Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Palac i odvikavanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno Palac i odvikavanje

    Iako sam samoj sebi rekla da se neću previše ubijati s tim što moja Pia cucla palac, krenuli smo s odvikavanjem...
    Na to sam se odlučila kada sam jednog dana ostala zaprepaštena i ugledala krv na njezinom palčiću. Njoj je palac bio za sve prigode - npr. dođe se k meni pomaziti i palac završi u ustima, uspavljvanje je obavezno išlo s palcem, onda recimo kad smo došli negdje u nepoznato prvih par minuta je palac morao biti u ustima. Najveći problem mi je bilo to maženje s palčićem u ustima jer je u zadnje vrijeme bila veeeeelika maza.

    Kupila sam joj dudu i sad svaki put kad hoće palac, ja joj uvalim dudu. Sad više uopće ne cucla palac preko dana, a niti ne traži dudu. Duda nam služi samo za uspavljivanje i tu i tamo kad je kriza. Palac završi u ustima samo u nekom polusnu tokom noći kad samu sebe uspava.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    pozdrav za Piu od jos jednog sisaca palca! njemu nije curila krv, ali je u periodu dok su mu rasle gornje dvojke, napravio kao zulj od donjih zubica. to se sada povuklo. na palcu nema nista, a nije ni deformisan .jos. a mozda nikad i nece biti. on sisa palac kad mu se spava, tad ne cekam dugo, vec ga skoro odmah uspavljujem. naaravno da se uspavljuje dok ga dojim. kad mu je dosta, on ubaci palac i sisa dok ne zaspi. tad ga izbaci sam. mnogo duze sisa palac dok se budi, nocu mu odmah ubacim cicu, aali ujutru dok se sasvim ne probudi, to traje i traje. budi se po pola sata vrti se i prevrce, i savo to vreme palac je u ustima.
    malo mi je glupo davati mu cuclu sada, jos malo pa ce godinu napuniti. a ionako je nikad nije hteo.
    super za vas sto ste blizu odvikavanja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Cure, ne znam jeste se odlucile na odvikavanje, ali evo vam jedna ideja kada krenete.

    Naime, moja sestra je duuuuugo cucala palac, i imala je fobiju od toga kada je njena kćer krenula na palac.

    kada ju je odlucila odviknuti, dugo je razmisljala, i na kraju sašila rukavicu preko palca koju je iskuhavala.Maloj se zgadio "palac", i tako je riješen problem.

    Pozdrav!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ne vidim zasto je bolja duda od palca.Cak mi se palac cini zgodnijim-uvijek je pri ruci i ne moze se desiti da se izgubi,pa da bebe urlice dok mama u sred noci ocajnicki trazi dudu.
    Ja osobno duugo sisala palac i nema nikakvih deformacija-mislim da su to bapske price.

  5. #5
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Nisu bapske priče, meni su dugo nokti na palcima bili valoviti. Mislim da su mi negdje u pubertetu počeli izgledati normalno.

  6. #6
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E ima 26 mjeseci i jos cucla palac, ali samo u 'posebnim prilikama':
    - prije spavanja
    - ako je nervozna
    - u nekoj novoj situaciji.

    Dudu nikad nije htjela.
    Primjecujem da ga sada sve manje i manje stavlja u usta, celjust (ima sve zubice) joj (jos?) nije deformirana, nikad nismo imali zulj/krv na palcu...

    Nadam se da ce polako proci samo od sebe!

  7. #7
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Za sisanje palca sam na netu našla ove informacije: sva djeca povremeno sišu palac, a najčešće prestanu do prvog rođendana; sisanje se smatra normalnim načinom kojim se djeca umiruju, a opasnost od deformacije čeljusti postoji ako dijete palac siše i u dobi 4-6 godina, kad počinju nicati trajni zubi.
    Kažu da u kulturama u kojima je djetetu stalno dostupna majčina dojka (valjda u Africi i sl.), sisanje palca je puno rjeđe. To bi valjda bilo kao dojenje na zahtjev. Ne kužim to, ja mu ponudim dojku kad siše palac, ali to ne pali. Uvijek je prstić slađi. Pokušava ga ugurati pokraj bradavice dok siše. Na početku podoja prije let-downa on malo posiše ciku, pa prebaci na palac, pa opet ciku, pa palac, sve dok mlijeko ne poteče. :?
    Ne znam više?

  8. #8
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Honey budući da nam se događa vrlo slična situacija, zanimam me kako se dalje razvijala situacija i da li si dobila velikog palcoljupca ili je to sve bila ipak faza. Doduše priličan je vremenski odmak, da li se uopće sjećaš

  9. #9
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    ja sam cuclala palac (i imala žulj!) do osnovne škole
    prestala sam sama od sebe (to je bila neka vrsta utjehe,
    dostupna uvijek i svugdje)

    osim deformiranih zubi, većih problema nije bilo

  10. #10
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Iskopala sam ovu temu jer moje dijete siše palac, ima 2 godine i 2 mjeseca. I palac je, naravno, utjeha, a ja se nisam trudila da joj to zabranjujem jer mi je bilo žao.

    Ima li kakvih svježijih informacija kako se odviknuti i da li da je odvikavam ili pustim?

  11. #11
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Pa jel ničije dijete ne duda palac??

  12. #12
    plima avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    288

    Početno

    Moj 3 ipo godišnjak duda palac, meni je to baš slatko i ne namjeravam ga odvikavati.
    Prestati će sam jednog dana ili neće

  13. #13
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Iskopala sam ovu temu jer moje dijete siše palac, ima 2 godine i 2 mjeseca. I palac je, naravno, utjeha, a ja se nisam trudila da joj to zabranjujem jer mi je bilo žao.

    Ima li kakvih svježijih informacija kako se odviknuti i da li da je odvikavam ili pustim?


    Već sam pisala o tome.
    Davno.
    Moja kći je cuclala kažiprst i srednjak do polaska u školu.
    Nikad ju nisam sprečavala i gnjavila oko toga.
    Jednom kad sam ju pitala dokle će, odgovorila mi je kad krene u školu će prestati.
    Ok, krenula ona u školu i prestala.
    Pitam ju; kako?
    Stavila je ruku pod jastuk prvu noć da ne cucla.
    Pitam ju jel' joj bilo teško?
    Kaže da je, ali nema veze.
    I nikad više nije cuclala.
    Sada je u 17. godini i ima prekrasne, ravne zube. Ortodont joj nikad nije trebao. Prsti su isto ok.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Lavko, ja bih pustila.
    Kad bude dijete dovoljno odraslo da razumije, možeš mu pročitati ovu slikovnicu i nadati se da će upaliti, ali bez ikakvog pritiska.

    Dijete koje smo "odvikavali" godinama još nije prestalo, a ono koje smo pustili, prestalo je samo brzo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Joj Tanči hvala ti na ovom postu. Bas si me utjesila. Moj je 5,5 i jos uvijek ga cucla prije spavanja i za uspavljivanje i mazenje. Odvikavala ga nisam nikako jedino smo razgovarali da mu se krive zubici i je malo prorijedio cuclanje ali prestao nije.
    Ja se drzim Tančinog posta

  16. #16
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    To je to - ne odvikavam.
    Hvala cure!

  17. #17
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    I moja je, do polaska u školu.
    Zubi savršeni.

  18. #18
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    I moja ga cucla za spavanje(2,7),ali njen je vec sad uzas.I sad ga i danju hura u usta,sto prije nije.U fazi izbijanja zuba je imala doslovnu pregrizen palac(kao da se nozem razrezala).
    Mene brine da se palac ne inficira.I rado bih da ga ne cucla.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moj E. je cuclao palac negdje do škole, samo prije spavanja. Sam je prestao ljeto prije polaska u školu i to tako da neko vrijeme nije spavao s omiljenim plišanim cuckom. (To mu je bio refleks - cucka uzeti u jednu ruku, a palac od druge u usta).

    Ima deformaciju čeljusti i fiksni aparatić, ali ne bih rekla da to ima veze s palcem. Ja imam istu takvu čeljust, a nikada u životu (kaže moja mama) nisam cuclala prst. Stariji moj sin isto nije cuclao, a ima istu falingu oblika čeljusti, čak i goru, tako da mislim da to nema neke veze...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Moja V. je cuclala palac do 4. godine i prestala kad sam joj nalakirala nokte i rekla da je to otrovno i da ne smije stavljati prste u usta. Od tada palac više nije bio u ustima.

  21. #21
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    moj najmanji je cuclao palac do cca svoje 2,5 godine
    nisam se (puno) zabrinjavala
    prestao je sam od sebe

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •