Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Uklještenje živca u kičmi

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno Uklještenje živca u kičmi

    U donjem dijelu kičme već treći put u zadnja 3 mjeseca imam uklještenje. I to ovaj put za ne pomaknut se. Uhvatilo me jučer, noćas ni mrdnut. Kaže žena da sam nekolko puta budio dijete bolovima kad me grčilo, ja se ne sjećam. Ujutro se na jedvite jade obukao hodao ko marionetski lutak. Ne mogu se sagibat, ustajat, kretanje ograničeno, nosit ništa.

    Ima li neke instantne pomoći? mast, tablete, neko cjepivo bilo što?!? čuo sam za neki injekcijski koktel koji daju na hitnoj, imal ko iskustva?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Injekcije daju (i) liječnici opće prakse.Slobodno nazovi svog liječnika sigurno će te primiti.MM je imao isti slučaj.

  3. #3
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Nemogu ništa pametno po netu naći o tome kako ja osjećam. Sve što nalazim su neke ozbiljne kronične uklještenosti koje rješavaju s operacijama živaca, diskova, ma neću ni čitat, samo se unervozim.

    Medicinarka mi sad više ne radi, nisam se ni sjetio da bi oni možda davali. hvala na savjetu. A jel mu to samo privremeno ublažilo bolove ili mu je baš opustilo živac?

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Injekcije se dobivaju dok se neodštekaš.Njemu je bilo bolje nakon tri dana.Mislim da se u isto vrijeme dobiva po dvije ili tri u kombinaciji,nešto protiv bolova i nešto za opuštanje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    strogo mirovanje + voltaren (ili neki drugi nesteroidni antireumatik) + diazepam (Normabel,Apaurin)

    jednaki efekt ima uzimanje per os kao i parenteralni unos
    ono što se može dati kod svog ordinarijusa a ne u kućnoj radinosti je parenteralno neki kortikosteroid

  6. #6
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    strogo mirovanje + voltaren (ili neki drugi nesteroidni antireumatik) + diazepam (Normabel,Apaurin)

    jednaki efekt ima uzimanje per os kao i parenteralni unos
    ono što se može dati kod svog ordinarijusa a ne u kućnoj radinosti je parenteralno neki kortikosteroid
    zanimljivo baš ovaj tren mi je liječnica s hitne telefonski isto to savjetovala... kaže nikakve injekcije nego strogo ležanje na ravnoj površini i antireumatik.. imam voltaren, pa ću probat s njim... a šta ti je ono per os i parentaeralni?!

  7. #7
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    jel možda poželjno relaksirati se u toploj ili vrućoj vodi da se opuste mišići il bolje ne? sad mi neugodno ponovo zvat radi toga..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    per os= na usta
    parenteralno= intravenski

  9. #9
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    nemam tablete samo voltaren mast, pretpostavljam da je isti efekt... čime najefikasnije mogu blokirat tu bol, da sam bar malo pokretan?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    nemam tablete samo voltaren mast, pretpostavljam da je isti efekt... čime najefikasnije mogu blokirat tu bol, da sam bar malo pokretan?
    pa pise ti gore. voltarenom i apaurinom.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    misliš da je isti efekt namazati antibiotsku mast na kožu ispod ždrijela ili popiti antibiotik kod upale ždrijela?


    naravno da nije
    pošalji nekog u apoteku
    ionako ne ide na recept

  12. #12
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    misliš da je isti efekt namazati antibiotsku mast na kožu ispod ždrijela ili popiti antibiotik kod upale ždrijela?
    uopće ne mislim o takvim stvarima niti se zamaram - nego se uzdam u one koji znaju, uglavnom isključivo medicinske prakse i vjerujem im što mi kažu!

    na masti piše isto da je za lokalno antireumatsko djelovanje, pa sam samo na bazi toga zaključivao.

    ne kljukam se tabletama bespotrebno, a kad već moram radije uzimam antibiotik lokalnog djelovanja, nego širokog tipa sumamed! sad je vanredna situacija, pa ako tko može bez velikog patroniziranja savjetovat da li će voltaren tablete najefikasnije blokirat bol i omogućit mi kretanje, bit ću zahvalan!

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Kao što su rekli i na hitnoj,voltaren + nomabel u kombinaciji.

  14. #14
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ja sam išla tjedan dana na inekcije, bilo mi je koma, nisam mogla do wc-a. no, nemam pojima kaj su mi tamo dali. za doma sam dobila knavone. možeš mazati voltaren gelom ili onim deep heatom http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/44/
    nažalost nema bržeg oporavka od par dana.
    šta ćeš, lezi i uživaj!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Moj brat je imao isti slučaj prije mjesec dana i liječnica mu je savjetovala andol 300 svakih nekoliko sati, ne sjećam se, ali mislim da piše na uputama u pakiranju i stanje se sredilo nakon 2 dana. Bio je gadno ukliješten, čak je pazio i kako će udahnuti.
    Ja sam mu savjetovala tople obloge od zelja (svježi listovi se malo izlupkaju batom za meso da omekane i zagriju peglom, tako toplo se stavlja na bolno mjesto i preko toga topli ručnik da zadržava toplinu).

    Na netu ima ovo (možda si to i sam našao):
    Mirovanjem i uzimanjem paracetamola, u devedeset posto slučajeva bol u leđima nestane unutar šest tjedana. Cesto je teško postaviti preciznu dijagnozu bez opsežnih pregleda, koji gdjekada mogu čak i pogoršati stanje. Zato većina liječnika u početku preporučuje konzervativno liječenje.

    Hoće li mirovanje doista pomoći mojim leđima?

    Ležanje na ravnom dovodi do proširenja prostora izmedu kralježaka. Ako su tegobe uzrokovane prolapsom diska, ležanjem se smanjuje pritisak kralježaka na medukralješčanu pločicu i ona može ponovno zauzeti pravilan položaj. Ako je problem u mišićima, opuštanje će smanjiti grčenje koje izaziva bolove.


    sa stranice http://www.croportal.net/forum/zdrav...-isijas-26241/

  16. #16
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Meni je pomoglo masiranje voltarenom i umatanje tog dijela u plasticnu foliju kako bi se to mjesto sto vise ugrijalo . Proslo nakon 2 dana.
    Ako imas cesto slicnih problema onda su ti slabi misici ledja , treba ih ojacati jednostavnim vjezbama :

    1 leci na stomak i dizati ruke i noge istovremeno , brojati do 5 pa spustiti
    2 kleknuti ( dogy style ) i istovremeno podizati i ispruziti lijevu nogu/desnu ruku , drzati pet sekundi pa promjeniti strane .

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    ja se tako uklještila prije 10 dana,pila ibuprofen,injekcije deksametazona kod opće p.,osteopata-sutra nadam se zadnji put!

  18. #18
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    I meni se dogodilo par puta u zadnjih par mjeseci, grozno, uvijek na istom mjestu u križima

    pijem po preporuci liječnice Normabel i Zaldiar (nikad do sad nisam čula za Zaldiar ali mi pomogne puno više nego Voltaren)

    srećom ona najjača bol popusti u roku dan-dva ali dugo ne mogu normalno hodati i sjediti.


    Zadnja stvar koja mi je najviše pomogla je da sam otišla kod maserke koja me izmasirala sa vrućim vulkanskim kamenjem i nakon toga sam osjetila veliko olakšanje.

    Sretno

  19. #19
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa
    Meni je pomoglo masiranje voltarenom i umatanje tog dijela u plasticnu foliju kako bi se to mjesto sto vise ugrijalo . Proslo nakon 2 dana.
    Ako imas cesto slicnih problema onda su ti slabi misici ledja , treba ih ojacati jednostavnim vjezbama :

    1 leci na stomak i dizati ruke i noge istovremeno , brojati do 5 pa spustiti
    2 kleknuti ( dogy style ) i istovremeno podizati i ispruziti lijevu nogu/desnu ruku , drzati pet sekundi pa promjeniti strane .
    čini se da zagrijavanje stvarno pomaže, nakon toga sam bitno olakšano mobilan i do sat vremena dok se ne ohladi... definitivno se slažem da su mišići leđa oslabljeni, a onda i dodatno opterećenje konstantnim dizanjem i nošenjem djeteta je učinilo svoje... normalno moram što prije nazad u formu, malac ne priznaje tatu zabušanta! poradit ćemo na dogy styleu vrlo simpatičan savjet!

  20. #20
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Je, regiju treba zagrejati,ali ne toplim oblogama,već-ledom. U plastičnu čašu sipaj vodu, u nju uroni kašičicu i stavi u zamrzivač. Pre nego legneš da spavaš, na scenu nastupa tvoja draga. Tvoj je zadatak samo da izvadiš led iz zamrzivača, daš joj ga i legneš....na stomak...pazi sad, stegni zube,sledi zahebani deo -onim ledom(uloga kašičice je da olakša tvojoj ženi, da joj se ne smrzava ruka dok tebe dovodi do ludila ) nežno treba prelaziti (znači, bez pritiska) preko regije koja boli, oko 5 minuta, dok se ne dobije lokalni eritem iliti dok ti guzica i križa ne pocrvene i utrnu, pa tek onda aplikovati kremu/gel (Voltaren najbolje ), preko toga staviti sloj prijanjajuće folije ili običnu kesu, i obući nešto tipa bako-hvala-ti prsluk ili džemper od vune. U nedostatku slučnog, flis završava posao.
    Uloga leda u celoj priči je analgezija, ali i jedna brza vazokonstrikcija površinskih krvnih sudova("skupe se") nakon koje sledi produžena vazodilatacija("rašire se"), te je osećaj toplote,zagrevanja duži, jači i efektniji. Na ovaj način "otvorena" koža bolje upija nanesenu kremu/gel, pa je i obezboljavanje efikasnije. Postupak ponavljati par večeri. Moj savet glede položaja bi bio-potrbušni...ako ne prija, zauzeti koji prija! Samo je važno da ne boli!
    Tata! moram ti samo reći da pratim tvoju priču i da te dodatne roditeljske brige, koje te ovih dana more, mogu takodje biti okidač za ovakva stanja....jednostavno, stres se "nakupi", lokalizira i jednim "udarcem" parališe.....odmori malo i probaj pozitivnije ii konstruktivnije da se vratiš "na noge"

  21. #21
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vjerojatno bi te svaki maser ili fizioterapeut doveo u vozno stanje u najviše dvije seanse. Ali računaj da masaža boli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •