Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 182

Tema: hospitalizacija - ne ostavljajte ih same!

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Iz perspektive Vž, gdje ne poznam roditelja koji nije bio sa svojim djetetom dan i noć, ja sam u iskrenom šoku.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 15.02.2013. at 09:37

  2. #102
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tina,sretno danas,nek se mali miš brzo oporavi,mislimo na vas!

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Jesenas je sin na Rebru operirao krajnike. Bila sam s njim do odlaska u salu i čekala u sobi kada će se vratiti s operacije. Kada su ga dovezli bio je miran i uspavan ali kad je mene vidio počeo se otimati i plakati da ga nisam mogla smiriti. Sestra me poslala van iz sobe i brzo ga smirila ( ne znam kako, vjerojatno mu je zaprijetila da će mama morati otići ako bude plakao) i onda sam ja opet došla i stalno bila s njim. Dijete malo drijema ali nije baš da spava cijeli dan i roditelj mu je potreban da mu stalno po malo daje tekućine, dijete stalno pljuje jer ne može gutati i slično. Žalio se da ga boli i kada sam sestru zamolila da mu da nešto protiv bolova rekla je da ga nema šta boliti jer su taj dan sva djeca operirala samo treći a on je sva tri krajnika pa ga je bolilo grlo a sestra je to zaboravila. Uglavnom roditelj je nezamjenjiv, jer sestre koliko god da se trude ipak samo rade svoj posao.

  4. #104
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I jasno mi je da živimo u Hrvatskoj , pa su tu pravila malo drugačija . Ali npr. na drugim Orl odjelima su pravila humanija , a na sv. Duhu i bolnici Dubrava roditelji budu smješteni sa djecom u krevetu u bolnici ( i u Varaždinu također). Tako da se i to moze , ako se želi .
    Pa da! To je po meni problem, sto svaki lokalni serif izmisli svoja pravila i kao takva ih nametne ne zato sto tako treba biti nego zato sto je njemu tako lakse!
    Sretno Tina, i samo se ti nedaj izbaciti!

  5. #105
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Hvala svima na odgovorima- lisica, putnica, vertex, bimba,cubana, sirius, čokolada, tiziana, rokomama, suncokret, chiara, martinap, žužy, kimi ... . Pročitala sam i jučer prije spavanja, ali nisam imala snage odgovarati.
    U jutro smo ga doveli na odjel i ipak su nam dozvolili da budemo uz njega do odlaska na operaciju. Bio je jako sretan, jer smo ga već pripremili da će morati ostati sam. Tako je taj početak prošao uglavnom bez problema. Došao je doktor i još jednom nam ponovio da do sutra nema posjete i neka nazovemo kasnije.
    Otpratili smo ga do lifta i tamo ostali čekati dok ga nisu vratili na odjel. Kad su nas ugledale sestre koje su ga vraćale zakolutale su očima, pa je jedna rekla: "oni su još tu!", a druga: "pa zato i nisu pitali za broj telefona"
    Naše zlato je ležalo potrbuške i ne, nije spavao, bio je budan i plakao je! Mi smo se povukli da nas ne vidi. Nismo se usudili ništa pitati kad su već bile tako nastrojene.
    I gdje sam sad? Sjedim doma ljuta i jadna i duša me boli jer nisam tamo!
    Idem se spremiti, uspavala sam djevojčicu, idem tamo, pa što bude. Nitko me ne može uvjeriti da je za moje dijete bolje da me nema. Jer ako me ne treba sada, onda me uopće u životu ne treba!

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ajme Tina bravo što ste uspjeli biti sa njime do operacije! Odi samo tamo i ne daj se, oni često jedno pričaju a drugo rade.
    A baš i da ne uspiješ, preživjet ćete današnji dan. Drži se

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ne obraćaj pažnju na te komentare, kaj te briga, ti si sto posto u pravu a ne one!
    Nenormalno je i suludo da roditelj ne može biti sa djetetom u tim trenucima.

  8. #108
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Potpis na Mimu, oba puta! Sretno, Tina!

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    ja sam uz tebe tina

    moji su bili kratko u bolnici, nekoliko puta i uvijek sam bila više nego se dopuštalo, al opet ne stalno

    slutim da za dijete nije dobro odvajanje u tim vrlo stresnim trenucima

    i još nešto, ti komentari su njima po defaultu, baš kao da ne rade s ljudima, djecom, pređi preko njih (u smislu da te ne slamaju) i traži, budi uz dijete

    p.s. ja sam bila s djetetom do 11:30 navečer i ujutro malo iza 5 došla, moje dijete je to cijenilo. Bili smo zajedno tek iza 8 kad i ostali roditelji, al sam od pet i nešto sjedila u boravku par soba od njegove i poslala mu obećanu igračku. Tako je znao da je mama tu. Da me trebao, zvao bi, tako smo se dogovorili. Dakle, nije korist posvadit s s osobljem (iako mi je, iskreno, to bio prvi poriv nakon nekih izjava) ali može se dobit više nego ti daju za pravo

    Zahtjevi moraju biti maksimalni, radi se o dobrobiti djece

  10. #110
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Miš mali plače, a oni ne puštaju da ga roditelji utješe. Po meni je to strašno i nehumano.

    Nadam se da je Tina uspjela doći do svog djeteta i tješiti ga, maziti i paziti.

  11. #111
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Tina, ne daj se, ako budeš tamo kampirala, možda te i puste unutra! Mene su u Klaićevoj pustili mislim već iza 5.30 da uđem na odjel (iako je pravilo od 10 do 18), a djecu u taj sat ionako već probude, pa smo bile zajedno u predvorju i tako sam joj kratila vrijeme. Sestre uglavnom svih uvjere da je noć prošla u redu i da su svi spavali ko topovi (na svoje uši sam to čula dok su govorili roditeljima, a dijete mi je tiho pokazivalo tko je plakao cijelu noć jer nije bila oka sklopila).

    Te situacije se moraju mijenjati, zato, kad sve prođe, nemoj oklijevati s pisanim protestom na sve adrese jer ako svi budu šutjeli, promjene se neće ni dogoditi.

  12. #112
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mi smo doživjeli maksimalno korektan odnos, ali dijete je primijetilo da tete med.sestre postaju "skroz drukčije" kad roditelji uvečer odu (viču na njih, grube su i sl.)

  13. #113
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I ja sam se osvjedočila da sestre glatko lažu roditeljima.

  14. #114
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Normalno da lažu, jer bi inače doživjele pobunu roditelja.

  15. #115
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    kad je moj nećak imao dvije godine proveo je par dana u bolnici. sestra je bila s njim preko dana, ne znam točno od-do kad, nije ni bitno trenutno. želim reći da su par mjeseci kasnije šetali blizu bolnice i mali je rekao da ne želi ići tamo jer mu je teta lijepila usta
    nije to mogao izmisliti, a niti čuti igdje, bio je premalen. nisu reagirali jer je sve bilo iza njih i nemaju dokaza, ali vjerujemo da se to dogodilo.
    poučena time, nema šanse da bih se držala njihovih uputa o posjetama, bar kad je o toj bolnici riječ.

    sretno, valjda ste već skupa i neka oporavak bude što lakši

  16. #116

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Već sam spominjala negdje, JA imam traumu, jer sam trebala zaigrati svog mladjeg brata, gurnula sam mu autić, a kad je on otišao po njega, ja sam otišla.
    Do izlaza iz zgrade čula sam njegov plač za mnom. I sad mi ne plače kad se toga sjetim. Ostavili smo ga na operaciji mandula. On 3, ja 9 godina.
    Nikada nigdje nisam svoju djecu ostavila na prevaru. Ni u vrtiću, ni u bolnici. Nigdje i nikada.
    Cubana, tema je dosta teška, ali ovo što si napisala me totalno rastužilo, možda zato što imam sličnu "uspomenu"

  17. #117
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Jao Tina ovo je strasno, maleni place a ti da se moras sakriti zbog nekih koza. Ja se nadam da si tamo, sa svojim deckicem i da on zna da si uz njega.
    Da mene ne puste zvala bi policiju. Pa i kad centar za soc.skrb oduzme dijete treba im neko rjesenje i postupak. Koji gozni ljudi majko mila pa nisu to cipele kod postolara danas pustis sutra dodjes po njih!

  18. #118
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Nemam djecu,ali majko mila ježim se dok čitam...kaj,ljepe djeci usta da ne viču,plaču?
    Bi one meni kolutale očima...a tek mm,rekel bi im kaj ih ide i prije mene..ko da nije dovoljno teško i djeci i roditeljima što moraju opče iči u bolnicu,pa još i biti u tom stranom okruženju bez ikog poznatog,katastrofa.
    Tina,velika pusa malom hrabrici!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Ja sam sa svojim starijim dijetetom jako puno provela na srebrnjaku jer je bio jako bolezljiv,
    roden ranije i sa pp.Ali naravno uz nadoplatu,cini mi se 250 kn po danu.nisam ni pomisljala
    ostavit ga samoga,ali tuzno je sto to moras platiti.sto s roditeljima koji nemogu,meni je to tako zalosno.

    Prije nekih mj dana sam bila s mladom na hitnoj,hvala bogu samo viroza,pusteni kuci.
    Ali ono sto me pogodilo,bili su roditelji s deckicem od godinu dana koji je dobio nekakvu urtikariju po licu
    i tijelu na ventolin i nisu ga smjeli pustit kuci,rekli su roditeljima da mora ostati,oni su jadni poceli plakat,tata ih je
    molio da majka ostane s njim,da ce platiti koliko treba ,da maleni nesmije ostati sam jer je ovisan o mami.
    Nisu im dali,kao nemaju mjesta.nakraju su ostavili silom malog na odjelu.jadni.
    Ja sam se toliko na to razljutila i mislim si,samo nek meni kazu da mora sama ostat,ma dignut cu cijelu bolnicu na noge.
    mozda sam im trebala nekako pomoci ,sad mi je bas zao sto su ipak popustili sestrama i dok.

  20. #120
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Dijete od godinu dana da ostane bez mame sam s nepoznatim ljudma? Pa koji je filmtim tim ljudima u glavi? Ko takve pusti uopce da se na organizirani institucionalni nacin bave djecom? Bome ne znam dal bi im vjerovala ni da mi nokte rezu. Strasno!

  21. #121
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Hvala svima na podršci.
    I kad čitam vas sa lošim iskustvima plače mi se. Ono s ljepljenjem usta... strašno!

    Ovako je bilo.. Suprug me je nagovorio da pričekamo 14 sati kad službeno počnu posjete i tako smo došli točno u dva. Na sestrino čuđenje zašto smo došli kad nam je rečeno da nema posjete za nas, lijepo sam joj pristojno rekla da je to pravilo krajnje nehumano i neetično, neka mi izvoli pokazati na pismeno tu odredbu i da njihova interna pravila nisu iznad zakona i naših prava. Osim toga oni time ne poštuju status bolnice prijatelja djece. Na to je samo rekla neka pričekamo 5 min da dođe doktor. I pričekali smo. Doktor je došao očito dobro obaviješten i odmah nam rekao: "u redu, možete vidjeti dijete, ali me onda više ništa ne pitajte!"
    -Što pod time mislite da vas ništa ne pitamo? O zdravstvenom stanju našeg djeteta? Vaša je dužnost da nas o tome izvještavate, a na nama da pitamo. Tako sam mu rekla. Suprug je iza mene gutao. On ima kratki fitilj pa je meni prepustio "pregovore".
    Doktor na to nije odgovorio, nego je samo rekao neka idemo, ali da to nije u redu i nije dobro za dijete...
    Ušli smo u sobu gdje je naš mali hrabrić budan ležao. Odahnuli smo kad nam je rekao da ga ništa ne boli i pokazao nam "leptirića" na ruci i baš je bio sam na sebe ponosan. Dobro smo ga pripremili pa mu ništa nije bilo neočekivano.
    E onda je u sobu ušla glavna sestra i počela nas uvjeravati kako je to jako loše za dijete i da je ona zvala pravnu službu koji su joj rekli da smijemo ostati do pola tri. Ma zamislite, nisu joj rekli da ne smijemo biti tamo, nego da smijemo biti pola sata . I sve to ona nas kudi pred djetetom i on se tada rasplače! Tražila sam da izađemo na hodnik gdje smo nastavile raspravu i gdje su joj se pridružile sve ostale sestre (baš je bila primopredaja smjene). Već sam tada počela gubiti strpljenje i jedva zadržavala miran ton. Na kraju sam im rekla da mi je žao što se moram boriti na ovaj način i da ne mogu vjerovati da su i one skoro sve, ako ne sve majke, jer ja bi za svoju djecu otišla na kraj svijeta i natrag!
    Ušla sam natrag u sobu, uzela sina na ruke da ga umirim i tada je došao drugi doktor (gospodin pred mirovinom). E taj je tek sasuo svašta. I ne, nisam mu šutjela. I dalje sam ponavljala svoja prava i njihova nehumana pravila.... spomenula da su jedini ORL odjel u Hrvatskoj na kojem roditelj ne smije biti uz dijete. Bio je oštar, ali me uopče nije gledao u oči. Da je, možda bih zanijemila. Otišao je govoreći da tako nešto još nije doživio.
    U sobu su dovezli ženu s operacije, pa više stvarno nije bilo smisla da budemo tamo jer nas nisu ostavljali na miru. Ni prema toj ženi, ni prema uplakanom djetetu nisu imali obzira.
    Uspjeli sam smiriti dijete i nije plakao kad smo ga ostavili.
    U svemu tome imamo jednu veliku sreću, da je moja sestra viša med. sestra na jednom drugom odjelu, pa je ona kasnije došla i bila s malenim sve dok nije zaspao oko 22.
    Da nije tako nebi se mi dali potjerati s tog odjela do sutra!

    Čokolada:
    Te situacije se moraju mijenjati, zato, kad sve prođe, nemoj oklijevati s pisanim protestom na sve adrese jer ako svi budu šutjeli, promjene se neće ni dogoditi.
    Svakako ću to napraviti. Iako to vjerojatno neće nešto bitno promijeniti, ali barem ću znati da sam pokušala.

  22. #122
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Hura Tina ipak si uspjela bar malo biti sa svojim deckicem! Mis siroti ponosan na leptirica
    Al ponasanje osoblja a i njihov mentalni sklop je ubitacan, strasno, nemam rijeci. I kao pravnik bas se cudim toj pravnoj sluzbi koja daje ostanak eto do - pol tri! Ne znaju se kako izvuci pa izmisljaju ako su ih uopce i zvali.

    Bravo tebi jer si hrabrca a i deckicu tvom brz oporavak zelim!

  23. #123
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Tina84, čestitam da si se izborila da vidiš dijete i da ispoštuješ prethodni dogovor s njim da ćeš ga doći postjetiti
    jesi li pitala onog prvog doktora koji ti rekao da ćeš moći doći u vrijeme posjeta zašto ti to ne dopuštaju?

    ja sam vadila krajnike prije više od 35 godina
    i roditelji su mogli biti s djetetom
    u nekadašnja vremena kad se nije pričalo o pravima djece
    danas su nam puna usta prava djece, a ovakav odnos

    nadam se da ste sada već svi skupa doma

  24. #124
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    tina, svaka čast, potpuno si u pravu.
    ljudi s tog odjela nisu normalni, nadam se da će sve više roditelja inzistirati na pravu djeteta da ne bude samo u takvim trenucima, pa se neće više čuditi ko pura d..... njihovo ponašanje je sramotno, i u nekoj normalnoj državi bi za takvo uznemiravanje djeteta odgovarali službeno.
    divim ti se kako si ostala smirena, mislim da bi ja odalamila nekog.

  25. #125
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    svaka ti čast!!!
    da je više roditelja ko vi, nitko se ne bi usudio raditi takve stvari!!!!

    meni su izvadili mandule prije 30ak godina. moji su me doveli u bolnicu i otišli kući. došli su po mene idući dan. još uvijek se sjećam, iako sam bila jako mala, kako mi je tada bilo

  26. #126
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Kao što većina na forumu to zna, moja je malena bila duuuugotrajno hospitalizirana radi teške bolesti (rekord nam je tri mjeseca u bolnici bez odlaska doma). Nije bilo šanse da budem uz nju, ni na stolici, a krevet ni u ludilu. Ipak, sestre su mi često dopuštale da ostanem dulje nego što smijem, barem dok je ne uspavam.
    Nekada nisam uspijevala. O njezinom vrištanju i plakanju koje bih i na ulici čula, traumama, vezanju rukica, itd... ne vrijedi mi ni pričati, jer je trajalo cca 3 mj. Tada je konačno shvatila da to tako funkcionira i prihvatila je da mama odlazi i ponovno sutra dolazi.

    Ipak, najužasnije, najgore iskustvo mi je bilo kada su je preselili u drugu sobu. Nju, bebu od nepune dvije godine, i još jednog dječaka, njezinog vršnjaka, stavili su u sobu sa dječakom od 10 godina koji je zbog svoje bolesti bio užasno agresivan i nasilan. Prvo bi urlao, pa bi počeo pljuvati majku (a moja curica je, jadna, bila u krevetiću pored njega), pa bi počeo tući majku, pa opet urlanje... Majka mi je sva žalosna objasnila da mali mora piti i lijekove za smirenje (tipa Normabel), ali da mu ih nikako ne uspijeva dati. A ja sam samo šokirana mislila da će moje dijete te noći ostati samo s njim u sobi i nema šta mi nije prošlo kroz glavu.

    Rasplakala sam se ko kišna godina, počela dozivati sestre, doktore.. Sve im je bilo jasno, odmah su nas prebacili u drugu sobu, i ne samo to. Prvi put su i meni dopustili da spavam s njom u bolnici, dok je opet ne prebace u sobu za liječenje. Sestra mi se ispričala govoreći da ni sama ne zna kako ju je itko mogao smjestiti u sobu s tim dječakom, očito je bila nečija pogreška.

    Po cijele noći hodnikom je odjekivalo njegovo urlanje i dozivanje sestara i lupanje po krevetu, nije mi jasno kako mu nitko nije mogao dati inekciju za smirenje kada već lijekove nije htio piti?? I kako li je bilo tom jadnom dvogodišnjem dječačiću samom s njim?? Grozno...
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 16.02.2013. at 14:49

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    svaka ti čast!!!
    da je više roditelja ko vi, nitko se ne bi usudio raditi takve stvari!!!!

    meni su izvadili mandule prije 30ak godina. moji su me doveli u bolnicu i otišli kući. došli su po mene idući dan. još uvijek se sjećam, iako sam bila jako mala, kako mi je tada bilo
    ja sam sama ošla u bolnicu vadit mandule( dobro ja sam bila već velika cura od skoro 16.5), ali sam ipak bila s klinkom kad su njoj vadili 3. mandulu, od buđenja koje je bilo drečanje dobrih sat vremena i skakanje po meni, pa malo kunjenja, pa mala jedva dočekala bananu u 16 sati, kad nas je doktor ipak pustio doma prek noći

  28. #128
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Vezanju rukica????

  29. #129
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citam i ne mogu vjerovati!
    Bravo Tina, divim ti se na hrabrosti da im se suprostavis, pogotovo kad su se svi skupili ko hijene.

  30. #130
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Vezanju rukica????
    Pa da, To je pod normalno kada liječnici procijene da je dijete toliko nemirno da će počupati sebi braunile i katetere. Oni ih zavežu toliko da dijete može baratati ručicama, ali da ne može dobaviti onu drugu ruku da se počupa. I naravno, ne stegnuto da zaustave cirkulaciju i ozlijede dijete.
    Ni sama ne znam koliko su dugo moju vezali... S jedne strane ti srce puca dok je gledaš takvu, a s druge strane još bi gore bilo da je bodu pet puta dnevno. To ti je ono, biraj manje zlo...

  31. #131
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    I još nešto, na slikama iz bolnica iz razvijenijih zemalja vidjela sam da se djeci mobiliziraju ruke pomoću nekakvih plastičnih spravica što svakako djeluje puno humanije od vezanja, ali eto, očito ta "moda" još nije došla do nas..

  32. #132
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto, na slikama iz bolnica iz razvijenijih zemalja vidjela sam da se djeci mobiliziraju ruke pomoću nekakvih plastičnih spravica što svakako djeluje puno humanije od vezanja, ali eto, očito ta "moda" još nije došla do nas..
    Mojoj su vani vezali rukice malim zavojima koji imaju spuzvicu na djelu koji ide oko zgloba. Ali su joj vezali isključivo kad su je skidali sa anestetiezije i kad nije mogla kontrolirati pokrete. To je svaki put trajalo najviše 24 sata, nakon toga su ju potpuno oslobodili , i ona nikad nije cupala cjevcice, branile i katetere. Dobro su imobilizirali mjesto sa braunilom , drenove su dobro zalijepili i objasnili joj da ih ne trga.

  33. #133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Vezanju rukica????
    moju su klinku vezali s nepunih 9 mnjeseci jer je mala skoro skočila iz kimbača, ali su je vezali preko trbuha nešto slično ko vezanje slinga

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Tina84 svaka čast što si uspjela.

    Ja sam s djetetom bila u bolnici 10 dana prije 5 god. i to mi je vjerojatno 10 najstresnijih dana u životu i meni i njemu. Bili smo na dječjem odjelu opće bolnice i pošto sam dojila mogla sam biti s njim, a mame koje nisu dojile nisu imale to pravo iako se je jedna mama izborila odnosno posvađala se pošteno sa svima pa su joj ipak dozvolili ostanak s bebom starom mjesec dana, ali čini mi se da je bilo uz plaćanje. S tim da je mjesta bilo, nisu sve sobe bile pune.

    Ova tema mi je baš teška, sjetila me tih dana u bolnici i tih beba koje su bile same, ta djeca su plakala i vrištala do iznemoglosti i po danu i po noći, kad bi ih plakanje izmorilo onda bi siročići zaspali. Osim dvije med. sestre koje su bile divne, ostale su bile božesačuvaj hladne i drske, a po noći su spavale to sam vidjela kada sam bila tamo. Mi koje smo bile tamo s djecom nismo smjele ući u te sobe gdje su bila sama djeca, jednom sam ušla i dala dudu djetetu koje je stalno plakalo pa se je sestra dobro izvikala na mene.

    Moj sin je dugo dugo imao strah od bijelih kuta vjerujem da je to trauma iz bolnice, a kako je djeci koja to prolaze sama ne mogu si ni zamisliti. Tako da mislim da je bolje posvađati se i izboriti za prava, barem će im traume biti manje.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    A što se vezanja tiče, meni je to toliko nehumano i nisam baš sigurna da li je legalno.

    Mog oca su nakon teške operacije vezali po noći jer (kasnije smo čuli od liječnika) postoji opasnost da stariji pacijenti padnu s kreveta. Ali kvaka je bila u tome što se je on tome izričito protivio. Prvu noć su ga svezali (obje ruke) i užasno ga je svrbio nos a on se nije mogao ni počešati. Drugu noć je molio sestru da ga ne vežu a ona ga je svejedno svezala. Uglavnom cijelu noć nije spavao a ujutro je bila frka, toliko je bio ljut da je počupao i infuziju i kateter i izašao iz bolnice na vlastiti zahtjev 3. dan od operacije. Tek kada se ovo dogodilo saznala sam za to vezanje. On je bio užasno ponižen, rekao je da se osjećao kao svezani pas.

    Sva sreća pa je po njegovo zdravlje sve dobro prošlo, ja sam zvala glavnu sestru bolnice i pitala kakve su to metode, dobila sam kao nekakvu ispriku i da ona ništa o vezanju ne zna, poslije se i šef odjela nešto ispričavao i opravdavao ali vjerojatno su se bojali tužbe ili prijave jer mislim da bi to vezanje predstavljalo protupravno oduzimanje slobode što je kazneno djelo. Još uvijek sam ljuta kada se toga sjetim mislim da sam trebala napraviti više.

    Uglavnom, vezanje djece i odraslih u bolnici je užasno.
    Posljednje uređivanje od Water : 16.02.2013. at 20:53

  36. #136
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    istina to je nehumano
    i u slučaju tvog oca vjerojatno neopravdano
    ali da je on po noći pao i slomio kuk?
    onda bi opet tužili bolnicu

  37. #137
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    istina to je nehumano
    i u slučaju tvog oca vjerojatno neopravdano
    ali da je on po noći pao i slomio kuk?
    onda bi opet tužili bolnicu
    to stoji
    moj tata je dugo bio u bolnici, i često se događalo da su nekog morali vezati jer bi inače čupao infuzije, pokušavao se dići (a ne može hodat) i svašta nešto
    fakat je koma za gledat
    doduše, kad bi dopustili nekome da bude uz njih, vezanje ne bi bilo potrebno, jer bi netko primijetio na vrijeme da se nešto sprema.
    moja mama se izborila da bude s tatom svaki dan, od jutra do večeri, mjesec dana u bolnici
    i to mu je puno značilo, jer kad je bio sam upadao je u očaj i depresiju i svašta nešto
    a on je odrastao čovjek - kako je tek djeci

  38. #138
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni je najbolja bila izjava med. sestre u Njemačkoj bolnici... Kad sam joj rekla da u Hrvatskoj često roditelji ne mogu biti cijeli dan uz dijete u bolnici . "Pa tko se onda brine za djecu ?" pitala je ona zacudeno. " Mi to ne bi mogle , da roditelji nisu tu!"
    Kaze sestra na odjelu , gdje du sva djeca na monitorima , i gdje svaka ima na brizi najviše 6 postelja . A svi roditelji su uz djecu od 8 ujutro do spavanja u 8,9 navečer , i obavljaju sva hranjenje , davanje lijekova , higijenu ...sestre pomažu i usmjeravaju , ali roditelji rade sve ( još uvijek se smijem kad se sjetim kako je jedna sestra natjerala majku da okupa dijete uz njezinu pomoć nakon operacije . Uz rijeci : hajde, hajde idete za dva dana doma, a tamo nema sestre da vam pomogne.)

  39. #139
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    joj kad smo mi još jako daleko od njih........... pretužno, a tako bi moglo biti jednostavno.

    tina, drago mi je da ste se vidjeli, brz oporavak malenom!

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    istina to je nehumano
    i u slučaju tvog oca vjerojatno neopravdano
    ali da je on po noći pao i slomio kuk?
    onda bi opet tužili bolnicu
    Po tvom bi onda vezanje bilo standard postupanja u bolnicama neovisno o dijagnozi, jer realno svi mogu pasti s kreveta, a bojim se da razlog ovakvog postupanja leži u komociji osoblja i to je ono što me ljuti.


    Mogu imati razumijevanja prema frustraciji liječnika obzirom na složenost njihovog posla i trend povećanja tužbi zbog pogrešnog liječenja ili općenito tretmana. No puno djelatnika bolnice dakle ne samo liječnika nego i osoblja još uvijek ne radi svoj posao kako treba odnosno ne uvažavaju prava pacijenata počevši od upoznavanja sa dijagnozom, mogućnostima liječenja, ishoda, pravom na drugo mišljenje i dr., no riječ je o pravima koja su već dugo prisutna u svijetu dio kojeg želimo biti. To je moj osobni dojam.

  41. #141
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    karikiraš
    nije isto radi li se o starijoj osobi, omamaljenoj od anestezije nakon operacije za koju pad može biti koban, ili o osobi koja je zaprimljena u bolnicu npr. radi psorijaze
    ja ne opravdavam
    i napisala sam da je u slučaju tvog oca vjerojatno neopravdano

    ti gledaš kroz prizmu svog oca
    i ja, naravno, kad dođem negdje u zdravstvenu ustanovu, gledam kroz svoju prizmu
    ali to osoblje nema samo tvog oca
    ili mene
    naravno da im to ne daje za pravo da budu neljubazni, grubi...
    ali danas je medicinsko osoblje (i ne samo medicinsko, svi koji rade s ljudima, i tete u vrtiću, učitelji, profesori... ako kod zdravlja smo naravno posebno osjetljivi)
    izloženo svakodnevnom propitivanju njihovih postupaka i svatko misli da, uz pomoć googla, zna sve o medicini, školstvu, odgoju....
    o pretnjama tužbama, novinama, televizijom.... ne bi
    u konkretnom slučaju tvog oca, mislim da je osoblje trebalo reći da je njihova praksa, radi opasnosti od pada, vezanje
    i trebali su tvom ocu dati mogućnost da potpiše da to odbija na osobnu odgovornosti

  42. #142
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Tina84, čestitam ti

  43. #143
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    I ja sam misljena da su se ovim postupanjem koje Water opisuje stekla obiljezja kaznenog djela protupravnog oduimanja slobode a ako to cini netkou obavljanju svojih javniih ovlasti i-ili prema maloljetniku cini tezi oblik tog kaznenog djela. To sto bi netko pao s kreveta ne daje nikome za pravo da ga se veze vec cini obvezu da se na adekvatan nacin o njemu skrbi. Bojim se da vezanje pacijenata u bolnici ne bi predstavljao odgovarajuc nacin zdravstvene skrbi, a bome tu niti krajnja nuzda ili visa sila ne bi mogli uc u obzir.
    I zato su ti se ispricavali. A o onom ljepljenju usta da ne govorim! Ako postoji trend propitivanja necijih postupaka - pa dobro nam dosao trend, a ako je od google.a bolje proradila javnost i odgovornost za svoje postupke onda od toga smo svi na na dobitku. Znaci da ce se mozda priblizit dan kad ce i u Hrvatskoj mama biti uz operirano djete a rodilja radjati u zatvorenoj sobi a ne pored krpenog paravana iza kojeg radja druga zena (to sam se sad sjetila drugog topika kad sam tu gore vidjela Punticu)

  44. #144
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sloažem se Tiziana s tobom u potpunosti, osobno ne mogu zamisliti da me se veže, osim ako bi stvarno bila takvom stanju da bi ugrožavala sebe, a kod Waterinog oca mislim da ipak nije bio takav slučaj
    samo mi reci kako bi ti organizirala adekvatnu skrb kad je jedna sestra dežurna da nekoliko soba?
    ako je netko nemiran i postoji opasnost da će pasti, kako bi ti osigurala da se to ne dogodi?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    u konkretnom slučaju tvog oca, mislim da je osoblje trebalo reći da je njihova praksa, radi opasnosti od pada, vezanje
    i trebali su tvom ocu dati mogućnost da potpiše da to odbija na osobnu odgovornosti
    Hm, praksa vezanja obje ruke radi opasnosti od pada, šta nije bilo dovoljno zavezati npr. samo jednu ruku? Nema za to opravdanja to je bilo čisto iživljavanje, znaju oni dobro zašto su se ispričavali poslije.

  46. #146
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    otišli smo OT
    bilo bi idealno da roditelji mogu biti uz svu hospitaliziranu djecu
    24 sata dnevno
    do punoljetnosti
    bilo bi idealno da svatko hospitaliziran može imati uz sebe nekog svog sve vrijeme
    kao u američkim filmovima
    lijepa soba, puno čestitiki za brzo ozdravljenje i šareni baloni
    mekana fotelja koja se razvlači u kauč za onog koji je uz bolesnika
    nadam se da ćemo jednom doseći taj standard
    ali ne po cijenu imanja američkog zdravstva

  47. #147
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, praksa vezanja obje ruke radi opasnosti od pada, šta nije bilo dovoljno zavezati npr. samo jednu ruku? Nema za to opravdanja to je bilo čisto iživljavanje, znaju oni dobro zašto su se ispričavali poslije.
    slučaj tvog oca je vjerovatno bespotrebno vezanje
    i apsolutno se slažem da do toga nije smjelo doći
    i ja bi bila ljuta
    ja sam samo rekla da je nekada, rijetko, vezanje opravdano
    ali tada bi obitelj trebala biti upoznata s tom mogućnošću
    ništa se ne bi smjelo raditi protiv volje i znanja pacijenta, ili njegove obitelji

  48. #148
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Pa ne treba mekana fotelja, dovoljna je i stolica. Meni je suprug svaki put kad sam rodila bio uz krevet od dorucka do poslije vecere, stolica obicna drvena. Sin na operaciju krajnika - uz njegov krevetic stavljen krevet za roditelja. Sin na dvodnevnoj terapiji za alergiju - sto nije cak ni nekakva bolna stvar a nema ni oporavka - krevet za mamu pored njega i topli obroci uz doplatu od dva eura po obroku.
    Stvarno ne znam zasto vezat da ne padne, pa dovoljne su one rucke od kreveta sto se dignu, i ja sam ih koristila u rodilistu da beba i ja ne padnemo ako zaspim a ona uz mene. U Italiji. A nisu bas nesto drama ni napredniji ni bolji ni pametniji od Hrvatske. Cak stovise u puno stvari ih debelo sisamo

  49. #149
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je najbolja bila izjava med. sestre u Njemačkoj bolnici... Kad sam joj rekla da u Hrvatskoj često roditelji ne mogu biti cijeli dan uz dijete u bolnici . "Pa tko se onda brine za djecu ?" pitala je ona zacudeno. " Mi to ne bi mogle , da roditelji nisu tu!"
    Kaze sestra na odjelu , gdje du sva djeca na monitorima , i gdje svaka ima na brizi najviše 6 postelja . A svi roditelji su uz djecu od 8 ujutro do spavanja u 8,9 navečer , i obavljaju sva hranjenje , davanje lijekova , higijenu ...sestre pomažu i usmjeravaju , ali roditelji rade sve ( još uvijek se smijem kad se sjetim kako je jedna sestra natjerala majku da okupa dijete uz njezinu pomoć nakon operacije . Uz rijeci : hajde, hajde idete za dva dana doma, a tamo nema sestre da vam pomogne.)
    Tina, drago mi je da ste vidjeli malog hrabrog dečka!

    Sirius, ovo što pišeš me podsjetilo na situaciju iz Bečke AKH, frendica je rodila u 26. tt, malena je imala 650 grama, ona i njen dragi su morali svaki dan dolaziti i biti u skin to skin s malenom, unatoč induciranoj komi i mnoštvu cjevčica. A kod nas bebe u inkubatoru roditelji ne smiju niti dotaknuti.

  50. #150
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Svasta cu tu jos otriti! Da mi je znat zasto se nesmiju dirati ovi u inkubatoru??? Na svoje oci sam vidjela uz svaki inkubator mamu u spavacici i tatu u onim zelenim pregacama! Fakat je zdravstvo u Hrvata vrlo egzoticno organizirano!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •