Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: s čime ih pokrivate noću

  1. #1
    a mama avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno s čime ih pokrivate noću

    moje dijete ima uskoro 3 godine, spava u svom krevetiću koji je spojen s našim krevetom.
    koliko god puta se probudim tijekom noći on je uglavnom otkriven;
    probala sam s jednom dekom, s dvije deke, poplunom, više ne znam je li mu vruće ili hladno...
    s čime vi pokrivate svoju djecu?

  2. #2
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I mi imamo taj problem. Pokrivam ga poplonom, isto nekoliko puta tijekom noći, ali on se za par minuta otkrije, samo odgura sa nogicama. Nije da mu je vruće, i kad ga pokrijem samo sa dekom on se otkriva, a u sobi baš nije toplo.
    Nemam rješenje. :/

  3. #3
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Isto kao i vi cure, cijelu noć pokrivam - i uglavnom je deka pored

  4. #4
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moji su bili u vrecama dokle god sam nalazila velicine i to nam je bio spas.
    Sada su veliki i uglavnom otkriveni,ali ako im bude hladno znaju se pokriti.

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ne pokrivam, kad im je hladno itekako ostanu pokriveni

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Moja ne želi biti u vreći, a ne želi biti ni pokrivena. U sobi je hladno, pa spava debelo obučena. Neću vam opisivati u što ju obučem, jer će ispasti :shock: , ali moji pokušaji da ju pokrijem ili naviknem na vreću su bezuspješni.
    Inače kada je djeci prevruče, može se provjeriti na stražnjoj strani vrata, gdje počinje majica - to mjesto bude lagano znojno, a ručice budu jako vruče.
    Kada im je hladno, ručice su im hladne.

  7. #7
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ove zime filip se prestao otkrivati. navečer ga pokrijem, poljubim i ujutro je još pokriven. prijašnjih zima bi ga po noći našla ledenog, ledeno i skroz otkrivenog.

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi se pokrivamo onom vunenom dekom, mi imamo svoju a on svoju. Kad se otkrije probudi me i kaze "mama poki noge" Onda ga ja ponovno ususkam i spavamo dalje, nikad nisam primjetila da su mu npr. hladne noge zato jer se otkrio. Cak stovise, pod tom dekom je jako toplo, cak i ja svoje noge guram van.

  9. #9
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    U vreći je, ali stavim je tek kad zaspi.
    Kupila sam najveći broj koji sam našla, baš zato da joj čim manje smeta.

  10. #10
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Vreću neće, spava deblje obučena, ali ipak su po noći ruke i obrazi često hladni. Malo grlim, malo pokrivam, nekad palim i klimu (a onda se mi skuhamo). Sve u svemu - nezadovoljna sam jer zbog toga lošije i spava.
    Onih malo noći kad je pokrivena spava kao beba .... rijetko

  11. #11
    Goga25 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    370

    Početno

    Joooj, Ema je stalno otkrivena.

    Do 4 godine je spavala s nama u krevetu pa sam već ko zec bila po noći jer se stalno otkrivala a ja čim bi osjetila, nazad poplun na nju.

    Sad je od 9. mjeseca sama u svom krevetu i kad god se dignem, ona je otkrivena...i zna bit ko led hladna (obrazi, ruke, tabani) al nebi se ta sama pokrila...nema šanse.

    Čak sam joj i najlaganiji poplun kupila misleći da joj smeta težina, ali ni to ne pomaže. Inače, u vreću nije htjela ni ko beba.

  12. #12
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Moja namanja je u vreći, a pokrijem je još i dekicom (volimo da nam je u sobi hladnije).

    Dvoje starijih spavaju u svojoj sobi, otkrivaju se pa ih MM i ja pokrijemo prije nego odemo spavati i još po noći ako idemo na WC.

  13. #13
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ne pokrivam

    ne podnosi niš na sebi. nekad bude toliko ledena da ne mogu vjerovat, ali joj ne smeta.
    kad je pokrijem (kad najčvršće spava pa ne skuži) onda se preznoji grozno, bude doslovno mokra (kosa ko da sam je upravo oprala) :shock:

    na sebi ima pidžamu, potkošulju, čarapice


    da joj je hladno ne bi mogla spavati. dokle god spava ko beba, briga me jel pokrivena ili ne

  14. #14
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Da, to mi je famozno - budu hladni ko led a fino spavaju i ne prehlade se?!

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    U sobi nam je oko 17 ili 18 stupnjeva.
    Pokrivam ga dekicom i tak spava u kinderbetu. Nakon što ide na pišanje dođe k nama u krevet jer se rashladi, onda je pokriven našim poplunom.
    Zaključak je da spava u kinderbetu dok mu je toplo, a čim mu je malo zima, odmah dođe kod nas u krevet.
    Smeta mu ako je deblje obučen (ima piđamu, gače i potkošulju) i smeta mu ako je deblje pokriven.

  16. #16
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa
    Da, to mi je famozno - budu hladni ko led a fino spavaju i ne prehlade se?!
    ne bi vjerovala, ali tako je

    spavamo s malo otvorenim prozorom.
    Ona ide u vrtić. Non stop su ostala djeca bolesna, a ona zdrava ko dren.
    u zadnjih godinu dana bila je samo jednom prehlađena, i to ne baš pretjerano.

    I stvarno mi ne pada na pamet pokrivat je pa da se svaku noć preznojava jer vjerujem da bi onda bila non stop bolesna :/

  17. #17
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj laumi prvotno napisa
    Da, to mi je famozno - budu hladni ko led a fino spavaju i ne prehlade se?!
    ne bi vjerovala, ali tako je

    spavamo s malo otvorenim prozorom.
    Ona ide u vrtić. Non stop su ostala djeca bolesna, a ona zdrava ko dren.
    u zadnjih godinu dana bila je samo jednom prehlađena, i to ne baš pretjerano.

    I stvarno mi ne pada na pamet pokrivat je pa da se svaku noć preznojava jer vjerujem da bi onda bila non stop bolesna :/
    Ma, ti si mene krivo shvatila, to sam ja za svoje klince rekla - spavaju ko topovi, a hladni su ko led i nikad bolesni.
    Glavno da ja brinem i stalno ih pokrivam. :/

  18. #18
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj laumi prvotno napisa
    Da, to mi je famozno - budu hladni ko led a fino spavaju i ne prehlade se?!
    ne bi vjerovala, ali tako je

    spavamo s malo otvorenim prozorom.
    Ona ide u vrtić. Non stop su ostala djeca bolesna, a ona zdrava ko dren.
    u zadnjih godinu dana bila je samo jednom prehlađena, i to ne baš pretjerano.

    I stvarno mi ne pada na pamet pokrivat je pa da se svaku noć preznojava jer vjerujem da bi onda bila non stop bolesna :/
    Ma, ti si mene krivo shvatila, to sam ja za svoje klince rekla - spavaju ko topovi, a hladni su ko led i nikad bolesni.
    Glavno da ja brinem i stalno ih pokrivam. :/
    jesam, sori
    mislila sam da ne vjeruješ da dijete može biti hladno i lijepo spavati i ne biti bolesno

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Ja se grozim tih vreća za spavanje i moji klinci nisu nikad u tome spavali.
    Pokrivaju se dekama a grijanje nam se gasi po noći.
    Otkrivaju se, ali isto tako kad im je hladno stariji se sad već sam pokriva
    a manja mrmlja da je neko donio zimu u sobu i sama doštrapaca u naš krevet.
    Jedino kaj se sad šmizla "poamerikanizirala" i traži poslije tuširanja čarape i u njima ide spavati.

  20. #20
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Spava u vreći u koju je smestim pre nego legnemo da spavamo md i ja,jer je pre toga obilazim i pokrivam....stalno se otkriva i bude ledena.....preko vreće, kada su jako hladne noći, prebacim još i ćebence.

  21. #21
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj laumi prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj laumi prvotno napisa
    Da, to mi je famozno - budu hladni ko led a fino spavaju i ne prehlade se?!
    ne bi vjerovala, ali tako je

    spavamo s malo otvorenim prozorom.
    Ona ide u vrtić. Non stop su ostala djeca bolesna, a ona zdrava ko dren.
    u zadnjih godinu dana bila je samo jednom prehlađena, i to ne baš pretjerano.

    I stvarno mi ne pada na pamet pokrivat je pa da se svaku noć preznojava jer vjerujem da bi onda bila non stop bolesna :/
    Ma, ti si mene krivo shvatila, to sam ja za svoje klince rekla - spavaju ko topovi, a hladni su ko led i nikad bolesni.
    Glavno da ja brinem i stalno ih pokrivam. :/
    jesam, sori
    mislila sam da ne vjeruješ da dijete može biti hladno i lijepo spavati i ne biti bolesno
    Ja se više ničemu ne čudim kad su klinci u pitanju.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Moji su isto u vrećama za spavanje, vreće su nekoliko brojeva veće, mekane, tople. Isto - bojim se da se ne prehlade .

    U vrećama su otkad su bili mali, pa su navikli na njih (imamo i tanje vreće za toplije vrijeme, i debele za hladnije ).
    Navučem ih tek kad zaspu, jer se u protivnom bune .

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Moja curka 4. godine, pokrivam je dekom a u sobi je oko 18 stupnjeva po noći. Dosta mirno spava, možda se raskrije jednom u toku noći.
    Mislim da to ipa nema puno veze sa prehladama.

  24. #24
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    moji spavaju u stramplama i vunenom prsluku preko pidjame jer u sobi je hladno a deke ne "prolaze".
    nis se ne bune na kolicinu robice.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar/Preko
    Postovi
    88

    Početno

    kad je bila manja (do 2 godine) spavala je u vreći za spavanje a sad je uglavnom s nama na krevetu ispod popluna i deke

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Imamo centralno grejanje, noću se gasi, ali pale ga već oko 4h ujutru tako da nam se temperatura u sobi menja. N spava u pidžami običnoj, pamučnoj dugih rukava, ispod koje ima potkošulju. I uglavnom je otkrivena. I ledena. Čarape ne podnosi, ali kad zaspi nekad uspem da joj navučem. A nekad zaspim sa njom pa je bosa. Pokrivamo je tu i tamo (ima svoje ćebe) ali se otkriva. Samo digne noge i zbaci.
    Ali sam primetila da kad je baš bio onaj veliki minus i u sobi dosta hladno, manje se otkrivala. Pa se tešim da ipak i u snu zna da li joj je hladno ili ne.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ukinula sam vreće za spavanje, jer su mi se činile dovoljno odrasle.
    Velika se ne otkriva, u kojem položaju zaspe tako se ujutro i probudi, pa nema problema s pokrivanjem.
    Međutim, mala se cijelu noć vrti i otkriva, pidžama joj se sva sfrće, trbušćić i leđa budu joj skroz goli i hladni (kad idu spavati ja im malo otvorim prozor dok još ima grijanja, kasnije zatvorim), tako da sam je ipak vratila u vreću za spavanje! Bunila se! Ali uspjela sam se nekako izboriti! Sad je puno bolje!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Vreće za spavanje od rođenja. Sin je davno prerastao sve kupovne vreće za spavanje, pa sam mu sašila vreću takvu da skoro ja po dužini stanem u nju. Dakle, mirna sam još sigurno koju godinu. A i oni se ne bune u vrećama. To je zakon.

  29. #29
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    E. se stalno otkriva, nisam nasla rjesenje za to
    s mladjim nemamo tih problema jer spava izmedju nas

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Prošle zime V nije spavao u vreći. Bio je premali da bi se otkrivao. Ove zime ga stavljamo u vreću. Njemu je to super, obožava svoju vreću, toliko da i popodne spava u njoj. Nama isto super, znamo da mu je toplo. Svi zadovoljni!

  31. #31
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    pokrivena je ko i ja deka+poplun (s nama je u krevetu)
    ne otkriva se nikad

  32. #32
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    kad god bi se probudila ona je bila otkrivena i hladna. s obzirom da vreću za spavanje neće, preko pidžamice joj obučem termo štramplice s tregerima (kopčaju se na ramenima, ne znam da li znate kako izgledaju) i pokrijem s tankom dekicom, pa kad se i otkrije nije uglavnom hladna.
    za štramplice se ne buni jer se u njima, za razliku od vreće, može okretati koliko i kako želi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •