Stranica 19 od 122 PrviPrvi ... 917181920212969119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #901

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Cure skicnem svako malo da vidim novosti.
    Nadam se da ce to sve ubrzo krenuti. Dosta vise korone i svega, odulji se sve ovo.

    LF kako si ti? Odnosno vas dvoje/dvije?

  2. #902

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Dobar dan svima.
    Uključujem se ovdje na temu jer trebam pomoć i puno savjeta. Moja dijagnoza smanjena rezerva js, jajovodi začepljeni, 39.g , nijedna trudnoća dosad. Prvi pokušaj na Sv.Duhu, nisam reagirala na terapiju (Bemfola) i odmah me uputili u Prag ili Skopje. Bio mi je to velik šok, pa sam jednostavno napravila pauzu (nisam ni bila svjesna kako mi je svaki tren dragocjen, ali što je tu je. vrijeme se ne može vratiti). Sada sam odlučila potražiti 2.mišljenje, naručila se u BetaPlus, bila jučer. Isto, uputnica za Prag ili Skopje. Kažu da bi svaki pokušaj ovdje bio gubljenje vremena i trpanje lijekovima a šanse za uspjeh gotovo da i nema. Ok, isplakala sam sve ali ovaj put ne želim čekati i gubiti ni trena. Znači, trebam donaciju js. Gdje pitati? Kome se obratiti? Koje uvjete trebam ispuniti da mi HZZO refundira troškove?
    Molim pomoć jer zaista ne znam odakle krenuti.

  3. #903

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Domacica_ ne gubi nadu.. Kod mene skoro pa ista prica.. Samo je bila Vinogradska, Beta Plus isto.. Poslala mail u skopje i oni mi rekli sve.. Samo pitanje, koliko godina imas? Nisam sigurna da li HZZO placa do 40 ili 42 godine, uvijek se pogubim..

  4. #904

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Za Makedoniju HZZO plaća do 42. godine cijeli iznos, a za Češku, mislim, do 39. godine, i to samo djelomično.

  5. #905

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Domaćica, prvi korak je, kad odlučiš koju kliniku želiš, javiti se njima mailom. U Makedoniji dobiješ paket od 8 j.s koje dolaze zamrznute, dok u Pragu možeš na friške j.s. Razlika je također u sufinanciranju HZZO-A koji za Makedoniju plaća sve, dok za Prag dio, mislim oko 1000 eura.
    Moj savjet, nemaš puno stranica, pročitaj ovu temu od početka, sve smo detaljno pisale.
    LaraLana, nas dvije smo super, prošle pola puta...21.tjedan smo.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 19.07.2020. at 01:02

  6. #906

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Draga Bambina1, hvala ti... evo ja u 8.mj punim 39... Poslala u petak upit u HZZO i danas mi stigao odgovor. U pravilu moram sakupiti dokumentaciju (imam sve osim onog zahtjeva i ponude iz klinike) jedino ne znam priznaju li ovjeru iz privatne klinike (u mom slučaju Beta plus ili ću baš morati u bolnicu...).
    Moram žurno krenuti jer vrijeme je kratko …. Ti si u postupku? ili si već bila?
    Još sam nova ovdje pa ne znam tko je što i gdje radio... oprostite, budem sve apsolvirala

  7. #907

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Pozdrav zene.. Dali ima mozda koja ovdje da je odradila transfer a da prethodno nije imala ciklus?

  8. #908

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Domacica, trebas bas u bolnicu-meni je Petrova jer kod njih i ides na pripremu i ultrazvuk, a i kasnije zbog lijekova i injekcija. Ja sam vec bila jednom u Skoplju i nazalost nije uspjelo. Ako imas detaljnija pitanja, mozes mi i u inbox

  9. #909

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Domacica, trebas bas u bolnicu-meni je Petrova jer kod njih i ides na pripremu i ultrazvuk, a i kasnije zbog lijekova i injekcija. Ja sam vec bila jednom u Skoplju i nazalost nije uspjelo. Ako imas detaljnija pitanja, mozes mi i u inbox
    E, hvala ti puno. Već sat vremena čitam sve postove pa me oči zabole .
    U petak sam poslala mail u MK, još mi se nisu javili. Najgore od svega je to što trenutno nisam nigdje u postupku. Bila sam na SV.Duhu te sam pauzirala 3 godine jer mi je bilo dosta svega i psihički me sve to ubilo. Nisam planirala 3 god pauzirati, ali prošlo je... sad kad sam se napokon odlučila za ponovni pokušaj, otišla sam privat. Da li će mi na SV. Duhu nakon 3 god htjeti potpisati zahtjev? Ne vjerujem... jooooj...

  10. #910

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćica, prvi korak je, kad odlučiš koju kliniku želiš, javiti se njima mailom. U Makedoniji dobiješ paket od 8 j.s koje dolaze zamrznute, dok u Pragu možeš na friške j.s. Razlika je također u sufinanciranju HZZO-A koji za Makedoniju plaća sve, dok za Prag dio, mislim oko 1000 eura.
    Moj savjet, nemaš puno stranica, pročitaj ovu temu od početka, sve smo detaljno pisale.
    LaraLana, nas dvije smo super, prošle pola puta...21.tjedan smo.
    Hvala draga, evo pročitala sam sve. Poslala sam mailove u MK još u petak, u New Born i u Acibadem sistina, ali još se nisu javili. S obzirom na financije, odlučili smo se za Skopje, Prag mi je preskup...

  11. #911

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Domaćica, pogledaj u spam. Mozda ti je odgovor klinike otišao tamo.... Meni su svi njihovi mailovi tamo završili.

  12. #912

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćica, pogledaj u spam. Mozda ti je odgovor klinike otišao tamo.... Meni su svi njihovi mailovi tamo završili.
    Provjeravam, ništa nema
    callcenter@acibademsistina.mk
    contact@newborn.mk
    to su mailovi na koje sam slala

  13. #913

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Domacica, zasto ne bi u Sv. Duhu ispunili? Ak nece, odi u Petrovu.. U Makedoniji je jos gore nego kod nas pa mozda zato ne odgovaraju, a jos su počeli i g.o., pa mozda nemaju ni liječnika koji potpisuje to pismo..

  14. #914

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Domacica, zasto ne bi u Sv. Duhu ispunili? Ak nece, odi u Petrovu.. U Makedoniji je jos gore nego kod nas pa mozda zato ne odgovaraju, a jos su počeli i g.o., pa mozda nemaju ni liječnika koji potpisuje to pismo..
    U međuvremenu sam se uspjela čuti sa liječnicom na Sv.Duhu, ovjerit će mi.. mislila sam da neće jer je prošlo 3.g od tog zadnjeg postupka ali žena je zaista legenda. Dok dobijem termin kod nje, vjerojatno će se i iz Mk javiti.

  15. #915

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Bambina ti isto čekaš javljanje iz Makedonije? U kojoj si klinici?

  16. #916

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Domaćica,
    ja sam slala direktno kod dr. Bobana, na njegov mail.

    boban.janevski@acibademsistina.mk

    Njihovi mailovi često odu u spam.
    Sve lijepo objasni. Kada pošalješ papire kod nas i dobiješ rješenje javiš se njemu i onda sve kreće. Ideš na prvi pregled i onda dalje, ovisno o tvojoj situaciji.
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 20.07.2020. at 14:25

  17. #917

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Hvala ti leptirice. Pričekat ću još dan-dva, neću biti napasna... Možda samo imaju gužvu
    Ako se ne jave kroz dan-dva poslat ću njemu direktno mail. Ja sam odmah u prvom mailu stavila sve nalaze koje imam, pa neka odmah vide. Zapravo još nisam odlučila da li da idem k njima ili u new born… Ne znam na temelju čega da odlučim

  18. #918

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Domaćica,

    uf, ne znam. Ja nisam za NewBorn ni znala kada sam kretala. Ali vjerujem da su svi dobri. Ovisi kako ti tko od dr. sjedne i općenito dojam. Nekako moraš odlučiti.

  19. #919

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Domacica, da, ja sam dobila Rjesenje za drugi transfer i cekam da mi se jave. Al nije mi hitno jer necu ici prije rujna, ako cemo i moci ici. Ja sam u Acibadem i meni su super

  20. #920

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Domaćica, šalji baš kako ti kaže Leptirica, direktno Bobanu Janevskom, tako smo više manje svi.

  21. #921

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, Boban me zvao prije da dođemo na prvi uzv u ovaj četvrtak. Ipak smo se dogovorili za ponedjeljak 27.og jer nema letova iz Zg. Uglavnom, idemo avionom za Skopje ovaj petak. Tamo cemo za vikend malo bauljati pa u ponedjeljak u kliniku i popodne nazad za Zg. Toliko sam uzbuđena da ne znam di mi je glava!

  22. #922

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Prvi uzv? o onaj kontrolni ili si već krenula sa stimulacijom?

    Znaš li kakav je postupak na ulasku u RH? Treba test, samoizolacija? Javite kako ste prošli.

    Sorry ako si pisala, nisam vidjela.

  23. #923

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi uzv? o onaj kontrolni ili si već krenula sa stimulacijom?

    Znaš li kakav je postupak na ulasku u RH? Treba test, samoizolacija? Javite kako ste prošli.

    Sorry ako si pisala, nisam vidjela.
    Onaj prvi uzv, pa psiholog i javni bilježnik... Sami početak svega.

    Nemam pojma točno sto nas ceka po povratku... Malo su upute zbrkane. S jedne strane mi se čini da drzavljani EU ne trebaju u samoizolaciju pri ulasku, a to smo mi

  24. #924

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Nestalo pola poruke.... S druge strane navode da tko dolazi iz Mk mora u samoizolaciju, ali ne znam da li se to odnosi na njihove drzavljane samo. Uglavnom javim sve...

  25. #925

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Javite kako je prošao povratak u pon.
    Nadam se da ćemo i mi uskoro krenuti pa da se znamo pripremiti.

    Čitam po netu ali ništa konkretno ne mogu naći vezano uz povratak.

    Jeste u onom hotelu pokraj klinike ili negdje dalje?

  26. #926

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Najbolje pogledati web stranicu il pitati nase ministarstvo vanjskih poslova. Mislim da po povratku moramo u samoizolaciju

  27. #927

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Javite kako je prošao povratak u pon.
    Nadam se da ćemo i mi uskoro krenuti pa da se znamo pripremiti.

    Čitam po netu ali ništa konkretno ne mogu naći vezano uz povratak.

    Jeste u onom hotelu pokraj klinike ili negdje dalje?
    Rezervirali smo 3 noći u hotelu Portal. Kupili karte za avion. Sto pitanja mi se mota po glavi. Toliko smo čekali krenuti, a sad me strah da nešto ne zaboravim....

  28. #928

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Bit će sve ok. Čuvajte se i pazite se!
    Što se tiče papirologije, sve će vas oni odvesti i reći gdje i kako.

    Ne znam jeste B rekli/dogovorili da vam dogovori taxi iz zračne luke do hotela. Ukoliko niste, javite mu se i on će javiti taksistu koji sve nas vjerojatno voza.

  29. #929

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Rezervirali smo 3 noći u hotelu Portal. Kupili karte za avion. Sto pitanja mi se mota po glavi. Toliko smo čekali krenuti, a sad me strah da nešto ne zaboravim....
    Tamo je toliko opuštena atmosfera da te nema čega biti strah, pitaj sve što te zanima, ako nešto i zaboraviš uvijek možeš Bobanu poslati poruku na Viber. I stvarno sve imaju pod kontrolom.

    Što se javljanja tiče, ja sam mailove slala dr.Lazarevski i svaki put vrati isti dan, koliko god čovjek ima posla. Obavezno pogledati u spam jer mi svi mailovi odu tamo.
    Bobanu više na Viber, mislim da mu to više odgovara od maila.

  30. #930

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Dobila sam broj od taksiste, obavezno ga zovemo.
    Cure, hvala na podršci! Divne ste, uvik spremne pomoći, utješit, svaka čast.

  31. #931

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, Boban me zvao prije da dođemo na prvi uzv u ovaj četvrtak. Ipak smo se dogovorili za ponedjeljak 27.og jer nema letova iz Zg. Uglavnom, idemo avionom za Skopje ovaj petak. Tamo cemo za vikend malo bauljati pa u ponedjeljak u kliniku i popodne nazad za Zg. Toliko sam uzbuđena da ne znam di mi je glava!
    Branca_i sretno! Ja sam uzbuđena kao i Vi!

  32. #932

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Tamo je toliko opuštena atmosfera da te nema čega biti strah, pitaj sve što te zanima, ako nešto i zaboraviš uvijek možeš Bobanu poslati poruku na Viber. I stvarno sve imaju pod kontrolom.

    Što se javljanja tiče, ja sam mailove slala dr.Lazarevski i svaki put vrati isti dan, koliko god čovjek ima posla. Obavezno pogledati u spam jer mi svi mailovi odu tamo.
    Bobanu više na Viber, mislim da mu to više odgovara od maila.

    Sad kad čitam vas, mislim da sam se i ja 99% odlučila u koju ću kliniku

  33. #933

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Domaćica, meni su za sad ostavili jako dobar dojam. Kad ih u ponedjeljak vidim uzivo, javim i taj utisak.

  34. #934

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćica, meni su za sad ostavili jako dobar dojam. Kad ih u ponedjeljak vidim uzivo, javim i taj utisak. ������

    Dogovoreno! i sretno!
    Možete mi reći (samo informativno naravno) odakle putujete i koja je cijena avionske karte?

  35. #935

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćica, prvi korak je, kad odlučiš koju kliniku želiš, javiti se njima mailom. U Makedoniji dobiješ paket od 8 j.s koje dolaze zamrznute, dok u Pragu možeš na friške j.s. Razlika je također u sufinanciranju HZZO-A koji za Makedoniju plaća sve, dok za Prag dio, mislim oko 1000 eura.
    Moj savjet, nemaš puno stranica, pročitaj ovu temu od početka, sve smo detaljno pisale.
    LaraLana, nas dvije smo super, prošle pola puta...21.tjedan smo.
    Diiiiivnoooo
    I nek tako ostane do kraja

  36. #936

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Tamo je toliko opuštena atmosfera da te nema čega biti strah, pitaj sve što te zanima, ako nešto i zaboraviš uvijek možeš Bobanu poslati poruku na Viber. I stvarno sve imaju pod kontrolom.

    Što se javljanja tiče, ja sam mailove slala dr.Lazarevski i svaki put vrati isti dan, koliko god čovjek ima posla. Obavezno pogledati u spam jer mi svi mailovi odu tamo.
    Bobanu više na Viber, mislim da mu to više odgovara od maila.
    Tocno tako, potpisujem!!!!

    Konacno je krenulo cure....sretno svima

  37. #937

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Za one koje nisu procitale cijelu temu.
    Ja sam Sistinu otkrila pred kraj 2013-te.
    Prvi put sam kod njih bila 03.2014. Prvi postupak u 06.2014. I tad su bili vrlo odgovorni i profesionalni, opusteni, uigrani tim apsolutno.
    Vec su dva puta od tad uredjivali i prosirivali odjel.
    Tako da to sada izgleda kao svemirski brod.
    Za dr. Lazarevskog je sve vec receno....miran, stalozen i strucan!!!

  38. #938

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Javili su mi se iz klinike! jupiiii. napisali su mi u mailu cijenu postupka, da li je uz zahtjev HZZO-u dovoljno priložiti print maila ili mora baš službeno biti dokument "ponuda"?

  39. #939

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Treba biti kao ponuda, reci da bi isla preko HZZO

  40. #940

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Treba biti kao ponuda, reci da bi isla preko HZZO

    Hvala Bambina. Eto javila mi se gđa Bistra. Poslat će mi ponudu, a onda šaljemo na HZZO. S obzirom na ljeto/godišnji/korona, vjerujem da ćemo čekati odgovor do jeseni. Ali možda mi se do tad i slegne ova zbrka u glavi

  41. #941

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Trebas ponudu i zahtjev ispunjen i potpisan od bolnice, kao i dokumentaciju koju imas, poslati na HZZO.

  42. #942

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Dogovoreno! i sretno!
    Možete mi reći (samo informativno naravno) odakle putujete i koja je cijena avionske karte?
    Putujemo iz Zagreba i 2 povratne karte su nas došle oko 2.500,00 kn. Inače smo iz Zadra pa moramo prvo autom do Zagreba, i tako i nazad.

  43. #943

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Drage moje, s obzirom da sam na temu pala kao padobranac prije koji dan i nisam znala apsolutno ništa o MK, želim vam zahvaliti za svaku informaciju koja me dovela do nekih konkretnih koraka u cijelom postupku. Da nije bilo Vas, vjerojatno bih još tapkala na mjestu i čekala odgovore sa svih strana. Ovako sam već kontaktirala direktno sa dr. Lazarevskim, dobila ponudu iz Mk za Hzzo, veliki početak odrađen.
    Znam da ću imati još puno pitanja u hodu, ali cure moje, divne ste!

  44. #944

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Samo pitaj što te zanima!

  45. #945

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo pitaj što te zanima!

    Hoću, svakako! Sada malo i ja moram odmoriti makar sam u glavi već danima u Skopju hahaha, sama sebi govorim da to nije dobro i da moram malo opustiti...pitanje je hoće li mi HZZO opće odobriti financiranje, što će biti sa koronom...

  46. #946

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Domaćica, sve nas to muči. Ajde, mi smo rješenja dobili pa čekamo postupke ali vjerujem da je tebi još neizvjesnije s obzirom da trebaš dobiti to rješenje. Ne znam jesu uopće ikome odbili, tako da samo pozitiva. Dočekat češ ga i ti.

    Sada čekamo branca_i da nam iz orve ruke javi situaciju i sve vezano uz putovanje.

  47. #947

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    hm, ne znam... veliki su to novci, ne bi me čudilo da ne odobre u ovoj situaciji. Ali samo pozitivno. Mi smo se već pomirili s tom činjenicom da smo solo, tako da uspjeh može biti samo velika sreća, a neuspjeh nas neće (nadam se) previše razočarati.
    A branca će sad imati romantičan vikend na obalama Vardara sa suprugom a u ponedjeljak se javiti sa lijepim vijestima koje će i nas ostale malo potaknuti na pozitivu.

  48. #948

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Sretno svim curama.Ja sam predala isto papire,nesto mi falilo pa sam donjela bila.Jer od sutra dr ide na go i onda ne gleda papire.Ja sam u zadnji cas predala prije go.Nadam se brzom odgovoru i odobrenju...

  49. #949

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Domaćica, upravo to, romantičan vikend! Veseli me malo s mužem predahnuti 2 dana, u sasvim novom okruženju. Kad već nema bolje avionske linije da bar iskoristimo svaki tren.
    Ipak, stalno mi se mota po glavi i zamišljam se kako ću većinu vremena provesti ufrkana izbjegavajući koronu. Srećom pa je muž totalna flegma i kul po tom pitanju pa ćemo naći valjda neki balans!

  50. #950

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Branca uživaj maksimalno! I nek je sa srećom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •