Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 282 od 282

Tema: Dojenje i prehrana

  1. #251
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Žene, je li nužno piti vitaminske nadomjeske za dojilje?
    Trudim se da mi je prehrana kvalitetna, jedem sve kuhano, pa i voće, zna mi se zalomiti poneki kroasan i čokoladica, ali u globalu mislilim da je ok. E sad, ne jedem alergene ni išta mliječno zbog sumnje na atopijski, e sad je li trebam zbog toga uzeti neke vitamine i minerale? Pretpostavljam da mliječne stvari imaju najviše kalcija i probiotika, pa...

  2. #252
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije nuzno, ali u nekim slucajevima ne steti. Ako imas neki dobar prenatal, slobodno nastavi s tim i dok dojis.

  3. #253
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nama patronažna rekla da ne jedem začinjeno, papriku npr.
    Razumijem za sol, šećer, i papar, ali paprika (ljuta valjda)?

  4. #254
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A zasto ne i sol, secer, papar?
    Pa ne jedes valjda skroz neslano?
    Jedes sve, dok ne primjetis da bebi nesto smeta
    Mojima nije nista smetalo

  5. #255
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Pričala sam joj da mala bljucka često, negoduje po noći (mlataranje ručicama i laganini kmečanje, traje po par minuta pa se smiri), a onda sam je pitala za mlijeko pa mi je odgovorila da se zdravo hranim, izbacim tešku, začinjenu hranu, a ubacim jaču proteinsku (jaja, i sl.), te izbjegavam mahunarke jer napuhuju. Također, i da izbacim gaziranu vodu.

    Meni je nekako teža glupost da bi mi kapsaicin iz ljute paprike dospio u mlijeko. Na koju foru?

  6. #256
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pričala sam joj da mala bljucka često, negoduje po noći (mlataranje ručicama i laganini kmečanje, traje po par minuta pa se smiri), a onda sam je pitala za mlijeko pa mi je odgovorila da se zdravo hranim, izbacim tešku, začinjenu hranu, a ubacim jaču proteinsku (jaja, i sl.), te izbjegavam mahunarke jer napuhuju. Također, i da izbacim gaziranu vodu.

    Meni je nekako teža glupost da bi mi kapsaicin iz ljute paprike dospio u mlijeko. Na koju foru?
    Na istu foru kao i češnjak...

    Ovako - probaj. Ako ti dijete bude urlalo, stvarno izbjegavaj začine, iako se često pokaže da je kravlje mlijeko gore zlo. Ja sam imala jednog sina uz kojeg sam bila na strogoj makrobiotici dok sam dojila, a uz drugog sam mogla krkati luk, ćevape i odojka - ništa mu nije smetalo. Stariji je imao dojenačke grčeve, mlađi ne.

    Vodi dnevnik prehrane pa ćeš brzo doznati što TVOJEM djetetu smeta. To je jedino mjerilo. Sretno!

  7. #257
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    A mlijeko se u grudima stvara iz krvi?

  8. #258
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cek, jel ti to mislis da se mlijeko stvara od mlijeka kojeg popijes?
    Evo: http://www.roda.hr/article/readlink/2782

    Nema ti to apsoluno nikakve veze jedno s drugim

  9. #259
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Koga pitaš Ginger?

  10. #260
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dijete najvjerojatnije urla zbog cinjenice da je - dijete. Najvjerojatnije nije od paprike, ljute ili obicne. Mozes izbacivati namirnicu po namirnicu, ali i ne moras. Zacinjena hrana nije nuzno nezdrava (cisto da malo rasclanimo ideju patronazne sestre), osim ako se ne misli na hranu prepunu vegete i slicnih zacina. Zacinsko bilje je sasvim ok, ukljucujuci ljutu papriku i razne druge mirodije.

    Dojenacki grcevi (kolike) takodjer nemaju veze s majcinom prehranom. Prema nekim teorijama je cak i upitno postoje li uopce, ili je rijec o skupnom nazivu za prilicno tipicna ponasanja dojencadi.

  11. #261
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Da li ste vi primjetile koje dojite da ono što jedete utječe na stolicu vaše bebe? Danas kažu čak i stručne osobe da ono što majka jede ne utječe na mlijeko, tj. al ja mislim da je. Primjetila sam to kod nas, a pedijatrica mi je savjetovala da izbacim neke stvari radi njegove probave.

  12. #262
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ponekad (rijetko) ono sto majka jede utjece na dijete.

    Sto je rekla da izbacis? Ili, jos bolje, sto se dogadja?

    Savjeti prema kojima zene trebaju izbacivati mlijecne proizvode, mahunarke, svjeze voce i povrce, ovo, ono... suludi su, da ne kazem bespotrebni i zastarjeli.

  13. #263

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    ja sam izbacila ono za sta san primjetila da smeta bebi ..nakon sta sam se najela bijelog luka, beba je plakala cijelu noc...isto tako nije mogla spavat kad bi navecer popila crnu kavu...izbjegavala sam mahunarke dok je baba bila skroz mala....sad jedem sve sve (beba ima 7 mj) ..jedino kavu ne pijem ono predvecer za svaki slucaj.. da je bilo sta utjecalo na stolicu, nisam primjetila..ali ono sta mi jedemo se mozda moze očitovati ne samo u izgledu bebine stolice nego u kompletnom probavnom sustavu..znaci beba moze npr imati vjetrove, grcice mozda...

  14. #264
    mirna99 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    67

    Početno

    U našem slučaju je stolica bila pozitivna na benzidin, pa mi je pedi savjetovala izbacivanje KM i mliječnih proizvoda uz dodatak sumeceg kalcija (meni dakako). Neki dan i vidljiva krv u njenoj stolici. Vjerujem da je u ovom slučaju na njenu stolicu i krv utjecao moj unos mliječnih proizvoda (teško odustajem od domaćeg sira i vrhnja i speka subotama nakon što muž obavi plac ). Ima netko s tim iskustva, da li ta alergija na KM i ostale ml.proizvode posustane tijekom godina?

  15. #265
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Kaae, rekla i je da izbacim bananu, jabuku, mrkvu i čokoladu obavezno jer stolicu nije imao par dana pa sam se zabrinula, al pošto ga samo dojim rekla je da je normalno da i do 7 dana ne mora imati stolicu ako je samo na majčinom mlijeku, u slučaju nadohrane bi trebao imati češće. Pa mi je to savjetovala da izbacim, a rekla da jedem ono što je dobro za probavu, šljive, suhe smokve, povrća...Nije mi rekla da izbacim mliječne proizvode.

  16. #266
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ti jedes, ne on. Ne bih nikako izbacivala to sto ti je rekla da izbacis, a zbog stolice. Ako je prirast apsolutno i nedvojbeno dobar, onda je ok to sto ne kaka svaki dan. Ako nije dobar, i to toliko dobar da nema sumnje da nesto ne valja, onda bih malo bolje prebrojala podoje i vidjela treba li ubaciti jos koji, s obzirom da jedva ima mjesec dana i da bi u principu jos uvijek trebao kakati svaki dan, vise od jednom.

    Kako stoje podoji i mokre pelene, brojkom, u 24h?

  17. #267
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ste vi primjetile koje dojite da ono što jedete utječe na stolicu vaše bebe? Danas kažu čak i stručne osobe da ono što majka jede ne utječe na mlijeko, tj. al ja mislim da je. Primjetila sam to kod nas, a pedijatrica mi je savjetovala da izbacim neke stvari radi njegove probave.
    Uspješno dojim već tri i pol mjeseca i jedem sve. Nikakvih promjena u stolici zbog hrane.
    Citiraj mirna99 prvotno napisa Vidi poruku
    U našem slučaju je stolica bila pozitivna na benzidin, pa mi je pedi savjetovala izbacivanje KM i mliječnih proizvoda uz dodatak sumeceg kalcija (meni dakako). Neki dan i vidljiva krv u njenoj stolici. Vjerujem da je u ovom slučaju na njenu stolicu i krv utjecao moj unos mliječnih proizvoda (teško odustajem od domaćeg sira i vrhnja i speka subotama nakon što muž obavi plac ). Ima netko s tim iskustva, da li ta alergija na KM i ostale ml.proizvode posustane tijekom godina?
    Jesi li sigurna da je krv baš od mlijeka? Nekako mi se čini pretjerana takva reakcija organizma.

    Inače, ljudi prirodno gube s godinama enzim laktazu za probavu laktoze, čak i ako su ga imali kao djeca.

  18. #268
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj mirna99 prvotno napisa Vidi poruku
    U našem slučaju je stolica bila pozitivna na benzidin, pa mi je pedi savjetovala izbacivanje KM i mliječnih proizvoda uz dodatak sumeceg kalcija (meni dakako). Neki dan i vidljiva krv u njenoj stolici. Vjerujem da je u ovom slučaju na njenu stolicu i krv utjecao moj unos mliječnih proizvoda (teško odustajem od domaćeg sira i vrhnja i speka subotama nakon što muž obavi plac ). Ima netko s tim iskustva, da li ta alergija na KM i ostale ml.proizvode posustane tijekom godina?
    Moji spadaju u alergičare kojima smetaju prerađene neke stvari, tako da ja godinama i za klinku i za klinca nisam jela tenamirnice, da mijebilo teško je alito je bila moja odluka da djeca cicaju,dal se smanjuje alegrija ovisi od deteta do deteta, maloj je tesno smanjivala alergija već nakon 4mjeseca djete, klincu alergija stoji nikak dase smanji

    Sara, izbaci čokoladu neće ti ništ nedostajat a djete ćemožda bolje reagirati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.09.2015. at 23:08

  19. #269
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Dok je imala par meseci, ako bih se najela mlečnih proizvoda imala je grčeve. Proverila sam par puta tako što nisam jela desetak dana ništa mlečno, a onda posle jednog obroka sira, mleka ili jogurta imali smo višednevni haos.
    Sestra se jednom najela dunja, pa je beba imala zatvor danima, a prijateljica je jela makovnjaču i ćerkica je neuobičajeno dugo spavala.

  20. #270
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pitanje: je li tko primjetio da djetetu smeta jako slana hrana. Ja sam prije 2 veceri pojela 2 slana incuna. Tu noc nitko u kuci nije spavao od bebinih grceva. Prosli su tek danas, dakle 2 dana traju. Ili je to ili brokula sto moja mama mislu da je? Ima li netko takvih iskustava? Idemo na pir veceras, mislim da cu preskocit i prsut i janjetinu jer se bojim da joj opet ne naskodi jako slana hrana.

  21. #271
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Neces biti sigurna sto je u pitanju ako ne probas sa istom namirnicom ponovo. Pojedi manju kolicinu pa ces vidjet kako ce beba reagirat.

  22. #272
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A možda je i riba u pitanju

  23. #273
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo naša pedica sumnja da je Edo alergičan na KM,preko mene. U biti kaže da nema ideja kaj bi drugo moglo biti i uzrokovati njegovo rijetko kakanje. On se dobro osječa,sve do trena kad kaka,tad je plač cijeli dan. Dok je bio isključivo dojen tad sam saznala da nije neuobičajeno da ne kaka danima. No to se nastavilo i kad smo krenuli sa dohranom. Kaka dva put mjesečno.
    Sad se pokakal sam isto nakon dva tj i bilo je krvi u stolici,ko niti i točkice...stolica normalna,mekana. Naša pedica je bila na go a zamjenski mi nije dal up da damo stolicu na analizu. Iduči tj bude gotov alergen test pa bumo vidli dalje.

  24. #274
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Alergija je zaguljena stvar ne znaš od kuda vreba, a još kad imaš i slične u obitelji većinom ne gine da će je dobiti. Žužy a kaj mala mliječno jede? I to kaj je možda ili je alergično preko mlijeka zna biti jako gadno, nisu sva djeca takva, ali moja jesu

  25. #275
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Dok je imala par meseci, ako bih se najela mlečnih proizvoda imala je grčeve. Proverila sam par puta tako što nisam jela desetak dana ništa mlečno, a onda posle jednog obroka sira, mleka ili jogurta imali smo višednevni haos.
    Sestra se jednom najela dunja, pa je beba imala zatvor danima, a prijateljica je jela makovnjaču i ćerkica je neuobičajeno dugo spavala.
    Ovo za proteine iz mlijeka jos i stoji, iako se preporuca pauza od minimalno 14 dana, a ne desetak.

    Ovo ostalo.... eh, bablje price.

  26. #276
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo naša pedica sumnja da je Edo alergičan na KM,preko mene. U biti kaže da nema ideja kaj bi drugo moglo biti i uzrokovati njegovo rijetko kakanje. On se dobro osječa,sve do trena kad kaka,tad je plač cijeli dan. Dok je bio isključivo dojen tad sam saznala da nije neuobičajeno da ne kaka danima. No to se nastavilo i kad smo krenuli sa dohranom. Kaka dva put mjesečno.
    Sad se pokakal sam isto nakon dva tj i bilo je krvi u stolici,ko niti i točkice...stolica normalna,mekana. Naša pedica je bila na go a zamjenski mi nije dal up da damo stolicu na analizu. Iduči tj bude gotov alergen test pa bumo vidli dalje.
    Ja bih isla gastroenterologu pedijatru.

    Izmedju ostalog, da pogledaju ima li fisuru. Uz to provjere na alergene na koje bi GI sumnjao, a onda terapija, ako je potrebna.

  27. #277
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kad smo bili na pregledu vezano za to ne kakanje,11. dan...provijerila mu je nekom spravicom,duga cijevčica s metalnim uskim vrhom od par cm,gdje se stolica nalazi. I nije bila baš blizu izlazu. Kak kakat će za koji dan,i je za tri dana.
    Pije sirupa žličicu dnevno,kaže jedinog kojeg smiju tak mali.
    I sad ovisno o nalazima,reagirat ćemo dalje...GI nema kod nas,u Zg. Nadam se da nećemo morati iči jer neznam kak bi to izveli.

  28. #278
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme, grozno zvuci pretraga. :/

    Mojem su crijeva pregledali rentgenom.

  29. #279

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Na istu foru kao i češnjak...

    Ovako - probaj. Ako ti dijete bude urlalo, stvarno izbjegavaj začine, iako se često pokaže da je kravlje mlijeko gore zlo. Ja sam imala jednog sina uz kojeg sam bila na strogoj makrobiotici dok sam dojila, a uz drugog sam mogla krkati luk, ćevape i odojka - ništa mu nije smetalo. Stariji je imao dojenačke grčeve, mlađi ne.

    Vodi dnevnik prehrane pa ćeš brzo doznati što TVOJEM djetetu smeta. To je jedino mjerilo. Sretno!
    Da li to zapravo znači da onda djetetu može ništa ne smetati? Primjerice mahunarke koje je druga mama spomenula da je preporučeno ne jesti.
    Inače, ja obožavam jesti jaja, a nutricionistkinja koja nam je bila u bolnici je rekla da je 7 preporučeno, a max 10 na tjedan da smijem, tog mi se teško držati jer sam jela po 3 na dan :D

  30. #280
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dojilja smije i moze jesti sve. Eventualno se ponekad dogodi da nekoj bebi nesto smeta, ali to nece biti vlakna iz grahorica koje je pojela majka.

    Uletjelo mi je ovo bas danas u news feed na Facebooku.

  31. #281
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Illy prvotno napisa Vidi poruku
    Da li to zapravo znači da onda djetetu može ništa ne smetati? Primjerice mahunarke koje je druga mama spomenula da je preporučeno ne jesti.
    Inače, ja obožavam jesti jaja, a nutricionistkinja koja nam je bila u bolnici je rekla da je 7 preporučeno, a max 10 na tjedan da smijem, tog mi se teško držati jer sam jela po 3 na dan :D
    To nikako nije dobro za tvoj organizam.
    4 jaja tjedno, ali ubroji i ona u kolačima, tjestenini, faširancima...je idealno, 7 tjedno je podnošljivo za zdrav organizam. Sve više od toga smeta, nevezano za dojenje, uvijek smeta jetri, krvnim žilama i svemu povezanom s time u tijelu...

  32. #282

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala mame

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •