Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 182

Tema: hospitalizacija - ne ostavljajte ih same!

  1. #1
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno hospitalizacija - ne ostavljajte ih same!

    prošle srijede moja je malena zbog povraćanja i temperatuure završila na kantridi. iako je prvo povraćanje bilo u 4 ujutro, ona je već u 11 zbog dehidracije bila na infuziji. zatim su krenuli proljevi kojih je bilo preko 30 dnevno - dijagnoza Rota virus

    moja prva reakcija kada su rekli da će biti hospitalizirana: suze
    prvo pitanje: mogu li ostati uz nju cijelo vrijeme? rečeno mi je da je roditeljima dozvoljeno biti uz dijete od 7-22, ali nažalost nemaju kreveta za smještaj preko noći
    cijeli dan nisam mogla o ničem drugom razmišljati nego o tome da ću je uskoro morati ostaviti i da će ona zavezana na leđima (radi infuzije) plakati cijelu noć, a još k tome i povraća

    kada sam pitala sestru kako je misle zavezati na leđima uz povraćanje, ona je začuđeno odgovorila "pa sestra je tu!"
    inače, jedna je sestra dežurna tokom noći na odjelu (tri sobe s ukupno 15 kreveta) koji je bio skoro pun. zajedno su smještena i starija djeca i bebice

    bližilo se 22 h i ja sam odlučila - ne idem.
    oko 21 rekla sam sestri da ne namjeravam otići,a ona kaže da moram razgovarati s dežurnim doktorom.
    pronašla sam ga i rekla da ne mogu ostaviti svoje dijete i da ostajem.
    na to je rekao da ne mogu dobiti krevet (to sam i onako znala) i da ću dobiti stolicu.

    mojoj sreći nije bilo kraja.
    naravno da nije bilo spavanja jer je cendrala i budila se svakih desetak minuta zbog infuzije. pitam se što bi tek bilo da ja nisam bila tamo

    i tako smo ja i moja mišica provele 3 dana u bolnici zajedno. ja na podu i stolici a ona uglavnom u mom naručju

    sestre su me mrzile zbog toga iako mi nije jasno zašto kad je tako njima lakše ?
    ljubaznost doktora je za svaku pohvalu...

    zanima me jesam li imala sreće s dežurnim doktorom koji je dopustio da ostanem ili oni zaista ne mogu ništa ako mi odlučimo ostati? (pa ne bi me valjda netko drugi izbacio?)
    kakva su vaša iskustva ?

    i skoro zaboravih, bile su još dvije mame koje su ostajale preko noći

  2. #2
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Hvala ti na iskustvu koje si podijelila s nama.
    Ja nisam imala nesreću da mi dijete mora ostati u bolnici, ali, mislim da bih postupila isto, tj. otjerali bi me samo tako da me policija privede zbog narušavanja reda i mira

  3. #3
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Bravo za vas i bravo za Kantridu. Nadam se da je sada cura dobro?

    Moja je bila samo malo starija od tvoje, prve dvije noci se nismo uspjeli izboriti za ostanak (Rebro), primala je infuziju ali nije bila vezana, nikako.

  4. #4
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Uh... nemaš pojma kako mi je drago da si uspjela biti uz svoje dijete u bolnici.

    Kad je moj miš bio hospitaliziran (Šalata) nisu mi dozvolili da budem uz njega, nikako. Ni sa stolicom. Iako je isključivo dojio. Sve sam probala, ali jednostavno nisu mi dali da ostanem, a bio je jaaaako mali.

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Bravo za tebe, drago mi je da si se uspjela izboriti! Stvarno mi nije jasno zašto se roditeljima ne dozvoljava da budu 24h dnevno uz dijete - i osoblju je tako lakše, a naročito djetetu (a to je jako bitno za brži oporavak). Ja najbolja iskustva u ZG imam s Rebrom.

  6. #6
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    i nama je bilo isto tako u Zaraznoj. ali mi smo prvo bili na hitnoj pa nas je hospitaliziralo. s obzirom da je bila ponoć, sestra je rekla da samo ostavimo dijete i dođemo sutra za vrijeme posjeta. s obzirom da to nikako nije dolazilo u obzir, ona se odmah požalila dežurnom doktoru koji je stvarno bio divan i rekao da, ako mogu spavati na stolcu, on nema ništa protiv. i ako se neću onesvijestiti dok mu rade pretrage. sestre nakon toga nisu bile neljubazne. i uopće ne znam kako bi mi to izveli da su nam zabranili boravak s djetetom. a ne želim niti misliti o tome.

  7. #7
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    samo je jedna sestra bila zaista ljubazna i drugu večer kada je počinjala njena smjena pitala me jesam li ja ta koja će ostati. rakla sam da jesam, a ona na to kaže: što se mene tiče super, manje posla za mene.
    zar ne bi svi tako trebali razmišljati?

    ali mene zaista zanima što bi se dogodilo da je doktor tu prvu večer rekao da ne mogu ostati, jer ja svejedno ne bi otišla? da li netko zna koja su moja i njihova prava u tom slučaju?
    pa ne bi me valjda doslovno izbacili van?

  8. #8
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    a malena je sada bolje, ali oporavak će trajati i fizički i psihički

    inače je bila sitna i mršava i još je k tome u 5 dana izgubila 700 grama
    a noću se budi uvijek uz plač i vrištanje, ponekad me čak i gura od sebe dok se ne razbudi i vidi da sam to ja. nadam se da će te noćne more ubrzo prestati i da neće ostati posljedice

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vjerojatno ne bi fizički, ali bi ti možda rekli nešto što bi te moglo pokolebati u odlučnosti.

  10. #10
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni se u Klaićevoj dežurna specijalizantica počela smijati na prijedlog da ostanem na stolcu uz dijete jer nema apartmana, i poprilično je posprdno komentirala moju "navezanost" na dijete i dojenje kada je telefonom kontaktirala straiju službu. Meni je to billo dovoljno da odem na Srebrnjak istu večer. Ne znam što bi bilo da nisam imala tu opciju jer sam ionako bila na rubu suza zbog malog i blago histerična..tako da nisam sigurna da bih se uspjela smireno izboriti za ostanak.
    Posljednje uređivanje od sasa : 05.02.2010. at 12:32

  11. #11
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Svaka cast, ispravna odluka.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Moj je maleni isto bio hospitaliziran na kantridi zbog dehidracije, samo jedna osoba je smjela biti s njim tijekom dana pa smo se muž i ja mijenjali jer sam ja išla doma dojiti bebu. Sestre su nam rekle da možemo biti tijekom dana koliko hoćemo ali da nije uobičajeno da spavamo. Pošto sam čula da su oni bolnica prijatelj djece i time se hvale i kako roditelji mogu biti 24 sata uz dijete pitali smo sestru bi li mogli prenoćiti. Ona je na to isto rekla da moramo pitati dežurnog liječnika, ali se njemu nije slazilo pa su pitali preko telefona. Liječnik je u biti pitao sestru da li je njoj to ok, da li joj smetamo ili smo ok, i kad je rekla da je ok onda je dao dozvolu. Tako smo radili tri dana i nije bilo problema. Jedino su se malo čudili što tata ostaje (beba je bila mala i budila se po noći pa smo odlučili da ja idem doma), pitanje šta TATA bi ostao?! A spavao je na onim ležajevima na rastezanje. Uglavnom pozitivno iskustvo, a dodajem da su doktori na gastroenterologiji posebno dragi i susretljivi.
    Na kirurgiji je najnormalnije da se ostaje s djetetom preko noći nakon operacije, samo zbog broja pitaju, roditelji imaju i obroke, doduše u susjednoj zgradi gdje je kuhinja i blagavaona. Valjda da se drži prosjek doktori baš nisu toliko susretljivi i raspoloženi za razgovor i zezanciju, ali su stručni.
    Sve u svemu Kantrida ima moje pohvale
    Posljednje uređivanje od Janko07 : 05.02.2010. at 14:37

  13. #13
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Dva put u zadnjih par mjeseci što je Maša bila na Kantridi ja, odnosno na smjenu s tatom, smo bili s njom, uz manje ili više negodovanja sestri i doktora. I ako budemo ikad opet morali ostati u bolnici nema te sile koja će me iznijeti van!
    Stvarno je strašno da je po jedna sestra dežurna noć na cijeli odjel, gdje bude više male djece i beba! Već dovoljno da se usred noći probudi jedno dijete i zaplače pa probudi drugo u istoj ili susjednoj sobi ! O "metodama" uspavljivanja (čitaj :zastrašivanja) da i ne govorim, i to pred dvije mame u sobi ! Ne želim zamisliti kako je kad nema publike .
    Ovo se odnosi na treći odjel, za četvrti većinom pohvale.

  14. #14
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Kada smo preko ljeta morali ostati na pedijatriji, u zadarskoj bolnici, na infuziji zbog salmonele, ostale smo zajedno, tamo je to pod "normalo" i svi su bili jako ljubazni. Nije me uopće smetalo kaj sam spavala na ležaljki i ručniku na podu, glavno da nije bila sama.

  15. #15
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    anilokin, drago mi je što si se izborila za sebe i za svje dijete, ali zašto misliš da su te sestre mrzile?

  16. #16
    SIM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    300

    Početno

    Isto sam ja napravila u Klajćevoj prije 6 godina. Rekla sam da ostajem i točka. Svašta su mi rekli od ljubaznog tipa nema apartmana, nema kreveta, nema soba do toga da sam luda ako mislim provesti noć na stolici 20 dana nakon carskog reza.
    Rekoh šta vas briga ostajem ...... Nisu me izbacili.
    Nema šanse da bi ga ja ostavila ni sada kad ima 6 godina.
    Ruku na srce kak nas mogu izbaciti ako mi ne želimo otići?

  17. #17
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    anilokin, drago mi je što si se izborila za sebe i za svje dijete, ali zašto misliš da su te sestre mrzile?
    možda sam ja umislila, možda su tako "ljubazne" bile prema svima... ali što god da sam pitala krivo sam pitala, a ako nisam, onda je bilo: 'zašto niste pitali?' a dan prije su bile više susretljive (ako se to može tako nazvati)

  18. #18
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    To je žalosno, žao mi je zbog njihovog ponašanja, ćinjenica je da je veliki manjak sestara i da su preopterečene ali to nije izgovor za neprikladno ponašanje!

  19. #19
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    svaka čast lijčniku, super što ti je dozvolio, drago mi je zbog vas!!!

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Nikad neću zaboravit, imao je 2 god, dehidrirao i bio na zaraznoj. Svi roditelji otišli u 21h kako im je rečeno, osim mene koja sam se svađala do 01 u noći i bilo mi je grozno. Al sam ostala.
    Ponavljam, bilo mi se grozno svađati, al bih i brda prevrtala da ostanem s djetetom

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Vidiš meni nisu to dozvolili ( vinogradska) , mala je imala 7 mjeseci i dan i noć bila na cici, alergičar. Pred kraj su mi da li da dođem oko 6 i nahranim je i pravac doma, s njom sam bila od 12 -20 ni minutu više. A jedina dojena beba u bolnici!

  22. #22
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Jelena, imala sam ja sličnu stuaciju sa novorođenčetom, nakon carskog, na Rebru. U našim bolnicama, u ovim uvjetima, nekad ne pomaže ni zakon ni ništa. I što ponavljam 1000X nakon te hospitalizacije- kao mama s tek nekoliko dana 'staža' i u postoperativnom oporavku, a najvažnije sa djetetom kojem je život ugrožen, nisam se usudila (nisam imala ni snage) boriti se za noć na sjedalici. A zakonski, zakonski su mi morali osigurati makar spužvu na podu pored mog djeteta, obrok kojeg nisam dobivala i tako... Ostavimo po strani da je medicinksa usluga i stručnost tu isto jako bitna i kod nas je bila na vrlo visokoj razini.
    Treba sa svim pričama osvještavati i roditeljima duh- da znaju kako što izgleda, zakonskim odredbama ih educirati da znaju svoja prava, jer sve to je zapravo ne zbog majki (ili očeva) koji žele svoje pravo, već zbog tog djeteta koje je u užasnoj situaciji samim time što je bolesno, pa onda još u nepoznatoj sredini i uplašeno, ne daj bože samo...
    Svaka priča o uspješnom smještaju roditelja uz dijete, da bi se djetetu olakšao boravak, i u krajnjoj liniji ubrzao oporavak jer nije pod stresom, me skroz veseli, kao što me jako rastuže priče slične našoj.

  23. #23
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj tropical prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, imala sam ja sličnu stuaciju sa novorođenčetom, nakon carskog, na Rebru. U našim bolnicama, u ovim uvjetima, nekad ne pomaže ni zakon ni ništa. I što ponavljam 1000X nakon te hospitalizacije- kao mama s tek nekoliko dana 'staža' i u postoperativnom oporavku, a najvažnije sa djetetom kojem je život ugrožen, nisam se usudila (nisam imala ni snage) boriti se za noć na sjedalici. A zakonski, zakonski su mi morali osigurati makar spužvu na podu pored mog djeteta, obrok kojeg nisam dobivala i tako... Ostavimo po strani da je medicinksa usluga i stručnost tu isto jako bitna i kod nas je bila na vrlo visokoj razini.
    Treba sa svim pričama osvještavati i roditeljima duh- da znaju kako što izgleda, zakonskim odredbama ih educirati da znaju svoja prava, jer sve to je zapravo ne zbog majki (ili očeva) koji žele svoje pravo, već zbog tog djeteta koje je u užasnoj situaciji samim time što je bolesno, pa onda još u nepoznatoj sredini i uplašeno, ne daj bože samo...
    Svaka priča o uspješnom smještaju roditelja uz dijete, da bi se djetetu olakšao boravak, i u krajnjoj liniji ubrzao oporavak jer nije pod stresom, me skroz veseli, kao što me jako rastuže priče slične našoj.
    Nemoj se gristi. Učinila si najbolje što si mogla. Mi smo isto bili na Rebru, a stolica pored kreveta u niti jednoj situaciji nije dolazira u obzir.

  24. #24
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Na svu sreću nema takvog iskustva,
    samo bi htjela napisati da sam jučer na radiju čula nešto što do tada nisam znala.
    Da roditelji dojene djece i djece s posebnim potrebama imaju pravo na apartman (iliti boravak uz dijete) BEZ NAKNADE.
    Samo se valjda treba obratiti HZZO-u pa se valjda dobije povrat ili kaj - nisam sve ulovila.

    Ne znam, vjerovatno netko i zna za ovo ali evo, neka se nađe.

  25. #25
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ma, poludim kad se uopće sjetim tih doktora i čuđenja, pa zar bi zaista pristali biti na stolici cijelo vrijeme....
    a ne, rađe bi ju ostavila tamo, samu, možeš si mislit!
    i ja sam se borila i u zaraznoj i na rebru i uspjelo je...
    ali prevare u zaraznoj...prime nas na odjel, u dnevnu bolnicu, daju mi piđamicu za ćupi i vele mi da ju donesem u sobu na pretrage a ja neka odem na wc jer kad se vratim neću više moći ići jer će ćupi biti onda sa monom, kad je već tako inzistiram!
    i ja naivna, odem na wc i čujem ju kako urla iz petnih žila i zove me!
    i mislim si ja...pa menu se uopće ne piša!!!!
    i odem ja ispred te sobe i vidim kako su ju poslegli na stol, jedna sestra se nadvila nad nju, druga ju drži, ona urla....pokušavaju izvaditi krv...a vrata odšrinuta i ja to sve vidim.
    nakon sekudnu i pol uletim unutra i primim ju za ruku, da ju utješim , da zna da ju nisam ostavila, da nije tako sve crno...
    i sestra ćivčaji, da kaj sam ja sad ušla unutra samo ću ju uznemiriti.....JA!!!!!!!!
    onda sam joj dala porciju jezikove juhe....pa mi je rekla da ću ja sada biti kriva ako krv ne bude sterilna, na to sam joj rekla da ju ionako držim za drugu ruku, za onu koju bi inače držala druga sestra!
    i onda je napokon bilo mučenje gotovo, smjestile su nas u sobicu i nisu se više pojavljivale do kad nismo smjele doma...
    my point....cure ne daj te se!!!
    treba im pokazati zube!

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    Na svu sreću nema takvog iskustva,
    samo bi htjela napisati da sam jučer na radiju čula nešto što do tada nisam znala.
    Da roditelji dojene djece i djece s posebnim potrebama imaju pravo na apartman (iliti boravak uz dijete) BEZ NAKNADE.
    Samo se valjda treba obratiti HZZO-u pa se valjda dobije povrat ili kaj - nisam sve ulovila.

    Ne znam, vjerovatno netko i zna za ovo ali evo, neka se nađe.
    u kućnom redu odjela na kojem sam ja bila piše da njihovi liječnici određuju TKO je dijete sa PP ili u posebno teškom stanju ,te se tada tim roditeljima dozvoljava dnevni boravak na odjelu od 09-20 sati, mi ostali samo od 12-20 sati(mame dojilje i izdajalice su mogle doći na podoj u 9 sati i morale su izaći nakon sat vremena).

  27. #27
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Hm, nisam ni sumnjala da to u praksi ne funkcionira kao i masa stvari kod nas
    ali dobro je znati, da se imaš barem na nešto dodatno pozvati ako ti brane boravak s dijetetom.
    Odnosno mislim da je ovo vrijedna info onim mamama dojiljama koje su uspjele doći do apartmana.

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, nisam ni sumnjala da to u praksi ne funkcionira kao i masa stvari kod nas
    ali dobro je znati, da se imaš barem na nešto dodatno pozvati ako ti brane boravak s dijetetom.
    Odnosno mislim da je ovo vrijedna info onim mamama dojiljama koje su uspjele doći do apartmana.
    To je zapravo zanimljiva info. Jel na našem odjel su gotova sva djeca bila sa PP, ali pravo na dnevni smještaj je imala jedino mama čije dijete ima i intelektulane teškoće. Naravno , bez obroka, samo mogućnost boravka.
    Ali me stvarno zanima defincija djeteta sa PP i apartmana , jer su nedavno neke mame na istom odjelu uspjele dobiti dnevni smještaj sa djetetom ili aprtman (naravano uz placanje bez povrata) bez da su im djeca imala mentalne poteškoće ili dojila.

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Našla sam . Smještaj je moguć ako to omogućavaju smještani kapaciteti i uz prijedlog odjelnog liječnika .

    http://www.hzzo-net.hr/03_01_13.php#2


    Moram samo dodati da me veseli svaka priča u kojoj nije došlo do razdvajanja u dovoljno teškoj situacji. Nadam se da će to postati pravilo...
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.02.2010. at 19:06

  30. #30
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    pravo da mama bude uz dojeno dijete (do pred par mjeseci je stajalo ogranicenje - staro do 6 mj, a sada - da je dojenje jedina prehrana) te da roditelj moze biti uz dijete s posebnim potrebama (mora postojati rjesenje nadleznog tijela) stoji već godinama, više puta smo ga na forumu citirali. Sama činjenica da je to tako malo poznato pravo govori o tome koliko se to pravo malopostuje u praksi. Zato jer je to pravo fiktivno, zato jer je uvjetovano smještajnim kapacitetima ustanove i prosudbom odjelonog liječnika (dakle on, koji npr. zaprima dijete ponoci, dezuranje na nekoliko odjela, prvi puta vidi dijete - on procjenjuje da li djetetu treba roditelj!)

    Rebro - pred sedam godina sam bez vecih problema provela 7 dana nastolcu uz klinca, pred pola godine to nisam mogla niti u ludilu, dapace, gotovomi nisu vjerovali da sam ranije to stvarno i mogla. Pisala sam o tome,u osobno ime, upravi bolnice - bez odgovora po tom pitanju, pravobraniteljici - niskonkretno mi nije odgovorila, s ministarstvom sam jos u korespondenciji jer se nisam zalila samona taj problem.
    Sve u svemu, zao mi je jermi se cini da stvari idu na gore bez obrira sto zakonska regulativa, kakti, ide na ruku djetetu.

  31. #31
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Joj mi smo onda zbilja imali sreče u nesreči. moj miško je sa 4mj u gluho doba noći ostao u bolnici i to u nama stranom gradu jer smo bili u posjeti rodbini.
    Ne samo da sam isti tren dobila krevet, dobila sam i tv i MM je bi s nama do pred jutro. MM se pred jutro otišao otuširati, doručkovati i proveo s nama cijeli dan. Nisam se odvajala od miška ni na tren.
    Sestre su bile jako ljubazne, lječnici također.
    Nema riječi kojima bi im mogla zahvaliti na ljubaznosti .
    Radi se o Čakovcu

  32. #32
    leonardica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Meni na Šalati nisu dali ostati...Nikako i gotovo (nefrološki odjel). Ostavila sam ju naravno, jer sam morala, i jer nisam imala drugog izbora zbog djetetovog stanja, ali to je preteško. Što će čovjek doma sam bez svog djeteta? Sjedit i plakat...Prestrašno...Ali, da se nedaj Bože, opet to ponovi-NEMA ŠANSE DA BI ME OTJERALI, ne bih se micala iz onog hodnika...Nije bilo mjesta, ali neka stolica ili pod pored njezinog kreveta-dovoljno...Samo da mi nije sama...

  33. #33
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    anilokin, točno znam o čemu govoriš jer sam prošla identično iskustvo s rotom i bebom od 9 mjeseci koja je bila na infuziji da ne dehidrira, jedino smo mi bili na Zaraznoj u Zagrebu.
    Ista priča, mali boksovi s kinderbetima, za mamu stolica i to mi je puno značilo jer NEMA ŠANSE da bih ga ostavila samog gore.
    Plakao je non-stop,iz sve snage,kao da je više infuzije otišlo na suze i znoj nego što je ušlo u njega...užas.Pokušavao istrgnuti infuziju...inače je vrlo energičan,sestre su ga jedva izvagale kad smo stigli koliko je bio nemiran.

    Mislim da ne bih preživjela noć odvojena od njega znajući da je sam i da povraća i da svakih 20 minuta ide nova smrdljiva stolica (taj smrad neću zaboraviti dok sam živa) i da će se možda ugušiti. Znam da sestre rade odlično svoj posao i skidam im kapu,ali moj majčinski instinkt to ne bih podnio.
    Jednom rukom sam mu mijenjala pelenu i čistila ga, a drugom držala njegovu ručicu da si ne istrgne infuziju...i nakon toga opet jednom rukom pokušavala svoje ruke oprati.
    Naravno da nisam uspjela to odraditi kak se spada i u par dana smo i muž i ja dobili rotu i vidjeli što znači povraćati,a da ne razmišljaš jel bi ili ne bi....

  34. #34
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja sam s L provela cijelo vrijeme dok je ležao u bolnici i vjerojatno se ne bih dala otjerati i da nije bilo mjesta. nisam bila samo dok je bio na intenzivnoj, no tamo zaista ne možete inzistirati ostati.
    No u isto vrijeme shvaćam da takvo moje razmišljanje nije dobro u uvjetima u kojima bolnice funkcioniraju.
    Konkretno kad smo mi bili - ima 2 apartmana, a ostalo su sobe u kojima leži nekoliko djece. Cijelo vrijeme je bila gužva. I fizički je neizvedivo da svih 5, 6 mama čija djeca leže u jednoj sobi sjede na stolcu uz krevet.

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Moja kćer je između ostalog dva puta bila hospitalizirana u Njemačkoj radi operativnog zahvata. Na klinici u kojaj je bila zapravo ne postoji mogučnost borvaka majke uz dijete. Postoje četri sobe za majku u dijete , roditelji iz tih soba imaju zajednički tuš i WC izvan odjela, roditeljima odgovara i nitko nema problem sa tim. Sobe su u pravilu najmjenjenje za roditelje djece sa intelektulnim poteškoćama ili za djecu koja doje , ali nakon lakših zahvata, takvi su rijetki.
    Ostalih dvadeset djece su smješteno u običnim sobama , ništa većim nego u bilo kojoj bolnici u ZG, po troje u sobi , imaju nadzor monitora 24 sata zbog specifičnih problema , i po jednu sestru na šest pacijenata.
    Pisano je pravilo da su posjete od 08-20 sati , ali to zaprvao znači da možeš i moraš (podrazumjeva se da je roditelj uvijek uz dijete) od jutra pa dok dijete ne zaspi biti tamo. Roditelji vode kompletnu brigu o dijetetu, obroke daju sami ili bolničke ili donešene koje sami skuhaju, naravno poštuje se raspored. Roditelji sami kupaju djecu , sami daju terapiju ,zapravo vode kompletnu brigu uz pomoć sestre i vođenje evidencije koju kasnije sestre upisuju u kartone (pojedeni mililitri, vaganje pelena, tjelesna temperatura...). Nije limitiran broj osoba koje mogu doći u posjetu, u određeno doba dana mogu doći braća i sestre, uz uvjet da ih prije toga bolničkil liječčnik kompletno pregleda i presluša.
    Roditelji su smješteni u roditeljskim kućama koje su u sklopu bolnice, pet minuta hoda kroz hodnike od soba djece.
    Ako je dijete nemirno po noći ,a osoblje ga ne može smiriti, tada zovu roditelje (postoji direktna telefonska veza odjela i soba u kojima su roditelji), isto tako ako majka doji mogu je nazvati u sobu po noći da dođe na podoj.

    Neka djeca mojih poznanika su imala probleme sa rotom prije operacije (U njemačkoj) i dijete je tada prebačen u drugu bolnicu (prvenstveno da ne proširi zarazu) i tamo je majka uredno bila sa njim u sobi 24 sata, ali u toj sobi je bila još jedna majka sa djetetom koje je također imalo rotu.

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ono što je zapravoo smisao mog gornjeg posta je činjenica da za biti uz dijete ne trebaju nikakvi posebnu uvjeti , nego promjene stavova o potrebama djece (i roditelja ) kod hospitalizacije.
    Ali to mi koji čitamo ovaj forum i tako znamo.

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ovako kako ti opisuješ je i na Srebrnjaku, gdje je Lea bila hospitalizirana, osim što nema roditeljskih kuća u bolnici pa te, znači, ne mogu zvati po noći, ali i to je razdvojenost od djeteta po noći.

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ovako kako ti opisuješ je i na Srebrnjaku, gdje je Lea bila hospitalizirana, osim što nema roditeljskih kuća u bolnici pa te, znači, ne mogu zvati po noći, ali i to je razdvojenost od djeteta po noći.
    Naravno. Ali ovo je vrlo specifična bolnica, djeca u pravilu dolaze samo na operatine zahvate. Za akutne stvari postoje druge bolnice koje imaju mogučnost boravka 24 sata.
    Ovaj model je nešto što oni mogu izvesti zbog kapaciteta (kad sam ja bila zadnji put gradili su još jedno krilo sa isključivo sobama za majku i dijete) i specifične potrebe za monitorima 24 sata.
    Ali skrb je takva da stvarno nema brige da li je dijete zbrinuto dok vas nema , ako oni procjnene da vas trebaju zvati svakako zovu. U principu to izbjegavaju , da bi se roditelji odmorili preko noći, jel su hospitalizacije u pravilu traju više tjedana .
    Npr.ako se dijete probudi po noći oni prakticiraju načine uspavljivanja kakve inače ima roditelj (sve piše u kartonu).
    E. se bila probudila jednu noć i bila je budna od 11 -02 u noći ,zabavljala se sa setrama i doktorima u njihovoj prostoriji , oko dva ju je doktor stavio u kolica i provozao po odjelu da zaspi (to je bila njezina rutina). Da je ona plakala ili da ju nisu mogli smiriti zvali bi mene , ali ona nema problem sa drugim osobama dok god dobiva potrebu pažnju.

    U našim bolnicama sa specifičnim odjelima gdje su hospitalizacije dugotrajne mislim da bi svakako trebale postojati kuće za roditelje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.02.2010. at 09:45 Razlog: greške u pisanju-e. u rukama

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kćer je između ostalog dva puta bila hospitalizirana u Njemačkoj radi operativnog zahvata. Na klinici u kojaj je bila zapravo ne postoji mogučnost borvaka majke uz dijete. Postoje četri sobe za majku u dijete , roditelji iz tih soba imaju zajednički tuš i WC izvan odjela, roditeljima odgovara i nitko nema problem sa tim. Sobe su u pravilu najmjenjenje za roditelje djece sa intelektulnim poteškoćama ili za djecu koja doje , ali nakon lakših zahvata, takvi su rijetki.
    Ostalih dvadeset djece su smješteno u običnim sobama , ništa većim nego u bilo kojoj bolnici u ZG, po troje u sobi , imaju nadzor monitora 24 sata zbog specifičnih problema , i po jednu sestru na šest pacijenata.
    Pisano je pravilo da su posjete od 08-20 sati , ali to zaprvao znači da možeš i moraš (podrazumjeva se da je roditelj uvijek uz dijete) od jutra pa dok dijete ne zaspi biti tamo. Roditelji vode kompletnu brigu o dijetetu, obroke daju sami ili bolničke ili donešene koje sami skuhaju, naravno poštuje se raspored. Roditelji sami kupaju djecu , sami daju terapiju ,zapravo vode kompletnu brigu uz pomoć sestre i vođenje evidencije koju kasnije sestre upisuju u kartone (pojedeni mililitri, vaganje pelena, tjelesna temperatura...). Nije limitiran broj osoba koje mogu doći u posjetu, u određeno doba dana mogu doći braća i sestre, uz uvjet da ih prije toga bolničkil liječčnik kompletno pregleda i presluša.
    Roditelji su smješteni u roditeljskim kućama koje su u sklopu bolnice, pet minuta hoda kroz hodnike od soba djece.
    Ako je dijete nemirno po noći ,a osoblje ga ne može smiriti, tada zovu roditelje (postoji direktna telefonska veza odjela i soba u kojima su roditelji), isto tako ako majka doji mogu je nazvati u sobu po noći da dođe na podoj.

    Neka djeca mojih poznanika su imala probleme sa rotom prije operacije (U njemačkoj) i dijete je tada prebačen u drugu bolnicu (prvenstveno da ne proširi zarazu) i tamo je majka uredno bila sa njim u sobi 24 sata, ali u toj sobi je bila još jedna majka sa djetetom koje je također imalo rotu.
    Obako je i meni bilo u Klaićevoj prije nepunih 8.5 godina, malac je imao samo 3.5 tjedan, ljeto. Mi cure smo spavale u jednoj sobi na drugom katu, a klinci su svi bili po sobama na trećem katu, po noći bi sestre dolazile po nas samo u slučaju da se klinci jako dreče.

    Ali poslije kad je bio star 2.5 mjeseca na Zaraznoj to nije dolazilo u obzir, a ni s malom 8 koja je imala 7 mjeseci u vinogradksoj)

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    U bolnici u kojoj smo mi bili (u Njemačkoj) svi roditelji imaju ista prava. Dakle ,nema nikakvih ograničenja u posjetima ili bilo čemu obzirom na dob djeteta ili vrstu prehrane.
    Tek rođene bebe ili destogodišnjaci , nema veze, svi roditelji imaju sobe u roditeljskoj kući te ih zovu ako postoji potreba.
    Osim toga te sobe su obiteljske, cijela obitelj može boraviti u kući dok je jedno od djece bolesno. Iznos za sobu je jednak , ako sobu koristi samo jedan roditelj ili cijela obitelj.

  41. #41
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    U 6.mj kada je maleni imao konvulzije, morao je ostati tjedan dana u Vinogradskoj. Prvo su mi rekli da nema sanse da ostanem, da je vec veliki (13mj)... Na kraju sam uz pomoc jedne divne sestre uspjela nagovorit doktoricu da ostanem na stolici jer dojim i on ne zna zaspati bez mene, budi se stalno... I tako smo misek i ja bili nerazdvojni tih tjedan dana, hvala sestrama. On u kreveticu ja na stolici, cak su mi sestre dopustile da se ispruzim dvije noci na krevetu do jer je bio prazan. I bez obzira na stolicu bila sam presretna jer sam znala koliko to malenome znaci. Sada tamo po novom imaju apartmane, 500kn noc, koji su rijetko slobodni, a kaze mi sestra jedna da nema sanse da sad nekoga na odjelu puste ko sto su mene. Nadam se da ipak ima iznimki i sada

  42. #42
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    moji su bili 4 puta hospitalizirani. 3 puta u Vinogradskoj i 1 u Šibeniku ( to je bilo najgore iskustvo ) i niti jednom mi nije bilo dozvoljeno ostati uz njih. Mala je imala 4,5 mj. i bila je na cici no ni to nije pomoglo da ostanem. Dr. je jednostavno rekla da se dijete sad mora prilagoditi njima i točka. Prvi dan su mi dozvolili da dođem 15-tak minuta ranije ali se sestra dobrano znojila kad me vidjela jer jadna nije bila sigurna da li mi je to stvarno rečeno. Mali je u bolnici bio s 9 pa 13 i na kraju s 24 mj. i jedino što sam uspjela je bilo da ostanem par minuta duže i to samo zahvaljujući dobrim sestrama i tome što u to doba više nije bilo ni traga doktoricama koje su to branile.
    Stvarno se ponekad zbog toga loše osjećam.....imam osjećaj da sam ih izdala i da nisam bila dovoljno jaka/ hrabra kada im je to bilo najbitnije . Ja sam u bolnici bila s 10 mj. i naravno da se toga ne sjećam ali još dan danas ne mogu biti sama doma, posebno noću, straha od usisavača ( mojima je dugo trebalo da skuže da me podsjeća na zvuk aparata za snimanje ) i od vađenja krvi sam se riješila tek u kasnijoj dobi. Vućem još par strahova ali me sram napisati

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea je bila hospitalizirana sa šest mjeseci na Srebrnjaku, mogli smo biti sa njom cijeli dan ali noću smo je morali ostavljati. Mislim a nikad neću zaboraviti kako bi ujutro tiho plakala u krevetiću kad sam dolazila . Jako se grizem i jako se loše osjećam radi toga, i stalno si postavljam pitanja jesam li mogla inzistirati da ostajem, jesam li trebala potezati kakve veze. Ali mi smo tada bili toliko prestrašeni, ništa se nismo usudili. Meni je doktor na neki prigovor (zapravo - tražila sam da ju pregledaju jer sam vidjela da je ponovno dobila temperaturu) rekao da ako nisam zadovoljna idem sa djetetom u drugu ustanovu. S druge se strane grizem što ju nisam vodila u Vinogradsku jer je tamo ležalo dijete naših prijatelja sa istom dijagnozom i dobilo zapravo bolju tretman - ali tamo se uopće nije moglo biti sa djetetom, imali su samo kratke posjete. Od tada nam je ne znam niti sama koliko puta nuđena hospitalizacija tj, nas kad vide odmah bi ju ostavljali u bolnici LOL ali mi stalno odbijamo, i eto koja je to katastrofa - odbijaš hospitalizaciju jer ne možeš biti sa djetetom, a možeš i pogriješiti.
    Posljednje uređivanje od Mima : 15.02.2010. at 21:36

  44. #44
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    imamo novo iskustvo hospitalizacije. nažalost. na srebrnjaku, ali u apartmanu, upravo smo se vratili, napišem kad se malo odmorim. jednisatvno sam bila spremna ili uzeti dijete doma ili platiti apartman, nisam ga dala samog tamo i znam da je tako najbolje...

  45. #45
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno


  46. #46
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno



    Pulska pedijatrija/neonatologija dozvoljava da majka bude s djetetom.. kod beba i male djece to je standard i ocekuju da ostanes. Boksovi (ostakljeni) su relativno mali, krevet za mamu, krevetic za dijete i dio boksova ima cak i umivaonik. Postoji mala kuhinjica sa stednjakom i friziderom i moze se donijeti i svoju hranu i napitke. Kupatilo (jadno i staro) i wc se nalaze na skroz drugom kraju odjela, prolazi se kroz neonatologiju i uz sobe s inkubatorima, "ometa" se osoblje u radu i opet su roditelji dobrodosli.
    Bed je (ali razumljivo) sto djeca ne mogu dolaziti u posjete, ali drugi roditelj moze dolaziti kad god hoce (osim nocu).

    Kakva god bila pulska bolnica, i na ostalim odjelima dozvoljavaju ostanak roditelja s djetetom (koliko znam, na vecini), bez obzira na uvjete na pojedinom odjelu (sad su nesto bolji, na staroj lokaciji bolnice su bili uzasni uvjeti i opet su roditelji mogli ostajati). Ne mogu drugo misliti nego da je sve do sklopa u glavi i dobro volje osoblja.

  47. #47
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    čitam prekjučer na hitnoj u Vinogradskoj da su postali bolnica prijatelj djece ( 2007 to nisu bili ) i da sada majke dojilje mogu biti 24 h u bolnici ako je dijete mlađe od 6 mj. ( naravno, ako za to ima uvjeta ), a roditelji starije djece od 9-21 h što je ipak neki pomak u odnosu na 2006 i 2007 kada smo mogli biti od 12 do 20. Napokon postoje i 2 apartmana što je naravno premalo ali..... nadam se samo da nisu na samom odjelu jer teško bi bilo objasniti klincu zašto njegova mama nije s njim po noći kada neka druga mama je......i da, cijena je

  48. #48
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kad je moj mali imao 10 mj i završio u bolnici, a dojio se stalno, dozvolii su mi da budem od 6,7 ujutro do ponoći i to jedva. Uz silne komentare da se dijete od 10 mjeseci ne treba dojiti do "što će mu biti" i nije bilo nikakve šanse da me puste s njim. Kako sam čitave dane bila kod njega, starija djeca su mi spavala kod mojih, onaj osjećaj kad bi dolazila iza ponoći u praznu kuću, bilo mi je grozno. To je bilo u zd bolnici, mislim da su sad promijenili pravila i da se smije ostajati s djecom čitavu noć. Onda se moglo biti s bebama do 6mj koje se doje, dobivale smo apartman a sa starijima ništa. Srećom, uspio je šarmirati sve sestre pa su ga noću uglavnom nosale i mazile kad bi se probudio i plakao. pa mi je bar to bilo nekakva utjeha. Nakon toga trebalo mu je nekoliko mjeseci da se oporavi od šoka, bio je sav usplašen, nisam se smjela maknut od njega ni minutu..

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    36

    Početno


  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    36

    Post

    Drage mame NE DOZVOLITE DA VAS ODVOJE OD DJETETA!!!!!!!!!

    Nije naš ego ono što nas tjera da ostanemo s djetetom u bolnici već majčinski instinkt, a insitucija ga nema! Zakon koji bi nam to trebao omogučiti ne postoji pa ovisimo o dobroti liječnika ili o našoj borbenosti. Mami je najbitnija dobrobit djeteta. Instituciji očito nije.

    Moja priča:
    L je završila u bolnici Kantrida jer je dehidrirala (proljev i povraćanje) sa 22 mj života. Prva reakcija sestara je bila da nema šanse da ostanem s njom jer da nema mjesta. Moja reakcija je bila: nema šanse da odem doma! Isto mi je rekao i liječnik, a ja sam mu rekla da sam se previše trudila da uspostavim povjerenje sa svojim djetetom da to uništim. Rekao mi je da nema kreveta, a ja sam mu rekla da imam doma krevet na razvlačenje i da ću ga donjeti i ostavit im za druge mame ili da mi je dosta i stolica. Odgovorio mi je da ne mogu biti u sobi, a ja sam mu odgovorila da ću sjediti ispred vrata i ući kad se L probudi. Rekao mi je da nema šanse da ostanem, a ja sam mu rekla nema šanse da odem i točka!!!! Nastao je muk. Otišli smo u sobu s bebom i do navečer sam starcima rekla da mi dofuraju ležaljku za na plažu i jastuk-moj budući krevet pa brate mili ako mogu spat na plaži mogu i na njihovom podu. Moram reći da je viđen jedan žohar pa ti vidi... Navečer je došao isti doktor i rekao nama mamama da se dogovorimo koja će i kada spavati jer ima samo jedan krevet (lažov-skužili smo da se fotelja razvlači pa je i druga mama mogla spavat na njoj ), a ja sam mu odgovorila da će spavati cura do mene ( KOJA SE,KAD JE SKUŽILA DA MOŽE OSTATI RASPLAKALA, A TO ME JE JOŠ VIŠE RAZLJUTILO-JADNO,JADNIJE,NAJJADNIJE DA TO MORA MAMA PROLAZITI), a on meni:" Pa šta ste vi njezin odvjetnik!!??", a ja: "Ne, trudna je ,i to s blizancima!!!!" Tad je zašutil i izašal van-mislim da ga je moja jezičina umorila....aaaaa... jaaaaaadaaaannn. Moram napomenuti da živim u drugom gradu i da mi muž nije mogal doć u Ri tako da su si svi sigurno mislili da nije ni čudo da nisam oženjena L je bila jako iscrpljena i kakala je cijelu noć-ostala je tri dana i noći i ja s njom, a doma nisam ni išla-tuširanje nula bodova(druga dva dana sam spavala na krevetu jer se soba ispraznila) stalno me je zvala i provjeravala da li sam tu, a rukice su joj bile zavezane za krevetić dok je spavala-umorila sam se ta tri dana s njom, ali i to je prošlo i to najbezbolnije za moje djete i ponosna sam na to. A kako je još i danas dojim možete si misliti blagoteleće poglede ekipe u bolnici, uz časne iznimke.
    I tako si ja mislim sve je super prošlo(nitko me nije ni skužil na podu) jer ja doktore nisam ni vidjela po noći, a drugi dan mi mama iz sobe govori da je doktor dolazil par puta u noćnu vizitu, da je ona preko mene preskakala za ići na WC, a sestra joj je rekla:"Pazi! Zgazit ćeš je!" -za sve mame koje spavaju sa bebama(jer ja sam ta): naspavala sam se ko čovjek tih par sati!
    A što se tiče sestara, ne zavaravajte se, one su navikle da bebe plaču( tako mi je rekla jedna sestra koja je inače bila ful ok), umore se i zaspu -pogotovo jer i inače tako bolesni bebači stalno spavaju. Ružno mi je bilo to da niti sestre niti doktori sa mamama nisu uspostavljali topli kontakt koji bi bio normalan u datoj situaciji, jer smo mi mame te djece-pa to nije malo- ponavljam: pa mi smo mame te djece
    I sad, ko je pobjedio?? Moja mala slatka beba meni najdraže biće na svijetu i smisao mog života-najblaže rečeno
    A doktori, cijenim ih to je neosporno, ali u ovakvim slučajevima sramote našu( a ne njihovu) bolnicu Kantrida i naš grad Rijeku.
    Ako ovo čitaju neka mi odgovore i isti dan ću im donirati treći ležaj tako da više niti jednoj mami ne kažu ne-malo je potrebno da se taj problem riješi.
    A da budem do kraja fer mislim da oni u biti pokušavaju omogućiti mamama da ostanu s djecom-samo nesmiju to javno. A TO JE ONO ŠTO ME NAJVIŠE LJUTI, A VAS??!!!

    MAMA + BEBA =1 KOM :))

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •