepim.proslo je skoro 3ipo god od operacije.

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Joj mene je strah udaraca i padova.moj sin 20kg a bratov 12kg.ako ga moj zvekne odledit ce tako lagan.a strah me da moj ne udari u prsa bratovog sina.stalno strepim.proslo je skoro 3ipo god od operacije.
    Mi strepimo samo normalnu brigu.
    To je kao da godinama nakon prijeloma strepis nad tom nogom koja je bila slomljena.
    Jasno trebas strepiti u smislu udaraca koji lome rebra i kosti, ali to bi strepila i tako.
    Djeci koja su operirala srce se u starijoj dobi ne preporucaju bas kontaktni sportovi u kojima ima puno grubih kontakrata iznad pojasa bez zastite npr. rukomet.
    ali igrati rukomet u skoli na tjelesnom je ok.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.03.2015. at 07:47

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    koja je razlika tu u rukometu i nogometu?

    ineska.a, tebi je rješenje ili njega znači da ne radiš, ili 4satno radno vrijeme, na osnovu toga rješenja ne možeš dobiti otkaz.

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koja je razlika tu u rukometu i nogometu?

    ineska.a, tebi je rješenje ili njega znači da ne radiš, ili 4satno radno vrijeme, na osnovu toga rješenja ne možeš dobiti otkaz.
    Nogomet ima nesto manje udaraca iznad pojasa i direktnog kontakta.
    Iako vrsta sporta najvise ovisi o stanju ponedinog djeteta. Ne zbog udaraca ( jer oni bi trebali biti opasni najvise ako je rezan sternum. Ako je dijete imalo zahvat bez toga, onda nije toliko vazno. ) koliko zbog stanja da podnese odredeni napor. Vecinom se to odnosi na kompleksne srcane greske , ali i to je individualno . Sport , odnosno fizicka aktivnost se preporucuje za svima . Amaterski, onaj u koj si dijete samo dozira kolicinu i tezinu aktivnosti svojim tempom.

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    31

    Početno

    sirius, piše da je rezan sternum iako nama nitko nije objasnio sto to tocno znaci, znam da mu je otvaran prsni kos, da su mu ostetili malo plucnu ovojnicu, ali da su sve napravili prema planu i da je sad sve u redu, rekao nam je dr. da se moramo cuvat udaraca neko vrijeme, ili pada i visoke temperature, znaci ako dobije visoku temperaturu odmah lijecniku jer postoji mogucnost nakupljanja vode, za sport su isto rekli da moze, samo sto njega ne zanima ni nogomet ni nista slicno, samo boks i karate, a to mi po zdravoj logici ne zvuci pametno...skolu sam odgodila jer je bas po izlasku iz bolnice morao na ona testiranja, to mi je rano, a nista mu nece biti ako krene sa 7 i pol, iako jos nisam ni uspjela dobiti odgodu jer to odlucuje lijecnicko povjerenstvo, ja bi odgodila, jer ima 17 kg, a djeca su nasilna, gruba, on je njeznije tjelesne građe i ja u skoli ne mogu biti uz njega i paziti da ga netko ne udari u prsa, isto tako gledam i na sve ovo sto je prozivio na op.oka i srca pa nek uziva u djetinjstvu sad dok jos sve to ne prihvati, njemu taj rez smeta, misli da ce mu se djeca rugati zbog toga, treba mu vremena da to prihvati, tako da svaki dan radimo na tome da mu objasnimo da sva djeca koja to imaju su heroji, ne prihvacaju svi takve stvari jednako

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice udaraca i padova? Da li je imao operaciju na otvorenom srcu i da li su mu sternum rezali?
    Nama to nikad nisu naglasavi kao neki poseban problem nakon operacije ( curka ih je imala 3), nego su samo naglasavali da nema bazena zbog mogucnosti infekcije rane ( dok jos skroz ne zaraste). Sve ostalo normalno.
    Ali ona je iza zadnje operacije jos bila mala , tek 2,5 godine, pa nije niti bila u kolektivu.
    za bazen nam nista nisu rekli, ali oni previse ni ne kazu, barem nama nisu, sve je to islo tako nabrzaka...

  28. #78
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Da, tesko je dobiti sve informacije koje nas zanimaju...
    Sto se tice nakupljanja vode, mislim da se toga ne moras bojati jer bi se to vec pokazalo nakon operacije cim srce pokrene novi novi nacin cirkulacije. Nisam cula da bi visoka temperatura bila simptom (moja kcer je imala problem sa nakupljanjem vode nakon trece operacije), nego nepravilno disanje, umranje i nedostatak apeita.
    Moras znati da i djeca koja imaju operirano srce imaju pravo u buducnosti biti bolesna kao i sva ostala djeca.
    Kozice, streptokoke i viroze, i sve to sa temperaturom.
    znam da vam je sve to novo i tesko, treba vremena da se prilagodite na cinjenicu da je dijete trbalo zahvat na srcu. Dajte si vremena , sve ce sjesti na mjesto.
    Ako ste iz Zagreba , mozemo u parkic nakon sto se oporavite. Mozda ce tvom sinu pomoci da razgovara sa E. o operaciji na srcu i oziljku ( oni su vrsnjaci).

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sto se tice borilackih sportova, vazno je naci dobrog trenera i nista nije nemoguce
    http://www.glas-slavonije.hr/259491/...a-i-sportasica

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da, tesko je dobiti sve informacije koje nas zanimaju...
    Sto se tice nakupljanja vode, mislim da se toga ne moras bojati jer bi se to vec pokazalo nakon operacije cim srce pokrene novi novi nacin cirkulacije. Nisam cula da bi visoka temperatura bila simptom (moja kcer je imala problem sa nakupljanjem vode nakon trece operacije), nego nepravilno disanje, umranje i nedostatak apeita.
    Moras znati da i djeca koja imaju operirano srce imaju pravo u buducnosti biti bolesna kao i sva ostala djeca.
    Kozice, streptokoke i viroze, i sve to sa temperaturom.
    znam da vam je sve to novo i tesko, treba vremena da se prilagodite na cinjenicu da je dijete trbalo zahvat na srcu. Dajte si vremena , sve ce sjesti na mjesto.
    Ako ste iz Zagreba , mozemo u parkic nakon sto se oporavite. Mozda ce tvom sinu pomoci da razgovara sa E. o operaciji na srcu i oziljku ( oni su vrsnjaci).
    i njemu se nakupljala voda, ali isto odmah nakon operacije, rekli su da je to često nakon takvih operacija, sad je sve ok, a tako mi je rekao dr.Šarić, neznam tko vas vodi, inače živimo u Čazmi, ali smo često u Zg, neznam iz kojeg ste dijela, bilo bi mi drago da se vidimo, mama mi je u Zg tako da smo često tamo....ajme tri operacije...

  31. #81
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Kako otvoriti apetit djetetu?ja neznam na cemu zivi moj necak.nista nezeli.skoro 3ipo god a 12kg.evo nedavno je poceo piti kozje mljeko.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno oprosti ja tek sada vidim tvoju poruku

    [QUOTE=Anastasia 30;2739118]Pozdrav,
    Moje dijete je operiralo VSD - vertikularni septalni defekt i mali ASD ( korekcija ) u dobi od nepuna 4 mjeseca. Kod njega je isto bio problem tlak, zato mislim da se radi o sličnoj mani, ako ne i istoj. U trudnoći nije ustanovljena mana već 3. dan nakon poroda...šok, nevjerica, trebalo je to sve preživjeti...
    Prvih mjesec i pol smo dojili bez problema, zatim ne nastupilo zamaranje pri dojenju. Izdajalica, koja mi je u 1. trudnoći bola niškoristi, me spasila!
    I sam doktor Š. se čudio kako je dobivao na težini obzirom na manu...
    Kontrole su bile svakih mjesec dana, dok nije imao kilažu za operaciju... Operacija, intenzivna, izdajanje na Rebru u sobi za izdajanje. Ništa mi nije bilo teško. Nakon toga relativno brz oporavak, dobivanje na kilaži...Sad ima 5,5 godina. Ide u vrtić od 3,5 godine.
    Napomena - do operacije smo ga morali paziti, od svih viroza...iako je bio ljetni period.
    Nadam se da sam

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    A jesam ga sprckala nesta.... ugl. Nama se priblizava porod, dogovorili smo sve u Petrovoj, i zapravo jedva cekm da vidim svog malisana. Na zadnjoj kontroli kod prof.M. moram priznat da sam bila pimalo zbunjena. Prvo je jedva vidio gresku, kaze da se smanjila, a napise u nalazu da je veca. Ove dvije manje rupice su se navodno isto smanjile, nego nas je jako zabrinulo sto je rekao da sto se tice srca pomoci ima, a sto se tice ostalog tu nemogu pomoci. Na moje pitanje na sto tocno misli? Rekao je na kromosomske poremecaje. ?????? Sto je mene sokiralo, NN u 12 tj. Bio 0.9mm, nosna kost se razvijala , i tripl test nije pokazao nikakve alarmantne brojke. Anastasia 30 hvala sto si podijelila svoje iskustvo. Ja se ipak jos uvijek nadam da ce se stanje u ovih par tjedana popraviti. Jel zna netko kod kolikih rupica se radi operacija, a kod kolikih se ceka da se samo zatvore?

  34. #84
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj tihanna prvotno napisa Vidi poruku
    A jesam ga sprckala nesta.... ugl. Nama se priblizava porod, dogovorili smo sve u Petrovoj, i zapravo jedva cekm da vidim svog malisana. Na zadnjoj kontroli kod prof.M. moram priznat da sam bila pimalo zbunjena. Prvo je jedva vidio gresku, kaze da se smanjila, a napise u nalazu da je veca. Ove dvije manje rupice su se navodno isto smanjile, nego nas je jako zabrinulo sto je rekao da sto se tice srca pomoci ima, a sto se tice ostalog tu nemogu pomoci. Na moje pitanje na sto tocno misli? Rekao je na kromosomske poremecaje. ?????? Sto je mene sokiralo, NN u 12 tj. Bio 0.9mm, nosna kost se razvijala , i tripl test nije pokazao nikakve alarmantne brojke. Anastasia 30 hvala sto si podijelila svoje iskustvo. Ja se ipak jos uvijek nadam da ce se stanje u ovih par tjedana popraviti. Jel zna netko kod kolikih rupica se radi operacija, a kod kolikih se ceka da se samo zatvore?
    Hajdemo po redu...
    velicina rupice ( rupica) -u periodu pred porod dijete je preveliko te se ne moze vise dobro i pouzdano vidjeti na fetalnojehokardiografiji srce. Kao sto se ne mogu niti vidjeti niti razni detalji na obicnom uzv-u.
    kromosomske anomalije- uz odredene srcane greske veza se veca mogucnost kromosomskih anomalija. Tj. Odredene kromosomske anomalije mogu uz sebe imati odredene vrste srcanih gresaka. Nosna kost i nuralni nabor mogu biti normalni, pa da ipak na kraju postoji anomalija.
    Ali ( ALI je najvazniji) tezina greske se moze odrediti tocno tek nakon poroda, i srcana greska moze biti samo srcana greska bez ikakve kromosomske anomalije.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Pa da, uopce nisam razmisljala na taj nacin da je beba velika pa je zbog toga mozda rupica manja tj. Da izgleda kao da se smanjila,nego odmah euforija... bit ce sta Bog da, i to je to. Na sve treba biti spreman. Samo da oni mene puste sto prije da mogu biti pored svoje bebice, iako kazu najmanje 3 dana nema s odjela :/
    A sto se tice tih kromosomskih anomalija , vjerujem da jeste rekao jer postoji odredeni postotak djece koje imaju i kromo i srcanu anomaliju, ali da je ipak veci postotak pojedinacnih gresaka.

  36. #86
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj tihanna prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, uopce nisam razmisljala na taj nacin da je beba velika pa je zbog toga mozda rupica manja tj. Da izgleda kao da se smanjila,nego odmah euforija... bit ce sta Bog da, i to je to. Na sve treba biti spreman. Samo da oni mene puste sto prije da mogu biti pored svoje bebice, iako kazu najmanje 3 dana nema s odjela :/
    A sto se tice tih kromosomskih anomalija , vjerujem da jeste rekao jer postoji odredeni postotak djece koje imaju i kromo i srcanu anomaliju, ali da je ipak veci postotak pojedinacnih gresaka.
    Mozes traziti raniji otpust iz bolnice na svoju odgovornost .
    ili odmah traziti izlaznicu da bi posjetila dijete na Rebru.
    Ja sam trazila oboje.
    24 sata nakon poroda izlaznicu ( na svoju odgovornost).
    48 sati nakon poroda vec sam bila vani ( i nists nisam morala potpisivati jer sam drugorotka i sve je bilo ok).
    Pazi da krenes sa izdajanje ( i na prazno) odmah , i da napomenes da zelis izdajati ( postoji mogucnost da ti nude lijek za zaustavljanje laktacije. Meni jesu, pa sam odbila.)

  37. #87
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nisi ti zarobljenik bolnice, i ako se osjecas ok , nema potrebe da ne ides do svog djeteta zbog politike bolnice.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    E to nisam znala Zapravo nista neznam ,jer je prvo dijete u pitanju,tako da svaka informacija dobro dode. Nadam se da ce se maleni uspjeti okrenuti jos ovih par tjedana, inace moramo na carski.izdajalica spremna također

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    nije ni carski bauk osim kaj moraš ležati 24sata

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Svi mi govore da je carski bolji, iako ja ipak mislim da je prirodno uvijek bolje od operacije. U Petrovoj su mi rekli da da nakon carskog ne pustaju najmanje 6 dana ( ako je sve u redu)...hvala vam curke od velike ste pomoci

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj tihanna prvotno napisa Vidi poruku
    Svi mi govore da je carski bolji, iako ja ipak mislim da je prirodno uvijek bolje od operacije. U Petrovoj su mi rekli da da nakon carskog ne pustaju najmanje 6 dana ( ako je sve u redu)...hvala vam curke od velike ste pomoci
    ja sam rodila na carski, pa da ti pomognem malo...ugl. dobila sam samo onu anesteziju da mi umrtve donji dio, bila sam budna cijelo vrijeme, tesko mi je bilo poslije jer sam morala 24 sata lezati na leđima, sve me bolilo, dok su zene koje su bile uspavane prespavale i drugi dan se digle, ja sam se digla tek treci dan, ali to je sve individualno. Bilo mi je super sto sam bila budna jer sam ga odmah mogla vidjeti, na sekundu, odmah su ga odnjeli zbog silnih pretraga....al kasnije bi radije da su me uspavali jer sam vidjela da je tim zenama bilo puno lakse....

  42. #92
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj tihanna prvotno napisa Vidi poruku
    Svi mi govore da je carski bolji, iako ja ipak mislim da je prirodno uvijek bolje od operacije. U Petrovoj su mi rekli da da nakon carskog ne pustaju najmanje 6 dana ( ako je sve u redu)...hvala vam curke od velike ste pomoci
    Tko to govori?
    Imas neko stanje koje upucuje da trebas CR?
    srcana greska kod djeteta NIJE indikacija za CR. Sto vise prirodan porod u terminu sa spontanim pocetkom
    je najbolja opcija za dijete i za majku i u slucaju djeteta sa srcanom greskom ( pod uvjetom da ne postoje neke druga stanja koja zahtjevaju CR).

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I svakako trazite dijete u kontakt " koza na kozu " ako je u dobrom stanju i ne zahtjeva med. intervenciju.
    Srcana greska zahtjeva transport ( ako tako pise u papirima) nakon poroda na Rebro, ali nisu minute u pitanju da ne bi mogle dobiti djete na sebe barem kratko vrijeme, mozda cak i da dijete pokusa dojiti ( ako je zainteresirano).

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I sve to pismeno , na planu poroda. Te uputite vasu pratnji da naglasava ono sto je vama vazno.

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja sam sve rodila carski tak je ispalo, i spavala sam i bila budna.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    CR ce biti ukoliko se malac ne okrene jos u ovih par tjedana,.a lijecnici kazu vrlo tesko. Cijelo vrijeme je dubio na glavi, i sad se morao okrenuti :/ svojeglav na ćaću
    Nadam se zaista da cu ga moci dobiti barem na 10 tak minuta, da mi srce ne pukne. Nekako mi je najgore to sto znam da ce ga odvesti, i da ce biti tamo " sam" tako mali i nemocan. Ali eto, neka sve dobro zavrsi samo, on se nece ni sjecati . Vjerujem da Bog cuva te male duse koje su nam poslane s razlogom

  47. #97
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Na Rebru ce biti stvarno dobro zbrinut.
    Nakon poroda je MM vozio iza hitne kao pratnja , i cekao da kcer prime na odjel, kasnije su ga pustili da bude uz nju i razgovarao je sa dezurnim neonatologom. Nakon par sati dosao je kardiolog u dezurstvo ( bila je nedjelja) i napravio uzv, da potvrdi dijagnozu.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Vjerujem da hoce, ali mene polako hvata fjaka i emocije pocinju raditi.a bas sam se super drzala cijelo vrijeme...nisam pitala dr. jel moram malenom nositi robicu na Rebro? Znam da idu pelene, maramice i krema

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj tihanna prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da hoce, ali mene polako hvata fjaka i emocije pocinju raditi.a bas sam se super drzala cijelo vrijeme...nisam pitala dr. jel moram malenom nositi robicu na Rebro? Znam da idu pelene, maramice i krema
    Za Rebro ne trebas odmah nista. Prvo ide na intezivnu i tamo bude u inkbatoru ( cak i ako je dobro) jer je osoblju tako zgodnije. Ako ide odmah na post intenzivnu , u topli krevetic, tada treba odjeca , dekica i ostale stvari. Pripremi , da imas.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Hvala ti puno !!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •