Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: zimovanje na Plitvicama-iskustva

  1. #1
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno zimovanje na Plitvicama-iskustva

    Zanima me jel' netko bio na Plitvicama?
    Muž nas želi odvesti na nekoliko dana u hotel i na sanjkanje (K. ima godinu dana)
    Ako ste bili, pišite impresije

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Re: zimovanje na Plitvicama-iskustva

    Citiraj katjenka prvotno napisa
    Zanima me jel' netko bio na Plitvicama?
    Muž nas želi odvesti na nekoliko dana u hotel i na sanjkanje (K. ima godinu dana)
    Ako ste bili, pišite impresije
    I mene zanima isto, ali na proljeće kad više nema snjega.
    Pridružujem se potrazi za dojmovima.
    Bila je inače kolegica za N.G. nekoliko dana s još jednim parom, ali oni su parovi bez djece, samo sa psima, pa nemam i dalje dojam kako je s djecom.
    Inače su bili zadovoljni i smještajem i svime.

  3. #3
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Mi smo prošle godine u proljeće bili ovdje

    http://www.jelovklanac.com/hr/

    Stvarno je bilo prekrasno... apartmani su novi (bili smo s joše jednim parom s djecom), priroda divna, oko nas konji (rekla je teta da po zimi zna biti i vukova i medvjeda..brrr...), Plitvice su blizu pa smo otišli jedan dan na izlet.
    Mogućnost roštiljanja i učenja jahanja jer je to kao ranč...

  4. #4
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Potpisujem Shiny za Jelov klanac.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    pu
    Postovi
    60

    Početno

    Mene zanima cijena ove prekrasne bajke...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Mukinje - mi smo bili prije 2 godine i bilo nam je odlično; naši prijatelji u hotelu ( čini mi se Plitvice), a mi u privatnom smještaju, polupansion; došlo nas je približno isto, cca 2800 kn za 4-članu obitelj, s tim da su oni imali više sadržaja u hotelu (bazeni, saune, više društva za djecu), a mi u kući smo nakon 16 h kad se spusti mrak gledali tv i igrali društvene igre sa još jednom obitelji koja je bila u istoj kući; e sad, mi smo imali prednost domaće kuhinje i 5 min od skijališta pješke, a oni su morali svako jutro 5 min s autom do skijališta, oni su u cijeni hotela imali besplatnu vučnicu a mi nismo i to je to ; jako mala razlika u svemu, ovisi što preferiraš od smještaja i kolika su ti djeca; sa manjom djecom je bolje u privatni smještaj, imaš više slobode i pristup kuhinji..
    skijalište je dobro za početnike i iskusne skijaše ( mi smo teški početnici), našim prijateljima koji idu već nekoliko godina i iskusni su skijaši su Plitvice već dosadile, pa traže nešto zahtjevnije, meni kojoj je bitnija sama priroda i sanjkanje, staza predstavlja totalno sporednu stvar
    možeš unajmiti skije, sanjke, instruktora, pokraj skijališta je priručna brvnara buffet....

  7. #7
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    ... i kuhano vino za 15 kn.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    U Smoljancu kraj Plitvica smo prije par godina dočekali Novu. Društvo od 6-7 parova s pripadajućom malom djecom, iznajmili smo solidno uređenu kuću s odličnim grijanjem (ključno za sreću i lijepe uspomene!), a iza kuće je bio ogroman brijeg- savršeno sanjkalište. Može se iznajmiti i samo soba ili apartman u kući i sjećam se samo da nije bilo skupo, ali točna cifra... 500 kn po familiji (odnosno sobi s kup.) za 2 noći? Tako nekako...

  9. #9
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    mandy a za koliko je to dana?
    inače je prekrasno :shock: , pogotovo po zimi.

  10. #10
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ne bi se složila da je privatni smještaj isti u cijenama kao i Hoteli. Ja sam član Udruge privatnih iznajmljivača Plitvičkih jezera i garantiram vam da je privatni smještaj jeftiniji i prihvatljiviji. Ako hočete imate i doručak i ručak i večeru pa vas tek tada dođe ista cijena. Ali mislim da noćenje sa doručkom je čist ok za nekih 150 kuna po osobi privatno a možete si i sami kuhati a ionako ste na jezerima cijeli dan pa u nekom od restorana i ručate/večerate. I ponuda restorana za večeru je ok imate i u restoranu "Vučnica" na Mukinjama gdje i ja živim, npr. pice po 30 kuna, sokovi i pivo su 15 kuna. A kod ulaza broj 2 imate restoram "Poljana" gdje možete ručati kuhani ručak ima 2 menija pa birate kao i djelatnici parka za pristojnu cijenu.
    A sada zimi kad ima snijega privatni smještaj u zgradama i Hotele preporučam za pojedince, jer ako idete u kuće /privatno imajte na umu da će vas vlasnici pitati koliko osoba želi doći i na koliko dana jer svi imaju centralno na gorivo pa moraju ložiti za cijelu kuću i ne isplati im se grijati 1-2 sobe za npr. 2 dana. Ako vas još što zanima kontaktirajte me na pp pa ću vas rado informirati detaljnije.
    Nadam se da sam pomogla.

  11. #11
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Evo link pa usporedite ponudu i cijene:

    http://www.np-plitvicka-jezera.hr/hrv/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    mandy a za koliko je to dana?
    inače je prekrasno :shock: , pogotovo po zimi.
    to je bilo 2 polupansiona x 4 osobe, došli smo u petak oko 12, otišli u nedjelju oko 12;
    ne znam šta reći na cijene, nama iz Dalmacije je to najbliže, možda je u BiH jeftinije ili u Gorskom Kotaru, ali put, zimska oprema i zimski uvjeti vožnje nam ne odgovaraju,
    a s obzirom da o skijanju nemamo pojma ovo nam je najprihvatljivija varijanta za uživati u sanjkanju i prirodi

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    lasada hvala , imat ćemo te na umu

  14. #14
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    mandy


    Da, Plitvice i skijalište na Mukinjama, tj. vučnica ima stazu koja je dobra za početnike tako da se oni koji očekuju više ne razočaraju. Ima jedan gospodin naš sumještanin koji vodi školu skijanja ako netko želi učiti ali to je privatno. Pored staze za skijanje se nalazi nogometno igralište i iznad njega veliki brijeg pa se tamo djeca i odrasli sanjkaju. Vjerujte staza je odlična i sanjke odlično lete. Ali kod nas na Mukinje i dolaze skijaši sa prijateljima i grupe iz ponajviše Dalmacije radi rekreacije i zabave, kuhano vino, ručak ili sa sobom ponesu sendviče i papaju i baš im bude zabavno. A ako se umore pa im se ne da voziti nazad ili klinci žele biti još na snijegu ostaju noćiti u privatnom smještaju A od nas do ulaza na jezera imate svega 800 metara nizbrdo
    Pa ko voli nek izvoli jer jučer i danas cijeli dan pada novi snijeg pa traju i zimske radosti :D

  15. #15
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja ću pohvaliti školu skijanja, M je išla ove godine, učitelj je uporan, pokazuje i trudi se oko učenika. Iskusan je jer je učitelj skijanja sigurno već preko 25 godina. Škola je trajala 7 dana.
    Staze su stvarno jako dobre za početnike. Vikendima zna biti gužva, ali ako sljedeće godine stave još jednu žicu, bit će taman. I noćno skijanje je vikendima (ima rasvjeta).

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću pohvaliti školu skijanja, M je išla ove godine, učitelj je uporan, pokazuje i trudi se oko učenika. Iskusan je jer je učitelj skijanja sigurno već preko 25 godina. Škola je trajala 7 dana.
    Staze su stvarno jako dobre za početnike. Vikendima zna biti gužva, ali ako sljedeće godine stave još jednu žicu, bit će taman. I noćno skijanje je vikendima (ima rasvjeta).
    Mi smo danas bili na skijalištu i nismo mogli iznajmiti opremu- još ne rade. Vrijeme je bilo krasno. Vučnica nije radila pa su sa strane uz jednog učitelja skijanje učila grupa od 5-6 djece. Imaš li broj učitelja skijanja? Ovo mi se danas nije baš svidjelo, osim šta se oprema nije mogla iznajmiti, djeca nisu imali kacige. To mi se nije svidjelo.

  17. #17
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Shiny prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo prošle godine u proljeće bili ovdje

    http://www.jelovklanac.com/hr/
    diiiiivnoooo!!

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Shiny prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo prošle godine u proljeće bili ovdje

    http://www.jelovklanac.com/hr/

    koja je cijena?
    u proljeće

  19. #19
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Moram napomenuti što se tiče privatnog smješataja na Plitvicama znači vaš boravak u kući u stanu (apartmanu).
    Nemojte se ustručavati kad zovete pitati za detaljne informacije.
    Ljudi npr. kad mene zovu pitaju što nudim i koja je cijena.
    Jer cijene su vam ovdje svugdje slične.
    Npr. u nacionalnom parku od poteza ulaz1 do ulaz2 u mjestima od Koranskog mosta ( Poljanak, Smoljanac, Rastovača, Korana, Mukinje i Jezerce), cijene se kreču od 120-150 kuna po osobi.
    Već što je smještaj dalje od 10 km cijene se spuštaju na oko 100 kuna.
    Neki domaćini kad njih pitate zimi za dolazak ne znaju što bi vam rekli jer ako imaju kuću na centralno (lož ulje, nafta ili drvo), tada se njima isplati ako ste gosti od 3 na više dana i više od 2-3 sobe.
    Jer domaćin mora grijati cijelu kuću za npr. 2 soba 4-5 ljudi ito 1 dan i tada on kaže da vas ne može primiti.
    To je loša strana zimskog turizma, osim ako taj domaćin živi u toj kući onda se situacija mijenja.
    Mi imamo apartman u stambenoj zgradi u kojoj i živimo i nemamo tih problema jer je grijanje centralno i zajdeničko za sve zgrade kojih je oko 10.
    Eto malo sam vam pomogla oko savjeta da se lakše odlučite za zimovanje na Plitvicama.
    Posljednje uređivanje od lasada : 19.01.2011. at 09:05

  20. #20
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Da se nadovežem,
    Da ako ipak birate jeftiniji privatni smještaj u Naseljima bitna vam je blizina naselja parku, jer ne plačate parking već auto ostavljate kod domaćina.
    Parking u parku morate ostaviti na Ulazu 1 ili 2 po cijeni sat / 7 kuna, (jer ako vas renđeri uhvate da parkirate negdje sastrane slijedi kazna) a za posjet cijelom parku za jedan dan vam treba oko 6-7 sati pa vas npr. jednodnevni smještaj kod domaćina i posjet parku Plitvice dođe na isto kao i kad biste bili udaljeni od ulaza svega oko 1 KM.
    Eto, birajte sami na googlu ukucajte privatni smještaj Plitvička jezera i birajte svoga domaćina )

    Za cijene u Hotelima ne želim jer su astronomsko visoke, npr. noćenje + doručak za dvokrevetnu sobu cijena je oko 550 kuna a u privatnom smještaju 300-380 kuna.

  21. #21
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj ZJENA prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo danas bili na skijalištu i nismo mogli iznajmiti opremu- još ne rade. Vrijeme je bilo krasno. Vučnica nije radila pa su sa strane uz jednog učitelja skijanje učila grupa od 5-6 djece. Imaš li broj učitelja skijanja? Ovo mi se danas nije baš svidjelo, osim šta se oprema nije mogla iznajmiti, djeca nisu imali kacige. To mi se nije svidjelo.
    Vučnica nije radila pa se ni oprema nije iznajmljivala. A vučnica ne radi jer nema dozvolu.
    Učitelj kojeg si vidjela nije naš učitelj od prošle godine. Nisam ga vidjela na skijalištu.

  22. #22
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    koja je cijena?
    u proljeće
    Citiraj Shiny prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo prošle godine u proljeće bili ovdje

    http://www.jelovklanac.com/hr/

    .
    Imaju i konje , predivno!!
    I mene zanima cijena, recimo oko Uskrsa.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Lasada upravo sam postala tvoja velika obozavateljica.Mi se naime vec dugo spremamo na sanjkanje u mukinje i svi ga hvale ali nikako krenuti.Uvjek nesto.Ako mi mozes poslati pp sa svim podatcima znaci za petak popodne,subotu i eventualno ned. jer ja radim.Koliko bi nas kostalo kod tebe jer nas 5 mozemo i u jednu sobu s bracnim krevetom,gdje ima za iznajmiti sanjke...kod tebe ili kod nekog.mi se samo sanjkamo..plizzzzz

  24. #24
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Sve info ću ti poslati na PP pošto se ovdje ne reklamiramo zbog pravila.
    I nemoj me nasmijavati vas 5 u jednu sobu hehe
    Nismo Japanci )
    Šaljem ti PP.
    Pozz svima

  25. #25
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    i meni pliz na pp info i možda preporuka nekih prijatelja/susjeda koji isto iznajmljuju thnx
    Posljednje uređivanje od kudri : 02.11.2011. at 12:09

  26. #26
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Mene zanima cijena smještaja u jelovom klancu, apartman s četiri ležaja, ako je netko bio. tnx

  27. #27
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    lasada!! imaš pun inbox!!! mogu pretpostaviti šta te svi pitaju i mene zanima isto - smještaj (nova godina) 30.12.-2.1. npr., ako nemaš, preporuku prijatelja pliiz!! za cca 10 ljudi, od črga 2-3- djece, a možda i manje
    Posljednje uređivanje od kudri : 17.11.2011. at 12:21

  28. #28
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Lasada očisti inbox please, imamo pitanja

  29. #29
    tinnkka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa Vidi poruku
    Sve info ću ti poslati na PP pošto se ovdje ne reklamiramo zbog pravila.
    I nemoj me nasmijavati vas 5 u jednu sobu hehe
    Nismo Japanci )
    Šaljem ti PP.
    Pozz svima
    Podižem malo ovu temu i molim te info na PP
    Mene isto zanima vikend aranžman, 2 odraslih+2 djece, puni pansion bio bio odlčan

  30. #30
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    i mene zanima jelov klanac u proljece ako neko zna cijenu molim pp

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj ZJENA prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo danas bili na skijalištu i nismo mogli iznajmiti opremu- još ne rade. Vrijeme je bilo krasno. Vučnica nije radila pa su sa strane uz jednog učitelja skijanje učila grupa od 5-6 djece. Imaš li broj učitelja skijanja? Ovo mi se danas nije baš svidjelo, osim šta se oprema nije mogla iznajmiti, djeca nisu imali kacige. To mi se nije svidjelo.
    iako je početak jeseni i mene bi zanimao broj telefona učitelj skijanja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •