Stranica 21 od 122 PrviPrvi ... 1119202122233171121 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 6091

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #1001

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    E da, da li koja uzima aktivni folat? I koji? Do sad sam pila folcin, ali vidim da to nije to.
    Ja sam uzimala aktivni folat od Solgara, kasnije u kombinaciji sa Elenatal.
    U MK su napisali Impry vitamine da uzimam ali mi to bilo skupo i nisam.

  2. #1002

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ovo s terapijom mi nije jasno da trebate tamo otići po stimulaciju? A s druge strane nije mi HZZO jasan da odobrava stimulaciju i u MK i kod nas. Po tome znači da je stimulacija plaćena i tamo i tu.

  3. #1003

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    I gdje podnosite zahtjev za povratak putnih troškova i što se mora predati? Mi sve idemo zrakoplovom, a vraćaju cijenu busa.
    U odobrenju ti piše da nam plaćaju putne troškove najjeftinija relacija a to bi bio autobus. Mi smo dobili 675 kn po putu (tolko bus košta).
    Iskreno, zaboravila sam što sam poslala ali sam im poslala mail pa su mi rekli što treba. I da šaljem poštom zbog korone, da ne hodam okolo obzirom da sam trudna. Super ljubazne su sve tamo.
    Tipa, zahtjev, molbu, dokumentaciju iz MK (liječnički nalaz), kopiju osobne, zdravstvene i kartice gdje će biti uplata.
    Stvarno su ljubazni ovi u HZZO, zvali me jer nešto nisam poslala...

  4. #1004

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Jako su ljubazne zene...Daj mi reci jel si trazila putni nalog?Samo se pokrila mene,bez muza.Jer je za jednu osobu povratna karta za bus 836 kn.pa mi ovih675 nije jasno...Cestitam na trudnoci

  5. #1005

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Pa ni meni to nije jasno ko koga tu mulja.Sta nisu cure prije kupovale ljekove?

  6. #1006

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Meni su vratili putne troškove 2700 kn. 2 putovanja za dragog i mene. Ispada 675 kn. Nisam znala da je karta tako skupa za bus. Sa kojom kompanijom si pitala?

  7. #1007

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ne znam kakvo je sad stanje sa kartama avionskim ali inače je bilo i po 850 kn povratna. Ako potrefis datume. Mi smo prvi puta platili svaki 850 kn avion, ali drugi puta nam se nije poklapalo pa smo skuplje.
    Pisala sam posebno zahtjev. I posebno izjavu da sam išla avionom ali ništa od toga, makar mi je žena i rekla da neće od toga bit ništa ali nek napišem za svaki slučaj.

  8. #1008

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Nisam znala da su autobusne karte toliko poskupile. Ja sam se vodila očito krivim cijenama. Imam ekipu koja je znala često putovati za MK i karte su povratne bile 650 kn.

  9. #1009

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    U sezoni su karte skuplje, avionske.
    Za bus nikada nisam gledala jer mi to nije bila opcija.

    Ja sam najnormalnije sve placala u eurima. U bolnici najnormalnije. Restorani su isto takodjer primali eure ako se nema denara. Hotel isto tako.
    Jedino sam u trgovinama placala iskljucivo denarima.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 29.07.2020. at 07:27

  10. #1010

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Ovo za lijekove i stimulaciju nazovite Hzzo pa recite i rijesite situaciju. Po ovome onda nekome ostanu lijekovi viska!!!!

  11. #1011

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Ja sam se, drage moje, u potpunosti pogubila u svim ovim postovima i više mi ništa nije jasno. U svakom slučaju, vrlo komplicirana procedura i opće ne znam što nas čeka. Prvo ću sad predati papire u HZZo a onda dalje korak po korak.

  12. #1012

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Domaćica, ma to mi međusobno samo pričamo. Ništa se ti ne brini, nije uopće komplicirano. Predaj papire u HZZO, to je najbitnije, čim ti odobre, sve će te ovi iz Makedonije navoditi kako dalje.

  13. #1013

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Samo autobus sa naseg kolodvora ide.Felixbus ne vozi zbog korone.Avion ima od 400 kn pa na dalje.Ali ovisi koji datum,ali poslje 17.08 ima vam dana ako ce ko ici ima i odmah da se vratite.Mi bi mozda isli busom,pa sljedeci dan imamo avion i dve karte 1600 kn kostaju.Tako da gledamo opcije,posto nemozemo mjenjati datum u poliklinici.A moras ici

  14. #1014

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo s terapijom mi nije jasno da trebate tamo otići po stimulaciju? A s druge strane nije mi HZZO jasan da odobrava stimulaciju i u MK i kod nas. Po tome znači da je stimulacija plaćena i tamo i tu.
    Ne, mene zato zvala Bistra. Oni su se u Makedoniji obvezali nama dati lijekove, a ne naši. Ali kako je bila ova situacija s koronom bili smo se dogovorili da to ipak dobijem ovdje. Ali Bistra nije bila upućena u dogovor i sada sada se mora vidjeti što ćemo se dogovoriti jer ne mogu dobiti lijekove i ovdje i tamo.

  15. #1015

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Meni je pripremu radila Petrova, ali i nakon transfera. Lijekove koje ne daje klinika makedonija, morate platiti u njihovoj apoteci. Dva lijeka nema nas hzzo pa, ako ne kupite u Mk, morate ovdje traziti privatni recept od soc ginica i naruciti u nasoj apoteci i to naravno placate

  16. #1016

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uzimala aktivni folat od Solgara, kasnije u kombinaciji sa Elenatal.
    U MK su napisali Impry vitamine da uzimam ali mi to bilo skupo i nisam.
    LF2, hvala na info. Mislim da ću i ja tako. Impryl je oko 50 eura, stvarno preskupo. A i dr mi nije napisao koji nego točno, nego samo aktivni folat.

  17. #1017

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, mene zato zvala Bistra. Oni su se u Makedoniji obvezali nama dati lijekove, a ne naši. Ali kako je bila ova situacija s koronom bili smo se dogovorili da to ipak dobijem ovdje. Ali Bistra nije bila upućena u dogovor i sada sada se mora vidjeti što ćemo se dogovoriti jer ne mogu dobiti lijekove i ovdje i tamo.
    Pa to i mene zanima. Meni u rješenju piše da stimulaciju mogu obaviti u Petrovoj, a Bistra mi je rekla da to sve obavezno moram obaviti kod njih jer su se oni po ugovoru obvezali da to ide kod njih i nikako drugačije i da nipošto ne uzimam stimulaciju u HR. To znači da moram doći u MK prije menge i tamo onda obavljati sve, dakle biti tamo 20-ak dana. A u Petrovoj su mi rekli da kod njih mogu sve obaviti i ljekovi su već spremni. Ništa mi nije jasno. Mislim da oni ne znaju što jedan radi, a što drugi, totalni kaos.

  18. #1018

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćica, ma to mi međusobno samo pričamo. Ništa se ti ne brini, nije uopće komplicirano. Predaj papire u HZZO, to je najbitnije, čim ti odobre, sve će te ovi iz Makedonije navoditi kako dalje.
    yes yes valjda će tako i biti. vjerojatno ne bih ni trebala sve čitati

  19. #1019

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ni nemoze biti dolje 20 dana,jer na pise 5 dana samo.Uzmemo ljekove dolje i pikamo se same ili nosis u Petrovom.Ja cu ici 13.08,i pitat cu sve.Uzet cu odmah ljekove ako treba.

  20. #1020

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to i mene zanima. Meni u rješenju piše da stimulaciju mogu obaviti u Petrovoj, a Bistra mi je rekla da to sve obavezno moram obaviti kod njih jer su se oni po ugovoru obvezali da to ide kod njih i nikako drugačije i da nipošto ne uzimam stimulaciju u HR. To znači da moram doći u MK prije menge i tamo onda obavljati sve, dakle biti tamo 20-ak dana. A u Petrovoj su mi rekli da kod njih mogu sve obaviti i ljekovi su već spremni. Ništa mi nije jasno. Mislim da oni ne znaju što jedan radi, a što drugi, totalni kaos.
    A nije ni cudo kakva je situacija nastala zbog korone.
    Kod njih je vjerojatno totalni cep nastao i kolaps.
    Sistina radi i preko fonda za svoje pacijente i znaci nedavno su poceli raditi s Hrvatskim hzzo-m da bi nasim pacijenticama bio pokriven cijeli postupak.

    A privatno im dolaze parovi i samice iz cijelog svijeta.
    I svi zele kod dr. Lazarevskog.
    Imajte razumijevanja i za njih kad vam ponude termine takve i kad imaju.
    Ne mogu oni jos misliti dal vi tad mozete ili nemozete doci. Tesko da se moze iskombinirati sad u ovoj situaciji da dodjete navecer sve obavite kroz jutro i popodne letite nazad.
    Tako sam ja napravila davne 2013-te al su tada druga vremena bila.
    I bila sam svoju prvu stimulaciju punih 14 dana dole, drugu nisam toliko. Prvi put sam odmah dan nakon transfera letila nazad.

    Zene to su vase zivotne zelje, vas i vasih partnera. Imajte sto manje stresa i u miru odite dole, obavite to kak spada.
    Vjerujem da svaka od vas moze dobiti 2, 3 ili 4 dana slobodno, godisnji bolovanje kako god.
    Al obavite to u miru lagano i sto manje stresa.
    Pitanje je kakva ce situacija biti za dva ili tri mjeseca.
    Ako sam ja mogla biti toliko dugo dole mozete i vi 3 dana.
    Nemojte se ljutiti sto vam ovo pise al pisem vam realnu situaciju i stvari kakvi jesu.

    Gledajte da nije ugovor sklopljen s Makedonijom sad bi isle u Prag i pitanje je koliko je postupak tamo pokriven od hzzo-a i jos imaju dobnu granicu.
    Pa mislim da ne bi tebao biti problem ako neki lijek i same trebate kupiti.
    Ako vam je neki skup trazite zamjenski, sigurno ima.

    Takodjer sam uzimala Metilfolat tj.aktivni oblik folne. Ima ga sad i kod nas kupiti.
    Ne morate vi striktno sto oni napisu to dole kod njih kupiti.
    Sve su to vise manje iste prenetalne vita.tablete.

    Nestrpljivo cekam Vedre da se javi

  21. #1021

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni nemoze biti dolje 20 dana,jer na pise 5 dana samo.Uzmemo ljekove dolje i pikamo se same ili nosis u Petrovom.Ja cu ici 13.08,i pitat cu sve.Uzet cu odmah ljekove ako treba.
    E vidiš, meni nisu dali ljekove kad sam išla na dogovor u MK, nego su mi rekli da ću se morati vratiti u MK po te ljekove jer Lazarevski prvo mora napraviti protokol, što mi se i tad činilo apsurdnim. Isto su rekli i ženi koja je bila sa mnom tada. Ona je upravo u MK, gdje obavlja cijelu stimulaciju kako su joj i rekli i rekla mi je danas da su je noć prije leta zvali Bistra, Lazarevski i Janevski da nipošto ne uzima nikakve ljekove u Petrovoj jer to sve kod njih mora dobiti. Bistra me pitala jučer prvo kada mogu doći po ljekove, pa sam rekla da ću to sve dobiti u Petrovoj, onda je rekla da to nikako ne može pa sam rekla da ću onda u krajnjem slučaju obaviti sve to u MK i mir božji. Samo eto, 20-ak dana ću onda biti u MK, ajd, produženi godišnji ako ništa.
    Posljednje uređivanje od Rikku : 29.07.2020. at 13:06

  22. #1022

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    možda će biti glupo pitanje, ali djevojke koje idu u postupak s doniranim js, kakve stimulacije dobivaju?

  23. #1023

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    U odobrenju ti piše da nam plaćaju putne troškove najjeftinija relacija a to bi bio autobus. Mi smo dobili 675 kn po putu (tolko bus košta).
    Iskreno, zaboravila sam što sam poslala ali sam im poslala mail pa su mi rekli što treba. I da šaljem poštom zbog korone, da ne hodam okolo obzirom da sam trudna. Super ljubazne su sve tamo.
    Tipa, zahtjev, molbu, dokumentaciju iz MK (liječnički nalaz), kopiju osobne, zdravstvene i kartice gdje će biti uplata.
    Stvarno su ljubazni ovi u HZZO, zvali me jer nešto nisam poslala...
    Ako dobro kopčam, troškove postupka HZZO uplaćuje direktno njima u MK a troškove putovanja nama na račun? Imate li neki kontakt mail od njih?

  24. #1024

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Vidjet cu sve kad odem,a nista doci po ljekove.bilo bi na zgodnije ovako.Zna koja cura zasto uopce dobivamo stimulaciju kad je donirana jajna stanica.Jer ja inace lose reagiram na stimulaciju opcenito.
    Laralana sve si to uredu napisala.Nema tu nikakve ljutne.Nego kako je jedna cura napisala samo ovako medusobno komentiramo...Nista lose,ja samo kazem da sam molila da mi dva dana kasnije dodem.Nisam trazila nista drugo.Jer jako malo sredstva ima,aviona nema za taj dan kad ja idem.Samo bus jedan jedini koji vozi 15 16 sati.

  25. #1025

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ino@hzzo.hr to ti je od pravnice koja cs ti papire rijesavati.Sve mozes tu pitati.

  26. #1026

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dobro kopčam, troškove postupka HZZO uplaćuje direktno njima u MK a troškove putovanja nama na račun? Imate li neki kontakt mail od njih?

    Pitala sam ih na ovaj mail: Ino@hzzo.hr
    Odgovor:
    Poštovana,

    u Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje, Regionalnom uredu Zagreb možete obaviti konačni obračun troškova prijevoza, uz prilog originalne dokumentacije o putovanju, a isto je navedeno u točki VII. i VIII. izreke rješenja Direkcije Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, KLASA: UP-I-504-03/19-01/426 od 29. kolovoza 2019. godine, kojim Vam je odobreno upućivanje na medicinski pomognutu oplodnju postupkom IVF s doniranim jajnim stanicama u Kliničku bolnicu Acibadem Sistina, Skopje, Republika Sjeverna Makedonija.

    Dakle, zahtjev za naknadom toškova prijevoza te originalnu dokumentaciju o putovanju dostavite u Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, Regionalni ured Zagreb, Odjel za međunarodnu suradnju u zdravstvenom osiguranju, Jukićeva 12, 10000 Zagreb.

    Znači: Zahtjev (napiši datume kad ste bili) i da moliš da ti se podmire putni troškovi
    Izjava (bzvze, da sam išla avionom)
    Dokumentacija (da vide dal' sam tad bila)
    Avionske karte na uvid
    Kopiju osobne, zdravstvene i tekućeg računa

    Ako nešto ne valja, zovu te. Poštom sam slala na navedenu adresu.

  27. #1027

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjet cu sve kad odem,a nista doci po ljekove.bilo bi na zgodnije ovako.Zna koja cura zasto uopce dobivamo stimulaciju kad je donirana jajna stanica.Jer ja inace lose reagiram na stimulaciju opcenito.
    Laralana sve si to uredu napisala.Nema tu nikakve ljutne.Nego kako je jedna cura napisala samo ovako medusobno komentiramo...Nista lose,ja samo kazem da sam molila da mi dva dana kasnije dodem.Nisam trazila nista drugo.Jer jako malo sredstva ima,aviona nema za taj dan kad ja idem.Samo bus jedan jedini koji vozi 15 16 sati.
    Sad me ovo zanima isto. Zašto stimulacija ako je donacija j.s?? Medo, ti sad ideš prvi put? Na konzultacije tek? Neće tebi dat stimulaciju. Obavi konzultacije, odaberete donoricu i isti dan ste gotovi...javni bilježnik, psiholog. Sve isti dan i možete doma. Kad stignu j.s. ti kaže da počinješ sa estrofem i javiš mu endometrij 8 d.c i ako traži još koji put i kasnije....
    Mi bili prvi put na konzultacije, i drugi put na postupak.
    Pila sam estrofem i 8 d.c im javila endometrij. Oni meni javili kad da dođem i to je to. Kod njih došla na dan kad su te j.s oplodili i dali mi terapiju za transfer. Tipa, estrofem, Utrogestan, Prolutex (plaća se i kod nas isto), aspirin, Decortin....Za 5 dana bio transfer.

  28. #1028

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Malo smo se svi pogubili ovdje. Branca, leptirica i Rikku idu na donaciju spermija. Ispravite ako sam nešto krivo napisala.
    Cure koje idu na donaciju j.s.naravno da ne moraju na stimulaciju.

  29. #1029

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Idemo prvi put,sad tek na kozultacije.Aha,hvala ti.Super,ja estrofen imam vec recep i doma.Jer sam to pila vec.Super,zvuci jednostavo.Neka tako i bude.

  30. #1030

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    odlicno,ja misla da svi idemo na jajne stanice.Bas se i ja pogubila.Zato mi nije bilo jasno o cem je rijec

  31. #1031

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    možda će biti glupo pitanje, ali djevojke koje idu u postupak s doniranim js, kakve stimulacije dobivaju?
    Nikakve. Eventualno estrofem za zadebljanje maternice.
    8.d.c ima javiš endometrij i čekaš dalje upute.

    Samo polako, stvarno su detaljni i neće im promaknuti ništa. Vjerujem da je i njima sada kaos jer su krenuli raditi. Ali samo polako, sve upute ćete dobiti čim vam HZZO odobri.
    Znam da je teško, ja sam isto preispitivala sve i svakog

  32. #1032

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Pitanje za cure koje idu ili su išle na stimulaciju - Moram piti estrofem od 18. dana ciklusa, a onda od od 21. dana uzimati injekcije Cetrotide. Zna li tko čemu služe te Cetrotide? Jer prvo sam ih trebala uzimati nakon gonala, tj. negdje 10. dan nakon menge, a sad te injekcije moram uzimati prije menge. Vjerojatno ima veze s mojim povišenim progesteronom i estradiolom, no možda tko zna točniji odgovor.

  33. #1033

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za cure koje idu ili su išle na stimulaciju - Moram piti estrofem od 18. dana ciklusa, a onda od od 21. dana uzimati injekcije Cetrotide. Zna li tko čemu služe te Cetrotide? Jer prvo sam ih trebala uzimati nakon gonala, tj. negdje 10. dan nakon menge, a sad te injekcije moram uzimati prije menge. Vjerojatno ima veze s mojim povišenim progesteronom i estradiolom, no možda tko zna točniji odgovor.
    Rikku, ja sam u Cita uzimala Cetrotide obično malo kasnije uz, mislim, Menopure i Pergoveris, i to da jajne stanice ne puknu.

  34. #1034

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku, ja sam u Cita uzimala Cetrotide obično malo kasnije uz, mislim, Menopure i Pergoveris, i to da jajne stanice ne puknu.
    E hvala, da to sam skužila da je za jajne stanice, no ne kužim zašto sad to moram uzimati prije same menge, a tek onda kasnije uzimam gonale. No valjda doktor zna, pretpostavljam zbog mojih visokih hormona. Jedva čekam otići u MK i tamo biti pod kontrolom :D Šteta što je Skoplje zaraženo koronom pa se neću baš puno kretati, ali svakako će biti odlično iskustvo.

  35. #1035

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    E hvala, da to sam skužila da je za jajne stanice, no ne kužim zašto sad to moram uzimati prije same menge, a tek onda kasnije uzimam gonale. No valjda doktor zna, pretpostavljam zbog mojih visokih hormona. Jedva čekam otići u MK i tamo biti pod kontrolom :D Šteta što je Skoplje zaraženo koronom pa se neću baš puno kretati, ali svakako će biti odlično iskustvo.
    Mm i ja smo toliko šetali i razgledavali da smo padali s nogu. Toliko smo pocrvenili od sunca da je bilo tragikomično. Obavezno baci koju šetnju jer će ti biti žao. Samo pripazi što više možeš. Mi smo nastojali, a sad jesmo li uspjeli u tome ćemo viditi.

  36. #1036

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Nestalo mi pola poruke... Uglavnom u Skopju nastoje paziti, većina nosi maske, dezinficijensa je na svakom koraku. Mislim da je vjerojatnost zaraze kao i u RH, barem kod nas u Dalmaciji gdje je sad moooore turista.... Pa više nisi pametan....

  37. #1037

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Curke, imam ptanje vezano uz stimulaciju.

    Dobila sam ovo: 1200-1500 i.j. Gonal f (pen ili ampula), 5 ampula Cetrotide 0.25mg i jedna ampula Ovitrelle 250mg.

    Prvo ide Gonal ili Cetrortide? Ako sam dobro skužila, Cetrotide je da te moje jajne stanice ne puknu pa petpostavljam da oni idu iza Gonala. Ali nemam pojma koliko G dnevno onda trebam?

    Ok, objasnit će mi u Petrovoj ali da i ja znam unaprijed, ako netko ima iskustva.

    Ide netko sada dolje k njima na postupak? Znam da idete curke na konzultacije ali možda ćemo se imati s kime družiti dolje.

  38. #1038

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikakve. Eventualno estrofem za zadebljanje maternice.
    8.d.c ima javiš endometrij i čekaš dalje upute.

    Samo polako, stvarno su detaljni i neće im promaknuti ništa. Vjerujem da je i njima sada kaos jer su krenuli raditi. Ali samo polako, sve upute ćete dobiti čim vam HZZO odobri.
    Znam da je teško, ja sam isto preispitivala sve i svakog

    E da, sad mi je jasnije, jer sam se malo pogubila oko toga tko ide na koju donaciju. Eto ja se javljam da idem u donaciju jajnih stanica! Ako sam dobro povezala i Medo2711 isto.

  39. #1039

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    E da, sad mi je jasnije, jer sam se malo pogubila oko toga tko ide na koju donaciju. Eto ja se javljam da idem u donaciju jajnih stanica! Ako sam dobro povezala i Medo2711 isto.
    Estrofem i injekcije za sprečavanje ovulacije. Sad su me cure podsjetile. Nikako da se sjetim koje, mislim da je Decapeptyl. Zablokiralo mi mozak skroz.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 30.07.2020. at 09:36

  40. #1040

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Zasto meni poruke ne prolaze....
    cure koje idete na donaciju spermija citala sam prethodne postove al ispada da donora bira dokt a ne sami... jesam dobro shvatila?

  41. #1041

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Da i ja isto idem..mozda budemo se skupa druzive

  42. #1042

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Medo2711 možda se budemo družile, a možda budeš ti već dok ja krenem! Ali bit ćeš mi dobar izbor informacija jer si stalno 2 koraka ispred mene

  43. #1043

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Estrofem i injekcije za sprečavanje ovulacije. Sad su me cure podsjetile. Nikako da se sjetim koje, mislim da je Decapeptyl. Zablokiralo mi mozak skroz.
    Tako je. Imaju i Diphereline injekcije koje se moraju pomjesati i ne moraju biti u hladnjaku.
    Decapeptyl je vec pripremljena injekcija i mora biti u hladnjaku.

    Gonal i Menopur ne treba biti u hladnjaku.
    A cini mi se i Gonal u penu. Na upustvu tocno pise koliko dana moze biti pa ako vas i to bude brinulo.
    Inace Gonal pen je super stvar.
    Ne znam koje ce te od ovih lijekova dobiti al bez problema se mozete same pikati.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 31.07.2020. at 09:32

  44. #1044

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto meni poruke ne prolaze....
    cure koje idete na donaciju spermija citala sam prethodne postove al ispada da donora bira dokt a ne sami... jesam dobro shvatila?
    Mia38, trebali bi dobiti na izbor nekoliko donora. Nas je zasad pitao samo za krvnu grupu (koja nam nije bila bitna kod izbora).

  45. #1045

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Budes i ti brzo to rijesila.Ko i ja.Ako ti trebaju upute za popunjavanje papira javi.Ja sam svojoj dr primjer dala sta mi cura tu pomogla.Da te ne vracaju sim tam.Hvala,jedva cekam da krenem u to sve.Onda je lakse.

  46. #1046

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Budes i ti brzo to rijesila.Ko i ja.Ako ti trebaju upute za popunjavanje papira javi.Ja sam svojoj dr primjer dala sta mi cura tu pomogla.Da te ne vracaju sim tam.Hvala,jedva cekam da krenem u to sve.Onda je lakse.
    E to bi bilo baš super, za tjedan dana idem dr da mi popuni papire, pa ne bi bilo loše da točno znam kako treba. Nalaze sam sve kopirala, osobne i zdravstvene i karticu tekućeg računa. Još mi fali zamolba i taj zahtjev od dr. Valjda je to onda to.
    Planiram to odmah i osobno predati u Margaretsku

  47. #1047

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Thnx... vidla sam da cure proucavaju banku danima.... nisam bas sigurna da to zelim... mozda radije da dam njima osnovne parametre pa da oni izaberu donora... sto su vama Branca rekli da je iduci korak?

  48. #1048

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Thnx... vidla sam da cure proucavaju banku danima.... nisam bas sigurna da to zelim... mozda radije da dam njima osnovne parametre pa da oni izaberu donora... sto su vama Branca rekli da je iduci korak?
    Sad čekamo da materijal dođe, kroz 2 i po mjeseca najduže. Boban ce valjda poslati mail sa donorima. A onda kad sve dođe dr. Lazarevski će javiti kako ću krenuti sa stimulacijom. U međuvremenu ću obaviti uzv u Zd da vidim jeli imam polipe, pa ako imam da ih stignem operirat (iako ne znam gdje s obzirom da rade samo hitne sličajeve). Moram još viditi tko će me pripremati i raditi folekulometrije kad sve krene. Uglavnom, neovisno o materijalu imam i ovdje svašta nešto za obavljati. Nadam se će sve proći glatko, jer mi je kao i svima nama više dosta stresa i neizvjesnosti.

  49. #1049

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Sto manje sresa i samo slijedit upute, tak si ja to zamisljam....Ja imam miom i cistu. Moja dokt tvrdi da su na mjestu koje ne bi trebalo smetati al pretpostavljam da cu to tek znati sigurno kad odem tamo na prvi pregled i konzultacije. Da li si nosila kakve nalaze jos? Meni Lazarevski pisao da napravim samo AMH, zbog godina. Nista drugo jos nisam pripremila....

  50. #1050

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Mia38, ja sam u početku mislila kako bi volila da donor bude što sličniji suprugu i da ima njegovu krvnu grupu, a onda sam vidila da to njemu nije bitno. Tako da je i meni sad skoro pa svejedno. U biti vidit cemo što će biti kad Bobanov mail dođe, i kako će suprug onda razmišljati. Inače je kao zatvorena knjiga i moraš iz njega sve izvlačiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •