Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: upomoc!ne mozemo se rijesiti bocice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    53

    Početno upomoc!ne mozemo se rijesiti bocice

    moj sincic ce navrsiti u 2 mjesecu 3 godine i jos uvijek sve pije na bocicu.izdaleka nije to takav problem kao sto izgleda,ali kad mu vidite zube...didakticku bocicu nece ni pogledati,kupila sam 3 razlicite i rade umre od zedi nego da pije iz nje.iz case voli piti i zna i dosta cesto i pije iz nje,ali svako malo namjerno razlije sto god bilo u njoj...u biti mi je najveci problem to sto nemoze zaspati bez bocice.preko dana jos nekako uspijevamo,ali nemoze zaspat bez bocice i na noc zna popiti po 3 bocice soka i mlijeka..molim za pomoc.tnx

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Djeca u toj dobi često još imaju veliku potrebu za sisanjem da bi se smirili - pa tako ima i on. To je sasvim normalno, i teško da će ga se moći odviknuti "preko noći". On emotivno mora sazriti za taj korak.

    Što se rasta zubića tiče, nisam zubar niti stručna osoba, no mnogi klinci sisaju prstić što im nerijetko deformira rast zubića, no po svemu onome što sam čula i čitala to nije problematično dok ne krenu rasti trajni zubi. Dakle, dokle god su to mliječni, sve ok.

    Ja bih ti jedino preporučila da uvedete praksu da preko noći pije vodu na bočicu, da mu šećer ne uništi zube.

    I probaj se opustiti oko prolijevanja, neka što više pije na čašu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    53

    Početno

    u posljednje vrijeme pije preko noci cokoladno mlijeko jer se bojim bas tog-da secer ne unisti bas do kraja zubice,jer sam i ja imala takve zubice zbog previse caja i dude,pa sam kasnije imala problema s trajnima,tako da ne bih htjela da ima i on...al svejedno tnx na korisnim informacijama

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nemate vi problem sa bočicom, nego sa uspavljivanjem
    to beskrajno pijenje koječega slatkog je njegov način za uspavljivanje, koji ste vi odobrili, a on ga kao i svako dijete upražnjava gotovo religiozno
    i svaki put kad se probudi traži svoj ustaljeni način za uspavljivanje, što često znači i po nekoliko bočica slatkih napitaka u toku noći
    osim što je kalorijski nepotrebno, loše je za zube
    nađi drugi način uspavljivanja, koji ne uključuje bočicu, a bočicu ostavi da je u upotrebi za piće u toku dana
    kako ćeš to izvesti, nemam pojma
    mi smo to izbjegli tako što nam je bočica služila samo za vodu, pa gutljaj-dva i po noći i nije neki problem

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj bekica1 prvotno napisa
    u posljednje vrijeme pije preko noci cokoladno mlijeko jer se bojim bas tog-da secer ne unisti bas do kraja zubice,jer sam i ja imala takve zubice zbog previse caja i dude,pa sam kasnije imala problema s trajnima,tako da ne bih htjela da ima i on...al svejedno tnx na korisnim informacijama
    oprosti, ne razumijem

    bojiš se da šećer ne uništi do kraja zubiće a daješ mu čokoladno mlijeko? :shock:

    jesam dobro shvatila?

    mislim da bi kao prvo trebala u bočicu stavljati samo vodu...možda mu to ne bi bilo tako fino pa ne bi toliko pio po noći?
    ja znam po sebi, da imam čokoladno mlijeko pored kreveta, sigurno bih po noći par puta gucnula

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj bekica1 prvotno napisa
    u posljednje vrijeme pije preko noci cokoladno mlijeko jer se bojim bas tog-da secer ne unisti bas do kraja zubice,jer sam i ja imala takve zubice zbog previse caja i dude,pa sam kasnije imala problema s trajnima,tako da ne bih htjela da ima i on...al svejedno tnx na korisnim informacijama
    oprosti, ne razumijem

    bojiš se da šećer ne uništi do kraja zubiće a daješ mu čokoladno mlijeko? :shock:
    ovo je i meni čudno :/
    pa čokoladno ti je dupkom puno šećera.

    mi imamo isti problem. moj pije vodu na bočicu, ne uvijek, to je njemu sigurnost i utjeha kad treba zaspati u vrtiću, navečer pred spavanje ili kad je bolestan.
    preko dana pije vodu najnormalnije iz čaše.
    kako i kada ćemo se riješiti, iskreno nemam pojma, strah me i misliti o tome.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Ja sam svoj isto pokusavala odviknuti od bocice ali nema sanse,radije ce cijelo vrijeme biti yzedan nego piti iz cega drugog,pomirila sma se sa tim i cekam da bude spreman da je sam izbaci...
    Koristimo je po noci kad se probudi,sipam mu vodu i ne pije puno ali po dani pije jako puno i kombinujem mu nekad flasicu nekad casu ali pred spavanje obavezno flasu.Dala sam do sad puno para na raznorazne nove flasice bez dude ali ne dolazi u obzir..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Cura (14 mj) po noći često traži vodu. Ne dajem joj ni mlijeko ni sokove. Voda joj skroz dobro riješi tu žeđ.

  9. #9
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Sa mojim O.sam imala isti problem.Sisao je do 9 meseci,a zatim pio Ad na flasicu do 2 godine.
    Noci su bile koma,popio bi po nekoliko flasica do jutra.
    ako mu ne bih odmah dala probudio bi vriskom celu zgradu
    "Mueka(najpre tiho)mueeeka(malo jace)muuuueeeeka,muEEEEKAAA,MMMUUUUEEEEKKAA,DAJ MU MAVO MUEEEKAAAA!!!!",ajoj kad se samo setim
    Zamenili smo mleko vodom,ali navika je ostala.
    Odvikli smo se brzo,odlucila sam da je dosta i jednostavno mu nocu vise nisam dala.Bunio se samo malo zacudo i da sam to znala mnogo bi ranije ukinuli to nocno cuclanje.
    U zamenu za flasicu po danu,nudili smo da pije na slamcicu,to ga je zabavljalo i prihvatio je.

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni ustvari nije jasno kako se djeca naviknu na tu flašicu noću. :?
    Moje dijete pije AD na flašicu oduvijek, sad ima 2,5 godina i još uvijek ga pije. 1 flašica u jutro i 1 prije spavanja. I to je to.
    Nikad nije nosao flašicu između obroka, vodu pije iz čaše, nikad ne traži ništa za piti po noći,...
    Flašica je uvijek služila samo za obrok mlijeka i onda smo ju micali.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Meni ustvari nije jasno kako se djeca naviknu na tu flašicu noću. :?
    Moje dijete pije AD na flašicu oduvijek, sad ima 2,5 godina i još uvijek ga pije. 1 flašica u jutro i 1 prije spavanja. I to je to.
    Nikad nije nosao flašicu između obroka, vodu pije iz čaše, nikad ne traži ništa za piti po noći,...
    Flašica je uvijek služila samo za obrok mlijeka i onda smo ju micali.
    Ovo potpisujem u cijelosti osim kaj moja pije vodu na didaktičku čašu.

  12. #12
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa djeca se naviknu jer im roditelji u toj nekoj situaciji kada više ne znaju kako bi riješili situaciju ponude bočicu. Nemojmo joj sada govoriti stvari koje više ne može promijeniti. Bočica je tu, javljajte se ženi sa savjetima kako da je se uspješno riješe.

  13. #13
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Meni ustvari nije jasno kako se djeca naviknu na tu flašicu noću. :?
    Moje dijete pije AD na flašicu oduvijek, sad ima 2,5 godina i još uvijek ga pije. 1 flašica u jutro i 1 prije spavanja. I to je to.
    Nikad nije nosao flašicu između obroka, vodu pije iz čaše, nikad ne traži ništa za piti po noći,...
    Flašica je uvijek služila samo za obrok mlijeka i onda smo ju micali.
    ah to je zato što smo priglupi pa djetetu utrpamo bočicu samo da ga se riješimo

    a sada zaozbiljno.
    što je nekom djetetu sisa, nekom duda, nekom drugom medo ili zeko kojeg vuče za sobom to je mom djetetu bočica, ne znam što tu nije jasno.
    moj se vezao za bočicu onog trenutka kada je krenuo u vrtić s nepunih godinu dana. nije imao ni dudu ni medu, ali je bočica uvijek bila tu.

  14. #14
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Neka mu zadnji obrok bude malo zasitnija večera. A ako se probudi, ponudi mu vode u čaši. I reci mu da drugog nema. Prvih nekoliko večeri bit će teško (i zgrada će biti budna
    ali s vremenom će to prihvatiti, a možda se više ni neće buditi.

    Jan ima 2 g. i navečer popije mlijeko u bočici, ali ima i večeru. Obavezno pranje zuba i onda na soavanje. I to mu je dovolno da prespava cijelu noć.

  15. #15
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    Moja cera je pala , rasklatila zub i da bi joj se vratio na mesto, zubarka je kazla -flasicu ni u ludilu a poceo se javljati i cirkularni karijes na 5-ma.
    Uplasila se zuba -i od non-stop flasice odjednom nista. Imala je oko 2 godine.

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Meni ustvari nije jasno kako se djeca naviknu na tu flašicu noću. :?
    Moje dijete pije AD na flašicu oduvijek, sad ima 2,5 godina i još uvijek ga pije. 1 flašica u jutro i 1 prije spavanja. I to je to.
    Nikad nije nosao flašicu između obroka, vodu pije iz čaše, nikad ne traži ništa za piti po noći,...
    Flašica je uvijek služila samo za obrok mlijeka i onda smo ju micali.
    ah to je zato što smo priglupi pa djetetu utrpamo bočicu samo da ga se riješimo

    a sada zaozbiljno.
    što je nekom djetetu sisa, nekom duda, nekom drugom medo ili zeko kojeg vuče za sobom to je mom djetetu bočica, ne znam što tu nije jasno.
    moj se vezao za bočicu onog trenutka kada je krenuo u vrtić s nepunih godinu dana. nije imao ni dudu ni medu, ali je bočica uvijek bila tu.
    Bemu miša, nisam mislila na vaš slučaj, nego na ovo ispijanje čokoladnog mlijeka cijele noći, litre čaja i sličnih stvari.
    Nije da sad pokušavam potkuriti, ali kako dođemo na 3 flašice čokoladnog mlijeka po noći?
    Ako znamo da je to krivo, zašto ne pokušamo več na drugoj smanjiti?
    Znam da je pitanje možda bezveze, ali baš me zanima.
    Jer večina mama se javi očito kad "problem" preraste neku osobnu granicu koju smo si sami postavili.

  17. #17
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Re: upomoc!ne mozemo se rijesiti bocice

    Citiraj bekica1 prvotno napisa
    moj sincic ce navrsiti u 2 mjesecu 3 godine i jos uvijek sve pije na bocicu.izdaleka nije to takav problem kao sto izgleda,ali kad mu vidite zube...didakticku bocicu nece ni pogledati,kupila sam 3 razlicite i rade umre od zedi nego da pije iz nje.iz case voli piti i zna i dosta cesto i pije iz nje,ali svako malo namjerno razlije sto god bilo u njoj...u biti mi je najveci problem to sto nemoze zaspati bez bocice.preko dana jos nekako uspijevamo,ali nemoze zaspat bez bocice i na noc zna popiti po 3 bocice soka i mlijeka..molim za pomoc.tnx
    Da ne ispadne da nisam dala neki savjet na temu.
    Nema druge nego postepeno ukinuti sok, čokoladno mlijeko i zamijeniti vodom.
    Vode da i pije litru po noći nikome ništa, nema neke štete.
    Postepeno rijediti sok s vodom, dok se ne dođe na čistu vodu, ako je dijete več dovoljno razumno, pokušati mu pojasniti što gric i grec rade po noći na zubićima,...

  18. #18
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    I ja mislim da tu nema postepenog odvikavanja.
    Bitno je da ti odlucis da je bilo dosta,vise ne das,a maleni ce se pomiriti s tim kad vidi da ne popustas.
    Moj je verovatno bio i gladan+navika.nakon godinu dana je najedanput prestao jesti i trazio samo mleko i mleko
    Od mleka je ziveo dok nismo ukinuli bocicu.Ali mu vise nisam davala piti na bocicu ni danju i sve se sredilo.poceo je jesti a pio samo onoliko koliko mu treba.

  19. #19
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Imam malenu od 14 meseci i ona sisa od 3-33 puta po noci
    To sto je njoj sika,starijima je bila flasica.
    Onoga trena kada sam sama sa sobom bila nacisto da cemo to prekinuti-prekinuli smo.I to neocekivano lako.
    Kada se mleko ili sok ili caj zamene vodom,cuclanje ne prestaje,makar po mom iskustvu.Ujutro su znali biti toliko mokri da nisam znala da pelena moze toliko upiti a da ne pominjem propustanje iste,mokre robice,pokrivaca i duseka...
    Kada je doslo vreme za odvikavanje od pelena,bilo je nemoguce uz toliko popijene tecnosti tokom noci i toliko piskenja.To mi je bio motiv da prvo prekinemo s flasicom.Ako mu ponudis na casu,popice ako je zedan,ali ne litar vec neki gutljaj,a ako nije nastavice da spava.

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    navika je grda stvar.
    Anemona meni ovo lici na topice u kojima mame djece koja doje isto se jadaju kako prekinuti cjelonocno nacicavanje. svi grjesimo i svi smo ljudi. ponekad sami sebi napravimo medvedju uslugu.
    evo moj BC ima 4.5 godine i nema bocicu ima svoju naviku. da obavezno prije spavanja mora pojesti muesli s mlijekom, na zlicu. sinoc je vecerao vani, dosli smo doma nakon tog jela 15-20 min, otusiran i sprema za krevet, ali ne on bi jeo .
    savjet za bekica1 bas i nemam, sem da prvo probate navici se na vodu nocu, pa onda i na casu. ici ce u pocetku tesko.
    meni je ponekad tesko se dici ali frajla voli jednom do dva puta nocu traziti vode. pri tome popije ravno jedan gutljaj , ali ako joj pokusam ne dati vodu onda moram je odvesti u WC. dakle u svakom slucaju ja se moram dici iz kreveta .

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja sam je ukinula preko noći. Bacila sve iz kuće. Ona je u bočici pila ujutro i navečer pahuljice s mlijekom i to sam joj počela davati na gusto žlicom. U početku je jela malo, ubrzo 2 dcl mlijeka i pahuljice. Kroz dan joj dajem mali bioaktiv na koji stavim čep od Jane da se ne prolijeva. Na Playtexove bočice pije vodu ili jaaaako razrijeđen sok koji joj dajem radi Spiruline. U ovim slučajevima dude i bočice mislim da postepena riješenja ne pale. Drama može biti par dana, ništa ne traje zauvijek Sretno!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    53

    Početno

    nisam rekla da je cokoladno mlijeko dobro za zube,jer sam svjesna da je slatko,nego da mi je draze da pije mlijeko od soka,jer ipak kakvo god bilo ,mlijeko je puno bolja varijanta od sokica...probala sam i s slamcicama..popije jedan put,dva put i onda stisne ambalazu da ode u "vodoskok"ili okrene naopako pa stisne da sve prolije odmah ili gleda kako pada kap po kap,a ponekad cak i ne popije nego odmah to napravi.iz case na slamcicu mu dat piti opet nije neko rjesecnje jer ju cijelu izgrize ili popije pa pljune van.

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj bekica1 prvotno napisa
    nisam rekla da je cokoladno mlijeko dobro za zube,jer sam svjesna da je slatko,nego da mi je draze da pije mlijeko od soka,jer ipak kakvo god bilo ,mlijeko je puno bolja varijanta od sokica...probala sam i s slamcicama..popije jedan put,dva put i onda stisne ambalazu da ode u "vodoskok"ili okrene naopako pa stisne da sve prolije odmah ili gleda kako pada kap po kap,a ponekad cak i ne popije nego odmah to napravi.iz case na slamcicu mu dat piti opet nije neko rjesecnje jer ju cijelu izgrize ili popije pa pljune van.
    Ne kužim, a zašto ti je tako bitno da ne prolijeva?
    Pa nije još stigao naučiti, kako će naučiti piti iz čaše/slamčice ako mu nedaš priliku?
    Moj ima 31 mjesec, pa opet 100 puta nešto prolije, padne mu hrana na pod, slučajno, namjerno, za zabavu,... to je normalno, tako uče.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    53

    Početno

    zato sto kad mu nesto takvo dozvolim onda tome nema kraja.nije mi toliko ni bitno kad smo doma,ako i namjerno razlije 10puta za redom,ali onda to isto radi i kad nekud dodemo,jer mu je dozvoljeno..razumijes?jako je lukav i cim mu se nekakva nepodopstina dozvoli,zapamti jako dobro i tome onda nema kraja.
    p.s.probala sam samo s vodom preko noci i funkcionira,ali jos uvijek pije 3 bocice po noci..al bar nesto.)

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj bekica1 prvotno napisa
    zato sto kad mu nesto takvo dozvolim onda tome nema kraja.nije mi toliko ni bitno kad smo doma,ako i namjerno razlije 10puta za redom,ali onda to isto radi i kad nekud dodemo,jer mu je dozvoljeno..razumijes?jako je lukav i cim mu se nekakva nepodopstina dozvoli,zapamti jako dobro i tome onda nema kraja.
    p.s.probala sam samo s vodom preko noci i funkcionira,ali jos uvijek pije 3 bocice po noci..al bar nesto.)
    Jedno je nepodopština, a drugo je prolijevanje dok uči piti iz čaše. A i kod učenja su nepodopštine povremeno neminovne.

  26. #26
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj bekica1 prvotno napisa
    p.s.probala sam samo s vodom preko noci i funkcionira,ali jos uvijek pije 3 bocice po noci..al bar nesto.)
    Pa to je super! :D Voda je čist ok da je konzumira koliko god mu je gušt. On dobiva svoju potrebu za sisanjem a tekućina koju konzumira mu ne šteti. Idealno

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Mi smo bočicu počeli upotrebljavati sa 19 mjeseci kad je krenula u jaslice jer svi do jednog djeteta su imali bočice i dude.
    Teta nas je zamolila da i njoj donesemo jer je uzimala tuđe i tako smo stvorili naviku.
    Pila je i po 10 bočica vode dnevno :/ jednostavno ta potreba za sisanjem nakon "nasilnog" prekida dojenja je prevladala
    Ali uspjeli smo rješiti tako da sam je odvela u dučan da si bira svoju čašu koja će biti samo njezina.
    Bilo je i namjernog proljevanja i tražila je ponovno bočicu ali smo bili ustrajni i uspjeli smo.
    Možda je sreća što od rođenja se uspavljuje tako da cucla prstenjak i srednjak odjednom pa nismo tu imali problema.

    Probaj s nekim fora čašama koje imaju likove iz bajki, crtića.
    Nama je sami događaj da samo s njom idem u dučan po samo njezinu čašu isto pomogao, osjetila se važnom i velikom.

  28. #28
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj bekica1 prvotno napisa
    p.s.probala sam samo s vodom preko noci i funkcionira,ali jos uvijek pije 3 bocice po noci..al bar nesto.)
    Pa to je super! :D Voda je čist ok da je konzumira koliko god mu je gušt. On dobiva svoju potrebu za sisanjem a tekućina koju konzumira mu ne šteti. Idealno
    Jel se samo meni čini da su 3 bočice tekućne tijekom noći jako puno? To je više od pola litre? Da li to znači da tijekom noći ide i nekoliko puta na WC?

    Jeste možda pitali pedijatra oko toga, možda da se prekontrolira šečer u krvi?

  29. #29
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ja sam tu grešku napravila sa starijim i ko što netko reče: čekam da ga prođe....evo sad već 5-u godinu
    iskreno, kad se budio x puta po noći bilo mi je lakše svaki mu put dati bočicu, nego ga dizati, nositi....ne spavati više nego što već ne spavam. Probali smo i s vodom - nula bodova, u trenucima očaja i s vriskom - ne izdržah toliko dugo ko on Nema valjda što nismo probali od "No cry sleepa"do "Svako dijete....". On se i dalje ne da! Sad već uredno povremeno porazgovaramo o tome ne bih li ga kako uspjela uvjeriti da mu to ne treba - kako on više nije mala beba (ali budimo realni, regresija je uzela maha otkad ima 3 godine mlađeg brata), a on uredno odgovara - mama, nemoj se sad baviti s tim :shock: pa vidiš da još nisam spreman :zasamoubitse:
    Iskreno, vjerujem ili se možda nadam, da bi je se već valjda riješio da ne vidi mlađeg kako vuče flašu.

    Trenutačno istu grešku ponavljam s mlađim i upravo se spremam s njim krenuti na odvikavanje vodom preko noći jer u suprotnom mi ni s njim ne gine još sljedećih 5 godina Vibram si za uspjeh iako je do sada bio tvrđi orah od starijeg (iako sam se žarko nadala da to ne postoji )

    ....A sve kako bih ukrala koju sekundicu više odmora po noći i ne zombijala na poslu baš čitav tjedan

    U svakom slučaju - slažem se da treba odlučiti i ne odustajati iako uz puno živaca i nespavanja, treba biti i jako domišljat i kreativan jer ne pali kod svakog djeteta isto, u istom trenutku i u istom vremenu.
    Oni čija djeca to odrade sama nemaju pojma koliko mogu biti sretni zbog toga.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    A da mu tata to proba objasniti/zabraniti?
    Mi smo koristili staklene bočice pa mu ih nismo davali da sam drži.
    Kad se sekica rodila, tata ga je naučio da u krevetiću popije mlijeko na bočicu koju sam drži. Kad popije, doda nam bočicu i mahne pa-pa i okrene se i zaspi. Stvarno nemamo nikakvih problema sa spavanjem i pijenjem po noći.
    Ja sam ga dugo pokušavala naučiti da vodu po danu pije na kljun, ali mi nije išlo. To je tata riješio za par minuta.
    Valjda se navikao sa mnom i ne prihvaća promjene, a s tatom ne provodi puno vremena pošto radi pa mu je sve zanimljivo i novo.

  31. #31
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    uh sad mi je lakše,ja sam mislila da smo mi izopačeni sa 2.10 g i jednom bočicom rižinog ujutro.
    kod mojeg je (osim te jutarnje bočice) došlo samo po sebi,onak podmetali smo mu čašu sa slamkom sve češće i češće pa ju je i prihvatio.
    didaktičke nikada.kada pokušava piti iz čaše sam još se zna zaliti i previše povući ali sve to ide na svoje.preko noći mu nikada nisam davala mlijeko,sok ili čaj osim ako taj dan ne bi dobro jeo pa sam znala da se budi radi jela.i svakako potpisujem da je to ipak dosta tekućine,provjeri šećer.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    53

    Početno

    moram priznati da ste me sad malo i zabrinule i prestrasile s secerom...ima jos pelenu preko noci,tako da mi ne hoda na wc po noci non stop,mada mislim da hoda da bi prestao s tim bocicama.sad za mjesec dana moram roditi pa mislim da cu mozda lakse objasniti da on vise nije beba i da mu ne treba bocica.neznam..nije nikad imao dudu niti je trazio,a bocicu si je cak uzeo i za utjehu,mada sam mu ja pokusavala "uvaliti"raznorazne igracke...

  33. #33
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sad ispadam blesava, no prvi sam put mama. No, ja svojoj maloj tjkom dana, za uspavljivanje u kolicima i za zed, nudim caj OD komoraca (instant) i sokice razrijedjene s vodom. Sokovi su cez aditiva, dodanog secera, svi od 100% voca. Samo te kupujem. Vodu takodjer, no to joj je najmrskije, iako ju ja vise od svega tekuceg volim. No, zasto, ako nisu zasladjeni ni umjetni, su oni onda losi za djecu. Pa ni ljudi ne piju iskljucivo vodu citavo vrijeme. Naime, ja ju jos uvijek dojim po noci, sad ima 11 mj. Po danu ako zeli i ak je jako nervozna, udari se ili trazi. Prvi puta sam joj ponudila bocicu s cajem kad smo sa 6 mj. poceli sa dohranom. Uskoro je potpuno odbacila dudu koja nam je pomagala pri uspavljivanju, i odonda ju mozemo uspavati samo cicom, bocicom ili nosenjem. Kupila sam 2 s kljunom tim didaktickim dudama, no kad je umor i vrijeme za spavanje ne zeli nista osim one klasicne dude na bocici, sa malim otvorom koja je kao cica.
    Nama se znaci pijenje na bocicu svede 2-3 puta dnevno, za uspavljivanje kao i navecer bocica mlijeka, koja ju zasiti na 4-5 sati za razliku od cice nakon koje se probudi gladna nakon jedva 2 sata. Po noci rijetko koristimo bocicu, i obicno je to onda caj, no to samo kad je jos uvijek kenkava, budna ili nervozna nakon cice. Budi se 2-4 puta, i svaki put cica. Vidim da se sve vise "veze" za bocicu, i da joj je nekad to konstruktivna stvar za pijenje, a nekad za smirenje, uspavanku ili igru.
    Molim vas savjete, da li nesto i sto radim krivo, i sto da promjeniti?
    Hvala

  34. #34
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    daj samo vodu na bočicu, uzeće samo kad joj treba

    mi smo se svoje na kraju riječili tako šti je MM bacio u kantu na njene oči
    i više nije ni tražila
    sve se vrlo uspješno konzumira na čašu, šilju, sportski čep, slamčicu...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    "Mueka(najpre tiho)mueeeka(malo jace)muuuueeeeka,muEEEEKAAA,MMMUUUUEEEEKKAA,DAJ MU MAVO MUEEEKAAAA!!!!",ajoj kad se samo setim
    .
    a jesam se nasmijala, mala uporna deralica ko moj. mi smo uzeli dudu varalicu prije nekih 2 tjedna, dozvoljena je samo za spavanje. i izgleda, tj. zvuci ovako - ja bi dudu ( njezno i umiljato ), daj mi dudu ( ozbiljno ), dudu ( jos malo pa cu puknut ) , duuuuuuuuudu aaaaaaaaaaaa, duuuuuuduuuuuuuuuuuuuuuuuuuu aaaaaaaaaaa, umojan sam - legne na krevet i vice duuuuduuuu moju. a joj, valjda nece dugo, zao mi ga je, cak se pitam jesmo bas morali tak odjednom..

  36. #36
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim, a zašto ti je tako bitno da ne prolijeva?
    Pa nije još stigao naučiti, kako će naučiti piti iz čaše/slamčice ako mu nedaš priliku?
    Moj ima 31 mjesec, pa opet 100 puta nešto prolije, padne mu hrana na pod, slučajno, namjerno, za zabavu,... to je normalno, tako uče.
    mi još ne spadamo u ovu skupinu, skroz smo mali, 4 i pol mj., ali ja je polako učim na vodu pa čitam šta ima na tu temu. prvih par pokušaja je bilo iz flašice, ali nije htjela, radila grimase i bljucala van. odmah zatim smo prešli na čašu i vode ima svuda samo ne u njenim ustašcima, ali dobra bar obuhvati usnicama čašu i radi pokrete kao da pije , ali ustvari prolijeva, tak da je jadna sva mokra skup sa sjedalicom gdje je stavim da pije

    ali dobro s vremenom jednog dana budemo svladali i to

  37. #37
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj bekica1 prvotno napisa Vidi poruku
    moram priznati da ste me sad malo i zabrinule i prestrasile s secerom...ima jos pelenu preko noci,tako da mi ne hoda na wc po noci non stop,mada mislim da hoda da bi prestao s tim bocicama.sad za mjesec dana moram roditi pa mislim da cu mozda lakse objasniti da on vise nije beba i da mu ne treba bocica.neznam..nije nikad imao dudu niti je trazio,a bocicu si je cak uzeo i za utjehu,mada sam mu ja pokusavala "uvaliti"raznorazne igracke...
    on je već veliki dečko pa možda voli jogurt ili kiselo mlijeko, velim možda, neki klinci su ludi za tim, a neki nemreju smisliti. ak voli probaj to u bočicu ako baš nedje s vodom, ali bože bacaj taj šećer iz upotrebe, to je tak grozno loše, ne samo za zube.

    makar ja se oko same bočice kao bočice ne bi toliko uzrujavala, bude on to već sam odbacio, pa nebude još i u puberetu tražio bočicu, tak da za bočicu ne brini.

  38. #38
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    inače kaj se tiče ovog prolijevanja još, pa kaj vaši klinci ne bljucakaju mlijeko, a tek kad dođe dohrana, pa crvenoga i zelenoga i inoga na sve strane. voda je niš prema tome. čisto ko suza. nama je sav parket svakodnevno zabljucan i ljepljiv od mlijeka, krevet je isto dobio, stolice itd..tak da, ono, voda, ma super !

  39. #39
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi smo bocicu zamjenili slamkom, to je njemu bilo bas super i fora, novo i zanimljivo, A meni super jer nije bilo proljevanja (osim dok je puhao mjehurice ) Sad vise ni slamku ne trazi tak cesto, eventualno za mlijeko.
    Nocnu bocicu sam izbacila cim smo skinuli pelene. Pio je samo vodu. Rekla sam da se u krevetu vise ne pije i gotovo. Malo se bunio, bas iz navike sto je stalno ponoci pio, al isto se tako naviknuo na novi rezim. Sad moze dobit pola deci vode prije spavanja u casi, tek toliko da dobije.

  40. #40
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    ah, ja bih prvenstveno izbacila bilo kakvo drugo pice iz boce osim vode, jer to unistava zube... djeca s bocom imaju tendenciju ta 'zive' na toj boci,
    i ako je bilo sto drugo unutra osim vode, stalno ime se klopa prelijeva po zubima, i to nije dobro. neka djeca imaju uzasno veliku potrebu za sisanjem, tako da mi je jasna njegova zelja.
    osobno, ja ne bih izbacila bocu, ali mislim i da zamjena svih tekucina u boci s vodom ce dovesti i do smanjenja koristenja boce, jel ima li sto ljepse od kapljica brzih ugljikohidrata koji polako se sipkaju u usta, njamm... vjerojatno ce dijete negodovati, ali eto, ponekad se moramo praviti odrasli, to je jedna od bitaka koju bih ja osobno izborila...
    ako se vec zubi krive...najcesce se zubi poprave kako se odviknu od sisalica, a u krajnjoj liniji postoje aparatici za ispravljanje zuba. tu je karijes puno gori, po meni...

  41. #41
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sad ispadam blesava, no prvi sam put mama. No, ja svojoj maloj tjkom dana, za uspavljivanje u kolicima i za zed, nudim caj OD komoraca (instant) i sokice razrijedjene s vodom. Sokovi su cez aditiva, dodanog secera, svi od 100% voca. Samo te kupujem. Vodu takodjer, no to joj je najmrskije, iako ju ja vise od svega tekuceg volim. No, zasto, ako nisu zasladjeni ni umjetni, su oni onda losi za djecu. Pa ni ljudi ne piju iskljucivo vodu citavo vrijeme. Naime, ja ju jos uvijek dojim po noci, sad ima 11 mj. Po danu ako zeli i ak je jako nervozna, udari se ili trazi. Prvi puta sam joj ponudila bocicu s cajem kad smo sa 6 mj. poceli sa dohranom. Uskoro je potpuno odbacila dudu koja nam je pomagala pri uspavljivanju, i odonda ju mozemo uspavati samo cicom, bocicom ili nosenjem. Kupila sam 2 s kljunom tim didaktickim dudama, no kad je umor i vrijeme za spavanje ne zeli nista osim one klasicne dude na bocici, sa malim otvorom koja je kao cica.
    Nama se znaci pijenje na bocicu svede 2-3 puta dnevno, za uspavljivanje kao i navecer bocica mlijeka, koja ju zasiti na 4-5 sati za razliku od cice nakon koje se probudi gladna nakon jedva 2 sata. Po noci rijetko koristimo bocicu, i obicno je to onda caj, no to samo kad je jos uvijek kenkava, budna ili nervozna nakon cice. Budi se 2-4 puta, i svaki put cica. Vidim da se sve vise "veze" za bocicu, i da joj je nekad to konstruktivna stvar za pijenje, a nekad za smirenje, uspavanku ili igru.
    Molim vas savjete, da li nesto i sto radim krivo, i sto da promjeniti?
    Hvala
    cak i ako nema dodanih secera, sokovi imaju puno secera u sebi, pune zeludac. pa i cajevi sadrze secer. ljudi ne piju vodu cijelo vrijeme, a mozda bi im bilo bolje da to rade. ja mojima ne dajem nista osim vode ili mlijeka, a sokove ponekad uz dorucak, ili kad je nesto specijalno. vidim kako bi rado zamijenili dorucak za sok. sok su nepotrebne slatke kalorije, ne traba ih izbaciti potpuno, ali ih treba ograniciti...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    moj je imao bocicu za uspavljivanje i tokom noci po 2-3 popio mlijeka...
    prije mj dana ja rekla dosta i rekla mu u pon na popodnevnopm spavanju da nema dude da ju odnjela mica maca, plakao je i trazi dudu kojih 20 min, ustao se i tog dana nije popodne spavao...
    ali od tad nisam cula ni d od dude, mlijeko dobije na casu navecer, nema buđenja po noci i trazenja dude...bocica s kljunom zbog proljevanja je kraj njega, pelena vise ne procuri...
    ma divota....
    mislila sam da bude minimalno 5 noci ne spavanja i vike al eto...dijete skuzilo da nema i to je to...

  43. #43
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nije sporna ni bočica ni mlijeko ni voda-meni. Nego čokoladno mlijeko i sokovi.

  44. #44
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Isabel, ja sam mojoj davala čaj od koromača od 6og mjeseca, ali ne instant nego sam kupila koromač (sjemenke). Napraviš čaj bez šećera i onda znaš što je u njemu, a instant čajevi su mi uvijek sumnjivi.
    Sokove bih isto izbacila (ja ih dajem od navršene prve godine povremeno, kad izađemo van ili smo u gostima, ali ne redovito). Pogotovo kad na njima piše "bez šećera" to obično znači da ima dodane umjetne zaslađivače. Pogledaj svakako što piše na deklaraciji.
    Umjesto soka možeš raditi kompot od jabuke bez šećera.

    Ali u biti, najbolje je da sve to bude sporedno i povremeno, a osnovno piće da bude voda.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •