Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 282

Tema: Dojenje i prehrana

  1. #201
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    koliko je dijete staro?
    nemoj si predbacivati uopće

  2. #202
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    6 mjeseci i tjedan dana. Do sada nismo nikad imali nikakve reakcije na bilo što što sam pojela, a stvarno sam jela svašta... U hitnoj su mi rekli da neka djeca reagiraju jako i na kivi, to nisam znala ( a ja sam ga jela u par navrata, ali nije mu bilo ništa ).

  3. #203
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Moj je bebač reagirao kada sam pila kravlje mlijeko prvih dana dojenja, imao je grčeve, čim sam prestala prestali su i grčevi. Izbjegavala sam prezačinjenu hranu drugo ništa posebno...

    Laura, želim vam brz oporavak!

  4. #204
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    laura u svakom slučaju dodatni oprez kod uvođenja dohrane, napose kod orašastog i citričnog voća

  5. #205
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    a što si ti misla, da drugi ne jedu kikiriki, pa ja sam živila na njemu kao dojilja. I inače ga trpam nemilice.
    Jednostavno niste imali sreće, na bilo što je mogao bit alergičan. Važno da je dobro prošlo.

  6. #206
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Laura prvotno napisa Vidi poruku
    6 mjeseci i tjedan dana. Do sada nismo nikad imali nikakve reakcije na bilo što što sam pojela, a stvarno sam jela svašta... U hitnoj su mi rekli da neka djeca reagiraju jako i na kivi, to nisam znala ( a ja sam ga jela u par navrata, ali nije mu bilo ništa ).
    eto, to ti je pokazatelj da neke stvari ne možeš predvidjeti.
    djeca su nam nekada i testeri

    važno je da je osip na koži jedina posljedica, pa sada polako.
    i, kad budeš njemu uvodila arašide, pričekaj i polako.

  7. #207
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Hvala na savjetima, pazit ću! Ja sam inače pravi paničar, a pogotovo me je strah tih alergija. Znači li to da će i kao stariji biti alergičan na kikiriki i kako da to provjerim a da mu ne ugrozim zdravlje? Eto, ja sam pravi paničar Već sad zamišljam da mu netko da smoki npr. u parkiću, dok ja ne vidim i da se počne gušiti... eto kako moj mozak funkcionira

  8. #208
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    E da, mislim da ovo pitanje spada više u topic o dohrani, ali se tiče ovog problema.. Kupila sam mu proso... Na ambalaži piše da može sadržavati tragove glutena, lješnjaka, oraha, badema, soje i sezama ?! Što sad? Da mu uopće ne uključim proso u dohranu ili da mu probam dati malo?

  9. #209
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ak je i stariji alergičan na kikiriki, jase ne bi usudila jest kikiriki u njegovoj blizini

  10. #210
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ne kužim onaj smjeh na kraju ali kikiriki i smoki su stvari koje ubijaju i mirisom, specifična namirnica

  11. #211
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Joj, tek sad vidim kako je ispalo ovo sa smijehom! Ne, nisam se smijala tome da mi se dijete guši u parkiću, nego svom mozgu koji paničari par godina unaprijed Stariji nije alergičan na kikiriki.

  12. #212
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Laura prvotno napisa Vidi poruku
    Znači li to da će i kao stariji biti alergičan na kikiriki i kako da to provjerim a da mu ne ugrozim zdravlje?
    a kaj s ovom rečenicom, tu pišeš da je alergičan

  13. #213
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Ma pišem brzinski jer nosam bebu i usput kuham ručak Nisam mislila kao i stariji sin, nego hoće li on kad bude stariji biti alergičan ili se to može promijeniti... Nisam ih baš dobro u hitnoj skužila, oni su mi rekli da mame koje doje ne smiju jesti kikiriki jer je to veliki alergen i često bebe tako reagiraju. Pa sad ne znam znači li da će i u starijoj dobi, za par godina biti alergičan ili se to može kroz godinu, dvije promijeniti.

  14. #214
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ak je alergičan na kikiriki, nažalost alergičan je na njega cijeli život, to je takva namirnica koja bija kad stigne.

    Moja je mala alergična isto na kikiriki, nikad u životu ga nije jela, ni ja dok je bila dojena, ali je u par navrata mazana s jednom jako hvaljenom kremom protiv atopijskog ( po preporuci specijaliste) i mala je zaznuta za cijeli život, bilo bi mi draže da je koji pojela, nek ovak

  15. #215
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Ajme, užas, baš mi je žao! Zašto kažeš da je zeznuta za cijeli život zbog kreme, što se dogodilo?

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    kaj nije dosta da je alergična na njega s najvišem stupnju, samo radi toga jer je u najgorem dijelu atopijskog ( a njoj je bio baš jaki+ velike alergije na stvari koje direktno nikad nije jela) mazana s tom kremom.
    pazi na klinca i svaku stvar odvagni više puta da li da ili ne

  17. #217
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Potaknuta drugom temom u kojoj se spominje kadulja...smije li dojilja med od kadulje?
    Mislim, ja jedem sve, al ovo mi sad upalo u oko...

  18. #218
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma smije

  19. #219
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ok, hvala

  20. #220
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Da li smije dojilja čaj od lipe,čitala sam da je dobar za smirenje,ali ja ne bih vise od 4dcl na dva puta dnevno!?!?

  21. #221
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Lipov čaj nije preporučljiv (za trudnice, dojilje, ljude koji imaju problema sa srcem).
    U kom smislu ti treba za smirenje?
    Jako dobar za raspoloženje, smirenost i općenito ravnotežu je zob trava/zob slama. A ide itekako uz dojenje.

  22. #222
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A caj od bazge?

  23. #223
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Gle, i on potiče pojačano znojenje i izbacivanje toksina.
    Koliko sam ja gledala, nije baš preporučljiv (iako sam ja pila sok od cvijeća, npr.), osim u slučaju skidanja temperature.

    Ono što je 100% ok je kopriva, list maline, zob trava, šipak, kamilica.

  24. #224
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Thnx BB
    Ma ja sam cula da je dobar kod alergija pa sam zato pila
    Valjda nisam neko s*anje napravila
    U svakom slucaju, necu ga vise piti

  25. #225
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Suseni cvijet je bio u pitanju, a ne lisce ili one bobice

  26. #226
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Kopriva je izvrsna protiv alergija, a smiješ je piti koliko god želiš (šaka lišća na litru vode i stoji barem 4 sata).
    Ne znam za bazgu, ja je obožavam i baš me čudilo zašto ne.. zaključujem, jer nisam pronašla, da može biti zbog toga što potiče znojenje i čišćenje od toksina. Ne bih znala drugi razlog. Ne utječe na proizvodnju.

  27. #227
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Dobro da bar na proizvodnju ne utjece
    Bas mi zadnja 2-3 dana slabije ciki, pa sam odmah zabrijala da je od toga
    A nadam se da ni toksina nije previse dobila

    Koprivu sam pila, al nisam pustila da se tako dugo namace
    I puno sam pila kombinciju kim/anis/komorac, bas mi je pasalo

  28. #228
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nikad nisam čula da se kopriva za pijenje tak dugo namaće, tu se radi o hladnoj vodi? odnosi li se tvoja šaka na svježu ili sušenu koprivu?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.08.2014. at 10:42

  29. #229
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja radimo po recepturama Susun Weed, ona radi infuzije/iscrpine.
    Suha biljka, topla voda.

  30. #230
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Ma ja sam mislila za smirenje da njega smiri kroz mlijeko kad je u nervozi :D meni ne treba ! Ali vise necu piti,makar,popila sam samo 2dcl u 2dana! Hvala na info BusyBee

  31. #231
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Ja bih jos samo nadodala rooibos caj ili crveni caj,ima puno C vit i nema teina,ja sam ga pila kroz cijelu trudnocu,a pijem ga i sada dok dojim!

  32. #232
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Lipu, cvijet (koji inače koristiš za čaj), stavi u čarapu, zaveži i ubaci u kadicu s vodom i pusti da malo pusti mirisa. To navodno opušta čak i najnervozniju dječicu.
    Može pomoći i lagana baby masaža s bademovim uljem u koje staviš kap eteričnog ulja mandarine.
    Mandarina je izvrsno umirujuća za djecu (smije se koristiti na malima).

  33. #233
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Fora ovo za lipu,a i inace ga kupam u vodi sa malo bademovog ulja i onda ga jos malo izmasiram uljem nakon kupke! Hvala BB

  34. #234
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno


  35. #235
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Da li caj od koprive pomaze u stvaranju mlijeka? Tj zanima me vase misljenje u vezi istog i da li ga koja pije!?

  36. #236
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja ga pijem i pila sam ga u trudnoći i kasnije.
    Korpiva sama po sebi nije biljka koja bi utjecala na produkciju, ali se svugdje spominje kao vrijedna biljka za majke koje doje.
    Vrlo vjerojatno jer podržava majčino zdravlje i bogata je mnogim mikronutrijentima (mineralima i vitaminima) pa na taj načim "podržava" dojenje.

    U mnogim narodima postoji tzv. laktogena hrana, hrana koja ne utječe direktno na stvaranje mlijeka, ali na neki način, podupiranjem majčinog organizma, podupire (stvara preduvjete) za stvaranje mlijeka. Vjerujem da kopriva spada u tu grupu.

  37. #237
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    U mnogim narodima postoji tzv. laktogena hrana, hrana koja ne utječe direktno na stvaranje mlijeka, ali na neki način, podupiranjem majčinog organizma, podupire (stvara preduvjete) za stvaranje mlijeka. Vjerujem da kopriva spada u tu grupu.

    Da,to sam i mislila

  38. #238
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Nisam ljubiteljica kompota, a luda sam za mandarinama i jabukama. Kako one stoje kod utjecaja na dojenje? I što od vitamina C iz prirodnih namirnica smijemo jesti? Negdje mi vrišti da citrusi nisu dobri, kiseli kupus je isto genijalan, a njega isto (valjda ) ne smijemo kad dojimo- ispravite me molim vas ako griješim. Rado bih ga se najela!
    Posljednje uređivanje od zekana : 17.11.2014. at 11:18

  39. #239
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Smijes jesti sve; pusti bapske price.

  40. #240
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Smijes jesti sve; pusti bapske price.
    Sta stvarno??? :D:D:D

    Zekanino TAPKANJE hehe

  41. #241
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zekana, ja sam sva tri puta jela sve
    nemoj nesto ako vidis da bebi smeta

  42. #242
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    zekana, ja sam sva tri puta jela sve
    nemoj nesto ako vidis da bebi smeta
    Ma najgore je što on stalno ima plinove i prdi i grči se i vrišti i dalje- štogod da ja jela ili ne jela. Čitam tu da se tjednima mogu "čistiti" neke namirnice iz tijela, ali što jesti do tada??? Naravno da neću jesti ono što mene napuhuje, nekako mi, recimo, grah ne pada na pamet ni u ludilu. Curici mi JESTE smetalo mlijeko, stvarno sam se bila uvjerila u to. Jednom u mjesecu popijem 2-3 deci mlijeka, a njoj grčevi onda nenormalni! Ali sam u isto vrijeme sve ostalo mliječno jela najnormalnije. Ma ne znam...

    Ja se zapravo nadam da je to mrvu do ishrane i ostatak da je do nezrelosti probavnog sistema. To mogu podnijeti, hehe! Spremna sam i na grčeve i nosanja u marami, prošla sam kroz to. Ali znate i same koliko je teško gledati bebicu kako je u tolikim bolovima da vrišti i grči se... No, proći će i to jednom.

  43. #243
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zekana, sanse da mu smeta nesto iz tvoje prehrane su toliko male da bih ih ja u principu zanemarila. Nema jos ni mjesec dana, nezreo mu je probavni sustav. Nosaj, mazi, masiraj trbuscic i cekajte da prodje. Mozes jesti i ono sto tebe napuhuje, osim ako to tebi smeta. Njemu najvjerojatnije nece.

  44. #244
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zekana, kakav ti je let down? Osjećaš li da ti je3 refleks otpuštanja mlijeka jak, da mlijeko ima periode špricanja iz dojki?

  45. #245
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Zekana, kakav ti je let down? Osjećaš li da ti je3 refleks otpuštanja mlijeka jak, da mlijeko ima periode špricanja iz dojki?
    Jak mi je letbdown... vidim mu na njezno sisanje puna usta mlijeka. I osjetim uvijek kad nadolazi, sve me bude strah kakvo ce mu biti svako iduce povlacenje. Vise nece duze od 5 minuta bez moje topline. Vristanje, grcenje, prdezi kojo su toliko jaki da se i odrastao covjek moze sakriti iza njih!

    Zekanino TAPKANJE hehe
    Posljednje uređivanje od zekana : 20.11.2014. at 19:53

  46. #246
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Jak mi je letbdown... vidim mu na njezno sisanje puna usta mlijeka. I osjetim uvijek kad nadolazi, sve me bude strah kakvo ce mu biti svako iduce povlacenje. Vise nece duze od 5 minuta bez moje topline. Vristanje, grcenje, prdezi kojo su toliko jaki da se i odrastao covjek moze sakriti iza njih!

    Zekanino TAPKANJE hehe
    Ajme Zekana ti već i drugo rodila, čestitam!

  47. #247
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Jak mi je letbdown... vidim mu na njezno sisanje puna usta mlijeka. I osjetim uvijek kad nadolazi, sve me bude strah kakvo ce mu biti svako iduce povlacenje. Vise nece duze od 5 minuta bez moje topline. Vristanje, grcenje, prdezi kojo su toliko jaki da se i odrastao covjek moze sakriti iza njih!

    Zekanino TAPKANJE hehe
    Djeca majki koje imaju jak let down, najčešće imaju problema jer se, dok sišu, bore s navalom mlijeka i često progutaju puno zraka (koji ne može sav izaći podrigivanjem).
    Jesi li probala dojiti u uspravnim položajima, da je dijete na tebi, trbuhom na trbuh, s glavom na dojci, iznad nje? (proguglaj biological nurturing)
    Koliko često mijenjaš stranu na kojoj dojiš? Možda bi produljenje dojenja na istoj strani (dulje od 3 sata), smanjilo nalete mlijeka.

  48. #248
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citrofit i dojenje?

  49. #249
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Djeca majki koje imaju jak let down, najčešće imaju problema jer se, dok sišu, bore s navalom mlijeka i često progutaju puno zraka (koji ne može sav izaći podrigivanjem).
    Jesi li probala dojiti u uspravnim položajima, da je dijete na tebi, trbuhom na trbuh, s glavom na dojci, iznad nje? (proguglaj biological nurturing)
    Koliko često mijenjaš stranu na kojoj dojiš? Možda bi produljenje dojenja na istoj strani (dulje od 3 sata), smanjilo nalete mlijeka.
    Probala sam. Malo mu je lakše. Ali i dalje mu je jako teško. Viče, vrišti i plače. Sad me još dodatno opterećuje to što nije kakao evo četvrti dan. A prdi baš jako i često, plače, grči se... ma uh... sva sam jadna. Ne znam kako da mu pomognem...

    Zekanino TAPKANJE hehe

  50. #250
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Jel mu masiras trbuh? Ja isto imam jak let down i dojim samo lezecki, tako da se ne zagrcne.
    Kad mi je na rukama ili ga tapsam za podrigivanje ili mu masiram trbuh. Nema da se samo nosi.
    Spava na trbuhu jer mu je tako lakse. Ja mu znam staviti svoj dlan ispod trbuha pa ga tako grijem po noci.
    Od prehrane sam izbacila sve mahunarke i kupusnjace. Mlijeko inace rijetko pijem... nije mi se dalo isprobavati sto ga napuhuje nego sam samo izbacila.
    I sad zna imati grceve ali puno manje nego prije ovog svega. I da, dajem mu torminalis sirup.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •