Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Bespelenastvo i atopijski dermatitis

  1. #1
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno Bespelenastvo i atopijski dermatitis

    Nedavno smo se poceli uspjesno boriti protiv atopijskog dermatitisa koji se javio u pelenskom podrucju. kako prakticiramo BP vrlo rano smo prestali mazati kremu na to podrucje. Prema nasem iskustvu, cini se da je to ipak bilo pogresno pa da je i ako se ne stavljaju pelene potrebno povremeno namazati kremom. naravno AD je povezan s genetikom (a sumnjamo i da cijepljenje nije bas pomoglo), ali sjecam se da smo se pitali treba li mazati ako ne stavljamo pelenu i cini nam se da smo pogrijesili sta smo potpuno odustali od mazanja. suhi zrak pogoduje AD, a to se podrucje i cesce moci sto isto isusuje. u svakom slucaju evo mi nismo bili sigurni sta raditi, a ne znamo sta druge mame i tate bespelenasa rade s kremama pa nas bas zanima

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nisam nista mazala, ali moji nisu imali problema s kozom. mazala sam ju 2-3 puta kad je imala proljev pa bi joj oko anusa bil onako spaljeno, izjedeno i suho. evo bas danas sam joj mazala, rastu joj zubi i ima proljev grozan. kad prode, onda vise ne mazem.

    f. je nosio pelene do 5. mjeseca, do onda sam mu povremeno mazala, nakon toga vise ne.

  3. #3
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Vedran nije imao AD, ali sam ga ja mazala bademovim uljem (hladno prešanim). Uvijek sam za prirodne kremice i ulja.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mi baš i nismo bili bespelenaši , nek smo bili u platnenim. Ali kasnije kad je i skinula pelene mazala sam je redovno kod kupanja ( špricala) s maslinovim uljem , a prek dana i mazala ( naravno i poslije pranja) s belobazom s maslinovim uljem ( to sam sama mučkala).

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margiti je pelenska regija uvijek bila najosjetljiviji dio tijela, tu je najčešče i najviše dobivala AD ojedine i lišajeve.
    ne nosi pelene već godinu dana, i još uvijek joj izbijaju fleke po pelenskoj regiji. mažemo je istom kremom kao i ostatak tijela, a-derminom exomegom ili eventualno trixerom od avene

  6. #6
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    evo ovo je izvrsna krema - deflamol nas je spasila + naravno jedna medicinska. ali kortikosteriodne kreme koje obicno pedijatri nude su totalno lose (prodje dok mazes, a cim prestanes ne jos gore).

  7. #7
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ne sjećam se da sam mog dečkića mazala po guzi. Sjećam se samo da sam ga mazala po nogicama i to u koljenoj aksili i to s Niveom za odrasle. Kad bi se popišaou gaćice i to bi procurilo dalje tamo bi se javilo crvenilo. Guza je bila uvijek čista jer se rijetko pokakao u gaće ili u hlače, skoro da i nije. Čak i kod proljeva nije...doduše proljev smo imali samo jednom...
    Danas ponekad namažemo kad nešto neprimjereno pojede pa ga peće anus ili se loše obriše pa razmaže. Mi zapravo smo imali dugo sistem oprati guzu vodom odmah pod pipom i posušiti je papirom. I to je to...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Katepe nama se za AD najbolje pokazala belobaza (emoliens) smućkan sa uljem od noćurka. To sam sama mućkala ili dala u apoteci da mi smućkaju (mada nisu uvek hteli). N nije imala puno u pelenskoj regiji, imala je najviše na pregibima - vrat i iza kolena.

  9. #9
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Katepe, i mi smo u sličnoj situaciji. gabriela je bila bez pelena, ali bez a.d. i bez crvenila pa tako i bez kremica, a simon ima atop.dermat. i kupila sam čeličevu
    mast nakon tri mjeseca bezpelenaštva. no baš nam ne pomaže. za ostalo koristim drugu kremicu.

  10. #10
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    kazem, ovaj deflamol je caroban. mi imamo totalno netipicnu pelensku regiju napadnutu s AD. kad djeca nemaju problema s AD sigurna sam da i ne treba mazati. ali ako postoji naznaka problema, onda mislim da bi bez obzira sta ne nose pelene i djeci bp bilo dobro mazati pelensku regiju jer je ona na udaru mokrace i vode koja je kazu najgori neprijatelj AD...

  11. #11
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Kad si ti počela sa bezpelenaštvom? Možda si već negdje napisala, ali da ne tražim.

    Gle bezpelenaštvo je također jedan od razloga da se ovakvi problemi ne razviju jer ako se s bezpelenaštvom rano počinje od rođenja na primjer kada je uspješnost veča onda se iritirajuća mokraća ne zadržava u toj regiji pa nema "pamćenja" kože u toj mjeri. Ako je koža nadražena i pretjerano klorirana voda u Hrvatskoj je dodatno nadražuje...zato je peri s Janom ili prokuhanom vodom...nekad i to pomogne...
    Svakako sam za to da ako postoji naznaka problema da treba područje njegovati...

    Dojiš li još i ako dojiš da li i ti paziš na vlastiti unos sokova ili slično kiselog?
    Da li vam se AD javio nakon uvođenja dohrane ili je već bio prije?

  12. #12
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Dojiš li još i ako dojiš da li i ti paziš na vlastiti unos sokova ili slično kiselog?
    Da li vam se AD javio nakon uvođenja dohrane ili je već bio prije?[/QUOTE]

    poceli s 2. mj., dojim i ne pijem sokove, ali ne znam na sta mislis od kiselog... AD se javio nakon dohrane, neposredno nakon cijepljenja. AD smo vec prije dosta vremena rijesili (iako se pojavljuje obicno zimi kada je sezona grijanja pa nije iskljuceno da ce se javiti). ma ja ti sumnjam da bi neke stvari tipa sokovi mogli biti uzrocnici. prije bi to bilo cijepljenje. kao i alergije i AD se prosirila u postindustrijsko doba ...

  13. #13
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Katepe, ja bih isto posumnjala na cijepljenje. Svakako bi trebala prijaviti pedijatrici pojavljivanje AD-a nakon cjepiva. Jesi li razmišljala o homeopatiji?

  14. #14
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako bi trebala prijaviti pedijatrici pojavljivanje AD-a nakon cjepiva. Jesi li razmišljala o homeopatiji?
    E sad, primijetila sam da pedijatri/ce bas ne reagiraju na taj podatak a sad bi opet trebali na cijepljenje (ono s godinu dana), ne znam sta da radimo. bolje sad nego na jesen (kad je veca mogucnost za AD) a najradije ne bih uopce, ali cula sam da cemo se ako odustanemo sad morati docjepljivati (sva cjepiva ispocetka). tako da ne znam... o homeopatiji nisam razmisljala jer je sada sve ok.

  15. #15
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Katepe...ne znam da li ti je poznato, ali moj Karlo uopće nije cijepljen pa je po koljenim aksilama imao to crvenilo. To je bilo u fazi kad je nosio hlačice jer je bilo hladno pa bi se popišao stoječki ( vrlo rano se stao na noge) i to mu je curilo u nogavicu. Guza je bila uvijek čista jer skoro da se i nije ukakao kao beba u prvoj godini...Odtud meni ta ideja oko dojenja i dohrane i neke kiselosti ili iritantnih sastojaka djetetove mokraće. Teoriju oko cjepljenja i alergija podržavam, ali je po meni bitno staviti pod povečalo tvoju i djetetovu ishranu.

  16. #16
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    e da zaboravih nadodati gornjem postu i nevidljivu kemiju iz robice...koja onda odregira sa znojem ili robicom...

  17. #17
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    korekcija...odregira s znojem i mokraćom...

  18. #18
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Slažem se sa Samaritankom. Pogledaj i prehranu i deterdžent u kojem pereš robicu. Sve to može imati utjecaj.

  19. #19
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se sa Samaritankom. Pogledaj i prehranu i deterdžent u kojem pereš robicu. Sve to može imati utjecaj.
    za deterdzent - prali smo i s magicnom kuglom (stvarno radi - bez detergenta ili s malo) a stavljamo i na dodatno ispiranje. bez omeksivaca itd.

  20. #20
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Pripremaš hranu sama za dohranu ili kupuješ gotovu?

  21. #21
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa Vidi poruku
    Pripremaš hranu sama za dohranu ili kupuješ gotovu?
    sami pripremamo hranu... jedemo vise manje zdravo puno povrca, ribe, mesa, zitarica...

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    cula sam da cemo se ako odustanemo sad morati docjepljivati (sva cjepiva ispocetka).
    ovo nije istina
    neki pedijatri tako briju, ali onda lijepo nazoveš imunološki zavod i oni ti objasne da je to glupost
    znači, ako kalendarski zakasniš s nekim cijepljenjem, nije važno, NE MORAŠ kretati ispočetka, nego se naknadno cijepi s tim s kojim kasnite

  23. #23
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Katepe super je da sve pripremaš sama. Koristiš li i što od začina?
    Jel dijete imao crvenilo i na nogicama?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •