Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: probava

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    4

    Početno probava

    Već mjesec dana moj devetogodišnjak ima problema s probavom. Bili smo kod pedijatra, napravili ultrazvuk abdomena( jetra je malo zamašćena ), jetrene probe su malo povišene, a ostali su nalazi u redu. U petak je povraćao i imao proljev ( to se zadnjih mjesec dana ponavlja jednom tjedno ) , a jučer i sve do danas poslijepodne je bio dobro .Malo prije je ponovo imao proljev i bolio ga je trbuh.Već tri dana je na dijetnoj prehrani. U utorak smo naručeni na nove pretrage kod infektologa . Ne znamo što nam je više za učiniti, uplašena sam i ne znam kako reagirati ovog trena.
    Ima li netko sličnih iskustava ili je možda liječničke struke pa mi može pomoći savjetom?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Moj stariji je imao problema te vrste (i danas se zna dogoditi). Jednostavno, neki su ljudi i djeca osjetljiviji na crijeva, drugi na štajaznam mandule itd.

    Davala sam mu Prolife suspenziju kad je bio manji, a sada po potrebi Linex kapsule (to su probiotici, služe za uspostavljanje normalne crijevne flore).

    Ostali trikovi - za mog sina sladokusca i keksoždera rješenje je izbacivanje slatkog iz prehrane (uglavnom se tak i hranimo, ali "ubiju" nas blagdani tipa Nikolinje ili Božić kad nemam srca uskratiti im svaku čokoladu koju dobiju). Daklem, paziti na prehranu.
    Osim toga, može biti da se djetetu naseli candida u crijeva, a onda to opet rješavaš prehranom (osim slatkiša, izbaciš i sve kiselo, ja čak smanjim i škrob tipa tjestenina) i bude dobro.

    Problemi s probavom pogoršavaju se kad je dijete pod stresom ili preopterećeno (npr. pred kraj šk.godine i slično) pa malo pronjuškaj je li u školi sve u redu...

    Evo malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se stvar što prije riješi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •