Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 497 od 497

Tema: Kada ste počeli s dohranom?

  1. #451

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    može meni mali savjet od iskusnijih? malac je 5,5 mj. i odlučila sam polako krenuti s dohranom... jučer sam mu izmiksala domaću jabuku, ali mu je očito bila kisela (i ja sam osjetila malo kiselkast okus) i dosta se mrštio i pojeo možda 2 žličice... danas kupila (kršitelj koda) kašicu od jabuke i išlo je puno bolje... pojeo otprilike 10 malih žličica (manje od 1/3 kašice)...moje pitanje - da li ipak opet probati i sutra s domaćom jabukom ili ipak dati tu kupovnu? čije kašice bi mi preporučile inače - alnaturine možda?

  2. #452
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj bubička prvotno napisa Vidi poruku
    može meni mali savjet od iskusnijih? malac je 5,5 mj. i odlučila sam polako krenuti s dohranom... jučer sam mu izmiksala domaću jabuku, ali mu je očito bila kisela (i ja sam osjetila malo kiselkast okus) i dosta se mrštio i pojeo možda 2 žličice... danas kupila (kršitelj koda) kašicu od jabuke i išlo je puno bolje... pojeo otprilike 10 malih žličica (manje od 1/3 kašice)...moje pitanje - da li ipak opet probati i sutra s domaćom jabukom ili ipak dati tu kupovnu? čije kašice bi mi preporučile inače - alnaturine možda?
    2 zlicice je dobroj vecini djece plafon dohrane prvih nekoliko mjeseci, tako da mislim da je to sasvim solidan uspjeh za prvi puta.

    Nemoj zuriti, ima jos cijeli zivot da tamani hranu nemilice. Pokusaj bebici ponuditi zdravo i domace, ako imas, prava je steta da domace zamijenis kupljenim.

  3. #453

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    ma za sada sam uspjela samo jabuke nabaviti domaće sa sela, a za dalje mislim povremeno nabavljati od Severa, ali moram priznati da me malo i okolina "poljulja" oko odlučivanja s tim kašicama... sve me frendice uvjeravaju da je bolje krenuti s kupovnim voćnim

  4. #454
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj bubička prvotno napisa Vidi poruku
    ma za sada sam uspjela samo jabuke nabaviti domaće sa sela, a za dalje mislim povremeno nabavljati od Severa, ali moram priznati da me malo i okolina "poljulja" oko odlučivanja s tim kašicama... sve me frendice uvjeravaju da je bolje krenuti s kupovnim voćnim

    ako kupovno voce nije 100% provjereno da nije spricano ,onda su bolje kasice koje su provjerene....
    ja sam isto po tome pitanju istrazivala i dosla do zakljucka da su kupovne kasice bolje od neprovjerenog kupovnog voca.

  5. #455
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kupovne vocne kasice su skoro kao da djetetu dajes jesti pekmez.

  6. #456
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    2 zlicice je dobroj vecini djece plafon dohrane prvih nekoliko mjeseci, tako da mislim da je to sasvim solidan uspjeh za prvi puta.

    Nemoj zuriti, ima jos cijeli zivot da tamani hranu nemilice. Pokusaj bebici ponuditi zdravo i domace, ako imas, prava je steta da domace zamijenis kupljenim.
    Apsolutno potpisujem! I za količinu i za kakvoću.
    Nemoj si dopustiti da te bilo tko poljulja.
    Sada ima i jabuka i krušaka i slatkih bundeva koje u kombinacijama sa žitaricama daju sjajnu klopu za mali trbušćić, a što se uopće ne može mjeriti s kupovnim kašicama.

    gogica33, možda bi stvarno trebala prestati davati bebici dohranu dok ne navrši 6 mjeseci
    Neće joj se ništa dogoditi jer se od voća i tako ne najede. Primjerice, u 100 grama jabuke ima 50 kalorija, a u 100 grama majčinog mlijeka oko 80 kalorija (naravno, ovisi radi li se o prvom mlijeku ili gustom, posljednjem), no dijete ti sigurno neće pojesti toliko jabuke dok će se mlijeka nasisati ohoho.

  7. #457

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno potpisujem! I za količinu i za kakvoću.
    Nemoj si dopustiti da te bilo tko poljulja.
    Sada ima i jabuka i krušaka i slatkih bundeva koje u kombinacijama sa žitaricama daju sjajnu klopu za mali trbušćić, a što se uopće ne može mjeriti s kupovnim kašicama.

    gogica33, možda bi stvarno trebala prestati davati bebici dohranu dok ne navrši 6 mjeseci
    Neće joj se ništa dogoditi jer se od voća i tako ne najede. Primjerice, u 100 grama jabuke ima 50 kalorija, a u 100 grama majčinog mlijeka oko 80 kalorija (naravno, ovisi radi li se o prvom mlijeku ili gustom, posljednjem), no dijete ti sigurno neće pojesti toliko jabuke dok će se mlijeka nasisati ohoho.
    SikaPika, hvala na savjetu, i meni je neki instinkt govorio da je još rano, pogotovo što bi bebica od svakog voća osim jabuke i banane dobila proljev/skroz vodenu stolicu.Možda sam joj davala previše, mali proždrljivac pojela bi cijelu teglicu velike kašice bez problema.Uz to javila se neka sluz u nosiću bez simptoma prehlade pa me strah da nije neka alergija.

  8. #458

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    hvala curke

  9. #459

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    109

    Početno

    Bebač mi sa 5,5 miseci i ne dobiva baš na težini, u tri tjedna je dobio oko 150 g. Isključivo dojimo i uvijek mislim da mu nije dovoljno, a opet dohrana valjda još nema smisla jer ionako se počinje s malom količinom jel da? Šta mi je najpametnije napravit? Za tjedan dana idemo kod pedijatra i neznam šta će reć, on mi je ionako savjetovao dohranu sa 4,5 miseca al ga nisam poslušala jer je rekao da beba normalno dobiva na težini, a da je ta dohrana samo navikavanje na okuse. Trebam li AD?

  10. #460

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    noisita, ad ti je zadnji izbor. Mislim da ti ne treba. Ja bih na tvom mjestu počela s dohranom, barem u obliku izdojenog mlijeka i žitarica (one su bogate kalorijama). Također bih pokušala češće nuditi dojku (ako neće dok je budno, onda u polusnu), i paziti da dijete do kraja prazni dojku. Ako je dijete do sada dobivalo dovoljno na težini, onda ne trebaš brinuti.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 12.11.2010. at 11:56

  11. #461

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    109

    Početno

    Šta se dojenja tiče, često je, zna zaspat na cici i tako doji pola sata, izvuče i više nego sve! Prošli misec je isto dobio manje na težini ali je pedijatar rekao da je to u redu jer je on puno prije udvostručio svoju porođajnu težinu, a i dosta je dug tako da i izgleda zbog toga mršavije. (geni?) Toliko sam htjela dočekat taj 6. mj. za dohranu, a sad mi se nekako čini da zakidam svoju bebu, da mu treba još!

  12. #462

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Koliko ti se dijete čini zadovoljno? Ja nisam nikad "patila" na vagu, i nije mi bilo bitno koliko su dobili, važno mi je kako dijete izgleda i kako se ponaša. Inače je normalno da s vremenom dobivaju manje, jer su puno aktivniji, a posebno ako su u prvim mjesecima dobivali puno.

  13. #463

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    109

    Početno

    Normalan je, zadovoljan, malo plače, puno spava, često papa, dosta se smije, rukama i nogama mlati non stop.. sve je stvarno u najboljem redu.

  14. #464
    njonja

    Početno

    Molim Vas savjet... Moj maleni će uskoro 6 mjeseci. Dali mu mogu u mlijeko dodati malo rižinih pahuljica, pa da popije na flašicu?
    U zadnje vrijeme dosta loše spava po noći, vrti se i nemiran je?
    Unaprijed hvala

  15. #465
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    I ovdje me zanimaju mišljenja... već sam pisala na drugom topiku

    ako nemam mlijeka, beba ima 4-4.5 mj, uzima samo mliječnu formulu, da li je bolje samo davati formulu ili ipak ubaciti sokiće i/ili kašice??? i koje?

  16. #466
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni se to čini jako rano za voće i/ili povrće.

    Ako baš misliš da treba dodatnih kalorija, stavi žlicu rižinih pahuljica u mlijeko koje već dobiva. To joj možeš dati na malu žličicu, tako da joj nasloniš žličicu na donju usnicu i pustiš da sama posisa sa žličice. NE gurnuti u usta.

    Tako će imati novi način hranjenja i novu zabavu.

    I, valjda se nećeš naljutiti ako ti napišem, možda bi bilo bolje da ti jedeš tu finu, zdravu hranu iz vrta i odmaraš se i daješ bebi češće dojku, pa će se i količina mlijeka povećati. A tvoje mlijeko ie još uvijek ono najbolje što joj možeš pružiti.

  17. #467
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    I ovdje me zanimaju mišljenja... već sam pisala na drugom topiku

    ako nemam mlijeka, beba ima 4-4.5 mj, uzima samo mliječnu formulu, da li je bolje samo davati formulu ili ipak ubaciti sokiće i/ili kašice??? i koje?
    Kao i sa dojenjem , ako je dijete na formuli , preporuca se poceti dohranu sa navrsenih 6 mj.
    voce i povrce sigurno nece pomoci dobivanju na kilazi ( ako je to cilj) vise kalorija je u formuli.

  18. #468
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to čini jako rano za voće i/ili povrće.

    Ako baš misliš da treba dodatnih kalorija, stavi žlicu rižinih pahuljica u mlijeko koje već dobiva. To joj možeš dati na malu žličicu, tako da joj nasloniš žličicu na donju usnicu i pustiš da sama posisa sa žličice. NE gurnuti u usta.

    Tako će imati novi način hranjenja i novu zabavu.

    I, valjda se nećeš naljutiti ako ti napišem, možda bi bilo bolje da ti jedeš tu finu, zdravu hranu iz vrta i odmaraš se i daješ bebi češće dojku, pa će se i količina mlijeka povećati. A tvoje mlijeko ie još uvijek ono najbolje što joj možeš pružiti.
    Ja isključivo izdajam. Mlijeka nikada nije bilo dovoljno (iako je bila aktivan sisač, obožavala vuuuuući toliko da su mi bradavice skoro pa otpale), a visila je na sisi po sat i kusur i to svaka 2-3 sata. Tako da sam počela izdajati i ostala na tome. Trudim se da jedem kvalitetno i stvaaaaarno mi nije u igri da se negdje POŽURIM. Ne znam zašto svi misle da mi se žuri. Jednostavno (i očigledno) nisam dovoljno upućena o vremenu kad treba početi, a očigledno i stručni ljudi ovdje nisu. Jer SVI su mi savjetovali da s 4 mjeseca krenem polako s raznim dodacima. A svekrva i okolne tete navaljuju od početka kako su od 3. mjeseca već davale.

    Ima li netko stručne literature gdje bih mogla malo pročitati više o tome, o dohrani, kada i zašto i kako. Jer smaraju me svi da krenem s tim pa bih voljela argumentirati. Do sada nisam ništa ni komentirala (ni bunila se niti se raspitivala), ali sad bih voljela saznati malo više o tome.

    Prva beba- sve mi je novo što novo dolazi

    Hvala vam na savjetima
    Posljednje uređivanje od zekana : 05.09.2013. at 18:06

  19. #469
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Nažalost, veliki broj pedijatara nije dovoljno upućen.

    Evo rodinih tekstova sa portala pa čituckaj.
    Je li moja beba spremna za dohranu?
    Kako i kada ponuditi čvrstu hranu
    Dohrana
    Deset uputa za dohranu (od 6 mjeseci do 2 godine)
    Kako započeti s dohranom?

  20. #470
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne moraš ti čitati rodine tekstove

    čitaj na stranicama WHO
    a oni su nama referentni

  21. #471
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Jeste li dali bebama da se "igraju" s hranom prije 6 mj?

    Moj pokazuje jaki interes za hranu. Bas je zeli istraziti ustima. To mu je puno zabavnije nego igracke (za njima skoro da uopce nema interes).
    Do sad sam mu dala bananu i kruh da cucla. Jos uvijek izbacuje jezik van i ne zna gutati, pa smisao ove "dohrane" je vise igranje i istrazivanje.

  22. #472
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja još nisam dala da proba, jede moju hranu očima i sav se uzbudi i ruke prema njoj pa vise ne jedemo pred njim da ne pati jadnicak

  23. #473
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Da, moj isto tako. Pocne od uzbudjenja lamatati nogama i rukama. Neki dan mi sjedi u krilu, ja jedem muffin, a on zgrabi obje moje ruke i nagura mufin u usta. I sav sretan. Dala sam mu da malo licka. Onako, izbacuje jezik van i kao kuša to sto mu je u ustima.

    Ne znam, nekako mi je glupo uskracivati mu tu zabavu kad je vec tako zainteresiran.

  24. #474
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    pa sad velika je razlika između banane i mufina od čokolade, kaj ne?

    ak već misliš da nekaj treba jesti onda mu daj pojedinačnu hranu za njega koju i ti možeš jesti.

  25. #475
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li dali bebama da se "igraju" s hranom prije 6 mj?

    Moj pokazuje jaki interes za hranu. Bas je zeli istraziti ustima. To mu je puno zabavnije nego igracke (za njima skoro da uopce nema interes).
    Do sad sam mu dala bananu i kruh da cucla. Jos uvijek izbacuje jezik van i ne zna gutati, pa smisao ove "dohrane" je vise igranje i istrazivanje.
    on pokazuje jaki interes za sve
    jer pojma nema što je hrana
    daj mu blatnjavu čizmu i isto će je staviti u usta
    igrat će se i istraživati cijeli život

    lijepo ti dijete pokazuje da NIJE SPREMNO
    čitaj što si napisala: izbacuje jezikom van i ne zna gutati
    što ti još treba reći da shvatiš da radiš gluposti

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Da, moj isto tako. Pocne od uzbudjenja lamatati nogama i rukama. Neki dan mi sjedi u krilu, ja jedem muffin, a on zgrabi obje moje ruke i nagura mufin u usta. I sav sretan. Dala sam mu da malo licka. Onako, izbacuje jezik van i kao kuša to sto mu je u ustima.

    Ne znam, nekako mi je glupo uskracivati mu tu zabavu kad je vec tako zainteresiran.
    ovo s mafinom za petomjesečno dijete uopće nije ni za komentar
    razmišljam da obrišem post kako netko neobrazovan i needuciran, tko slučajno pročita, ne bi mislio da tako treba
    i poslije kaže kako je pročitao "na Rodi"


    zanima me hožće li ti biti glupo uskraćivati mu zabavu ispijanja piva sa 4 godine
    pa nek se dijete zabavlja, kad je već na stolu
    i kad mama i tata piju, jel

  26. #476
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Wtf???
    Čemu takva reakcija?

  27. #477
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Jos si dobro prosla.
    to premetanje po ustima jest -dohrana.
    napisala si da je dijete pocelo dohranu sa mufinom ( a tko zns sto je sve bilo u njemu od sastojaka) u dobi od 5 mj., Apri je jako osjetljiva na to.
    osim sto nije spremno , moglo je razviti i reakciju na neki od sastojaka.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.05.2014. at 17:03

  28. #478
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    apri britka na jeziku, kao i obicno
    bez obzira na to, slazem se s njom
    da mu das i otrova, on bi liznuo
    jer ne zna sto je to i cemu sluzi
    svasta ce on jos htjeti probati, to ne znaci da mu bas sve trebas i dozvoliti

  29. #479
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    ja sam počela s dohranom i prvo smo s jabukom krenuli!

  30. #480
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Wtf???
    Čemu takva reakcija?
    kakva?

  31. #481
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kakva?

  32. #482
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jos si dobro prosla.
    baš tako ...
    da nije apri i njenog jezika, i danas se pitam šta bi moje dijete jelo...

  33. #483
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ejla, kako je dolje?
    hvala vam što pomažete šamčanima

  34. #484
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    nema na čemu ...znaš da sam sinoć pomislila na tebe i tvoje u šamcu (znam da imaš nekog tamo, a i ne znam te )...šamca mi je jako žao, za sada nije gore...gradačac je još dobro prošao, samo nismo mogli nigdje mrdnut tri dana...

  35. #485
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Evo,mi smo počeli prije 3 dana a P će za 4 dana punih 6 mjeseci...udvostručila je težinu,ne baca van iz usta hranu,lijepo ju 2-3 puta prebaci po ustima da ispita okus i sastav i proguta, ništa ne bljucka i za sad je sve kak treba. Stolice su super, dojimo još uvijek.

  36. #486
    gianna87 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Apricot, cjenim tvoje savjete ali moram reagirati na ovu podjelu na obrazovane i neobrazovane koja se često povlači tu po forumu i po mom sudu je jako ružna jer ispada da su samo oni sa fakultetom sposobni biti dobri roditelji. I shvaćam da Vi na Rodi imate svoja pravila i vrijednosti koja zastupate ali malo fleksibilnosti nikog neće ubiti. Ipak je ovo forum i svi imaju pravo izreči svoje mišljenje bez da ga se pribije na stup srama.
    I sve mame i tate koji su članovi ovog foruma i oni koji samo čitaju žele najbolje za svoju djecu a usporedba muffina i gumene čizme je sasvim ne znam... nepotrebna i nemam bolju riječ "neadekvatna".

  37. #487
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    apsolutno nigdje nisam napisala da obrazovanost ovisi o stupnju školske naobrazbe
    NIGDJE i NIKADA
    u Rodi su članice od profesorica, trgovkinja, doktorica znanosti, frizerki do nezaposlenih, domaćica i TV djelatnica...
    i, ne da mi se više biti fleksibilna
    jako sam"fleksibilna" prema onima koje tek dođu
    ali one koje su tu mjesecima, da ne kažrm - godinama, koje su imale priliku pratiti sve i čitati sve...

    možeš li malo vrednovati i naše znanje i trud koji dijelimo s drugima, a onda se na forumu koji educira, dogodi - ovakva pljuska!

    drugo, nisam usporedila mafin i čizmu na način koji mi ti stavljaš u post, već da je djetetu apsolutno svejedno što majka drži u rukama; podjednako je zainteresirano i za jestivo i nejestivo (a zbog poplava sam trenutno na gumenim čizmama)
    odgovornost je na roditelju, ne na djetetu
    Posljednje uređivanje od apricot : 18.05.2014. at 13:34

  38. #488
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Vidim pisete o izbacivanju jezika,jel vam to bebe rade od pocetka? Ja mu dajem kapi i vodu na zlicicu, i nikad ne plazi jezik,nego otvori usta i proguta. Il to ovisi o bebi?

  39. #489
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zašto daješ vodu?

  40. #490
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Vrci ja sam malom na zlicicu davala d vitamin sa malo mog mlijeka pa je uvijek popio i nije izbacivo van jezikom.. Vjerujem da mu dode nesto kruto u usta da bi gurao..

    Off. Tek jucer sam na portalu procitala tekst o d vitaminu da je valjda nepotreban? Ne znam ni do kad se treba uopce davat bebama, meni ga pedijatrica samo pise svaki mjesec i govori da dajem..

  41. #491
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Apricot,moj vise ne doji. Ali to nije tema za ovaj topic. Samo me zanimalo koji je stos s tim izbacivanjem jezika

    Joj jedva cekam poceti s dohranom

    Za d vitamin sam citala do godine dana

  42. #492
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nema veze što ne doji
    ne treba mu voda

    pitam te zato što je različita konzistencija krute hrane i tekućine
    ne mora izbacivati žličicu
    to što ne izbacuje, ne znači da je spremna za doharnu

    zašto je jedva čekaš?

  43. #493
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma znam da nije spreman. Vodu mu nekad dajem s kapima, d3 i biogaia (al s njom prestajemo), i pomaze mu za probavu. Na pocetku je s tim imao problema

    Ma zanima me kako ce on to sve prihvatiti, a i da mu dam nesto osim bocice al imamo jos do tada. Sad sam se pocela informirati

  44. #494
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nema pravila
    vidjet ćeš

    neka djeca odmah prihvate i jedu veće količine
    neka jedu po pola žličice dnevno, ali im je žličica draga
    a nekima treba i po nekoliko mjeseci da se naviknu

    nema potrebe žuriti, sve ćeš stići

  45. #495

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Moj bebo je već šest mjeseci na dohrani, isključivo je dojena beba, tako da mu do navršenog 6. mjeseca nisam dala ništa osim mog mlijeka, i D vitamin.
    Jako voli jesti i prva stvar koju je izgovorio bilo je mama am am. Pedijatrica je zahtijevala da mu prije cijepljenja, znači negdje sa 11 mj., dam jaje, prvo žumanjak, onda i cijelo jaje,
    dobro je prošlo, nije imao alergijsku reakciju, pa me zanima da li mu mogu sad pomalo davati i jagode, ili da još malo pričekam? Maleni sad ima godinu i osam dana.

  46. #496
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možeš
    ali ih dobro operi, jagode su najšpricanije voće

  47. #497

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Hvala na odgovoru.
    Starija seka jede jagode svaki dan i on stalno traži da proba, a ja mu se do sad nisam usudila dati iz straha od moguće alergije.

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •