Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Inkopatibilnost i IVF

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    21

    Početno Inkopatibilnost i IVF

    Drage moje! ako mi tko moze odgovoriti bila bih zahvalna,dali je moguce da dragi i ja nismo kompatibilni,odnosno da moja kiselost ubija njegovu vojsku?Naime papa test je ok sto se tice hpv i cina,ali je uvijek obiljezena upala sto doktori smatraju da je ok nalaz.i uvijek par dana prije menstruacije osjecam peckanje koje prodje kad i m.Neznam vise sta da mislim ulazim u postupak ivf sljedeci mjesec,pa bih htijela rijesiti i ovaj problem ako je moguce.Pametne moje cure recite dali pricam gluposti!!!veliki pozdrav

  2. #2
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    Da bi to saznala moras uraditi Postkoitalni test (PCT).
    Sretno vam

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    21

    Početno

    dee-dee u kojem vremenu to moram napraviti? koliko treba proci od odnosa?hvala ti na brzom odgovoru

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno kako se to radi

    dee dee kako se radi pct..meni nikad nitko nije rekao da bi i to trebala napraviti..više ništa ne znam.Imam osjećaj da sam uvijek na početku

  5. #5

    Početno

    To zakazes samo sa doktorom...uvece imate odnos a sutra ujutru idete kod njega da vidi u kom stanju su spermatozoidi.
    Moja drugarica je isla i videla da ubija sve spermatozoide. Medjutim u roku od 2 meseca, ostala je trudna! Verovatno se ta kiselost menja vremenom...

  6. #6
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Ne znam iz iskustva no čitala sam da se pct radi u vrijeme ovulacije 8-12 sati nakon odnosa.

  7. #7
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    Ja mislim da se taj test radi u okviru od 4 sata nakon odnosa. Imate ciljani odnos, nakon par sati odete docu i on uzme uzorak i salje ga na analizu i tu se utvrdi da li ima zivih spermija ili nema.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    Ja sam išla na taj test i procedura je da unutar 4-8 sati nakon odnosa dođeš liječniku (bez pranja!!!) i on ti uzme uzorak sluzi iz rodnice, napravi razmaz na mikroskopu i to je sve. Meni je čak pokazao jurišnu bojnu!Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Mzape je sve rekla. Štos je u tome da se kiselost sluznice mijenja, pa test iz ovog ciklusa ništa ne znači za slijedeći... Ako je sluz prekisela, a spermići sporiji, to je onda problem jer ih dodatno uspori. Ja sam u ciklusu kad smo išli na prirodnjak (za svaki slučaj ako ne ulovimo js) pila i ulje noćurka ( ali može i neki sirup za grlo koji olakšava iskašljavanje jer on zapravo razblažuje sluz u grlu pa tako i svaku drugu sluz u tijelu). Nismo isprobali jer smo ipak išli na ivf gdje smo zaobišli priču sa sluzi i doživjeli plus. Žao mi ješto nisam ranije čula za to, probala bih ranije...

  10. #10
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    PCT test se mora raditi u doba ovulacije (najbolje na taj dan). 2-3 h nakon odnosa dr gleda koliko je spermića "preživjelo".
    Nama je test negativan, i to navodno ne smeta kod IVF-a, mada.. sve više mislim da je u tako nečem naš problem. Al to je već hvatanje za slamku.

    Zvrk, danas kupujem ulje. Kud sve tabletice.. )

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Sanja, i uzmi neki sirup za razvodnjavanje sluzi, maločas sam pričala s dokicom, veli najbolje od bijelog slijeza. Ma, velim ja, sve treba probati jer kad uspije nikad ne znamo što se sve posložilo. Držim fige!

  12. #12
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Zvrk,

    ulje kupljen i popijeno. Danas kupujem i sirup od bijelog slijeza.
    Punkcija je u četvrtak. Tko zna... Kad sve smučkam, nešto mora upaliti!

    Čajevi, andoli, ulje, sirupi, vitamini, folna kiselina..

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Sanja i ja sam imala neg. PCT (niti jednog preživjelog decka nakon 1,5 h - vidjela porazenu vojsku mikroskopom, sto nikad necu zaboraviti), isto tako taj test nije "glavni" pokazatelj eventualnog problema buduci se stanje mijenja pa ga lijecnici rjetko uzimaju kao relevantan pokazatelj, isto tako smo pokusali 3 neuspjesne inseminacije (kojima smo pokusali zaobici probleme neg. PCT odnosno pomoc deckima), a evo me sada sanjam kako ce uspjesan, "slucajan i spontan" rezultat samo 1 heroja izaci nakon 9 mjeseci najljepseg podstanarstva na svijetu.
    Znam da je ponekad jako tesko imati "hladnu i pribranu" glavu u svemu ovome, ali ono sto se meni cinilo nemoguce odnosno da se cuda uvijek dogadjaju nekom drugom, eto dogodilo se meni, i tako dok sam se bavila matematickim vjerojatnostima, proucavanjima, izracunima, zamisljanjem i predocavanjem procesa oplodnje nisam se pomakla nimalo već tonula, no kada sam se odlucila odmaknuti i odahnuti, 1 malisa se uspjesno probio, napao me i oplodio.
    Btw. i ja sam cula i procitala (amerikanke cesto koriste sirupe za iskasljavanje) da moze pomoci, pa Sanja i ostale cure, "razvodnite se" sirupom, vitaminizirajte se i vjerujte (jer najteze je u sve uklopiti "pravo vrijeme", a to je zapravo glavni igrač ove utrke).
    Sretno buduce mame i da sto prije to postanete!!!!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    21

    Početno

    Cure hvala sto ste se javile i objasnile da je to moguce,ljuti me sto takvu informaciju nisam dobila od doktora.Isto sam inzistirala da mi izvade hormone pa tako svako malo podsjecam sta bi mi jos mogli pogledati.Premda idem na IVF bacam se na caj,pa cemo vidjeti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •