Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 282

Tema: Dojenje i prehrana

  1. #101
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    to ti sve ishlapi.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    a kava? nisam popila kavu vec 10 mjeseci. cula sam i da se ne smije zaciniti hrana octom?!

  3. #103
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja pijem kavu normalno,2,3 turske s puno mlijeka na dan,tako sam i u trudnoći.A od hrane jedem doslovno sve.Evo baš danas sam se najela kiselog kupusa

  4. #104
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja pijem kavu. jos u trudnoci sa 2 male espresice presla na jednu s vise mlijeka, ili neskafe.
    koristim i ocat, balzamiko ili jabucni. ustvari jedem i pijem sve ko i prije. nekad malo crnog vina, nekad malo pive. ne jedem jedino grah jer sam jos od trudnoce i bez njega imala problema s vjetrovima, a i nije mi na "top 10" omiljene hrane.

  5. #105
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Boli me grlo i kašljem ko slon. Jel smijem stavit med u čaj ako dojim? Nešto kao da sam načula da med ne smijem jest. :/

  6. #106
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Smiješ med koristiti dok dojiš.

    Med je zabranjen za djecu do cca 2 godine starosti zbog opasnosti od botulizma. Ali te bakterije ne ulaze u mlijeko pa nema straha.

  7. #107
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    hvala

  8. #108
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Slobodno jedi med SVE smijes jesti.

  9. #109
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    hvala hvala

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    evo prošao nam prvi mjesec dosta dobro,pazim što jedem i nije mi teško ali bi počela uvoditi neke namirnice sada o kojima sam ja ovisna inače, a to je paradajz i svježi kupus pa me zanima da li je to preporučljivo??!!

  11. #111
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Ma možeš jesti sve. Ako sumnjaš u nešto, u početku uzimanja tih namirnica ne pretjeruj, pomalo ih uvodi i ako vidiš da djeteu smeta, izbaci ih prehrane.

    Ja jedem sve, doslovno sve, i nisam primjetila da mojoj djeci išta smeta.

  12. #112
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Sve normalno jedem i za sada nikakvih problema.Neki dan pojela tri jagode,sjetila se poslije da nisam smjela,ali eto sve je ok.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Jel netko zna nakon koliko se vremena tvari iz naše hrane ili cuge pojavljuju u mljeku.....npr ak navečer pojedem zelenu salatu dal će ju beba 'pojest' u recimo noćnom podoju il onom ujutro? :?

  14. #114
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    postoji neko generalno vrijeme apsorpcije za svaku namirnicu, ali ipak ovisi i o tvome probavnom sustavu i metabolizmu.

    pitaš li to kako bi mogla detektirati eventualne smetnje/alergije?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    tak je

  16. #116
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    da se i ja malo ubacim...

    kaze se da dijete ne voli miris/okus cesnjaka i tak jos nekih zacina u mlijeku...i sad mi nije jasno: sta onda nece pit to mlijeko? ne kuzim...sta nece jest dok taj cesnjak ne izadje..ili kak to izgleda :?

    mislim ja se jos nisam susrela s tim da mi je mali odbio cicu jer mu nije bilo fino, a ne znam ni kak bi skuzila da mu nije fino...


    i jos nesto, ako ja jedem malo...kako to u biti utjece na moje dijete? ja jedem malo a on napreduje ok. onako prosjecno; ni puno ni malo ne dobiva...da jedem vise i zdravije, da li bi i on bolje napredovao? ima sad 4 mjeseca

  17. #117
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    neka djeca ne vole intenzivne mirise, pa se tu uvijek nekako nađe češnjak. ja bih rekla da je više djece kojoj ne paše kravlje mlijeko koje konzumira majka nego miris nekog povrća. to su jako rijetki slučajevi i uglavnom dijete odbija dojku radi nečeg drugog.

    količina i kvaliteta hrane koju ti pojedeš nema veze s bebinim napretkom nego samo isključivo s tvojim zdravljem. ako napreduje prosječno nema potrebe da se uopće zamaraš s time da bi napredovao "bolje". ali prati sebe. ako i tebi paše tvoj način prehrane onda je sve u redu. nemoj jesti više radi djeteta.

  18. #118
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj morena24 prvotno napisa
    kaze se da dijete ne voli miris/okus cesnjaka i tak jos nekih zacina u mlijeku...i sad mi nije jasno: sta onda nece pit to mlijeko? ne kuzim...sta nece jest dok taj cesnjak ne izadje..ili kak to izgleda :?

    i jos nesto, ako ja jedem malo...kako to u biti utjece na moje dijete? ja jedem malo a on napreduje ok. onako prosjecno; ni puno ni malo ne dobiva...da jedem vise i zdravije, da li bi i on bolje napredovao? ima sad 4 mjeseca
    ja pijem tablete češnjaka kao prevenciju gljivičnim infekcijama rodnice (na prvi osječaj peckanja)
    moj cicoljubac uopće ne prosvjeduje

    mislim da se dijete privikava na lokalnu prehranu (okuse) preko majčinog mlijeka
    bar nije monotono

    ako jedeš nekvalitetno (količina nije bitna) to će se odraziti na tebe: gubiti ćeš kalcij, željezo, C-vitamin...
    pobrini se za kvalitetnu prehranu (ne junk food) radi sebe i svog zdravlja, i inače, bez obzira na dojenje

    ja sam bila na dijeti i dojila, gubila sam 1kg/mj, moj gubitak na kilaži nije imao posljedica na napredovanje male (ona je napredovala svojim tempom)

  19. #119

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    da li je moguće da slatko škodi djetetu?? kada jedem čokoladu,sladoled itd drugi dan je jako nemirna. i zna li netko izaziva li sezam kakve smetnje??

  20. #120
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj dinasta80 prvotno napisa
    da li je moguće da slatko škodi djetetu?? kada jedem čokoladu,sladoled itd drugi dan je jako nemirna. i zna li netko izaziva li sezam kakve smetnje??
    Ne znam. Sunčici ne smeta ni čokolada, ni sladoled, ni sezam.
    Sad kad gledam unutrag, nikada nisam primjetila da joj smeta nešto što sam ja pojela. Čak niti kava, znala sam pretjerati, a njezin ritam spavanja ni ponašanje nisu se promijenili.

    (MGrubi opet imaš dobar avatar )

  21. #121
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    malo podizem temu, iako vidim da ste uglavnom odgovorile ono sto zelim cuti: dok dojim smijem normalno jesti sve kao i inace?
    jer od cura koje su najnedavnije rodile cujem da patronazne "brane" svjeze voce i povrce... kud bas sad ljeti! dakle smije li se to? imam kupina u vrtu, bas dozrijevaju a da paradajz ne smijem jesti, bila bi jako tuzna...

  22. #122
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    smijes sve

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    ja jedem apsolutno sve i još nisam primjetila da je išta smetalo mom malom

  24. #124
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja se doslovno davim u cesnjaku zadnjih mjesec dana ili vise, ona se ne buni

  25. #125
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj rinče prvotno napisa
    ja jedem apsolutno sve i još nisam primjetila da je išta smetalo mom malom
    isto tako. od prvog dana.

  26. #126
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    opet ja s prehranom: utjece li ono sto jedem na kvalitetu i kolicinu mlijeka? naime jedem prilicno lose i malo ako je do mog zdravlja, tako sam ja navikla, ali ako je za njega i kolicinu mlijeka vazno, onda bi se potrudila... tipa zaposlila tetu kuharicu

  27. #127
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    ja jedem sve.. osim mahunarki i graha..

    ubili su me s pričom na početku, nemoj jest ovo ono, bla bla, mali će ti imati strašne grčeve ako jedeš ovo ono..

    na kraju bi živjela samo od juhe..

    kako može biti zdraviji kompot od svježeg voća :?

    uglavnom, prošli bez grčića :D

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    jel smijem jesti školjke dok dojim-svježe izvađene?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    jel smijem jesti školjke dok dojim-svježe izvađene?
    ja sam ih jela bas jucer
    od pohlepe se nisam ni sjetila raspitat jel smijem

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb-Vrapče
    Postovi
    99

    Početno

    I ja jedem sve...

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Znate li ovako napamet za neki stručni izvor kojeg mogu navesti kad mi se nađe netko pametovat što sve ne smijem jesti?

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    E da, još nešto - na ovom topiku sam zaključila da mamina prehrana uglavnom nema veze s bebinim ponašanjem, i onda nađem ovo:

    "Mit 5: Kada dojite, morate paziti što jedete.
    NEISTINA! Mama koja doji treba jesti umjereno sve. Ne
    treba ništa izbjegavati niti treba jesti neku posebnu hranu.
    Ako pijete puno mlijeka da bi Vam se, po narodnom
    obiaju, stvorilo više mlijeka, možete samo izazvati kolike i
    alergije kod Vaše bebe
    ."

    Znači, mlijeko je iznimka i njega zbilja treba izbjegavati? :?

  33. #133
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    veliki broj djece ima intoleranciju na laktozu iz kravljega mlijeka, i u slučaju grčeva ili neke alergije... kravlje mlijeko i sve gdje ga ima se prvo izbacuje iz prehrane.

    i sama sam nakon poroda pila na litre mlijeka jer mi je pasalo.
    da sam primijetila da djeci smeta, ukinula bih.
    kao i bilo što drugo.

  34. #134
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ništa ne trebas izbjegavati
    odnosno, pocnes izbjegavati tek ako vidis da smeta
    mojim curama isto nije smetalo kravlje mlijeko

  35. #135
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja jedem sve što mi se svidi. Izbjegavam jedino alkohol i kavu - koje nisam pila ni kad nisam bila trudna i dojila.
    pazim na unos voća i povrća, izbjegavam junk food, trudim se jesti uglavnom kuhano - sve isto kao i prije.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    93

    Početno evo i mene nakon dugo vremena

    po mom iskustvu je bilo ovako:
    sto god jela ili ne mali je imao kolike i to one koje traju saaatima i nista nije pomagalo. Bilo je grozno i znala sam 2 dana jesti isto a da reakcija bude sasvim drugacija. Vise nema kolike. Pijem kavu i sve jedem osim graha.


    Pitanje: da li ste primijetili da vasa prehrana utjece na stolicu bebe jer mi mali ima tvrdu stolicu u zadnje vrijeme i mijenjala sam prehranu (vlakna,juhe i sl.- sve sto "protjeruje" ) i NISTA. Po mom iskustvu nema veze sto mama jede. Kakva su vasa?
    E da , sa kceri mi se cinilo da ima veze jer kad sam jela krem juhu od povrca(domacu) mala bi se sva zas... a mali - nista. Na istu juhu.

  37. #137
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja nisam puno toga mijenjala.
    Uvijek sam jela zbilja zdravo, a od trudnoće mi ostale neke dobre navike
    Kravlje mlijeko nikad nisam pila pa tako ni sad.

  38. #138
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno Re: evo i mene nakon dugo vremena

    Citiraj predatorica prvotno napisa
    Pitanje: da li ste primijetili da vasa prehrana utjece na stolicu bebe jer mi mali ima tvrdu stolicu u zadnje vrijeme i mijenjala sam prehranu (vlakna,juhe i sl.- sve sto "protjeruje" ) i NISTA. Po mom iskustvu nema veze sto mama jede. Kakva su vasa?
    E da , sa kceri mi se cinilo da ima veze jer kad sam jela krem juhu od povrca(domacu) mala bi se sva zas... a mali - nista. Na istu juhu.
    hej! vidi, moj bebe, dan stariji od tvog!, je isto u zadnje vrijeme imao guscu stolicu, kasastu. nitko mi nije odgovarao na isto pitanje kao tvoje, a ja sam sama nekako kontala da je to neka faza u dozrijevanju njihovog probavnog sustava. kod njega je to pocelo otprilike s 5 mjeseci i sad se nakon dohrane nastavlja tako gusca, kasasta.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    93

    Početno

    Hvala ti na odgovoru. Nadam se i ja da je to faza mada je ovo totalno tvrda stolica, braboncici kako bi se reklo. Pa reguliram sa **** cajem za probavu i kasicama pa se sredi. Bit ce valjda ok onda. Hvala

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Cure evo jednog pitanja pa molim pomoć.
    vidim da svako jede što mu paše i da tu nema nekih zabrana.
    Mene zanima što ste jele da bi imale više mlijeka.
    Patronaža mi je rekla da je za to dobro kruh i maslac i toplo mlijeko i savjetovala mi čaj od piskavice.Ja ga koristim već dva mjeseca i moram priznati da mislim da imam rezultate.
    Zanima me imate li kakav savjeto što je još dobro za to.

    Hvala

  41. #141
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Pesa prvotno napisa Vidi poruku
    Cure evo jednog pitanja pa molim pomoć.<br>
    vidim da svako jede što mu paše i da tu nema nekih zabrana.<br>
    Mene zanima što ste jele da bi imale više mlijeka.<br>
    Patronaža mi je rekla da je za to dobro kruh i maslac i toplo mlijeko i savjetovala mi čaj od piskavice.Ja ga koristim već dva mjeseca i moram priznati da mislim da imam rezultate.<br>
    Zanima me imate li kakav savjeto što je još dobro za to.<br>
    <br>
    Hvala
    Pozdrav,
    na žalost (ili bolje rečeno - na sreću ), namirnice ne utječu na količinu mlijeka. Količinu mlijeka definiraju hormoni, odnosno dijete (putem pražnjenja dojke). Jer što se više mlijeka prazni iz dojke, više se mlijeka stvara.

    Postoje neke biljke koje navodno mogu malo potaknuti povećanu količinu mlijeka, ali to je upitno i nije u nekim zamjetnim količinama.

    A ovaj savjet kruh, maslac i toplo mlijeko - moram se nasmijati što jedu krave da bi imale više mlijeka, jel i one konzumiraju mlijeko drugih sisavaca? Vjerojatno sada i sama uviđaš apsurd savjeta koji ti je dala patronažna.

    Stoga, samo doji na zahtjev, nikakve dodatne tekućine ne davati djetetu, ne davati dudu i nema straha da mlijeka neće biti - jer to su (jedine) stvari koje mogu utjecati na količinu mlijeka kod mame
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 08.12.2011. at 15:45

  42. #142
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Piskavica (začin) i ždralovina (galega oficinalis) povećavaju izlučivanje mlijeka, ali ruše tlak i odlično je pitanje što se dogodi kad se prestanu koristiti.
    Mislim da takve stvari ne treba koristiti.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Anchie76 puno hvala na odgovoru.zaista je sad apsurd ovo sa mlijekom.
    Moram priznati da sam nova u donjenju s obzirom da prvog malca sam svojim mlijekom hranila samo mjesec dana i to sam se morala izdajati ( ostao u bolnici nakon poroda pa se navikao na bocicu) i ja sam zbog jakog stresa jednostavno ostala bez mlijeka.
    svaki savjet mi sada dobro dodje.
    sada mi molim te jos samo reci zašto ne duda?Doduše on je odbija pa mu je ne dajem previše ali ju je par puta imao.
    Hvala puno.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Anchie76 puno hvala na odgovoru.zaista je sad apsurd ovo sa mlijekom.
    Moram priznati da sam nova u donjenju s obzirom da prvog malca sam svojim mlijekom hranila samo mjesec dana i to sam se morala izdajati ( ostao u bolnici nakon poroda pa se navikao na bocicu) i ja sam zbog jakog stresa jednostavno ostala bez mlijeka.
    svaki savjet mi sada dobro dodje.
    sada mi molim te jos samo reci zašto ne duda?Doduše on je odbija pa mu je ne dajem previše ali ju je par puta imao.
    Hvala puno.

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Zanima me jel se moze jesti cokolada kad dojis? Citam da nesmije se jesti a ja bi ubila za kocku cokolade imam velike napadaje gladi a pogotovo zelja za slatkim.

  46. #146
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me jel se moze jesti cokolada kad dojis? Citam da nesmije se jesti a ja bi ubila za kocku cokolade imam velike napadaje gladi a pogotovo zelja za slatkim.
    prvi put čujem da se ne smije jesti čokolada.

  47. #147
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    prvi put čujem da se ne smije jesti čokolada.
    ne smije se jest ak dete je sklono i ima atopijski dermatitis

  48. #148
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Pesa prvotno napisa Vidi poruku
    Cure evo jednog pitanja pa molim pomoć.
    vidim da svako jede što mu paše i da tu nema nekih zabrana.
    Mene zanima što ste jele da bi imale više mlijeka.
    Patronaža mi je rekla da je za to dobro kruh i maslac i toplo mlijeko i savjetovala mi čaj od piskavice.Ja ga koristim već dva mjeseca i moram priznati da mislim da imam rezultate.
    Zanima me imate li kakav savjeto što je još dobro za to.

    Hvala
    Najbolje ti je da jedeš ono što voliš i ono što je zdravo, glavno da jedeš. Nikakvi posebni čajevi ti ne trebaju. I nikakva posebna hrana.
    Jedino da baš gladuješ ili ne uzimaš tekućinu moglo bi smetati proizvodnji mlijeka.
    Nikad ne pijem mlijeko, ni kravlje ni bilo koje, niti ne jedem maslac, a mlijeka je bilo i viška.

  49. #149
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne smije se jest ak dete je sklono i ima atopijski dermatitis
    Dakle to apsolutno NEMA NIKAKVE veze s dojenjem, nego s tim što dijete ima određenu bolest.


    Citiraj malo janje prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me jel se moze jesti cokolada kad dojis? Citam da nesmije se jesti a ja bi ubila za kocku cokolade imam velike napadaje gladi a pogotovo zelja za slatkim.
    Dakle, žene koje doje mogu normalno pojesti čokoladu kao i svaku drugu namirnicu.
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 13.12.2011. at 15:32

  50. #150
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Pesa prvotno napisa Vidi poruku
    Anchie76 puno hvala na odgovoru.zaista je sad apsurd ovo sa mlijekom.
    Moram priznati da sam nova u donjenju s obzirom da prvog malca sam svojim mlijekom hranila samo mjesec dana i to sam se morala izdajati ( ostao u bolnici nakon poroda pa se navikao na bocicu) i ja sam zbog jakog stresa jednostavno ostala bez mlijeka.
    Nisi zbog stresa ostala bez mlijeka, nego zbog toga što se izdajanjem često dogodi da mama ne može toliko efikasno prazniti dojku kao što je prazni dijete pa se s vremenom pravi sve manje i manje mlijeka (kako je ti manje prazniš, manje se pravi), a i činjenica da je dijete pilo na bočicu isto je odmoglo dojenju. Tako da NISI ostala bez mlijeka zbog stresa, nego ti se količina smanjila zbog nedovoljnog pražnjenja dojke. To ti govorim zato da znaš da mlijeko ne može nestati zbog stresa, i da ti pojasnim zbog čega ti se to dogodilo - da se oslobodiš straha sada Za vrijeme stresa se čak pojačano proizvodi mlijeko, ali teže izlazi van, i u kombinaciji s izdajanjem (koje ide vrlo teško većini žena), vrlo je teško održati laktaciju...


    svaki savjet mi sada dobro dodje.
    sada mi molim te jos samo reci zašto ne duda?Doduše on je odbija pa mu je ne dajem previše ali ju je par puta imao.
    Hvala puno.
    Sisanje dude (kao i dude na bočici) je drugačija tehnika od sisanja dojke. Djeca često moraju savladati tehniku sisanja dojke, i ukoliko im se u počecima daje duda ili bočica postoji velika šansa da će odbijati dojku (ili je lošije prazniti) zato što im je tehnika sisanja bočice puno lakša za savladati (manje mišića moraju koristiti itd). Dakle, ne treba davati dudu barem 6 prvih tjedana, jer nije vrijedno riskiranja prestanka dojenja zbog toga.

    I drugi razlog je taj što bi dijete svaku potrebu za sisanjem trebalo zadovoljiti na dojci, na taj način se osigurava da jede kada god ono želi i na taj način uspješno regulira količinu mlijeka kod majke. Ukoliko se djetetu da duda umjesto da mu se ponudi dojka, nesvjesno se u stvari utječe na količinu mlijeka, tj. smanjuje ju se, jer umjesto da je dijete ispraznilo određenu količinu mlijeka kod mame sisajući (i time potaknulo novu proizvodnju), ono je sisalo dudu a mlijeko je kod mame ostalo u dojci (i nije potaknuta nova proizvodnja mlijeka). A da ne govorimo da to sve može dovesti i do nedovoljnog dobivanja na kilaži, pa se onda proglasi da "mama nije imala dovoljno mlijeka", ili "mlijeko nije bilo dovoljno kvalitetno" ili nešto u tom smislu, a naravno to uopće nije istina, nego je problem što dijete nije svako sisanje zadovoljilo na dojci, nego je sisalo dudu i u konačnici nije konzumiralo dovoljno mlijeka i nije dobilo dovoljno na kilaži.

    Zato ne duda (barem u počecima, tj. prvih 6 tjedana barem)

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •