Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: pregled prohodnosti jajovoda

  1. #51
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Ja sam to napravila rtg u varazdinskoj bolnici,kostalo me nije nista trebala sam samo uputnicu od mog ginekologa. Jedino kaj moras doci ujutro u pola 8 na pult varazdinskog rodilista i javiti se sestri na prijemu i oni te posalju u jednu od soba na 4 katu i cekas dok ne oslobode retgen.prije pretrage ne smije nista jesti i dobijes analgetik u ruku. mene nije apsolutno nista boljelo iako mi jedan jajnik ima malu amomaliju. prdpostavljam da me nista nije boljelo radi toga jer inace ne pijem nikakve ljekove pa me ovaj analgetik totalno osmutio. jedina nuspojava je bila ta dok je prtraga bila gotova mi se spuhivalo na slanu vodu od kontrasta i dizao zeludac na povracanje.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Neki dan sam radila pretragu prohodnosti jajovoda. bas kad sam citala iskustva sa foruma sam se prepala. ja osobno mislim da je sve do lijecnika i njegove strucnosti rada u tome.
    Sat vremena prije sam dobila cepic Voltarena. dosla sam kod dr,zena mi je sve objasnila sta i kako. [B]NISAM OSJETILA NISTA! NITI UVLACENJE KATETERA NITI PUSTANJE TEKUCINE.nakon pregleda sam dobila dvije tablete antibiotika i tutanj! pretraga je trajala 5 min. radjena je ultrazvukom. Bogu hvala nalazi su u redu. Zato drage moje koje idete na tu pretragu nemojte panicarit jer NE BOLI!!! Isto tako vi zene koje pisete tako koliko vas boli,da je gore nego roditi dijete....- nemojte siriti paniku bezveze. mislimda je poanta ovog foruma da jedna drugoj pomazemo i dijelimo pametne savjete a ne tjeranje straha u kosti. mislim da danasnji nacin rada nema veze sa onim prije 10g.

  3. #53
    Prozerpina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    KaCe
    Postovi
    41

    Početno

    Mislim da svatko može procijeniti koliko boli i iznjeti svoje iskustvo. Velika je razlika u UZV hsg i rtg hsg, ali i u samoj premedikaciji.
    Da, uzv hsg jest metoda koja je (barem mislim) danas zastupljenija i humanija prema ženi, no to nije i faktor točnosti samog rezultata.
    Sama sam radila rtg hsg i da, boli.

    I da, nije pregled prohodnosti jajnika, već jajovoda.

  4. #54
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Osobno nisam radila HSG ali vjerujem i onima koje kažu da je bolilo i one koje kažu da nije.
    Bilo je slučajeva (i to ne malo) gdje se pretraga prekidala jer pacijentica nije mogla izdržati bol, to mi ne zvuči kao preuveličavanje ni foliranje...tako da, super je biti među onima koje su imale sreću da su prošle bezbolno, ali ajmo ne obezvređivati tuđe iskustvo.
    Idem ispraviti naslov.

  5. #55
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Pozdrav, moze mi netko reci, da li ja mogu od soc ginekologa traziti uputnicu za bilo koji bolnicu koju odaberem za HSG ili moram u onu kojoj pripadam?

  6. #56
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Možeš za bilo koju. Barem je kod mene bilo tako

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Pozz cure,
    dali vam je menstruacija kasnila poslije HSG-a ?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Paulina28 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure,
    dali vam je menstruacija kasnila poslije HSG-a ?
    nema razloga da kasni zbog samog hsg-a.
    mozda si trudna

  9. #59
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    Cure dali znate jel se moze u isti ciklus raditi HSG i biopsija endometrija radi ispitivanje implementacijskog prozora?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    rado bi ti pomogla ali neznam
    mislim da to moraš doktora pitati !

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure! Da li je koja obavljala pregled za prohodnost jajnika u Koprivnici? Kakva su vam iskustva i kod kojeg doktora ste bile? Hvala vam puno!!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •