Stranica 13 od 25 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1243

Tema: Gdje boli neplodnost?

  1. #601

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    evo mene opet...
    gdje boli? duboko u srcu, ko da te netko nozem reze, najtupljim nozem, polako sloj po sloj...
    svaki put sam prvih par dana nakon nule ok i onda se raspadnem. bit ce bolje kroz par dana.
    svima koji se osjecaju slicno/isto - niste same/sami.... saljem zagrljaj.

  2. #602
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno


  3. #603

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    83

    Početno

    Ja sam mislila da je lakše s vremenom..očito nije Mislim da sam dobro a svaki dan se raspadnem, trenutak je dovoljan..ne znam odakle dođe. Bubekica..cure..svima puno snage

  4. #604
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj sami_os prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila da je lakše s vremenom..očito nije
    Iskreno i mi smo mislili tako, da je lakše. U našem slučaju je očito sve teže i teže. Ovaj put je bilo najgore, čak gore nego prvi put.
    Držite se svi...

  5. #605

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    m@tt, potpuno te razumijem!!! ja sam se prvi dan nakon zadnjeg postupka dobro drzala, ali sam pukla dva dana poslije i to tako da jos uvijek skupljam komadice...

  6. #606
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj tetadoktor prvotno napisa Vidi poruku
    m@tt, potpuno te razumijem!!! ja sam se prvi dan nakon zadnjeg postupka dobro drzala, ali sam pukla dva dana poslije i to tako da jos uvijek skupljam komadice...
    Valjda če jednom doći i na nas red. Mora....

  7. #607
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    Da boli,jedan dan malo manje,dugi više ali uvijek je tu..
    Ja sinoć išla na ginekologiju da mi daju štopericu i taman na vratima sretnem trudnicu,kaže da je dobila trudove,da joj je termin,sva sretna i u strahu a muž oko nje ne zna ni sam šta bi od uzbuđenja,nervoze..a ja stojim i mislim,šta se ženi mota po glavi,kakav je to osjećaj,još malo pa će držat svoje dijete u naručju..
    A ja,pitam se hoću li ja doći u bolnicu a da ne idem na folikumetriju ili punkciju ili u strahu hoće li bit transfer ili ne,hoću li ja dospjeti na odjel rađaone,u strahu i uzbuđenju jer ću rodit svoje dijete,pa će mm bit nervozan zbog čekanja rođenja svojega djeteta a ne zbog čekanja na redu na humanoj,hoću li..??

  8. #608

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    kiki30, m@tt, tetadoktor... !!! I dobro znam taj grozni osjećaj !!
    Najveća bol u ovoj borbi koju sam do sada osjetila je ta dok sam ležala prije 8 tjedana u rađaoni, u trudovima i znajući da ću roditi bebe koje neće preživjeti... , a u boksu pored mene su rodile 4 žene za to vrijeme dok sam ja u mukama bila, ne toliko fizičkim mukama, koliko mukama duše i srca.... i svakoj je beba zaplakala, dr-i čestitaju na zdravoj curici/ zdravom dečkiću...a MM i ja jecamo od tuge i boli kad se pročuje plač drugih beba, znajući da plač naših anđela koji se rađaju nikada nećemo čuti !! Ja vam dragi moji ne mogu opisati tu bol, evo i sada plačem i srce se raspada kada se sjetim toga momenta ...ne dao Bog nikome taj osjećaj!!!

  9. #609
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Majčin dan

    Mury, lavice naša

  10. #610
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ajme Mury sva sam protrnula samo čitajući tvoj post, i imaš pravo nije baš to da kad zatrudniš svi strahovi prestaju i da si u blaženom stanju uvijek je tu nešto da nas drži napetima i dok god se to dijete ne rodi živo i zdravo mislim da ni jedna s ovog PDF-a nema mira. Želim i tebi i svima nama da dođemo do tog cilja.

  11. #611

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Cure grlim vas sve

  12. #612
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mury moja

  13. #613
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Mury, cure

  14. #614
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Evo i mene trudilice moje, 3 stimulirani ivf i opet jedno veliko ništa... Najgore je što negdje u dubini srca možda i znam da nikad neću biti majka a danas, na majčin dan još mi je teže.... To znate samo vi, suborke moje... Možda, ali samo možda se opet malo ponadam za nekih par mjeseci kad budem opet vadila sve ove silne papire,do onda opet samo puno suza i krivnje jesam li mogla nešto drugačije napravit.. Možda.... Za sve vas majčice koje ste izgubile dijete, srce mi se para zbog vas, Mury... Tikice... I sve druge... Bog će jednom shvatiti da je pogriješio i nagradit će vas sve, mora... Srce i dušu ostavljam vama ovdje a dalje idem ovako tupa od boli, i tako do sljedećeg postupka...

  15. #615

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Mury

  16. #616
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Mury grlim...

  17. #617

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Da, majčin dan , i srce se opet cijepa (cijelu misu sam preplakala, jer je bila propovijed o majčinom danu )
    Hvala vam na zagrljajima

  18. #618
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Drage moje...sve cete vi drzati svoju djecicu u rukama, samo eto netko prije netko kasnije...u pocetku svi mislimo joj samo da ostanem trudna, kad smo trudne umiremo od straha hoce li sve bit u redu...a kad i trudnoca sretno dode kraju i konacno zagrlimo svoje srecice onda nastupaju brige oko njih...jel u redu ovo i jel u redu ono. Ovo je prvi majcin dan u mom zivotu da grlim svoje srecice i usput placem skupa sa svojom curicom jer eto micica prvi put ima temperaturu ... Ali sve su to cari majcinstva...mislim da joj izlaze zubici

  19. #619
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Mury
    Posljednje uređivanje od innu : 12.05.2013. at 14:03

  20. #620
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mury, draga.... Mislim na tebe.

  21. #621
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Sad kad su završila moja hodočašća na brdo i kad znam da s te strane više nemam šanse.... uh, boli 100 puta više u svakom dijelu tijela, a mislila sam da ne može boljeti jače....
    Mury, draga.... tikica 69..... sve druge..... ne dao Bog nikome da mu se dogodi što i vama.... vi ste najhrabrije žene za koje nisam ni znala da postoje... mislim da bih uz ovu bol, koja je došla nakon neuspjelih postupaka, mogla umrijeti, ali doživjeti to što ste vi.... to je da se čovjek raspadne na komadiće od boli i užasa....
    Drage moje, na ovaj dan je još teže.... ali valjda će nam se sve ovo što nam se događa nekada u životu vratiti dobrim... trebalo bi...

  22. #622
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Cure......i divim se vašoj hrabrosti...
    Vjerujem da se sve vraća dobrim. Mora.

  23. #623

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    79

    Početno

    Imati dijete je jedna od dubokih emocionalnih potreba većine odraslih ljudi koji su u stabilnim vezama. Nemogučnost da ostvarimo roditeljstvo frustrira i to jako,pogotovo kada ulažemo veći dio svoje energije i vremena i novaca a sve bez uspjeha.Osobno sam tako živjela punih sedam godina kada sam išla u postupke bez uspjeha.Sada kada imam dijete sve je puno lakše ali i dalje me boli kada pomislim da će moje dijete možda ipak biti jedinac a ja sam osobno uvijek željela imati više djece.Ipak ne predajem se tako lako i dalje sam odlučila ići u postupke bez obzira na sve neuspjehe.Osobno ponajem ženu koja je izgubila pet ili šest trudnoća od čega je jedna bila izgubljena u osmom mjesecu trudnoće,a dvije u četvrtom i petom mjesecu trudnoće ali ipak nije odustala i u 44oj godini je po prvi put u svom životu rodila zdravu curicu.Kad se sjetim nje, kažem sebi ,mogu i ja izdržati još malo i možda će se i meni ponovno osmjehnuti sreća.

  24. #624
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Danas je majčin dan i čestitala sam ga između ostalog i prijateljici koja je mama nepuna 2 mjeseca... I sad su mi oči pune suza.. I ona je jedva dočekala svoje malo čudo.. Nadam se da ću i ja osjetiti to... Slavit ćemo i majčin dan i dan očeva! To će nam biti najljepši praznici.
    Drage naše koje ste osjetile čar majčinstva, želim Vam presretan ovaj dan....

  25. #625
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Cure moje,

    koliko bola na ovoj temi, strašno

    I taman kad pomislim da sam se navikla na okrutnu činjenicu, dođu posebni dani, poput ovog i ja se slomim. Nekad se bojim kad nemam suza da sam postala kao robot, a onda pročitam postove poput naše mury i to vrati suze i sva tužna osjećanja.
    Mury, ti si žena lavica, poslije svega ustaješ i ideš dalje, samo hrabro draga.

  26. #626
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Mury, tebi i svim MPO maratonkama, svima koje su izgubile svoje bebice, svima koje su izgubile bitku s vremenom, šaljem bezbroj zagrljaja na današnji dan

  27. #627
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Citiraj kika222 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene trudilice moje, 3 stimulirani ivf i opet jedno veliko ništa... Najgore je što negdje u dubini srca možda i znam da nikad neću biti majka a danas, na majčin dan još mi je teže.... To znate samo vi, suborke moje... Možda, ali samo možda se opet malo ponadam za nekih par mjeseci kad budem opet vadila sve ove silne papire,do onda opet samo puno suza i krivnje jesam li mogla nešto drugačije napravit.. Možda.... Za sve vas majčice koje ste izgubile dijete, srce mi se para zbog vas, Mury... Tikice... I sve druge... Bog će jednom shvatiti da je pogriješio i nagradit će vas sve, mora... Srce i dušu ostavljam vama ovdje a dalje idem ovako tupa od boli, i tako do sljedećeg postupka...
    isto ti se i ja osjećam,s tim da bum ja ovu godinu imal 37 godina,da svaki put dobim sve manje i sve lošije stanice,da sve teže podnosim stimulacije i psihički i fizički...vjeruj mi i ja sam jako svjesna toga da možda nikad nebum mama.
    ovaj postupak mi je dosta težak zato jer mm samo govori,to je to,ovaj put bumo uspjeli,poslije šest godina došlo je i naše vrijeme..strah me ak ne uspije da bu on to podnesal još teže nek ja...a jesmo svi jadni..

  28. #628
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Mury mila, plačem zajedno s tobom! Suborke drage,držite se! Budite hrabre i jake kao i do sada...Sigurna sam da će vaša bol,patnja i prolivena suza biti nagradjena

  29. #629
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Mury prvotno napisa Vidi poruku
    kiki30, m@tt, tetadoktor... !!! I dobro znam taj grozni osjećaj !!
    Najveća bol u ovoj borbi koju sam do sada osjetila je ta dok sam ležala prije 8 tjedana u rađaoni, u trudovima i znajući da ću roditi bebe koje neće preživjeti... , a u boksu pored mene su rodile 4 žene za to vrijeme dok sam ja u mukama bila, ne toliko fizičkim mukama, koliko mukama duše i srca.... i svakoj je beba zaplakala, dr-i čestitaju na zdravoj curici/ zdravom dečkiću...a MM i ja jecamo od tuge i boli kad se pročuje plač drugih beba, znajući da plač naših anđela koji se rađaju nikada nećemo čuti !! Ja vam dragi moji ne mogu opisati tu bol, evo i sada plačem i srce se raspada kada se sjetim toga momenta ...ne dao Bog nikome taj osjećaj!!!
    nažalost poznat osjećaj...dok je žena rađala i jaukala išla mi je na živce,jer ja nisam mogla ni zvuka pustit od bolova...kad je njezino dijete zaplakalo sam plakala jer moje bebe više nije bilo i smijala se jer je jedna žena uspjela!

  30. #630
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    svima vama, najhrabrijim zenama na svijetu od srca zelim puno uspjeha.
    i da nikada, nikada vise ne osjetite toliku bol.
    stalno sam u mislima s vama.
    draga moja kiki30

    gotovo svaki puta kada zagrlim svoju djecu, ne, ne mogu objasniti. kao da me stegne u srcu. stisnem ih kao da ce mi ih netko uzeti. mozda je glupo. a mozda i nije. valjda ta bol nikada nece zauvijek nestati.

  31. #631

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    10

    Početno

    boli uvek i brez prestanka...

  32. #632
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mene beskrajno boli svaki put kada svom bratu i sogorici javljam svoju pozitivnu betu...
    jer su oni svoju borbu poceli puno godina prije mene, a jos uvijek ih ne grle malene rucice
    znam da su sretni zbog mene, al ja sam tuzna zbog njih....

  33. #633
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    A ja se svaki put redovno rasplačem kad čitam ovo temu iako sam i sama već pisala tu Grlim vas svih!

  34. #634

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    9

    Početno

    A di ne boli lakse je dati odgovor evo 4 godine i jos uvik nista ostaje samo nada

  35. #635

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    O koliko puta mi kažu da će s vremenom biti lakše. Ali nije. Nego svaki puta boli sve više. Ali nekako s vremenom recimo da otupiš na sve. Nekako odradiš tugu s mišlju odtugovat ću svoje, a onda dalje. Ali krenuti svaki put dalje je sve teže i teže.

  36. #636
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Citiraj Lotta81 prvotno napisa Vidi poruku
    O koliko puta mi kažu da će s vremenom biti lakše. Ali nije. Nego svaki puta boli sve više. Ali nekako s vremenom recimo da otupiš na sve. Nekako odradiš tugu s mišlju odtugovat ću svoje, a onda dalje. Ali krenuti svaki put dalje je sve teže i teže.
    slažem se,evo ja zadnja dva postupka nisam ni plakala...al danas jesam,dođe mm s posla i veli mi,gledaj kaj sam kupil za 10 kn i pokaže mi neke papiriće na kojima su dječji crteži...kupio od jednog malog dečka kaj ide u prvi razred,prodaje kaj nacrta jer nema za jelo...njih je četvoro,mama ih je ostavila,tata se brine za njih,ali sad kao ne smije raditi jer se mora brinut za djecu,kuću su dobili od karitasa,užas....dragi mi se danas raspal,nije mogal prestat plakat,a i ja skupa sa njim,najradije bi malog uzel i dopeljal ga doma...stvarno život nije fer,ta žena je rodila 4 djece i ostavila ih,i mogla bi ih rodit valjda još toliko,a mi bi htjeli bar jedno,a i za to jedno imamo sve manje nade,ja znam da bi mm bil savršen tata i boli užasno boli kad znamo da možda nikad nećemo biti mama i tata
    oprostite,bila sam skroz dobro,ali danas me je ovo dotuklo...budem sutra bolje

  37. #637
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj lberc prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se,evo ja zadnja dva postupka nisam ni plakala...al danas jesam,dođe mm s posla i veli mi,gledaj kaj sam kupil za 10 kn i pokaže mi neke papiriće na kojima su dječji crteži...kupio od jednog malog dečka kaj ide u prvi razred,prodaje kaj nacrta jer nema za jelo...njih je četvoro,mama ih je ostavila,tata se brine za njih,ali sad kao ne smije raditi jer se mora brinut za djecu,kuću su dobili od karitasa,užas....dragi mi se danas raspal,nije mogal prestat plakat,a i ja skupa sa njim,najradije bi malog uzel i dopeljal ga doma...stvarno život nije fer,ta žena je rodila 4 djece i ostavila ih,i mogla bi ih rodit valjda još toliko,a mi bi htjeli bar jedno,a i za to jedno imamo sve manje nade,ja znam da bi mm bil savršen tata i boli užasno boli kad znamo da možda nikad nećemo biti mama i tata
    oprostite,bila sam skroz dobro,ali danas me je ovo dotuklo...budem sutra bolje
    Ovo je nešto grozno, grozno! I onda ima pravde na svijetu? Po čemu je ta žena blagoslovljena da je rodila toliko djece, da bi ih napustila na kraju, a mi koji toliko to želimo ne možemo?!!?? Sad sam ljut!

  38. #638
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    da i mm je danas ljut,na nju,na boga,na cijeli svijet...

  39. #639
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    ta nepravda najviše boli,onaj koji ne mari bez problema ima dijete a mi koji bi mu sve pružili, se tako mučimo..
    zašto je to tako,zašto??

  40. #640

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    u redu je biti ljut, pustite emocijama da odrade svoje...
    a nepravde ima na svakom koraku, nazalost.
    svaki dan ucim biti sretna zbog onog sto imam, a ne tuzna zbog onog sto nemam. tesko je i treba puno vjezbe i rada na sebi, ali djeluje.
    dragim suborkama i suborcima saljem veliki zagrljaj.

  41. #641
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj lberc prvotno napisa Vidi poruku
    da i mm je danas ljut,na nju,na boga,na cijeli svijet...
    Poznat mi je taj osječaj. Reci dragom da nije sam. I meni je puno puta tako....

  42. #642
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Drage suborke (a vidim d aima i jedan suborac, he, he) teško nam je znam, Iberc normalno je da si plakala, plači koliko god želiš (i ja sam nakon 4. neuspjeha plakala ko kišna godina) i izbaci sve iz sebe, ali nemojmo se ljutiti na Boga, on ima plan za sve nas! Iberc ti si upoznata, a ja pozivam sve koji se žele pridružiti u molitvi za nas i naše postupke od večeras u 22h, koga zanima može vidjeti današnje postove na temi "molitva za naš uspjeh", nas nekoliko (što smo tamo pisale) počinjemo sa molitvom od večeras u 22h, bitno je da svi u isto vrijeme molimo i tako se zajedno udružimo i Bog će nam pomoći, a to ne oduzima puno vemena, mislim da svi znamo izmoliti jedan Oče naš...

  43. #643

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    sara10 lijepo! sjetite se i nas nevjernika

  44. #644
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    U moju molitvu ćete svi biti uključeni, svakoj želim uspjeh kao i samoj sebi, a nikome ne želim da prolazi sve ovo, pogotovo ne po tko zna koji put!

  45. #645

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Pozdrav prije svega...ne znam di da ovo napišem nekeko mi se čini da je ovdje najpriklaadnije. Kad pomislim gdje boli? Pa nema di ne boli...Trenutno sam čekalica bete (7 IVF+ICSI) i toliko se toga nakupilo da danas pucam na svako pitanje:pa kako si? Pa kako da budem najrađe bi pitala??????? Eto to me boli šta niko od ljudi koji znaju da smo na postupku ne da ne razume nego bi još ja njih trebala tješitA DOBRO SAM!!!!!!!!

  46. #646
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    U moju molitvu ćete svi biti uključeni, svakoj želim uspjeh kao i samoj sebi, a nikome ne želim da prolazi sve ovo, pogotovo ne po tko zna koji put!
    slažem se,nitko to nebi smio prolaziti
    s vama sam u molitvi

  47. #647
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Razmisljam i citam ovu temu dugo, prosla sam ju uzduz i popreko.. nisam dugo u mpo-u i zapravo mislim da nemam jos pravo previse kukati ali ne mogu si pomoci...
    Gdje boli? svih na istom mjestu vjerujem.. Boli u svakom trenutku kad prstom upere u moj trbuh napuhnut od stimulacije i pitaju ima kakvih novosti?.. Boli kad me susjedi u liftu zapitkuju kad ce beba, nadovezujuci se kako je divno imati djecu dok si jos mlad.. Boli kad ti dojade vise svi komentari pa sa suzom u oku kazes ''nije da ne zelimo vec ne mozemo'' pa umjesto da zasute nastave ''ma mozete, kako ne bi mogli, ma samo se opustite imate vremena doci ce to'' ...
    I dok oko mene skakucu prijateljice presretne jer su nakon dugog truda od tri-cetri mjeseca napokon ostale trudne, i one kojima se od prve ulovilo.. Zavist..moja zavist me najvise boli.. Zavidim im kad kukaju kako im je muka, kako povracaju, kako im smrdi hrana a jede im se sladoled s cipsom.. u tom trenutku bi prazninu u svom trbuhu u svojoj dusi rado zamijenila s pet put jacim mucninama i gadljivoscu i napuhnutoscu i hormonima koji i mene svicu jer ili ih uzimam jer moram ili sam se naglo skinula s njih pa sam sva van balansa..Boli kad se prave da te razumiju a kad ih pokusas upoznat s problematikom vidis da ih uopce ne zanima sto i kako i zasto, neki ni ne znaju kako dolazi do trudnoce a kamo li sta vise o temi..i takvi mi se nadju davati ''pametne savjete''...
    Boli jako kad se zapitas zasto bas ja, zasto oni koji mozda i ne zele zatrudne iz prve a ja koja to zelim iz zadnjeg atoma mog ''tijela s greskom'' ne mogu ni uz svu medicinu..
    Svaki novi postupak boli, fizicki i psihicki.. cekanje do bete postaje mucenje i igra zivaca ,svaka tockica krvi ili neceg cudnog izaziva napad panike, neuspjeh razbije svaku nadu i navuce sivilo i nevjericu, tjera te da se boris,zainatis ali budi strah od ponovnog pokusaja..
    A sta najvise boli? Kad te nakon neuspjeha tvoj muz zagrli i kaze drugi put ce biti sigurno,nemoj biti tuzna, a vidis mu u ocima da je razocaran, da ga boli jednako kao i tebe ali trudi se ostati stijena jer ako on padne tko ce te drzati.. Tuzni pogledi obitelji i tapsanje po ramenu ne pomazu..osjecas vlastiti neuspjeh, kao da sam sama kriva sto se nije ulovilo ili nije zadrzalo..
    Sve boli, svaki dan proveden u MPO svijetu je bol za mene i zaista se nadam da za svih nas ta bol ima svoj kraj i da ce nam kad tad ta bol biti ''nadoknadjena'' srecom kad zagrlimo svoje dijete..

  48. #648

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Joj jejja - rasplaka me Boli, ali sigurna sam da će jednom doći kraj i da će vam se želja ostvariti

  49. #649

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    jejja predivno napisano..
    nazalost, nema garancije.. ja se borim tako da svaki dan pomalo vjezbam naci srecu u drugim stvarima. neki se zbog toga grizu, jer malo daje osjecaj odustajanja, ali vjeruj, nije odustajanje.

  50. #650
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    ...mog tijela s greškom ..
    jejja
    Gledam ja jučer svog dragog,pomazim ga pa si mislim...već si odavno mogao biti tata,najbolji tata na svijetu.A njemu je najbitnije da smo skupa.Ako nam nije suđeno da budemo roditelji..a dobro,on je sretan da ima mene,da se slažemo i da smo zdravi.A meni svako malo prođe kroz glavu,a da si s nekom drugom,već bi bio tata

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •