Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 95

Tema: home-made kostim za maskare

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno home-made kostim za maskare

    kako ste se maskirali prethodnih godina, a da kostim nije bio gotovi iz ducana?

    nemam love za kupovanje, niti to zelim, svi ti kostimici su na isti kalup, sve cure su iste snjeguljice, princeze, bubamare...

    pa nagovaram moju da ove godine bude originalnija

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo Leu lani maskirali u Hlapića - to je željela, a gotovi kostim ne postoji. Ja sam bila oduševljena našom kreativnošću i uspjehom toliko da bih sad najradije opet radila neki kostim, ali ona ove godine želi biti medo Pooh, a to stvarno ne znam kako bi izveli.

    Za Hlapića smo kupili zelene hlačice, crvenu majicu smo imali. Kupila sam joj jednu jako slatku kapu hlapićevskog oblika, ali šarenu. Kupili smo rajf sa ušima za miša i prepravili ga uz pomoć sivog i rozog filca tako da smo dobili uši kakve ima Hlapić, baka je sašila repić i crne čizmice od filca, a našli smo doma i zgodnu torbicu. Još smo joj nacrtali crni nosić.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Lijepa tema...

    Ja lani svom mlađem sinu naštrikala pancirku (za kostim svetog Jure) ali se razbolio pa će to valjda obući ove godine... Plašt imamo, mač budemo napravili neki kartonski, kacigu ne moram raditi jer "pancirka" ima kapuljaču. Ima i rukavice bez prstiju, he he he... Nemam sliku jer se nije lani maskirao.

    Dalje, već godinama radim svojoj djeci kostime - evo što sam zapamtila:

    Pierrot (za malu djecu): Obična šarena tkanina nabrana uz vrat, rupe za ruke, 3 velika gumba i bilo koja standardna kapica.

    Žaba (sašila sam zeleno odijelce iz komada, po istom principu, s vrpcom za vezivanje oko vrata - darovali smo u vrtić)

    Sibirski tigar - neku škart pidžamu može se ofarbati prugama, treba sašiti rep, a za masku na glavu (mala djeca često ne vole "obrazine" pa im treba lice ostaviti golo) samo traka (elastika) na koju se prišiju 2 pompona iliti cofa kao uši. Nacrtati brkove i to je to. Čak se na šlape može nacrtati kandže...

    Home made Spiderman: Obične plave hlačice (duge gaće ili štrample za 15 kn s placa su čak i bolje), na to crvene dokoljenke, gore crvena majica koju ima većina djece ionako u svojem ormaru + maska iz knjižare za 10 kn i to je to...

    Crni plašt imamo već godinama i moj mlađi ga rabi već godinama za kostime tipa Batman, Zorro (za to imam i pripadajuću obleku s volanima), Darth Vader (u komplet ide tatina "robijaška" kapa koju navlači preko cijele glave), čarobnjaci vrsta raznih - od Čarobnjaka iz Oza do Merlina.... Imali smo i štapić i plavu kapu i sto čuda (dala u vrtić sve što je bilo premalo).

    Jedan kartonski kaubojski šešir + lajbek + pojas za pištolje bio nam je dugogodišnja razonoda.

    Stariji sin voli životinje. Osim već spomenute žabe i sibirskog tigra, taj je bio Schnappi krokodil, mlađi je bio plišani pas (na kapu se našiju samo uši, a na guzu rep). Mislim da će stariji ove godine isto biti pas (falabogu, nema s tom maskom puno posla).

    Još ideja: od kutije napravi se maska robota ili sata...

    Ptice - na običnu jednostavnu kapu našije se kljun i sa strane oči (to se poslije može skinuti). Na rukave zašiti par traka tkanine kakti za perje na krilima i super!

    Djevojčice vole biti balerine - ništa jednostavnije, samo suknjica od ostataka zavjese s gumicom u struku.

    Vještice i vile su također već otrcane, ali zašto ne? Jednom sam za cijelu vrtićku grupu kupovala materijal za otrovne gljive (treba napraviti klobuk od spužve koja se izreže okruglo, gore se navuče duplo veći krug crvene tkanine (ili smeđe) koji ima uvučenu traku u rubu, pa se stegne, da se dobije udubina za glavu (morala bih skicirati) i spore s donje strane "šešira" na jednostavan način.

    Veća djeca vole kostime "strašilo" ili limeni drvosječa (iz Čarobnjaka iz Oza). I tako dalje.... Uživajte!

    MOžda mi još štogod padne na pamet.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sad su popularni crtići Pocoyo i Dora istražuje - to ne bi bilo problem napraviti za vrtićku djecu. Pocoyo - samo kapa s poklopcima za uši (može se samo ušiti na običnu kapicu) a za Doru igračka majmun + torba/ruksak!

    Moj stariji je lani bio električar, a za Boba graditelja bio bi recimo isti kostim - plave hlače na tregere (koje imaju mnoga djeca doma) + kaciga!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    Znam da nije home made kostim,al je slično.Naime ja sam ove godine dala šivat kostim za svoju curu.

    Njoj svi zbog izrazito crne kose i rumenog lica govore da ih asocira na Snjeguljicu pa sam joj dala šivat takav kostim(pošto sam ja totalni antitalent za šivanje i općenito bilo kakvo umjetničko izražavanje).

    Veli teta krojačica da će uzet za šivanje oko 50-60kn i da ne bi materijal smio koštat više od toga tak da će to sve skupa biti nekih(ako i toliko)150kn.

    Kostim za Snjeguljicu sam vidjela jedino u TL i košta 250kn,a tak mi jadno djeluje.Ova krojačica mi i inače šije tak da znam da radi kvalitetno i da će super izgledat.Joj tak sam sretna,jedva čekam maškare!!!

    A za mlađu curu imam kostim cvijetić koji je moja starija nosila prije dvije god.tak da će mi super poslužit ove.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja videla jednom mnogo dobru masku. Detetu su nakačili balone po celom telu, tj. odeći, na prevelike, ljubičaste, svuda osim na glavi. Prvo sam par sekundi bila zbunjena, a onda shvatila - grozd!!!

    Moja N je nedavno bila mala princeza (ako gledate taj crtani, to je za manju decu), a izgledala je ovako:
    http://www.facebook.com/photo.php?pi...a&id=654954678

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    243

    Početno

    mi smo lani bili ovaj prvi home made wall-e

  8. #8
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Kauboj-kupili šešir i pištolj, eko smeđu kožu-izrezali u obliku prsluka, sa bušilicom za papir izbušili rupice na ramenima i sa strane i kroz te rupice kriš-kraš proveli traku od istog materijala kako bi spojili komade, na traperice sašili sa strane traku od eko kože koju smo narezuckali da bi dobili rese
    Pčela-od žutog materijala sašila kao široki bodi koji se kopčao na ramenima i imao gumicu oko noge da bude tijelo napuf. polijepili poprečno crnu izolir traku da dobijemo trake, napravila kapu kroz koju sam provukla žicu na kojoj su bile male okrugle spužvice obučene u crni materija-ticala, žalac-sašila tuljac od crnog materijala, nepunila ga i prišila na guzu
    Dalmatiner-kupila materijal kao dekicu bijeli sa flekicama i sašila kao skafander s kapuljačom, našili uši i rep
    Crvenkapica-crveni plašt s kapuljačom, suknjica, majica i košarica puna svega
    Pipi duga čarapa (to će bitit ove godine)- u kikice ćemo uplesti žicu, posprejati narančastim sprejom, nacrtati pjegice, kratke hlaće, tregeri, majica, šarene čarape i različite cipele
    Pierot-kombinezon pola crni pola bijeli, oko vrata "kragna" od više slojeva tila i na glavu navučena crna čarapa, lice bijelo sa dvije crne suzice
    Španjolka-suknja crna, cvena majica, bakin rupičasti šal, punđa, velike okrugle naušnice (i ne mora), lepeza i kastanjete
    Mačka-crna dolčevita i tajice, rajf obučen u crni materijal i našivene uši, rep smo imali crni s neke kape, mala crna suknjica ispod koje je rep visio. bijela mašnica ispod vrata, bijele rukavice i bijele šlapice u mom slučaju (klizaljke), našminkani brkovi
    Klaun- na staru sjajnu-satensku pidžamu našili šarene zakrpe, našminkano lice ili maska, kupljen šešir

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Podrapala mi se neki dan jedna stara plahta. Nisam bacila - to je sjajno za napraviti kostim duha ili rimsku togu - već prema želji... Vidjet ćemo!

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ideje za veće (klasika iz mog djetinjstva) - mornari i gusari (prugasta majica vjerojatno je nešto što puno djece ima), dodati rubac na glavu, lažnu drvenu nogu (umotati nogu u jutu, vrećicu ili slično), povez na oko i zastava s mrtvačkom glavom...

    Moj mlađi je jedne godine bio kuhar (kapica se napravi od obruča tvrđeg papira za oko glave, a klobuk unutra od tanke salvete, prikopčati klamericama ili ljepilom). Jednu kuhinjsku krpu za pregaču (savinuti višak na uglovima, priheftati i prišiti trake) i kostim gotov za 20 minuta uz minimalna ulaganja. Kuhača i lonaca ima u svakoj kući... (imam za dosta toga i slike, ali moji su već veliki i ne vole svoje slike po forumima, pa se trudim toga pridržavati).

  11. #11
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Prošle godine sam Loli napravila vilinsku haljinicu od svoje tunike i pizzu.

    Na tuniku sam našila zelene trakice, cvijetiće i leptire, a običnu bijelu majicu sam pofarbala bojom koja je glumila paradajz i na nju našila šunkicu, sir, gljive i masline, sve od filca (imala sam doma), možeš koristiti bilo koju tkaninu.

    http://picasaweb.google.hr/frida.roda/Veljaca_2009# tako je izgledalo.



    (nisam baš od igle i konca )

  12. #12
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Nekad sam tjednima unaprijed sebi radila kostime, a sad se "iživljavam" na klincima. Dok su bili u kolicima:
    Kuhar: Sašila kuharsku kapu+ bijela košulja+crvena marama oko vrata+ crveno-bijeli karirani stolnjak preko kolica, kartonski šporet, naljepljene rajnglice sa pravom mrkvom, karfiolom, lukom, kuhače.... Kad je ogladnio.. grickao je mrkvu
    Patuljak + snjeguljica+veliki patuljak (tata)+ zla kraljica (ja)... snjeguljica je ležala u kolicima koja sam obukla u bijelo, za crvenim ružama po obodu krovića, a žuta suknja prekrivala prednji dio kolica
    Kad su oboje hodali:
    Kapetan Kuka i Wendy, ja Smee, a tata Petar Pan
    Popay i Oliva i mali Kićo... Osvojili nagradu za najkreativniju dječju masku na Samoborskom fašniku :D :D :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    indijanka - neko smeđe platno - iz daleko jako sliči na kožu, metar 40kn
    preklopila na pola, izrezala rupu za glavu, resice ... dužina do koljena kao haljina ...
    od špage ispleli pojas ...
    crveno pero prišili na smeđu vrpcu i zavezali oko čela
    ispleli pletenice i zavezali crvenom vrpcom

    lanac oko vrata - deblji smeđi konac i na kraju nekoliko perlica i crveno perce...

    super je izgledala - bolje nego kupovne varijante ...

    ispod kostima majica dugih rukava i tajice ili štrample



    jedne godine sam radila cvijet za glavu - e tu sam se malo napatila jer sam prvo savijala žicu, pa oko toga stavljala platno i punila ga drugim platnom tako da bude pufasto ...

    na netu imaš hrpu ideja

  14. #14
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    M je svke godine u vrtiću imala home made kostim.
    Materijali koji su korišteni su karton, najlon, baloni, materijal, lastika.

    Prve godine morala sam napraviti auto od kartona. Auto je sa strane imao dugačke lastike koje treba prebaciti preko ramena i tako se nosi.

    Zatim zdjele bombona. To je bilo lako. Izrezati debeli najlon u obliku široke majice, staviti lastiku na rubove (oko struka i vrata) i napuniti malim balonima. Na glavi su imali obični papirnati okrugli tanjur na kojem se pričvrsti još par šarenih malih balona.

    Pa su imali pelerine od obične podstave i šos od najlona na kojem su pričvršćene obične mašnice (za poklone).

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Deckima san prije dvije godine sila kostime gusara - napravila sam dreadlockse i maramu kakvu ima kapt. Sparrow, ofucane hlacice, crni prsluci s mrtvackim glavama naslikanim srebrnom bojom za tkaninu, zastala Jolly Roger i sebi haljinu Tie Dalme. Cak sam imala i oglicu od kostiju koju mi je davnih dana donio tetak sa svojih putesestvija.

    Prosle godine su bili kosturi, sasila sam crne majice s kauljacom i hlace od pamucnog trikoa, i domestosom, tj. varikinom nacrtala kosti. maske sam isprintala s ovog sajta:http://ravensblight.com/papertoys.html

    Ove godine, Andrija zeli opet biti kostur - on je mao konzervativan, tesko mu je prihvatiti promjene i iznenadjenja, ali svejedno ga mislim nagovoriti da bude barem Smrt - tako moze imati i jedno i drugo. Samo moram nabaviti kosu i sasiti kukuljicu. Videk ce biti lavić - imamo kostim koji mu je premalen, pa ga moram povecati - jos nisam odlucila hocu li sasiti cijeli novi ili cu ovaj povecavati.
    Lovro ce biti vitez. Ima drveni mac i stit, pletem mu zicanu kosulju i sasit cu mu onu haljinu koju su vitezovi nosili i napraviti ako stignem kaširanu kagicu. A ja cu biti Smrt ako Andrija nece ili vjestica ako Andrija hoce.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    meni dijete zeli biti sismis.
    dajte molim vas ideje,kako s maskom, kakav plast napraviti?
    u biti za plast si mislim samo crni izrezati cik cak, no za masku nemam ideja..a niti za usi..

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo ideje:
    http://www.costumefinder.co.uk/blog/...09/10/4717.jpg

    Naravno, doma to izrežeš (približan oblik, odmah obrazinu s ušima) od npr. crne poleđine fascikla, da bude tvrdo i da ta uha stoje. MOže i od kartona na kojem je zalijepljena tkanina tipa samt... ili isti materijal od krila.

  18. #18
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Moj T želi biti - ni manje ni više - nego dinosaur. i to spinosaur (to je onaj s jedrom na leđima). e sad, okvirnu ideju imam, našla sam i riješenje za to jedro, ali mi treba pomoć s izborom materijala i riješenjem za glavu. molim, uzmite u obzir da ne šivam na mašinu, snalazim se s iglom i koncem vulgaris.
    i ne dolazi u obzir kupšovanje gotovog, novog kostima jer si to ne mogu priuštiti.

    Joško je odlučio biti vatrogasac s kamionom (on je bar jednostavan).

    inače, na ovom siteu ima dobrih ideja
    http://www.coolest-homemade-costumes.com/[/quote]

  19. #19
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ja sam dobila nagradu jednom kad sam se omotala u zavoj ko mumija 8)
    a isto to se može isfurati kao ranjenik.a jednom sam bila odbjegla nevjesta-mamina vjenčanica.čak sam i bacala buket.

  20. #20
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    prije dvije godine filip je bio bager (napravio mu mm od kartonske kutije). prošle godine nije htio biti ništa pa mi nije rekao da treba se zamaskirati za vrtić, a ja sam bila u fazi intenzivnog povraćanja i nisam uopće shvatila da je doba maškara, pa su me tete u vrtiću špotale i špotale kakava sam ja to majka koja ne zna za maškare. ove godine pitam puno puta ali svaki put mi kaže nešto drugo. molim vas prosvijetlite me kojeg datuma djeca ove godine trebaju doći zamaškarana (naravno da sam van stavrnog svijeta)?

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa
    prije dvije godine filip je bio bager (napravio mu mm od kartonske kutije). prošle godine nije htio biti ništa pa mi nije rekao da treba se zamaskirati za vrtić, a ja sam bila u fazi intenzivnog povraćanja i nisam uopće shvatila da je doba maškara, pa su me tete u vrtiću špotale i špotale kakava sam ja to majka koja ne zna za maškare. ove godine pitam puno puta ali svaki put mi kaže nešto drugo. molim vas prosvijetlite me kojeg datuma djeca ove godine trebaju doći zamaškarana (naravno da sam van stavrnog svijeta)?
    Ogledaj oglasne ploče ili pitaj u vrtiću. Ako imaju web stranicu, zna i tamo biti najava fešte. Običaji se razlikuju od vrtića do vrtića...

    Fašnik je ove godine 16. veljače, ali kod nas u vrtiću je bio običaj da se čitav prethodni tjedan djeca maskiraju, jer im je jedan dan premalo. Mi bi donijeli maske i one bi stajale u vrtiću desetak dana, da se djeca izdovolje. Preoblačili su se do besvijesti...Kod starijih grupa bila je "povorka" (jer ne može dijete svaki dan biti bager) i za taj dan se dogovaralo - obavijest je bila uvijek na oglasnoj ploči tjednima prije, da se ljudi stignu pripremiti. Imali bi feštu u dvorani za tjelesni.

    Čak su znali imati i grupne maske (recimo kutija bojica ili otrovne gljive - cijela grupa bi se maskirala) ali to se dogovaralo s roditeljima.

    Btw. ne kužim kako to odgajateljice prigovaraju ako dijete nema masku? MOji su se voljeli maskirati, ali znam jako puno djece koja su se u mlađoj dobi bojala toga i nerado maskirala.... A naše odgajateljice imale su uvijek u rezervi kojekakve maske i obleke, pa ako netko nije imao, one bi mu napravile maske (bilo ih je dosta čiji roditelji nisu imali vremena, pogotovo ako je beba u kući). Naše stare maske sve koje su prerasli uredno smo darovali vrtiću za te svrhe.

  22. #22
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Kod nas je odluka pala- tata bu bil njemački ovčar, ja ruska plava mačka, a mišek bu bil mišek, mali sivi poljski- širimo ljubav bez obzira na različitosti!
    E sad kak bum to izvela još neznam, ali nekaj bumo smislili. Znam samo da nesmijemo imati maske preko face jer bu dijete mislilo da je mama otišla nekam

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Kako je najbolje učvrstiti filc jedan za drugi? Šivanjem ili lijepljenjem?

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I jedno i drugo ce biti ok.

    Napravila sam Lovri kostim viteza koji je trazio. Nastrikala od spage onu kosulju s kapuljacom, ofarbala u sivo. Sasila crnu halju s crvenom brokatnom aplikacijom. Napravla sljem s vizirom, kasirala ga gazom i papirom ,jer mi se hamer nije cinio dovoljno cvrstim. Mac i stit ima drveni. Mozda mu jos napravim cizme od kartona.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Odlično, puno hvala, nisam baš nešto sa šivanjem

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    meni trava! Još moram zmisliti kaj s time!

  27. #27
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mi smo ove godine povezali eko aktivnosti i maškare pa ćemo biti leptiri vrlo je jednostavno od starih PVC vrećica napravili smo krila (peglanjem vrećice se rastope složi se jedno na drugo cca 10- tak kom da bude tvrdo i ispod i iznad se stavi masni papir za pečenje) na glavu rajf sa ticalim od mucaste žice i to je to, tako se mogu napraviti i krila za bubamare, pčele i ostalo ali mogu se napraviti i kostimi koji trebaju stajati npr. oklop za Ninju kornjaču ili sl.

  28. #28
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Moj T želi biti - ni manje ni više - nego dinosaur. i to spinosaur (to je onaj s jedrom na leđima). e sad, okvirnu ideju imam, našla sam i riješenje za to jedro, ali mi treba pomoć s izborom materijala i riješenjem za glavu. molim, uzmite u obzir da ne šivam na mašinu, snalazim se s iglom i koncem vulgaris.
    i ne dolazi u obzir kupšovanje gotovog, novog kostima jer si to ne mogu priuštiti.

    Joško je odlučio biti vatrogasac s kamionom (on je bar jednostavan).

    inače, na ovom siteu ima dobrih ideja
    http://www.coolest-homemade-costumes.com/
    [/QUOTE]


    jedne sam godine zapocela al ga nisa dovrsila - kostim dinosaura...

    kupila sam spuzvu (mislim da je bila 1cm debela) i iskrojila dva "profila". svaki je imao rupu za ruku. trebalo se spojit na stomaku i ledjima - to nisam obavila (ne sjecam se zasto nisam dovrsila...) i na kraju sam mislila bojom u spreju (smedja i zelena) obojati spuzvu...

  29. #29
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    hvala, litala,

  30. #30
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Upravo sam započela kostim za šmislu. Našla neku staru trenirku , finu futranu i sivu, rozu kapicu na koju ću prišiti uši od džepova od trenirke. Sutra krećem sa šivanjem. Bila bu pravi mali sivi miš.

  31. #31
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    moram napraviti klauna za vrtić
    treba mi kroj za kostim (šivat ću ručno) i ideje
    prvi put to radim i radim sve puta 2
    ako danas počnem hoću li završiti do ponedjeljka

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MIJA 32 prvotno napisa Vidi poruku
    moram napraviti klauna za vrtić
    treba mi kroj za kostim (šivat ću ručno) i ideje
    prvi put to radim i radim sve puta 2
    ako danas počnem hoću li završiti do ponedjeljka
    Pa nemoj se zezati sa ručnim šivanjem.... Klaun je najzahvalniji kostim. Bilo kakva odjeća će pomoći... Najjeftinija i najbrža varijanta - uzmeš tatine ili svoje majice - bitno je da je onak "šlampavo" i na njih našiješ 3 cofleka ili nešto slično za gumbe. Ako to nije dosta, možeš i samo točkice staviti, recimo ovako kao na linku (na neku 2 broja preveliku odjeću samo nalijepiš šarene točkice od tkanine ili kolaž-papira, ljepilom za papir). Djeca sigurno imaju jednobojne trenirke... Okreneš ih naopako, pa peglom zalijepiš točkice izrezane od flizelina. To se poslije može skinuti. Ako lijepiš papir, još će lakše ići dolje. Evo, slika govori 1000 riječi - kako svakodnevnu odjeću pretvoriti u kostim.

    http://coolest-homemade-costumes.shi...ostumes-01.jpg

    Možeš i kod Kineza kupiti neke 2 pidžamice i isto ih tako uresiti...

    Za na glave neke kapice, a možeš nabaviti perike... Ima u Nami (na Kvatriću sam vidjela) frčkavih i onih kombinacija s crvenim nosom. Bar je bilo prošli tjedan. Mislim da su perike najjeftinije bile 14 kn, a bilo ih je bome do 80...

    Najbitnije je dobro obojiti lice. Ima u Nami boja baš za to. Bit će super....
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.02.2010. at 12:16

  33. #33
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Mi ove godine imamo po dvije kombinacije (čak i treću pričuvnu) za naše vrtićance (obzirom da se maskiraju cijeli ovaj tjedan i sve do drugog utorka, pa da im ne dojadi jedno te isto), a ful jednostavne:

    B
    1. bejzbolaš - na štrample obuče kratke hlače, a na majicu dugih drugu majicu bez rukava na kojoj piše baseball, na glavi šilterica s natpisom Player; uz to još ima baseball palicu i lopticu s kojima se i inače igra doma)
    2. šišmiš - od velikog komada crnog platna napravili smo krila tak da smo izrezali cik-cak i na krajeve prišili narukvice od crne gumilastike za staviti oko ruke; ispod se obuku tamne tajice/štramplice i tamna majica; na glavi maska/uši izrezane iz kartona

    F
    1. duh - plahtu prerezali na pola prebacili preko glave i izrezali rupe za oči, nos i usta; ispod rukica malo priheftali tak da se dobije kao rukavići da baš ne klizi s glave (krajnje jednostavno)
    2. Bob graditelj - imamo jedne treger hlače koje je dobio u nasljedstvo od neznamvećkog, ali ih nikad ne nosi jer se mami baš ne sviđaju posebno, a nisu ni praktične za stalnu uporabu zbog komplikacija s odlaskom na WC, ispod jedna karirana košuljica s pretežito crvenom bojom, žuti šljem i kutija s alatom iz igračaka, remen oko struka i zataknuta kliješta ....

    Rezervne varijante su nam:
    (1) kravica ili dalmatiner (imamo jednu staru pidžamu bijele boje s crnim flekama, pa mogu biti jedno ili drugo; a uz to od onih spužvastih naramenica još napravimo uši)
    (2) kuhar(od onog drugog dijela plahte skrojimo kutu, a kapu napravimo od kartonskog obruča i bijele šuškave vrećice koju malo oblikujemo; tome dodamo jednu plastičnu posudu i kuhaču)
    (3) karta iz crtića Dora istražuje (spužvu 1 cm debljine zarolati oko djeteta, izrezati otvore za ruke, od tkanine ili papira izrezati oči, nos i usta i nalijepiti na prednju stranu; evtl. se iznutra može nacrtati karta, pa kad skine i to izgleda fora)
    (4) Diego iz crtića Dora istražuje (svj. plava majica kratkih rukava, petrolej plave kratke hlačice, bijeli prsluk, bijele čarapice i ruksak sa samo jednom trakom (naš je t. plavi, ali ćemo ga obući u narančasti materijal)

    Imamo još nekih ideja, ali je izrada malo zhtjevnija i kompliciranija, a najmlađi buraz trenutačno proživljava teško razdoblje (skupa sa mnom) jer sam ja nedavno počela raditi, pa se popodne ne skida s mene i tako nemamo vremena za zahtjevnije akcije.

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Zaboravila sam dodati da su kikići oduševljeni jer su različiti u totalnoj poplavi spidermana i inih junaka, a i tetama se jako dopalo kaj su drukčiji i totalno nenasilni likovi (čak su se i tete iz drugih grupa oduševile kad su ih vidjele jutros na hodniku). F. je dobar duh kasper i jako je sretan zbog toga (a čak ne zna niti priču).

  36. #36
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    T. hoće biti mušketirka.
    Plašt je u izradi, šešir smo nabavili ali nemam ideju kako napraviti mač.

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozda od pletace igle? Ti macevi za musketire su zeznuti jer su tanki.

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni je najlakše raditi sa krep papirom i klamericom
    stvarno se može napraviti sve

    jest da je najčešće za jednokratnu upotrebu, ali je i vrijeme izrade kratko

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    oriel, mač napravi od aluminijske folije, odlično izgleda i potpuno je bezopasan
    a folija je podatna za oblikovanje u svim smjerovima

  40. #40
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Apricot hvala, super ideja.
    Upravo to mi je trebalo, a zapravo najvažnije što je bezopasno za ostale.

  41. #41
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Peterlin hvala za ideje (i ostalim curama)
    kupit ćemo neke jeftilen pidžame i srediti ih
    sad sam gledala na telki kak napraviti periku tak da ćemo i to i bit će super

  42. #42
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ideje za glavu dinosaura?
    našla sam kako to treba izgledati, imam i kacigu za osnovu i dalje sam malo zapela. ako sad to idem kaširati, kolike su šanse da bude gotovo na vrijeme za dernek u školi, u utorak?

  43. #43
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imas i vise nego dovoljno vremena. Ja kasiram razrjedjenim drvofiksom, to mi je najjednostavnije.

  44. #44
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    evo zmajaod kartona ,pretvori ga u dinosaura
    http://familyfun.go.com/crafts/craft...dragon-667985/
    Posljednje uređivanje od eki3 : 11.02.2010. at 00:03

  45. #45
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    savršeno!!! hvala ti eki. ovo definitivno pojednostavljuje stvar

  46. #46
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    mi smo sinoć završili mrkvu
    zadnjih je godina uvijek željela biti neka princeza, vila i to
    nakon prošlih maškara je rekla da će biti vještica slijedeće godine
    nakon što smo se počele spremati za vješticu i baš sam našla dobar predložak za izraditi je, međutim curka je rekla da su sve cure u vrtiću i na plesu uvijek princeze, vile i vještice i da ona to ne želi biti, već da želi biti drukčija
    vidjela je negdje bundevu pa je to poželjela, ali kako mi se to činilo za cjelodnevni boravak u vrtiću nezgodno (moraš postići efekt okruglosti, a to znači da baš i ne može sjesti u tome ili se valjati po podu, a ako ubaciš tolike slojeve spužve prokuhat će, pa smo se dogovorile da bude mrkva

    dakle
    narančasti materijal, iskrojeno na kroj duže leptir-majice, oko rukava,
    oko donjeg ruba (i po drugim šavovima, da se ne vidi neuredan šav - sve rukom šivano) te još onako sporadično po kostimu našila narančasti til
    ovratnik našila od zelenog tila,
    zavezat ćemo rep ili kike, omotati zeleni til oko njih, staviti puno zelenih trakica našivenih na stare gumice za kosu
    malo nazeleniti lice
    narančasta majica i štrample (imamo od prije)

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mi uvijek imamo više ideja pa neke ostanu neiskorištene...

    Kod nas isto pala konačna odluka - stariji će biti Charlie Chaplin (još moram neki štap nabaviti, možda od bambusa - bilo je u Šumoopskrbi zgodnih štapova za cvijeće). Šešir imamo, košulju i kravatu imamo, cipele može uzeti moje ako bude htio. Moram napraviti brkove i to je to. Ako ne nađemo štap, nek uzme kišobran.

    Mlađi će biti Wortgyn (zločesti keltski čarobnjak) i imamo sve rekvizite osim koplja, ali mm će mu ga napraviti za vikend.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    hej, trebam pomoć. Moja prvašićka je u školi muhara za maškare pa te molim ako možeš nekako pojasniti onaj tvoj opis muhare i nekako poslati neku slikicu da probamo mi mame to napraviti.

    Zahvalna mama tri princeze

  49. #49
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    meni isto treba pomoć...kako se maskirati u medvjeda...HELP

  50. #50
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    i meni treba pomoc L zeli biti orka kit...mada mislim da bi i obicni kit ili neka riba prosao ...ja sam antitalenat za sivanje ali sveki zna

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •