Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 154 od 154

Tema: nasilje u vrtiću

  1. #151
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala I hvala svima na savjetima, stvarno ste nam puno pomogle!

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Svako dijete nema pravo ni obvezu na vrtić, to je usluga čuvanja koja se plaća, i ako ugrožava drugu djecu može biti ispisano.
    Točno to, no obrazac koji primjećujem je slijedeći:

    - Ako je netko roditelj nasilnog, rekao bih prije svega disfunkcionalnog i neodgojenog djeteta (jer ipak postoje djeca koja nisu takva znači može se), onda takvi roditelji traže da svi drugi imaju obzira prema njihovom djetetu.
    dodatno ukolko je to nasilno djete ujedno i starije ili fizički jače i spremnije (+5-10kg od onog kojeg zlostavlja) onda obavezno imaju odgovor, nećemo se mješati djeci u život, neka se oni nauče izborit ili to su dječja posla.

    Prevrnemo li to u stvarnu prijetnju njihovom nasilnom djetetu, odmah se ploča mjenja, nije u redu udarati, nemojte vi moje djete odgajati i sl.

    Tete u vrtiću, hm, ne vjerujem da dolaze s planom da budu loše, ali 1 teta na njih 12 ili 30+. Uhodani odgovor, je sve je bilo u redu dok se nešto ipak ne dogodi, na kraju krajeva, kako kaže Cubana, to je usluga koja se plaća i svodi se na novac.

    Eto ja ispisujem svoje djete iz privatnog vrtića, jer je tamo 6+ terorizator, koji je već odavno trebao biti u maloj školi i napustiti tu ustanovu, ako ništa drugo zbog ponašanja, ali očito je kao i u svakom poslu novac najvažniji kriterij.

    Moje djete 4 godine/14kg, a ovaj klipan od 6+ i barem 25+. Jel to normalno? Da takav divljak udara moje djete šakama u trbuh?

    I zasta razmišljam , jel bi trebao tom roditelju zalijepiti poštenu šljagu, pa da i ja mogu reći da sam neprilagođen, da je to ravnopravno pa bi možda razmislio o tome kako odgaja svoju djecu.

  3. #153

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    od poštene šljage nikakvih pozitivnih rezultata neće biti. od angažiranja odvjetnika i postavljanja zahtjeva za naknadu štete od vrtića i roditelja nasilnika, puno vjerojatnije. možda i samo najava istog može pomoći, naravno, nakon što se sve pokušalo riješiti na drugi način.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    od poštene šljage nikakvih pozitivnih rezultata neće biti. od angažiranja odvjetnika i postavljanja zahtjeva za naknadu štete od vrtića i roditelja nasilnika, puno vjerojatnije. možda i samo najava istog može pomoći, naravno, nakon što se sve pokušalo riješiti na drugi način.
    Naravno, ne da mi se spuštati na tu razinu, iako ponekad mi izgleda da takvi razumiju jedino takav jezik.
    Kako god, pokazalo se da je u interesu samo novac za precjenjenu uslugu, jer kad sam spomenuo razlog zbog kojeg moje dijete ne želi ići u vrtić, odgajateljica se digla na zadnje noge; da kako se usuđujem, da ona nije našla diplomu na cesti i ostalo.

    Sve u svemu, lakom kalkulacijom, jasno mi je, ograničeni broj mjesta u vrtiću (10-12) * 2000kn = maksimalni godišnji prihod. Sad kad najavite da će ostat bez 24000kn godišnje, ili da bi trebalo možda nekog udaljit, pa očito nije luda. A očito se smanjio i profit margin.


    Što pokazuju i računi koje smo dobili. Zaista sam očekivao da se netko tko ima privatni vrtić na to odlučio iz ljubavi prema poslu koji radi, pomoći djeci i sl., a ovdje je očito više odradio marketing i istraživanje tržišta.


    U svakom slučaju, kako postoje instagram djevojke, tako očito postoje i instagram vrtići, gdje se na socijalne mreže stave samo idealne slike nekih "kreativnih radova".

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •