Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Planinarska nosiljka za dijete - koju kupiti?

  1. #1
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno Planinarska nosiljka za dijete - koju kupiti?

    Koje su vaše preporuke za planinarsku nosiljku?
    Na što moram paziti kod odabira?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    ukratko- ako nije bitna cijena, najbolja koja se nudi na hrvatskom tržištu Deuterova Kid Comfort koja se prodaje i Intersportu. Ona pokriva i ugodnost za nosača, i ugodnost za dijete, i zaštitu od sunca i kiše i prostor za nošenje.

    Ako nije bitno da je najbolja, pa želiš saznati kako odlučiti koju kupiti, jako informativan priručnik na slovenskom :
    tehnicnastran.googlepages.com/Nahrbtnikizanosenjeotrok.pdf

    Općenito, za svakoga tko misli nositi djecu u planine, zgodno je to pročitati. Puno korisnih informacija.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Još da je znat slovenski 8)

  4. #4
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Mi imamo ferrino i nisam nikako zadovoljna. Moguće da je to zbog toga jer sam visoka 1.60 pa mi to sve stoji nekako šlampavo. Ne mogu je stegnuti onoliko koliko bi meni pasalo za nošenje, pa me stalno preteže unatrag. MM kaže da mu je ok.
    Ali žao mi je da nisam prije pročitala ovaj priručnik o kojem priča paklenica jer je u njemu ferrino ocijenjen ko osrednja nosiljka, a ipak smo ga platili cca. 1000 kn.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Meni je MM preveo, on je prirodan talent za jezike

    Moguće da je to zbog toga jer sam visoka 1.60 pa mi to sve stoji nekako šlampavo. Ne mogu je stegnuti onoliko koliko bi meni pasalo za nošenje, pa me stalno preteže unatrag.
    Da, to je isto bitan faktor kod kupnje. Tko će ju nositi.

    Mi smo kod kupnje prve (prije 7 godina) vodili računa o tomr da sam ja 160, a MM 188, pa samo gledali da ima mogućnost prilagodbe leđa.
    Međutim, meni je svejedno bla malo preduga, tj konstrukcija mi je uvijek malo prenisko sjedila na zadnjici. Kako su djeca bila teža, dodatni teretz tereta sve veći, a moja kičma sve lošija- taj problem je postao sve izraženiji.

    Na drugu stranu, izuzetno smo zadovoljni sa načinom fiksiranja djeteta u njoj- jednostavno i sigurno. (Radi se o VauDE nosiljki starije generacije koju smo naručili preko neta- tada u Hrvatzskoj ništa pristojno nismo mogli naći).

    Sad imamo i jednu rabljenu nosiljku (ne znam napamet marku, u autu mi je) koju smo nabavili jer se stara malo počela raspadati i jer nam treba više prostora za teret.
    Ta nova (stara) ima zaista puno prostora za teret, lakše ju je stavljati i skidati s leđa ako si sam (metalna noga se sama uvuče na mjesto, a ne zapinješ okolo s njom). Ali zato imam osjećaj da je djetetu puno manje udobna (posebno dok je malo. I ima dosta komplicirano vezivanje djeteta- VAuDe je tu nedostižno bolja.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    teretz tereta

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mi smo imali Ferrino (dobili na poklon, ujedno i najkorisniji poklon koji smo dobili pri rođenju djeteta!). I bili smo zadovoljni. Bar je MM bio zadovoljan (on je bio nosač).

  8. #8
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Još da je znat slovenski 8)
    Jaz ti pač lahko pomagam

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Mi smo imali Ferrino (dobili na poklon, ujedno i najkorisniji poklon koji smo dobili pri rođenju djeteta!). I bili smo zadovoljni. Bar je MM bio zadovoljan (on je bio nosač).
    Jel znaš gdje je kupljena? I pošto?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kupljena je u Iglu-sportu u Zagrebu, dok je još bio u Grahorovoj (prije 5 i pol godina), a po kojoj cijeni, zbilja ne znam. Mislim da je tad koštala oko 800 kn, ali to je nagađanje.

  11. #11
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ako si u dobrim odnosima s Ančicom onda ćeš jako povoljno preko nje nabaviti vrhunsku zaistač planinarsku nosiljku iz Kanade na kojoj je sve prilagodljivo.
    Našu smo prodali.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ako si u dobrim odnosima s Ančicom onda ćeš jako povoljno preko nje nabaviti vrhunsku zaistač planinarsku nosiljku iz Kanade na kojoj je sve prilagodljivo.
    Našu smo prodali.
    Mislim da je prodana

    osim ako ima još jednu

  13. #13
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vrebaš kad ide na put

  14. #14
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Odlučila sam se za Deuter Kid Comfort ili Vaude. Samo da još nađem najjeftiniju varijantu.

  15. #15
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pa zna Lucij@ za planinarsku nosiljku kakvu ima Anči, ako je izgledom ista kakvu ste imali vi, Davore.

    Lucij@, mi smo kupili onu plavu nosiljku od Davora.
    Ovu:
    http://www.croatian-dream.com/Portal...e/IMG_8058.JPG

  16. #16
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Zaboravih spomenuti da ja ne mogu nositi djecu u toj nosiljci jer je meni to sve katastrofalno teško i nespretno. Za mene su ipak slingovi, pouchevi i marame. Ali je zato mm oduševljen nosiljkom i zaista smo je dosta koristili.

  17. #17
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mi imamo ovu-jako dobra nosiljka!!
    http://www.ferrino.it/it/homepage/pr...0/caribou_2403

  18. #18
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Pa zna Lucij@ za planinarsku nosiljku kakvu ima Anči, ako je izgledom ista kakvu ste imali vi, Davore.

    Lucij@, mi smo kupili onu plavu nosiljku od Davora.
    Ovu:
    http://www.croatian-dream.com/Portal...e/IMG_8058.JPG
    Ma znam @n@, i znam da je ta odlična, ali ne mogu do takve. A ako posudim vašu, onda ne možemo zajedno na izlete.

  19. #19
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam pokušala nositi planinarsku nosiljku ali je ona prevelika za mene (ja sam 1,65). izgledala sam ko nosiljka s nogama. strašno
    i teška mi je, dovoljno mi je teška i moja M. pa plus još teret nosiljke...previše za mene.

    na kraju sam se odlučila za mei taii odličan mi je (nema težine, a bome ni veličine).

    manamu je, u odnosu na planinarsku nosiljku, jedino što nema zaštitu za sunce :/

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ako se radi o zaistač planinarskoj nosiljci, onda je najvjerojatnije apsolutno sve na njoj prilagodljivo, a to znači i duljina leđa. Težinu nažalost ne možeš promijeniti - ona vremenom raste.

    Potvrđujem da je sling zbog bližeg težišta ipak osjetno manje naporan po pitanju težine za svakodnevno nošenje, ali i ruksak ima svoje nedvojbene prednosti.

  21. #21
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Zašto ne bismo mogli na izlete? Pa jedno moje dijete hoda savršeno samostalno, a drugo još nije dovoljno veliko i stabilno za nosiljku.

  22. #22
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    U biti, ne znam za koga tražiš to. Ako je za Iveka, možeš je posuditi, nama ne treba još barem neko vrijeme.
    A inače, ako želiš takvu, onda ti je najbolje pitati Ančicu.

  23. #23
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Da, treba mi za I., planiramo ovo ljeto (a vjerojatno već i na proljeće) ići na mjesta gdje ne bi mogao sam hodati ili bi mogao, ali sporo k`o magla ili ne bi htio (znaš njega ).

  24. #24
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Slobodno uzmete našu.

  25. #25
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ok, čujemo se.
    Admin će nas tući za ovakvu komunikaciju.

  26. #26
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Ok, čujemo se.
    Admin će nas tući za ovakvu komunikaciju.
    nece 8)

  27. #27
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ima li ko kakvu novu preporuku? Kakav je mei tai za planinarenje? Ja ga imam, al malome je u jednom trenutku postalo mrsko bit toliko sputan u setnji. Makar mu nije mrsko kad ga mi nosamo pa se moze izvrtat gore dole i na sve strane Mozda bi polozaj na ledjima bio bolji za mei tai. A cini mi se da u tim planinarskim nosiljkama ima vise lufta tj. da nije odmah priljubljen uz nosaca. A mozda mi se krivo cini. Inace ima oko 10 kila, puze, sjeda, dize se i hoda uz namjestaj tako da mislim da je spreman za kraca planinarenja.

  28. #28
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A meni fali planina!

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mi smo imali marku Deuter, super je bila, to je do 20 kg, uglavnom smo koristili za kraće ture (naša nije bila od pretjeranog nosanja, htjela je hodati sama, pa je trebalo puno animiranja da stoji unutra, a sling je bio disaster, vrištala je u tome katastrofa - doduše, vjerojatno zbog toga što smo je nosali ljeti, i ma kako prozračan bio sling materijal, MM, koji je bio nosač, se koma znoji, njoj je u tome bilo kao u paklu, valjda - iz tog aspekta je puno bolja nosiljka).

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Podižem temu iz naftalina i molim iskustva, koju nosiljku imate i koliko ste zadovoljni?
    Tražim planinarsku nosiljku prilagodljive visine, prozračnu, lagane konstrukcije (sa zaštitama od sunca, kiše) koja će nam služiti kako za planinarenja, tako i za skijanje.
    Hvala unaprijed!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •