Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 150

Tema: Perilica-susilica

  1. #1
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno Perilica-susilica

    U kupnji sam ovakvog uredjaja. Znam, sad cete mi reci kupi odvojeno, ali prisli smo sve mogunosti i nemamo uvjeta za dva uredjaja, jednostav no nije izvedivo. Dakle molim da mi se jave cure sa kombiniranim uredjajima, cijene, iskustva....Svaka pomoc je dobro dosla :D

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nemoj Candy, imas dolje moj topic pa ces vidjeti i zasto.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Ja imam ariston margaritu, sa 1200 okretaja, koštala je oko 3000 kn.
    U principu sam zadovoljna, ali kad ju usporedim s iskustvima nekih drugih cura, čini mi se da su odvojene ipak bolje. Glavni problem je mali bubanj, kao i na svim kombiniranim perilicama-sušilicama, tako da moraš sušiti malo po malo. Inače se sve pogužva. Riovu robicu osušenu u njoj ne peglam, samo složim, ali većina naše odjeća mi se ipak čini prezgužvana da bi prošla bez peglanja.
    I, još jedna zamjerka je miris, miris robe koja iziđe iz sušilice jednostavno nije niris veša osušenog na suncu :/ .
    Velika prednost kombiniranih uređaja je broj okretaja, perilicu bez sušilice koja ima ovoliko okretaja platit ćeš možda samo malo manje. A toliki broj okretaja stvarno ubrzava sušenje. I, ne, nisam primjetila da toliki broj okretaja uništava rublje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Ja imam ariston margaritu, sa 1200 okretaja, koštala je oko 3000 kn.
    U principu sam zadovoljna, ali kad ju usporedim s iskustvima nekih drugih cura, čini mi se da su odvojene ipak bolje. Glavni problem je mali bubanj, kao i na svim kombiniranim perilicama-sušilicama, tako da moraš sušiti malo po malo. Inače se sve pogužva. Riovu robicu osušenu u njoj ne peglam, samo složim, ali većina naše odjeća mi se ipak čini prezgužvana da bi prošla bez peglanja.
    I, još jedna zamjerka je miris, miris robe koja iziđe iz sušilice jednostavno nije niris veša osušenog na suncu :/ .
    Velika prednost kombiniranih uređaja je broj okretaja, perilicu bez sušilice koja ima ovoliko okretaja platit ćeš možda samo malo manje. A toliki broj okretaja stvarno ubrzava sušenje. I, ne, nisam primjetila da toliki broj okretaja uništava rublje.
    Sve isto, samo bih jos dodala-prilicno je glasna, pogotovo centrifuga.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ja imam electroluxovu perilicu-susilicu i jako sam zadovoljna. ima velik bubanj, ali mana je sto se moze susit samo pola bubnja. no, meni ne smeta jer, ionako, susim samo stvari malaca, a njih nikad i nema puna mashina. dobra je stvar sto nakoin sushenja nema peglanja :D

  6. #6
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Mi imamo Indesit perilicu i sušilicu u jednom, i jako sam nezadovoljna sušilicom. Perilica je super. Osušeno rublje je uvijek vruće i polu mokro i jako zgužvano. Probala sam razne varijante programa za sušenje, i one iz uputstva i po preporuci drugih koji imaju sušilicu, ali učinak je gori od normalnog sušenja bilo na stalku u kupaoni, ili vani, kada je sunčano.

  7. #7
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ja isto imam electroluxovu...kupila sam je prije par mjeseci(4500kn u mercatoru) i super sam zadovoljna...tiha je,sper pere,a i moze se programirati odgoda pranja...
    cijeli zivot sam imala gorenje....i teska srca sam oducila nesto drugo...i nije mi ni malo zao... :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ja isto imam indesit, već nekih 4 godine, bila mi je koma za sušenje, ali super pere i nije se još kvarila (kuc, kuc) ali sam s vremenom skontala sistem nepeglanja :D

    Evo savjet za Hannah, staviš 1/3 do 1/2perilice, okreneš na sunce nakon kratkog programa(dakle na onaj program za osjetljivije rublje), timer staviš na 40 ili 60 minuta, izvadiš još vruće, raširiš na sušilo, još je vlažno ali kad se do kraja posuši izgleda bolje nego nakon peglanja!

  9. #9
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    znači nemaš mogućnosti da staviš sušilicu na perilicu?
    imaš nekih 2u koja 5kg pere i 5kg suši, a imaš i onih 5kg pere,a 2,5 suši...
    ja sušilicu koristim kad trebam puno veša oprati, ali uglavnom osušim veš skoro do kraja prirodno, a onda u sušilicu, bude fino mekan. e i nikad ne sušim na suncu, nego u hladu...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    56

    Početno

    Ja imam Candy Alice staru već 9 godina i uredno bez i jednog jedinog popravka do sada pere i suši sasvim dobro.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    sarajevo, bih
    Postovi
    38

    Početno

    i ja sam prije pola godine kupila candy alice i super mi je. koristim je uglavnom za susenje donjeg vesa, peskira, kuhinjskih krpa (tj otkuhavanje), posteljine i neosjetiljivog drugog vesa (carape). bubanj je mali i neke stvari se dobro izguzvaju. sigurno je bolje kad su strojevi odvojeni, ali nisam imala tu mogucnost i ne bih se vratila na stari nacin susenja. ovako ne gubim vrijeme sa kacenjem sitnih stvari (gacica, carapa), a super mi je sto ves stavim u masinu, izvadim, slozim i u ormar :D

  12. #12
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Citiraj amira prvotno napisa
    i ja sam prije pola godine kupila candy alice i super mi je. koristim je uglavnom za susenje donjeg vesa, peskira, kuhinjskih krpa (tj otkuhavanje), posteljine i neosjetiljivog drugog vesa (carape). bubanj je mali i neke stvari se dobro izguzvaju. sigurno je bolje kad su strojevi odvojeni, ali nisam imala tu mogucnost i ne bih se vratila na stari nacin susenja. ovako ne gubim vrijeme sa kacenjem sitnih stvari (gacica, carapa), a super mi je sto ves stavim u masinu, izvadim, slozim i u ormar :D
    potpisujem. gotovo 3 godine u punom pogonu i (još) bez kvara

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa susilicu najurednije mozes postaviti na ves masinu (ako je prostor problem)

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    pa susilicu najurednije mozes postaviti na ves masinu (ako je prostor problem)
    Bas na svaku ili samo na odrejdene modele? Mislim ipak je to poprilicno veliki teret?

  15. #15
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Hannah prvotno napisa
    Mi imamo Indesit perilicu i sušilicu u jednom, i jako sam nezadovoljna sušilicom. Perilica je super. Osušeno rublje je uvijek vruće i polu mokro i jako zgužvano. Probala sam razne varijante programa za sušenje, i one iz uputstva i po preporuci drugih koji imaju sušilicu, ali učinak je gori od normalnog sušenja bilo na stalku u kupaoni, ili vani, kada je sunčano.
    ovo je ienticno moje iskustvo.....i fakat ove perilice susilice se uvuku u svaku poru foruma

  16. #16
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Nikada neću zaboraviti prvo probno sušenje, ajme, veš je bio zgužvan i vruć (kada sam otvorila mašinu, zapuhnula me para). Nisam znala da li da se smijem ili plačem Mislila sam da sam zeznula stvar, ali probala sam svakako, svejedno to nije bilo to, odustala sam.
    Sada kada čitam slična iskustva, dobro je, nisam tutlek

  17. #17
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,246

    Početno

    u mojoj mikro mini kupaoni se iznad vešmašine nalazi bojler tako da smo morali kupiti 2u1. ja sam zadovoljna. veš je jako zgužvan samo ako stavim jako puno veša da se suši. ako je neka normalna količina onda mi je ok. perilica-sušilica je marke Candy.
    da sam mogla kupila bih odvojeno jer sam isto čula da je bolje.

    jedina prednost ove 2u1 je to što ne trebam vaditi veš iz perilice pa stavljati u sušilicu. namjestim programe tako da pere, pa suši .... i ujutro me dočeka čist i suh veš

  18. #18
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    nakon otvaranja ovog posta, eto i ja sam konacno postala ponosna vlasnica uredjaja 2 u 1, marke Elektrolux. Jako sam zadovoljna, vrlo je jednostavno za rukovanje. Smanjila sam samo dvije majce i od tada malo pomnije pratim etikete. Eto :D

  19. #19
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    podižem ovaj post jer me zanima ima li netki per/suš Zanusi zww 1202?kakvi su dojmovi?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    65

    Početno

    imam wirpool perilica-susilic 1 susila samo.po mestrima znam ak ti nesto ode placas tri puta vise dio.ja sam sebi ubacila malu pecicu na drva i roba se susi kao luda.prije tog na radiatoru

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Mi imamo Zannusi turbodry 1000 već 6g. Odlično pere ali sušilica ko sušilica. Ništa ne može zamjeniti sušenje vani na štriku. U sušilicu samo stavljam ako je viša sila. Ne sviđa mi se miris nakon sušenja, izgleda kao da ni nije oprano. Plahtu za veliki krevet osuši za 40 min. Da li je to puno ili ne nemam pojma.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    14

    Početno perilica-susilica

    Elektolux. Vec pet godina i super zadovoljna. Poslije susenja nema peglanja.

  23. #23
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    eto i nas u kupnji čuda.
    treba nam samo za pelene, ručnike i posteljinu i zato sam htjela uzeti 2u1.
    nakon čitanja svih topika na temu, ja i dalje ne znam kaj da radim

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    treba nam samo za pelene, ručnike i posteljinu i zato sam htjela uzeti 2u1.
    nakon čitanja svih topika na temu, ja i dalje ne znam kaj da radim
    i ja sam je trebala "samo" za rucnike, robu od klinaca, ali dosla sam da susim sve osim koslulja i posteljine.
    uglavnom mislim da je bolje da kupis pere kg = susi kg. dakle koliko pere da toliko i susi, jer ovo vadjenje vesa meni ide na zivce. drugo ako planiras kupiti kombinirani stroj onda mislim da neces moci susiti posteljinu. bar ne svoju, od klinaca da. jer ova kombinacija ima znatno manji bubanj od odvojenih uredjaja, pa susenje posteljine traje i traje. pri tome mozda je bitno da naglasim da moj slifer je 2x2m i plahta 2x1,80 m. i susenje rucnika traje pogotovo nasih jer su oni veliki 1,5x1,0m
    koji stroj ja mislim da je sve vise manje isto, kad odaberes perfomanse koje ti trebaju. ja imam Candy koja pere i susi 5kg. par puta sam zvala serivsera da mi je ocisti od mucica koje nastaju nakon susenja i to je sve. radi po meni za 5., a vec si mogla procitati da se neki zale na tu istu.
    ja ipak razmisljam o nagovaranju MM da kupimo samo susilicu i da je stavimo na lodju, jer sam vidjela kod mame i sestre da je to puno bolje od ovog rjesenja.

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    eto i nas u kupnji čuda.
    treba nam samo za pelene, ručnike i posteljinu i zato sam htjela uzeti 2u1.
    nakon čitanja svih topika na temu, ja i dalje ne znam kaj da radim
    Onda najbolje uzeti onu koja koliko pere koliko i susi. Ja imam koja pere 6kg, a susi 3kg. I stvarno mi ide na zivce sto moram susiti na 2 puta.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno

    Mi imamo Indesist ... kupili je prije 6 mj. Pere odlično, sušenje po potrebi - što će reći: ako je ružno vrijeme i vani se ne može sušiti roba onda stavim na onaj program za peglanje i veš ostane vlažan. Onako vrućeg ga izvadim i malo poravnam pa ne sušilo u sobi i sa sušila u ormar.
    Verzija d br. 2: AKo je frka s npr. sa dječjom robicom onda posušim samo nju i to ful. Nije zgužvano čak i lijepo miriši.
    NE vrijedi samo za košulje. One su ionako tanke pa ih radije sušim preko noći u npr. blagovaonici preko stolice.

  27. #27
    Mel T

    Početno

    I mi smo imali problem s prostorom. Naime, nama ni perilica nije stala u kupaonicu, ali nisam dala da mi to pobrka planove za kupovinom solo-susilice. Zato imamo i perilicu i i susilicu u kuhinji ispod elemenata (iako nam je kuhinja sicusna).
    Kupila sam ju najvise zbog susenja rucnika, traperica i plahti zimi, ali susim sve sto mi se nece stisnuti u susilici.
    Kako je roba jako mekana, ne stavljam omeksivac pa se MM buni da mu ves ne mirisi. Sad sam namirisala maramice za susilicu (znala sam da to postoji, ali nisam vidjela u RH), pa ce robica jos i lijepo snjofati.
    Ves izvadim skroz suh (ne pada mi na pamet izvadit ga vlaznog iz susilice i jos ga susiti - zasto ju onda imam?) i poslozim ga vruceg. Peglu i strik ponosno ignoriram cijelu zimu (ne koristim ju kad je lijepo vrijeme). :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    mi imamo ariston perilicu/susilicu. jako smo zadovoljni, ja sam ju imala i u jednom drugom stanu i takodjer bila jako zadovoljna. Cijena je bila oko 4000 kn cini mi se....

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Citiraj Mel T prvotno napisa
    Sad sam namirisala maramice za susilicu (znala sam da to postoji, ali nisam vidjela u RH), pa ce robica jos i lijepo snjofati.
    U Mulleru ih ima. Čak i onom na trgu.

  30. #30
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    mi imamo ariston perilicu/susilicu. jako smo zadovoljni, ja sam ju imala i u jednom drugom stanu i takodjer bila jako zadovoljna. Cijena je bila oko 4000 kn cini mi se....
    i mi imamo ovu, ja sam nezadovoljna, dok pere, užasno skviči, roba ima neki gadan miris kad je izvadim...koristim je samo zimi za ručnike i veš kad je sve potrošeno pa nemam drugu opciju.
    Sušiš li i ostalu robu?
    Na kojem programu?

  31. #31
    Mel T

    Početno

    Citiraj filipova mama prvotno napisa
    U Mulleru ih ima. Čak i onom na trgu.
    Izvrsno. Nisam to znala. Sad mogu cak mijenjati miris, nisam osudena samo na DM-ov.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    24

    Početno

    Imam Candy. Ako ne stavim na minutažu nego na ono roba za peglanje, za vješalicu i još jedan, to ga suši li ga suši. Jednom sam stavila na program da bijelu robu opere i onda automatski i osuši. U 22 je krenulo i u sedam UJUTRO završilo. Simpa! Ali za neke stvari koje mi trebaju biti suhe drugi dan npr. samo jedne traperice, ili samo nešto mi je super

  33. #33
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Heliona prvotno napisa
    Imam Candy. Ako ne stavim na minutažu nego na ono roba za peglanje, za vješalicu i još jedan, to ga suši li ga suši. Jednom sam stavila na program da bijelu robu opere i onda automatski i osuši. U 22 je krenulo i u sedam UJUTRO završilo. Simpa! Ali za neke stvari koje mi trebaju biti suhe drugi dan npr. samo jedne traperice, ili samo nešto mi je super
    Jel mi to imamo istu mašinu? (Candy - Alice)
    Sušenje trajeeeee
    Ali za malo stvari, koje trebaju taj dan biti suhe i u upotrebi je super
    A i kupila sam je zbog pelena

  34. #34
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno


    mi kupili candy, ali ne znam koji model - uglavnom i pere i suši po 5 kg, ima sixth sense, ima aquastop, pa neka čuda od programa za koja ja prvi put čujem...
    provjerili na njoj zemlju porijekla da ne bi bilo made in turkmenistan (made in italy) - saznali da je to najbitnije, samo treba gledat zemlju proizvodnje
    5600 kn
    u utorak stiže, ja u ekstazi

  35. #35
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo je:
    Alise CLD 135

  36. #36
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    A-ha, baš ta. I isto košta ko i moja (onako, da se zabezekneš ) Jesi li plačala kešovinom ili si rastegla na kredit kao mi? (ne bi je drugačije ni kupili )
    Al' da ne griješim dušu, zadovoljna sam. Jako.

  37. #37
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kešom
    i nisu mi dali nikakav popust p**** jedne
    ali ja sam bila totalno raspamećena kad sam ju vidjela pa sam im sve oprostila
    meni sušilica isto treba za pelene. i nije mi toliko bitno da budu brzo suhe, nego da u konačnici budu mekane
    a veselim se i pranju, jer trenutno imam končar mašinu staru oko 20 godina koja je na izmaku izmaka snaga: pola programa joj ne radi, potrgana joj je ona ladica za detergent, onaj krug za okretanje joj je strgan tako da pola sata moram namještati pravo mjesto kako bi počela prati u pravom programu
    joj kako se veselim!!!!

  38. #38
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Sve te razumijem!

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Ja se ipak ne bih mogla odreći staromodnog sušenja veša na štriku. Kod mene je to cijela filozofija: gaće do gaća,čarapa do čarape, pa kad imam vremena na godišnjem usklađujem boje i modele kvačica...

  40. #40
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja to obožavam i ne odričem ga se :D
    ali platnene pelene su nešto sasvim drugo, pogotovo u hladnijim mjesecima

  41. #41
    Mel T

    Početno

    Citiraj filipova mama prvotno napisa
    Ja se ipak ne bih mogla odreći staromodnog sušenja veša na štriku. Kod mene je to cijela filozofija: gaće do gaća,čarapa do čarape, pa kad imam vremena na godišnjem usklađujem boje i modele kvačica...
    Sad si me utjesila. Mislila sam da samo ja uskladujem boje kvacica i pazim na raspored odjece na striku. Kod mene je to mozda pomalo opsesivno, ali volim i susilicu. Cak znam rucnike vjesati po bojama, tak da si pasu. :D
    Sad trazim jedne kvacice, ali mislim da ih nigdje necu naci. Jednom sam nesto kupovala u, mislim Kemoboji, u Draskovicevoj i blagajnica mi je dala saku reklamnih kvacica koje se samo nataknu na ves. Nisu na princip stipaljke, vec kao spajalica (ili klamarica? - nikak da zapamtim razliku) za papir. Genijalne su mi. Naravno da ih vise nemaju u ducanu niti znaju gdje bih ih mogla naci.
    Je li ih netko vidio? Da mi ih je naci, kupila bih si dozivotnu zalilhu. :?

  42. #42
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    mene zanima ako itko zna Postoji li manja sušilica ?Mislim manja u dimenzijama od normalnih sušilica i perilica ?
    Tipa kao što postoje manje perilice ?
    Bila bih zavhvalna ako me netko spasi za tom informacijom (i po mogućnosti od kojeg je proizvođača)

  43. #43
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Mislila sam da samo ja uskladujem boje kvacica i pazim na raspored odjece na striku
    ima vas ovdje na forumu jako jako puno, otkrilo se jednom na nekom kućanskom topiku (je li bio flylady u igri ??)

    Nice, mi smo ovih dana hodali po dućanima i nisam primijetila nijednu manjih dimenzija

    vještičica, danas sam skužila da mašina ima opciju za pranje i ispiranje s puno više vode nego je uobičajeno, kao za alergičare, neurodermitis, bebe,...
    da li to fakat znači da pelene ne moram 2x ispirati, nego da samo uključim taj gumbić??

  44. #44
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Mel T prvotno napisa
    Citiraj filipova mama prvotno napisa
    U Mulleru ih ima. Čak i onom na trgu.
    Izvrsno. Nisam to znala. Sad mogu cak mijenjati miris, nisam osudena samo na DM-ov.
    Kako se zovu te maramice?
    Gdje ih ima za kupit???

  45. #45
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno


    pa u muelleru i dm-u

  46. #46
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    vještičica, danas sam skužila da mašina ima opciju za pranje i ispiranje s puno više vode nego je uobičajeno, kao za alergičare, neurodermitis, bebe,...
    da li to fakat znači da pelene ne moram 2x ispirati, nego da samo uključim taj gumbić??
    Ooo, da, trebaš, bar još jednom. Ali ja ispiram dva puta, za svaki slučaj (baš sam ekološki nastrojena, koliko vode potrošim )
    Ja to dugmešce uvijek uključim, kao i ono sa poflekanom majicom (za jako prljavu robu), jer su kod nas deterdženti kriminal. Pa to dodatno tumbanje (prljav T-shirt) dodaje "snazi" deterdženta tako što više mrda veš tamo-amo. Viška vode (kapljice) služi samo da sam 100% sigurna za našu robu da se skroz isprala od tih gadarija koje se ovdje prodaju pod deterdžent. Za njenu robu i pelene ispiram dvaput na posebnom programu za ispiranje pamuka.

  47. #47
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa

    pa u muelleru i dm-u
    ok, krivo folmulirano pitanje
    (ne zamjerite- kasno je već mi mozak bloka )
    Dm- pogledat ću- ali što da tražim?
    Muller- nemam u Sl. Brodu

  48. #48
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    vještičica, ja od ovog vikenda kupujem u muelleru njemačke deterdžente :D i u transu sam
    sad sam oprala prvu turu veša (ručnici) u ovoj mašini i oduševljena sam čak i centrifugom (koja je na staroj mašini valjda bila 300 jer je sve izlazilo mokro i teško i užas)
    sad sam stavila sušiti na 30 minuta, čisto da vidim kak funkcionira

    irena, to se baš zove maramice za sušilicu ili slično, stoji tamo kod detergenata, destiliranih voda i sličnog

  49. #49
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    hvala, pitat ću :D

  50. #50
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    30 min. je malo, naročito za ručnike (i pelene). U mojoj knjižici uputstava (prevedenoj :mad: originalnu nisam ni dobila) stoji da se ne peru sami ručnici, jer pokupe puno vode, pa mogu oštetiti bubanj pri centrifugiranju(jer su teški, i skupe se na jednu stranu, pa pripazi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •