Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 282

Tema: Dojenje i prehrana

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Dojenje i prehrana

    Na nekom topicu sam naletjela na informaciju da mama ne jede sve zato što doji - kako ne bi naškodila djetetu.
    Pa me zanima mislite li da hrana koju dojilja jede (u normalnim količinama) može negativno utjecati na probavu ili zdravlje djeteta, kako se prepoznaje ako bebi nešto ne odgovara...
    Do jučer se govorilo da se ne jedu mahunarke, agrumi...
    Što mislite o tome?
    Ima li hrana utjecaj na proizvodnju i količinu mlijeka?

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Kada sam rodila Lovru, dobila sam savjet od patronažne da u početku pripazim na hranu, u smislu da ne jedem (ako ne moram) hranu koja napuhuje ili koja može izazvati alergije (npr. jagode, kivi, lubenicu, itd.,...).
    U osnovi ja sam jela sve, izuzev graha, mahunarki, kuruze, jagoda, kivija, i sl..Klopa koja je bila pripremana bila je kuhana, lešana ili pirjana (govorim samo o prva 2 mjeseca, kasnije sam počela klopati gotovo sve osim graha, a i to sam počela sa lovrinih 5 mjeseci (u međuvremenu bilo je ljeto..) i sl.). Negdje sa Lovrinih mjesec dana dodala sam malo kuruze u klopu (rižu sa mesom). Od grčeva nismo spavali niti Lovro niti ja. Druga stvar koja "nas je uništila" bile su šljive (u kompotu) i suhe marelice ...pogađaš sve za probavu...užas.....urlali smo i previjali se do jutra.

    Kod mene je ovaj savjet o klopanju bio stvarno ok, jer sam se ja mučila jaaaakooo dugo sa šavovima i sa hemeroidima (oko 1,5 mjesec). S tim da smo mi jeli puno (cca 5 puta dnevno), raznoliku hranu, bogatu željezom. Lovro je super napredovao, kasnije se pokazalo da nije bio anemičan (nisam niti ja).

    Ono što ja mislim: u redu je da se pripazi na način pripreme hrane, možda i da se određene namirnice (potencijalni alergeni) preskoče do cca 3 mjeseca bebine starosti (nerazvijena crijeva, grčevi, koliki), ali se mama MORA hraniti hranjivim namirnicama. Mama NE SMIJE živit samo na bistroj juhici...

    Osobno ne mislim da će joj nestati mlijeko, ali ako mama ne unese dovoljnu količinu hranjivih tvari u svoj organizam, beba će kroz mlijeko biti zakinuta vjerovatno za iste tvari (kad ih potroši iz maminog organizma). I ne samo to, mama neće imati dovoljno energije, postaje nervozna, umorna a sve to vodi ka uspješnosti (i voljom za) dojenja.

    Eto to ja mislim...

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja pak mislim da mama može jesti apsolutno sve.

    ako eventualno primijeti da bebi nešto ne paše (grčevi, vjetrovi, osip, lišajevi po licu...), onda to izbaci iz prehrane.

    tako sam se je morala odreći vrhnja, badema, kikirikija i lješnjaka.

    agrume, mahunarke, jagode i ostalu nazovi problematičnu hranu sam od početka normalno jela i zari nije smetalo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    ja sam nakon poroda jedno vrijeme "pazila" što jedem - tj. jela sam dosta na lešo, juhice...izbjegavala sam mahunarke i agrume, jako začinjeno i sl.
    inače, vid nije imao grčeve tih prvih mjeseci pa sam ja vremenom počela jesti sve i nikad nisam vidjela neku posebnu vezu između onog što jedem i njegove probave, nije bilo nikakvih problema.
    uvijek sam pazila da uzimam dosta tekućine, prije svakog podoja, i proizvodnja mlijeka mi je uvijek bila o.k.
    mene je više mučilo kako će utjecati moje pijenje kave ili čaja, pa sam i to jedno vrijeme izbjegavala, a kasnije počela piti u malim količinama.

    sad mislim da dojilja može jesti sve, ali umjereno / ja općenito preferiram "lakšu" hranu../.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, pijenje tekućine...

    ja inače pijem užasno malo tekućine (maksimalno 3 dcl soka dnevno).
    tako sam pila i na početku dojenja a i sad (jer mi se bljuje kad popijem više od toga, a pogotovo ako je riječ o velikim količinama vode).

    kod mene to uopće nije utjecalo na količinu mlijeka, odnosno uvijek sam ga imala dovoljno.

    ne znam, možda sam ja neki ekstra slučaj, pa drugima treba ipak više tekućine, ali mislim i da nacenavanje s litrama i litrama vode isto apsolutno nije potrebno.

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    slično kao anek. prvih par tjedana izbjegavala sam sirovo voće i povrće, jela samo kuhano i probava otišla k vragu. onda sam prešla na "normalnu" prehranu, jedino nisam jela jagode jer mi je andrejček bio premali da riskiram reakciju. ionako nije bila sezona graha i agruma, pa sam s njima pričekala do zime. andrejček nikad nije imao grčeve ili bilo kakvu reakciju na hranu koju sam jela. ipak nisam pretjerivala s hranom koja jako napuhuje ili je potencijalno alergena, kave sam pila jednako kao u trudnoći, mlijeka dvije šalice dnevno... ali to je moja uobičajena prehrana, ničeg se nisam posebno odricala.

    mislim da mama može jesti sve u umjerenim količinama, pa maknuti neku namirnicu ako beba reagira. ako u obitelji ima alergija, onda treba više pripaziti.

    jedino je alkohol apsolutno ne-ne.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a meni je moja mama tjedan dana nakon poroda skuhala kiseli kupus

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja sam jela apsolutno sve prvih 5 dana - onda me sestra vidjela kako jedem mandarine i napala me da ni slučajno ne jedem sirovo voće i povrće. I ja prestala... Nakon par dana doma kada sam već imala pun hladnjak kolača mi došlo iz dupeta u glavu da to ne može biti zdravije od voća i nastavila dalje po svom režimu.
    Nije nam ništa smetalo.... Sve sam jela, Jan je bio isključivo na mom mlijeku i nikada nije imao grčeve.

  9. #9
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Prvih mjesec dana sam pazila, a od tada jedem sve. Anitina ped. rece da se moze jesti sve kao i inace, jedino se ne smije u necemu pretjerivati. Kad sam prvi put jela pecena jaja, Anita je imala vjetrove i mucila se, pa ih neko vrijeme nisam jela, a sad vise nikakvih problema. Obzirom da jedem ono sto nazivam "zdravoseljacku" hranu, zivi smo dokaz da funkcionira. Moj savjet je da se kod rizicnih skupina pojede malo, pa ceka eventualna reakcija.
    Doduse, izbjegavam coca-colu i citrusne sokice.

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    vi'š..vi'š...tekućina...i dan danas je ločem ko luda, ali ne zato što moram, već imam potrebu...

    Svojevremeno sam i pokrenula anketicu (sjećate se mojih 6-8 litara dnevno?). No nakon svih pretraga bubrega, šećera itd..mislim da se radi samo o štitnjači i dugotrajnom "štancanju" hormona uslijed dojenja...(danas sam na svega 3-4 litre).

    Kavice i ostalo? Od rođenja mišeka imala sam jednu kavu (manje crnu više bijelu) dnevno (počevši od njegovog cca 15 dana). Danas si isto popijem kavicu (i to nesicu) do najviše dvije dnevno...

    Alkohol ne. Pušenje ne (nakon xx godina pušenja postala sam ponosni nepušač...).

  11. #11

    Početno

    Ja sam se, eto, s Ivanovih nepunih osam mjeseci usudila popiti sok od narance. Do sad iskljucivo pila vodu (niti sok, niti caj, kavu inace ne pijem, o alkoholu da i ne pricam). Ostalo voce (osim agruma) jela normalno od prvog dana. Jedino sto sam primjetila da ga je smetalo su bile prokulice, bio je star neka tri tjedna i jako se napuhnuo. Otad ih vise nisam jela.

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ...nekaj si mislim...jel tu spada i sex?....mislim i njega sam se skoro pa odrekla....

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne skreći s teme, brisat ću!
    znaš koliko je maaaalo potrebno da sve ode u te vode!
    a još je i hajvi tu!
    Dakle, cure, zanemarite ovu digresiju i nastavite o hrani u smislu živežnih namirnica koje se kuhaju ili jedu sirove, a poslije konzumiraju, vare i izbacuju na debelo crijevo.

  14. #14
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da vas posramim i pokažem kako sam ja jedna pristojna, fino odgojena forumašica koja se striktno drži pravila ponašanja, reći ću sljedeće:

    lutonjičina 3 deci su jedna krajnost, mammini hektolitri druga. ja sam prvih mjeseci stalno bila žedna a i sad pijem više nego prije. mislim da je dobar savjet u početku popiti čašu poslije svakog podoja, a kad se uspostavi proizodnja/potražnja piti prema maminoj potrebi. nikako žeđati.

    i, naravno, piti vodu a ne slatke sokiće ili litre mlijeka (da bi imala mlijeka ).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    cure, da li sam je nemajka jer dost često popijem bevandu - ono fakat slaabu, ali popijem - iza ručka /prstić vina, ostalo voda/?
    kunem se da rakiju ne pijem

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    postoji i ona fama da se treba piti puno piva!
    a mlijeka... barem 3 litre dnevno!

  17. #17
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja sam jela i pila sve. Od prvog dana. Nit mi je tko rekao da pazim kaj da jedem, osim da jedem zdravo. Znala sam da neke bebe navodno vole cesnjak, neke ga mrze (kroz majcino mlijeko) al moje to nije fermalo ni ovak ni onak.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    postoji i ona fama da se treba piti puno piva!
    a mlijeka... barem 3 litre dnevno!
    fuj, od pive spavam trenutačno, a mlijeko mi je nešto najodurnije na svijetu od kad znam za sebe....vo-da, vo-da, vo-da je zakon!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    ...ali moja je šogorica dok je dojila sina bogme pila pivu ko luda zbog tih bapskih pričica...i uz pivu tamanila po kutiju napolitanki..da li moram reći da se zdebljala ko ...tenk?
    ali šta je da je, dojenje je štimalo i to punih 16 mj.

  20. #20
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    apri, nekad se dojiljama savjetovalo da piju puno mlijeka - moja mama je pila 3 litre dnevno kad je dojila sestru, i naravno da je malecka imala grčeve. savjetovalo se i izdajanje "do kraja", pa joj je sa mnom mlijeko štrcalo metar u dalj i zaradila je mastitis.

    nevjerojatno.

    anek, znamo mi tko u vašoj familiji pije rakiju... fino ide uz peku!

    ne znam, ja se alkohola još u potpunosti odričem.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Prilikom svojeg prvog posjeta patronažna mi je dala i savjete o prehrani koji bi se otprilike mogli svesti na sljedeće: ne smijete jesti sirovo voće, morate svaki dan piti bar pola litre mlijeka ili mliječnih proizvoda.
    Prvih mjesec dana još sam se držala ovog o voću, ali onda mi je pukao film - bila je rana jesen, plac prepun friških jabuka, a ja sam jela kompote (?!?). Počela sam s jabukama, onda nastavila s mandarinama, i dalje sam jela sve što i prije. I nismo imali nekih naročitih problema.
    Nisam jela jedino grožđe, ali to zbog djelovanja na vlastitu probavu, a ne zbog dojenja. Mahunarke ne jedem već godinama jer mi jako teško "sjedaju". Opet nema veze s dojenjem.
    I inače sam sklonija jesti kuhanu i slabo začinjenu hranu, prženo i masno mi tako i tako ne odgovara.
    Što se tiče tekućine, morala sam se prisiljavati da je više pijem, ali tako je sa mnom i inače, moram se podsjetiti da trebam popiti vodu. A ni Andrej nije puno drukčiji za najvećih vrućina popio bi par gutljaja vode dnevno.

  22. #22
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    nama nista ne smeta. jednom je nesto gundjala na kikiriki, ali kako nisam ponovila, ne mogu bit sigurna da je bas to.
    jedemo sve, umjereno i zdravo

  23. #23
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam u pocetku pazila, prvih mjesec i pol...a kad se m. osup skuzila sam da sam uzalud pa vise nisam pazila. jela sam sve, osim agruma i nista gazirano (dobra navika koja mi je ostala do danas, gazirano mislim, ne agrumi). takodjer sam prestala pusit (vec u trudnoci).
    jela sam tone salate jer mi je jako pasala. za tekucinu sam na zalost ko lutonjica.

  24. #24
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    osuo...ne osup.

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam isto pazila samo u početku, ono baš ekstra pazila. Onda sam malo po malo počela jesti sve, jedino sam ove godine preskočila jagode. I Janko nije nikada imao ni grčeve, ni osipe, ni nikaj sličnoga...

  26. #26
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ja sam u početku jela kao anek, a pila kao mamma san. Nakon tri mjeseca počela sam normalnije jesti, s tim da sam u prehranu uvela puno više povrća nego što je to bilo prije trudnoće.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    ja sam uvijek, sva tri puta, jela sve. mlijeko pijem samo u nesici ( 2x dnevno po dl mlijeka), vodu se trudim piti sto vise, na pocetku sam forsirala puno vode, a sad kad se sjetim. nikad nisam nikakvo ponasanje svoje dojene djece uspjela povezati s hranom koju sam ja jela. vise sam pazila sto jedem zbog sebe poslije poroda dok se ne sredi stolica i hemoroidi.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Trešnjevka
    Postovi
    55

    Početno

    meni je patronažna rekla: ne slatko, ne slano, ne kiselo, ne gorko, ne, što napuhava, ne prženo i ne masno( nabrajala je na prste?????) Ja sam jela i jedem sve kaj mi paše i malac nikad nije imao ,niti nema grčeve. Pijem vodu i kavu ( nesicu s puno milijeka) jer drugo ne volim. Dubokog sam uvjerenja da treba izbjegavati samo ono što vidiš da bebi smeta, jer čini se da grčevi nisu povezani samo s prehranom mame već i nervozom i štatijaznam čime.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    jel ima kakve veze hrana koju je mama konzumirala u trudnoći?ja sam se odrekla mahuna,graha,graška,brokule,voća skoro sve osim jabuke i nektarine,orašastih plodova,paradajza

  30. #30
    Zvac

    Početno

    Moja Lara je kao beba reagirala kada sam jela pecivo s makom. Alan je reagirao 2 puta kada sam jela orahe. Još uvijek izbjegavam oboje. Nema smisla da se dijete grči zato što je mami nešto fino. Stignem sve jesti kada prestanem dojiti.

  31. #31
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ... ja iskreno ne mogu bas da verujem da neka hrana koju mama jede moze preko mleka da ima bilo kakve efekte ne bebu, ako u pitanju nisu vitamini, minerali itd (to sto bi dolazilo putem krvi)..
    A ne verujem jer sama me mogu da smislim logicno objasnjenje. Npr. sta iz mahunarki, i kojim putem, dolazi u mleko? Ja sam licno verovala da su celulozna vlakna iz mahunarki ta koja izazivaju gasove.. Sad, ako je to tacno, kako to dospeva do bebe?
    Mene to iskreno zanima.. a nisam jos uvek naisla na stranama o dojenju, proizvodnji i/ili sastavu majcinog mleka.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    S Evom Marijom negativno iskustvo s pomfritom i zelenom salatom - možda je kriva količina i kombinacija, a ne odabir namirnica - po zdjela od svakog . imala je tad 3-4 mjeseca i nikad prije ni poslije grčeve. S Vidom - paradajz. Osip po cijelom tijelu. Tako da bih ipak preporučila neke pristojne početne količine za svaku namirnicu koja nije juhica...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno

    ja jela skoro sve, a beli luk u svim jelima i na sve načine. nisam jela mahunarke tri meseca, tako mi dr-i rekli pa ja shvatila za ozbiljno, no j. je svejedno imao grčeve, a znam pouzdano da uzrok nije hrana. doduše neki su mi rekli da može biti da integralni hleb može da izazove gasove, al mi nejedemo drugi, tako da ga se nisam odrekla.

  34. #34
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    ja kontam isto kao kli_kli, ono što jedemo može samo promijeniti okus mlijeka, a od čega bebe dobivaju vjetrove i grčeve, ne kužim kako probavljena hrana može tako nešto kroz mlijeko izazvati...

    A curke jeste vi čule za stilltee od Allete, ima i neki čajić koji se popije odmah po porodu da brže dođe mlijeko. Meni prvi put trebalo 5 dana, poslije drugog poroda sam si te čajeke donijela iz Njeme i bili su mi ko lijekić za dušu, blagi i ukusni, doletijelo mljekeco 2 dan, (iako znam da su hormoni a ne čaj odgovorni za to) a ovaj drugi, isto fini, mojoj šogici je babica zabranila da ga pije, jel veli da je zbog njega mlijeko išlo u mlazevima pa se maleni davio... ??? Mislim komorač i svašta nešto od tih biljčica za umirenje, svakako onda može pomoći kad mama pije (umjesto da bebačima mućkamo **** od komorača)

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam u početku pazila; nisam pila gazirano, kavu jednu ili nijednu, nisam jela začinjeno i suhomesnato.
    Onda sam slučajno pojela ljuti kelj i nije mu bilo ništa. Tj ništa više nego inače. A inače je imao grčeve puna dva mjeseca od 19-21 h skoro točno u minutu.
    Na žalost tamanila sam mliječne proizvode. Sad baš nisam sigurna da je od toga, ali mi je žao što nisam pokušala ipak to izbaciti...
    Sad popijem koji put i dvije kave,čašu piva ili gutljaj votke šumsko voće... A što čeznem za travaricom.... Ahhh kad prestanem dojiti, za jedno pet godina ću se taako napiti...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja se dan danas sjetim pune flaše (one za kisele krastavce) očišćenih jagoda koje mi je mama donijela i koje sam jela na stepenicama u Petrovoj.
    Poslije sam izbjegavala sve što napuhava ali i zato što je mene smetalo ispod šava. Daniela je smetala salata. Luku nije smetalo ništa, ali nisam jela salatu.

  37. #37
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja jedem sve ali kuhano,za sada nena grčeve pa ih valjda više neće ni dobiti,jedino sam primijetila da joj smeta poriluk pa smo ga izbacili

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Moja malena ima grčeve pa nisam sigurna koja hrana joj smeta. Jedino sam primjetila da joj ne paše banana,a i kad jedem previše slatkog odnosno kolača.

  39. #39
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Grrr, kad se samo sjetim prvih dana nakon poroda i mamine kuhinje, non-stop mi je kuhala juhice, lešo meso, patatu, mrkvu... dok mi nije puko film pa sam joj rekla ili mi daj nešto konkretno da se najedem ili...
    Ni dan danas ne mogu smisliti lešo meso

    Što se tiče pive, navodno je ječam taj koji je dobar za bolju produkciju mlijeka. Iako postoje bezalkoholne pive (mislim da bi se prije napila ustajale vode iz kakve lokvice na putu nego popila pivu), postoje i ječmene kave tipa Bianca, Kneipp, Divka , tako da mi je to puno bolji izbor nego piva.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja jedem sve i nemamo nikakvih problema.
    Popijem i čašicu pive ponekad (jednom u dva tjedna), ali ne zato što je to "dobro za mlijeko", nego zato što mi paše, a smatram da u tako malim količinama ne šteti bebi.

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ali popijem - iza ručka /prstić vina, ostalo voda/?
    čašu piva ili gutljaj votke šumsko voće...
    a smatram da u tako malim količinama ne šteti bebi.
    SVE što pojedete ili popijete se apsorbira u mlijeko i dolazi do bebe, a alkohol i u malim količinama šteti moždanim stanicama djeteta.
    Ako već popijete, pokušajte poslije toga ne dojiti neko vrijeme (sat vremena nakon konzumacije je najveća koncentracija alkohola u krvi, odnosno mlijeku).

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno

    ja mislila da se podrazumeva neupotreba alkohola, duvana, gaziranih pića i prezačinjenih jela, kako u trudnoći tako i dok se doji, zar ne? pa, mislim neću baš pući ako ne popijem čašu piva, iako mi se eto baš pije, pogotovo u prvih šest - sedam meseci dok beba veoma često sisa. što se tiče ječma i piva, tako se može nepraviti ječmena kaša u mleku ili jogurtu.
    inače mi smo imali iskustvo sa čokoladom, čini mi se da mu je to baš smetalo, a ja nisam mogla da ne jedem...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Mihi je užasno smetalo kiselo zelje. Jela sam ga samo 2 puta i oba puta mu je stolica bila pjenušava kao pjena na cappuccinu. Za nevjerovat. Nikad prije ni kasnije (ni s Petrom) nisam ništa slično vidjela. (Zelje je bilo iz domaće radinosti)

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja sam morala dosta dugo paziti da ne jedem zelenu salatu i pijem kravlje mlijeko jer je Pia onda imala užasne grčeve. Trebalo mi je skoro 2 mj. da skužim da se o tome radi. Nekako nisam mogla vjerovati da bi to moglo smetati. Kad sam skužila da se o tome radi, napravila sam par puta eksperiment i potvrdila da je o tome riječ.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    75

    Početno

    Ja sam jela sve živo, a jedino što sam primjetila da pojačava grčeve je kad bi jela paradajz - na pizzi, špagetima i sl.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    dojim, jedem sve sto i inace, jedem raznovrsno, osim sto svaki dan jedem juhu - to je recimo nekakva konstantna koja se svakodnevno ponavlja. pijem puno tekucine, iako cujem da ni to ne treba u nekim vecim kolicinama, ali meni pase. cula sam za fazol, ali njega i inace ne jedem. a u rodilistu su nam dali grasak - prodojece rodiliste - prijatelj djece i sve tako, pa ako oni tamo misle da dojilje to smiju....

  47. #47
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Šta bi sa čajevima? Ima li to kakvog učinka na bebače, ako pijemo ciciban, komorač i sl.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ako već popijete, pokušajte poslije toga ne dojiti neko vrijeme (sat vremena nakon konzumacije je najveća koncentracija alkohola u krvi, odnosno mlijeku).
    Naravno, popijem čašicu pive navečer kad malac zaspe, tako da prođe dosta vremena do podoja.

  49. #49
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Šta bi sa čajevima? Ima li to kakvog učinka na bebače, ako pijemo ciciban, komorač i sl.
    Ako će tebi to dati neku sigurnost i ako ti paše... štetiti sigurno neće.
    Ti možeš, ali bebi nemoj davati ništa.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    SVE što pojedete ili popijete se apsorbira u mlijeko i dolazi do bebe, a alkohol i u malim količinama šteti moždanim stanicama djeteta.
    \
    Ma naravno! Pa nisam notorni alkos! Ali jednom mjesečno posustanem i omakne mi se zaista gutljaj!

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •