Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 282

Tema: Dojenje i prehrana

  1. #151
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me jel se moze jesti cokolada kad dojis? Citam da nesmije se jesti a ja bi ubila za kocku cokolade imam velike napadaje gladi a pogotovo zelja za slatkim.
    Bolje da ti ne napišem koliko ja dnevno čokolade pojedem. Sram me

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Anchie76 puno ti hvala na ovom objasnjenju.Moram priznati da ove stvari nisam znala i kada ovo čitam sve ima nekog smisla.
    Znači stvar je vrlo jednostavna samo dojiti i to je to.

  3. #153
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Tako je

    Kad bi sve žene to znale, ne bismo nikada u svom životu čule pitanje "jel imaš mlijeka"

  4. #154
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    imam i ja jedno pitanje vezano za prehranu dok dojim. malecki ima 3ipo mjeseca, imao je grčiće,i kad sam izbacila ono što mi se činilo da mu smeta, prestali su. međutim prije par dana smo u prehranu ubacili kruh sa sjemenkama, crni, jer smo odlučili bojkotirati bijeli. otada je malo nemirniji, kaki vodenkasto, i malo pjenasto.je moguće da su je zasmeta taj kruh sa sjemenkama. tako je fin i ne jedem ga puno ka šta sam jela bili. očito da ću ga se morat odreć

  5. #155
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    možda u sebi ima soje ili nekaj slično kaj mu smeta, imaš i drugih finih kruhova ako želiš bojkotirat bijeli, vidi za ražene, ( ne znam dal imate Frumentum tamo dole, ali njihov Gazdin kruh je gazda nad gazdama)

  6. #156
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je možda slučajna podudarnost.

    ima li još kakvih promjena osim pjenušave i rijetke stolice?
    ima li kakvih promjena na tvojim bradavicama?

  7. #157
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    nema ništa, iste su ka prije. mali lipo ciki, i sve ok. mislim da ću ostavit par dana kruh. ništa drugo nisam prominila ni dodala. ne znam šta bi drugo moglo bit

  8. #158
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    evo samo da javim, da od jučer popodne nisam jela onaj lipi kruh sa sjemenkama, nego sam uzela raženi. stolica je lipe žute boje, nije vodena, a on je lipo jutros odspava. mislim da je ipak bilo radi kruha i suncokretovih sjemenki u njemu...

  9. #159
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nije ti to onda od toga kruha
    ne može se organizam očistiti za dvadesetak sati, a pogotovo što i njemu treba da probavi to što je pojeo.

    kada ukidamo npr. mliječne proizvode zbog sumnje na dječju alergiju, čekamo 2 tjedna da vidimo rezultate.

  10. #160
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    pa od čega onda može biti?uopće mi nije jasno.jučer je bila zelenkasta, ne skroz, ono blaga nijansa, a danas je normalne boje.

  11. #161
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mogla je biti neka virozica

  12. #162
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    pa sad kad malo razmislim, imao je začepljen nosić i kašljao je onako zrelo. moguće da je onaj sekret progutao pa da je zato stolica sluzava, je li tako?

  13. #163
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je jedan od najčešćih razloga

  14. #164
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    hvala puno apricot, ko će više popamtit sve. trudim se, ali evo nekad uopće ne povežem. hvala

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Ja sam rodila u 5 mj i patronažna je taman došla s nekog seminara o dojenju i prehrani.Najnovija preporuka je da mama jede sve,uključujući agrume,jagode i mahunarke.Samo da se izbjegava pretjerano slano ili ljuto,ali to nije zdravo ni za majku koja ne doji.Naravno,ako su alergijske reakcije u pitanju onda tu hranu izbaciti.Svi ostali simptomi poput vjetrova i grčića su 99% problem nepravilnog dojenja ili jednostavno genetika.Neka djeca imaju grčeve,neka nemaju i točka.Najveće iznenađenje joj je bila informacija da se tolerira čak 3 tjedna bez stolice kod isključivo dojene bebe,ako dijete izgleda i ponaša se zdravo.

  16. #166
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    meni je patronažna rekla da izbacim vegetu, presoljenu, paprenu i šufiganu hranu. jesam, ali mali je bija napuhan ka da je cilu lubenicu proguta. imala sam puno mlika, LD je bija prejak, još je uz sve coktao dok doji. sve u svemu bija je ko lubenica. i nije ima stolicu. jedva jednu dnevno. ne bi se ja brinula da ostatak dana nije patija naprežući se, a ono ništa. u apoteci su nam dali one probiotičke kapi, ali nisu pomagale. bija je pun zraka. i bilo mi ga je milo koliko se jadan mučio. pa smo uzeli Sab Simplex i spasija nas je.kad su počeli vjetrovi nisu se zaustavljali,ali svejedno nisam tila riskirat i pazila sam šta jedem.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Mi smo muku mučili s vjetrovima i kakicom s prvom curkom.Ja sam imala toliko mlijeka da dok sam dojila na drugoj sam morala držati ručnik.Oni ulošci za grudnjak su bili 0 bodova.Ona bi se tako nagutala zraka,a kad je trebala kakati je tiskala u glavu,a ne na guzu.Sva bi poplavila.Jaaako se mučila.Jednom smo napravili manevar s toplomjerom-uzorak na stropu je vidljiv i 3 godine poslje.Uglavnom,nama je pomoglo jako stisnuti nogice na trbu...greška je što to svi naprave prenježno.Tako nam je krenulo,a poslje kad je skužila di da "stisne" je bilo pjesma.
    Koliko ti beba ima mjeseci?

  18. #168
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    sad će 4. miseca. i mi smo masirali trbuh, u smjeru kazaljke, i to po sat vrimena, pa bi bilo malo bolje, ali nakratko. isto bi se od napinjanja zacrvenio cili. šta si rekla za jastučiće potpisujem, ja sam držala gazicu, jer bi se jastučić toliko natopija da bi se do jutra sve promočilo. nula bodova.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Bitno je da fest stisneš nogice.Sjeti se poroda,lakše tiskat s nogama u zraku!Tada beba pruža otpor i od muke se pokaki.I kad masiraš trbicu treba malo jače stisnuti.Onog glađenje ih samo iritira.Jesi probala vrh toplomjera u guzu???( vrh namočiš u kremu,pa lagano u krug oko guze i samo malo u guzu)NAPOMENA:zaštiti sebe i namještaj oko sebe!

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Prvo masiraš,a onda noge na trbicu.

  21. #171
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ovo stavljanje toplomjera u guzu nikako nebi preporučila , to je zapravo jedna vrlo invazivna i nimalo ugodna metoda.
    Radije masirati trbuščić, raskomotiti dijete (skinuti/raskopčati pelenu) ili jednostavno primjeniti jednu bezpelenašku metodu
    bebu iznada lavaboa/kahlice/neke posude 'posjesti' u rukama, evo i slikica http://www.google.hr/imgres?q=potty+...:0&tx=38&ty=86

  22. #172
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nikako toplomjer u guzu!! Ajme, jel bi vama to pasalo da vam netko to napravi ak ne možete na WC? ne vjerujem da bi, pa otkud ideja to raditi djeci? Znam znam.. preporuke kojekoga, da, ali stare i nadasve moguće opasne.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Pobogu,pa ne cijeli toplomjer u guzu!!!!Poanta je osvijestiti dijete gdje je guza tj poškakljati da se počne napinjati.Onaj tanki dio se namaze kremom i time se poškaklja u krug oko guze ili vrh malo umetnuti (malo znači 2 mm).Invazivnije je brisanje guze poslje kakanja.To nije niti malo bolno,dapače,moja curka je to shvatila kao igru.U sobi mora biti toplo i naravno dijetetu to mora pasati,ako negoduje postupak nema smisla.

  24. #174
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bože sačuvaj cijeli toplomjer u guzu Treba osvijestiti dijete gdje je guza? svašta... pa kao da ono ne zna gdje je, kao da nije nikad kakalo u životu prije. Kako se znaju pokakati nakon poroda, a i prije nekada?

    Toplomjer u guzu nikad niti malo!

    Na stranu to da je ta praksa štetna u fizičkom smislu, smatram da je također vrlo štetna u psihičkom smislu. Da li je mudro navikavati dijete da ga se treba stimulirati iz vana da se pokaka, umjesto da ono samo prepoznaje potrebe tijela?

    Puno puta smo već zaključili tu na forumu da je to vrlo loša praksa kako god da se okrene.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Kada se radi o djetetu koje trpi jake bolove u trbuhu,ono u tom trenutku ne zna "gdje je guza" jer da zna pokakilo bi se.Dakle,ne govorimo o djetetu koje teško kaka,ima tvrdu tolicu ili jednostavno nema potrebu.Dojenoj djeci se tolerira čak do 3 tjedna bez stolice(ako nije u bolivima).To je podatak sa zadnjeg seminara o prehrani dojenčadi za patronažne sestre.

    Ovo da li će dijete steći naviku je i mene brinulo,pa sam pitala pedijatricu.Ona mi je objasnila upravo ovo gore napisano.Nama je toplomjer bio potreban samo jednom,poslje smo sve uspjlei rješiti masažom i pritiskanjem nogica na trbuh.Toplomjer ne služi otvaranju guze već kao podražaj.

    Fizijatrijske vježbe se izvode na temelju podražaja koje potiču reflekse.Ovo je identična situacija.Nemaju sva djeca iste potrebe,zato nije pametno odbacivati prijedloge stručne osobe samo zato jer ta situacija nije(srećom) snašla vas.

















    Na stranu to da je ta praksa štetna u fizičkom smislu, smatram da je također vrlo štetna u psihičkom smislu. Da li je mudro navikavati dijete da ga se treba stimulirati iz vana da se pokaka, umjesto da ono samo prepoznaje potrebe tijela?

    Puno puta smo već zaključili tu na forumu da je to vrlo loša praksa kako god da se okrene.[/QUOTE]

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    anchie,sad tek vidim da mi je pobjegao tvoj citat na dnu.još nisam savladala sva čuda foruma.

  27. #177
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    I meni su savetovali kada nije kakila dva dana toplomer u guzu- rekla sam nikada! Meni su to radili kao maloj posle operacije slepog creva i danas se naježim kada se setim. Isto kao i guranje sapuna, krema i drugih spravica koje bi izgleda trebale da deluju laksativno ili neznam kako. Zašto ne bi malo obratili pažnju zašto je do zatvora došlo i pokušali to regulisati pravilnom ishranom ili vežbama. Mislim da ako postoji problem u radu creva neće se ništa postići podražajem rektuma. To me asocira na guranje prsta u usta da bi se izazvalo povraćanje.

  28. #178
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    nali laf nije rekla ništa čudno i ništa neobično, to je praksa koja je raširena svugdje. Ko će je prihvatiti nek je prihvati, ko neće ne mora. Meni je vaša reakcija nenormalna, napali ste ženu ko da je rekla ne znam što. Ja nemam običaj na taj način izazivati bebi stolicu jer nemam potrebu za tim ali ima beba koje muku muče sa stolicom i po meni ovo je dobar način da se s vremena na vrijeme dijete olakša. Nikakve traume neće imati od toga. Anchie, u kakvom psihičkom smislu dijete može imati traume? Kako vi uopće mjerite bebama temperaturu?

  29. #179
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vi uopće mjerite bebama temperaturu?
    pa pod pazuhom.. barem je to lako kad su mali.

    u životu mu nisam gurnula toplomjer u guzu.

    Ta praksa JE raširena, ali sama činjenica da je raširena ne znači da je dobra, jer nije! A obzirom da se post nalazi na podforumu "dojenje" osjećam da mi je dužnost reagirati na mitove.

  30. #180
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Super, to je tvoje mišljanje, ja ne mislim da je to ikakav mit. Dozvoli da drugi ljudi rade nešto na drugačiji način. Meni je osobno puno traumatičnije i nenormalnije npr dojenje petogodišnjaka nego guranje vrha toplomjera u guzu novorođenčetu ali eto, svatko ima svoje mišljenje o svemu, pa tako i o ovoj temi

  31. #181
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nije to moje mišljenje.. to je mišljenje pametnijih od mene, a ja ga samo prenosim, a obzirom na podforum na kojem se nalazi tema, da - smatram da mi je dužnost reagirati na loše savjete koji se (u najboljoj namjeri) upućuju drugima.

  32. #182
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ok

  33. #183
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    Sjeti se poroda,lakše tiskat s nogama u zraku!
    božesačuvaj

    ja mislim da je lakše tiskati u npr. čučnju. zašto kad ideš na wc ne sjediš s nogama u zraku? misliš da bi ti tada bilo lakše 'obaviti'?

    zašto ne bismo probali s djecom postupati ko s odraslima, namjestiti ih u prirodan položaj za obavljanje nužde (ko da sjede na wc-u ili čuče)? lijepo skineš pelenu, uzmeš dijete na ruke, raširiš nožice i držiš u zraku iznad npr. kahlice.
    tako jednostavno a tako učinkovito

  34. #184
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vi uopće mjerite bebama temperaturu?
    Ispod ruke i jednom i drugom, oduvijek

  35. #185
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    Ispod ruke i jednom i drugom, oduvijek
    a mi u uhu

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Anchie,mi o guzicama ti o cicama!
    Mislim da nema razloga za takvu reakciju.Ovo je još jedna u nizu proširenih tema i nitko nije rekao da dijete treba piti traubisodu jer mamono mlijeko nije dobro.Radi se o drukčijim svjetonazorima.Kako Trina gore reče,meni isto nije ok da dijete doji i šalje poruke s mobitela,a tebi nije ok toplomjer u guzu...ali u najmanju ruku je glupo reći da je to štetno ili nezdravo.
    Ako netko želi djetetu mjeriti temperaturu u guzi i čistiti uši štapićem,neka to učini.Gotovo sam sigurna da neće imati traume.

  37. #187
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    Ako netko želi djetetu mjeriti temperaturu u guzi i čistiti uši štapićem,neka to učini.Gotovo sam sigurna da neće imati traume.
    možda neće imati traume, ali će možda imati posljedice
    sad smo već jako OT, ali čišćenje ušiju sa štapićem može imati gadne posljedice, kao i nepotrebno guranje stvari u guzu, pogotovo kad je dijete nemirno jer ga boli trbuščić jer ne može kakati pa se vrti, grči itd.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Puntica,mislimo isto,ali od silnog zgražanja nisi to primjetila.Kad su nogice pritisnute na trbuh dijete čuči.Okomito ili vodoravno je u ovom trenutku manje bitno.Tako ga animiramo da tiska.
    A što se tiče emitiranja odraslih...dijete mora biti dijete prije nego što postane odraslo.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Dijete možemo ozlijediti koječime,ali tako možemo u nedogled.

  40. #190
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    Puntica,mislimo isto,ali od silnog zgražanja nisi to primjetila.Kad su nogice pritisnute na trbuh dijete čuči.Okomito ili vodoravno je u ovom trenutku manje bitno.Tako ga animiramo da tiska.
    A što se tiče emitiranja odraslih...dijete mora biti dijete prije nego što postane odraslo.
    ne mislimo isto (i ne zgražam se)
    meni čučanje nije ležanje na leđima dok su mi nogice pritisnute na trbuh. u tom se položaju ne bih mogla pokakati (ili bih, ako bih baš morala, ali jako jako teško)
    ne bih se složila s tobom da je okomito i vodoravno manje bitno. ako stojimo okomito onda nam i sila teže pomaže, zar ne? pritisak je točno tamo di treba biti. dok ležimo (pa makar nam noge bile i na čelu) pritisak je na leđa i križa, a ne na anus.

    da je stvarno jednostavno kakati u okomitom položaju, wc školjke bi se radile u obliku ležaljke

    a ovo o imitiranju odraslih uopće ne kužim. fiziološke potrebe su fiziološke potrebe. i kod djece i kod odraslih

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Moje malo krezubo stvorenje kaka na leđima,na trbuhu i na boku,ali na wc se ne zna popet.Isto tako ne zna ni pustit vodu.Osim toga,svi ćemo jednom opet kakat ležeći.Hajde da ne zamaramo normalne ljude nenormalnim postovima.Fala.

  42. #192
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    Moje malo krezubo stvorenje kaka na leđima,na trbuhu i na boku,ali na wc se ne zna popet.Isto tako ne zna ni pustit vodu.Osim toga,svi ćemo jednom opet kakat ležeći.Hajde da ne zamaramo normalne ljude nenormalnim postovima.Fala.
    ne kužim kakve veze ima puštanje vode i penjanje na wc?!?!?!

    samo kažem da je prirodniji i normalniji položaj za kakanje ako dijete ne leži na leđima nego ga uzmeš na ruke, nasloniš njegova leđa na svoja prsa, raširiš mu noge i držiš ga u tom položaju da mu olakšaš. ne mora samo nakon toga pustiti vodu

    naravno da ne moraš tako za svako kakanje, ali ako dijete ima problema, možeš mu tako olakšati
    Posljednje uređivanje od puntica : 18.01.2012. at 16:33

  43. #193
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Anchie,mi o guzicama ti o cicama!
    Znam neke stvari o "guzicama" jer su one vrlo često direktno povezane s dojenjem.. i jer ima djece koja isključivo doje a ne kakaju danima itd. Dakle, to uopće nije nepovezano. Definitivno je povezanije od nekakanja i toplomjera

  44. #194
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni nije normalno ni da bebe seru u pelene, a kamoli lezecki

    al ja sam ona krajnja radikalna struja

  45. #195

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Pozdrav, imam pitanje, zanima me mogu li dok dojim jesti sjemenke lana, buče, suncokreta, sezama usitenjene i izmiješane s jogurtom (kao i tijekom trudnoće) ili se to ne preproruča? Također me zanima, budući mi je patronažna sestra rekla da se ne preporučuje pijenje čajeva (iako je nisam pitala konkretno), mogu li se piti čajevi (npr pola litre dnevno), odnosno, imam puno šipka, kamilice, nevena, lipe (sve sam sama brala i sušila) pa bih to pila (kao i tijekom trudnoće) ali se ne usudim da ne naškodim bebi (beba ima mjesec dana i nema grčeve i super napreduje)? Budući mi je patronažna rekla da se niti jogurt ne preporuča, zanima me kakav je vaš stav po tom pitanju, hvala unaprijed.

  46. #196
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    možeš i jogurt i sjemenke i čaj. ne uzbuđuj se i uživaj s bebicom

  47. #197
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možeš sve
    ne pretjeruj s čajem od kadulje i lipe
    jogurt je ok osim ako bi se ustanovilo da dijete reagira na mliječne proizvode

  48. #198

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    a mi u uhu
    Moram priznati da mi ovakva mjerenja temperature ne zvuče bolje nego u guzi (osim za stariju djecu). Vjerujem da je mjerenje temperature jednostavno nužno zlo (osim dlanom na čelo, ali to nije nešto što se može preporučiti kao pouzdano). Moji su kao bebe uvijek bili nemirni kod pokušaja mjerenja temperature ispod pazuha i u uhu pa mi je bilo i jednostavnije i pouzdanije mjeriti rektalno (mada već dugo "mjerim" rukom na čelo i osjet me ne vara - ako im netko drugi mjeri pod pazuhom ili u uhu - šize!). Osim toga, ne vidim kako dati bebi antipiretik osim rektalno, a radi se o većoj površini nego par mm vrha toplomjera ...

  49. #199
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja recimo uopce ne mjerim temperaturu, vidim/osjetim kad su vruci i kak se ponasaju, ne znam tocno kaj bi mi pomoglo da znam jel im temp 39 ili 39,5, mislim koja je tocno razlika, i ne spustam temp dok nisu klonuli ili kad procijenim da treba. inace samo ostaju doma odmarati, piju tekucinu i cekamo da prode, to su moji nacini lijecenja

  50. #200
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Ne znam je li se nekoj od vas ovo dogodilo; smotana majka (a to sam ja) je pojela slani kikiriki. Eto, slavili smo rođendan mog starijeg sina, ja sam se zapričala, skroz zaboravila da imam i bebu, da dojim, ne znam ni koliko sam pojela... Po noći se budio za jesti (da,da, znam da sam se hvalila da moj ne jede po noći,ali eto, okrenuo je ploču ), a ujutro kad sam ga presvlačila, imala sam šta vidjeti! Bio je sav u stravičnom osipu, sav je bio crven! Odjurila sam u hitnu, tamo su me ošpotali kako mi je uopće palo na pamet jesti kikiriki jer je to jaki alergen. Odmah su mu dali injekciju u guzu i recept za fenistil kapi. Osjećala sam se tako grozno, kao najgora mama na svijetu...Danas mu je puno bolje, još mu je malo crveno ispod pazuha, ali prolazi.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •