Stranica 18 od 122 PrviPrvi ... 816171819202868118 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 6076

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #851

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Hvala ti. Vidjela sam al nisam bila spremna još obznaniti da sam trudna. Čekala sam danas UZV da prođe.
    Danas sam radila kombinirani probir, ne znam ni sama zašto kad ja imam skoro 39 godina a moja donorica 23, i znam da nalaz neće bit dobar. Obzirom na te naše kromosomopatije napravila sam danas i Nifty čisto zbog mira nekog jer, da, problem je u mojim jajnim stanicama ali to je samo pretpostavka, nismo mi provjeravali to. Ok, ispostavilo se da je ali strah me ipak.
    Poslala sam mail u Nifty isto su mi odgovorili da ne utječe donacija a za Clexan da 24h ne uzimam.
    Samo da bude sve u redu i da to zguramo do kraja.....

  2. #852

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Jojjjjj LF2 zaplakah od srece!!!!
    Cestitam i zelim ti mirnu i urednu trudnocu

    Ja sve ovo znam sto si pisala opcenito vezano za njih dole sve i onda kad nekome ne uspije prvi put se ljute zasto ih nitko ne tjesi. Pa nemaju oni vremena da svima budu rame za plakanje.
    Istina....Boban se svima javi i pruzi rijeci utjehe.
    Ja sam im neizmjerno zahvalna.

  3. #853

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Lf ovo se ne odnosi na tebe sto sam pisala, vec je netko nedavo tu pisao kako im nitko nije pruzio rijeci utjehe nakon neuspjeha pa sam to i spomenula usput.

  4. #854

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    A Bobana da nema trebalo bi ga izmisliti....tocno je stvoren za taj posao i funkciju koju obnasa!!

  5. #855

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Da jos ovo da napisem kad je LF spomenula.
    Ja kad sam tek kretala u sve ovo to je bilo evo tocno prije 7 godina. Krenula se raspitivati, citati forume, pisati mailove klinikama, skupljati novce, e onda sam krajem 2013-te stupila u kontakt s Bobanom, izvadila spolne hormone i dogovorila kad bi dosla.
    Hocu reci da tad za njih u Hr doslovno nitko nije znao osim dr. Radoncica koji je iz Skopja, i dr. Alebica i svi su se zgrazali kad bi rekla di cu ici na oplodnju.
    Sad je to sasvim druga prica i jako je se proculo za njih.
    Svidjelo se to nekome ili ne potpomognuta oplodnja je postala veliki biznis a Makedonci su to znali dobro iskoristiti i dozvolili su donacije svih oblika.

  6. #856

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Jojjjjj LF2 zaplakah od srece!!!!
    Cestitam i zelim ti mirnu i urednu trudnocu

    Ja sve ovo znam sto si pisala opcenito vezano za njih dole sve i onda kad nekome ne uspije prvi put se ljute zasto ih nitko ne tjesi. Pa nemaju oni vremena da svima budu rame za plakanje.
    Istina....Boban se svima javi i pruzi rijeci utjehe.
    Ja sam im neizmjerno zahvalna.
    Hvala ti. Samo da sve bude u redu.
    Sve mi ovdje smo u istim problemima i svaka od nas želi neki odgovor zašto ne uspijeva. To nam doktori još uvijek ne mogu dat, daleko smo mi od nekih pretraga koje nam mogu kolko tolko dati objašnjenje.
    Kod nas nisam dobila odgovor za nijednu svoju biokemijsku trudnoću. Samo sam išla postupak za postupkom.
    U Istanbulu nisam dobila nikakav odgovor kak je moguće da od 10 embrija svi imaju anomalije na različitim kromosomima. Niti odgovor što mi je najpametnije dalje raditi.
    Genetičara koji se s tim bave, predimplantacijom, u Hrvatskoj npr.nema.
    Nažalost, dosta toga moramo same, tražit doktore, istraživati...Imala sam sreće da su meni i mpo i moj socijalni napravili apsolutno sve što sam tražila. Od histeroskopije, konzultacija svakakvih, svih mogućih pretraga...sad kad gledam što sam sve radila od pretraga i gdje mi je mozak lutao, smijem se sama sebi.
    Na kraju skužim da je samnom sve u redu i da su svi nalazi ok. Jedino nam je preostalo te kromosomopatije i zato smo radili ta predimplantacijska testiranja. I tu smo skratili nekoliko godina muke, i transfere koji nebi uspjeli. Nažalost, nisam tip kojoj se dešavaju čuda, nego moram imati odgovor za sve.
    Znam da su mišljenja stručnjaka različita vezano za PGT ali stvarno mislim da bi to mnogim curama pomoglo. Ja nisam našla nikog na forumima da je to radio na svoju ruku a da su im pri tom kariogrami uredni.
    Svaka od nas ima svoju priču i nismo sve iste. Tražite, istražite...niste same.

  7. #857

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure samo da vam se javim. Tu sam. Škicnem tu i tamo da vidim šta se događa. Ja sam bila u pripremi za postupak. Endo mi je bio dobar i taman smo bili bukirali avion i smještaj ali cila ova situacija sa koronom nam je sve poremetila. 2x smo mijenjali karte i na kraju sve poništili.Nismo znali šta će biti sa granicama i dali ćemo se uopće moći vratiti u Hrvatsku tako da smo na kraju u razgovoru sa dr iz Mk ipak odgodili postupak. U kontaktu sam sa njima. Čekamo da se sve stabilizira pa onda odmah idemo.

  8. #858

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Da jos ovo da napisem kad je LF spomenula.
    Ja kad sam tek kretala u sve ovo to je bilo evo tocno prije 7 godina. Krenula se raspitivati, citati forume, pisati mailove klinikama, skupljati novce, e onda sam krajem 2013-te stupila u kontakt s Bobanom, izvadila spolne hormone i dogovorila kad bi dosla.
    Hocu reci da tad za njih u Hr doslovno nitko nije znao osim dr. Radoncica koji je iz Skopja, i dr. Alebica i svi su se zgrazali kad bi rekla di cu ici na oplodnju.
    Sad je to sasvim druga prica i jako je se proculo za njih.
    Svidjelo se to nekome ili ne potpomognuta oplodnja je postala veliki biznis a Makedonci su to znali dobro iskoristiti i dozvolili su donacije svih oblika.
    Vjerujem. Da samo čuješ čega sam se naslušala kad smo odlučili za Tursku. Godina 2019. ljudi su puni predrasuda i neznanja. Zdravstvo u Turskoj je jako razvijeno i napravili su turizam od svega tako i od zdravstva. Čitajte malo životopise njihovih doktora.

  9. #859

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Pozdrav,

    s obzirom da čitam da se granice prema EU lagano otvaraju nigdje ne mogu naći kako će biti sa zemljama koje nisu u EU.
    Ima tko kakvih novosti iz Makedonije? Počinju uskoro raditi?

  10. #860

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    2

    Početno

    LF2 ja sam ovdje nova ali pratim već neko vrijeme savjete i komentare u ovoj grupi. ako ti nije problem možeš molim te napisati što si točno radila u Turskoj. Moj partner i ja prolazimo neke "situacije" vezano na genetske probleme i rizike a u HRV nismo pronašli nikakva rješenja i odgovore na naša pitanja.

  11. #861

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Išli smo na IVF uz stimulaciju gdje smo prvi put dobili 4 zametka i radili smo na njima predimplantacijsko genetsko testiranje na tri dana starim zametcima metoda piše PGD-FISH. Tu se testira samo 6 kromosoma. I nalazi su gotovi do 5og dana, odnosno do blastocista i ukoliko bi bili dobri radio bu se transfer. Oni su odmah rekli da ta metoda nije toliko dobra ko NGS jer zametci imaju malo stanica. Sve u svemu, mi smo htjeli transfer obaviti da ne trošimo ponovno na odlazak, čekanje nalaza pa ponovno dolazak. Uglavnom, svi su bili kromosomski loše.
    Cijena te metode je bila 300 eura do 10 zametaka.
    Drugi nas dolazak smo išli samo na punkciju jajnih stanica, oplodnju i peti dan, na blastocistama radili smo NGS (next generation sequencing) testiranje na svim kromosomima. Oni uzmu stanice iz blastociste, naprave testiranje i zamrznu. Nalazi za tjedan dana. Vratili se doma i ukoliko bi bilo dobrih blastocista, išli bi na smrznuti transfer.
    Nažalost, opet sve blastociste sa kromosomskim anomalijama.
    Cijena te metode je bila 270 eura po blastocisti. Mi smo imali 6.
    Nakon toga smo gledali da bi išli u Belgiju uz HZZO ali tamo su mi rekli da ukoliko par nema genetskih translokacija, odnosno da su kariogrami uredni ne mogu preko HZZO-a, samo privatno sve.
    Jesu vama uredni kariogrami? Ako nisu, moja preporuka je Belgija.
    Različita su mišljenja oko predimplantacijskog genetskog testiranja jer ako su neke manje komplikacije može usred razvoja doći do popravka. Meni su objasnili u Turskoj da neke možda mogu vratiti ali nitko ne garantira da će se to usred razvitka popraviti. Uglavnom, mi smo imali svašta, na različitim kromosomima anomalije, monosomije i trisomije.
    Kažem, mišljenja su podijeljena. U mojoj glavi je to bio dokaz neplodnosti jer bi ja lako ostala trudna ali bi sve otišlo. Prirodno 3 biokemijske i IVF dvije. I vanmaternična. Tako da je meni bilo to to, odgovor na sve.
    Prvi put smo u Turskoj bili tri tjedna, od početka stimulacije.
    Drugi put samo na punkciji, možda 3-4 dana.

  12. #862

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Samo još nešto, da me netko ne bi krivo shvatio, da mi je prvi IVF ili drugi najverojatnije bi ove embrije "koji se u trudnoći mogu popraviti" vratila ali obzirom na moju povijest i tih biokemijskih i vanmaternične i neuspjelih transfera nisam htjela to više prolaziti jer sam znala da je to razlog, što smo i dokazali donacijom j.s gdje sam iz prve ostala trudna.
    I zbog toga mi je užasno žao što žene koje imaju sličnu priču ko ja ne mogu raditi u Hrvatskoj to testiranje nego se radi transfer za transferom pa eto, dok ne uspije....
    Posljednje uređivanje od LF2 : 16.05.2020. at 14:05

  13. #863

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Išli smo na IVF uz stimulaciju gdje smo prvi put dobili 4 zametka i radili smo na njima predimplantacijsko genetsko testiranje na tri dana starim zametcima metoda piše PGD-FISH. Tu se testira samo 6 kromosoma. I nalazi su gotovi do 5og dana, odnosno do blastocista i ukoliko bi bili dobri radio bu se transfer. Oni su odmah rekli da ta metoda nije toliko dobra ko NGS jer zametci imaju malo stanica. Sve u svemu, mi smo htjeli transfer obaviti da ne trošimo ponovno na odlazak, čekanje nalaza pa ponovno dolazak. Uglavnom, svi su bili kromosomski loše.
    Cijena te metode je bila 300 eura do 10 zametaka.
    Drugi nas dolazak smo išli samo na punkciju jajnih stanica, oplodnju i peti dan, na blastocistama radili smo NGS (next generation sequencing) testiranje na svim kromosomima. Oni uzmu stanice iz blastociste, naprave testiranje i zamrznu. Nalazi za tjedan dana. Vratili se doma i ukoliko bi bilo dobrih blastocista, išli bi na smrznuti transfer.
    Nažalost, opet sve blastociste sa kromosomskim anomalijama.
    Cijena te metode je bila 270 eura po blastocisti. Mi smo imali 6.
    Nakon toga smo gledali da bi išli u Belgiju uz HZZO ali tamo su mi rekli da ukoliko par nema genetskih translokacija, odnosno da su kariogrami uredni ne mogu preko HZZO-a, samo privatno sve.
    Jesu vama uredni kariogrami? Ako nisu, moja preporuka je Belgija.
    Različita su mišljenja oko predimplantacijskog genetskog testiranja jer ako su neke manje komplikacije može usred razvoja doći do popravka. Meni su objasnili u Turskoj da neke možda mogu vratiti ali nitko ne garantira da će se to usred razvitka popraviti. Uglavnom, mi smo imali svašta, na različitim kromosomima anomalije, monosomije i trisomije.
    Kažem, mišljenja su podijeljena. U mojoj glavi je to bio dokaz neplodnosti jer bi ja lako ostala trudna ali bi sve otišlo. Prirodno 3 biokemijske i IVF dvije. I vanmaternična. Tako da je meni bilo to to, odgovor na sve.
    Prvi put smo u Turskoj bili tri tjedna, od početka stimulacije.
    Drugi put samo na punkciji, možda 3-4 dana.
    hvala ti na odgovoru... nažalost naš genetski problem nije moguće takvim testovima utvrditi, al eto... čovjek se ponada da se negdje vani možda nešto novo radi što u Hrv nije moguće.

  14. #864

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Jeste pitali u Belgiji? Ako imate indikacije, HZZO plaća cijeli iznos. Trebat ćete ic kod genetičara da vam napiše da imate indikacije i mpo vam piše zahtjev. Bilo je cura koje su išle u Belgiju. Imaš i na forumima.
    Onda je to drugačiji postupak...

  15. #865

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    LF2 uljepšala si mi dan Čestitam od srca! Molim te napiši kad stigneš koliki ti je bio endometrij i kako si se pripremala prije transfera tj. da li si uzimala neke tablete ili injekcije...joj, ja sam sad sva uzbuđena zbog tebe

  16. #866

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Hvala ti
    Od 1.-7. d.c - Decapeptyl
    Od 2. d.c - Estrofem (mislim da 3x2, kasnije 4x2 mg
    Impryl - to nisam uzimala jer ih u Hrvatskoj nema. Uzimala sam Elenatal.
    8 d.c - endometrij je bio 8.9 mm. Više nismo mjerili do 14 d.c kad je bila oplodnja (ne znam više koliko je bio endometrij, reko je da je u redu). Tad mi je rekao da krenem sa Utrogestanima, 4x100 mg i Prolutex (do 8 tjedana)
    Nakon transfera Decortin, svakih 48h Aspirin (do nekog 6-7 tjedna) i Clexane koje inače uzimam od transfera. Za ovo troje sam malo i zaboravila, možda sam i počela od oplodnje a ne od transfera.
    Estrofem i Utrogestan mi je rekao da mogu prestat nakon 13 tjedna ali nisam još, čekam kontrolu pa ću pitati.
    Nadam se da nisam nešto zaboravila. Makar mislim da ide i individualno terapija.

  17. #867

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    tako sam se i ja nekako pumpala s tim svim tabletama i injekcijama, ali kad mi je rekao da pojačam estrofem ja procurila ponovo...krvarila preko 20 dana...ne odgovara mi...onda sam jedno 3 ciklusa probala prirodno, al nekako mi i inače kratki ciklusi(23-25 dana) pa mi ovulacija bude 8-10 dc...a menga mi traje po 7 dana...na uzv sam kretala od 7 dc i ima ovulacije, pa 9 dc mi ginić kaže da ovuliram, a dr L. kaže kako ima premalo podataka...kao ovulacija se treba potrefiti unutar 12h...
    razmišljam da kad sve proradi, čim se vidi da će biti ovulacija, spičim dolje i nek oni prate kada je točno ovulacija...ako treba bit ću i 2 tjedna, jer me ovo sve izluđuje...ja razumijem da je lakše kontrolirati ovulaciju tabletama, ali meni hormonske tablete zeznu organizam tako da mi se pojavila mi cista oko jajnika
    koliko si dana bila dolje? da li ti je tvoj ginić konstatirao ovulaciju ili makedonci?

  18. #868

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    U Zg sam bila 8 d.c na UZV i u Makedoniji bila 14 d.c na UZV, nije spominjao ovulaciju. Njemu je bitan samo endometrij.
    I doktorica u ZG mi je rekla da u mom slučaju ovulacija nije bitna obzirom da nisu moje jajne stanice. Ionako svi hormoni koji se krenu lučiti nakon ovulacije mi dobijemo umjetno.
    Iskreno, ja sam isto mislila da je to bitno da ovuliram, čak sam mislila da će mi možda i štopericu dati ali očito ne ide tako.
    Možda najbolje da kreneš već tipa od 2-3 d.c na UZV pa će imati više informacija, nek ti mjere i endometrij i folikule.

  19. #869

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, ima li kakvih vijesti iz klinike? Jeli se koja čula s njima? Situacija doli s koronom nije baš dobra zadnje vrijeme.... ☹️

  20. #870

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Branca, još ništa. Oni nisu jos otvorili granice.

  21. #871

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Branca, još ništa. Oni nisu jos otvorili granice.
    Bili su najavili mogućnost da ih otvore oko 15.6., ali sad mi se čini da će to biti teško....

  22. #872

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Prošli tjedan su maknuli policijski sat i onda nakon toga imali 60-tak novih slučajeva. Ponovno razmišljaju o postavljanju istog.

  23. #873

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Prošli tjedan su maknuli policijski sat i onda nakon toga imali 60-tak novih slučajeva. Ponovno razmišljaju o postavljanju istog.
    Evo ponovno su ga uveli... ☹️ I ovako su nam koma stalna iščekivanja u mpo-u, a sad još i ova igra živaca....

  24. #874

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure koje čekate prve konzultacije jesu vam, kao i meni, nalazi već dobrano stari?
    Hoćete ih ponavljati prije Makedonije? Ili čekati te prve konzultacije pa što doktor kaže?
    Najviše me strah zbog AMH, koji mi je sad već star više od godine dana (iz 05. mjeseca 2019.).

  25. #875

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Najpametnije da im pošaljes mail i pitaš sve. Najbolje doći spreman.

  26. #876

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Najpametnije da im pošaljes mail i pitaš sve. Najbolje doći spreman.
    Poslala sam, ali nikakav odgovor o nalazima nisam dobila. Nadaju se da se vidimo u 7. mj.
    Probala sam dobiti uputnice od svoje socijalne ginekologice da obavim barem nešto od pretraga, ali me odbila i uputila u bolnicu da tamo zakažem pregled kod doktora za mpo i kod njega sve odradim. Naravno sad treba čekati oko mjesec dana za doći samo na pregled kod njega.... Ufffff
    Do sada mi je bez problema davala uputnice, iako sam sve postupke obavljala u Cita privatno.
    Stresa nikad dosta....

  27. #877

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Najgore kad ti ovi "popratni" kompliciraju umjesto da ti olakšaju stvari.
    Bitno da vi obavite razgovor. Do postupka stigneš sve nalaze skupiti ako će trebati. Ja sam isto došla sa nekim starim nalazima. Nisu ništa rekli.

  28. #878

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Najgore kad ti ovi "popratni" kompliciraju umjesto da ti olakšaju stvari.
    Bitno da vi obavite razgovor. Do postupka stigneš sve nalaze skupiti ako će trebati. Ja sam isto došla sa nekim starim nalazima. Nisu ništa rekli.
    Ma da, taj prvi razgovor nam je sad najbitniji.
    Jedva čekam da se sve pokrene, makar morali doli u zaštitnim odijelima i ful opremom

  29. #879

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Pozdrav svim sadasnjim i buducim mamama na ovom divnom forumu.Da li neko zna koliko treba pauzirati ili bolje receno koliko je najbolje pauzirati izmedju embriotransfera.Ako je jedan neuspesan pa kad uraditi sledeci

  30. #880

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Meni su rekli mjesec, dva.. Sad ce biti velika pauza ☹️

  31. #881

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Senka43 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svim sadasnjim i buducim mamama na ovom divnom forumu.Da li neko zna koliko treba pauzirati ili bolje receno koliko je najbolje pauzirati izmedju embriotransfera.Ako je jedan neuspesan pa kad uraditi sledeci
    To ce ti dr najbolje znati reci. Nije isto ako je bila puna stimulacija i blaga stimulacija. Ja sam recimo primala 6 gonala gnevno ( 450 i.j.) i siguno da nije uspjelo ne bi me pustili bar 3 do 4 mjeseca ponovno u stimulaciju.
    Treba pustiti organizam da se oporavi.
    Ako se ima embrija za smrznuti to je druga prica.
    U fet se onda vec sa sljedecim ciklusom ide osim ako nije bila neka katastrofalna hiperstimulacija.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 27.06.2020. at 08:56

  32. #882

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    To ce ti dr najbolje znati reci. Nije isto ako je bila puna stimulacija i blaga stimulacija. Ja sam recimo primala 6 gonala gnevno ( 450 i.j.) i siguno da nije uspjelo ne bi me pustili bar 3 do 4 mjeseca ponovno u stimulaciju.
    Treba pustiti organizam da se oporavi.
    Ako se ima embrija za smrznuti to je druga prica.
    U fet se onda vec sa sljedecim ciklusom ide osim ako nije bila neka katastrofalna hiperstimulacija.
    Točno tako. Ja sam između dva postupka stimulirana uvijek čekala 6 mjeseci, sama sam tako htjela da se doveden u red. Ali da, 3-4 mjeseca je dovoljno.
    Na FET bi pričekala tu mengu prvu i sljedeću nakon nje.
    Uvijek sam za to da fizički i psihički se dovedemo malo u red. Najviše su me te kile i to nakupljanje vode sekiralo nakon postupka.

  33. #883

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Pitala sam ja doktora skoro.Rekao je mesec-dva najmanje ali rekoh da pitam i vas ovde na foumu za misljenje

  34. #884

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, izgleda da od 13. 07. počinju letjeti avioni iz Zagreba za Skopje....Mogli bi nam se uskoro početi javljati iz klinike.....barem se nadam da hoće....

  35. #885

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Pozdrav!
    Vidim da počinju letovi, ali pitanje je, kakva će situacija biti na povratku? Svi smo već nestrpljivi i čekamo da se pokrene sve. Nadam se da će kroz mjesec dana ituacija biti blja u obje zemlje nego što je sada.

    Je li se kome javio tko iz Makedonije?

  36. #886

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Ja dobila Rjesenje od HZZO za drugi transfer. Al kad cu ici, nisam sigurna. Ok, otvaraju letove, al uz koje uvjete. Ak cu morati tamo biti 2 tjedna u izolaciji, pa po povratku i kod nas, ne mogu si to priustiti. Meni se jos nisu javili iz Mk. Ja se nekak nadam da cu u rujnu ici - inace kazu skoro svi da po vrucinama nije dobro ici na postupke..

  37. #887

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Koliko sam pročitala kod njih ne treba ići u samoizolaciju, ne traže ni negativne testove. Kod nas za sad treba ići u samoizolaciju. Ne znam da li bi se mogao odlazak u Mk uzeti kao putovanje zbog neodgodivih osobnih potreba u kojem slučaju ne treba samoizolacija.

  38. #888

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Do 13.7. jos se, nazalost, sve moze promijeniti. A i pitanje je da li oni uopce primaju na postupke.

  39. #889

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Da, stvarno je sve od dana do dana. Lagano gubim više nadu.... ☹️

  40. #890

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Ne smijemo gubiti nadu, al moramo biti i realne.. Ja si nekako kontam da cu do kraja godine biti trudna A ak i ne, idemo dalje.. Nije da nemam i ja trenutke slabosti i ocaja, al pokusavam se pripremiti na sve scenarije, pa i lose

  41. #891

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Danas sam malo down jer sam trebala dobiti uputnice od dr za ponoviti par osnovnih pretraga da bar imam nešto novije za slučaj da dođemo do Mk. I naravno, nakon pustog čekanja uopće na termin, dođem u bolnicu i skuzim da su me kod krivog dr upisali, koji uopće nije mpo dr i nema pojma ispisati uputnice. Uglavnom, nervoza na iljaduuu! Ostala neobavljenog posla.... Ako uspijem ponoviti bar Amh bit cu sretna!

  42. #892

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav! Cure da li mozda znate(vi koje ste preko hzzo) Kako ide sa putnim troškovima? Kada oni nama daju pare?

  43. #893

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    4

    Početno Hzzo putni

    Pozz cure! Da li neka zna kako ide za novac za putne triskove od hzzo-a. Sam odes platis i onda oni vrate ili?

  44. #894

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Mi smo prvi put na konzultacijama bili u 9. mjesecu. U postupku u 3. mjesecu. Papire za povrat putnih troškova sam im poslala negdje u 4.mjesecu poštom, tako su mi rekli zbog korone da ne šetam okolo. Povrat sam dobila nekih mjesec dana kasnije.

  45. #895

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    2 x za mene i 2 x za dragog. 675 kn po odlasku (tolko košta bus). Al tako je i pisalo u odobrenju, da nam daju najjeftiniju opciju.

  46. #896

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Da, stvarno je sve od dana do dana. Lagano gubim više nadu.... ☹️
    Nemoj gubiti nadu i nemoj se živcirati oko nalaza. Ionako ti ništa nisu rekli što treba ponoviti. Obavi prvo konzultacije i sve stigneš dok čekate donaciju. Jer i to ide jako sporo, naručuju svaka 4 mjeseca. Možda će sad ubrzati jer je sve stagniralo. Ali nema smisla se živcirati ako ne možeš ništa promijeniti. Takva je sad situacija. Ti samo polako, najbitnije sebe srediti, ostalo će oni.
    Znam, lako meni sad kad je uspjelo pričati ali znam kako je.
    Ne sekiraj se oko nalaza, već bi ti oni rekli. Moja papa je bila stara godinu dana, AMH i više možda (al ok, njima moj AMH ništa ne bi značio jer je donacija j.s.). Ako mi nisu spomenuli, nisam ni radila. Pa već 10 godina samo nalaze i radim.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 06.07.2020. at 14:35

  47. #897

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj gubiti nadu i nemoj se živcirati oko nalaza. Ionako ti ništa nisu rekli što treba ponoviti. Obavi prvo konzultacije i sve stigneš dok čekate donaciju. Jer i to ide jako sporo, naručuju svaka 4 mjeseca. Možda će sad ubrzati jer je sve stagniralo. Ali nema smisla se živcirati ako ne možeš ništa promijeniti. Takva je sad situacija. Ti samo polako, najbitnije sebe srediti, ostalo će oni.
    Znam, lako meni sad kad je uspjelo pričati ali znam kako je.
    Ne sekiraj se oko nalaza, već bi ti oni rekli. Moja papa je bila stara godinu dana, AMH i više možda (al ok, njima moj AMH ništa ne bi značio jer je donacija j.s.). Ako mi nisu spomenuli, nisam ni radila. Pa već 10 godina samo nalaze i radim.
    Hvala punooo na ohrabrenju i riječima utjehe.... Imaš pravo, nema smisla se sad nervirati. Idem korak po korak. Čekat ću njih da odrede što trebam.

  48. #898

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Samo da javim da me zvao Boban i u 8. mj. bih trebala na 1.postupak Sad će mi doći ciklus uskoro, krećem sa stimulacijom i onda pravac Makedonija. Vjerojatno ću tamo morati i puno ranije zbog štoperice i nedostatka letova, ali nema veze, bitno da je nakon skoro 3 mjeseca koronapauze sve krenulo. I kod nas i kod njih korona bukta, ali nema čekanja

  49. #899

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da javim da me zvao Boban i u 8. mj. bih trebala na 1.postupak Sad će mi doći ciklus uskoro, krećem sa stimulacijom i onda pravac Makedonija. Vjerojatno ću tamo morati i puno ranije zbog štoperice i nedostatka letova, ali nema veze, bitno da je nakon skoro 3 mjeseca koronapauze sve krenulo. I kod nas i kod njih korona bukta, ali nema čekanja
    Super vijesti!!! Bas mi je drago!

  50. #900

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Super Mene jos nisu, al svejedno ne bi isla prije kraja kolovoza il rujna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •