Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Ogtt test i njegove vrijednosti....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno Ogtt test i njegove vrijednosti....

    Curke danas sam obavila ogtt test i nalaz nakon prvog vadjenja krvi 4.5, a nakon dva sata 7.3, da li je to ipak malo previsok secer ili je sve ok? Citala sam po forumu da je do 8 ok, a opet neki kazu da je iznad 6.9 previsoko. Zanima me vase misljenje i iskustvo... Hvala!!

  2. #2
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    moj je bio 4,1 pa nakon 2 sata 6,8 i rekli su mi da je to sasvim ok

  3. #3
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    7.9 i granični, malo sam pripazila na prehranu i sve je bilo ok,to je uredan nalaz na vuk vrhovcu, ako nije obavljeno tamo, najvjerojatnije te budu tamo poslali na još jedno ispitivanje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Test sam radila u Rijeci i malko sam zabrinuta... Sutra cu do ginekologice sa nalazom pa da znam sta dalje, ako nista drugo da odahnem ))

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Uredan ti je nalaz!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Bila sam danas kod svoje ginekologice i rekla je sljedece... Tolerira se visina secera do 6.2, moj je 7.3 sto znaci malo previsok i rekla je : DIJETA. Od 7.6 se vec gleda kao secerna bolest... po njenom... Recite mi sta je s tom dijetom... znam da se smanjuje unos ugljikohidrata, izbacuje se slatko, ali sta je s vocem, koje smijem koje ne?

  7. #7
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Karmen10 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke danas sam obavila ogtt test i nalaz nakon prvog vadjenja krvi 4.5, a nakon dva sata 7.3, da li je to ipak malo previsok secer ili je sve ok? Citala sam po forumu da je do 8 ok, a opet neki kazu da je iznad 6.9 previsoko. Zanima me vase misljenje i iskustvo... Hvala!!
    ja sam imala 7,6 nakon dva sata i dr. mi je rekla da mogu sve jesti ali ne pretjerivati,no ja sam ipak malo pripazila,jela sam i slatko ali trunčicu tek tolko da si utažim želju i rodila sam zdravu djevojčicu.tak da se ne moraš striktno držati one dijete samo malo pripazi i sve će biti ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •