Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 118

Tema: Nova perilica+sušilica - kupovina

  1. #51
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ne nema veze s centrifugom vec s velicinom bubnja, bubanj u susilici je puno veci od bubnja u perilici. ovo ja iz iskustva moje perilice s susilicom i same susilice, s obzirom da imam obje masine.
    A mm tvrdi da smo jedini s kombiniranom candy 5+5 i odvojenom sušilicom isto Candy.
    Mi smo zbog tih sušilica prošli cijelu kalvariju i zažalila sam svaku kunu koju sam uložila, a uložila sam puuuno.

    Prvo smo kupili 5+5 (cca 5500 kn) i sušila je dobro, ali je veš smrdio za poluditi. Zvali servisera - nešto kopao, i dalje smrdilo.
    Kad je napokon prestalo smrditi, veš se počeo sušiti saaaatima. Nikad kraja.
    Pa se pokvarila još 7-8 puta. U garantnom roku. Svaki put ni perilica ni sušilica nisu radili.

    Pa smo odlučili kupiti odvojenu. Uzeli najjeftiniju Candy i stavili ju u špajz i držala sam otvorena vrata za vrijeme sušenja, ali je svejedno navukla vlagu koja je izbila s druge strane sinu u sobu i ormar.

    Pa smo zatvorili lođu i stavili sušilicu van. U garantnom roku, otišao dio na motoru i počeo curiti spremnik za vodu.
    Zimi sporije suši i sušila bi satima da ne zagrijemo lođu malom grijalicom. Tako nam je i serviser preporučio jer za sušenje treba biti normalna sobna temp, sve ispod toga hladi zrak u sušilici i time pridužuje vrijeme sušenja.

    Perilica/sušilica + sušilica + zatvaranje lođe + rješavanje vlage u sobi i špajzu = puuuno novaca

    A i perilica više ne pere dobro. Čim skupim novce, kupit ću jednu poštenu Miele perilicu. 6 kg će mi biti taman.

  2. #52
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ima li neka od vas OVU
    susilicu? Danas sam je gledala, odgovara mi sto je kondenzacijska, ne mora imati nikakve odvode itd, jedino je problem sto bi mi stajala u kuhinji, a ne znam da li je bucna ? I sta znaci da je energetska klasa C ? Kosta oko 350 eur, do sad nisam imala susilicu pa ne znam vrijedi li toliko?
    Uh, ja imam tu i da citiram svog servisera: "To vam je sr..e"
    Otišao dio motora nakon manje od godinu dana. Ladica za skupljanje vode se nalazi na dnu i procurila je.
    Ovlašteni Candy serviser tvrdi da Cyndy ne pravi dobre perilice niti sušilice i da to izbjegavam. Ja naučila na teži način

  3. #53
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    o MarijaP izgelda smo patnice po muci
    a vidis ja sam na zadnjem popravku perilice/susilice u garantnom roku lijepo zamolila servisera da mi pomogne. rekla sam mu da bi kupila samo susilicu koju bi drzala na lodji bez da ulazem neke velike novce. rekao mi je da kupim onu koja nema elektrnoiku, vec mehaniku, da obavezno kupim ventilacijsku i da mi prednost ima ona koja ima dulji garantni rok. na kraju jedinu koju sam nasla da je mehanicka i da mi je prihvatljiva cijenom mi je bila je ova Candy sad je vec 3 godine stara i nisam imala nikakvih zamjerki. mislim daje laumi imala problema s nekom susilicom koja je kondenzacijska i digitalna zimi na lodji. ali treba pitati nju detalje.

  4. #54
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Naša je, isto, samo mehanička, 8 kg može sušiti. Koliko se sjećam, otišao kondenzator na motoru.
    Nama u dućanu rekli da se ventilacijske više ne proizvode pa smo uzeli kondenzacijsku. 5 kg pletnenih prefolds, ručnika i slične deblje odjeće sušim 110-130 min. Meni je to preeeedugo.
    Za lođu niti ne preporučuju neku elektroniku jer bi brzo "otišla".
    U kupaoni, iznad perilice stoji plinski bojler pa ne mogu staviti sušilicu na perilicu, a i bolje da nisam jer mi je ova sušilica procurila.
    A sa onom nesretnom sušilicom/perilicom više nisam zadovoljna kako pere. Ostaju mi fleke kakve prije nisu. Moram koristiti predpranje + dodatno ispiranje, a za neke stvari i duplo pranje.
    Nije mi problem pigment koji ostaje, već se ne ispere hrana, krv i ostalo... baš se onako skori... a sad stvarno ne mogu kupivati novu.
    I, kad već kukam, svako malo mi podere neki komad odjeće.

  5. #55
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja se uskoro selim, pa sam kupila Bosch novu perilicu. kad sam rekla MM da zelim novu pitao me da li sam normalna. jer ovo mi je treca perilica u zadnjih6 godina. naime prije 6 godina sam kupila Bosch , ali kad se rodio BC sam zeljela perilicu+susilicu. pa sam kupila tu. Bosch smo prebacili podstanarima. e sad kad se selim ne zelim se s ovom vise druziti. tako da te razumijem u potpunosti i zato pokusavam svakod odvartiti od kupnje kompiniranog stroja.
    5 kg pletnenih prefolds, ručnika i slične deblje odjeće sušim 110-130 min.
    ja dva rucnika dimenzije 200x100, cetiri rucnika 60x90, i dva 140x90 susim 60 min

  6. #56
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    uh , cure hvala na odgovorima....znaci nista, da je zaboravim onda. MarijaP, zao mi je sto si naucila na tezi nacin
    Imate li neku preporuku za mene: mora biti u kuhinji, nema odvoda-znaci kondenzacijska, samim tim ne smije biti puno bucna, podnosljivo je ako je kao perilica sudja, da susi posteno u normalnom vremenskom roku i zna se-neke normalne cijene znam puno trazim, ali eto da pokusam

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Da malo podignem prašinu s ovog topica :D
    Odnedavno sam vlasnica candy perilice+ sušilice koju koristim samo za pernate jakne i kad je nešto hitno.
    Do sada je osušila 7-8 ciklusa , ali meni roba i dalje smrdi po plastici.
    Kupila sam i lenor mirisne maramice , ali ništa se ne osjeti , i dalje smrdi.
    Oće li to s vremenom prestati?

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    hoce, bar je meni prestalo, ali ne sjecam se kad, jer sam je intenzivno koristila, dok se nismo rastale LOL

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ošla mi vešmašina, i sad si razmišljam možda bo konbinirano uzela ako se može posušiti do određenog stupnja u zimskim mjesecima

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ili da zemem običnu mašinu s većom centrifugom

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ošla mi vešmašina, i sad si razmišljam možda bo konbinirano uzela ako se može posušiti do određenog stupnja u zimskim mjesecima
    Imaš pravo - to tako funkcionira. Skrati vrijeme sušenja.

    Ima jedna važnija stvar kod sušenja, pogotovo ako je u kombinaciji s brzom centrifugom koja gužva - sušilica tak fino ispravi veš da skoro ništ ne treba peglati. Ja i ljeti (ako mi je bitno da nekaj nije zgužvano) zavrtim sušilicu na najkraćem programu. Ni zimi ne sušim do kraja, nego štajaznam pol sata, da mi ne pojede puno struje, ali da ispravi (tj. opegla) veš i da ga osuši taman toliko da se prek noći osuši do kraja. Može osušiti i bolje i to koristim ako je djeci baš bitno da obuku sutra iste traperice, ali samo u slučaju hude sile.

    Obično operem punu mašinu, a onda podijelim na 2 hrpe i svaku sušim po 20 minuta, samo toliko da se dobro ugrije i opegla, pa objesim na "harfu". Idealna kombinacija za mjesece dok više nije vruće, a još ne radi grijanje punom parom.

    Eto, takvo je moje iskustvo. Nabavila sam prvu kombinirku (kondenzacijska perilica-sušilica) kad je stariji sin imao 3 godine i tukla sam glavom o zid što to nisam učinila čim se rodio, ali nismo imali para.

  12. #62
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo kupili ovu
    http://www.ekupi.hr/LG-perilica-susi..._source=Newsle

    Možeš staviti da ne suši do kraja nego "za peglanje", možeš definirati koliko dugo da suši (pola sata, sat, dva) a možeš naravno i da osuši do kraja.
    Osobno, koristim primarno program wash&dry s postavkom podešavanja vremena do kad da završi, ujutro me dočeka svježe opran i osušen veš koji samo spremim u ormare.
    Što se troškova tiče nama je nakon 6 mjeseci na obračunu za struju stigao povrat preplate

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mislim da će odabir ipak bit solo vešmašina s većim brojem okretaja

  14. #64
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno Perilica-sušilica 2u1 - iskustva

    U narednih par dana MORAMO kupiti perilicu-sušilicu jer će me pranje i sušenje na stalcima izludjeti!!

    MOlim preporuke, hvala!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Ja sam nedavno kupila gorenje 5000kn i 5 godina garancije, zadovoljna sam

  16. #66
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja imam samsungovu, isto 5 godina garancije. Zadovoljna sam relativno. U stvari više me živciraju stvari koje ne smiju u sušilicu.
    A takvih imam dosta. Pogledaj oznake na svojima.
    https://www.mall.hr/perilice-susilic...oCe8MQAvD_BwE- moja je starija verzija

  17. #67
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bolji su odvojeni aparati.

  18. #68
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Bolji su odvojeni aparati.
    Da, naravno, ali moraš imati mjesta i novaca za iste.

  19. #69
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Moja je Indesit, vec osam godina radi bez greske.

  20. #70
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Candy 2 u 1, evo je vec 4.tu zimu pere/susi i ne bih ju mijenjala. Da je idealno bila bi dva aparata, no prostor dirigira svoje i definitvno sluzi svrsi, posebice kad se juzina i kisa naredaju.

  21. #71
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Što ne smije u sušilicu?

  22. #72
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Sorry, htjedoh pitati google pa je pitanje zabunom završilo ovdje.

  23. #73
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Candy 2 u 1, evo je vec 4.tu zimu pere/susi i ne bih ju mijenjala. Da je idealno bila bi dva aparata, no prostor dirigira svoje i definitvno sluzi svrsi, posebice kad se juzina i kisa naredaju.
    Možeš li napisati model, molim te?

  24. #74
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš li napisati model, molim te?
    Nemoj ako nema 5 godina garancije.

  25. #75
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Danas gotovo sve perilice imaju pet godina, čini mi se.

  26. #76
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Danas gotovo sve perilice imaju pet godina, čini mi se.
    Evo ti: Candy, Elipso- 2 godine garancije.
    https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...NDY-CSW4-465D/
    Zato sam napisala.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 29.10.2017. at 12:08

  27. #77
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da, naravno, ali moraš imati mjesta i novaca za iste.
    Mogu se staviti jedna na drugu, a cijena je ista pa i manja kad kupuješ odvojene aparate.
    Ako je perilica- sušilica cca 5000 kn, onda je moja kombinacija jeftinija.
    Ja imam mali stan 45m2 i sušilicu na balkonu.
    Gorenje ventilacijska sušilica 2200kn i Elektrolux perilica AAA+ 8kg 2200 kn. Dakle zajedno za dva odvojena aparata 4400kn
    I mogu sušiti kompletnu količinu opranog veša, a ciklus traje cca sat vremena ako je izcentrifugirano na 1000 okretaja, ako je na nižoj centrifugi, onda sušenje traje desetak minuta duže.
    Izračunala sam da mi za pranje i sušenje jedne pune mašine treba maksimalno 5 kwh struje i to kad perem na najvećoj temperaturi.
    To je 2,50 kn noćne tarife.
    I odkad imam sušilicu peglam samo muževe košulje i pokoju moju bluzu te stolnjak.
    Sve ostalo "ispegla" sušilica.
    Jučer sam peglala sat vremena i to nakon mjesec dana.
    Znači jednom mjesečno sat vremena peglanja, a ne hodamo izgužvani.
    I da, račun za struju mi je pao za sto kuna mjesečno odkad ne peglam non stop i odkad imam novu perilicu unazad dva mjeseca.
    Eto, to je moje iskustvo.
    I ja sam htjela kombinirani aparat i odgovorili su me iskusniji.
    Susjed koji popravlja mašine je rekao da je to loše.
    Nekoliko frendica je bilo iznimno nezadovoljno jer nisu mogle sušiti kompletni oprani veš, već na dva puta što bi na kraju ispalo da bi se veš prao i sušio po 8 sati.
    Na kraju veš sav izgužvan pa opet moraš peglati i smrdio je po paljevini.
    Jedna prijateljica je imala Boshovu kombiniranu perilicu-sušilicu plaćenu preko 6000kn i na kraju je nakon desetak uzaludnih dolaska servisera zbog smrada robe po paleži, ishodovala povrat novca i kupila odvojene aparate i sad je ok.

  28. #78
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Slažem se s Tanči.
    Mi smo imali perilicu sušilicu i valjala je samo za sušenje čarapa, ručnika i posteljine ako vam ne smeta zgužvana.
    Problem je bio što je sušila uvijek jednakim intenzitetom. Imala je kategorije suho za ormar (zgužvano), suho za peglanje (vlažno), suho - "nježno" sušenje (mokro) i prosušivanje (jako mokro), dakle vremenski, ali temperatura je uvijek bila ista. Ako slučajno zaboraviš veš unutra sat vremena, ili se upario pa je opet bio mokar ili zgužvao. Uglavnom smo ju koristili za gore navedeno i za prosušivanje. Kasnije je ona odlučila sama paliti sušilicu kako joj se sprdne
    Bolje su odvojene, a ako i nemaš mjesta, uvijek možeš staviti jednu na drugu.

  29. #79
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nit imam balkon na koji bi mogla smjestiti, nit stane jedna na drugu. Nije uvijek moguce staviti jednu na drugu. Da, bolje su odvojene, ali shvatite da nemaju bas svi opciju kamo smjestiti dva aparata. I u tom zlu, manje je 2 u 1. U nasu ide sve sto je za susilicu, nemam problema sa zguzvanom robom. Dapace. Peglam daleko manje nego prije. Ali, nemam vise ni problema s kisom i cekanjem bure ne bi li prala posteljinu. Pere 6, susi 5. Prilagodjava i kilazu, i vrijeme susenja tako da iako program nacelno traje 2 sata, ona zna osisiti u 1, 20h. Nasa je Candy Alise EVO W 4653D, i imala je garanciju samo 2 godine, a evo joj sad i 4.ta zima stize.

  30. #80
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala Rominka.

  31. #81
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    inače se slažem s Tanči, mi smo imali 2 u 1 i to je bila katastrofa (naša je bila Gorenje), sad imamo odvojene aparate, jedan na drugom

    ako nemaš izbora, raspitaj se dobro, i ovdje i drugdje, jer mi smo nakon par godina svoju 2 u 1 odbacili, odnosno, koristili ju samo za pranje jer je veš nakon sušenja bio zgužvan do besvijesti i isto toliko smrdljiv (smrad na gumu, nešto očajno) :/

    ne želim te obeshrabriti, vjerujem da ima i dobrih perilica/sušilica, sretno!

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Nit imam balkon na koji bi mogla smjestiti, nit stane jedna na drugu. Nije uvijek moguce staviti jednu na drugu. Da, bolje su odvojene, ali shvatite da nemaju bas svi opciju kamo smjestiti dva aparata. I u tom zlu, manje je 2 u 1. U nasu ide sve sto je za susilicu, nemam problema sa zguzvanom robom. Dapace. Peglam daleko manje nego prije. Ali, nemam vise ni problema s kisom i cekanjem bure ne bi li prala posteljinu. Pere 6, susi 5. Prilagodjava i kilazu, i vrijeme susenja tako da iako program nacelno traje 2 sata, ona zna osisiti u 1, 20h. Nasa je Candy Alise EVO W 4653D, i imala je garanciju samo 2 godine, a evo joj sad i 4.ta zima stize.
    Slažem se. Imala sam Indesitovu kombinirku dosta godina, sad imam Gorenje 2 u 1. Ne gužva ako se veš pri sušenju podijeli u 2 hrpe i suši u 2 ture. Nemam mjesta za odvojene aparate, pa mi je ovo daleko manje zlo nego biti bez ikakve sušilice.

  33. #83
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koji je model Peterlin?

  34. #84
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja isto imam kombiniranu neku LG (vise se ne proizvodi) ide joj cetvrta godina radi ko urica. Ves izlazi suh i nije prezguzvan ako ne natrpam, nista ne smrdi po paljevini, stavim prljavo navecer a ujutro u 7 me ceka cisto i suho, samo spremim u ormar. Ne bi je mijenjala za odvojene (a sad cak i imam mjesta ali mi je ovaj komfor previse drag )

    Sto veci kapacitet to je veci bubanj i ako ne prenatrpas bit ce sasvim ok. Pogotovo ako kupujes pretezno pamucnu odjecu s elastinom

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Ni ja nemam mjesta za dvije, nemogu jedna na drugu a ni na balkon.
    Prije sam imala kombinaciju whirlpool, bila je cista katastrofa. Znam da kombinacije nisu dobre ali evo i ovdje ima dosta pozitivnih iskustava. Isla sam kupiti samo ves masinu, a u butizi naisla na gorenje kombinaciju. Prevagnula je kombinacija marke i pet godina garancije da je kupim opet. Nema do mekih rucnika iz susilice, toga se vise ne zelim odreci

  36. #86
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    krivo sam napisala, naša 2 u 1 nije bila Gorenje, nego Končar

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je model Peterlin?
    Gorenje WD63110, ona serija koju rade u kooperaciji sa Španjolcima. Potražit ću link.

    To je 6kilašica. Postoji i za 9kg, ali nije mi stala u usku sićušnu kupaonicu.

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo je: http://www.gorenje.hr/proizvodi/arhi...wd63110/182985

    Izgleda da je više nema u ponudi. Stara je...paaa 5 ili 6 godina. Ni ne znam da ju imam, samo treba povremeno očistiti filter.

    Nije da nema i boljih, ovo je B energetski razred, ali u trenutku kad smo ju kupovali žurilo mi se i nisam previše mudrovala. Uzela prvu koja mi je pasala.

  39. #89
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala P.
    Našla sam je na dva mjesta i razlika u cijeni soma kuna. Wow

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala P.
    Našla sam je na dva mjesta i razlika u cijeni soma kuna. Wow
    Aaaa...super. Mašina ima još jednu manu (uvjetno), nije baš tiha na visokom broju okretaja, ali ne mogu reći da mi je to bitno, nažalost nemam dvotarifno brojilo pa ne perem noću.

  41. #91
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam imala Candy perilicu-sušilicu, i to je bio najgori kućamski aparat u mom životu, nije valjala od prvog dana.

    Prije toga sam imala Gorenje 2 u 1, ta je radila, ali je taj osušeni veš bio grozan, zgužvan, nemoguć za peglanje.

    Uglavnom ja sam odustala i više nemam sušilicu.

  42. #92
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Samo da napomenem, ja sam škrta pa rijetko kad sušim veš do suhoga. Najčešće sušim na kratkom programu, samo 20min u 2 ture, ali to je sasvim dovoljno da se veš opegla tj.dokine potrebu za peglanjem i da se na "harfi" preko noći osuši do kraja. Mislim, dogodi mi se da sušim skoro do kraja neki odjevni predmet koji silom prilika sutra treba, ali to je iznimka. Dječju odjeću, majice, ručnike, posteljinu, kuh.krpe i većinu stolnjaka uopće ne treba peglati ako sušilica nije pretovarena. Čak ni mnoge karirane košulje ne trebaju peglanje, ali jednobojne ipak da. Lakše ih opeglam nakon sušenja u sušilici. Najbolje mi se pokazalo sušiti do pola, pa na štrik ili harfu. Ali nije svaka mašina ista. Indesitova kombinirka je značajno jače gužvala.

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

  44. #94
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To je zapravo najpametnije - gledaš akcije.

    Jer SVAKA kombinirka je meni bolja od obične vešmašine bez sušilice. Nikad se ne bih vratila... iako rijetko kad uključim program sušenja do kraja, puno mi znači za jesenske i proljetne kišne dane da se ubrza proces sušenja.

  45. #95
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja imam isto kombiniranu, ali fakat rijetko sušim. Odnosno sušim samo pernate jakne. I ja sam škrta i žao mi je potrošene energije. I kaj ja znam, nemam naviku koristiti sušilicu. Ponekad osušim ručnike koje koriste djeca - - ja baš volim nemekane ručnike

  46. #96
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mi bi nabavili jer detergenti zaguše sobu svojim mirisom.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam isto kombiniranu, ali fakat rijetko sušim. Odnosno sušim samo pernate jakne. I ja sam škrta i žao mi je potrošene energije. I kaj ja znam, nemam naviku koristiti sušilicu. Ponekad osušim ručnike koje koriste djeca - - ja baš volim nemekane ručnike
    Mi smo se jako dvoumili oko nabavke sušilice, i na kraju smo kupili kombiniranu. I to zato jer je stara perilica počela ozbiljno otkazivati poslušnost pa smo je tako i tako morali zamijeniti. Jako sam zadovoljna kombiniranom (mi imamo Gorenje), ali kao i NiB - rijetko koristim sušilicu, zapravo uglavnom zimi, i to za ručnike i posteljinu, ostalo i dalje sušim na zraku. Ali ova nova perilica ima i jaču centrifugu od stare pa bolje ocijedi veš. Ljeti se sve suši na balkonu. Sušilica, kad radi, radi noću, da potroši manje struje.
    Peglanje meni i nije takva tlaka, više mi je bila muka od veša koji se zimi razvlači po stanu i nikako da se osuši, a to smo sad uspjeli riješiti

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi nabavili jer detergenti zaguše sobu svojim mirisom.
    Dok ne nabaviš mašinu kakvu želiš, lupi Lidlov detergent bez mirisa. To ja radim već dugo, imam alergičara i astmatičara. MaxiTratt ili Formil (ali nije svaki bez mirisa, treba pripaziti). Pogledat ću kad stignem kako se točno zove.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.10.2017. at 11:59

  49. #99
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ima li tko iskustva sa tzv. slim perilicama? Jesu li one lošije zbog tog što je sve stisnuto u tih 44 cm dubine?

  50. #100
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ne bi trebale biti. One samo imaju manji kapacitet jer su fizički manje, ali to ti je samo dobro za sve pokretne dijelove. Ne znam kako je s grijanjem, ali ne vidim nikakav razlog zašto bi to bilo lošije. Dapače.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •