Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 182 od 182

Tema: hospitalizacija - ne ostavljajte ih same!

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ovo što Tina piše je prestrašno! i sramota za zdravstvo.
    moj sin je 6 dana nakon operacije mandula prokrvario i to je trajalo nekoliko dana, krvna slika je bila loša i dr. se odlučio na novu operaciju.
    kako je trebao primiti transfuziju, mene su, nakon zahvata, pozvali u oper.salu, da ga smirujem jer se već počeo buditi. ili, možda, da mene smire
    nije mi to bilo lijepo iskustvo, ali drago mi je da sam bila uz njega. i općenito su svi na odjelu bili predivni. (Sv.Duh).

  2. #152

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    otišli smo OT
    bilo bi idealno da roditelji mogu biti uz svu hospitaliziranu djecu
    24 sata dnevno
    do punoljetnosti
    bilo bi idealno da svatko hospitaliziran može imati uz sebe nekog svog sve vrijeme
    kao u američkim filmovima
    lijepa soba, puno čestitiki za brzo ozdravljenje i šareni baloni
    mekana fotelja koja se razvlači u kauč za onog koji je uz bolesnika
    nadam se da ćemo jednom doseći taj standard
    ali ne po cijenu imanja američkog zdravstva
    Samo da se još osvrnem na ovo, ispričavam se na OT.

    Za mene a pretpostavljam i za većinu ljudi bio bi idealan samo human pristup prema pacijentu i poštivanje njegovih prava. Mislim da mi očekivanja nisu nerealna, šareni baloni i mekana fotelja iz američkih filmova mi stvarno nisu ni u primisli nikada bili. Inače ne volim američke filmove previše su patetični.

    Nedavno sam razgovarala sa ginekologom koji je radio ovdje u rodilištu pa se preselio u Varaždin i sad radi tamo u rodilištu. Kaže čovjek da se iznenadio kakav tretman rodilje imaju u varaždinskom rodilištu, sve nekakva prava traže, te sve nešto hoće pa nešto neće. Uglavnom, kaže da se još navikava oko tih prava i "titranja" oko pacijenata, ali da je gužva tamo da ih puno dolazi tamo rađati. Ne želim generalizirati ali mi je on potvrdio mišljenje da medicinsko osoblje teško prihvaća da i pacijenti imaju neka prava. I drago mi je zbog varaždinskog rodilišta bilo bi dobro da i drugi slijede njihov primjer.

    Ispričavam se još jednom na OT.

  3. #153
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    malo sam karikirala, kao i ti da se svi trebaju vezati, neovisno o dijagnozi
    mislim da je vezanje rijetko i da kada stvarno to osoblje procjeni potrebnim
    kod tvog oca su krivo procjenili

    neke stvari u našem zdravstvu ovise o financijama
    mi svi nismo svjesni u kakvoj je financijskoj gabuli zdravstvo
    još super funkcioniramo u kakvoj smo situaciji
    pitanje je dokle
    kreveti s ogradom
    super, samo za to nema novaca
    kad je moja sveki bila na umoru MM je oko kreveta razvukao onu traku za vezanje stvari na autu, da ne padne preko noći
    italija je ipak u malo boljem stanju od nas
    (ali u isto vrijeme u italiji je drugačiji odnos
    moj prijatelj, liječnik, ima ženu talijanku
    i ona je bila kod svojih i razboljela se, prehlada
    otišla kod dr, koji ju je pogledao, rekao viroza, dao simptomatsku terapiju
    i pita moj prijatelj svoju ženu: je li ti dobar nalaz na plućima
    kaže ona: nije me slušao
    kaže prijatelj:, pa što mu nisi rekla da te posluša
    a ona njemu isto tako: kako ti misliš da ja doktoru kažem što da radi
    pa ne mogu ja njemu reći da on mene posluša

    a kod nas (da ti gugl doktori) dođu s vrata i određuju što će se raditi "kašljem, došao sam da me poslušate
    boli me trbuh, dajete mi uputnicu za ultrazvuk
    malom curi nos, dajte napravite bris.....)

    ali mnoge stvari ne ovise o novcu
    ovaj slučaj s Tina84 nema veze s novcem
    već samo s dobrom voljom
    osmjeh, lijepa riječ, ne košta ništa
    sjećam se, već je tome skoro 20 godina, kako je u rijeci u dječjoj bolnici bio problem da roditelj bude uz dijete
    bila je takva politika
    samo se jedan dr, stari, već tada pred mirovinom, bunio protiv toga, i on je "švercao" mame na odjele

    prije nekoliko godina dijete moje prijateljice je slomilo kost lica pri padu
    i hospitaliziran je na maksilofacijalnoj kirurgiji u rijeci
    dr. je nije ni pitao hoće li ostati, već je rekao sestri da joj da bolničku spavačicu i žena je dobila krevet u sobi iz svoje dijete
    koji je btw već bio veći, cca 10 godina

    tako bi svi trebali (kad ima uvjeta, naravno da nije bilo kreveta da to ne bi mogli, ali ja vjerujem da bi joj on omogućio neku stolicu da bude uz svoje dijete)

    svaka majka bi bila sretna sa drvenom stolicom
    samo da bude uz svoje dijete
    a za to treba samo dobra volja, ništa drugo

  4. #154
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ostaviti samog bez ikakve pripreme ranije, na to sam mislila. Naravno da u nekim bolnicama i mala djeca ostaju sama preko noći, ali nažalost to je viša sila . Ali bez pripreme bi bilo strašno pogrešno .
    Ma, mislila sam na to da mu kaže vidimo se dan nakon ili nešto tako, ali bez inzistiranja, pogotovo s emotivnim , da neće moći doći taj dan nakon op, naglasak na to.

    Inače, moja je veliki posjetitelj bolnica i dalje, nije joj se trajno zamjerilo, vadi krv bez plakanja (u dobi od 4,5, kao idemo ih zeznut). Ja sam isto opreirala mandule u predškolskoj dobi, ne sjećam se trauma. I tako.

    Ja sam protiv dizanja panike, a žena će napravit ono što misli, u krajnoj liniji, može doći u ZG i čekati termin za apartman par mjeseci, koliko kužim - ima na to pravo. Njihova odluka.

    Ja nisam,evo, ta svaka majka koja bi volila noćit danima na drvenoj stolici. I ne kužim kako niko ne padne i ne ozlijedi se na taj način (od tih odraslih koji tako noće). Iskreno, meni je to ala Sv. Duh i rooming in soba za carice, jako za roditelje friendly. Ironija, tj. tragični razmak između ideala (trebalo bi) i praktične izvedbe na što to liči u RL-u. Nije sve na volji. Ima nešto i u uvjetima. To je moje duboko uvjerenje... naravno, ne opravdavam doktore koji viču, kao ovaj ORL i slično.

    Ja pretpostavljam da ne vole "spavače na drvenim stolicama" iz straha što ako taj padne i ozlijedi se i tuži ih... Ili sam preracionalna? Nemam pojma.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.02.2013. at 14:01

  5. #155
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Doduše, moja ide u mojoj percepciji child-friendly bolnice, bez obzira što ne organiziravaju prespavljivanje roditelja (bila je hospitalizirana na Rebru, na Srebrenjaku i u Vinogradskoj). Nemam iskustva iz Klaićeve, osim sa hitne, a ako dobro kužim, Klaićeva ne "kotira" dobro po tome.

  6. #156
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I još jedna misao. Iščitavajući Rodu i sve to za što se roditelji moraju izboriti, i gledajući sve te titule kojima se bolnice kite, ja sam fakat ostala u šoku kad sam na prvu hospitalizaciju male shvatila da ne mogu dobiti bolovanje dok je mala u bolnici, jer kao "računa se" da je zbrinuta. A ona u friendly bolnici, s dozvoljenim boravkom roditelja kojeg smo koristili. Pa mi to nije bilo jasno... kako je to zamišljeno... zakonski i na legalistički način. Da u tim bolnicama borave roditelji koji ne rade/koji su na godišnjem, bake i djedovi? Znam da nije, ali taj dio je ostao nedorečen, a čitajući samo Rodu stječeš dojam da je jedino ono što ti je preostalo za izborit se tretman u bolnici, nitko to niti ne spominje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.02.2013. at 14:30

  7. #157
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I još jedna misao. Iščitavajući Rodu i sve to za što se roditelji moraju izboriti, i gledajući sve te titule kojima se bolnice kite, ja sam fakat ostala u šoku kad sam na prvu hospitalizaciju male shvatila da ne mogu dobiti bolovanje dok je mala u bolnici, jer kao "računa se" da je zbrinuta. A ona u friendly bolnici, s dozvoljenim boravkom roditelja kojeg smo koristili. Pa mi to nije bilo jasno... kako je to zamišljeno... zakonski i na legalistički način. Da u tim bolnicama borave roditelji koji ne rade/koji su na godišnjem, bake i djedovi? Znam da nije, ali taj dio je ostao nedorečen, a čitajući samo Rodu stječeš dojam da je jedino ono što ti je preostalo za izborit se tretman u bolnici, nitko to niti ne spominje.
    Bolovanje dok je dijete u bolnici ima se do dobi od 5 godina , ili do 18 u slučaju onkoloske bolesti. Ne znam točno kad se mjenjao zakon , ali mislim da je zadnje tri godine tako.

  8. #158
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Bolovanje dok je dijete u bolnici ima se do dobi od 5 godina , ili do 18 u slučaju onkoloske bolesti. Ne znam točno kad se mjenjao zakon , ali mislim da je zadnje tri godine tako.
    da, ali, ako se ne varam, samo ako je roditelj s djetetom u bolnici

  9. #159
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Doduše, moja ide u mojoj percepciji child-friendly bolnice, bez obzira što ne organiziravaju prespavljivanje roditelja (bila je hospitalizirana na Rebru, na Srebrenjaku i u Vinogradskoj). Nemam iskustva iz Klaićeve, osim sa hitne, a ako dobro kužim, Klaićeva ne "kotira" dobro po tome.
    Apsolutno. Boravak 24 sata sa nocenjem roditelja u krevetu bi bio ideal.
    Ali to naravno nije moguce. Niti će tako skoro biti moguce u Hrvatskoj . Ali postoje mnoge druge mogućnosti da bolnice opravdaju titule kojima se kite. Boravak roditelja u dnevnom smještaju trebao bi biti normala za SVE bolnice i odjele. Mogućnost da roditelj bez ograničenja bude uz dijete od njegovog budenja da noćnih spavanja, kako djetetu i roditeljima odgovara. I to je zApravo najgore od svega , da pravila nema , i svatko određuje svoja .
    I onda netko dobije zastarjeli i štetni pristup , a netko drugi optimalno za dijete. A obje ustanove za istu stvar dobiju jednako novca.

    Sto se tiče novaca , on je itekako potreban ( za zdravstvo generalno). Nije jedini potreban , ali bi ga bilo dobro imati vise. Jer tada bi jedan liječnik u bolnici pokrivao puno manje pacijenata , i tada bi jedna sestra mogla kvalitetnije skrbiti jer ima manji broj pacijenata za zabrinuti.
    I još puno drugih stvari...
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.02.2013. at 14:58

  10. #160
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    da, ali, ako se ne varam, samo ako je roditelj s djetetom u bolnici
    Ne mora roditelj spavati u bolnici, dovoljno je da je dijete hospitalizirano i mlađe od 5 godina.

  11. #161
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora roditelj spavati u bolnici, dovoljno je da je dijete hospitalizirano i mlađe od 5 godina.
    ma nije, daj
    roditelj ne mora spavati u bolnici, to stoji, ali mora dobiti papir od bolnice u kojemu piše da je u dnevnom smještaju s djetetom (ili kako to već napišu). Ako to nema, ne može otvoriti bolovanje

  12. #162
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora roditelj spavati u bolnici, dovoljno je da je dijete hospitalizirano i mlađe od 5 godina.
    Mislim da to nije točno. Barem nije točno po mom kadrovskom odjelu, mojoj liječnici opće prakse, iako se pedijatrica oduvijek iščuđavala i pisala bolovanje, a ja sam se iščuđavala pak njoj - kako to da liječnica opće prakse i pedijatrica imaju drugo mišljenje o istom problemu, u zdravstvenom sustavu ne jedne Amerike, nego jedne državice od 4 milijuna ljudi. Po iskustvima ljudi iz moje firme, nitko nije dobio bolovanje od svoje opće prakse dok je dijete na bolničkomk liječenju. Djeca su bila na Srebrenjaku, Klaićevoj, Rebru itd. Radilo se o djeci ispod 5 godina.

    Moja je bila na Srebrenjaku, znači, imaju dnevnu, imala je ispod 5 godina, hospitalizirana 10 dana. Nisam to izvela preko bolovanja na dijete, nego preko trikova the Croatian way, malo odlazila na posao, malo smo se izmjenjivali itd.. Opća dr. mi je rekla - Vi znate, naravno, da za to ne možete dobiti bolovanje? Svaki put.

    A bili smo: na Srebrenjaku 10 dana (opstrukcija, imaju dnevni boravak), u Vinogaradskoj u dva navrata po 3 dana (operacija mandula, komplikacija operacije mandula s krvarenjem, nemaju dnevni boravak, ali roditelji mogu i to se očekuje normalno boraviti svaki dan po par sati), na Rebru na obradi po pola dana, u dnevnoj bolnici na Rebru na obradi po raznim odjelima, Srebrenjak razni odjeli, Vinogradska dnevna za hemato obradu itd.

    Uvijek su mi sestra i opća praksa govorile da ne mogu dobiti bolovanje za dijete za to, da je zakonodavstvo usklađeno. Isto su govorile i mojim kolegicama (druge doktorice opće prakse).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.02.2013. at 15:16

  13. #163
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da su mi rekle da mogu dobiti papir - pitala bih taj papir. Pretpostalvjam da bi mi na Srebrenjaku dali taj papir? Ili je to kvaka22 da nitko ne spominje taj papir, pa hush-hush. Isto tako i sve te moje kolegice čija su djeca operiravana po Klaićevoj itd.

  14. #164
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Točno je 100%. Budem ti kopirala link.
    pedijatar piše uputnicu za dnevni smještaj, odjeli liječnik daje potvrdu, tvoja opća praksa otvara bolovanje .
    Ako vam opća praksa ne otvori bolovanje tražite da nazove HZZO , te da pita da li imate pravo na bolovanje .

  15. #165
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    http://www.hzzo-net.hr/03_01_13.php

    citaj : dnevni smještaj uz dijete

  16. #166
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku

    Ja pretpostavljam da ne vole "spavače na drvenim stolicama" iz straha što ako taj padne i ozlijedi se i tuži ih... Ili sam preracionalna? Nemam pojma.
    uvijek ih mogu zavezati

  17. #167
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno ne znam zasto vezat da ne padne, pa dovoljne su one rucke od kreveta sto se dignu, i ja sam ih koristila u rodilistu da beba i ja ne padnemo ako zaspim a ona uz mene. U Italiji.
    U tih godinu dana što smo mi bili u bolnici, troje djece je palo iz tih kreveta unatoč podignutim ručkama, (jedan je dečkić čak razbio glavu), skupa sa svim pumpama, braunilama i kateterima koji su bili na njima. Jednostavno djeci koja se osjećaju bolje dosadi ležanje i onda hodaju i skaču po krevetima, a kako smiriti malo dijete koje je stvoreno za igranje i skakanje po vanka, a osuđeno na ležanje u krevetu?
    Tako da nije baš sve crnobijelo.. I opet kažem, ne sviđa mi se vezanje, više mi se sviđaju te plastične spravice za mobiliziranje ruku.

  18. #168
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    E pa da Mamice, odgovor na taj problem je jedan roditelj uz hospitalizirano dijete. I to bas hosptalizirati i roditelja i zna se onda da je on odgovoran za njega. Uopce ne razumijem tko brine o toj djeci ako su sami? Jel onda bar po sestra u svakoj sobi?

  19. #169
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Tiziana, u dva slučaja je roditelj bio uz njih. Po danu se može biti uz djecu, po jedan roditelj. Ja znam da sam ja svoje dijete nekada jedva smirivala i da me je bilo strah da će ispasti iz kreveta. To je trenutak - oni skaču ko zečevi, ti se okreneš pospremiti ormarić/uzeti pelenu/baciti nešto u smeće i hop, ode dijete.
    I da, sestre su tu, ali one neprestano jure od posla, tako da roditelji zajednički s njima brinu o djeci.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 17.02.2013. at 17:47

  20. #170
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Tiziana, u dva slučaja je roditelj bio uz njih. Po danu se može biti uz djecu, po jedan roditelj. Ja znam da sam ja svoje dijete nekada jedva smirivala i da me je bilo strah da će ispasti iz kreveta. To je trenutak - oni skaču ko zečevi, ti se okreneš pospremiti ormarić/uzeti pelenu/baciti nešto u smeće i hop, ode dijete.
    I da, sestre su tu, ali one neprestano jure od posla, tako da roditelji zajednički s njima brinu o djeci.
    U bolnici gdje smo mi bile, pravilo je bilo da stranica krevetica mora biti obavezno zatvorena ako roditelj ne sjedi uz njega. Obavezno. Nikad nisam vidjela da je netko pao. Isto tako djeca su mogla van iz krevetica čim su imala potrebu za tim. Ubacili bi bocu kisika, infuziju u kosaru od kolica , i roditelji su mogli voziti dijete izvan sobe po hodniku .Jedino u slučaju da je dijete trebalo izolaciju tada nisu smjeli .

  21. #171
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Sirius, u pravilu je i nama trebalo biti dopušteno da dijete može hodati zajedno sa kisikom, infuzijama i sl., odnosno to je i praksa u drugim bolnicama, čak i u BiH, Sloveniji.. ali kod nas nipošto. Ni u ludilu to nismo smjeli. Mojoj malenoj su dva puta mišići atrofirali od ležanja i morala je ponovo "učiti" hodati. Zato mi je bio i draži taj period skakanja do ludila, iako je bio fizički strašno zahtjevan (za mene) od straha da si ne pogazi cjevčice i da ne ispadne iz krevetića, unatoč podignutim stranicama. I sestre su čak tada ludile s njom, smijale su se kako svakodnevno prevali dooobru kilometražu po krevetu.

  22. #172
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, u pravilu je i nama trebalo biti dopušteno da dijete može hodati zajedno sa kisikom, infuzijama i sl., odnosno to je i praksa u drugim bolnicama, čak i u BiH, Sloveniji.. ali kod nas nipošto. Ni u ludilu to nismo smjeli. Mojoj malenoj su dva puta mišići atrofirali od ležanja i morala je ponovo "učiti" hodati. Zato mi je bio i draži taj period skakanja do ludila, iako je bio fizički strašno zahtjevan (za mene) od straha da si ne pogazi cjevčice i da ne ispadne iz krevetića, unatoč podignutim stranicama. I sestre su čak tada ludile s njom, smijale su se kako svakodnevno prevali dooobru kilometražu po krevetu.
    To je strašno. Psihički neizdrzivo i fizički loše. Tamo gdje smo mi bili djecu tjeraju da izradu iz kreveta i hodaju nakon operacije. Moja je još i na intenzivnoj mogla probati hodati kad je pokazala interes da stane na noge.
    Nepotrebna trauma, nepotrebna patnja je ono sto mene rastuzuje. Sa bolesti se mogu nositi, sa sistemom koji nema razumijevanja puno teze.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.02.2013. at 18:04

  23. #173
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno


    Pa i u zatvoru imaju pravo na setnju dva sata dnevno!

  24. #174
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Ja ih s jedne strane pokušavam razumjeti jer uvjeti su grozni, hodnik se dijeli zajedno sa jedinicom intezivne njege tako da nikad ne znaš kada će projuriti hitno kola s nekim djetetom, a onda bi ta djeca smetala, sobe su premalene i za krevetiće i stolice, kamoli da se može hodati po njima, osoblja je premalo, premoreni su, a daju sve od sebe, i kao ljudi i kao zaposlenici.
    Ali s druge strane, boli te patnja tvog djeteta, jer ono je malo, ne razumije, ne zna, ono stradava zbog takvih uvjeta. I nama roditeljima je bilo neizdrživo, a kamoli toj jadnoj dječici koja su najveći teret ponijela na svojim leđima.

  25. #175
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku

    Pa i u zatvoru imaju pravo na setnju dva sata dnevno!
    E pa to je našoj djeci bio (i ostao) pusti sanak. I ministarstvo i pravobraniteljica i su upoznati s takvim stanjem i nitko ništa ne čini, već godinama.

  26. #176
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Evo, ja sam 7 dana uz starije dijete provela na drvenoj stolici, zahvalna do neba na istoj. Zadnjih dana spavala pd do, bez problema, na svasta se čovjek privikne. S malom sam bila u apartmanu, imala je infuziju, ali smo skupa spavale na kaucu, nisam mogla vjerovat da mi uopce nisu prigovarali. Na moje trazenje potvrde doktorica se jako zacudila, ja sam joj gotpvo izdiktirala sto treba napisati, bolovanje s dobila. To je bilo pred 3,5 god.

  27. #177
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih s jedne strane pokušavam razumjeti jer uvjeti su grozni, hodnik se dijeli zajedno sa jedinicom intezivne njege tako da nikad ne znaš kada će projuriti hitno kola s nekim djetetom, a onda bi ta djeca smetala, sobe su premalene i za krevetiće i stolice, kamoli da se može hodati po njima, osoblja je premalo, premoreni su, a daju sve od sebe, i kao ljudi i kao zaposlenici.
    Ali s druge strane, boli te patnja tvog djeteta, jer ono je malo, ne razumije, ne zna, ono stradava zbog takvih uvjeta. I nama roditeljima je bilo neizdrživo, a kamoli toj jadnoj dječici koja su najveći teret ponijela na svojim leđima.
    da, to je tragedija. Potpuno neadekvatni dječji odjeli. A sagrađeni nedavno, dok je na snazi već bio pravilnik koji obećava određena prava građani su odjeli koji ih niti djelomično ne mogu ispuniti. Strašno je to. Znam sve. I uopće nemam ideju kako da se stvari pomaknu na bolje.
    I znam da ministarstva razna , i pravobraniteljica znaju sve, ali i dalje ne shvaćaju ništa . I dalje se planiraju graditi neadekvatni odjeli i za sadašnji trenutak, a kamoli za deset godina.

  28. #178
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    uvijek ih mogu zavezati
    Ajme meni, crni humor.

    Sirius, hvala, pretpostavljam da je od "mojih" bolnica Srebrenjak kvalificira za to, jer je on jedini predviđao boravak roditelja od 10-18 h, tj. imao taj dnevni, roditelji su tamo masovno boravili, imao je kauče i cijelu infrastrukturu. Nemam pojma zašto liječnici opće prakse tumače da "nemamo pravo". Mislim, nitko od nije srca kamena, barem kako sam pričala s ljudima, ali ne pada im na pamet ta priča, nego se ljudi drugačije snazale.

    Kako bi taj hodogram onda trebao ići? Dijete je u bolnici, odjelni liječnik izda potvrdu o tome, nosim tu potvrdu svom dr. opće prakse i on otvara bolovanje za dijete, jesam to dobro skužila?

    Doduše, još malo pa dijete preko 5 godina.

  29. #179
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pedijatar daje uputnicu, odjeli liječnik preporuku, opća praksa na otvara bolovanjem ( sa papirom od pedijatra kao za bolovanje kad je dijete doma). Srebrnjak mislim jedini u zg , daje i obrok u tom smještaju ( ako se dođe sa upitnicom, barem je tako bilo prije nekog vremena). Inače dnevni smještaj nije vremenski definiran, pa nitko ne provjerava da li odjel dozvoljava boravak 7 ili 12 sati, ali bez obzira na to ima se pravo na bolovanje u oba slučaja ( ako je dijete ispod 5 godina).

  30. #180
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pedijatar daje uputnicu, odjeli liječnik preporuku, opća praksa na otvara bolovanjem ( sa papirom od pedijatra kao za bolovanje kad je dijete doma). Srebrnjak mislim jedini u zg , daje i obrok u tom smještaju ( ako se dođe sa upitnicom, barem je tako bilo prije nekog vremena). Inače dnevni smještaj nije vremenski definiran, pa nitko ne provjerava da li odjel dozvoljava boravak 7 ili 12 sati, ali bez obzira na to ima se pravo na bolovanje u oba slučaja ( ako je dijete ispod 5 godina).
    Hvala, za par tjedana mi se više neće pikat, ali da si rastumačim prošlost je korisno. Što je s ovima preko 5? Kako sustav kaže, odn. poziv na neka općenita prava i humanost, pa ako upali?

    Inače, kad smo to bili 10 dana na Srebrenjaku (pred skoro 3 godine), svi su roditelji boravili barem od 10-18, osim za neku djecu izvan ZG-a, ali mislim da sam samo jednom vidjela jednog da jede, jednu mamu, da je dobila obrok... znači, jedina je ta je išla po tom sustavu "papiri za dnevni" (ako mogu po tome zaključiti), ostali su bili, pretpostavljam snalaženje đir. Ne kužim kako to nitko ne zna.... nego izolirani "otoci".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2013. at 10:34

  31. #181
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    I tako, naš slučaj prošao... Na kraju sretno, jer dijete nema nikakve traume, ni loša sjećanja. Ono što je nama roditeljima najbitnije. Nije izgubio povjerenje u nas, niti stvorio otpor prema bolnici i osoblju.
    Dobro smo ga pripremili, opisali do u najsitnije detalje što će se sve događati i sve obrazložili. On je sa svojih pet godina sve i predobro razumio i prihvatio . Jedino mu nismo rekli da ga taj cijeli dan nećemo posjetiti jer za to stvarno nismo imali nikakvo logično objašnjenje. Ništa što bi bilo shvatljivo i prihvatljivo odraslom čovjeku, a kamoli djetetu. Pa smo eto, prošli glavom kroz zid. I opet bi!
    Nismo imali podršku uže rodbine i roditelja, osim moje mame, koja je teta u vrtiću i moje sestre koja radi u toj bolnici. Šogorica mi je rekla da se ponašamo ko razmažena djeca, a svekrva je sve to doživjela kao veliku sramotu za nas. A eto, u maloj sredini poput naše nedopustivo je zamjeriti se doktoru ili svećeniku.
    Sada ću pisati pisma na sve adrese. Znam da ja jedna vjerojatno neću nešto promijeniti, ali barem ću pokušati.
    Vaši postovi mi jako dobro dođu kao inspiracija
    I kad vas čitam sa svim vašim iskustvima dobrim i lošim, osjećam da možda previše dramim za ovo svoje. Ali, slažemo se svi da je i jedan dan previše za dijete uplašeno i napušteno u bolovima!

  32. #182
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pedijatar daje uputnicu, odjeli liječnik preporuku, opća praksa na otvara bolovanjem ( sa papirom od pedijatra kao za bolovanje kad je dijete doma). Srebrnjak mislim jedini u zg , daje i obrok u tom smještaju ( ako se dođe sa upitnicom, barem je tako bilo prije nekog vremena). Inače dnevni smještaj nije vremenski definiran, pa nitko ne provjerava da li odjel dozvoljava boravak 7 ili 12 sati, ali bez obzira na to ima se pravo na bolovanje u oba slučaja ( ako je dijete ispod 5 godina).
    Ja sam bez problema dobila dva dana bolovanja. Za dan operacije i sljedeći kad je išao doma. Sad mora biti tjedan dana doma na mirovanju, ali za to nisam uzimala. Baka i djed ga čuvaju.
    Nisam znala da se to inače ne može. Očito ni naš pedijatar kad mi je bez problema napisao, a doktorica opće prakse me nije ni primila, već je sestra sama ispisala doznake.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •