Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 498

Tema: SD - najnovije - (2. dio)

  1. #1
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno SD - najnovije - (2. dio)

    Kad ste išle u rodilište, jel ste nosile original povijest bolesti ili kopije?
    Ja sam nosila sve originale, a s obzirom da sam MPO pacijent bio je podeblji registrator Doktorica koja me zaprimila u predrađaonu sve je uredno pregledala kad je upisivala u njihov karton i sve su mi uredno vratili.

  2. #2
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Andream, hvala
    Sad kad vidim da odmah vraćaju originale, ponijet ću ih i ja, makar već ionako imaju skoro sve upisano u karton.

  3. #3
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Cure ima li netko da je bio na 1.i na 2. carskom na sv.Duhu?Ili da je bio na 1.carskom i sada je trudan?
    Kod mene je situacija takva,da je 1.trudnoca zavrsila carskim radi disproporcije i velike bebe(prije 2god) i sada ispada da je beba isto velike tezine i dr.me poslala na operacijske pretrage(krv+anesteziolog).Kakva je procedura gore?Da li se cekaju prirodni trudovi ili se ranije naruce?Glupo mi je vaditi malenoga prije termina-samo zato sto je velik-ako je sve u redu samnom i sa njime+sto mi je ovulacija kasnila dosta-jer mu srceko nije kucalo niti sa 7 dana....
    Posljednje uređivanje od ruza : 02.02.2010. at 09:42

  4. #4
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Rodila sam na sv.duhu, oba puta carski rez, ako je odmah predviđeno da trebaš i na drugi carki rez, onda se radi hladni carski, uglavnom tjedan dana prije termina, a ako je sve ok i ti želiš probati VBAC onda se čeka prirodan početak poroda.

  5. #5
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno :)

    hvala ti puno kovrčava...
    daj mi reci koji su razlozi bili za carski(ako nije problem)?
    Disproporcija ili nekaj drugo?
    hvala ti....

  6. #6
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj ruza prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti puno kovrčava...
    daj mi reci koji su razlozi bili za carski(ako nije problem)?
    Disproporcija ili nekaj drugo?
    hvala ti....
    disproporcija+prva beba velika, a i tanak ožiljak, iako je prošlo skoro 3,5 godine

  7. #7
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Zanima me dal ste otpusno pismo dobile i nekako drugačije nego da se osobno ode do bolnice? Dosta su to skomplicirali, rečeno mi je da se može doći po papire svakim radnim danom 13-14h. Nisam se snašla i nisam pitala jel šalju poštom ili e-mailom... Teško se možemo organizirati, tad svi rade od ukućana, a s malom bebom mi se baš ne ide do bolnice po ovakvom vremenu...

  8. #8
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me dal ste otpusno pismo dobile i nekako drugačije nego da se osobno ode do bolnice? Dosta su to skomplicirali, rečeno mi je da se može doći po papire svakim radnim danom 13-14h. Nisam se snašla i nisam pitala jel šalju poštom ili e-mailom... Teško se možemo organizirati, tad svi rade od ukućana, a s malom bebom mi se baš ne ide do bolnice po ovakvom vremenu...
    Moje otpusno nažalost još nije gotovo, već tri mjeseca, pomirila sam se s tim da izgleda i neće biti!

  9. #9
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    a kad sam ja rađala prije 2 god,bilo je gotovo za 2h,a sada moj Boze

  10. #10
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Lukina mama, ne kužim. Ja sam rodila 2 tjedna iza tebe i dobila otpusno pismo kad sam išla kući. Koja im je to fora?

  11. #11
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me dal ste otpusno pismo dobile i nekako drugačije nego da se osobno ode do bolnice? Dosta su to skomplicirali, rečeno mi je da se može doći po papire svakim radnim danom 13-14h. Nisam se snašla i nisam pitala jel šalju poštom ili e-mailom... Teško se možemo organizirati, tad svi rade od ukućana, a s malom bebom mi se baš ne ide do bolnice po ovakvom vremenu...
    Ovo i mene zanima.

    Lucij@, ja sam išla dan ranije doma i zato ga nemam.

  12. #12
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa Vidi poruku
    Lukina mama, ne kužim. Ja sam rodila 2 tjedna iza tebe i dobila otpusno pismo kad sam išla kući. Koja im je to fora?
    I ja sam išla dan ranije. Ali mi se čini da to nije razlog. Valjda ovisi koji doktor piše otpusno pismo. Nekima se baš i ne da pisati pa ti čekaj....

  13. #13
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    koliko ja znam dr.Jakovčić je zadužen za otpusna pisma...tako je bilo prije 2 god...

  14. #14
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Bila danas po otpusno pismo. Fascinira me kako su napisali stvari koje uopće nisu točne. Tako piše da sam u postporođajnom razdoblju pila uterotonike i analgetike. Nisam pila ni jedno niti drugo. Nisam čak popila niti običan paracetamol. Žao mi je što sam uopće išla tamo. Otpusnica bi mi bila dovoljna...

  15. #15
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    da, i meni piše isto... :/
    što je to uopće uterotonik??? 8-?

  16. #16
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa Vidi poruku
    da, i meni piše isto... :/
    što je to uopće uterotonik??? 8-?
    Uterotonik je lijek koji pomaže stiskanje stijenki maternice da krvarenje što prije prestane.

  17. #17
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa Vidi poruku
    Uterotonik je lijek koji pomaže stiskanje stijenki maternice da krvarenje što prije prestane.
    Pa što nisi dobivala uopće injekcije poslije poroda, na odjelu babinjača?

  18. #18
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Pa što nisi dobivala uopće injekcije poslije poroda, na odjelu babinjača?
    Ne, ništa. Niti prvi put kad sam rodila pa ni sada. Pitali su me na vizitama dal me boli nešto i dal krvarim,a nije me ni boljelo niti sam krvarila. Nisam čak popila niti jednu tabletu. Nije bilo potrebe...

  19. #19
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ovo će možda biti i za neku knjigu rekorda: zvala malo prije SD, veli sestra da moje otpusno još nije gotovo (a prošlo već više od 3 mjeseca). Mislim da ih više neću zvati.

  20. #20
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ja ga nisam nikad pokupila, iskreno nije mi se dalo, imala otpusnicu ili kako se već zove

  21. #21
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    ja ga nisam nikad pokupila, iskreno nije mi se dalo, imala otpusnicu ili kako se već zove
    I meni je žao što sam uopće išla...

  22. #22
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    ja rodila 23.01. išli doma ranije, na moj zahtjev i dobili oba otpusna pisma odmah. (?!)

  23. #23
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    meni je pisano 2007 da je maleni samo na majcinom lijeku.a ja nisam imala kapi mijeka-carski+krvna zakrpa+sam mi dr.stanojevic govorio da je beba skroz nadohranjivana...
    Posljednje uređivanje od ruza : 09.02.2010. at 15:47

  24. #24
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    meni je pisano 2007 da je maleni samo na majcinom lijeku.a ja nisam imala kapi mijeka

  25. #25
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    htjela sam kopirati ovo gore, tako i meni pisalo a od mlijeka ni M. To valjda pišu svima po defaultu...

  26. #26
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Uskoro ću roditi na SD pa me zanima da li je praksa tamo nakon poroda da pričekaju da pupkovina otpulsira prije rezanja ili režu odmah?

  27. #27
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    samo da javim kako je gore za carski rez stvar..
    dr.mi je predložila 2.carski da se radi prije tremina-koji je 1.3. ili 4.3(radi 2.mj od 28 dana).,a ja sam bila protiv i dogovorili smo se za dan poslje termina.5.3.na carski...
    4.3. prijem u bolnicu a valjda sam u jutro na rasporedu,jedino ako ne krene porod sam od sebe....

  28. #28
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    ako ti je carski dogovoren jer nužno mora biti carski, onda ga obično rade prije termina, tzv. hladni carski, odn. prije trudova. obično je to sa napunjenih 38 tjedana odn. koji dan kasnije. beba je tada sigurno dovoljno zrela i razvijena i zaprevo nema nikakve opasnostoi da je prerano. osim, ako postoji mogućnost da rodiš prirodno, onda je naravno ok čekati.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro ću roditi na SD pa me zanima da li je praksa tamo nakon poroda da pričekaju da pupkovina otpulsira prije rezanja ili režu odmah?
    kada sam razgovarala s dr. Matijevićem o matičnim stanicama, rečeno mi je da čekaju da otpulsira (to je bilo u rujnu 2009.)

  30. #30
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Citiraj zlatokosa prvotno napisa Vidi poruku
    ako ti je carski dogovoren jer nužno mora biti carski, onda ga obično rade prije termina, tzv. hladni carski, odn. prije trudova. obično je to sa napunjenih 38 tjedana odn. koji dan kasnije. beba je tada sigurno dovoljno zrela i razvijena i zaprevo nema nikakve opasnostoi da je prerano. osim, ako postoji mogućnost da rodiš prirodno, onda je naravno ok čekati.
    pitala me doktorica kad zelim carski,da oni imaju obicaj raditi 39+...ja sam dogovorila sa 40+4
    jedino ako ne krene prirodno onda odmah gore i idem na carski...

  31. #31
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    evo danas dobila konačno svoje otpusno pismo, skoro pa 4 mjeseca od poroda... yeah!

  32. #32
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam otpusno pismo dobila na dan kad sam izlazila iz bolnice.

    I ovim putem želim pohvaliti osoblje SD-a, jer sam tamo, od dolaska u rodilište pa sve do odlaska doma, doživjela nekoliko prekrasnih dana za cjeloživotno pamćenje. Nisam puno očekivala da se ne razočaram, ali sam izašla puna dojmova i pohvala za sve. Hvala im još jedanput za sve, jer da nije bilo njihovog dobrog i strpljivog odnosa spram mene, ne bi ni ja sad razmišljala o svom porodu sa smješkom na licu.
    Posebne pohvale babici Jaci (ne znam točno kako se zove, čula sam da je tako zovu, a ako neko točno zna, molila bih da napiše) i doktorici Marini (isto ne znam prezime, a voljela bih znati).

  33. #33
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Marina Gelo... preprepredivna osoba, tepala mi je "zlatice" i ona je porodila mojeg anđela. kad sam joj kasnije zahvalila, rekla mi je samo vi ste to odradili, a ne ja.
    ime babice na žalost ne pamtim.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Da li na SD-u imaju loptu?

    Ukoliko nemaju da li bi mi netko prigovorio od sestara ili doktora ako ponesem svoju?

    Ako je pitanje off, nadam se da ćete me premjestiti.

    pozzzzz

  35. #35
    lucifer avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj martinela prvotno napisa Vidi poruku
    Da li na SD-u imaju loptu?

    Ukoliko nemaju da li bi mi netko prigovorio od sestara ili doktora ako ponesem svoju?

    Ako je pitanje off, nadam se da ćete me premjestiti.

    pozzzzz

    Imaju loptu (više njih), a da nemaju milsim da nebi mogla donjeti svoju!!!
    Posljednje uređivanje od lucifer : 25.02.2010. at 11:36

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ja sam nosila svoju i skakala na njoj - 2006.
    Mislim to učiniti i ove godine ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 25.02.2010. at 19:29

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Tražila jesam ali nisam našla konkretan odgovor. Da li na SD-u moram nositi svoje (jednokratne ili tetra) pelene za bebu?

  38. #38
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Možeš ponijeti pelene koje želiš. Ti ćeš ju prematati sa pelenama koje ti želiš da koristi, a oni će ju kad ju kupaju ujutro presvući u jednokratnu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala na odgovoru, ali to mi je samo znak da se moram malo prepakirati tj. moram spremiti veću torbu - kofer za rodilište jer mi najviše mjesta već zauzeli ulošci ... . Znači, još pelene i ja sam spremna - ko da idem na ljetovanje , a ono ajme - idem malo roditi svoju bubicu....

  40. #40
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    ja nisam imala snage nakon carskog brinuti se o bebi,tj presvlaciti i sl.sestra je u tih 5 dana dosla 1,max 2 puta i promijenila ih sa nasim pelenama i kremama i otisla..

  41. #41
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Meni je većina sestara s neonatologije bila dobra, redovito su nas obilazile, nakon carskoga, ja sam predzadnji dan mijenjala pelene, ali su uvijek pitale nas sve u sobi dali možemo same, a ima i par sestara koje su malo bahatije, ali zato i ti budeš bahatiji, pa sve funkcionira.

  42. #42
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Sestre dolaze dva puta dnevno, oko 14h i negdje navečer s kolicima punih pelena u sobe i pitaju jel treba dijete premotati. Ako niste sami premotali bebe onda ih one premotaju bilo vašim (ako imate) ili njihovim pelenama, a inače vam prvi put pokažu, ako želite, kako da prematate i odgovaraju na sva pitanja.

  43. #43
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj silverinne prvotno napisa Vidi poruku
    ja rodila 23.01. išli doma ranije, na moj zahtjev i dobili oba otpusna pisma odmah. (?!)
    i mi isto...

  44. #44
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj martinela prvotno napisa Vidi poruku
    Da li na SD-u imaju loptu?

    Ukoliko nemaju da li bi mi netko prigovorio od sestara ili doktora ako ponesem svoju?

    Ako je pitanje off, nadam se da ćete me premjestiti.

    pozzzzz
    Ja sam nosila svoju (2008). I zaboravila ju uzeti kad su nas otpuštali, valjda je poslužila još nekome.

  45. #45
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Evo i ja dobila otpusno, nakon 4 mj., jeeeeeeeeeee!

  46. #46
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    rodila sam na sd pred mjesec i pol. nisam očarana. bila je velika gužva, vrlo kaotično, izmijenila se hrpa osoblja, nisam imala dojam da sam kontinuirano praćena a zbog par sam stvari trebala biti pod posebnim nadzorom. čak mislim da kako su se izmjenjivali liječnici, neki od njih nisu bili u to upućeni. možda griješim, ali meni se dobar ishod nakon panike i hitnog carskog reza čini potpuno slučajnim...

  47. #47
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    ...e da, još nisam dobila otpusno pismo, da vidim cijelu stvar iz njihove perspektive...

  48. #48
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Habibi cestitke i nadam se da ste ti i bebica dobro

    Iskreno mi je zao da je porod tako protekao, mislim da je to problem u svim nasim rodilistima jer nema kontinuiteta pracanje, smjene se izmjenjuju prema odredenom rasporedu, a porod ne moze imati raspored i cesto se nikako ne moze uklopiti u neciju smjenu bez pozurivanja i intervencija ... rjesenje bi po meni bilo kada bi dopustili pratnju na porodu od pocetka pa bila to doula/muz/sestra/ili netko drugi i uvazili neke sugestije koje ta osoba moze dati jer je tu odpocetka, a ne ovako kada sa svakom smjenom krenes ispocetka i onda ispadne hitno i panika.

  49. #49
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    hvala, srecice, i beba i ja smo super!

  50. #50
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam čula da je u zadnje vrijeme na SD poprilična gužva, da rodilja nema gdje ih nema...

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •