Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Hrvatski suveniri

  1. #1
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno Hrvatski suveniri

    Ne mislim na drvene magarce nego na nešto zaistač izvorno i po mogućnosti upotrebljivo.
    Već sam jednom u životu imao potrebu od dobrih suvenira, ali je tome već prošlo dosta vremena i STVARNO se ne želim rastrgati oko potrage. Svjestan sam da je dobre "artefakte" teško naći i nadam se da netko ima ideju o čemu pišem.

    Molim sugestije.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Licitari

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nije loše, iako sam imao na umu nekakve upotrebne predmete. Ovi s linka mi se čine kao odlična stvar za poslovne partnere, ali mi konkretno treba za dobru frendicu koja živi u Washingtonu (OK, blizu Washingtona) i često se fura na nostalgiju.

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da li ti je prijateljica onda iz Hrvatske (ako se fura na nostalgiju)?

    Ja svojoj prijateljici koja živi u USA uvijek za poklon kupujem knjige, novije romane hrvatskih pisaca - to nema priliku kupiti tamo gdje živi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    šestinski kišobran

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    one pletene papuče-čarape s kožnim potplatom

  8. #8
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Šestinski kišobran, croata marama ili šal, cd lado...

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Toplije, toplije...

    Frendica je rođena Zagrepčanka na trajnom privremenom radu u USA. Tamo je doktorirala (itd.) i sada samo redovito obilazi prijatelje. Prošlu nedjelju je bila na Hreliću u potrazi za "artefaktima" - dotle je došlo.

    Ima li kakav preporučeni dućan za šestinske kišobrane i pletene papuče? Rukotvorine na trgu mi se čine :grc: papreno skupe. (a da nije Hrelić)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Šlapa je bilo na Dolcu nekad, a za kišobran nemam pojima... probaj zguglat.

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    svi moji, na privremenom boravku u Usa, su najviše voljeli dobiti našu hranu, a to je frka prek granice

  12. #12
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Algoritam je nedavno objavio monografiju Hrvatske sa prekrasnim fotkama Tješimira Marića.

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj grace prvotno napisa Vidi poruku
    Algoritam je nedavno objavio monografiju Hrvatske sa prekrasnim fotkama Tješimira Marića.
    Utješnu monografiju.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    kišobran iCerovečki,Ilica 49

  15. #15
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Daj pojasni, molim

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    utješna monografija za tješenje gastarbajtera od tješimira.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    utješna monografija za tješenje gastarbajtera od tješimira.
    :lol

  18. #18
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    To je to

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Bilo je svojevremeno za kupiti nakita s elementima glagoljice, ogrlice-naušnice i sl.

    Ne zauzme puno mjesta. Evo više o tome: http://www.made-in-croatia.com.hr/index.php?inc=Nakit

    Croata - osim kravata imaju oni i marame - ista stvar, ne zauzme puno mjesta.

    Od ostalih suvenira "za brisanje prašine" moja djeca vole one kamene kućice razne. Ja volim proizvode od lavande, a mm sir u maslinovom ulju, ali nekak mi se to ne čini spretnim za nositi prek bare.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    A od zagrebačkih suvenira niš mi ne pada na pamet osim kišobrana koji je već spomenut.

    Možda e-razglednica (našli u Superknjižari lani, koštala je tridesetak kn). Još jedna stvar (ali bila bi možda prikladnija za mušku osobu) - danas u pošti vidjela sam nekakve suvenir igraće karte s motivima Zagreba. Ima po poštama onih staklenih vitrina i unutra kojekakvih stvarčica.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    prije 2 tjedna sam vidila na zagrebackom aerodromu vrlo zgodne majice na motive hr i zagreba. mozda se moze naci u po gradu. cijena je oko 15 eura

    ja si kad idem avionom nosim kremsnite iz ivice i marice

    bajadere od 300 grama u amsterdamu placam 3,5 eura a u zagrebu su oko 50 kuna tako da ni to ne nosim, ista je stvar sa cokoladicama zivotinjsko carstvo

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    svi moji, na privremenom boravku u Usa, su najviše voljeli dobiti našu hranu, a to je frka prek granice
    Ih, ne spominji, kad smo im išli u posjetu nosili smo im bakalar. Osim Norvežana izgleda jedino Hrvati koriste sušeni bakalar na cijelom svijetu (i tako je valjda trebalo i ostati, a sreća je da Hrvati nisu prihvatili lutefisk). To je smrdilo. Bilo je zapakirano u nekoliko slojeva zavarenih vrećica i kroz sve to je smrdilo. Nekim čudom su nas psi na carinskoj kontroli ignorirali i nitko nas nije ništa pitao, ali mi nije bilo svejedno.

    Kad se ta strahota kuhala, cijela kuća im je smrdila. Navratili im neki susjedi i na čelu im piše da im je neugodno, a prefini da bi nešto primijetili - jedva sam suzdržavao smijeh. Kad nešto poželiš treba ti biti jasno da ti se želja može i ostvariti

  23. #23
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    http://www.made-in-croatia.com.hr/in...lovni%20darovi
    meni se sviđaju poslovne torbe na dnu stranice

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ideš, taj se pas na carini nije micao od mene, ali sam uspjela šarmirati službenika koji ga je vodio (još sam bila jako mlada)
    Frendovi nisu mogli vjerovati, kaj sam im sve dofurala.


    Znam da moja frendica svojoj familiji u Kanadu nosi čak i kiselo zelje

  25. #25
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    suosjećam

    @ivy, link je koristan, ali su cijene interesantnih predmeta otprilike ajmemajkomilamoja

    Varijanta B mi je kupiti joj srebrnjak s nekakvim prigodnim motivom. Fora je da te kod takve kupovine ne oderu za PDV jer se radi o novčanicama s denominacijom u kn pa ti ne mogu naplatiti PDV. Kod kupovine srebrnih medalja iste težine i ostalih svojstava, ali bez denominacije - oderu te k'o klokana.

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Imaš i one kolekcije našeg novca, a možda i pošta ima kakve kolekcije prigodnih maraka.

    A ono što uvijek pali je kutija bajadera- jedino ak je u nekom većem gradu u Americi, može ju kupiti sama

  27. #27
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Znam, frendica nije iz Like, ali mozda nekaj nadjes

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajme kako je ovo super link, baš ima krasnih stvari.

    Sad sam se sjetila i čipke, paške i lepoglavske. Nije jeftino, ali nije niti nedostižno, jedino ne znam ovaj čas gdje se u Zagrebu može kupiti. Lepoglavsku čipku sam gledala lani u Trakošćanu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    http://marok.jalbum.net/marokart_pho...zno/index.html

    natrcala sam na magnete od stakla, imaju i razglednice od stakla sa motivima zagreba ali meni su magneti jako zgodni

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    šestinski kišobran, dosta povoljan cijenom, se mogao kupiti u Nami na trgu, a vjerujem da ih još uvijek drže...
    Meni su osobno lijepi i keramički magnetići sa motivima poznatih građevina ili minijaturne replike građevina (ok, znam da to baš nije originalan naš suvenir, ali opet) i oni su najpovoljniji bili u toj Nami

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Zna se nać zgodnih stvari u muzejima. U Muzeju hrvatskih arheoloških spomenika u Splitu me uvijek iznenade, stvari su relativno jeftine obzirom na to koliko su po suvenirnicama i darovnim dućanima. Jednom sam kupila za poklon replike kristalnih čaša iz nekog, valjda 11. st. Uz to priložila sam brošurice, tako da kristalne čaše nisu samo fini kristal bez priče...priča je uvijek jako bitna...bar meni...i kako je umotano
    Sad ima moderna slika sa baščanskom pločom, ne znam ime te tehnike, al je samo 150 kn, treba je uokvirit i poklon je wow. Slike tog tipa u galeriji koštaju i oko 1000 kn (ok da sa okvirom )

  32. #32
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Jel bi prošla ručno oslikana keramika s hrvatskim motivima (vrčevi, vaze, satovi i sl.)?! Znam da su to svojevremeno kupovali frendovi za Australiju.

  33. #33
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Zna se nać zgodnih stvari u muzejima.
    Baš sam to htjela predložiti. Davore, prošeći po muzejskim dućanima i sigurno ćeš dobiti ideju za kvalitetan i lijep poklon.

    I nemoj kupovati licitare, oni nisu tipičan hrvatski suvenir, ima ih posvuda po Europi.

  34. #34
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hvala svima na savjetima. Nešto sam uspio iskemijat: kupio sam lijepu repliku nečeg jako starog kod Hrvoja Marušića u nedjelju na Britancu. Kontakt se može naći na stranicama turističke zajednice: http://www.tzzz.hr/?show=3542

    Znam da jako puno proizvoda nisu izvorni iako su nam s time cijeli život solili pamet. Time veća muka kad ti ovako nešto ustreba.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •