Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: nemir tijekom dojenja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno nemir tijekom dojenja

    moj bebač (sad ima 1,5 mjesec) posljednjih 10-ak dana je prilicno nemiran pri dojenju. naime, kad krene jesti, prvih nekoliko minuta je sve ok a onda pocinje tulum - ispljune bradavicu pa se onda mahnito baca na nju, posise 2-3 puta i onda opet sve ispocetka. katkad baca glavu untrag s mojom bradavicom u ustima, a pocinje se dogadjati i da se usred dojenja rasplace. ja inzistiram da doji barem 15-ak minuta ukupno (ne racunam sve te silne prekide) da bi bila sigurna da se najeo. naravno, pomisljala sam da mlijeka nemam dovoljno no mislim da to nije jer zna katkad pustiti bradavicu dok je let down pa sve curi. osim toga dizem ga i nekoliko puta tijekom dojenja da podrigne pa onda bljucne i to ozbiljnu kolicinu mlijeka. tako da sam sigurna da nije problem u nestasici. dojimo u lezecem polozaju, probala sam promijeniti polozaj ali rezultat je isti. nakon par minuta bacanje, izbacivanje bradavice i onda trazenje jos. nocu je potpuno miran i bez ikakavih problema jede. lagano pokusavam s kompresijama, ali cak mi se ne cini niti da je lijen. a ni njegova reakcija nije nista drugacija s kompresijama ili bez (osim ako ja nesto krivo ne radim). od svog tog natezanja bradavice su mi ogromne i bolne i stvarno ne znam sta mi je ciniti. pomisljala sam da mozda jednostavno nije gladan ili da je znatizeljan za sve oko sebe (stalno nesto gleda i mase glavom cak i kad smo u potpunom miru i mraku). Ili je mozda samo neka od famoznih bebskih faza?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    inace super napreduje i ima (ne)uredne pelene. u mjesec i pol je dobio oko 1,8 kg s 2960 na oko 4800

  3. #3
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    isto tako.......beba ima mjesec i 3 dana i zadnjih par dana je strasno nervozan, ovaj tekst kao da sam ja pisala...... zna netko?

  4. #4
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Ovdje imaš članak o "baby who pulls or fusses at the breast". A u ovom članku ima super opis (pod br 1) kako znati da li beba dobro siše tj i pije a ne da samo vrši pokrete sisanja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    crnka84 moj prestao misteriozno kao sto je poceo. valjda opet samo neka faza. i naravno jos se udebljao :D nadam se da se i tvoj smirio

  6. #6
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    pa bolje je nego sto je bilo, sad se dobro navuče prije nego što krene histerizirat, ali često zaspe prije nego što se najede, pa tijekom dana imamo malo češća hranjenja, dok se sad zadnje dvije noći budi samo 2 puta

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    a cuj jos su mali. jos love svoj ritam, ali to divljanje...uf, moj opet danas odradio jedno divljanje, ali sta cu. stisnem zube i nadam se da ce brzo proci. i hvala bogu - nema jos zube

  8. #8
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    evo moj mali ima 3 mj. a ista sitaucija je i kod nas i to traje zadnjih deset dana...
    sad ću pročitati ovaj tekst koji je grom napisala a u međuvremenu bi voljela ako bi se javila koja savjetnica sa savjetom...

  9. #9
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    naravno, pomisljala sam da mlijeka nemam dovoljno no mislim da to nije jer zna katkad pustiti bradavicu dok je let down pa sve curi. osim toga dizem ga i nekoliko puta tijekom dojenja da podrigne pa onda bljucne i to ozbiljnu kolicinu mlijeka.
    Da nije problem u prejakom otpuštanju mlijeka, pa se bebač ne može boriti s njim, ne uspijeva progutati toliko mlijeka odjednom, pa izbacuje dojku?


    Citiraj anamix prvotno napisa
    ja inzistiram da doji barem 15-ak minuta ukupno (ne racunam sve te silne prekide) da bi bila sigurna da se najeo.
    Što se tiče duljine dojenja, pokušaj se manje oslanjati na minutažu, ona nije ukazatelj da se dijete najelo. Važno je koliko mlijeka proguta, a za to može biti dosta i par minuta, dok s druge strane i sati na dojci ne znače ništa, ako dijete nije učinkovito dojilo.

  10. #10
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    a cuj jos su mali. jos love svoj ritam, ali to divljanje...uf, moj opet danas odradio jedno divljanje, ali sta cu. stisnem zube i nadam se da ce brzo proci. i hvala bogu - nema jos zube

    joj i ja kazem za zube

    a i ja trpim, sta cu, valjda im ulazi u opis radnog mjesta da zafrkavaju

  11. #11
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    dakle, nakon par dana situacija je bez nekog poboljšanja, unatoč kompresijama...
    dapače, on konstantno djeluje skroz nezadovoljan nakon svakog podoja osim noćnih podoja, a dok je na cici isto tako plače, povuče dva tri puta i onda pusti cicu i dere se...
    zapravo ostavlja dojam da se uopće ne najede s tim podojima...

    molila bih savjetnice ako imaju kakav savjet jer smo već pomalo svi nervozni kada treba dojiti a nekada nam je to bilo najveće zadovoljstvo...

  12. #12
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    I moja je to radila kada je imala oko mjesec dana, ali je i sama prestala. Isto mi je bilo to cudno, ali se nisam previse zabrinjavala. Kada bi to pocela raditi jednostavno bi je maknula sa cice i nakon sto bi se smirila bi pokusale ponovono..

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    moj je prestao na par dana pa onda opet poceo, ali ne bas pri svakom dojenju. mozda je stvarno problem u prejakom otpustanju mlijeka...ne znam, i ja ga maknem sa sise kad pocne divljati pa pokusamo ponovno. uglavnom, bradavice su mi uslijed toga ocrsnule pa meni nije to neki problem samo dojenje duze traje, ali boze moj...kao da imam pametnijeg posla

  14. #14
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    meni je on po noći super, posisa spavajući i samo nastavi spavat, sinoc se budio svaka 3 sata, a i preko dana je dosta spavao, cini mi se da je jucer bilo malo bolje jutros opet po starom, 101 put izbaci van, pa povlaci, i onda kene plakat, pa se smirujemo, pa ponovno.....ali kao sto reče anamix, nije da imam pametnijeg posla

  15. #15
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    bok cure
    evo mene na vašoj temi jer mi se događa ista stvar.mala ima 10 dana i isto je počela kroz plač navlačit cicu i puštat i bit nezadovoljna, ko da se grči.. poslje toga jedva zaspi i to s dudom koji baš i ne voli brzo je pljune, cendrava je i tako se znamo vrtiti od 22 do 3 h u noći.a onda kad jednom mirno zaspi , spi po 4,5 sati...nesretna sam, i nervozna..

  16. #16
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    evo da te utješim proći će.....

    a kad to prođe, onda će biti dovoljno velika da se okreće i na najmanji zvuk, pa ćeš se opet namučit da ju nahraniš ( mi smo trenutno u toj fazi ) i tako, same neke faze, na sreću....prolazne

    nemam ti što drugo reći, nego izdrži

  17. #17
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da te utješim proći će.....

    a kad to prođe, onda će biti dovoljno velika da se okreće i na najmanji zvuk, pa ćeš se opet namučit da ju nahraniš ( mi smo trenutno u toj fazi ) i tako, same neke faze, na sreću....prolazne

    nemam ti što drugo reći, nego izdrži
    joj, hvala ti, iz sadašnje situacije, izgleda da će tako zauvjek..
    povezala sam to sa eventualnim nadimanjem prije kakanja ili prduckanja, taj nemir, baš kao da ju nešto muči.
    ne znam šta da jedem dal vrijedi ono ako jedem npr grah i nju će nadimati.. mahune, brokulu, kelj, pa kaj ne napuhava onda?

  18. #18
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    a ne znam, istrazivanja su pokazala da bebe nemaju grceve od hrane koju mame jedu, eventualno im smeta okus mlijeka, ali ja ipak izbjegavam hranu koja i mene samu nadima, tipa grah, kelj, kupus i sl..... ali eto ipak nismo izbjegli grčeve, na sreću nije bilo toliko strašno ( kuc kuc )

  19. #19
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Evo da malo podignem temu... Bebac je 2 i po mjeseca star i do sada nije bilo nekih vecih problema (dobija oko 1 kg mjesecno). Vec par dana imamo gore opisani scenario- navlacenje bradavice, stenjanje, opet halapljivo grabljenje iste, i tako u krug. Je li kod vas skroz prestalo, ili jos uvijek traje to? Ima li nade za mene?

  20. #20
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Mi smo imali sve te probleme s tim da M. nije plakala, ali je bilo: povuče par puta, makne glavu, dignem ju da podrigne, onda bljucne, pa prdne pa se pokaki pa Jovo na novo... Ne sjećam se kada je to prestalo, ali i ja sam imala osjećaj da će trajati vječno. No, ja sam pojašnjenje našla u knjizi Najsretnija beba u kvartu dr. Harveya Karpa:
    Plače li vaše dijete i presavija li se u struku nedugo nakon početka hranjenja? Takvo grčenje i stenanje može ostaviti dojam probavne tegobe, ali je u pravilu tek pretjerana reakcija na normalan crijevni refleks zvan "gastrokolični refleks" (doslovce, refleks želuca i debelgo crijeva).
    Želudac pomoću toga dragocjenog refleksa debelom crijevu šalje poruku "Vrijeme je da se riješiš svojega sadržaja i napraviš mjesta za hranu koja je upravo pojedena!" Ako ste opazili da vaše dijete obavlja nuždu tijekom ili nakon hranjenja, razlog tome je gastrokolični refleks.
    Većina male djece nije svjesna toga refleksa. Druga osjećaju blage grčeve nakon obilinijeg obroka ili ako su iscrpljena na kraju dana. No, malobrojna djeca to stezanje crijeva osjećaju kao udarac u trbuh! TAkva se djeca grče kao da trpe strahovite bolove.


    Nekada imam osjećaj da M. još uvijek ima taj refleks jer na miru jede jedino pred prijepodnevno spavanje sva druga dojenja prođu tako što jede na stojećki, klećećki, na meni... ne znam više je li to njezino glupiranje, možda nije dovoljno gladna ili... Sve u rok službe

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    7

    Početno

    evo i nama se dogada ista stvar
    maleni ima mjesec i pol i vec nam je tako mjesec dana...dok doji navlaci bradavicu i divlja, dizem ga podrignuti i po vise puta nekad uspije nekad ne i naravno poceo je coktati dok doji pred 2 tjedna sta prije nije nikada...isprobali smo razne poze i uvijek je isto
    skoro nakon svakog podoja grčenje a kad ga napokon umirim sa dudom zaspe na 10-20 min, onda opet budenje pa pojede ono sta mu je ostalo i zaspi, i naravno kroz san jos i cvili i prdi i svasta nesto....
    e sad 4 dana je bilo prekrasno....pojeo bi i zaspao, malo bi ga uhvatili grcevi navecer, dam mu granulice (homeopatija) i to ga smiri i kroz noc bude sve 5-vec sam se ponadala proslo je.... i prosla ta prekrasna 4 dana i opet sve po starom-divljanje na cici, grcenje skoro cijeli dan i cak je pocelo i po noci sto do sada nije bilo...i stvarno vise nista ne razumijem, kako, zasto i radi cega je sve to....99% sam uvjerena da hrana nema veze s tim...samo se nadam da sve to nece jos dugo....

  22. #22
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    i meni se to dešava.
    po mom mišlenju to je iz dva razloga:
    jer tijekom podoja ima grčiće ili slično tome pa se izvije i nemirna je.i
    mlijeko joj naglo dolazi i slijeva joj se u grlo pa se zahlikne i davi...pa se ljuti..
    nadam se da će to proć samo po sebi a znam i kako to nervira...

  23. #23
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    i kod nas isto. ali skuzila sam da je to kad joj se nakupi zraka pa treba prducnuti ili se podrignuti, ili kad joj se pocne kakati. kad krene, prekinem podoj i onda ona obavi svoje te u 95% slucajeva vise niti ne zeli jesti....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    i mi se pridruzujemo drustvu sa grcevima/nemirom tijekom dojenja. mi imamo 2 mj i 8 dana i svaki put nam se to dogada tijekom dojenja. nije lako jer ne znam kako bi je uspavala a i kada zaspi ne mogu je gledati kako se savija i muci ...smrc..

    SikaPika sto kaze u toj knjizi jos o gastrokolicnom refleksu..koliko traje? kako se lijeci?

  25. #25
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    anyia, nema tu nekog lijeka, barem u knjizi ne piše. Dok njihov probavni sustav ne sazrije, tako mora biti. Mislim, i meni se zna dogoditi da ujutro kada krenem jesti, posebno ako je nešto toplo, moram odmah na wc. Inače, u toj se knjizi uglavnom govori o grčevima i tome kako ih ublažiti. Evo link, a ako upišeš u pretražnik njegovo ime i prezime, dobit ćeš još info.
    http://forum.roda.hr/threads/28122-N...ht=harvey+karp

    Dakle, sve to ide u rok službe. Treba imati samo strpljenja i ljubavi, brzo to prođe.
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 27.04.2010. at 00:46

  26. #26
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    To se ponekad dogodi i kod moje malene, mislim da joj se tada mlijeko "diže" iz želuca jer je nekoliko puta nakon takvih ispada pobljuckala po dojci.
    Sada je dignem na rame i pustim da podrigne pa vratim natrag ili prošećem s njom dok ne zaspi, ovisno o tome traži li dalje papati.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    moj bebač (sad ima 1,5 mjesec) posljednjih 10-ak dana je prilicno nemiran pri dojenju. naime, kad krene jesti, prvih nekoliko minuta je sve ok a onda pocinje tulum - ispljune bradavicu pa se onda mahnito baca na nju, posise 2-3 puta i onda opet sve ispocetka. katkad baca glavu untrag s mojom bradavicom u ustima, a pocinje se dogadjati i da se usred dojenja rasplace. ja inzistiram da doji barem 15-ak minuta ukupno (ne racunam sve te silne prekide) da bi bila sigurna da se najeo. naravno, pomisljala sam da mlijeka nemam dovoljno no mislim da to nije jer zna katkad pustiti bradavicu dok je let down pa sve curi. osim toga dizem ga i nekoliko puta tijekom dojenja da podrigne pa onda bljucne i to ozbiljnu kolicinu mlijeka. tako da sam sigurna da nije problem u nestasici. dojimo u lezecem polozaju, probala sam promijeniti polozaj ali rezultat je isti. nakon par minuta bacanje, izbacivanje bradavice i onda trazenje jos. nocu je potpuno miran i bez ikakavih problema jede. lagano pokusavam s kompresijama, ali cak mi se ne cini niti da je lijen. a ni njegova reakcija nije nista drugacija s kompresijama ili bez (osim ako ja nesto krivo ne radim). od svog tog natezanja bradavice su mi ogromne i bolne i stvarno ne znam sta mi je ciniti. pomisljala sam da mozda jednostavno nije gladan ili da je znatizeljan za sve oko sebe (stalno nesto gleda i mase glavom cak i kad smo u potpunom miru i mraku). Ili je mozda samo neka od famoznih bebskih faza?
    Ne znam da li si jos uvijek aktivna na forumu, nasla sam tvoj post trazeci rjesenje za isti problem. Molim te ako vidis poruku, da mi odgovoris na koji nacin i kada su prosle ove tegobe??? Hvala unaprijed!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Ess nisam sigurna, ali mislim da su to grcici... Oni ti produ obicno do 3mj, nekima potraju do 4mj...ali mogu nestati i ranije. Navodno nema nekog pravila. Meni se beba ponasala identicno kao sto je opisano. A ovo sto opisuje da beba bljucne veliku kolicinu-nama bi to bilo ako bi gutala puno zraka, a to se desavalo dok nije znala dobro uloviti ciku. Provjeri si ako ti dobro obuhvati, nemoj pustati da ti krivo lovi jer nama se desilo da mi je skroz raskrvarila obje bradavice tako. Prvo sam je pocela dojiti da joj je glava malo poviseno naspram trbuha kako bi zrak se nakupljao na vrhu zeluca i kako ne bi za vrijeme podoja pobjegao u crijeva u vecoj kolicini - to nam je bas dosta pomoglo. I pomoglo je cim to pocme prvo staviti bebu malo na rame, a onda ili u maramu ili da joj je trbuh na mom trbuhu i malo je ljuljuskati, pricati joj nesto...pa kad bi se smirila bi je vratila na dojku i po potrebi bi tako ponovila.. Jer ako nemirno sise, onda ce jos vise zraka progutati, pa bude samo jos gore.. I nama nije pasalo da bebu pokusavam spustit nakon toga jer bi inace stenjala u snu...tako da sam se tada i naucila na to da je stalno nosim, a to se pokazalo korisnim i za nas sadasnji problem. Nadam se da ce vam bar malo olaksati...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Bebica ima za tjedan dana 4 mjeseca i stvarno ne znam kako vise naprijed s dojenjem. Od rodjenja je uredno sisala,lijepo mirno gutala i zadovoljno zaspala. Od nekih 6 tjedana pocela je biti nemirna na dojci, izvija se, povuce par puta pa pusti pa opet ispocetka..to bi trajalo par dana pa bi par dana normalno jela. Uglavnom od tada sam je morala hraniti kad se tek pocela buditi jer inace ne bi mirno jela niti se najela, ali nekako je funkcioniralo. Do prije mjesec dana budila se 1-2 puta nocu, a sada je to 3-4 puta. U lijevoj dojci sam uvijek imala manje mlijeka, ali je jela..a zadnjih 10 dana nece lijevu ni vidjeti. Probala sam sve polozaje,kompresije, potegne eventualno jednom i nema sanse vise. Sad dojimo samo iz desne, a lijevu izdajam 2 puta dnevno jer uspijem izdojiti cca 40 ml i s vremenom se kolicina smanjila. Problem je postala i desna jer kako stalno jede samo iz nje, ne bude puna kao inace, a ona nema strpljenja cekati let down. Poteze 15-ak sekundi i ako mlijeko ne krene pocinje plac i izvijanje. Kad joj mlijeko krene odmah onda mirno jede iako nakon cca 5 min pocne biti opet nemirna jer ne tece kao na pocetku. Uglavnom svako dojenje je postalo mucenje jer se borimo i grebemo i placemo, ja nisam opustena jer vec znam sta slijedi pa automatski i mlijeko nikako da krene..ne znam vise kako dalje jer je postalo previse fizicki i psihicki iscrpljujuce. Bebica je rodjena s 3 kg, a sada ima 6200, svaka pelena je popisana (iako ne puno), a presvlacimo se svaka 2 sata..kaka jednom u 2-3 dana, ali obilno. Po svemu mi ne izgleda da joj fali jer dobiva na tezini, ali to dojenje je postalo mucenje za nju i mene. Podoj (kad napokon pocne jesi) nikad ne traje preko 4-5 min (efektivnog gutanja), jednostavno nije beba koja voli sisu, kad ppjede svoje pusti i nema sanse vise. Molim vas savjet jer ne znam sta vise isprobati. Dojila sam i 1. dijete skoro 12 mj tako da nije da nemam iskustva, ali ona je valjda jednostavno drugacija beba

  30. #30
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi imamo donekle slican problem. Zadnjih par dana imam problema s dojenjem na lijevu dojku. Pocne sisat i povuce 2 put pa stane i ispusti bradavicu, opet povuce pa pusti i tako 10 puta. Dok ona povuce krene mlijeko, a kako ne zeli jest tj. pusti bradavicu onda mlijeko curi i moram ga kupit na pelenu. Propadne mi mlijeko . Al moja ne place nego se smije! Dakle, gleda me u oci i smije se i nece da sisa. Mislila sam nije gladna, nece jest. Al kad je maknem onda za 5 min place i hoce jest. Pa se slicna stvar ponovi. Tek 3. ili 4. put se smiri i na miru pojede. Jel to samo faza, ima li itko slično iskustvo, trebam li ista djelovat ili nek tako ide?

  31. #31
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Gore krivi smajlic, htjedoh rec .

    A inače nema tog problema na desnoj dojci. Sad ti budi pametan!
    Posljednje uređivanje od VeraM : 06.11.2016. at 21:38

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Zna tako biti kad mu je zraka u jednjaku pa čeka da se podrigne ili mu je mlaz prejak i ne može uhvatiti ritam s njim ili neće jesti nego bi se nosio. Samo mu nastavim nuditi već nakon pola sata. Nekad nastavi, a nekad zaspe.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 06.11.2016. at 21:49

  33. #33
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ma da se ona buni ili place rekla bi da joj nesto smeta pa nece sisat. Al ona pusti bradavicu i smije se. Onda opet krene, povuče 2 guca i opet pusti. I tako ukrug. Jutros opet. Iza budenja joj promjenim pelenu i idem joj dat jest i ista prica. Tek je sat i po kasnije krenula jest relativno normalno na tu stranu. Ja uvijek malo pustim u pelenu prije nego joj dam ako je prepunjeno jer se nije ispraznila sisa tijekom zadnjeg dojenja, tj ako prode cirka 4,5 sati od zadnjeg praznjenja. Tako da nastojim da joj nije prejak let down.
    Bebe su čudne.

  34. #34
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    VeraM, koliko je stara bebica ? Jesi li probala promijeniti položaj u kojem dojiš ? Bebe znaju imati takvih faza odbijanja jedne dojke. Nemoj je forsirat, ponudi joj - ako neće ponudi joj onu koju "voli" pa joj drugu "podvali" u polusnu ili kad je već zasitila glad.

  35. #35
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Beba ima 2 i pol mjeseca. Mislim da jednostavno nije bila gladna. Kako sam se borila da navucemo dovoljno mlijeka da mogu izbaciti ad tako sam ju stavljala na prsa na svaki kme. Sad smo to svladali, mlijeka ima dovoljno i sad se ja moram naucit da nije svako nezadovoljstvo glad. Samo se htjela malo nosat i to je dobila pa udri u smjeh. A poceo mi je bivat i prejak let down pa sam pocela izdajat rucno u pelenu prije podoja ako je vise vremana proslo. Mislim da smo o.k. i da ce to polako sve lec na svoje.

  36. #36
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vera, ne moras je to uciti, naprotiv. Kod dojenih beba svako nezadovoljstvo moze i treba biti podoj. Ako nece htjeti, nece jesti. Na nama je da nudimo.

  37. #37
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ma ne nju, sebe! Ja sam ju stalno stavljala sisat i sad kad nije gladna nece. Ja sam mislila da je neki problem. Tako da nudim i ne trebam se opterećivati ako nece.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •