Stranica 12 od 122 PrviPrvi ... 210111213142262112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 6080

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #551

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Buduća, držim ti fige. Obavezno javi koji dan moraš ići i kolko ti je endometrij taj dan i koji si dan ciklusa da se možemo ravnati po tebi. I ono najbitnije koliko j.s. se oplodilo . Kad su tebi javili da su j.s. stigle i koji dan vraćaju.

  2. #552

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Po ovom što si napisala, ideš 14 ili 15 dan ciklusa. To je ok.

  3. #553

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Super Buduca, endo ti je super za 8 dc. Podebljat ce se on jos fino vidjet ces. Do 15 ili 16 dc kad trebas biti dole bit ce na kraju jos kao i kod mene. Meni je prvi put bio 14 mm cak a drugi put 12 mm.
    Tamna piva ti je jos dobra za endometrij i lanene i zobene pahuljice. Sojino mlijeko. Tako sam bar tu procitala na forumu.

  4. #554

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Cini mi se da sam citala za blastociste da je ok ako se vrate i 18 ili 19 dc. Tek iza 20 dc da je kasno jer se implantacijski prozor ne pogodi s transferom.

    E sad ubijte me ako sam ja nesto pobrkala :/

  5. #555

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Boban mi je reko da vole vratiti drugi ili treći dan.

  6. #556

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Znam i kod mene su oba puta vratili dvodnevne embrije a buduca spominje blastociste.

  7. #557
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Cini mi se da sam citala za blastociste da je ok ako se vrate i 18 ili 19 dc. Tek iza 20 dc da je kasno jer se implantacijski prozor ne pogodi s transferom.

    E sad ubijte me ako sam ja nesto pobrkala :/
    mislim i da ovisi o ciklusu. Ja imam duze cikluse i uglavnom je transfer bio nakon 20 dana. Ali, dobro oni to sve skupa tempiraju, prate i ne rade na pamet.

  8. #558

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Moji ciklusi su dosta kratki 22-26 dana uz obilne menstruacije koje traju 7-8 dana...tako mi je oduvijek...danas mi je 10. dc. i još malo balavi...ne znam da li je to zbog možda papa testa koji mi je dr. uzela prije ultrazvuka...ma vjerojatno nije...čitam da estrofem odgađa krvarenje, a kod mene nikako da stane

  9. #559

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Netko je pitao za j.s...nas u Mk čekaju 2 blastociste...

  10. #560

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Od jučer sam nekako napuhana, boli me stomak, kao u pms-u...ne znam da li pretjerujem s ciklom ili mi je to od povećane doze estrofema.. evo sad pijuckam smutić od cikle i ananasa, dodala sam i lanene i chia sjemenke

  11. #561

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Čitala sam da endometrij može zadebljavati 2 mm dnevno...kakva su vaša iskustva?

  12. #562

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj buduća prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je pitao za j.s...nas u Mk čekaju 2 blastociste...
    Aha, vas čekaju tamo već? Jel to donacija embrija ili ste već obavili oplodnju? Oprosti ako si već negdje napisala.

  13. #563
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj buduća prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam da endometrij može zadebljavati 2 mm dnevno...kakva su vaša iskustva?
    Otprilike da. Zato se i radi folikulometrija svaka dva dana, najbolje u isto vrijeme.

  14. #564

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Kupili smo 2 blastociste

  15. #565

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Buduća pozdrav. Imala bih pitanje za tebe. Meni se sve pomiješalo. Ja sam mislila da ti ides na donaciju samih js. A ti ides na donaciju već gotovih embrija???
    Kako to ide kod njih? Kakva je procedura? Koliko to košta? Mozes li mi molim te nesto opsirnije reći o tome.

  16. #566

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Da, idemo na donaciju embrija, zapravo blastocista. Kod muža je smrdan spermiogram, ja sam prestara da se uzimaju moja jajasca. Mailom smo to dogovorili s Bobanom, došli u Mk i u jednom danu obavili pregled, javnog bilježnika, test kod psihologa i odabir donora. Platili 4.800 eura za blastice, a ostali troškovi su bili cca 200-300 eura.. Trebala sam obaviti neke pretrage krvi dok smo čekali odobrenje njihovog ministarstva. Taman kad su nam javili da je odobreno, bile su gotove pretrage. To poslala dr. L i on mi javio mailom kako od menstruacije započeti s decapeptylom i estrofemom.

  17. #567

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    evo da vam javim da mi se nešto zakompliciralo i da mi menstruacija nije stala... danas idem vidjeti na ultrazvuk šta se događa. Inače mi traje 7-8 dana i 8.dc na pregledu mi je maalo išlo... dr. L mi je javio nakon što je pregledao slike ultrazvuka da povećam estrofem s 3x2 mg, na 4x2 mg....ja krenula s tim od petka i navečer mi počeli predmenstrualni grčevi i menga se pojačala do prave menge s ugrušcima.. u nedjelju sam poslala mail s pitanjem šta da radim...nisam očekivala da će mi nedjeljom odgovoriti i nisam provjeravala mail, pa tek jutros vidim da mi je jučer odmah odgovoreno da mi estrofem ne djeluje i da ga trebam povećati...a ja ga prestala piti...jbga...

  18. #568

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    danas mi je ultrazvuk pa ću vidjeti šta dalje....

  19. #569

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Kada si prestala piti estrofem?

  20. #570

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    zadnju sam popila u nedjelju ujutro jednu i poslije više nisam... a kao trebala sam još 3 tablete u toku dana

  21. #571

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    ma ne kužim zašto povećavati dozu ako mi ne djeluje!? djeluje, ali u pogrešnom smjeru

  22. #572

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    nekako sam sama sebi objasnila da taj estrofem pumpa endometrij, a ako mi se već počeo ljuštiti, bolje da prekinem i nek mi završi menga....ne znam, nisam više pametna

  23. #573
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj buduća prvotno napisa Vidi poruku
    Da, idemo na donaciju embrija, zapravo blastocista. Kod muža je smrdan spermiogram, ja sam prestara da se uzimaju moja jajasca. Mailom smo to dogovorili s Bobanom, došli u Mk i u jednom danu obavili pregled, javnog bilježnika, test kod psihologa i odabir donora. Platili 4.800 eura za blastice, a ostali troškovi su bili cca 200-300 eura.. Trebala sam obaviti neke pretrage krvi dok smo čekali odobrenje njihovog ministarstva. Taman kad su nam javili da je odobreno, bile su gotove pretrage. To poslala dr. L i on mi javio mailom kako od menstruacije započeti s decapeptylom i estrofemom.
    oprosti Buduca sto upadam, ali zapelo mi je za oko cijena koju ste platili? 4800€?? Jesu li to svjeze blastice u pitanju? Iskreno se nadam da jesu inace su debelo prekrdasili sa cijenom.

  24. #574

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Joj buduca zao mi je da ti se to tako dogodilo da nisi pogledala mail.
    Inace pisala sam da su i dr. L i Boban dostupni 24 sata tako da cure pisite i zovite ih bez ustrucavanja.
    Ubuduce nemoj nista na svoju ruku raditi i prekidati.

    P.S.
    Lunika je platila donaciju embrija 6000 eura i trosak je snosio hzzo. Ali na zalost vise se nikad nije javila pa tako da niti detalje nije pisala.
    Na str. 2 ima to napisano.

  25. #575
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    LanaLana promaklo mi je to. Ne mogu vjerovat da je tako skupo, i to jos FET. U Češkoj je od 1800 SET do 2800 dvije blastice. To mi je ludo visoka cijena, cak i da je sva terapija ukljucena. Ne znam, mozda mi nesto promice pa ne vidim cijelu sliku.

  26. #576

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Buduća Meni su rekli da će mi se javiti tek sredinom/krajem prosinca.. Makar zbog praznika i moje menge (koja je sve češća) ne vjerujem da ću prije siječnja. Budeš mi javila kako je bilo. A za čirilicu sam pitala Janevskog dal sam dala jedan ili dva bubrega On je rekao samo stan
    Ja prenatalne od druge "firme" već pijem od lipnja kada sam išla na IVF pa je Lazarevski rekao da ne trebam taj impryl. Znači, opet se moram pikati glupo, al sam mislila pošto idem na donaciju, ne trebam .. Kako sam išla samo na jedan prirodni i jedan IVF, i odmah mi onda rekli da u RH nemam šanse zatrudniti, nisam toliko u tim svim postupcima, imenima.. Već sam luda od tih svih preparata.. Pila sam betu, a sada ostala na prenatalu i d-vitaminu.. Kaj da još nešto počnem piti?

  27. #577

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    evo me od ginića...endometrij 0,62 mm...prava menga u pitanju...tj. 07.11. dobila i bio mi skoro kraj 8.dc. Kad sam 9 dc. pojačala estrofem počela se vraćati i pretvorila u poplavu...kaže ginić da su mi se hormoni zbrčkali..kao što sam već pisala, on je protiv decapeptyila i estrofema i kaže mi da slijedeći ciklus probam bez tih dodataka, uz narodna sredstva (cikla, ananas, piva) i vitamine i minerale(E, C, Se) i da će mi endometrij sigurno biti super... kaže mi da su žene najplodnije nakon ovakvih čišćenja, poroda i sl.

  28. #578

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Zaboravila sam vam reći da je ugradnja embria valjda 1800 eura...nisam sigurna..e sad dal je to preskupo...nemam s čim usporediti...ako urodi plodom onda je neprocijenjivo
    nemojte me krivo shvatiti, ali ja sam u životnom periodu kada imam para više nego vremena...zahvalna sam što ne moramo dizati kredite niti posuđivati lovu da bi se upustili u ovu avanturu, ali mislim da ste vi mlađe žemske u boljoj poziciji jer imate više vremena i opcija, a i postoji mogućnost da vam HZZO vrati pare

  29. #579

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Molim vas ako koja zna da napiše zašto moramo pikati decapeptyl... Za estrofem su mi rekli da podebljava endometrij...

  30. #580

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    LanaLana promaklo mi je to. Ne mogu vjerovat da je tako skupo, i to jos FET. U Češkoj je od 1800 SET do 2800 dvije blastice. To mi je ludo visoka cijena, cak i da je sva terapija ukljucena. Ne znam, mozda mi nesto promice pa ne vidim cijelu sliku.
    Da je skupo je, nema se tu sto puno komentirati.
    Sto mi je ostalo u sjecanju da je npr. Puljanka forumasica platila kako je nazvala FIVET preko 6000 eura bez donora, avionske karte i smjestaja u istoj klinici gdje je npr i forumasica Pak isla ( IVI KLINIKA) Samo nisu u istom gradu.
    Hocu reci zapravo da je uzas skupo i naravno variraju cijene od klinike do klinike.
    U mom slucaju kad sam kontaktirala par njih prije vec cu krenuti i na kraju kad zbrojim i oduzmen bilo je vrlo mala razlika 200, 300 eura. A vecinom se svi iznenade na cijenu u Makedoniji za spermatozoide od 3000 eura (za 3 pokusaj, malo kome uspije od prve kao meni) a drugo je sve jeftinije vec bilo gdje i tako to ispadne s cijenom ukupnom tu negdje.
    Ukrajina je npr.isto uzas od cijena, Grcka itd da ne nabrajam.

    E sad da je ovolika razlika u cijeni za fet embrija izmedju Ceske i Makedonije zbilja za ne povjerovati.

    Treba bas vidjeti u drugim zemljama koliko dodje jer ovo zbilja nema veze s vezom.

  31. #581

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Zaboravih napisati da Ivi klinika ima vrlo velik postotak uspjesnosti i znam da je Puljanka bas i radi toga njih izabrala.
    Na zalost nije uspjelo dok je kod Pak totalno druga prica.

    Nadam se da se Pak nece ljutiti sto ju spominjem :/

  32. #582

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj buduća prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas ako koja zna da napiše zašto moramo pikati decapeptyl... Za estrofem su mi rekli da podebljava endometrij...
    Ja sam se pikala u dugom protokolu al samo do menge.
    Koliko.mi je poznato to je za supresiju jajnika da miruju ili grijesim, neka me netko ispravi!

  33. #583

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Bambina1 ja sam ti tek tuka za sve te nazive,postupke, tablete meni je ovo sve prvi put...u RH nisam nikad ni probala...kad pročitam neku vašu kraticu moram google pitat
    baš mi je super što imam s nekim o ovom pričati i podijeliti iskustva...kak se kaže; Čovjek i magarac su pametniji od samog čovjeka (da se razumijemo- ja sam magare u ovoj priči )

  34. #584

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Ja sam se pikala decapeptylom od prvog dana menge...7 dana...po ultrazvuku mi jajnici nisu mirovali...pravili jajca sve u 16

  35. #585

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Sad mi palo na pamet da mi se tijelo pobunilo od ovih lijekova u stvarnom životu sam dipl. ing. kemije koji je totalno protiv kemije :D kad me glava boli ja masiram i mažem uljima...mislim da sam si ovo sama napravila jer imam duboko usađeno uvjerenje da su svi lijekovi loši...moram poraditi na tome...sad će mi to biti lako kad sam to osvjestila

  36. #586

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Buduća, nisam te dobro shvatila. Dvije blastociste si platila 4800 eura, a ugradnju što kažeš 1800 eura. Što podrazumijevas po ugradnju? Embriotransfer? Znači, sve ovo te košta 6600 eura?

  37. #587
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Buduca, ni meni bas nije jasna ta cijena.1800 je samo transfer?

  38. #588
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Decapeptyl je za supresiju, da ne ovuliraš i time poremetiš tajming transfera.
    Može se transfer raditi i u prirodnom ciklusu, ali kad je ovako velika lova u pitanju, doktori to sve vole imati pod kontrolom. Što ovaj put nije uspjelo. Ako si u mogućnosti provesti više dana u MK, pitaj jesi li kandidat za transfer u svom prirodnom ciklusu. Mada nisam čula sa se to u donaciji radi, ali u biti, ako ti endometrij inače nije problematičan, zašto ne. Tvoji embriji su zaleđeni?

  39. #589
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Cekajte buduca kaze kupili smo 2 blastociste i jos treba transfer platiti ili?

    Rominka a kako je u Ceskoj?
    Kazes SET 1800 eura do 2800 dvije blastociste.
    A jel ti imas mogucnost birati donorku i donora ili kako to ide zapravo?

  40. #590

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Pošto sam bila i u MAkedoniji i drugdje

    čitam vaše postove kad stignem

    Buduća, puno je to novaca za donaciju embrija, nadam se da je uključen transfer

    embrio adoption se može naći za 3000 euro sa uključenim transferom i u Spanjolskoj i u Grčkoj koliko se sjećam

    Ja sam 5000 euro platila:
    - donaciju svježih stanica, kojih je bilo 11, oplodilo se 9, od toga je nastalo 6 blastocista
    dvije evo sad spavaju ovdje do mene, 4 su pohranjene
    - donaciju spermatozoida
    - transfer
    "We charge €5000 for a cycle of donor egg IVF treatment. This includes ICSI/IMSI/blastocyst culture/assisted hatching/donor sperm from our bank as needed but doesn't include the cost of your medication (typically €100-300) or any blood tests you may need"

    Ugovore sam potpisala na engleskom jeziku i na latinici, protokole isto!

  41. #591

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Cekajte buduca kaze kupili smo 2 blastociste i jos treba transfer platiti ili?

    Rominka a kako je u Ceskoj?
    Kazes SET 1800 eura do 2800 dvije blastociste.
    A jel ti imas mogucnost birati donorku i donora ili kako to ide zapravo?
    To su embriji parova koji su dali dozvolu da se daju nekom drugom, mogu se birati sam osnovne karakteristike

  42. #592
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Cekajte buduca kaze kupili smo 2 blastociste i jos treba transfer platiti ili?

    Rominka a kako je u Ceskoj?
    Kazes SET 1800 eura do 2800 dvije blastociste.
    A jel ti imas mogucnost birati donorku i donora ili kako to ide zapravo?
    Sara, ne biramo u potpunosti. Oni biraju krvnu grupu, boju kose/ociju/visinu i kad odaberu te parametre daju nam nekoliko na izbor: razlicite godine i razlicito obrazovanje izmedju kojih biramo. Tako je u EuropeIVF-u dok u Pronatalune biraju nista, niti ista daju na mogucnost biranja. Za PFC ne znam, od njih smo nakon prvog postupka odustali.

  43. #593
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Katesplit1 prvotno napisa Vidi poruku
    To su embriji parova koji su dali dozvolu da se daju nekom drugom, mogu se birati sam osnovne karakteristike
    Kate na sto tocno mislis kad kazes da su to embriji parova? Na Makedoniju ili Češku?

  44. #594
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Sara, ne biramo u potpunosti. Oni biraju krvnu grupu, boju kose/ociju/visinu i kad odaberu te parametre daju nam nekoliko na izbor: razlicite godine i razlicito obrazovanje izmedju kojih biramo. Tako je u EuropeIVF-u dok u Pronatalune biraju nista, niti ista daju na mogucnost biranja. Za PFC ne znam, od njih smo nakon prvog postupka odustali.
    Hvala Rominka. Ovo je dobro znati pa nek ima i informacija ovdje da se moze procitati!

    Sretno svima

  45. #595
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Kate daj pliz napisi di si ono ti bila?
    Koja klinika, zemlja?

  46. #596

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Kate daj pliz napisi di si ono ti bila?
    Koja klinika, zemlja?
    u Grčkoj
    KLinika se zove IVFSerum

    Tako su mi rekli za embrio adoption - to su od drugih parova, koji su dobili zivorođenu djecu koji suizričito dozvolili da se ostatak embrija pokloni drugim parovima tj zenama

  47. #597

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    evo iz Bobanovog maila;
    Cena donorske embryone je 4800 eura, plus IVF kod nas kosta 1700 eura(to placate kada
    odradite),.Ukupno je oko 6500 eura.

  48. #598

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Javili su mi da za slijedeći ciklus nabavim flastere Klimara od 100mcg i to za početak 10ak pakovanja jer ću trebati 3 flastera na 3 dana...ima tko iskustva s tim?

  49. #599

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Mi smo birali između 4 vrste embria. Dobili smo karakteristike donora jajnih stanica i donora sperme (krvna grupa, boja kose i očiju, visina, oblik nosa, obrazovanje, odakle su... i njihove slike kad su bili djeca) i izabrali ono što nam najviše nalikuje, bar na papiru

  50. #600

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Argente, sviđa mi se ovo što si napisala u vezi pokušaja transfera u mom prirodnom ciklusu...to bi najviše voljela

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •