Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Dojenje nocu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno Dojenje nocu

    kod nas se javio veliki problem pa se nadam da cete mi nekim svojim savetima pomoci.
    dorotea je napunila 21 mesec i naravno sisa. jos uvek je u pitanju dojenje na zahtev i to preko dana bar 10 puta (cesto mnogo, mnogo vise) , a nocu...uh tu nastaje problem jer je u pitanju sisanje
    non stop! sisajuci se uspavljuje, zaspi i cim joj bradavica ispadne iz usta krece plakanje dok god je ne nadje i tako non stop...non stop...sve sam varijante pokusala. i da joj dam vodu da pije i da je tata uspavljuje i da se uspavljuje gledajuci omiljeni crtani i nista ne pomaze jer ona toliko strasno place da ja na kraju popustim i opet je pustim da presisa noc. ona spava sa nama u krevetu oduvek i nismo ni pokusavali da je premestimo u krevetac. pokusali smo sve varijante iz "no cry sleep solution", lezemo dosta rano, imamo rutinu pred spavanje, vodim racuna i sta jede za veceru...i nikakve promene ne vidim.
    nemem pojma sta se desava, ali ovo vise ne izgleda kao faza jer traje duze od 2 meseca!
    pomagajte savetima molim vas!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    ne znam kako bih te utesila... i nase noci su slicne, iako je moje dete mladje. jel ima mozda cuclu? ne pominjes je, mozda i nema. moj sisa palac, tako da mi je to donekle "spas" pusti sisu, pa ubaci palac. ne znam samo da li ce mi se to dopadati ako nastavi s tim predugo.
    mozda ipak odustanes na neko vreme, i das joj kad potrazi, makar to i znacilo da spava sa sisom u ustima. namesti se sto bolje da ti bude udobno, i ako mozes spavaj i ti. mozda je makar popusti ta zelja da je ima non stop u ustima.evo jedan za tvoju devojcicu.
    vidim po pisanju da si mozda iz srbije, ako jesi, salji mi pp.

  3. #3
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    meni je pomogla knjiga "svako dijete može naučiti spavati" i od tada otkako sam ju pročitala, spavamo obadvije kao bebe

    u toj knjizi bi našla "greške" koje radiš kod spavanja. neki će to nazvati greške samo zato što da to ne radiš dijete vjerojatno ne bi trebalo tebe, tj. hoću reći da možda nađeš neke stvari koje konstantno radiš, a možda kada ih ne bi radila, ona bi tada pokušala sama zaspati, sama spavati i sama prospavati noć.

    pročitaj pa vidi, probaj, nemaš što izgubiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •