Stranica 103 od 122 PrviPrvi ... 35393101102103104105113 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,101 do 5,150 od 6092

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #5101
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi kakve briseve? To nisam ni prvi put morala.
    Cervikalne briseve, briseve grlića maternice - na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe (escherichia c., streptokok)... Kako si dobila rješenje HZZO bez toga?

    U svakom slučaju, bitno ih je napraviti jer ako imaš nešto to može utjecati i na postupak, a pogotovo na trudnoću u kojoj komplikacije mogu biti ogromne, pa utjecati i na spontani pobačaj. U Hr ne smiješ niti u jedan postupak MPO bez čistih briseva - i to nije bezveze.

  2. #5102

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    E pa ni mene nitko nije pitao za briseve. Doduše išla sam na inseminaciju ali opet. Ja sam ih sve isto radila ali radi sebe i jel me moj ginekolog slao.
    I isto sam dobila odobrenje HZZO-A bez toga.
    Jedno je sigurno a to je da pravila nema.

  3. #5103

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Ja sam prije prvog postupka radila briseve, za drugi nisam. A sad mi je za idući dr.L rekao da ponovim jer će proći godina dana od tih nalaza.
    Ja nisam preko HZZO-a pa ne mogu za njih puno tvrditi, al kad sam išla vidjeti bil možda mogla preko HZZO-a dr u Petrovoj me poslala vaditi briseve prvo da ustanovimo da je sve ok a drugo jer bi ih trebala priložiti u zahtjevu.
    Svašta, kako Afrodita kaže pravilo je da pravila nema.

    Što je skrečing nisan googlala, meni je tijekom histeroskopije obavljena i skarifikacija (koja navodno pomaže implantaciji) pa sad jel to isto neman pojma. Ugl dr.L se na to uopće nije obazirao kada je pročitao nalaz. A i imam dva neuspjela pokušaja pa ne bi rekla da baš pomaže
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 28.03.2022. at 14:06

  4. #5104

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Draga Dalma, da to je to, namerno grebanje materice da bi kao bila bolja implantacija.

  5. #5105
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Ponavljam, briseve je dobro napraviti zbog sebe. Kad se ostvari trudnoća radite ih obavezno tijekom rane trudnoće kod dr koji vam vodi trudnoću. Ako išta od briseva ne štima, dobivate antibiotike (a nitko ne voli piti antibiotike u trudnoći) - u najboljem slučaju. U najgorem može utjecati na plod.
    Zato je bolje nemati starije briseve od 6 mjeseci prije postupaka, neovisno o tome jesu li vam rekli ili ne. Ili izliječiti ako nešto nije ok prije trudnoće, a ne u trudnoći.

    U Hr je to obavezno, a u Mk valjda računaju na vlastitu odgovornost.
    Koliko sam shvatila, MK vodi statistiku uspješnosti po pozitivnim betama, a ne po pozitivnim otkucajima srca ili živorođenoj djeci (ovo je moja pretpostavka, jer te nakon što javiš betu više nitko ništa ne pita), tako da je odgovornost na nama samima.

  6. #5106
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Btw, meni u Petrovoj nisu htjeli dati potpisan zahtjev za HZZO bez čistih briseva.
    To je bilo prije cca godinu dana.

  7. #5107

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Spring Summer, na mk forumu sam pročitala da je dr L na godišnjem krajem ovog, početkom sledećeg meseca, tako kažu Makedonke.
    Ti si na donaciji ili ne? Čini mi se da sam te negde već srela na forumu, ali se ne sećam šta si radila.
    Da ti predstojeće Spring Summer donese uspeh kao i svima nama.
    Posljednje uređivanje od Lucy10 : 02.04.2022. at 13:36

  8. #5108

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    Spring Summer, na mk forumu sam pročitala da je dr L na godišnjem krajem ovog, početkom sledećeg meseca, tako kažu Makedonke.
    Ti si na donaciji ili ne? Čini mi se da sam te negde već srela na forumu, ali se ne sećam šta si radila.
    Da ti predstojeće Spring Summer donese uspeh kao i svima nama.
    Hvala na odgovoru i lijepim zeljama. Ja idem u postupak s diniranim sjemenom.

  9. #5109

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Cure, žene, djevojke...
    Kakvi su vam planovi? Ide li uskoro netko dolje?
    Mala85 jesi dogovorila izbor nove donorice?

  10. #5110

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Nisam jer nisam još ni dobila nove racune od Bistre a bome ni odgovor od ginekologa iz Petrove dali moram ponavljat nalaze sve.

  11. #5111

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    11

    Početno

    @LaraLana, koliko sam zapamtila, vi ste adminica? Jedno vrijeme sam bila neaktivna, evo me opet. Nemam muškarca, saaaaaaaaama sam! Ali još uvijek s velikom željom da imam dijete. Imam uskoro punih 48, treba mi i donirana jajna i muški genetski materijal.

    GDJE ZAPOČETI??!?!??! Treba mi priprema organizma za trudnoću. Treba li najprije kontaktirati Bobana? Možda moju ginekologinju? Ja bih krenulaaaaa!

    Hm, imam malo čudnu ginekologinju u Splitu. Neću ulaziti u njeno znanje, ali kao osoba - upravo čudna. Ne da se s njom.

  12. #5112

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Zrdem prvotno napisa Vidi poruku
    @LaraLana, koliko sam zapamtila, vi ste adminica? Jedno vrijeme sam bila neaktivna, evo me opet. Nemam muškarca, saaaaaaaaama sam! Ali još uvijek s velikom željom da imam dijete. Imam uskoro punih 48, treba mi i donirana jajna i muški genetski materijal.

    GDJE ZAPOČETI??!?!??! Treba mi priprema organizma za trudnoću. Treba li najprije kontaktirati Bobana? Možda moju ginekologinju? Ja bih krenulaaaaa!

    Hm, imam malo čudnu ginekologinju u Splitu. Neću ulaziti u njeno znanje, ali kao osoba - upravo čudna. Ne da se s njom.
    Pozdrav,

    Nisam ni ja znala od kud krenuti pa cu podjeliti svoje iskustvo. Sastavila mail s pitanjima koja su me zanimala i poslala mail na Sistinu, ti kozes direkt Bobanu. Oni su mu to prosljedili te mi je on odgovorio nakon dva dana. Ugl dao mi je svoj broj, culi se whatsapom i dogovorili prvi pregled u Mk. Tamo sam taj dan obavila ginekoloski, potpisala dokumente(sve oni organiziraju) i platila donatorsko sjeme.
    Nase su situacije razlicite pa ne bi sad o tome, ugl tamo ti ginekolog da sve upute sto i kako dalje. Boban je jako simpa i ne ustrucavaj se pitati ga bilo sto.
    To je to, ako te jos sta zanima, pisi.
    Lp

  13. #5113

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav,da se i ja predstavim, 36 godina,ubrzo 37 i Amh,0,13. Taman sam u fazi riješavanja papirologije za HZZO,nadam se da ćemo dobiti rješenje,sretno svima u borbama!

  14. #5114

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav,nova sam u svemu ovome,kratko o meni, imam 36 godina i Amh 0,13.

  15. #5115

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Rikku ❤️

  16. #5116

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj ariel36 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,da se i ja predstavim, 36 godina,ubrzo 37 i Amh,0,13. Taman sam u fazi riješavanja papirologije za HZZO,nadam se da ćemo dobiti rješenje,sretno svima u borbama!
    Pozdrav Ariel.
    Ja sam na hzzo išla sa nalazom amh 0.90 (vjer korona utjecala na prikaz rezultata jer je poslije bio 2.6) i potpisali bi mi bili zahtjev za donaciju jajnih stanica bez problema. Al pošto sam ja samica i tražila sam donaciju sjemena naišla sam na zid. Tako da mislim da nećete imat problema u dobivanju rješenja. Sretno dalje

    Zdrem, mislim da je najbolje da kontaktiraš Bobana, dogovorip pregled dolje i onda će ti dr.Lazarevski objasniti što i kako, koju pripremu...a kad dođeš s njegovim preporukama neće tvoja ginek.imat šta nego odraditi što treba. Sretno.

    Netko je pitao ide li itko uskoro na postupak...evo ja se nadam da početkom petog idem po treću sreću.
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 18.04.2022. at 16:34

  17. #5117

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Zrdem prvotno napisa Vidi poruku
    @LaraLana, koliko sam zapamtila, vi ste adminica? Jedno vrijeme sam bila neaktivna, evo me opet. Nemam muškarca, saaaaaaaaama sam! Ali još uvijek s velikom željom da imam dijete. Imam uskoro punih 48, treba mi i donirana jajna i muški genetski materijal.

    GDJE ZAPOČETI??!?!??! Treba mi priprema organizma za trudnoću. Treba li najprije kontaktirati Bobana? Možda moju ginekologinju? Ja bih krenulaaaaa!

    Hm, imam malo čudnu ginekologinju u Splitu. Neću ulaziti u njeno znanje, ali kao osoba - upravo čudna. Ne da se s njom.
    Zrdem nisam ja adminica već sam ajmo reći najviše aktivna na temi i među prvim samicama iz Hr koja je probila led u vezi Makedonije i pobila predrasude.

    Već si dobila neke odgovore. U biti je najbolje da kontaktiraš Bobana Janevskog i dogovoriš sve s njim.
    Vjerojatno će se ići na obostranu donaciju s obzirom na godine pa se tu radi zapravo o donaciji embrija a o tome se ovdje nažalost najmanje pisalo pa ne znamo niti koliko se embrija dobije za 6000 eura. Odnosno ženi koja je išla na donaciju embrija je odobrio postupak hzzo na osnovu njenih nalaza i to je koštalo 6000 eura ali nikada nije jasno napisala neke informacije koje bi ovdje jako dobro došle.
    Samica je i sad kad bi htjela u još jedan postupak ne znam dal ima uopće embrija ili bi to bio potpuno novi postupak s novim donorima, dal su joj vratili blastice ili dvodnevne ili trodnevne embrije, dal hzzo plaća ako ima preostalih embrija itd. Sve je ostalo u zraku visiti i tako je to sve šturo i škrto napisala.

    Pitaj još što te konkretno zanima. U tvom gradu te može tvoj ginekolog pripremati ali dole u Sistini se moraš pojaviti radi pregleda i plaćanja.
    Terapiju će ti mailom poslati dr. Lazarevski kad sve dogovorite i lijekove ako si u Zg možeš u ljekarni Fipović u Zagorskoj ulici kupiti i naručiti.

    P.S. sad vidim da pišeš Split. Onda dr. Poljak te može pripremati.

  18. #5118

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Cure čitam vas i pratim. Sretno svima

  19. #5119

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Cure drage, hitno mi treba vaša pomoć.
    Trebalo bi da krenem sa Diferelinom kao priprema za fet od prvog dana ciklusa.
    Međutim danas ceo dan samo smeđkasto mrljavljenje, nikako da krene ono pravo.
    Da li onda da računam sutra kao prvi dan? Dr L je na odmoru do 3.5. ne znam da li će videti mejl ako mu pošaljem.
    Volela bih da mi se jave cure koje su imale sličnu situaciju i kažu šta dr L savetuje u tom slučaju.
    Hvala unapred.

  20. #5120

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Lucy10, uvijek sam cekala da krene prava krv da racunam kao 1.dan. Tako su mi uglavnom i doktori davali upute. To se radilo uvijek o "svjezem" postupku ili prirodnom FET-u bez iceg. Nisam do sad bila u FET-u kao ti. Ja bi se ipak javila dr. L., vjerujem da ce ti odgovoriti bez obzira na go. Ili probaj provjerit s doktorom koji te priprema za FET.
    Posljednje uređivanje od branca_i : 29.04.2022. at 17:20

  21. #5121

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure drage, hitno mi treba vaša pomoć.
    Trebalo bi da krenem sa Diferelinom kao priprema za fet od prvog dana ciklusa.
    Međutim danas ceo dan samo smeđkasto mrljavljenje, nikako da krene ono pravo.
    Da li onda da računam sutra kao prvi dan? Dr L je na odmoru do 3.5. ne znam da li će videti mejl ako mu pošaljem.
    Volela bih da mi se jave cure koje su imale sličnu situaciju i kažu šta dr L savetuje u tom slučaju.
    Hvala unapred.
    Lucy evo branca ti je već odgovorila.
    1dc se smatra kad krene baš krv crvena boja i to do 16 ili 17 sati. Da ti bude savjest čista napiši mail dr. L jer meni je znao odgovarati kad je bio odsutan ili na kongresu npr.

    Ono što si pisala bila i pitala za scratching endometrija ima čak tu tema na forumu ali se nisu cure baš usrećile s tim.
    Oni u Sistini baš i nevjeruju u to niti u bilo kakve embryoglue ili tako nešto kao što imaju i boosteri nakon transfera.

  22. #5122

  23. #5123

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    LaraLana, branka, hvala na odgovoru.
    Napisala sam mejl i dr L, ali mislim da do sutra svakako neću početi. Ovo još ne liči na pravi ciklus.
    Što se tiče skrečinga, znam da u Sistini ne pridaju značaj tome dok u Pragu, recimo kako mi je koleginica pričala forsiraju sve te stvari (embrio glue, hečing, itd.) Dr L je više puta ponovio da je najbitniji dobar embrion+dobar endo i to je to.

  24. #5124

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima. Da li netko zna možda što u klinici rade s preostalim embrijima ako se odlučite da nećete vise ići u postupak? Da li to treba Bobana kontaktirati? Hvala

  25. #5125

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj ivana1988 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Da li netko zna možda što u klinici rade s preostalim embrijima ako se odlučite da nećete vise ići u postupak? Da li to treba Bobana kontaktirati? Hvala
    Sigurno znam da se preostali embriji mogu uništiti i trebaju se potpisati dokumenti za pristanak.

    Npr. Spermatozoide se može dati uništiti, pokloniti klinici za daljnja istraživanja i još jedna opcija je bila ali sam zaboravila pa predpostavljam da se vjerojatno i embriji mogu poklonti klinici al za sve ti treba pristanak i potpis naravno.

    P.S. svakako javi ovdje kad se čuješ s Bobanom da cure znaju.

  26. #5126

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Bok cure, trebam podsjetnik od kojeg do kojeg dana ciklusa je postupak svježeg embriotransfera a od kojeg do kojeg je smrznuti FET?

  27. #5127

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Draga Kaja, ja sam u svežem imala et sa blastama 19.dana, sada za fet dr L rekao da računam da će opet biti oko 19.-og.

  28. #5128

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Aha, dosta kasno,to je valjda jer su petodnevni embriji.
    Hvala ti

  29. #5129

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Kaja1976 i ja sam išla 19 dan ali su bili trodnevni embriji i tako sam išla jer mi je 17 dan spado pod subotu a ja sam odmah rekla da je to kasno

  30. #5130
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage forumašice,
    naša Sushi rodila je svoju djecu!


    Sve je u najboljem redu, djeca i Sushi su dobro!

    Draga Sushi, čestitam! Neka vas prati svako dobro u životu i uživaj u majčinstvu!

  31. #5131

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Jojjjjj naježila sam se!
    Draga sushi od srca čestitam i uživaj u čarima majčinstva
    Tebi bez oporavak želim

  32. #5132

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Velike čestitke Sushi!!!!

  33. #5133

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Sushi, čestitke od ❤️

  34. #5134
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Hvala svima prošli smo kroz čupava 32 tjedna, a zatim su nam dečki odlučili doći ranije (cura je u međuvremenu postala drugi dečko)... Palčići su na neonatologiji, ali dobro su Svi smo dobro.

    Šaljem veliki pozdrav svima i pratim vas u idućim postupcima
    Posljednje uređivanje od sushi : 01.05.2022. at 18:00

  35. #5135

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima prošli smo kroz čupava 32 tjedna, a zatim su nam dečki odlučili doći ranije (cura je u međuvremenu postala drugi dečko)... Palčići su na neonatologiji, ali dobro su Svi smo dobro.

    Šaljem veliki pozdrav svima i pratim vas u idućim postupcima
    Sushi draga moja....veliki ljubac i tvojim dečkima palčićima i tebi

  36. #5136

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Sushi čestitam

  37. #5137

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Sushi čestitam od srca ❤❤

  38. #5138

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Sushi čestitam. Uživaj

  39. #5139

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav drage cure…čestitam svim mamama…a svima koje nisu želim puno sreće…❤️
    Evo ja idem 11.05 u Makedoniju na prvi pregled,pa ćemo viditi kako dalje…ako je koja od Vas tada dole,javite se za kavicu…

  40. #5140

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Sushi čestitam ❤️

  41. #5141

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Sushi čestitke!!

  42. #5142

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj IggyPop prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage cure…čestitam svim mamama…a svima koje nisu želim puno sreće…❤️
    Evo ja idem 11.05 u Makedoniju na prvi pregled,pa ćemo viditi kako dalje…ako je koja od Vas tada dole,javite se za kavicu…
    Iggy ja bih tada trebala biti dole. Javim se

  43. #5143

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno


    Drage moje suborkinje posle svih peripetija,nedaca,problema i svega sto IVF nosi sa sobom saljemo vam pozdrave ja i nasa curica.Porodila sam se carskim rezom i na svet je dosla nasa štrudla od skoro 4300 gr a sto je najvaznije potpuno zdrava.
    Od srca svima zelim uspesne postupke i jos jednom ponavljam ako ne moze sa vasim idite na doniranu jajnu celiju.Nikakve razlike verujte.
    Cestitke za Sushi a za sve ostale navijam da sto pre dobiju pozitivne testove i visoke bete

  44. #5144

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Čestitam Senka43

  45. #5145

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Senka43 čestitam od ❤

  46. #5146

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Senka43 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje suborkinje posle svih peripetija,nedaca,problema i svega sto IVF nosi sa sobom saljemo vam pozdrave ja i nasa curica.Porodila sam se carskim rezom i na svet je dosla nasa štrudla od skoro 4300 gr a sto je najvaznije potpuno zdrava.
    Od srca svima zelim uspesne postupke i jos jednom ponavljam ako ne moze sa vasim idite na doniranu jajnu celiju.Nikakve razlike verujte.
    Cestitke za Sushi a za sve ostale navijam da sto pre dobiju pozitivne testove i visoke bete
    Senka pa to je ozbiljna cura već nek vam je živa i zdrava
    Od srca čestitam i uživajte, mazite i pazite se. Brz oporavak ti želim

  47. #5147

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Draga Senka, čestitke od ❤️ zaslužila si svoju veliku sreću, uživaj!

  48. #5148

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Jaooooo,divno!!!!!
    Senka grandiozne čestitke tebi i maloj,bravo,ma presretna sam baš!!!!
    Sushi,Senka,zaslužile ste sreću.
    Isplatio se trud.

  49. #5149

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Senka čestitam od ❤️

  50. #5150

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno


    Hvala svima na cestitkama.Drzim palceve za nove pozitiv testove i visoke bete.Ostajte mi zdravo❤❤

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •