Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: pregled prohodnosti jajovoda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Križevci
    Postovi
    3

    Početno pregled prohodnosti jajovoda

    Molim vas da mi kažete gdje se obavlja taj pregled i koliko se čeka na red.Može biti i okolica Zagreba ako postoji još u kojim bolnicama npr, u Bjelovaru ili Koprivnici.Ima li to u privatnim klinikama i koja je cijena?

  2. #2
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    gokone, ne kužim zašto ti se ne može poslati pp? Cure će ti znati reći gdje se to obavlja u bolnicama, a ima i privatno (UZV HSG, nije rendgenski koji je precizniji), al vjerujem da nije poželjno spominjati privatnike da se ne shvati kao reklama, neka me neko ispravi ako se varam.

  3. #3
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj gokone prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas da mi kažete gdje se obavlja taj pregled i koliko se čeka na red.Može biti i okolica Zagreba ako postoji još u kojim bolnicama npr, u Bjelovaru ili Koprivnici.Ima li to u privatnim klinikama i koja je cijena?
    Draga gokone,ja sam HSG rtg radila prije 2 mjeseca u bolnici Sveti Duh,nisam čekala ništa samo mengu,jer se to radi na početku ciklusa 6.-9.dc.i znam da se radi u bolnici u Varaždinu pa šta ti je zgodnije.

  4. #4
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    gokone, ja sam ga radila u Vinogradskoj, nisam ništa morala čekati a rade ga skoro sve državne bolnice a sada čak i dosta privatnih. Za Bjelovar i Koprivnicu ne znam, probaj nazvati i pitati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Križevci
    Postovi
    3

    Početno

    ne znam zašto mi se ne može poslati pp, možda nisam nešto u postavkama dobro postavila.nova sam ovdje već vas dugo čitam ali nisam se učlanjivala.da vam se malo ukratko predstavim pa da vam bude moj problem jasniji.imam 26 godina rodila sam prije sedam godina.novu bebu pokušavamo dobiti tri godine ali ne ide.problem je i u tome što nemam ciklus ali ovulaciju imam samo ne redovitu.pa očito svaki put kad je profulamo.moj ginekolog me dvije godine šopao sa dabrostonom i uvjeravao da više neću moću roditi.no konačno sam se odlučila otići na VV kod dr Lučingera koji me uvjerio u suprotno.Sad trebam obaviti UZV/HSG i ostale nalaze pa nazad kod njega.jako je optimističan i vjeruje da ćemo se inseminacijom uspjeti ubrzo.eto hvala vam na odgovorima i ujutro ću početi zvati bolnice da vidim gdje i najbrže mogu to obaviti.

  6. #6
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga gokone,ja sam HSG rtg radila prije 2 mjeseca u bolnici Sveti Duh,nisam čekala ništa samo mengu,jer se to radi na početku ciklusa 6.-9.dc.i znam da se radi u bolnici u Varaždinu pa šta ti je zgodnije.
    Vrlo slično, također Sv. Duh. Također bila na propuhivanju.

    Mogu samo reći da sam od tada dva put bila trudna. Imam prekrasnu kćer. Tako da samo ti mogu reći GO GIRL.


  7. #7
    amariya avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    184

    Početno

    Budući da deš na VV, jedna djevojka je spominjala da joj je HSG radio Alebić-privatno, mislim u Nemetovoj

  8. #8
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Ja idem privatno u ZG kod svog ginica, rekao mi da kosta 850 kn.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Križevci
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    Vrlo slično, također Sv. Duh. Također bila na propuhivanju.

    Mogu samo reći da sam od tada dva put bila trudna. Imam prekrasnu kćer. Tako da samo ti mogu reći GO GIRL.
    jel si nakon propuhivanja zatrudnijela prirodno ili inseminacijom?jel bi mi netko opisao postupak inseminacije i jel boli.još se nisam potpuno odlučila da li da krenem u sve to jer znam da mi treba puno vremena i novaca a ni jedno ni drugo nemam.

  10. #10
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam radila tu pretragu kod Vilija, dr R i bio je nešto jeftiniji nego u Nemetovoj gdje ga je radio moj MPO-vac dr A.
    Za inseminaciju ti se dosta pisalo po forumu, samo pretraži. Ukratko, postupak je potpuno bezbolan ali i najmanje uspješan i invazivan što se tiče lijekova (ja sam pila samo klomifene).

  11. #11
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Da li nakon HSG-a treba pauzirati, odnosno je li preporučljivo odmah raditi na bebi?

  12. #12
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj reny123 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li nakon HSG-a treba pauzirati, odnosno je li preporučljivo odmah raditi na bebi?
    nama su rekli da ne treba pauzirati,al mene je bolilo par dana i možeš u akciju...

  13. #13
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    reny123 baš suprotno, neki doktori preporučaju da se proba odmah isti ciklus i nekoliko narednih jer su navodno mogućnosti začeća veće. Čak sam na nekoliko mjesta čitala da su cure ostale trudne poslije hsg-a jer ako su priraslice/začepljenja mala onda ih ta tekućina pročisti. Kod mene to nije bilo moguće jer je jajovod skroz začepljen.

  14. #14
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Evo mene sa RTG HSG pretrage. To sam obavila kod privatnika, u poliklinici Sunce u Varaždinu. Cijena je bila 750 kn. Bili su vrlo ljubazni i profesionalni, sve pohvale.
    RTG HSG je najsigurnija pretraga koja dokazuje prohodnost jajovoda. Naime, za razliku od UZV HCG ovdje u maternicu i jajovode šibaju kontrast i sve slikaju rengenom. Nakon ovakve pretrage, ukoliko je sve OK odmah se može iskoristiti ciklus jer je količina zračenja toliko mala da ne može naštetiti jajnoj stanici.
    Trebalo bi se na pretragu doći praznim želucem (ja sam malo doručkovala zbog lijekova koje pijem pa mi je bilo mučno), i ono što je bitno je da se ostvari dobra suradnja liječnika i pacijenta.
    Na stolu za RTG liječnik "našarafi" taj instrument na grlić maternice te u maternicu u intervalima pušta kontrast i ispire ga. ukupno su 3-4 uštrcaja i pri uštrcajima se osjeti neugodnost. Između uštrcaja slikaju s RTG. Cijelo vrijeme leži se na stolu i ne pomiče da se taj našarafljeni instrument ne zezne. Kad je sve gotovo doktor skida instrument i tek onda je dopušteno ustati sa stola.
    Meni je poslije postupka bilo dosta mučno, vjerojatno zbog toga što sam doručkovala, no nakon sat vremena provedenog s dekicom u sobi za odmor s jako brižnom medicinskom sestrom sam bila ko nova.
    Sretno svima koje se spremaju na ovu pretragu. Moji jajovodi su prohodni no ovom pretragom je otkriveno i da imam smanjenu maternicu što znači da će plodu biti malo teže da se primi jer ne bu imao dosta mjesta...no to ne znači da mi i dalje nećemo pokušavati!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Evo da i ja podjelim svoje iskustvo na HSG sam išla u državnu bolnicu i nisam morala ništa čekati samo da menga stane a čak sam dobila i nešto protiv bolova što je bilo super.Svi su pričali o tome da je užas bolno ali nije strašno.

  16. #16
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ja sam radila RTG HSG u Zaboku u Opcoj bolnici, odmah u sljedecem ciklusu dolazis na red, nema cekanja.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    2

    Početno

    dobar dan možete mi reći di mogu u zg napravit pregled za prohodnost jajnika, di god da sam pitala rekli su mi da to mogu samo u bolnici,a ja bi išla privatno, pa dal ima netko broj telefona od nekog doktora da nazovem. i koliko otprilike košta pregled..

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Ja sam išla privatno u kliniku Medicol masno mi naplatili 1750,00 kn, iskreno ne bi nikome preporučila da ide tamo, osim cijene koja je stvarno previše, sve rađeno bez ikakve anestezije i koktela znači na živo, s tim da mi je radila doktorica koja očigledno nije baš spretna, pa tri puta sve joj ispadalo pa nanovo stavljala, uglavnom namučili me ko budalu, s tim da je meni neprohodan jajovod pa svisnula od bolova! E da ja sam radila RTG HSG!

  19. #19
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    ja radila u općoj bolnici u Puli, nije bilo prestrašno, ali da nisam čitala večer prije malo o tome po forumu možda bi bilo i gore. nitko mi nije u bolnici rekao da mogu uzeti nešto za bolove i smirenje, jer ipak je to neugodna pretraga, i zna biti dosta bolna, nego sam pročitala na forumu da cure uzmu ibrufen i normabel ili nešto, pa sam uzela apaurin i neofen, i dalo se izdržati, poslije odmah išla na posao.

    gokone jesi li napravila pretragu i u kojoj ste fazi sada?

  20. #20
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Borna19 prvotno napisa Vidi poruku
    dobar dan možete mi reći di mogu u zg napravit pregled za prohodnost jajnika, di god da sam pitala rekli su mi da to mogu samo u bolnici,a ja bi išla privatno, pa dal ima netko broj telefona od nekog doktora da nazovem. i koliko otprilike košta pregled..
    Ja sam radila prije par godina UTZ HSG u IVF-u Zg. Cijena je bila čini mi se 1.200,00 kn. Mada, iz vlastitog iskustva, možda bi bio bolji RTG HSG (kojeg sam radila u Splitu/Cito).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    2

    Početno

    ajme pa nisam znala da je to tako skupo...Sara, ti si iz Rijeke? pa što nema to negdi u Rijeci privatno za obavit? al DA MI NE TREBA UPUTNICAAA!!! jer ne želim ić kod svog ginekologa po uputnicu...

  22. #22
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Borna19, ajde odi na str on poliklinike Medikol http://www.medikol.hr/ mislim da kod njih vrijedi uputnica za svašta, ako imap dopunsko od HZZO-a, provjeri na tel dali rade HSG

  23. #23
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Borna19 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme pa nisam znala da je to tako skupo...Sara, ti si iz Rijeke? pa što nema to negdi u Rijeci privatno za obavit? al DA MI NE TREBA UPUTNICAAA!!! jer ne želim ić kod svog ginekologa po uputnicu...
    Prije nekoliko godina kad sam ja išla na HSG nigdje bliže ZG nije se moglo ići privatno na HSG. U Puli su taman bili prestali, a na KBC-u RI aparat je bio u kvaru cca godinu i pol. Obzirom da mi u IVF-u nisu mogli učiniti UTZ HSG isto su naplatili. E onda, pošto smo iz Dalmacije i imamo kuću dole, ja uzela bolovanje i na RTG HSG u Split/Cito. Tada je jedino "Cito" od privatnih klinika radio RTG HSG (kod dr. Poljaka). Cijena je bila isto 1.200,00 kn.
    Evo, Zauzeta ti je spomenula polikl. Medikol i slučajno znam po mojoj poznanici da oni rade samo RTG HSG i cijena je 1.650,00 kn. Sretno!

  24. #24
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj Borna19 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme pa nisam znala da je to tako skupo...Sara, ti si iz Rijeke? pa što nema to negdi u Rijeci privatno za obavit? al DA MI NE TREBA UPUTNICAAA!!! jer ne želim ić kod svog ginekologa po uputnicu...
    Ja sam u 9. mjesecu odradila UZV HSG u Viliju u Zagrebu (jer mi se nije dalo čekat u KBC-u pitaj boga do kad). Vjeruj mi prekopala sam Rijeku i bližu okolicu i nitko tu ne radi privatno, pa sam otišla u Zg. Postupak 1200kn + kontrastna tekućina 700kn = 1900kn + putni troškovi ali nije mi se čekalo

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav cure! Pošto sam nova na forumu nemojte mi zamjeriti moguće pogreške. Zanima me HSG,tj. koliko je sve to bolno. imam 30 god. i već jednu operciju iza sebe, odstranjen mi je jedan jajnik. Nemoram ni reći da djece nemam!!! Idem na hsg kod dr. Radončića. Rekao mi je da popijem jedan ketonal sat prije postupka. Zar stvarno ne smije se jesti prije postupka?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    mene je dosta bolilo ali bol je vlo kratka....nisam ništa pila... meni nitko nije rekao da nešto popijem....zato se ti dobro nadrogiraj
    Meni su rekli da dan prije jedem samo tečnu hranu(juhe,voćne sokove) jer kada ti rade pregled nekome zna pozliti ako su mu crijeva puna...
    Pregled nije strašan.. dosta je individualan....

  27. #27
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj gokone prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam zašto mi se ne može poslati pp, možda nisam nešto u postavkama dobro postavila.nova sam ovdje već vas dugo čitam ali nisam se učlanjivala.da vam se malo ukratko predstavim pa da vam bude moj problem jasniji.imam 26 godina rodila sam prije sedam godina.novu bebu pokušavamo dobiti tri godine ali ne ide.problem je i u tome što nemam ciklus ali ovulaciju imam samo ne redovitu.pa očito svaki put kad je profulamo.moj ginekolog me dvije godine šopao sa dabrostonom i uvjeravao da više neću moću roditi.no konačno sam se odlučila otići na VV kod dr Lučingera koji me uvjerio u suprotno.Sad trebam obaviti UZV/HSG i ostale nalaze pa nazad kod njega.jako je optimističan i vjeruje da ćemo se inseminacijom uspjeti ubrzo.eto hvala vam na odgovorima i ujutro ću početi zvati bolnice da vidim gdje i najbrže mogu to obaviti.
    osobno sam radila onaj s ubrizgavanjem kontrasta i rendgena i to privatno... možda da pitaš dr. kog bi ti on preporučio? cure su u pravu što se tiče državnih bolnica i njima je to rutinski zahvat, međutim rekao mi je moj doktor da su u privatnika te cjevčice kroz koji prolazi kontrast dosta uže nego u državnim bonicama - znači manje će boljeti.. ako ćeš privatno spremi se na cifru od oko 1000 kn, ako ćeš u državnoj bit će ti besplato ali tko zna tko će te zapast....

  28. #28
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    ja sam popila koktel - prema preporuci dr.
    brufen od 500mg, normabel od 2 mg i jedan xxxx (ne sijećam se)

    bilo mi je mrak... šaaaaaaaaaaaala boli ako je neprohodan, onda malo steže, ali ništa strašnije nego kod zubara... naime kada ubrziga kontras moraš ostat mirna da napravi rendegnsku sliku, ali sve ti je to gotovo za čas... meni je recimo bilo samo uvođenje malo neugodno jer mi je 'sve udesno' pa dok je pogodio i.t.d. ali zbilja nije taaako strašno...
    Posljednje uređivanje od Ogla : 18.06.2010. at 10:24

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Ogla prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam popila koktel - prema preporuci dr.
    brufen od 500mg, normabel od 2 mg i jedan xxxx (ne sijećam se)

    bilo mi je mrak... šaaaaaaaaaaaala boli ako je neprohodan, onda malo steže, ali ništa strašnije nego kod zubara... naime kada ubrziga kontras moraš ostat mirna da napravi rendegnsku sliku, ali sve ti je to gotovo za čas... meni je recimo bilo samo uvođenje malo neugodno jer mi je 'sve udesno' pa dok je pogodio i.t.d. ali zbilja nije taaako strašno...
    Cure puuuuuunoooo hvala! A jel treba biti natašte ili ne?

  30. #30
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    bok. još jedna nova i puna pitanja...imam zakazan hsg za tjedan dana, radit će ga dr. Tomić. ono što mene muči je pozitivan betahemolitički streptokok u brisu cerviks-nalaz stigao neki dan. zvala doktora, on kaže da terapija nije potrebna i da to nije zabrinjavajuće, te da mogu na hsg. iskustva????hvala!

  31. #31
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    Ja sam radila prije 3-4 godine,u Zadru,OB...To je za mene jedna velika trauma...Oni rade jos po starinski,nazivo,s iglom od pola metra ustrcavaju kontrast,onda idi iz zgrade u zgradu,nema svlacionice,nego odmah na stolu se svlacis,ponizavajuce do kraja,jos nisam nasla ovaj forum,da sam barem znala nasopala bi se tabletama i dosla poludrogirana na postupak...Lijeva strana je bila neprohodna,boljelo je ,kako nikad u zivotu nije i nece...i kad spominjene cjene da 1700 kn je nikakva cjena ako su se ponasali ko ljudi prema vama,jer ovo je bilo uffff,najezim se,kad je Dr.Poljak vidio sliku,rekao je sto je ovo i kad sam mu sve ovo rekla cestitao mi je na hrabrosti i izdrzljivosti,da oni rade sa nekom boljom metodom...Kazu u neznanju je spas,bome nije...Dobro razmislite gdje cete poci...

  32. #32
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj matahari prvotno napisa Vidi poruku
    bok. još jedna nova i puna pitanja...imam zakazan hsg za tjedan dana, radit će ga dr. Tomić. ono što mene muči je pozitivan betahemolitički streptokok u brisu cerviks-nalaz stigao neki dan. zvala doktora, on kaže da terapija nije potrebna i da to nije zabrinjavajuće, te da mogu na hsg. iskustva????hvala!
    ja sam isto imala BHSB kao i ti i dr.me nije pustio na HSG dok ga ne izliječim,jer se on kod uštrcavanja kontrasta može"pogurati" i dalje do jajovoda i jajnika i samo se napravi više štete...tako je meni rečeno...

  33. #33
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    to je ono što mene zbunjuje. svi mi govore da brisevi trebaju biti negativni, samo on tvrdi da s pozitivnim BHSB-om mogu na hsg...

  34. #34
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    ja sam radila HSG prije 3 god.u Čakovečkoj bolnici i bilo je užasno bolno,jer su mi radili na živo.
    ma mislim punkcije su bolne,ali HSG mi je bio 10× gori,a inače imam veliki prag boli...dr.mi je rekao da nek počinjemo raditi na bebi isti ciklus i ak ne ostanem trudna za 4mj.da moram ponovno na HSG. Nisam ostala trudna u tom periodu,al me bogme nisu ni vidjeli na ponovnom HSG-u.
    nije da te plašim,ali želim ti reći da se raspitaš po bolnicama jer u nekima daju anesteziju.možda se i nešto promjenilo u čk-u,jer ovo je moje iskustvo od prije 3god. ništa ne gubiš ak nazoveš i pitaš.
    sretno!!!

  35. #35
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    hvala andreja. hsg radim privatno, dr mi je rekao da popijem nešto protiv bolova i apaurin, normabel... muž će bti pratnja, pa ćemo to valjda nekako preživjeti. nije me toliko strah samog hsg-a koliko me strah pozitivnog bhsb i da se sve to ne pogura dalje. dr tvrdi da to nije problem, svi drugi s kojima sam razgovarala kažu da je. a, četvrtak se bliži. predivno ime-naš izbor za curu-nadamo se USKORO!!!




    Citiraj andreja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam radila HSG prije 3 god.u Čakovečkoj bolnici i bilo je užasno bolno,jer su mi radili na živo.
    ma mislim punkcije su bolne,ali HSG mi je bio 10× gori,a inače imam veliki prag boli...dr.mi je rekao da nek počinjemo raditi na bebi isti ciklus i ak ne ostanem trudna za 4mj.da moram ponovno na HSG. Nisam ostala trudna u tom periodu,al me bogme nisu ni vidjeli na ponovnom HSG-u.
    nije da te plašim,ali želim ti reći da se raspitaš po bolnicama jer u nekima daju anesteziju.možda se i nešto promjenilo u čk-u,jer ovo je moje iskustvo od prije 3god. ništa ne gubiš ak nazoveš i pitaš.
    sretno!!!

  36. #36
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj matahari prvotno napisa Vidi poruku
    to je ono što mene zbunjuje. svi mi govore da brisevi trebaju biti negativni, samo on tvrdi da s pozitivnim BHSB-om mogu na hsg...
    NI SLUČAJNO NE SMIJEŠ IĆI NA HSG AKO TI JE IJEDAN BRIS POZITIVAN!
    ne slušaj tog doktora ni slučajno!

  37. #37
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj slavica29 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure puuuuuunoooo hvala! A jel treba biti natašte ili ne?
    budući da sam ga radila u 14 sati, nije trebalo biti natašte.

  38. #38
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    NI SLUČAJNO NE SMIJEŠ IĆI NA HSG AKO TI JE IJEDAN BRIS POZITIVAN!
    ne slušaj tog doktora ni slučajno!
    HVALA!!!! hvata me panika od utrke s vremenom, žao mi je propustiti ciklus, ali ne bih htjela niti pogoršati stvari.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    matahari svakako poslušaj pinky i nemoj otić na HSG prije nego ubiješ bakteriju.
    Što se iskustva tiče, ja sam se uspanbičarila skroz, pročitala sva ta bolna iskustva i na kraju ništa. Ni bol, ni stezanje, baš ništa. Dr je rekao da su mi jajovodi prohodni i da zato nije bolilo.
    Stoga, ovisi o tome jesu li ti jajovodi prohodni ili ne, ako nisu malo potrpiš bol i znaš da imaš super šanse ostat trudna nakon HSG-a, ako jesu, ne boli. Win-win situacija

  40. #40
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    bol je trenutno ono što me najmanje brine. poslušati ću vas i odustati od hsg-a. nekako si mislim, ljeto je, godišnji odmori, kolike su šanse da dospijem na inseminaciju još u 7. mj??????????????

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Imaš pravo, šanse da ideš na AIH u 7. mjesecu su male, a šanse da se nešto zakomplicira jer ideš na HSG sa bakterijom su veće. Stoga čist bris, pa HSG. U međuvremenu dobra stara kućna radinost

  42. #42
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj matahari prvotno napisa Vidi poruku
    bol je trenutno ono što me najmanje brine. poslušati ću vas i odustati od hsg-a. nekako si mislim, ljeto je, godišnji odmori, kolike su šanse da dospijem na inseminaciju još u 7. mj??????????????
    bolje ti je ocistiti se od bakterija nego kao ja izgubiti godinu ipo nakon hsg-a cisteci se od e.coli (a cak su mi brisevi bili uredni prije hsg-a, zamisli da nisu). vjeruj mi, puno lakse ti je pricekati postupak u 9. mjesecu, manje ces izgubiti.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Draga matahari ne idi na hsg dok ti sve ne bude uredno!A što se tiče hsg-a ja sam ga radila 29.06. u viliju pa imam svježe iskustvo. Prvo sve pohvale dr. Radončiću i sestrama.Predragi su! Sat vremena prije sam uzela ketonal čepić, Bilo me je užasno strah, međutim ništa me nije boljelo već sam samo osjetila lagani pritisak(kao kad trebaš dobiti). Vjerojatno zato jer mi je nalaz uredan. Boli ako su jajovodi zaštopani.
    I JOŠ JEDNOM SVIM CURAMA HVALA ZA SAVJETE I PODRŠKU!!!

  44. #44
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    hvala slavice29! odustala od hsg-a. ponovila bris i urinokulturu, čekam nalaze. ako sve bude ok-hsg idući mjesec. pusa!


    Citiraj slavica29 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga matahari ne idi na hsg dok ti sve ne bude uredno!A što se tiče hsg-a ja sam ga radila 29.06. u viliju pa imam svježe iskustvo. Prvo sve pohvale dr. Radončiću i sestrama.Predragi su! Sat vremena prije sam uzela ketonal čepić, Bilo me je užasno strah, međutim ništa me nije boljelo već sam samo osjetila lagani pritisak(kao kad trebaš dobiti). Vjerojatno zato jer mi je nalaz uredan. Boli ako su jajovodi zaštopani.
    I JOŠ JEDNOM SVIM CURAMA HVALA ZA SAVJETE I PODRŠKU!!!

  45. #45
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ja sam radila u općoj bolnici Varaždin. Također malo boljelo, popila apaurin i dali mi još neki koktelčić. Mislim da je bolje raditi u bolnici, da ti naprave kak spada, možeš poslije ležati koliko želiš (ja sam ležala par sati jer sam se raskrvarila) i ušparaš novce. I svakako brisevi čisti prije hsg-a. Moj nalaz je bio lijevo prohodno, desno slabije prohodno. S tim da mi je jedan doktor rekao da nemora biti da desno neće uspjeti, da je možda drukčije jajovod položen. Al su u bolnici pretpostavljali da je to od upale desnog crijeva koja je zahvatila jajovod. Čak sam i na AIH išla bez obzira na to da mi je desno bila ovulacija.
    Sad me čeka laparoskopija zbog ciste na jajniku i dr sumnja da je endometrioza. Pretpostavljam da će laparoskopski nalaz dati točnije rezultate.

  46. #46
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Napisala totalnu glupost:desnog crijeva umjesto slijepog crijeva (sve mi je ispalo nekak desno)

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Ja sam radila u sisačkoj bolnici prošle godine. Prvi put su me odbili jer u nalazu briseva bila ureaplazma. Tek poslije terapije i urednih nalaza su me primili isti ciklus. Dobila neku inekciju, nije bilo ništa strašno iako sam umirala od straha s obzirom na sve što sam prije pročitala na internetu. I svaka pohvala za brigu i ljubaznost sestrama u sisku.

  48. #48
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    evo mene opet!!! dobila nalaze: urinokultura-sterilna, bris bakt.-BHSB u vrlo malom broju. zvala gin, kaže da je taj broj zanemariv i da slijedeći ciklus napravim hsg. šta vi kažete? još jedna kura antibiotika ili je ovo ok??????????

  49. #49
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    prošlo i to! nalaz hsg-a uredan...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    ja sam radila HSG u Cito u 11.mj.
    cijena 1200 kn
    1.dan krvarenja pila sam Hiramicin tablete 2x1 7 dana
    moram priznati da me je baš jako bolilo.grozan osjećaj,ali što se tiče doktora i sestre sve najbolje.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •