Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 498 od 498

Tema: SD - najnovije - (2. dio)

  1. #451
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    nas nisu niti jednom tražili potvrdu s tečaja
    meni su te posjete isto koma
    imala sma sreću što su samnom u sobi bile cure kojima su došli samo najbliži, nikada više od dvoje, bili su tihi i brzi

    i da velika je razlika kad je gužva i kad je nema, lu sam rodila, boxovi prazni, svjetla ugašane ili prigušena, 2 sata smo svi troje bili zajedno u boxu, inače se u boxu zadržiš jako kratko, muža potjeraju nakon pola sata a i bebicu odnesu a ti na hodniku čekaš transport na odjel

    to, mali prijem u rađaoni, wc u predrađaoni su mi najgori dio boravka gore

  2. #452
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    sa lu sam i izbjegla predrađaonu jer sam stigla u zadnji čas pa to preporučam i drugima, vodenjak mi prsnuo na prijemu, bila sam 8 cm otvorena , nije bilo vremena za klistir (a ni potrebe)
    iako me sad s 3. uhvatila trta da ne rodim na putu pa sam se ipak požurila i provela sat vremena u predrađaoni, niti jedan krevet nije bio slobodan

  3. #453
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Totto prvotno napisa Vidi poruku
    hm, a ako ne stigneš u box zbog gužve, što je sa mužem, da li mu daju da bude s tobom i kad si u predarađaoni?
    Ma kakvi, mm nisu pustili.. Mada je bilo paravana i jednostavno su me mogli odvojiti od drugih.
    To me i najvise ljuti, jer je on cekao da ga puste unutra. Kao da bi on gledao u druge zene. A isto tako je njih 5 gledalo mene pligolu na krevetu...
    A u boxevima dvije zene radaju, a u trecem se jedna jos satima prenemagala bez trudova ( ali sa poznatim doktorima), sa muzem, mamom i tatom.

  4. #454
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    imam nekoliko pitanja što se tiče poroda i vrijemena babinjača
    naime prijateljica planira rodit na sv. duhu pa me zanima što sve treba ponjeti u rodilište za bebu i sebe?
    dal je obavezno nošenje njihovih spavačica il se mogu koristiti i vlastite?
    i sve ostale informacije vezane uz sve to.... hvala

  5. #455
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj katarinam prvotno napisa Vidi poruku
    imam nekoliko pitanja što se tiče poroda i vrijemena babinjača
    naime prijateljica planira rodit na sv. duhu pa me zanima što sve treba ponjeti u rodilište za bebu i sebe?
    dal je obavezno nošenje njihovih spavačica il se mogu koristiti i vlastite?
    i sve ostale informacije vezane uz sve to.... hvala
    može imati svoje ali prvi i drugi dan bbarem u mom slučaju sam zakrvavila spavaćicu čim bi ustala tak da ako ne ponese bar 5 nema smisla
    ja sam prva dva dana nosila njihove, a onda svoje, spavaćice ili piđamu
    dakle, ručnici, jednokratne gaćice, vatene uloške (ja sma imala i obične jer nisma rezana i svoje obične gaćice jer mi je tak sve bolje stajalo na mjestu, naravno ne odmah 1. dan)
    pribor za svakodnevnu higijenu, za bebu pelene , maramice, kremu
    bočica vode, neki suhi keksi da imaš za prigrist do 1. obroka ili dok ti tvoji nešto ne donesu, krema za baradavice (možda nekome ne treba ali imam hipersenz. bradavice, mene je to spasilo)
    možda bivacyn sprej za ranu od epi ako je bude
    ne znam što još, uglavnom, sve što pofali netko će joj donjeti naknadno
    lijekove protiv bolova čepiće za stolicu ako ti bude potrebno dobiješ u rodilištu
    1. put sam još svašta spremila pa mi je samo bilo viška i smetalo da nađem ono što mi treba
    kućni ogrtač nisma ovaj put nosila jer je prevruće, posjete su u sobi i u biti iz sobe izlaziš samo tri koraka do wc-a
    e da...papuče i japanke za tuširanje
    u wc ima je uvijek bilo toaletnog papira i papira za ruke pa za tim nema potrebe

    u ormarima u hodniku ima dovoljno spavaćica a i posteljine
    posteljinu su mijenjali samo ako ju zakrvaviš
    ja sam znala sama uzeti novu posteljinu i promijenit si ju

  6. #456
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    a u trecem se jedna jos satima prenemagala bez trudova ( ali sa poznatim doktorima), sa muzem, mamom i tatom
    zezas...
    ajd jos mama, ali i tata (rodiljin) na porodu mi je malo too too much...

  7. #457

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj katarinam prvotno napisa Vidi poruku
    imam nekoliko pitanja što se tiče poroda i vrijemena babinjača
    naime prijateljica planira rodit na sv. duhu pa me zanima što sve treba ponjeti u rodilište za bebu i sebe?
    dal je obavezno nošenje njihovih spavačica il se mogu koristiti i vlastite?
    i sve ostale informacije vezane uz sve to.... hvala
    yasmin je manje više sve napisala, ali zgodno je ponijeti rolu wc papira i barem jednu spavaćicu jer ako te zapadne nedjelja onda zna ponestati svega
    posteljinu ti ne mijenjaju, jedino ako ih tražiš
    zapravo sve moraš tražiti
    bebu ti jednom premotaju i pokažu i dalje sama premataš, i to samo ako si prvorotka. Mi smo sve tri rodile drugo odnosno treće dijete pa je sestra samo moju malu premotala i pitala dal treba i druge. Cure su rekle da ne treba

    spavaćicu možeš i svoju i njihovu imati. Ja sam samo njihove nosila, cimerice su nosile svoje. u nedjelju naravno nije bilo više za promijeniti ni spavaćica ni plahti. Tak da mi je spavaćica bila puna fleka od mlijeka, a plahte smo morale presavijati i skrivati fleke od krvi (taman potrefilo curu koja je tek rodila i full krvarila ( )

    nama svima je zatrebao i grudnjak i jastučići za dojenje
    možda će ti zatrebati i nešto za hemoroide, jer tamo možeš dobiti samo tablete protiv bolova
    ogrtač ti u pravilu ne treba, osim možda ako beba dobije žuticu pa imaš vremena za šetnju do npr. kioska, al to ti mogu i naknadno donijeti ako zatreba

    ovo je iskustvo od prije mjesec dana, dakle relativno friško

  8. #458
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Cure, samo da vam javim da sam se vratila sa sv duha prije 10ak dana i nije bilo gužve. onaj dan kad sam rodila rodilo je samo još par žena. slučajnost ili ne... u svakom slučaju, meni je porod bio super a 3 dana babinjača sam nekako preživjela...

  9. #459
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Hej cure, imam par pitanja vezano za Sv.Duh. Naime, prvi put sam rodila u Merkuru, a sada namjeravam na Sv. Duh, prvenstveno zbog toga što mi Merkur nije ostao baš u divnom sjećanju, a i čula sam da na Sv.Duhu ima super savjetnica za dojenje i da posjeta smije u sobu. Istina? Zanima me još dali treba neki tečaj završiti njihov ili vrijedi onaj iz doma zdravlja? S obzirom da po m jestu stanovanja ne pripadam Sv.Duhu, dali postoji mogućnost da me odbiju?

  10. #460
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj Amandica prvotno napisa Vidi poruku
    Hej cure, imam par pitanja vezano za Sv.Duh. Naime, prvi put sam rodila u Merkuru, a sada namjeravam na Sv. Duh, prvenstveno zbog toga što mi Merkur nije ostao baš u divnom sjećanju, a i čula sam da na Sv.Duhu ima super savjetnica za dojenje i da posjeta smije u sobu. Istina? Zanima me još dali treba neki tečaj završiti njihov ili vrijedi onaj iz doma zdravlja? S obzirom da po m jestu stanovanja ne pripadam Sv.Duhu, dali postoji mogućnost da me odbiju?
    Od prije mjesec i pol:

    Velik naglasak na dojenje, svako jutro u sobu dolazi jedna sestra koja je glavna savjetnica za to i sa svakom ženom razgovara, pomaže itd., no također su ti cijelo vrijeme sestre na raspolaganju za to.

    Posjete su od 16 - 17h i smiju u sobu. Odjel je zatvoren do tada, a u 17h sestre tjeraju posjete van.

    Ne postoji mogućnost da te odbiju, jer imaš pravo na izbor bolnice, no mogu ti reći da odeš u svoju primarnu bolnicu ukoliko dođeš kada je ogromna gužva.

  11. #461
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Od prije mjesec i pol:

    Velik naglasak na dojenje, svako jutro u sobu dolazi jedna sestra koja je glavna savjetnica za to i sa svakom ženom razgovara, pomaže itd., no također su ti cijelo vrijeme sestre na raspolaganju za to.

    Posjete su od 16 - 17h i smiju u sobu. Odjel je zatvoren do tada, a u 17h sestre tjeraju posjete van.

    Ne postoji mogućnost da te odbiju, jer imaš pravo na izbor bolnice, no mogu ti reći da odeš u svoju primarnu bolnicu ukoliko dođeš kada je ogromna gužva.

    Hvala na friškim informacijama
    A što je sa tečajem? Neće me pitati od kud sam i reći mi da ne pripadam tamo po mjestu stanovanja? Koliko traje tečaj i dali očevi idu?

  12. #462
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moj savjet ti je da odes na par zadnjih pregleda na SD, onda te nece sigurno odbit, ni ja ne spadam tamo po mjestu stanovanja a rodila sam tamo oba sina. I vrijedio mi je tecaj iz doma zdravlja.

  13. #463
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Da, vrijedi tečaj iz doma zdravlja. Neće te ništa pitati, ali slažem se, odi na nekoliko pregleda u trudničku ambulantu tamo.

  14. #464
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Cure, sad sam u 27 tjednu. Mislite da idem u trudničku amb. ono pred kraj? OD 36 tjedna? Ili? Prvu sam rodila u Merkuru i ne bih tamo opet, sad sam baš zapela za Sv. Duh :D

  15. #465
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Moj savjet, kreni u trudničku i nešto ranije

  16. #466
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    I ja planiram uskoro na Sv Duhu roditi, pa imam par pitanja (ispricavam se ako pise negdje prije u tekstu, gledala sam zadnjih par strana i nisam nasla):
    1. Kako funkcionira rooming-in, dal su bebe i cijelu noc u sobama ili ih odnesu ono izmedju ponoci i 5 ujutro kako je prije bilo?
    2. Postoji li mogucnost za platiti apartman (odnosno jednokrevetnu sobu)apartman?
    3. Sto se moze jesti na porodu? (meni je prvi trajao cijeeeeli dan, a bila glaaaadna, tad sam samo cuclala one bombone od fruktoze, nisu drugo dali, pa me zanima jel su sad olabavili s tim pravilima i sto bih si mogla uzeti)
    Puno hvala!!!

  17. #467

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj YoungMummy prvotno napisa Vidi poruku
    I ja planiram uskoro na Sv Duhu roditi, pa imam par pitanja (ispricavam se ako pise negdje prije u tekstu, gledala sam zadnjih par strana i nisam nasla):
    1. Kako funkcionira rooming-in, dal su bebe i cijelu noc u sobama ili ih odnesu ono izmedju ponoci i 5 ujutro kako je prije bilo?
    2. Postoji li mogucnost za platiti apartman (odnosno jednokrevetnu sobu)apartman?
    3. Sto se moze jesti na porodu? (meni je prvi trajao cijeeeeli dan, a bila glaaaadna, tad sam samo cuclala one bombone od fruktoze, nisu drugo dali, pa me zanima jel su sad olabavili s tim pravilima i sto bih si mogla uzeti)
    Puno hvala!!!
    1. bebe su cijelu noc s mamama (i od ponoc do 5 ujutro)
    2. nisam sigurna, al mislim da na Sv. duhu nema apartmana (barem ja nisam skuzila, dok sam dvoje djece gore rađala)
    3. meni su ručak donijeli u predrađaonicu(kojeg naravno nisam mogla pojesti , bila sam tamo od jutra al bez trudova, i rodila sam tek navecer, zapravo nisu bili sigurni idem li doma ili cu ostati. Kad je zadnji ctg pokazao da ipak ostajem (kasno popodne), pred porod su mi dopustili samo vodu (rodila sam navecer).

  18. #468
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    please, nemam vremena sve iscitavati, ponovo, a nisam bas, do sada, obracala paznju na CR tako da nemam pojma kako izgleda sam carski i dani nakon njega.

    da bude lakse, imam pitanja:
    1. carski pod spinalnom- rezanje pupkovine- da li je moguce cekati da prestane pulsirati?
    2. kontakt koza na kozu, mazenje s majkom- da li je moguce?
    3. kontakt koza na kozu, mazenje s ocem- da li je moguce?
    4. kada dobivam dijete na prvi podoj?
    5. nakon sale, kamo se ide? postooperativna? intenzivna? koliko sam tamo?
    6. kada dobijam dijete na nerazdvajanje?
    7. kada je prvo ustajanje?
    8. kada otac prvi put vidi bebu?
    9. kada drugi prvi put vide bebu (npr. moja starija kcer?)
    10. da li su mi za vrijeme operacije ruke vezane za stol?
    11. kada se ide doma?
    12. da li i kome treba naglasiti da zelim iskljucivo dojiti, bez glukoze i nadohrane, koju sam neki dan cula u hodniku da daju bebama dok mama ne dobije kolostrum?
    13. kad se prestaje piti i jesti i kada se opet pocinje piti i jesti?
    14. dojenje i spinalna i zabrana micanja prvih 24h, kako funkcionira?
    15. tips&trics koje mislite da su dobrodosle.

    bila bi zahvalna na brzim odgovorima jer imam jako malo vremena hvala!
    Posljednje uređivanje od leonisa : 22.04.2012. at 08:46

  19. #469
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    please, nemam vremena sve iscitavati, ponovo, a nisam bas, do sada, obracala paznju na cr tako da nemam pojma kako izgleda sam carski i dani nakon njega.

    Da bude lakse, imam pitanja:
    1. Carski pod spinalnom- rezanje pupkovine- da li je moguce cekati da prestane pulsirati?
    >ne znam, nisam pitala
    2. Kontakt koza na kozu, mazenje s majkom- da li je moguce?
    >ne znam je li moguce, meni su samo dali da tokom cr dam pusu, nisam trazila vise
    3. Kontakt koza na kozu, mazenje s ocem- da li je moguce?
    >ne znam, pokazali su ga tati i starijoj odmah nakon cr (par minuta kasnije) ali bez diranja
    4. Kada dobivam dijete na prvi podoj?
    >ako je sve ok nakon sto te zasiju ides na odjel babinjaca i za jedno pola sata-sat (znaci oko 2h nakon samog poroda) dobijes bebu na sebe (kontakt koza-na-koza) i onda mozes dojiti ako beba hoce
    5. Nakon sale, kamo se ide? Postooperativna? Intenzivna? Koliko sam tamo?
    >ako je sve ok ide se direktno na babinjace (posebna soba za post-cr). A ako nije sve ok ide se na intenzivnu, ne znam kako je tamo, cula sam da tamo ne donose bebe ali nisam sigurna kako to ide...
    6. Kada dobijam dijete na nerazdvajanje?
    >pa teoretski nakon 24h tj. Kad ti izvade infuzije i prvi put se dignes... Ali odnose za kupanje u doba jutarnje vizite na jedno 2h, pa ako slabo dobiva na tezini odnose i za neko popdnevno kontrolno vaganje, pa za mjerenje sluha, pa navecer 23-05 ako si preumorna i zatrazis itd...
    7. Kada je prvo ustajanje?
    >24h nakon poroda (otprilike)
    8. Kada otac prvi put vidi bebu?
    >odmah nakon cr u cekaoni (par minuta kasnije - kad ga okupaju i to), i ako ti je zakazan cr ujutro i sve bude ok onda on i kci ti mogu doci popodne vec u posjetu na babinjace, uzet bebu u ruke, dat pusu...
    9. Kada drugi prvi put vide bebu (npr. Moja starija kcer?)
    > vidi gore, max 2 odrasle osobe po posjeti ali se mogu mijenjati, pa ako zelis mogu ti u parovima doci odmah taj dan i bake/djedovi/.... (ja ih bas i nisam htjela odmah)
    10. Da li su mi za vrijeme operacije ruke vezane za stol?
    >jedna ruka je, za drugu se ne sjecam
    11. Kada se ide doma?
    >sluzbeno 4. Dan (porod je 0.) ali cesto puste vec 3. Ako je sve ok
    12. Da li i kome treba naglasiti da zelim iskljucivo dojiti, bez glukoze i nadohrane, koju sam neki dan cula u hodniku da daju bebama dok mama ne dobije kolostrum?
    >ne znam, mozda je dobro da ipak naglasis, mojem su dali malo nadohrane (i to mi rekli cak i koliko ml, nekakvih 20-ak mislim), to je sve po procjeni pedijatra koliko znam, ali ako si striktno protiv naglasi pa ces vidjeti sto kazu
    13. Kad se prestaje piti i jesti i kada se opet pocinje piti i jesti
    >ja sam dobila normalno veceru jos a cr je bio zakazan iduci dan ujutro. Tako da sam bila bez hrane otprilike 20h navecr ponedjeljak do 13h u srijedu
    14. Dojenje i spinalna i zabrana micanja prvih 24h, kako funkcionira?
    >zoves sestru i trazis da ti pomogne (doda bebu, makne bebu, pomogne ti namjestit bebu - na zalost kod okretanja ti bas i ne pomazu). Smijes se micati (tj. Okretati na bok), ne smijes se posjedati (ali mozes traziti da ti malo podignu onaj dio gdje je glava koliko se sjecam). Nije strasno, samo pazi da ti je zvono nadohvat ruke.
    15. Tips&trics koje mislite da su dobrodosle.
    >zovi, zovi, zovi sestre ako trebas. Ponesi za svaki slucaj ibuprofen - meni su dali samo lupocet protiv bolova, a bas su i mogli nesto jace ak mene pitas... Nema tusiranja nakon cr tako da se ne moras zamarati s previse rucnika, sampona, sapuna i sl - prije cr ti oni daju dezinfekcijski sapun za pranje, nakon cr se mozes prebrisati gazicom ako poneses (ja jesam). Depiliraj se sama unaprijed (sve) ili ponesi svoju britvicu (mene izmaskariralo nekakvom britvom). Ponesi nesto hrane (keksa - iako ja u biti nisam bila uopce gladna tih dana) a mozda i solenku (makar, meni je u vinogradskoj hrana bila jos bljutavija nego ovdje, ako je to uopce moguce).
    Bila bi zahvalna na brzim odgovorima jer imam jako malo vremena hvala!
    sretno!!!

  20. #470
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    PS - info od prije 6 mjeseci...

  21. #471
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sillyme, spas si hvala ti!

  22. #472
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Vidim da nisam odgovorila za pijenje... prije CR tu vecer do ponoci, nakon CR odmah 2-3 sata nakon sto te dovezu na babinjace. Kako se ima kateter, a mislim da je dobra hidratizacija vazna za oporavak, ja sam pila puno vode tih prvih 24h (jer nisam morala na wc, hi-hi). Daju i dosta infuzije. Pripremi si bocu sa sportskim cepom, kad popijes mozes zamoliti sestru da nadopuni (ili neku cimericu koja je vec pokretna)

  23. #473
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    evo najnovije sa SD

    predradjaona- zabrana kretanja van sobe. znaci, kad nisi na ctgu, onda se kreces samo u sobi sa 6 kreveta.
    loptu vidis al ti je to. stoji u garderobi.
    zabrana unosenja stvari. za neke. ja sam dosla s odjela sa svim stvarima. ukljucujuci hranu i pice
    neke cure su se pitale kako to jer su njima zabranili da ista nose.
    komprese nemaju, tako da sam do poroda potrosila paket ulozaka (curila mi je pl.voda)

    radjaona- imaju boxove sa stolicama i fakat si u skoro sjedecem polozaju. iako mi je to sve u magli jer sam zaista dosla u njega na sam izgon. no isto tako imaju i boxove u kojima si sama u prostoriji, ali tamo su obicni kreveti.
    nakon poroda, beba je bila 2h na meni. onda su nas razdvojili- ona je isla na pedijatriju, ja na babinjace. ili sam bar trebala. nije bilo mjesta pa sam provela kojih sat i pol u predradjaoni cekajuci mjesto.

    babinjace- kad sam dosla na odjel, relativno brzo sam dobila bebu. odmah su me pitali zelim li ju cijepiti, ako da, za sta, ako ne, sta ne, i da potpisem formular. nisu radili nikakav problem oko toga.
    osim 2h ujutro, beba je bila cijelo vrijeme samnom.
    posjete ulaze u sobu, tako da je starija kci vec taj dan drzala seku u narucju.
    doma se ide (ako je sve ok) drugi dan (porod je nulti) iliti laicki, treci dan. iznimno zene koje su rodile u jutarnjim satima mogu pustiti dan ranije, racunajuci nulti dan kao prvi.
    tako smo preksutra vec bili doma.

    sto se tice kakanja pitali su jesmo li. ja sam trazila granule, dobila, popila i nista. htjela sam im slagati jer su rekli da bez stolice nema izlaza, ali me na dan otpusta nitko nije nista pitao.

    otpusta se izmedju 11 i 12h.


    posto sam imala razgovor s anesteziologom zbog carskog, pitala sam da li se mogu maziti s bebom. receno mi je da ju mogu poljubiti, ali nema mazenja, dojenja...a na pitanje da li to moze tata, odgovoreno mi je da oni na zalost to nemaju i da za tako nesto, ako zelim, treba ici u vinogradsku.
    mozda nekom taj podatak pomogne.

    inace, sve pohvale osoblju. zaista su svi od reda bili ljubazni i pristupacni, s osmijehom na licu.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 28.04.2012. at 16:15

  24. #474

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Bok cure, ja isto planiram na SD pa imam jedno pitanje (isprike ako negdje već piše ali nisam vidjela): da li moram za bebicu ponjeti robicu (tipa bodiće i benkice) za roomin in? Nama su na tečaju za trudnice rekli da ponesemo samo kremu i vlažne maramice za previjanje ali ništa drugo pa sad ne znam...

    Hvala unaprijed!

  25. #475
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne.
    bodice i pelene imas tamo. iako, nama su te pelene bile prevelike pa su me spasile newborn koje sam ponjela sa sobom.
    isto tako preferiram, kao i oni na SD izbjegavat vlazne maramice, pa sam ponjela vatice i posudu za vodu.
    ni krema nije nuzna, oni ju ne stavljaju.

  26. #476

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ne.
    bodice i pelene imas tamo. iako, nama su te pelene bile prevelike pa su me spasile newborn koje sam ponjela sa sobom.
    isto tako preferiram, kao i oni na SD izbjegavat vlazne maramice, pa sam ponjela vatice i posudu za vodu.
    ni krema nije nuzna, oni ju ne stavljaju.
    Thanks

    Ma i ja preferiram vatice ali torba mi je već ogromna pa sam si mislila di da još uguram i lavorček?? Budem još o tom razmislila...

  27. #477
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma ne lavorcek. ja sam uzela malu plasticnu posudu od dohrane
    mozes i obicnu plasticnu casu. a i kolicina vatice koju ces upotrijebiti je fakat mala. a i sve to ti mogu donjeti tvoji.
    isto tako mozes pustiti da ti sestre premotavaju bebe.

  28. #478
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pitanje- mora li beba biti u krevetiću kraj rodiljinog kreveta? ili ju možemo držati kraj sebe u krevetu? kad sam bila prije 5 godina v. je bio stalno u krevetu kraj mene, no tada su bebe odnosili po noći...

  29. #479
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    može beba biti kraj tebe, ali ako zaspeš i uđe sestra dobit ćeš jezikove juhe , kao ja...
    znači gledaj da ne spavaš sa bebom

  30. #480
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje- mora li beba biti u krevetiću kraj rodiljinog kreveta? ili ju možemo držati kraj sebe u krevetu? kad sam bila prije 5 godina v. je bio stalno u krevetu kraj mene, no tada su bebe odnosili po noći...
    ja sam bila prije 4 godine i dijete je bilo u onoj plastici samo dvadesetak sekundi, koliko mi je trebalo da ga slikam u tome
    sve ostalo vrijeme je bio sa mnom u krevetu i nikada nijedna sestra nije ni a rekla

    nije im bilo pravo što mi je taj "krevetić" služio kao odlagalište stvari, ali nisu nešo posebnp prigovarale

  31. #481
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    jesi spavala po noći? ne mogu se sjetiti koliko sus uski-široki ti kreveti i postoji li mogućnost da mi mala padne? i s kojim argumentom sestre prigovaraju?

  32. #482
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    prigovaraju da beba ne bi pala sa kreveta, ili da je se prignječi, ma znam da mi sve pazimo ali na mene se izderala i još je rekla kako mogu ugasiti svitlo i biti u mraku.

  33. #483
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje- mora li beba biti u krevetiću kraj rodiljinog kreveta? ili ju možemo držati kraj sebe u krevetu? kad sam bila prije 5 godina v. je bio stalno u krevetu kraj mene, no tada su bebe odnosili po noći...
    moja je cijelo vrijeme spavala samnom na krevetu. nitko nije ni a rekao.
    tako je od pocetka. kasnije su i cimerice uvele tu praksu.

  34. #484
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Nama preko dana nisu nista govorile, ali preko noci su i par puta znale doci i ili reci da stavimo bebu u krevetic ili je same tamo smjestiti. A meni je i tako bilo bolje, sa bebom u krevetu se ne mozes niti okrenuti.
    Po noci nije nikada bio mrak, na prematalici je bila mala lampica koja je gorila cijelu noc.

  35. #485
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nemaju svi onu plastiku od kreveta, npr. od nas 3 samo je jedna imala. drugi imaju obicni krevetac koji ima ravnu podlogu. moja je bljuckala plodnu vodu i nije bilo sanse da bi ju preko noci stavila u krevetic (skoro sam napisala kavezic ima metalne sipkice :D)
    kazem, uredno su dolazili i nitko nije nista rekao.

  36. #486
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Leonisa, zahvaljujući tvom gornjem dužem postu odlučila sam da ipak idem na SD roditi. Ako mi bude kao i tebi bit ću najsretnija na svijetu.

    jesi li imala pratnju? Pročitala sam priču, ali sam zaboravila..
    Mora li pratnja imati završen tečaj?

    I stvarno se može odbiti cijepljenje?? već dugo razmišljam da bih to htjela odgoditi..

  37. #487
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja se nadam da ce ti biti i bolje

    pratnja moze kad se udje u box. kad se ulazi u box ovisi, cini mi se, najvise o guzvi.
    tecaj traze, ali muza nisu trazili. bit ce jer smo box dobili 5 do 12, na sam izgon.

    za cijepljenje sam pitala vec u boxu, kada se cijepi i da li mogu birati sta zelim, sta ne. primalja mi je rekla da misli da je drugi dan, ali da ce zapisati i da cu sve onda reci kada dodje pedijatar/sestra za bebe na babinjacama.
    kad sam dosla na odjel, dosli su mi referirati sve o bebi, dati mi je, pokazat dojenje i ispuniti neke formulare. cim su dosli vec su znali da imam zelje sto se cjepiva tice, imali su info iz radjaone, pitali su me jesam svjesna svih rizika i da ispunim formular u kojem pise sta se cijepi, sta ne i na kraju moj potpis.
    na otpusnom pise sta je cjepljena, sta nije i opaska na zahtjev majke.
    nikakvih problema nije bilo.

    meni je protiv hepatitisa cjepivo 24h nakon sto je rodjena totalno nebulozno. s obzirom da ce se starija cijepiti tek s 12g u skoli ne vidim zasto bi se mladja cijepila cim ugleda svjetlo dana samo jer je rodjena 2012. a ne 2006. ko starija.

    savjet za rodiliste: ici sto kasnije. fakat doci na ono 5min do 3 min trudova.
    mislim, meni je sam doktor dok smo jos pricali o VBAC rekao da ne dolazim prije 7-5min.

  38. #488
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, ovo pitanje jesam svjesna rizika i cijeli razgovor bio je pro forme, samo su cekali da potpisem formular. nije tu bilo neke debate

  39. #489
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam glumila da dojim svaki put kad bi usred noci dosle u sobu jer su mi jednom prigovorile da beba ne smije spavat samnom, uzalud sam im govorila da imam 4 godine co-sleepinga iza sebe. Pa sam se pravila luda, sta drugo.

  40. #490
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    To valjda ovisi od sestre do sestre...

    Ja sam prezadovoljna sa svime na SD, od rodilista do babinjaca. Nemam zamjerku na bas niti jednu stvar ( osim malo oskudne hrane, ali to je vec poznato). Ne znam jesam li naletila na dobru smjenu, ima li veze sto mi je porod bio expresni i nisam imala problema sa dojenjem, ali sve mi je ostalo u odlicnom sjecanju.

  41. #491
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Ima li na Sv Duhu klima u sobama na babinjacama?? Jel dosao ko sad frisko iz bolnice, kakve temperature tamo vladaju? Obzirom na ove nesnosne vrucine sve me strah kako to s 3 mame + 3 bebe u sobi izgleda bez klime...?? Posebno sam se prenerazila kad mi je danas prijateljica koja je rodila na Merkuru javila da ce ih zadrzati 2 dana duze u bolnici jer joj je maleni od vrucine dehidrirao i sad je na infuziji. OK, ovo je vec tema Merkur a ne SD, ali sve se nadam da su uveli neke klime gore jer ovaj moj vec lagano kuca na vrata...

  42. #492
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj YoungMummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li na Sv Duhu klima u sobama na babinjacama?? Jel dosao ko sad frisko iz bolnice, kakve temperature tamo vladaju? Obzirom na ove nesnosne vrucine sve me strah kako to s 3 mame + 3 bebe u sobi izgleda bez klime...?? Posebno sam se prenerazila kad mi je danas prijateljica koja je rodila na Merkuru javila da ce ih zadrzati 2 dana duze u bolnici jer joj je maleni od vrucine dehidrirao i sad je na infuziji. OK, ovo je vec tema Merkur a ne SD, ali sve se nadam da su uveli neke klime gore jer ovaj moj vec lagano kuca na vrata...
    U sobama na babinjacama trenutno je koja koma vruće, klime ne rade. Cak je gore nego na odjelu patologije trudnoce gdje isto s vremena na vrijeme smjeste rodilje kad je gužva, a trenutno jest.
    Posljednje uređivanje od Nivi : 04.07.2012. at 18:48

  43. #493
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    imaju klime, ali ne sve sobe, i nije ih baš dobro paliti jer baš pušu direkt na bebu i mamu koje su do prozora. Mi prošle godine nismo palili a isto smo se kuhali

  44. #494
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    imaju klime, ali ne sve sobe, i nije ih baš dobro paliti jer baš pušu direkt na bebu i mamu koje su do prozora. Mi prošle godine nismo palili a isto smo se kuhali

    Sad da ih i hoćeš upaliti ne možeš jer su sestre uzele daljinske od klimi, tako da...

  45. #495
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    ma i bolje, nisu te klime čistili tko zna od kada, još da se neka bakterija nakalemi malima tamo

  46. #496
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    evo najnovije sa SD

    predradjaona- zabrana kretanja van sobe. znaci, kad nisi na ctgu, onda se kreces samo u sobi sa 6 kreveta.
    loptu vidis al ti je to. stoji u garderobi.
    zabrana unosenja stvari. za neke. ja sam dosla s odjela sa svim stvarima. ukljucujuci hranu i pice
    neke cure su se pitale kako to jer su njima zabranili da ista nose.
    komprese nemaju, tako da sam do poroda potrosila paket ulozaka (curila mi je pl.voda)
    Evo mene sa Sv Duha sa friskim iskustvima. Za razliku od Leonise, mene su iz predradjaone pustali cijelo vrijeme da secem okolo do cekaonice di mi je bio suprug, u biti prvi dio sam provela vecinom s njim tamo. I mogla sam imati sa sobom sto god sam htjela, sve stvari (ukljucujuci hranu) su mi bile u torbi sa mnom. S tim da sam u preradjaoni dobila i rucak i veceru, i to ravno po ure prije nego su me prikopcali na drip. (meni je puknuo vodenjak, a sporo su mi dolazili moji trudovi, tj. imala sam ih ali su bili jako blagi i neefikasni).
    I imali su hrpu kompresa koje sam bjesomucno trosila i mijenjala.
    (neobicno da je u tako kratkom vremenu tako razlicito iskustvo, valjda ovisi na koju se smjenu potrefis?)

    I sto jos:
    Kad je doslo vrijeme da me prebace u box, rekli su da nije nuzan klistir, ali ja sam ga ipak htjela valjda zato jer sam tamo i rucala i vecerala pa sam se osjecala vrlo hmmmm puno .
    Na porodu su svi bili super, objasnjavali sve postupke, odgovarali na sva pitanja, jako ljubazni i dobre volje. Beba je bila vise od sat vremena s nama, odmah je dojio u radjaoni, ma bas je bilo prekrasno. Nakon sat vremena su me premjestili na babinjace, i u roku od pola sata stigla je i beba. Tamo su isto vecinom svi bili super, bilo je par iznimki (sestre kojima nije bas njihov dan, ili kojima mozda nijedan dan nije njihov - ali nije ni bitno, nisam ih ni dozivljavala).

    Uglavnom, sve zbog cega sam se brinula je na kraju ispalo super. Bile smo 3 u sobi, i naravno 3 bebe, stalno je neko bio budan, ali obzirom da je moj bebac spavao po cijele noci i ja sam s njim tako da sam se i naspavala, hehe. Bilo je vruce, ali podnosljivo.

    Nisu nas trazili nikakvu potvrdu s tecaja za prisustvo tate na porodu. I prije nego su me pustili nisu me pitali jesam li imala stolicu, nisu uopce spominjali to pitanje. (niti mojim cimericama).

    Ja sam sve u svemu jako zadovoljna

    E da, jos jedna stvar, vidim da se gore pisalo o tome, na prijemu su mi rekli da vise ne vrijedi ono da kao nacelno trebas ici u bolnicu u kojoj pripadas, nego da po novome svaka rodilja moze odluciti u koju ide bolnicu.

  47. #497
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    youngice pa čestitam
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 16.07.2012. at 16:50

  48. #498
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    youngice pa čestitam
    Pa hvala Tash!!! Tebe nisam duuuugo cula... posaljem jednu PP

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •