Stranica 23 od 122 PrviPrvi ... 1321222324253373 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #1101

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Za drugu trudnocu kad sam isla samo sam jedan, prvi uzv napravila tu kod sebe i pravac dole.
    Isto sam bila dugo, sad se vise ne sjecam al mislim 11 dana. Prvi put 14 dana s tim da sam idmah 1 dan nakon transfera letila nazad.
    Drugi put smo ostale M.i ja par dana iza transfera.

  2. #1102

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam na dizanju morala i na podršci! Lijepo je kada imaš kome reći svoje strahove bez osuda i sa iskrenom pomoći.


    Rikku,
    kad bi menga trebala doći? Ako hoćeš, pošalji mi broj na privat pa se možemo tamo vidjeti ako budeš htjela.
    Trebala bi doći u srijedu, no moj ciklus je nepredvidiv pa idem u MK zapravo dočekati mengu:D Javim ti se svakako, bit će lakše da imamo tamo nekoga.

  3. #1103

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Rikku nisam upratila da ne pijes kontracepciju iako ti je ciklus nepredvidiv. Zapravo me cudi zasto dr. L nije ordinirao kontacepciju bas zbog tog i zbog planiranja svega.
    Ne mogu vas sve popratit inace bi ti pisala prije.
    Bar je tako prije bilo da sve zene koje idu u stimulaciju sa vlastitim stanicam a ne zive u Makedoniji, odnosno da im je problem planirati zbog putovanja a i zbog posla se pila jedan mjesec kontracepcija i pije se koliko treba. To vecinom bude par dana duze da se sve uskladi.
    E onda nema vecinom problema s hormonima dal je sto visoko i dal ces ili neces krenuti sa stimulacijom jer to kontracepcija sve regulira i drzi hormone pod kontrolom.

    Tako cure da znate ubuduce pa pitajte dr za kontracepciju.
    Moj prvi ivf je bio dugi protokol sa kontracepijom mjesec prije i urodio je plodom.
    Nebojte se, nece vam kontracepcija uspavati jajnike.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 06.08.2020. at 12:37

  4. #1104

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Mi isto idemo u srijedu.Mozda se sretnemo tamo

  5. #1105

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku nisam upratila da ne pijes kontracepciju iako ti je ciklus nepredvidiv. Zapravo me cudi zasto dr. L nije ordinirao kontacepciju bas zbog tog i zbog planiranja svega.
    Ne mogu vas sve popratit inace bi ti pisala prije.
    Bar je tako prije bilo da sve zene koje idu u stimulaciju sa vlastitim stanicam a ne zive u Makedoniji, odnosno da im je problem planirati zbog putovanja a i zbog posla se pila jedan mjesec kontracepcija i pije se koliko treba. To vecinom bude par dana duze da se sve uskladi.
    E onda nema vecinom problema s hormonima dal je sto visoko i dal ces ili neces krenuti sa stimulacijom jer to kontracepcija sve regulira i drzi hormone pod kontrolom.

    Tako cure da znate ubuduce pa pitajte dr za kontracepciju.
    Moj prvi ivf je bio dugi protokol sa kontracepijom mjesec prije i urodio je plodom.
    Nebojte se, nece vam kontracepcija uspavati jajnike.
    Da, nisu mi dali nikakvu kontracepciju. Vrčić me skinuo s kontracepcije jer sam u vremenskom periodu od 8 mjeseci pila 3 različite kontracepcije, a nijedna nije djelovala, imala sam baš obilne menge pod svim vrstama kontracepcije, i endometrioza mi se vratila. Pa me skinuo s kontraceptiva da se probude jajnici, a otad mi je ciklus nepredvidiv.
    Lazarevski mi ništa nije dao kao kontracepciju mada sam naglasila da mi ciklus divlja. Ja se nekako pouzdam da oni znaju što rade, putujem u ponedjeljak čekati mengu, a onda ćemo dalje.

  6. #1106

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Da, nisu mi dali nikakvu kontracepciju. Vrčić me skinuo s kontracepcije jer sam u vremenskom periodu od 8 mjeseci pila 3 različite kontracepcije, a nijedna nije djelovala, imala sam baš obilne menge pod svim vrstama kontracepcije, i endometrioza mi se vratila. Pa me skinuo s kontraceptiva da se probude jajnici, a otad mi je ciklus nepredvidiv.
    Lazarevski mi ništa nije dao kao kontracepciju mada sam naglasila da mi ciklus divlja. Ja se nekako pouzdam da oni znaju što rade, putujem u ponedjeljak čekati mengu, a onda ćemo dalje.
    Ok. Ne razumijem se u endometriozu, samo sam citala da je vrlo nezgodna.
    S obzirom da je takva situacija nadam se da su ispravno postupili.

  7. #1107

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Hej curke,
    evo mene konačno danas. Cijeli dan nešto. Za sada ništa od simptoma. Možda malo da me donji dio leđa tu i tamo boli (nije bol u biti ali osjetim ih na par min i gotovo). Sad opet si mislim, možda se dobro ne pikamo. Hehehe. Nikad zadovoljna. ) Malo se zezam na svoj račun. Dobro valjda pikamo jer ništa ne ostane i sve ode u trbuh. ))

    Kod nas stalno nekih novina. U sub ipak idem priv na uzv definitivno. Nakon njega ću znati hoćemo već u pon za Makedoniju. Dr. L bi me htio pregledati svakako prije stop injekcije.
    S obzirom na zrakoplove i ne znamo kada idemo i na koliko dana, dogovorili smo se da idemo autom i da ćemo ipak uzeti nekakav apartman, a ne hotel.

    Gledala sam neke u cenru, ali se još nismo odlučili.
    Ima kod vas ostalih kakvih novosti?

    LaraLana, hvala ti na informacijama.

  8. #1108

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Zna netko kakva je situacija na granici sa Srbijom? Treba imati test ili je tranzit moguć bez njega?

    Treba li nam u bolnici za punkciju ili transfer test za koronu?

  9. #1109

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ok. Ne razumijem se u endometriozu, samo sam citala da je vrlo nezgodna.
    S obzirom da je takva situacija nadam se da su ispravno postupili.
    Ma za endometriozu se inače daje kontracepcija jer se ta bolest hrani krvlju recimo pa je cilj zaustaviti mengu ili ju smanjiti koliko god je moguće, no eto iz nekog razloga kod mene kontracepcije nisu djelovale, baš nijedna koju su mi dali.
    Sad sam u strahu da mi cista ne naraste jer stimulacija pogoršava stanje endometrioze, no rekla sam si da idem na sve ili ništa. Ako cista naraste moram opet na operaciju:/
    No spremna sam na sve, bit će teško, no spremna sam.

  10. #1110

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Curke,
    evo sa stranica Ministarstva vanjskih poslova.

    Sjeverna Makedonija
    28.7.2020.
    PREPORUČUJE SE IZBJEGAVANJE SVIH PUTOVANJA KOJA NISU NUŽNA
    KRATKO OBJAŠNJENJE:

    Odlukom Vlade Sjeverne Makedonije, od 26. lipnja 2020. dozvoljen je ulazak na teritorij Sjeverne Makedonije te su otvoreni svi granični prijelazi kao i Međunarodna luka „Skopje“. Hrvatskim državljanima omogućen je nesmetan ulazak u zemlju, bez potrebe prilaganja PCR testa kao i bez mjere obavezne samoizolacije u trajanju od 14 dana.

    Zbog nestabilne epidemiološke situacije u zemlji su i dalje na snazi određene restriktivne mjere. Trgovački centri, restorani i ugostiteljski objekti su otvoreni no njihov rad reguliran je posebnim zdravstvenim protokolima. Prilikom kretanja u javnom prostoru obavezna je upotreba osobne zaštitne opreme (zaštitne maske) te je potrebno održavati socijalnu distancu. Građane se poziva na oprez, uz poštivanje svih epidemioloških mjera.

    Kroz Srbiju je, ako sam skužila, tranzit normalan bez ikakvih poteškoća.

  11. #1111

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej curke,
    evo mene konačno danas. Cijeli dan nešto. Za sada ništa od simptoma. Možda malo da me donji dio leđa tu i tamo boli (nije bol u biti ali osjetim ih na par min i gotovo). Sad opet si mislim, možda se dobro ne pikamo. Hehehe. Nikad zadovoljna. ) Malo se zezam na svoj račun. Dobro valjda pikamo jer ništa ne ostane i sve ode u trbuh. ))

    Kod nas stalno nekih novina. U sub ipak idem priv na uzv definitivno. Nakon njega ću znati hoćemo već u pon za Makedoniju. Dr. L bi me htio pregledati svakako prije stop injekcije.
    S obzirom na zrakoplove i ne znamo kada idemo i na koliko dana, dogovorili smo se da idemo autom i da ćemo ipak uzeti nekakav apartman, a ne hotel.

    Gledala sam neke u cenru, ali se još nismo odlučili.
    Ima kod vas ostalih kakvih novosti?

    LaraLana, hvala ti na informacijama.
    Ne brini za pikanje. Koristis Gonal u penu ili? Ako da to je bar jednostavno nariktati dozu i bocnes se u trbuh, bedro i cini mi se nadlaktica da isto moze. Koju dozu uzimas?
    Prije su Gonali bili tekucina i prah pa sam moras miksati.

    Mislim da si napravila najispravnije moguce, i za uzv i za odlazak dole i da finu u miru dole dobijes stop injekciju.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 07.08.2020. at 13:35

  12. #1112

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Mene su od stimulacije malo pikali jajnici. Napuhala se nisam niti malo kako zene znaju. Inace sam mrsavica.

  13. #1113

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Danas sam bila na uzv i imam najmanje 3 polipa i 1 cistu. Kad sam bila u Mk bio mi je 22. dan ciklusa pa mi dr. L nije mogao vidjeti imam li polipe ili ne. Već sam ih 4. put histeroskopski rješavala i već sam umorna od njih. I sad treba proći pusta natezanja u bolnici da me uopće prime na operaciju sa slijedećim ciklusom u 9.mj kad mi je i dr. L rekao da ih riješim. Umirio me da se ne brinem, ali me je isto strah od svega da se ne iskomplicira...uffffff

  14. #1114

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cure,
    Evo me sa uzv.
    Pikamo se od srijede. Danas 4. dan pikanja, 6. dan ciklusa.
    Desni jajnik- 13,12,11
    Lijevi - 14, 12,10
    Endometrij 6.1 mm

    Što kažete? Iskustva?

    Čekam da se dr. javi.

  15. #1115

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    Evo me sa uzv.
    Pikamo se od srijede. Danas 4. dan pikanja, 6. dan ciklusa.
    Desni jajnik- 13,12,11
    Lijevi - 14, 12,10
    Endometrij 6.1 mm

    Što kažete? Iskustva?

    Čekam da se dr. javi.
    Koju dozu Gonala primas? Mozda ce ti vec danas ipak uvesti Cetrotide, vidjet ces sto ce ti javiti.

  16. #1116

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Gonal 150.
    Počela sam s Cetrotide. Rekao je još jučer da danas ujutro uzmem.
    Sada čekam da se javi kad vidi nalaz uzv.

  17. #1117

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    A jesu te veličine i endometrij ok za toliko dana?

  18. #1118

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ok je to sve. Ti imas dugi protokol kao i ja sto sam imala u prvom postupku s kontracepcijom.
    Znaci ipak danas Cetrotide a ne tek od sutra.
    Znaci ovi u Petrovoj su to dobro sugerirali.

    Decapeptyl nisi koristila?

  19. #1119

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Na kraju ipak nije dugi. Nisam pila kontracepcijske prije. Malo nas je sve zeznula ova situacija s koronom, zrakoplovi. Dr. u Zg nije baš bio za kontracepciju, a i dr. L je rekao da može i bez nje pa smo tako krenuli.

    Na koliko mm folikula si dobila štopericu? Poslala sam nalaze uzv, ali još čekam da se dr. javi pa ću znati više.

    Nemam Decapeptyl. Za što on služi?

    Glava me ubija od klime u autu. Smijem popiti nešto za glavu?

  20. #1120

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I koliko i ti imala folikula? Milim da si pisala, ali ne mogu se sjetiti.

  21. #1121

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ne brini javit ce se. Smijes popiti slobodno nesto protiv bolova.
    Decapeptyl ti isto malo umiruje jajnike i drzi po kontrolom situaciju.
    Ja u tom dugom protokolu nisam imala puno folikula, imam nizak AMH. 4 js i sve oplodje i lijepo se razvijale bez ikakvih fragmentacija.

    Inace mpo dr kod nas ne vole davati kontracepciju prije postupka. A ako se ide van na ivf postupak onda je svima lakse planirati i na vrijeme sve odraditi, cisto radi toga eto.

  22. #1122

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Leptirice, baci oko na spam. Meni je jučer mail od dr. L otišao tamo, a odgovorio je ful brzo.

  23. #1123

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Javio se. Nije u spamu.

    Cureeeeee,
    mi u ponedjeljak moramo biti u Makedoniji. Do 14h se moramo javiti u kliniku. )
    Pretpostavljam da dr. vidi uzv i procijeni što dalje. Ufff, uzbuđenje.

    Pitanje, gleda li se, tj. broji dani ciklusa ili dani terapije? Danas sam rekla dr. u Zg da mi je 4. dan pikanja, a on je rekao da ga zanima koji je dan ciklusa.

    LaraLana,
    jesi išla na razgovor kod anesteziologa ili je on samo došao na aspiraciju?

  24. #1124

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Medo i Rikku,
    kakvi su vaši planovi? Jeste našlii smještaj?
    Ja evo baš surfam i tražim.

  25. #1125

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Medo i Rikku,
    kakvi su vaši planovi? Jeste našlii smještaj?
    Ja evo baš surfam i tražim.
    Mi smo uzeli sobu samo,jer nam treba samo noc.Negdje u centru,jer nam je bitno parkiraliste.Jer mi idemo autom u srijedu.Imas na bookingu super ponude i ne skupe.Ugl blizu poliklinike.Zove se apartmani Ara 180 kn noc.

  26. #1126

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    odlicno,drzim ti fige da sve prode kako treba

  27. #1127

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I mi idemo autom jer u pon ima let, ali mi već moramo tamo biti dok zrakoplov sleti.
    Mi biili apartman ili hotel. Još važemo opcije i surfamo po booking-u.
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 08.08.2020. at 21:49

  28. #1128

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Medo i Rikku,
    kakvi su vaši planovi? Jeste našlii smještaj?
    Ja evo baš surfam i tražim.
    Mislim da sam napisala već negdje ovdje ili na drugoj temi, bit ću u jednom apartmanu jer je jedna cura koju sam upoznala već dolje pa ću tamo biti, negdje u centru ako se ne varam. Bitno mi je da ima kuhinja, zato je onaj Portal otpao, a i povisili su cijene pa mi se ovo više isplati.

  29. #1129

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    I mi idemo autom jer u pon ima let, ali mi već moramo tamo biti dok zrakoplov sleti.
    Mi biili apartman ili hotel. Još važemo opcije i surfamo po booking-u.

    Ajme, autom... nezamislivo mi je to, pa koliko ima vožnje do tamo? Strah me i saznati :D

  30. #1130

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Jesi, spominjala si apartman. Mi ćemo negdje u centru uzeti pa taksijem do klinike što budemo morali.
    Hotel nam je ok jer ujutro ne moramo ništa sami raditi, a opet apartman je bolji jer si možemo nešto prigristi kad god hoćemo i imamo friž, mikrovalnu...jedino nemamo spremljen doručak. Pa sada važemo tu opciju.

  31. #1131

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Javio se. Nije u spamu.

    Cureeeeee,
    mi u ponedjeljak moramo biti u Makedoniji. Do 14h se moramo javiti u kliniku. )
    Pretpostavljam da dr. vidi uzv i procijeni što dalje. Ufff, uzbuđenje.

    Pitanje, gleda li se, tj. broji dani ciklusa ili dani terapije? Danas sam rekla dr. u Zg da mi je 4. dan pikanja, a on je rekao da ga zanima koji je dan ciklusa.

    LaraLana,
    jesi išla na razgovor kod anesteziologa ili je on samo došao na aspiraciju?
    Super, onda ce vidjeti po uzv dal ces u pon. dobiti navecer stop ili u utorak. Oni ti rade i vikendom tako da za to nemas brige.
    Gleda se i dan ciklusa i dan pikanja.
    Vidjet ces dole kad dodjes ces zajedno s Anitom ( sestra od dr. L. Nadam se da radi jos) napisati semu.
    Pitat ce te prvi dan menge i kad si tocno sto i kad uzimala.
    Predpostavljam da ce te slati na vadjenje estradiola i progesterona, bar mene je i tu ces semu samo pokazati u labu i nosit ces ju sa sobom kad budes isla na stop injekciju.
    Ja sam isla kod njih na hitno i u tocno vrijeme se strogo mora dati i potpisati tko ti je dao.
    S obzirom kakva je situacija mozda su dopustili pacijentima na odgovornost da si same daju.

    Anesteziolog mi je dosla u sobu prije vec cu u salu na punkciju pa smo razgovarale.

  32. #1132

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Sto se Portala tice oni u svim sobama imaju frizider. A imaju i sobe s kuhinjom.
    Pisala sam razloge zasto sam iskljucivo bila tu blizu bolnice i jer bi za svaki uzv i stop i punkciju i transfer morala zvati taxi. Ovako sam ga zvala kad sam eventualno htjela do grada. A kako je bilo vruce nije mi padalo na pamet da po vrucini budem u gradu jer je kod njih dole po 35 stupnjeva uobicajeno ljeti.
    I imala sam uzasno strah da ne zakasnim na punkciju. A guzve u prometu su kao i kod nas pa si fakat dobro razmislite di uzimate apartmane ili sto vec.

    Portal ima parkiraliste!
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 08.08.2020. at 23:32

  33. #1133

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Mi smo ovaj put bili u Portalu i klinika je stvarno blizu. A u centar smo išli i pješke laganini, i taksijem koji su stvarno jeftini (svaki put nas je došao oko 19kn). Na punkciju ću najvjerojatnije ići sama pa mislim da ću isto biti u Portalu jer želim u miru i bez nervoze dolaziti u kliniku. A i samoj mi se neće dati okolo bauljati. Ali mislim da nije loša ni opcija apartmana u centru jer ćete tako lakše razgledavati Skopje, biti u blizini restorana i kafića, a i cijena im je prihvatljiva. Ako mm bude ipak išao sa mnom taj drugi put mozda i mi završimo u apartmanu, najviše zbog kuhinje. E da, što se tiče hotela Portal njihove 3 zvjezdice su u biti po mom mišljenju naše 2.
    Posljednje uređivanje od branca_i : 09.08.2020. at 00:20

  34. #1134

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, autom... nezamislivo mi je to, pa koliko ima vožnje do tamo? Strah me i saznati :D
    Saznat ćemo. Ali mi računamo 10ak sati, s nekim manjim stankama da popijemo kavu, protegnemo noge.

    Muž kaže hotel. Još ćeo sutra ujutro vidjeti.
    Kaže on da ne idemo kuhati nego ujutro doručak, klinika i u slobodno vrijeme malo razgledati ali pokušati se što više čuvati ove korone.
    Vidjet ćemo. I hotel i apartman ima svoje prednosti, a i cijene su im skoro pa iste, barem ovo što mi gledamo.

  35. #1135

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, autom... nezamislivo mi je to, pa koliko ima vožnje do tamo? Strah me i saznati :D
    Mi smo izracunila 8 sati ovisno o prometu.I da stajemo 9 sati.

  36. #1136

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Iz Zagreba tako negdje, sa stajanjem oko 9-10 sati. Sve vam je autocesta.

  37. #1137

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cure,
    meni krenula izgleda ovul, sluz, tj. nije još sluz jer je dosta rijetko (oprostite na izrazu). To tako mora? Čitala da znaju puknut folikuli pa sam sada u strahu. Je li se vama dešavalo to?
    Mi se evo pakirano i krećemo za par sati.

  38. #1138

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Leptirice, to je sve normalno. I ja sam se bila prepala u jednom od prethodnih postupaka, ali me je dr umirio da je to sve ok. Sretan vam put!

  39. #1139

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Uff, hvala. Baš sam se prepala.
    Hvala. Tko bude u mogućnosti, neka se javi da popijemo kavu.

  40. #1140

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Sretno cure...Da jos jednom provjerim onih 100 eura sta moramo platiti u klinici.Jel primaju eure ili da promjenim novce?Cure koje se bile kako ste placale?Jel sam ja dobro polovila 100 eura ili vise?hvala

  41. #1141

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno cure...Da jos jednom provjerim onih 100 eura sta moramo platiti u klinici.Jel primaju eure ili da promjenim novce?Cure koje se bile kako ste placale?Jel sam ja dobro polovila 100 eura ili vise?hvala
    Mene je došlo oko 110 eura ukupno. Taksi možeš platiti u eurima, i to nas je došlo 70 eura - 30 eura za od aerodroma fo Skopja, 30 eura za nazad i 10 eura za vožnju do javnog bilježnika i psihologa. Javnog bilježnika i psihologa plaćaš obavezno u mkd, i to javnog bilježnika 500 mkd, a psihologa 2000 mkd. U klinici nismo ništa morali platiti.
    Posljednje uređivanje od branca_i : 09.08.2020. at 20:53

  42. #1142

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Mi smo u bolnici promijenili eure. Imaju mjenjačnicu.

  43. #1143

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je došlo oko 110 eura ukupno. Taksi možeš platiti u eurima, i to nas je došlo 70 eura - 30 eura za od aerodroma fo Skopja, 30 eura za nazad i 10 eura za vožnju do javnog bilježnika i psihologa. Javnog bilježnika i psihologa plaćaš obavezno u mkd, i to javnog bilježnika 500 mkd, a psihologa 2000 mkd. U klinici nismo ništa morali platiti.
    Hvala ti.To sam i mislila.Promjenit cu novce kod nas.Smjesta znam da mogu u eurima plati.Kako sa karticama primaju svugdje visa i to?

  44. #1144

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Cure pisala sam vam vec da u klinici bez problema mozete placati u eurima. Kartice primaju gotovo sve.
    Inace su vrlo jednostavni Makedonci pa mozete na puno mjesta placati eurima. Cak u restoranima i kaficima.

    Za javnog biljeznika i psihologa ce vam Blagoja taksist izaci u susret ako ne stignete promjeniti pa njemu dajte eure.
    Opustite se malo, idete u Makedoniju i svi znamo da su vrlo ljubazni i prilagodljivi situaciji.

    Za sve se mozete obratiti Bobanu bilo gdje da zapnete ili bilo sto trebate. Isto tako i Blagoji. Covjek je od povjerenja jer inace ne bi radio za njih.

    A Bobana da nema trebalo bi ga izmisliti!!!

    Leptirica sretno i javljas se kako napreduje situacija
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 09.08.2020. at 22:14

  45. #1145

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Točno to. Samo opušteno, razmišljajte o sebi i svom psihičkom zdravlju.
    U Makedoniji je isto ko i kod nas. Možete sve na kartice, rijetko gdje ne primaju eure i apsolutno svi pričaju hrvatski. Bez straha.
    E da, nemojte biti nestrpljive u klinici ko ja , kod njih to nekako sve polako, ležerniji su što se tiče posla ....ono tipa, pomalo...
    Sretno cure i jako sam sretna zbog vas

  46. #1146

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Točno to. Samo opušteno, razmišljajte o sebi i svom psihičkom zdravlju.
    U Makedoniji je isto ko i kod nas. Možete sve na kartice, rijetko gdje ne primaju eure i apsolutno svi pričaju hrvatski. Bez straha.
    E da, nemojte biti nestrpljive u klinici ko ja , kod njih to nekako sve polako, ležerniji su što se tiče posla ....ono tipa, pomalo...
    Sretno cure i jako sam sretna zbog vas
    Potpisujem od rijeci do rijeci. Upravo to, sve pomalo

  47. #1147

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala cure..Uzbudenje je malo,drugi put bu bolje vise opustenije.Dok se upoznamo sa svim i zemljom...

  48. #1148

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ej curke,
    Evo mene.
    Put automobilom traje oko 8h sa 2 male stanke i kratko čekanje kod granice.
    Prvi dio cestarine kroz Srbiju je 2,50 eura i to negdje prije Beograda. Drugi dio autoputa smo platili 12,50 eura. Ima dosta radova, pogotovo oko Niša gdje jedan dio nije ni bila autocesta (kojih 20ak, 30ak km) , ali imaju i dosta odmorišta.
    Ugl, bez ikakvih problema u gdje.
    U Makedoniji se odmah na ulazu plaća za dionicu cestarina. Prvi dio 1,50 euro, drugi dio 2,50 eura.
    U bolnici nije čak bila velika gužva. Obavila uzv, ništa još od štoperica. Sutra uzimam još dozu i onda u srijedu idem vaditi krv. Kad dr. vidi nalaze onda će reći što dalje. Ima folikula, ali su neujednačeni pa bi on to još malo popravio.
    Što se tiče novaca, ako imate eure i denare ne morate se bojati. Kune ne primaju tako da si kune zamijenite u eure kod nas. Svi su srdačni.

  49. #1149

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    branca_i htjela sam ti poslati pm al ne mogu.... očito ne dopušta zbog premalo postova...vidjela sam negdje tvoj post da ti se dragi borio godinu dana s odlukom pa sam htjela razmijenit malo iskustva... zapravo moj dragi je pitao ima li nekih objava ljudi nakon donacije o "životu nakon" ali nisam ovdje na forumu ništa pronašla... ako je netko vidio takvu temu molim da me uputi... ili još bolje ako netko ima dojmove/iskustva s borbom oko donošenja odluke za donaciju rado bih da ih malo obajvi, ako to nije preosobno...

  50. #1150

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Odlicno,hvala na info.Sretno sa folikulama.Mi dolazimo u sri,mozemo i kavu popiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •