Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Bicikl ili like a bike za trogodišnjaka

  1. #51
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    zguglajte ovo : zaščita za čevlje big

  2. #52
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Nuktemeron prvotno napisa Vidi poruku
    zguglajte ovo : zaščita za čevlje big
    te štitnike za obuću imaš kupiti u muelleru

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Mi smo nakon 'laufrada' kupili Schwin tiger bicikl, u dučanu su mu skinuli pomoćne kotačiće i za 3 minute je vozil bicikl ko da je to nekaj najnormalnije. To je bilo prije točno godinu dana kad je imal 3 godine i 5 mjeseci. Mali savjet - uhvatite bicikl iza za sjedalo dok dijete učite voziti, niti slučajno za govrnal.
    Schwin bicikle imaju i u Intersportu.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Ja bih preporučila ovu adresu, za one kojima nije teško http://www.igrarija.com/poganjalec-s...0-kettler.html potegnuti do Slovenije. Dostavljaju poste restante u Brežice besplatno, plaća se na pošti pri preuzimanju, ili se može potegnuti do Maribora. Cijena je i više nego prihvatljiva, za manje klince je odlična veličina, a ljubazni prodavač će Vas objektivno savjetovati ako ga nazovete.
    Znam da zvuči kao naručena reklama, ali nije.
    Naš je klinac star nešto više od 2 godine. Dugo ga je gledao, a danas se već nakon drugog izlaska opustio i krenuo. Hvala onima koji su nas savjetovali u ranijim postovima - namjestili smo visinu sjedalice kako treba (da može sigurno stajati kad hoće), i sve mu je potaman.
    Zaboravila sam reći, dobio je najviše ocjene na sigurnosnom testu (ista razina kao daleko skuplji model like a bike-a: http://www.ciao.de/Kettler_Laufrad_Speedy_10__1744999)

  5. #55
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moram prokomentirati, nije baš tema, ali je vezano. Ne mogu vjerovati kako današnji bicikli imaju loše gume. Užas.
    Ovaj viken je probušila nećakinja gumu i moje dijete na like a bikeu - oboje na trnu od ruže.

  6. #56
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Anemona kak ste riješili gumu, jel ima negdje rezervnih za kupit ili ste krpali?
    Moji su isto izgleda sredil gumu na pukiću...

  7. #57
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Anemona kak ste riješili gumu, jel ima negdje rezervnih za kupit ili ste krpali?
    Moji su isto izgleda sredil gumu na pukiću...
    Pokrpali smo u kućnoj radinosti.
    Klasika:
    - izvadiš šlauf, napumpaš, potopiš u vodu da vidiš gdje pušta zrak posušiš, finim šmirglom očistiš taj dio i naljepiš gore ili kupljenu zakrpu ili komad starog šlaufa (unutarnje gume).

    Inače, kasnije je jedna guma postala porozna, pa je djed u nju špricom natankao mlijeko (cca 2 dcl) i stvarno je to začepilo te mini rupice.

  8. #58
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala na savjetu.

  9. #59
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    I da, ni slučajno mu ne stavljajte pomoćne na bicikl kad ga kupite
    Slažem se, skinite mu pedale, pa se i dalje može odgurivati, a ako mu ide, vratite ih, pa može voziti.

  10. #60
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ima li negdje neki 'zamjenski' likeabike sa pedalama http://www.likeabike.hr/LtoB_m.html
    prekrasan je, ali mu je cijena prepaprena

    Prekopala sam web i nitko od ovih 'zamjenskih' Hudora i slicno nema takvu verziju. Svida mi se sto je lagan i cini mi se da je polazaj tih pedala ipak malo drugaciji.

    Radi li jos uvijek ovaj ducan http://www.sb-centar.hr/schwinn.html naime ne mogu otvoriti kontakt na stranici?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    ima li netko preporuku za neki online shop gdje se mogu kupit bicikla po nekoj normalnoj cijeni? kod nas nema nekog izbora

    i od kad im treba rucna kocnica? malac ima 4 godine i sad mu kupujemo prvo biciklo nakon like a bike-a. nasli samo neko u TL ali nema rucnu kocnicu

  12. #62
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    moj ima 6 godina i još uvijek mu netreba ručna kočnica, ova nožna kočnica mu je dovoljna.

  13. #63
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    MI smo malcu kupili preko foruma bicikl za 150 kn, fantastičan je...skinuli pedal ei dobio je like a bike..nakon 2 mj like a bikea, vratili pedale i dijete otad vozi običan bicikl bez pomoćnih kotača..
    Za 3. rođendan dobio veći bicikl i njega vozi bez problema (u DSG u Središću, ima i ručnu i torpedo kočnicu), sve se prilagođava njemu, čak i razmak između ručke i kočnice ručne), nema ništa plastično..

  14. #64
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li negdje neki 'zamjenski' likeabike sa pedalama http://www.likeabike.hr/LtoB_m.html
    prekrasan je, ali mu je cijena prepaprena
    Evo da se javim kako je zavrsila nasa potraga. Pronasli smo ovaj aluminijski http://www.specialized.com/us/en/bc/...05&scname=Kids i jako smo zadovoljni svi. Kod ovog likeabike sa pedalama me najvise privuklo to sto je lagan pa mi je to bila ideja vodilja pri potrazi bicikla.
    Ovaj model je zaista lagan i ona ga vrlo jednostavno dize kad se prevrne i moze ga bez problema dignuti s obje ruke kad ga dize na visoki rizol ili slicno. Nekoliko prvih dana smo joj ostavili pomocne jer je bicikl veci i da se navikne na njega ali je trazila da joj skinemo ... onda odbijala uopce bilo kakvu voznju dok nije skuzila da se moze voziti jednako kao na likeabikeu tako da se odguruje i nakon par odgurkivanja, okrenula pedale i provozila sama.

  15. #65
    arkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Dragi forumaši, da li netko možda prodaje guralicu "ride a bike"? Takve igračke djeca brzo prerastu!!!
    Moja malena ima 98cm; 2 i pol godine će imati na proljeće. Ponude na pm.

  16. #66
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    planiramo kupiti guralicu,ride a bike ili kako se već zove. malac nam ima 2 godine. već smo kupili običan s pomoćnima ali ga ne zanima uopće i ne konta pedale a i previsok mu je da bi skinuli pedale pa ga pretvorili u guralicu. pretpostavljam da bi nam odgovarao onaj likeabike od 10cola?
    jel zna tko za kakvu akciju ili ima možda rabljeni za prodati ili bilo kakav savjet?
    vidim da se tema nije jako dugo otvarala..
    Posljednje uređivanje od anasti : 06.02.2014. at 21:33

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Namjeravam kupiti malenom od dvije godine nekakav like a bike i izgubljena sam u moru raznih modela i cijena, pa molim preporuku i ako netko zna za neku možda božićnu akciju istih...

  18. #68
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Imamo bicikl za uskoro petogodišnjaka, boji se skidanja pomoćnih, probali smo ne želi niti sjesti na bicikl.

    Dvoipolgodišnjaku bi možda uzeli ride a bike i mislim da bi ga on bez problema svladao, a možda bi i stariji ga prihvatio.

    Ne znam da li ima smisla? Može koji savjet?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    4

    Početno

    sa petogodišnjakom ne žurite, a kada pokaže volju neka ga netko od onih u koje ima povjerenja pridržava dok pedalira i polako, polako pušta da vozi sam..

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo bicikl za uskoro petogodišnjaka, boji se skidanja pomoćnih, probali smo ne želi niti sjesti na bicikl.

    Dvoipolgodišnjaku bi možda uzeli ride a bike i mislim da bi ga on bez problema svladao, a možda bi i stariji ga prihvatio.

    Ne znam da li ima smisla? Može koji savjet?
    Moglo bi pomoći. Naš petogodišnjak se isto oslobodio, te nakon što je isprobao bratov ride a bike. Nakon toga je bez straha vozio bicikl bez pomoćnih.

  21. #71
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Povoljno smo nabavili rabljeni. I mladji i stariji dizu nakon 2 dana vec noge u zrak i uzivaju bez pedala. Super!

  22. #72
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Od koje dobi voze like-a-bike? Moj od 15mj se vozi na baby auticu u kojoj ga se gura, ali stalno na igralistu gleda bicikle, pa razmisljam dq mu uzmem like a bike koji se za pocetak moze gurati ( onom stangom iza sica).

  23. #73
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi smo sad tek krenuli s dvije i pol godine i žao mi je što nismo ranije vjerujem da bi svladao vožnju s lakoćom.

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Zavisi koliko je djete visoko,mislim da unutrasnja strana nogu mora biti bar 34cm,tako mi negdje zvoni.
    R je dobio za drugi rođendan firstbike,savladao ga je kroz par dana i obožava ga
    Uz firstbike se može dodatno kupiti nastavai za spustanje sjedala,tako da djeca od 18 mj već ga mogu voziti.

  25. #75
    nety avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    235

    Početno

    Trebam pomoć..mali ima 3 godine i želimo mu kupiti za slj godinu na nekoj akciji biciklić Međutim njemu je sad taman 12 cola a za slj godinu bi mu 14ica bila idealna koje baš i nema dok je 16ica ogromna
    Moj uvjet je da zbog moje kičme ,jer ja bicikl nosim preko zebre i iz podruma, bicikl mora biti laganiji Jučer smo u hervisu probli Scirocco čim sam ga digla uklještilo me

  26. #76
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Mali savjet za sve koji žele da im klinci što prije svladaju bicikl. Treba im ponuditi s 3 g - bilo ride a bike ili obični bicikl s pedalama i to bez pomoćnih. Oni će se odgurivati i jako brzo dobiti ravnotežu. Garantirano će brzo voziti bicikl s pedalama. Naši klinci su naučili s cca 3.5 godine.

  27. #77
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moj je vozio like a bike od 2 do 4,5 godine, a onda je nedavno s 4,5 godine prešao odmah na bicikl bez pomoćnih. sad se vec vozi tako da stoji na biciklu, znači guzica u zraku, i vježba skokove s bajkom lol

  28. #78
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi smo bicikl kao like a bike (samo metalni, s gumama na napuhavanje) ponudili s 18 mjeseci, sto je bio minimum tog proizvodjaca (i taman mu je odgovaralo velicinom). Nije mu se svidjalo dok nije prosao 2 godine, ali je u medjuvremenu skuzio drugaciji, plasticni balance bike.

  29. #79
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    A. je počela voziti like a bike s 2,5 godine. S 3 prešla na običnu biciklu (bez pomoćnih). S 5,5 odvozila svoju prvu biciklijadu.
    http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...7/Default.aspx

  30. #80
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Maruška jeli vam prijelaz bio težak iz like a bike na bicikl bez pomoćnih?
    Koji biciklić ste joj uzeli?

  31. #81
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ne. Sjela je i vozila. Držala sam ju samo prvih par metara. Onda sam još prvih par minuta trčkarala uz nju a onda više ni to.
    Tada biciklu nismo kupovali - bratova je čekala u garaži. Ne znam koja je točna dimenzija kola bila, ali mislim da je "najmanja moguća". Bilo joj je dosta važno da nogicama može taknuti pod.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Tema je malo starija, ali probat cu.
    R. ima 3 godine i cca godinu dana vozi puky mini odlicno. Ima i tricikl na pedale koje okrece.
    Baka i deda su isforsirali kupnju bicikla s pomocnjacima za rodjendan, a ja to smatram nazadovanjem po pitanju ravnoteze. Da li da odmah skinemo pomocnjake i takav bez joj ponudimo?
    Imate kakav savjet?

  33. #83
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj tata je htio da mali proba s pomoćnima, ali ja nisam dala jer je odlično vozio like a bike. Odmah je naučio i s pedalama. Bez pomoćnih

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja sam odavno rekla da ne zelim da joj to kupuju, ali evo, otvoreno su rekli, mi znamo da vi to ne zelite, ali smo svejedno kupili...
    I to 16 colni.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Tema je malo starija, ali probat cu.
    R. ima 3 godine i cca godinu dana vozi puky mini odlicno. Ima i tricikl na pedale koje okrece.
    Baka i deda su isforsirali kupnju bicikla s pomocnjacima za rodjendan, a ja to smatram nazadovanjem po pitanju ravnoteze. Da li da odmah skinemo pomocnjake i takav bez joj ponudimo?
    Imate kakav savjet?
    Moj će uskoro 5 god, ljetos smo kupili biciklić i odmah maknuli pomoćne, doslovce 2. dan ga je vozio sam, tako da ja savjetujem skinuti pomoćne. Od prijateljice maleni je bio tako negdje kao tvoj star kad je isto uspio voziti bez pomoćnih.
    Sad vidim da piše 16 colni, pa jel može s nogicama do poda dok sjedi na sicu ? Mislim da je to bitno, jer ako ne može onda ne znam...
    Posljednje uređivanje od cappy : 06.10.2017. at 12:58

  36. #86
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    I meni se čini da je toliki prevelik

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    bicikl je kupljen, ali nije jos predan kao poklon, zato i imam dilemu dal da inzistiram na tome da ga daruju bez pomocnih.
    Za 16 cola pise min visina 104cm, ona je sad 100/101, znaci vjerojatno ce joj biti veliki, ovisi o nogama.

  38. #88
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Moj 2godišnjak vozi još laufrad, nemam još iskustvo s biciklom. Stoji jedan polovni na balkonu i to s pomoćnim, tako mi ga je lakše skladištiti, ali ćemo skinuti pomoćne kad doraste do bicikla.

  39. #89
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    S 3g ce joj vjerojatno taj od 16 biti prevelik pogotovo za nauciti na pedale jer eventualno moze vrhovima prstiju do poda. Ali 3g je vec ok dob za nauciti voziti bike s pedalama no onaj s12 ili maks 14 kotacima. Na tvom mjestu ovom bi skinula pomocne pa ako zarko zeli bicikl s pedalama nabavi preko njuskala neki 12" rabljeni s pedalama i torpedom tek toliko da nauci i stekene sigurnost a na proljece ce joj onda ovaj vec mozda biti ok.

    Moj sin je s 3,5 naucio voziti bike s pedalama ali je jos do 4,5 radije vozio ovaj bez pedala. Onda je u istom ljetu provozio ovaj od 12" i nakon par mjeseci presao na 16" - s tim da je on dosta nizak i sitan.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •